Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem kell mindig kaviár:)

Torolt_felhasznalo_924485
Torolt_felhasznalo_924485
Létrehozva: 2005. január 21. 15:48
ugye ti is így gondoljátok? most hideg van, süvít a szél... itt ülök, gőzölög a tea a bögrémben, de nincs hozzá semmi nasi:( miket nassolnátok ebben az időben, ha éppen nincs kaviár és pirítós kézközelben?
  1. 2008. június 26. 08:238901.

    Szia!

    Eszméletlen, mire nem vetemedsz ebben a melegben

    Nem elég a hús+krumplisütés, még gyümölcs és szósz is mellé

     

    Persze, aki olyan speciális képességgel rendelkezik az új ételek bevezetése terén, mint te....attól mindent elfogad a család (most irigykedek)

    Köszi a "gáztűzhelyes együttérzést"

     

    Nálunk cukkiniszezon van. Csak kirántva!Pedig múlt héten egy jó kis paradicsomos-tésztás receptet próbáltam, de csak mi, nők kedveltük. Azt hiszem nagyon csökönyös a férjem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8897)
    2008-06-22  20:02
  2. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. június 25. 23:118900.
    sziasztok! csinalt mar valaki muffint de kicsike (olyan mignon szeru) formaban? ha igen keretik tanacsot adni! koszonom! (ha nem de van otlet akkor is!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. június 25. 22:388899.

    Lányok!

     

    a laptopom hirtelen elhunyt és vele veszett (annyi mással) egy régi zakuszka recept. vettem készen egy kész zöldséges kencét, de hát az ár/érték arány.... szóval ha valakinek kéznél van, nagyon megköszönném!

     

    gyermek most a fagyasztóban bérelt fiókját üríti, hogy a hamarosan következő otthoni látogatás során feltöltse :-))

     

    én főleg a zwergenwiese nevű bio-kenyérkence cég keverékein élek, esetleg egy-egy salátával, vagy muffinnal színesítve.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. június 23. 13:228898.
    de néha azért nem árt. XD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 22. 20:028897.

    :-) szép:-) az ilyeneket imádják a gyerkők! ma kacsamellet sütöttem, körtével és serpenyős sültkrumplival ettük. egy kis barnamártás gyártottam hozzá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8896)
    2008-06-21  13:54
  6. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. június 21. 13:548896.
    koszi igen de nem engedett valaszolni...vegul tojas feherje+citromle+porcukor+remes etelfestek lett es ime...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8895)
    2008-06-20  21:20
  7. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 20. 21:208895.

    hahó, remélem, h. olvastad, amit máshova irtam... igen, azt a fajta mázt, amit én szoktam/szeretek, tojássárgája és porcukor elegyéből csinálom!

     

    gilt, hú, egy jó kis lencse füstölthússal!!! itt olyan vacak az idő, h. pont idepasszol a sűrű főzelék. a mostani divatos szakácsok is hőlégkeveréses villanysütőkben sütik a csodáikat. itt villanysütő, villanytűzhely van, nagyon nem szeretem. különösen a tűzhelyt utálom, ha több mindent főzök egyszerre, nem tudom hova tenni a kész ételt, mert ugye a platnin nem hagyhatom, mert az még 20 perc után is forró és "fűt". a sütő sem egy főnyeremény... ez van!

     

    ma megint spárgás borda volt, hiába, sosem unjuk meg:-) minestrone készült még és délután brownie-t sütöttem. még soha azelőtt, ezzel debütáltam és nagyon finom lett!

     

    a kenyérgombócot vadashoz szoktam csinálni, tényleg, jó is lenne hétvégén, de ahhoz  legalább marhahús kéne, ha nem is vad... itt holnap minden zárva:-( na, igy még mindig nem tudom, mi legyen az ebéd...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8891)
    2008-06-19  16:54
  8. 2008. június 20. 20:178894.

    Állítólag a jó süti titka egy jó gáztűzhely. Minden francia háziasszony elektromos sütőben süti a csokitortát , clafoutist és egyéb klassz édességet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. június 20. 20:118893.

    Szimpla kenyérgombóc (mérték=gondolom): száraz kenyér (vízbe áztatva, kifacsarva), 1 tojás, 1 teáskanál libazsír, 3-4 ek liszt, petrezselyemzöld, kapor, só, bors, (ételízesítő)

    Viszonylag kemény állagúnak kell maradnia.

     

    Még mindig próbálkozom a clafoutis-val. Olyan lett, mint az általad említett franciák foci eb-je

     

     

    Muszáj volt megfőznöm a húsvéti sonka maradékát. Szerintem ennyi sóba csak a múmiákat szokták tartósítani+ szerintem fenyővel füstölhették. Mondta a férjem, hogy jövőre máshol veszi a "húsvétravalót".

    Lencsefőzelék volt hozzá. Holnap cukkinit szeretnék. A férjem viszont csak panírozva eszi.  Ha lecsóhoz teszem, akkor is húzogatja az orrát. Már többször ígértem, hogy felmondom a szakácsnői állásom itthonNincs kedvem főzni!

     

    Lehet, a Fanyarka (Amelanchier) éppen érő kesernyés bogyóit teszem az asztalra ebédként. Én szeretem kóstolgatni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8890)
    2008-06-19  08:31
  10. 2008. június 20. 19:378892.

    Sajnos, nem tudok segíteni.

    Nem díszítgetek már sütit, mert vagy sikerült vagy nem. Mézeskalácsra szoktam cukros mázat tenni: 1 tojásfehérjéhez kb. 10 dkg porcukrot keverek. Levegőn hagyom másnapig száradni. De, ez sem tuti!

    A beiglit tényleg tojássárgával kell megkenni, de sütés előtt. Nem biztos, hogy más sütiknél bejön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8887)
    2008-06-18  17:22
  11. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. június 19. 16:548891.
    sargaja?! nem feherje?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8888)
    2008-06-19  08:26
  12. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 19. 08:318890.

    gilt, milyen gombócot teszel a húslevesbe?

     

    nálunk mostanság volt bakonyi sertésszelet, kínai kukoricaleves csirkemellel, borsófőzelék tükörtojással.

     

    előzmény:
    gilt (8885)
    2008-06-15  21:43
  13. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 19. 08:298889.

    gilt, én 40 dkg liszt, 1 tojás, pici víz hozzáadásával készítettem a nokedli. szaggatóval szaggattam. nagyon bevált, maradok ennél a receptnél:-))

     

    a triffle-nél jól megfogtál, talán a custard az, amit beletesznek. a sodónál kicsit sűrűbb krém. nigella és ramsay nagyon jó kis truffle-kat készít, a neten biztosan találsz receptet tőlük!

    előzmény:
    gilt (8886)
    2008-06-15  21:54
  14. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 19. 08:268888.

    hello,

    ági, a tojássárgája-porcukor kettősben hiszek cukormáz-ügyben. kevéske vizet is szoktam hozzáadni, de épp csak pár cseppet, amitől kezelhetőbb a máz.

    muffint ugyan még nem készítettem cukormázzal, de más süteményt igen és azt a sütis dobozba téve, lefedve tárolom (ha van egyáltalán esélye, h. megérje a másnapot...), hiba nélkül. a sütis doboz nálam egy naaaaagy ikeás műanyag doboz, a kék szegélyes tetővel. szárazsütiket fémdobozban tárolom (pl. mézesbáb).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8887)
    2008-06-18  17:22
  15. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. június 18. 17:228887.
    Lanyok S.O.S.! Nincs idom kiserletezni.. A TOKELETES cukormazra van szuksegem, meghozza szinesre (olyan Stahl-os tundertortas szerure...) Stahl receptje megvan de nem szokott soha bejonni a mertekegysege semmiben.. bennetek jobban bizom.. Muffin tetejere, igen , ovodai bulira, de meg SOHA nem csinaltam cukormazat, es biztosra kell menjek. Azt is mondjatok meg,hogy elotte nap megcsinalhatom-e es hogyan (dobozban vagy "nyitva") tarolhatom? koszonom....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. június 15. 21:548886.

    Nokedli alias Spaetzle? Szeretem deszkáról szaggatni is, de nem sikerül vékonyra. Viszont az állaga úgy jobb, mint a szaggatós. Recept: 25 dkg liszt, 2 tojás, kb. 1 dl víz.

    A trifle-hez sodó vagy angolkrém (a madártej alapján) kell?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8883)
    2008-06-15  17:54
  17. 2008. június 15. 21:438885.

    Sziasztok!

     

    Eper: Forma-1-es ez a csülök! Gratulálok hozzá!

    Nálam már rég volt a konyhában. Vagy túl zsíros volt vagy agyonfüstölt, ritkán sikerült.

    "Natúr szárítmányom" már volt, nem igazán jött be. Ami jó: üvegpalackba töltött zöldségkeverék. 200 grammos kiszerelésben, "Ízes múlt" felirattal...de ebben is volt valami sárga porÁltalában én is fűszerekkel oldom meg a főzést, de most én is vettem a zöldségszezonra 1 csomag Vegetát.

    Lehet, hogy Kotányi márka volt a borskeverék, amit vásárolni szoktam? Nagyon szerettem frissen őrölni az ételbe (drága).

    Vettem már olcsó curry port, tömény kurkuma ízzel. Ilyesmit ritkán használok, ezek után főleg 

    Répalány, köszi a trifle ötletét! Eszembe sem jutott!

    Ma húsleves volt gombóccal (végre sikerült, de most jó a liszt is).

    Rántott csirkecomb volt, boros csirkemáj ( ez megmarad holnapra).

    Próbálok 2 félét főzni vasárnaponként, de mindig a panírozott hús kellA férjem előre szólt, hogy csak így eszi a csirkét, még lecsósan sem kell neki.

    Nem sütöttem, tegnapról maradt rebarbarás süti és volt itthon Vienetta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 15. 18:028884.

    gilt, a lányod gyümölcsös vaniliapudingjától már csak egy lépés az angolok kedvenc desszertje: triffle. csak egy jó kis piskóta kell, keményre felvert tejszin, vmi jó kis likőr és csak összerakni:-) na jó, az eredeti nem pont pudingból készül, az igazi anglománok ezért megköveznének, dehát az a "lépés" azért tényleg ott van.

     

    amikor megismerkedtünk férjemmel, még ő sem szerette a brokkolit, cukkinit, padlizsánt, spárgát, tintahalat és még sorolhatnám... de én csak azért nem mondtam le ezekről, mert ő nem eszi. megcsináltam, mindig keveset, h. ne kelljen napokig ennem. a tökfőzeléken és a sóskán kivül mindenből evett és eljött az idő, amikor már ő maga kérte a spárgafelfújtat v. a spenótos-ricottás cannelonit! gyerkőnek sem erőltetünk semmit. ha vmire azt mondja, nem izlik, akkor kap mást. talán pont ezért nyitott minden új izre. már most szeret a konyhában segitgetni, igaz, egyelőre inkább hátráltat, dehát valahogyan el kell kezdeni:-)))

    előzmény:
    gilt (8881)
    2008-06-14  09:43
  19. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 15. 17:548883.

    sziasztok!

    eper, nálunk is népszerű a csülök pékné, leginkább kovászos uborkával v. jó kis hazai csipős csalamádéval szeretjük:-)

     

    nagyon jópofa fűszerkeverékeket, fűszeres sókat lehet kapni. ha csak lehet, erőt veszek magamon és nem veszek belőlük, ui. roppant ügyesek, h. a végén 1 kg só  1000 ft körül jön ki. inkább veszem a nagyszemű tengeri sót és a kis mozsaramban a saját izlésemnek (kedvemnek) megfelelő fűszereket (akár a zöldfűszereket is) összekeverem, szétdörzsölöm. a kinai ötfűszerkeveréket is magam rakom össze, jóval  olcsóbban jövök ki és a frissen tört fűszereknek sokkal intenzivebb az ize. (az más kérdés, h. a kotányira amúgy is haragszom, amióta kiderült, h. a kis sómalmom nem újratölthető, gondolom, h. ez a többi "malmos" fűszereivel is igy van)

     

    én nem használok vegetát, delikátot stb. de igazán már leveskockát sem.  a kb. 1 éve vett 12 kockás dobozból még mindig van 4... hát ennyi:-)

     

    ma sertésragulevest, csirkepaprikást nokedlivel (életem első valóban sikerült nokedlije, már vagy 3 éve nem kisérleteztem vele, mert sosem volt jó), uborkasalátát ebédeltünk. sütöttem egy diókrémes kockát, még fagyasztom. a diókrém nagyon finom (vaniliapuding dióval, rummal, porcukorra habosra kevert margarinnal kikeverve), a tésztája 8 tojásos piskótatészta.

     

    tegnap még volt a cukkinikrémelevesből (én most minden nap szivesen megenném). rántott lkarajt és petrezselymes krumplit főztem, szintén uborkasalátával ettük. sütöttem pár darab

     

    töltött-rántott karajt: nagyon vékonyra klopfoltam a húst, só, bors, sonka,karikára vágott olajbogyó, aszalt paradicsom, kecskesajt, bazsalikomlevél. ezt  feltekertem, hústűvel rögzitettem és paniroztam. mediterránra vettem a figurát, igaz, nem volt se parmai se más déli sonka itthon, de a füstölt gépsonkával is finom volt!

    előzmény:
    eperlevel (8882)
    2008-06-14  19:30
  20. 2008. június 14. 19:308882.

    Sziasztok!

     

    Szia Gilt, nekem van itthon delikát, de csak nagyon ritkán használom, annyira, hogy a legkisebb csomag egy évig elég majdnem. Viszont van ilyenem bioban. Azt hiszem vegamix termék natur só nélkül csak maga a szárított zöldségdarabok. Inkább azt használom, és mellé teszem a sót. A delikátot szinte csak az ilyenekre használom, hogy a karalábé, a karfiol megfőzésére és a töltött húsba a töltelékhez, de levesekbe, főzelékekbe sosem teszem.

     

    A Westendben van egy Kotányi üzlet, nem olcsó mert egy darab 500 valamennyibe kerül, de sokáig elég. Az szerintem jó jel, ha a lányaid már édességet készítenek, anno én is azzal kezdtem a főzést :-)

     

    Hm rántott cukkini! :-)

     

    Nálunk ma csülök van pékné módra. Most készítettem először. Macival együtt készítettük. míg én eseményen voltam riportot készíteni, addig előfőztem Maci felügyeletével a csülköt. Mire hazaértem tehettük a sütőbe, kisebb frászt kaptam mikor megláttam, hogy a segítőkész uram a burgonyát nem negyedekbe, hanem karikákba vágta. De végülis szerencsére nem főtt szét, és nagyon ízletes lett. Vagy 6-7 receptből gyúrtam össze a sajátomat.

    Ha nem haragszotok berakom a fotót róla, annyira büszke vagyok, hogy jó lett. Nagyon féltem tőle, hogy ez egy tök bonyolult dolog, de valójában szerintem semmi ördöngőség nincsen benne. Szerintetek?

     

     

     

    előzmény:
    gilt (8881)
    2008-06-14  09:43
  21. 2008. június 14. 09:438881.

    Szia, Eper!

    Bevallom, hogy nem nagyon tetszett a Szex és New York, de a lányaim miatt végignéztem én is (nappaliban van az egyik TV).

     

    Köszi a leírást, így nekem is jobban tetszik, kevesebb karalábé is elég hozzá, gondolom. Elég intenzív íze van. Látom, te is használsz ételízesítőt. Mégiscsak veszek én is, a riogató cikkek ellenére. Valóban "függővé tesz" a glutamin íze"?

    Miket ki nem talál a Kotányi! Ha ilyesmi lenne a kamrámban, lehet a lányaim is jobban aktivizálnák magukat. A héten a kisebb lányom főzött vaníliapudingot ribizlivel, málnával. Örülök neki, hogy egy kicsit önállóan kreált valamit. Jók ezek az ötletes gyors édességek.

     

    Ma rántott cukkini lesz, petrezselymes krumplival. Répalány nálunk én és a férjem "osztozunk" a tökfőzeléken. A férjem sem akarja a cukkinit ebben a formában.

     

     

     

    előzmény:
    eperlevel (8880)
    2008-06-13  10:34
  22. 2008. június 13. 10:348880.

    A mozit nem lehetett kihagyni :)

    Húsos változatot készítettem. De nem volt töltve, ez csak felvágás volt a részemről :) nem, nem tudom hogy hívjam.

    A darált húst tojással, sóval, borssal, rengeteg petrezselyemmel, rizzsel és delikáttal elkeverem, gombócokat gyúrok. A karalábét kockára vágom, egy lábosba teszem a gombócokkal, felöntöm vizzel, só, bors, egy csipet cukor, némi zöldségdara (vegeta, delikát) bele és kislángon megfőzöm. Ha kész, kiveszem a gombócokat, tejfölt keverek a karalábéhoz, és összeturmixolom, visszateszem a gombocókat és jócskán megszórom petrezselyemmel.

     

    Így egyszerűbb, mint ha kivájnám a karalábét...

     

    Tegnap este epres édességet rétegeztem:

    olasz piskóta (nem babapiskóta, kicsit olajosabb, és picit citromos is)

    némi alkohol (úri huncutság, mint calvados nem volt itthon, de még sütőrum sem, így vodkával spricceltem le)

    mandula szeletek

    eper

    tejszínhab

    kotányi karamellás vanília

    előzmény:
    gilt (8876)
    2008-06-12  22:27
  23. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 13. 08:238879.

    húúúú, töltött karalábé.... nálam  a töltelék úgy készül, mint a töltött paprikánál, csak éppen nem aprított paprika kerül a darálthús-rizs elegyhez, hanem reszelt karalábé és petrezselymet is teszek bele! mivel macerás megtölteni a karalábét, így nálunk reszelve kerül bele mind, így van esély rá, h. a finnyásabbak is megeszik:-)))

     

    tökfőzelékről is csak áhítozom. csináltam már cukkiniból, de annak nincs olyan tökíze:-) hiába...

    előzmény:
    gilt (8876)
    2008-06-12  22:27
  24. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 13. 08:198878.

    szia lányok:-)

     

    amit én quesadilla néven ismerek és gyakran készítek: tortilla (ez lehet búza- v. kukoricalisztes változat, mindegy) kiterítve, megkenem vmivel (tapenad v. tejföl v. zakuszka, de biztosan nagyon finom ha quacamole-val kenjük meg, de még sosem próbáltam azzal!), erre teszek sajtot szeletben(vmi karakteres sajtot, mint a kéksajt, kecskesajt, a machego v. appenzeller, lényeg, h. ne trappista jellegű legyen), valamint aszalt paradicsomot, éppen csak 1-2 darabkát. ráterítek egy másik tortillát és forró serpenyőbe teszem, megpirítom, megfordítom, a másik oldalát is megpirítom  és kész! cikkekre szoktam vágni, mint a pizzát. (úgyis lehet, h. egy tortillának csak a felére pakoljuk a belevalókat és félbehajtjuk, úgy sütjük ki!)

     

    a fiúk húsevők, nekik sonkát, ha van pármai sonkát (vagy hasonlókat), netán chorizot (otthon jóféle paprikás szalámit) teszek bele. mi szeretjük a friss paradicsomot is, de azt hajszál vékonyra kell szelni, valamint a bazsalikomlevél is nagyon kellemes benne!

    előzmény:
    gilt (8874)
    2008-06-11  20:44
  25. 2008. június 12. 22:388877.

    Utánanéztem...quesadilla= mexikói pita+guacamole?

     

    Remélem elnézed nekem, hogy állandóan visszakérdezek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8873)
    2008-06-11  08:46
  26. 2008. június 12. 22:278876.

    Szia, Eper!

    Úgy látom, te sem vagy elkötelezett focirajongó

    Én is mozira szavaztam volna!

    Darált hússal töltöd a karalábét vagy valami "vega" változatot főztél? Szósz is van hozzá? Ismerem és ettem már, de még nem főztem.

    Úgy látszik ez a hét nálam nagyon nem főzős. Még ilyen sem fordult elő.

    előzmény:
    eperlevel (8875)
    2008-06-11  23:05
  27. 2008. június 11. 23:058875.

    Sziasztok, nálunk hétfőn és kedden tökfőzelék volt kapor  nélkül csirkepörkölttel. Ma töltött karalábét készítettem.

     

    Focit nézzük, az unalmasabb részeken elalszunk. De tegnap pont a svéd mecs alatt Szex és New Yorkot néztem a kolleganőimmel moziban.

    előzmény:
    gilt (8874)
    2008-06-11  20:44
  28. 2008. június 11. 20:448874.

    Le vagyok maradva...konyhailag is

    Ma fagyasztott Plus-os csirkeszárny sült a serpenyőmben ( barbecue, mexikói). Szerintem a házi "kínai" szószos jobb, de bogaras a férjemNatúr rizs volt mellé (fűszernövények a kertből).

     

    Gondoltam, hogy nem ér semmit a meccs...mi az a quesadilla?

    A piri-piri módra erős paprikával készül? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8873)
    2008-06-11  08:46
  29. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 11. 08:468873.

    hát most sírva fakadtál volna, ha nézed a franciák "játékát"... de a spanyolok jók voltak és a quesadilla is remekül sikerült. pedig csak sima sonka volt benne, kéksajt v. kecskesajt és friss bazsalikom.

     

    ma a portugál meccsre vmi fokhagymás-piri-piris rákocskát gyártok!

    előzmény:
    gilt (8872)
    2008-06-10  19:11
  30. 2008. június 10. 19:118872.

    A focira nem vagyok kíváncsi, de a gasztrofocidat szívesen olvasom!

    Nekem anno a franciák játéka tetszett: talán a cseresznyés (magos) clafoutis ideillik...de tegnapról maradt borsóleves és muffin, nem kell főzni.

    Inkább hozok mást, kattintsatok!

     

    http://youtube.com/watch?v=wlmbQ98KgrU

     

    Igaz, itt csak 4 fiatalemberről van szó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8871)
    2008-06-10  08:12
  31. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 10. 08:128871.

    hahó! nézem is a focit, naná:-)) és bizony a hollandok (HALLOD, KOEKJE??? GRATULA!)  nagyon jól játszottak, szemben az olasz szépfiúkkal... na de, a focit gólra játszák, nem szexepilre:-)))

    végül csak az sk. bagett jött össze, amit langyosan ettünk vajjal. paradicsommal. pont olyan langyos volt a bagett, mint amilyen a franciák játéka:-((

    quesadilla lesz a vacsi, így a spanyol vonalat viszem a konyhába!

     

    a mai menü töltött paprika és mákos guba lesz. a férjem készíti, minden pontról pontra leírtam.

    előzmény:
    gilt (8870)
    2008-06-09  21:32
  32. 2008. június 9. 21:328870.

    Szia, Répalány!

    A szorbet is jó, ananászkonzervből és citromból már "gyártottam"

    Köszi a recit, azt hittem, hogy csak spárga van a levesben 

     

    Most épp hol tartózkodsz?  De jó neked, hogy ilyen sokat utazol!

     

    Érdekelne a gasztronómiai ízutazásod...bocs, a kagylót becserélném valami másra( bár még soha nem ettem).

     

    Nézed is a meccseket? Utoljára akkor láttam focit, mikor Platini és Lineker játszott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8868)
    2008-06-09  09:05
  33. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 9. 11:298869.

    jut eszembe! kitaláltam, h. amig tart az eb, a konyhában is körbejárjuk európát:-)  ma vmi olaszos vagy franciás nassolni valót szeretnék a meccsekre készíteni! lehet, h. desszert lesz a vége... szóbajöhet még a fehérboros kagylóragu, amit sk. bagettel ennénk...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 9. 09:058868.

    szia gilt,

    nem házi fagyi volt, csak egy bolti csokidarabos nagyoncsokis fagyi. a fagyigépem otthon van, itt szorbet készült néhányszor gyümölcsökből, de mostanában nem igazán van erre sem időm.

     

    a spárgakrémleves leginkább spárga ízű:-)) de nem olyan intenzív, így gyerkő is megette, sőt, repetázott is belőle. persze ő úgy tudja, h. zöldséglevest evett:-) a spárgát nem szereti.

     

    spárgakrémleves, ahogy répalány készítette

     

    1 szép szál sárgarépát, 1 kis darab zellergumót felkockáztam, a spárgát kb. 2 centis darabokra, kb. negyed vöröshagymát apróra vágtam. pici olivaolajon megfuttattam, hozzáadtam 1 gerezd apróra vágott fokhagymát. rászórtam 1 kanálnyi lisztet, 1 perc kevergetés után felöntöttem előbb pici vízzel, aztán a úgy 1 liternyivel. beleszórtam fél csokor petrezselymet, borssal, sóval ízesítettem. kb. 15 perc főzés után botmixerrel összevágtam a zöldségeket, kb. 1,5 dl tejszínt öntöttem hozzá. összeforraltam, majd még egy fél csokornyi apróra vágott petrezselymet szórtam bele. a tálaláskor  kevés kéksajtot morzsoltam a levesre.

    előzmény:
    gilt (8867)
    2008-06-08  22:37
  35. 2008. június 8. 22:378867.

    Sziasztok!

     

    Répalány, "házi" fagyit ettetek? Nekem a karamellás sikerült, a csokis nem:ahogy olvadt, úgy lett belőle "csokileves"

     

    Milyen izű a spárgaleves? Úgy készül, mint a zellerkrémleves?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8866)
    2008-06-08  17:14
  36. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. június 8. 17:148866.

    sziasztok! úgy tűnik, megkezdődött a szabis szezon... végre elkezdődött az eb, az esti programunk garantált:-)))

     

    ma spárgakrémleves, hirtelensült karaj krémes brokkolimártással, szarvacskatészta volt az ebéd. desszertnek fagyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 31. 18:058865.

    tegnap vacsorára "nosztalgia" pie készült. utoljára angliában ettünk efféle ragut: csirkemell, cukkini, kukorica, fokhagyma, só, bors, petrezselyem, pritamin, tejszin, kéksajt, trappista jellegű sajt. lepirit, beleszór, ráönt, összerottyant. kész. pie formába öntöttem az egészet, rászeltem 1 darab kecskesajtot, majd levelestésztát formára nyújtottam és rátettem a kerámiaformára. megszúrkáltam, 200 fokon kb. 15 perc alatt megsütöttem. nagyon finom és viszonylag könnyű vacsora!

    azért volt utána desszert is. a már sokszor emlegett muci néni féle almás.

    ma nem főztünk, tegnapi ebédünk nigella húsgombóckái voltak és némi tigrisrákos-ragu, csak tésztát kellett kifőzni! hogy holnap mi lesz, még nem tudom... vmi jó kis kinai izre vágyom, remélem, a család is igy gondolja majd:-))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 31. 17:598864.

    sziasztok!

    ági, az epres tortád krémje nagyon jól hangzik... vmi ilyesmit ettem (zselatin nélkül) nemrégen vendégségben, de áfonyával készitették.  pohárkrémként adták, desszertnek.

    nagyon gyorsan nőnek a gyerekek:-)) nálunk gyerkő imádja a szülinapokat, de nem igazán érti, ha vkinek szülinapja van, akkor neki miért nincs? miért csak 1 db szülinapja van egy évben... 

    itt remek idő volt az elmúlt hetekben. piknikeztünk is. a szokásos pácolt húsokon kivül készitettem babsalátát és egy marokkói krumplisalátát. leirom, mert nagyon-nagyon finom!

     

    marokkói krumplisaláta, ahogy répalány készitette

     

    1,5 kg salátához való krumplit hajában megfőztem. 1 nagy lilahagymát vékonyra szeltem. 0,5 kg koktélparadicsomot félbe vagdaltam. 2 ek olivaolaj, 3 ek sherryecet, 1 tk pirospaprika, durvára őrölt bors, őrölt rómaikömény, 1 gerezd zúzott fokhagymával, sóval öntetet készitettem. A krumplit meghámoztam, négybe vágtam és egy nagy salátástálba tettem. Rá a lilahagymát és az öntetet, valamint egy nagy csokor apróra vágott korianderzöldet és petrezselyemzöldet. Végül óvatosan beleforgattam a paradicsomot. Nem kell behűteni, igazából úgy a legjobb, ha picit langyos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. május 30. 20:198863.

    Gratulálok a kisasszonynak!!!! ízlett neki a tortája? (az én kis Pockom pontosan 4 hónappal fiatalabb)

     

    főzögetek, de magunknak csak módjával. a Férjem sokat eszik házon kívül, magamnak meg inkább csak összeütök valamit. Gyerkő kap rendesen. épp most kezd az étvágya megugrani, kicsit gondban is vagyok, hogy mit adjak neki. mert új ízek csak lassan-lassan... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8860)
    2008-05-27  10:48
  40. 2008. május 27. 11:208862.

    Agi, most olvastam, lehet, hogy későn. Simán 1 tojásfehérje habbal, és 1 cukros sárgéjával kikevertem a mascarponet, és ráhalmoztam az epret és azt az olasz kekszet, mindig elfelejtem a nevét, de babapiskóta is jó. Így ettük. Egyszerű volt de finom.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8856)
    2008-05-23  21:21
  41. 2008. május 27. 11:168861.

    DE főzök. Vizsgaszünetem van, tanulok, de főzök is. Tegnap bertollinis tökmagos pestos pasta volt füstölt sonkával és rengeteg parmezánnal. Előtte zöldségleves.

     

    Ma friss zöldborsóval tokány malac húsiból, mellé parázsburgonya. Desszertnek eper tejszínhabbal és karamellával a tetején.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8860)
    2008-05-27  10:48
  42. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. május 27. 10:488860.

    hahooooooooo senki nem foz?

    Tegnap (elozoleg mustaros pacban erlelt) marhahust sutottem, es hozza friss zsenge cukkinikarikakat olivaolajban , friss bazsalikomlevellel adtam. Ma "hubelebalazs" teszta lesz es unnepi csokitorta (1 eves a kisleany ma!).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. május 25. 22:508859.

    ma keszult: Eper(hab) torta:

    hozzavalok:

    Piskotahoz: 2 tojas; 40 gr cukor (fele barna); 1cs. vanilias cukor; 40gr liszt; 30gr etkezesi kemenyito; 1 csapott t.k. sutopor; 1 ek daralt mogyoro (en mandula "puderrel" csinaltam az is jo!). A tojassargakat a cukorral (sokaig, robottal!) habosra keverni es hozzadni az elozoleg (csipet soval, kis cukorral) felvert tojasfeherje habot. Elkeverni a lisztet az etkezesi kemenyitot es sutoport es hozzadni a tojasos elegyhez, majd beleszorni a mogyorot es ovatosan elkeverni. 26-os kapcsos tortaformaba onteni (en sutopapirt tettem ala) es megsutni (en legkeveresen 155 fokon , de gaz allitolag 2-es, sima villanysuto 175 fok kell legyen) 20-25 perc.

    A formaban kihul, eles kessel levalasztani a szelerol de benne hagyni! Ezt kell majd megrakni az eperrel (en karikara szeltem az epret es egy retegben de surun tettem ra, kozvetlenul azelott, hogy a kremet rakentem).

    Krem: 250gr mascarpone (eredeti recept 400 gr), 150 gr fromage blanc; 3 ek eperszorp (vagy likor); 2ek citromle;  500 gr (eredeti recept 400gr) puresitett eper=>ezt az osszes hozzavalot robotgeppel simara keverni, hozzaadni 9 (eredeti recept a csak mascarponehoz 8!) lap zselatint (utasitas szerint 5-10 perc hidegvizben valo aztatas, kinyomkodas, 2 ek forro vizben feloldas utan, 2 ek eperkremmel elkeverni es csak eztan adni a sok eperkremes cucchoz). Amikor dermedni kezd, ovatosan beleforgatni elozoleg kemeny habba vert 250ml tejszint (ha nem edesitett tejszin akkor 50gr porcukor mehet bele es a habfixalo ha kell). Raonteni a kapcsos formaban levo piskota+gyumolcs alapra, hutobe tenni (2-3 orara), majd disziteni a torta "oldala" leszedese utan. En habba vert tejszint kentem egy vekony retegben a tetejere, a szelet hab "gombocokkal" diszitettem es a fiam megszorta cukorgyonggyel es csokidaraval. De eperrel is lehet disziteni! Nagyon konnyu es finom!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. május 24. 10:468858.

    Képek lemaradtak

    Répalány...ropogósra sült kacsa és combja volt reggelire régen szüretek alkalmával.

    előzmény:
    gilt (8857)
    2008-05-24  10:41
  45. 2008. május 24. 10:418857.

    Sziasztok!

    Hoztam képet a saját pünkösdimról is!

     

    Oreille, nagyon sok mai 82 éves van remek formában! Az anyósom is ennyi idős (későn született a férjem:))A zsályát mi is szeretjük illetve nem szóltak, hogy megint mit tettél a kajába

    Én is válogatós vagyok, de a gyerekeim még rajtam is túltesznek!

    A céklafőzelék próbája maradt emlékezetes számomra. Frissen volt festetve. Elég nagy volt a gyerek, hogy odaadjam neki az ajándékba adott rögzíthető tányért és "görbe" kanalat. Az ebéd elmaradt, helyette játék  a kanállal+öltözés és lila foltok a falon. nem tudom, ki tudta használni ezt a fajta "gyerekbarát" étkészletet (én agytröszt, meg odaadtam a gyereknek), de sem a színe(akár egy játékszer), sem a forma alapján szerintem nem alkalmas étkezésreNem tudom, most mi a divat, ez közel 17 éve történt.

     

     

    Ági, nálunk a pincében kékfrankos és olaszrizling van (asztali bor kategória). Általában az előzőt szoktuk kapni akár vendégségben, akár ajándékba. Most néztem meg a "bortérképet", én is borvidéken élek(itt "homokos" a talaj, szekszárdon löszös).

    nem vagyok filmszakértő, azt hittem már vége a fesztiválnak. Biztosan elég nagy felhajtással járNagyon szép környéken élhetszÚgy néz ki, ma nyári idő marad nálunk.

     

     

    Répalány, kacsa "kilőve", a férjem sem szereti . Libazsírt viszont használok és a zsíroskenyeret is szeretem. Régen a szüretek elmaradhatatlan étele volt. Csak "natúr" sütötték.

    Most virágzik a zsálya a kertben! Úgy emlékszem, hogy babsalátához is használtam.

    Olajbogyó újabban nem kell, csak várakozik a hűtőben! Pizzás csigához használtam és szoktunk enni is. Erről a sajt-zöldség tálról nekem is vannak emlékeim. Szerettem volna, ha a lányok több sajtot, gyümölcsöt esznek(kisiskolások voltak). Készítettem egy tálra többféle sajtszeletet, narancsot, almát, szőlőt...és egy kevés bort is adtam nekik. A nagyobbik előbb megitta a bort, evett egy kevés gyümölcsöt és azt mondta: -Anya, a bor máskor is jöhet, de sajtot nem kérek hozzá !

    Gemelos nem főz?

    Zsiga sem jelentkezik.Mi lehet a zöldségdobozában?

    Oreille, Zsiga és Ági: Franciaországban éltek?

    Kellemes hétvégét mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. május 23. 21:218856.

    vegul igy csinaltam:

    leszeltem a zsirjat, apro kockara vagtam es kisutottem . A friss toportyut befaltuk eloetelnek , kozben a zsir egy reszet atontottem egy serpenyobe es elozoleg hajaban megfozott, majd hidegen felkarikazott krumplit sutottem at rajta, karikara vagott ujhagymaval es petrezselyemmel. A masik reszen a vekonyra szelt kacsamell szeleteket sutottem at pillanat alatt , mindenkinek a kedvenc szinere. Finom lett!

    Tudtok bevalt mascarpones epres valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8855)
    2008-05-22  13:12
  47. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 22. 13:128855.

    na, újra itt, közben elsodortak az események. a kacsamellet úgy sütöm, h. először nagyon forró serpenyőbe teszem, bőrével lefelé és kb. 5 percig sütöm, aztán megforditom és szintén (az 5 perc néha kevesebb, néha több, attól is függ, mekkora a mell). a bőrénél az a lényeg, h. minél jobban kisüljön belőle a zsírja. ezután tepsibe teszem a húst és 185 fokon kb. 20 percig sütögetem. igy rózsaszin lesz, amit a család nem szeret, csak én. a magamét kiveszem, a többit még sütöm egy kicsit. már rájöttem, h. az egész nagyon sütő-függő. az otthoni tűzhelyem egészen más, mint ez.

    van, amikor a tepsit lefóliázom, kb. 10 percig hagyom rajta a fóliát és utána 10 perc szabadon, igy én izesebbnek találom.

     

    az olajbogyó nálunk is menő cucc! uzsonnára szoktam adni sárgarépát, sajtot, olajbogyót. az utolsó morzsáig eltűnik minden mindig!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8853)
    2008-05-21  22:14
  48. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 22. 10:258854.

    sziasztok,

    a pünkösdi rózsát nagyon szeretem, drága nagymamámnak is volt...

    oreille, a zsályát nagyon szeretem "sütve", beledobom a sült húst mellé (tarja, karaj, oldalas, csirke stb.), lehetőleg minél többet. jobban szeretem, mint a húst magát!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. május 21. 22:148853.

    sziasztok! Gilt, a szekszardi az egy jo kis regio, en kedvelem a fuszeres feher izet arrol.... De altalaban  Villany vezet nalam... es a rozek, foleg igy nyar kozeledtevel, egy pohar a teraszon vacsora utan (amikor vegre mar mind a ket kis mazsola alszik).. na de itt meg "fesztival (Cannes) idojaras" van, esik es huvos allandoan..

    Foztem ma egy kis tesztaszoszt, bolognai szeru de kerult bele repa, szarzeller, gomba es a vegen kis olajbogyo is. Az en elkenyeztetett fiamnak a maga 4 evevel a gasztronomia csucsa amiben olajbogyo van ;-)..  Pentekre halat tervezek, mar megbeszeltem a halas kofammal, hogy reggel jovok. Holnap nem tudom...ja van egy provanci fuvekbe pacolt kacsamellem azt kene kisutni.. hogy csinalnatok meg, hogy ne legyen se rozsaszin se tulsutott?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. május 21. 20:098852.

    sziasztok!

     

    Gilt! ezzel a pünkösdi rózsával könnyeket csaltál a szemembe, mindig a Nagymamámtól kapok egy csokorral - ha otthon vagyok. képzeljétek, 82 éves és ma is elment Anyukámmal az internetkávézóba, hogy megnézze a kis dédunokáról a képeket, amiket küldtem. imádom! :-)

     

    gyerkők táplálása: na az én lányom nem túl nyitott az új ízekre, a legtöbbet csak második-többedik próbálkozásra eszi meg és még így is csak az alapműveleteknél járunk... de tudom ráérünk és én sem voltam jobb :-)

     

    fűszernövények: az idén végre-végre telerakhattam a teraszt mindenfélével és azt kell mondjam, számomra a zsálya isteni íze az év felfedezése. eddig valahogy kimaradt nálam a dobásból. babér is van :-)

      

     

     

     

    előzmény:
    gilt (8851)
    2008-05-21  10:03
  51. 2008. május 21. 10:038851.

    Sziasztok!

     

     

    Répalány, látom nálad is nő a csemete! A rokon azt mondta nekem, hogy azért válogatósak a lányaim, mert "elkényeztettem" őket

    Pedig te sokkal változatosabban  főzöl,mint én.

    Én is szeretem a pogácsát mindenféle formában. Újabban viszont csak a túrós "zsúr" fajtát sütöttem(+1 édeset  a lányoknak). Épp a férjem miatt. Ő nem eszik édességet, csak sósat. Kár volt ! Nem számoltam azzal, hogy az anyósomé kell csak neki. Persze ez nem gasztrotéma

     

    Ma káposztalevest főzök és diós csigát sütök (F.Nagy Angéla receptje az NL-ből). Remélem nem fizetek rá az új káposztával(elég lesz-e?)

     

    Köszi a jótanácsokat babér ügyben. Csak csodálni tudom, akinél megmaradnak ezek a mediterrán növények! Nálam nem bírják sem a tárolást, sem a helyüket.

    Pünkösdi rózsám viszont van, most nyílik. Nagyon szeretem az illatát. A vallás szerint az élet megújulásának jelképe, régen a lányok a mosdóvízbe szórták a szirmát 

     

    Ma még nem esett az eső felénk, a tegnapi "aranyat ért" valóban....+ jól eláztam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 18. 15:518850.
    gilt, ha kertészetben veszel babérfát, átülteted egy nagyobb cserépbe (mindezt tavasszal), majd szépen kiteszed egy félárnyékos sarokba a kertbe, majd amikor a leandert beviszed telelni, akkor a babérfácskát is beköltözteted (de őt télen is locsolgatni, szeretgetni kell ám!), lehetőleg nem túl meleg helyre teszed, akkor hosszú ideig lesz friss babérleveled:-))) én  ha tehettem, mindig friss babért használtam, teljesen más az a friss babéríz, mint amit a szárított változat ad.
    előzmény:
    gilt (8847)
    2008-05-16  17:27
  53. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 18. 15:468849.

    hahó:-)

    gilt, a tejfölt az asztalnál teszi bele magának mindenki, ízlés szerint. én szeretem benne és úgy még kenyeret sem kívánok hozzá. amúgy jócskán szórok bele gerstlit, kerül bele csípős füstölt kolbász, füstölt tarja is. nem könnyű étel:-)

     

    istar, ha még olvasom minket... finom lett a kelkáposztafőzelék, amit úgy csináltam, ahogy te szoktad! nagyon örültem neki!!!!

     

    a mai ebéd tárkonyos raguleves, rántott sertésborda, hagymás krumpli, majonézes céklasaláta (nem is érezni, h. majonézes:-)) volt. tegnap borsólevest főztem, spárgás csirkemellet, gyerkőnek meg kapros-garnélás csirkemellet rizzsel. az én mindent szerető gyerkőm mára nem eszi a spárgát, a zöldbabfőzeléket, a kelkáposztát (azt sehogyan sem!) és a gombát (szintén zenész). 

     

    volt 12 dkg töpörtyűm, már a végét járta. hát sütöttem belőle pogácsát, arányosan csökkentve a mennyiségeket, de pontosan úgy, ahogy horváth ilona leírja. tökéletes lett! most először nem zsírral sütöttem a töpörtyűs pogit és láss csodát, nem is hiányzott belőle!!

     

    előzmény:
    gilt (8847)
    2008-05-16  17:27
  54. 2008. május 17. 13:158848.

    Szióka lányok! :-)

     

    Répácska, nálunk a héten szintén kelkáposztafőzelék volt, nekem most kicsit hígabbra sikerült, az utolsó adag a mai ebédem, Maci a melóhelyén eszik.

     

    Ma nem főzök, vacsorára krinolint eszünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8846)
    2008-05-13  18:45
  55. 2008. május 16. 17:278847.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a tanácsokat és a válaszokat.

    Répalány, a székelykáposzta szuper! Tejfölt is teszel bele? Én nem szeretem hozzá. Kelkáposztát hónapok óta nem vettem (csak rakott kelhez szoktam), a főzeléket sajnos nem eszik meg a lányaim

    Ági, Eper, én is imádom az általatok említett csokitortát.  Sajnos nem sikerül a tészta homogén állagúra.Túl sok dió van itthon, valami diósat kéne sütnöm (nem rajongok érte).

    Ági, mázlista vagy. Nálunk megfagy a babér, nem bírja a klímát. Ma a kertből szedett citromfüvet használtam a gyümölcssalátához. Nem bírtam ellenálni a zöldségesnél a nektarinnak. Volt hozzá egy piros grapefruit itthon, alma, citrom. Ja, a szekszárdi borvidék környékén lakom ( Ági, kérdezted).

    Gemelos remélem "roborálódik"!

    Ma kaporlevest főztem, friss kaprot és petrezselyemzöldet is kaptam a zöldségesnél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 13. 18:458846.

    sziasztok:-)

    a hosszu hetvegere szekelykaposztat foztem, volt a stahl-fele camembert "fondu", piskotatekercs, spenotos rizotto, sonkaval-parmezannal-aszaltparadicsommal-bazsalikommal toltott karajrolad, fokhagyma-kremleves.

     

    egyik reggel spenotos rantotta keszitettem: par szelet sonkat, nehany karika kolbaszt megsutottem, raontottem a pici tejszinnel felvert tojasokat es beleszortam kb. 5 dekanyi bebispenot levelkeket. elkevertem, megsutottem. friss paradicsommal ettuk. 1 gerezd fokhagymat is vagtam bele. nagyon tudom ajanlani, akar egy jo leves utan ebedre is kiados!

     

    most istar-fele kelkaposztafozelek fo, hat nagyon kivancsi vagyok. a kelkaposztafozelek nem erossegem:-)))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. május 12. 22:458845.

    A csoki torta mindig tökéletes választás! még a csokis dolgokat nem szerető Maci is megeszi előlem :-)

     

    Nálunk ma ebdére meggyleves (múltkor nem fért bele) és brassói volt. Vacsira pizzat sütöttem Stahl tésztája szerint. Simán sonka, kukorica és sajt volt a paradicsomos szószon.

     

    Igen, Gemelos hiányoznak a recijeid is! :-(

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8844)
    2008-05-12  17:47
  58. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. május 12. 17:478844.

    sziasztok. a tortat meg nem tudom, van egy csoki torta receptem ami nem toltott hanem piskota szeru , talan az lesz a befuto? Vagy a kedvenc peksegem-cukraszdam altal keszitett gyumolcs mousse torta? idotol (marmint az en idomtol) fugg.

    Keszitettem egy remek hu-bele-balazs-tesztat, sok zoldseggel (kaliforniai paprika, cukkini, porehagyma, paradicsom) es tonhallal, reszelt sajttal szorva ettuk. A minap volt lepenyhal a la a zuram, hu ez hianyozni fog, otthon lehet kapni frissen vajon? Tenyleg hol lehet nem fagyasztott hanem csak hutott friss tengeri halat kapni (ha egyaltalan)? Vettem egy kis (20 centis) baberlevel facskat, remelem megszereti majd minalunk, jo olenne sajat termesu babert tenni a krumlifozelekbe ;-)

    Gilt te melyik "boros" kornyeken laksz?

    GEMELOS HIANYOZNAK A RECEPTJEID MEG EGYALTALAN!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. május 12. 16:528843.

    Sziasztok!

     

    Ági, nálunk rendszeresen "magba megy" a sóska. Próbálkoztam nyersen salátába keverni. Eleinte ették a lányaim, aztán nem érdekelte őket. Akkor én miért törjem magam?! Nem fognak éhen halni!Főzve nem szeretjük.

     

     

    Répalány, talán a fakanál "alapanyaga" tartalmazott aromát? Sajnos, én is jártam már így. A torta ritkán sikerül, a "kinézete" mindig problémás. A gyümölcstorta viszont nem. A svéd-dán gasztronómiát említve eszembe jutott Németország. Ott ettem  főtt marhaszelet-főtt krumpli-tormás szósz-dzsem "párosítást". Nekem nagyon ízlett.

     

    Sandibell, Eper, köszi a receptet.

     

    Zsiga, én inkább csak a környékbeli borokat ismerem, de az ár alapján valószínű nem mind asztali kategória. Íz alapján a legjobb a pincéből frissen hozott

     

    Mindenki ünnepelt Pünkösd alkalmából?

    ( Nekem kimenőm volt 2 napra, de cserébe a családom nem áll velem szóba. Valószínű anyósom nem csak a konyhát akarta kisajátítani)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2008. május 10. 10:298842.

    Répácska, irigy-irigy vagyok Stockholmért :)

    Ági, milyen tortában gondolkozol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8836)
    2008-05-07  22:10
  61. 2008. május 10. 10:268841.

    Sziasztok. Na pont ezért nem szeretem a fa-fakanalat, inkább ezeket a kemény műanyagokat, szilikonokat. Könnyebben is lehet tisztán tartani őket a fánál. Nekem fehérek vannak.

     

    Ma meggyleves, lencsés gnocchi a la Stahl a menü.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8839)
    2008-05-08  09:33
  62. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 8. 09:358840.
    gilt, itt is óriási zellegumók vannak, de én még csak le sem fagyasztom! 4-5 hétig is eláll a hűtő zöldségesdobozában. mindig akkorát vágok belőle, ami éppen kell. ha még sok van belőle és nagyon a végét járja, akkor jön a zellerkrémleves:-))
    előzmény:
    gilt (8823)
    2008-04-26  17:56
  63. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 8. 09:338839.

    gilt, én a nagy méretű tortákat mindig szilikonos formában sütöm és még nem tapasztaltam a műanyagízt. pedig az egyik forma egy no name márka, mégsincs rá panasz. van egy kenyérformám, na abban szoktam "kuglófot" is sütni, amin nincs krém, máz stb. ott sem tapasztaltam.

     

    nem tudom, nálatok hogy működik, de ugye van a tejbegríz, a csokimáz, a puding, amiket egy teflon tejforraló edényben készítek mindig. meg van egy fakanál, amit tényleg sosem használok másra, csak az édes dolgokra. férjem szerint mégis hagyma ízű a tejbegríz mindig.... na, lényeg, h. találtam szilikon keverőkanalakat, színeseket. vettem egy ilyen nlc-halvány rózsaszínűt és ő lett az én édeskanalam. tudom, nem nagy találmány, de talán a színe miatt sosem fogom/fogjuk bele tenni a pörköltbe:-)))))

    előzmény:
    gilt (8826)
    2008-04-26  18:06
  64. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 8. 09:258838.

    jó is a sherry! nekem talán most sandeman (vagy tio pepe????) van éppen a konyhapulton, azzal főzögetek. még véletlenül sem teszem a hűtőbe, mert úgy rájárnék:-))))

     

    írtad a karalábét... egy jó kis nyári töltött karalábét de ennék már! hétvégére fel is veszem a menüre! én mindig csalok picit, sosem töltöm a karalábét, hanem legyalulom és teszek a húsgombócba is belőle, meg ugye lesz belőle a "főzelék", amiben megfő a gombóc. sok-sok petrezselyemmel, naná! szeretem még a karalábé levest, de pirospaprika nélkül! sok tejföllel és leginkább hidegen:-))) gemelos karalábés csirkéje is nagyon menő nálunk (a spárgás csirke is kb. úgy készül, csak ahhoz kevesebb idő kell).

     

    szoktatok tárkonyos krumplilevest főzni? ha igen, mondjátok el, hogyan kell?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (8831)
    2008-05-01  16:43
  65. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. május 8. 09:168837.

    sziasztok:-)

    újra itt. nagyon jó volt a kis kirándulásunk. stockholm, dél-svédország és dánia (koppenhága és vonzáskörzete, a "must have" borgok, hangulatos kis halászfalvak). gyerkő meglepően jól bírta, mi még annál is jobban!

     

    a dánok nem a konyhájukról híresek, de nekem azért ott is akad kedvencem. ilyen a dán májpástétom:-)) no meg a "bécsi" sütemények...  nem keveset fogyasztottunk belőle:-)

     

    egy (svéd) tengerparti kávézóban gyerkő muffint rendelt. csokismorzsás muffin volt, a közepében egy szelet körtével! ilyen finom muffint én még nem ettem! hétvégén megpróbálom rekonstruálni, ha sikerül, beírom! persze ettünk húsgombócot barnamártással (bolti, zacskós, borzasztó:-((, mert findusnak, a macskának az a kedvence:-) és krumplipürével, no meg vörösáfonyalekvárral. más, említésre méltó kulináris élményünk nem volt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. május 7. 22:108836.

    sziasztok!

    Tegnap tavaszi husgombocokat keszitettem, jo sok friss gyombert reszeltem bele, hu de finom lett...kaptam honapos retket, ma szendvics vacsora volt ezert, hmmm... friss kenyerrel, de jo volt.. Csinaltam egy jo kis soska szot, halrudaka sutottem hozza, a fiam imadja, a soskat krumplival a kislany is megette nagyokat cuppogva hozza.. jelentem par het mulva 1 eves a csajszi!Lehet tortat csinalni... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2008. május 4. 11:298835.

    Sandibell, ezt én is kipróbálom, jól hangzik :)

     

    Nálunk ma spárga lesz végülis krémsajtosan elkészítve (így ötvözve a mártást a sajttal, nem tudtam választani) és flinstone hús lesz grillezve hozzá.

    Desszertnek a tavalyi málna vaníliakrémmel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149866 (8834)
    2008-05-01  22:38
  68. Torolt_felhasznalo_149866
    Torolt_felhasznalo_149866
    2008. május 1. 22:388834.

    Kedves gilt!

    Én sokszor készitek bulgurt ebédhez. Kis olajra teszek egy kanál paradicsompürét és egy picit megforgatom a forró olajon. Rádobom kettönknek a kb 2 dl burgurt, felöntöm forróvizzel (kb. 3 dl) teszek bele só helyett vegetát, letakarom, elzárom a tüzet és 10 perc múlva kész is van. Nagyon finom. Sült husokhoz, kababhoz sok salátával nagyon finom. Jó étvágyat kiván Sandibell   

    előzmény:
    gilt (8827)
    2008-04-26  18:10
  69. 2008. május 1. 22:158833.

    Köszönöm, a mártásosos és sajtos is tetszik! :)

    Holnap el is készítem valamelyiket!

     

    Oh, azt megsúgom, hogy nagyon nem kellett szenvednem, idegi alapon ment le...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (8832)
    2008-05-01  16:48
  70. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2008. május 1. 16:488832.
    En a spargat vagy hollandi martassal szeretem, vagy Jamie nyoman reces alju grilledenyben sutve valami "erdekes" (szo szerint ezt irja ;-)) sajttal amit rareszelek amikor mar kesz van. Es nagyon finom quiche-be is, de az vegkepp nem fogyos..... SAJNOS ;-( Nagyon becsulom a kitartasodat, nekem nem megy le az az 5-6 kilo amitol annyira szeretnek megszabadulni.
    előzmény:
    eperlevel (8830)
    2008-05-01  15:47
  71. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2008. május 1. 16:438831.

    Hallo, hallo egesz elhanyagoltam a topicot, bocsanat. Jajj a bprtema, csak aztan nem lehet engem leloni ;-) Egyreszt ELVBOL csak europia bort veszek, de multkor tevedesbol (istibizi) vettem egy akcios ausztral temparillo-t ami mashol nem is terem, es hat valami alom finom, konnyu, gyumolcsos voros. Minenfelet szeretek amugy, kiveve a Chardonnay, es a magyar borok kozul csak nagyon keveset, mert szerintem az igazan jo minoseguek hihetetlen dragak, vacakot meg nem veszek. Egyedul Tokaji Aszut szoktam venni (2000-res 5 puttonyos ami itt kaphati ici pici uvegben) mert azt a parom is nagyon szereti. Amit erdemes megkoztolni szerintem aperitive-nek az a szaraz Sherry (Jerez, mondjuk Tio Pepe Fino Muy Secho) a vilag talan legjobb ar-ertekaranyu bora (igazabol borparlat) nagyon, ropogosan szaraz, foleg nyaron jol behutve nagyon nagyo finom.

    Na pont tegnap adtam fol a kuzdelmet, mert egyszeruen nem BIIIROM megenni a gyumolcsoket a dobozbol, igy atvaltottam a csak zoldsegesre. Azert a mult hetiben volt zsenge karalabe abbol csinaltam egy konnyu karalabe-repa zoldbab levesket kis tejfollel es sok petrezselyemmel (a zoldsegeket az elejen vajon kicsit megfuttattam, ez nagyon jo izt adott neki) Mara meg pl. marokkoi lecsot csinaltam (sima lecso harissa csipos szosszal es csicseriborsoval) ja es volt gulyas is, igazi nem csalas nem amitas magyaros formaban ;-) Most olvasok tovabb!

    előzmény:
    gilt (8823)
    2008-04-26  17:56
  72. 2008. május 1. 15:478830.

    Régen én is 45-48 kg voltam, ami nekem ideális, mert csak 151 cm vagyok. De ehhez még pár kilót kell fogynom, és ezek az utolsók egyre nehezebben mennek le De nem panaszkodom, így is nagyon látványos, és most már jól érzem magamat a bőrömbe végre!

     

    Na, nekem meg a gersli nem jön be A kuszkusz igen, csak itt Tatabányán sehol nem kapok :-(

     

    Oh lányok, vettem egy csomag spárgát, nem levesrecepttel tudnátok szolgálni nekem?

     

    Kardemumos sütemény

     

    3 tojás, 3 dl cukor, 10 dkg vaj, 1 1/2 dl tej, 4 1/2 dl liszt, 1 mk vaníliáscukor, 2 tk sütőpor, 1 tk őrölt kardemum, vak és zsemlemorzsa a forma kikenéséhez.

     

    175 fokra előmelegítjük a sütőt. A tojást a cukorral szivacsosra keverjük. A vajat felolvasztjuk, lehűtjük a tejjel és hozzáadjuk a tojásos cukor keverékhez. Hozzáadagoljuk a lisztet a sütőporral, majd a többi hozzávalót. A recept svéd, szerintem az ő vaníliscukrok intenzívebb a miénknél, ezért én egy csomaggal tettem bele. A kivajazott, zsemlemorzsázott formába öntjük, letakarva nem légkeveresésesen 1 óra alatt megsül. Jó étvágyat.

    előzmény:
    gilt (8829)
    2008-05-01  10:34
  73. 2008. május 1. 10:348829.

    Szia, Eper!

     

    -22!!! El fogsz fogyni! Én 45 kg vagyok, de érzem is a hátrányát (alacsony és madárcsontú vagyok:( )!

    Na, eszembe jutott, hogy mit főztem olyan sokáig:gerslit!:(

    Kuszkuszt is próbáltam, az bejött.

     

    ...kardamomos kuglóf eperrel(gyűjtöm az ötleteket sütire)

    A héten én is fogok "kínai" csirkeszárnyat sütni...mintha Répalány receptje lenne. Azt nagyon szeretjük

    előzmény:
    eperlevel (8828)
    2008-04-30  17:20
  74. 2008. Április 30. 17:208828.

    Sziasztok!

    Oh, én nem főzöm órákig. Sőt. Egy bögrényit felöntök kétszeres mennyiségű vízzel, egyet rottyan és készen is van. Többnyire a DM-be veszem, biofajta. Ízetlen? Mi szeretjük, van, hogy csak sózom, van hogy pirospaprikát szórok bele, néha borsozom is. De készítettem már curryvel is, de lehet zöldséggel is főzni, hasonlóan a rizshez.

     

    Agi, ismerem ezt a mélyhűtő elromlik érzést, szörnyű! A miénk bedöglött az ötven fok melegben, Horvátországból jöttünk haza...jaj. Sajnálom!

     

    Gemelos, örülök, hogy látlak, olvaslak!!!

     

    Répácska, igyekszem, most már 22 mínusznál tartok. Bár lassan mindennap főzök..de igyekszem keveset enni.

     

    Ma paprikás csirke van nokedlivel, mindketten szabadnaposak vagyunk. Tegnap és tegnapelőtt zöldbabfőzelék volt tojáspörkölttel. Hétvégén szombaton rakott kelkáposzta, vasárnap sült csirkeszárnyak, petrezselymes krumplival. A többire visszamenőleg már nem emlékszem :-(

     

    Hétvégén sütöttem kardemumos kuglófot, friss eperrel ettük, igaziból ez eper gazpachohoz volt ez a recept, de egy kiadós buli után nem akartunk úja alkoholt látni :-))

     

    Kellemes öt napot!

     

     

    előzmény:
    gilt (8827)
    2008-04-26  18:10
  75. 2008. Április 26. 18:108827.
    Eper, milyen a bulgur? Nem ízetlen? Valamit én is vettem 1x és ehetetlennek bizonyult+ órákig főzni kellett. Azóta nem merek ilyesmivel próbálkozni. Családnak még a barna rizs sem kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. Április 26. 18:068826.

    Oreille, gondolkodtam már én is párolóedényen, de nem biztos, hogy ki tudnám használni. A  zöldséget úgy tálalod, ahogy (natúr)pároltad az edényben?

     

    Chatnoir, volt akitől már azt hallottam, hogy a szilikonos formában sütött muffinjának műanyagíze volt.Igaz lehet? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. Április 26. 18:028825.

    ...Úgy látom, hogy nem látható a teljes hsz

     

    A kék rózsát Gemelosnak küldöm:Isten hozott újra a topikban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2008. Április 26. 18:008824.

    ...

     

    Répalány, eszméletlen kreatív kajákat főzöl! Én meg tőletek kérdezek annak ellenére, hogy elég régóta főzöcskézek.

     

    Ági, részvétem a leolvadás miatt! Nálunk is előfordult már többször.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2008. Április 26. 17:568823.

    Sziasztok! 

    Zsiga, micsoda kényelmet jelent az a "zöldségdoboz"!

    Nagyon irigyellek! Én már unom előre tervezni az étrendet, ezért a zöldségeket mindig "ad hoc" vásárolom. Vagy kapok frisset elfogadható áron vagy nem, kivétel a fagyasztott. Ha zellert szeretnék, tuti akkorák vannak a boltokban, hogy napokra elég lenne (lefagyasztom, de nem szívesen). Úgy látom borszakértő is vagy! Van kedvenced?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 24. 09:548822.
    huhhh, ági, ez mindannyiunk rémálma, de az enyém biztosan! utazások előtt mindig igyekszem a mélyhűtő tartalmát minimálisra redukálni. mániákusan sütöm a tintahalkarikákat és confitálom a húsokat (az útra jobb a sült hús, mint vmi kitudjamennyihúsvanbenne fajta felvágott:-))) most csak rövidebb időre utazunk majd el, de a héten már a mélyhűtőből főzünk! tegnap temesvári sertésszelet volt (ez a zöldbabos-tejfölös darab, én most zakuszkát is tettem alá, hát nem bántuk meg!), minestrone-leves (minden friss zöldséget beletettem, amit találtam a hűtőben!). sütöttem egy adag buktát is. lesütöttem némi hagymás karajt, ehhez rizs járt. ma meg gyerkővel vmi lazacos-spenótos mélyhűtős csodát eszünk majd:-)) sok vöröshagymám van, egy igazi francia hagymalevest fogok alkotni este, majd sütök hozzá bagettet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (8821)
    2008-04-23  21:55
  81. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. Április 23. 21:558821.
    sziasztok !
    2 het ovi szunet=Magyarorszag !
    Most jottunk vissza es eleg depresszios lettem mert lecsapodott a villanyorank a tavolletunkben igy a huto-melyhuto..na nem reszletezem, mert meg mindig sirni tudnek a sok munka (elore fozott kajak a babanak, nekunk, hogy amikor megerkezunk 2 nap auto ut utan ne fozni kelljen azonnal, a feldolgozando cucc, szoval...). na de toltogetem fel ujra, a minap parmezanos spenot fozelek volt bundas kenyerrel, paradicsomleves, vaslabosos csirke parolt zoldsegekkel, holnap valami teszta lesz de meg nem tudom milyen mert reggelre tervezek egy piac turat. Azt hiszem lesz mar friss fokhagyma, es ha igen akkor valami fokhagymas dolog lesz...
    kuglof suto ugyben, en meg mindig kutatom hatha megtalalom a potlasat az osszetort keramia formamnak, addig nem elet az elet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2008. Április 23. 21:478820.
    GEMELOS PAJTAS HURRAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
    NAGYON NAGYON NAGYON VARTALAK!
    Annyit emlegettelek magamban, foleg amikor a zoldbabod fozom (igen gyakran mert megszerette az egesz csalad), meg a sutik meg egyaltalan!!! most ide tennek egy halom viragot meg mindenfele oromkodo vizfejut de ugysem engedi ez a nagyonszepsegesujdizajn, szoval csak gondold ide a kazal viragot es jaj de joooooooooooooooooooooooooooooooooooo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8811)
    2008-04-16  15:08
  83. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2008. Április 23. 12:288819.

    Szia Gemelos!!!!!!!

     

    Úgy vártunk már!!!!!! Jó hogy itt vagy végre!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8811)
    2008-04-16  15:08
  84. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 20. 12:108818.
    sziasztok! kínai ropogós-bőrös sertést sütök, mellég édeskrumpli-paszternák-lilahagyma sült majd egy tepsiben (köménnyel, sóval, balzsamecettel füszerezve). vmi jó kis csokis muffint szeretnék sütni, talán stahl csokisát készítem majd el, nagyon régen volt már!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8817)
    2008-04-19  17:03
  85. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 19. 17:038817.

    szia, szilikonos kuglóf-formám ugyan nincs, de tortaformám és kenyérformám van, nagyon szeretem őket! azt mondják, h. nem kell kikenni a szilikonos formát semmivel, úgy sem tapad le a tészta. én azért egy piciny olajat mindig szétkenek benne...

    gyere máskor is:-)

     

    zsiga,  a napokban kipróbáltunk egy helyi kolbászt, amit sütni ajánlottak.... a magyar gyomor hozzá van szokva a jó kis fokhagymás-paprikás-borsos kolbászhoz, hát ennek semmi ize nem volt, de még csak sós sem volt:-((( én tényleg mindenhol mindent kipróbálok, de a helyi kolbászféléket ezután kerülöm:-(( na, látod, ez az igazán fogyókúrás kolbász:-)))) 

     

    végül tejszines-spárgás csirkemell rizzsel és csirkeragu leves az ebéd. na jó, estebéd:-) 

    előzmény:
    ch@tnoir (8815)
    2008-04-19  13:16
  86. 2008. Április 19. 16:428816.

    szia Gemelos!!! de jó újra látni!!!!

     

    izgalmas dolgok a konyhámban nem történnek, de nem éhezünk. főszerepben a párolóedény és a turmixgép :-))

     

    Zsigabiga! nálunk is létezik a bioabokiste, egészen kedvet csinálsz hozzá :-)) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8811)
    2008-04-16  15:08
  87. 2008. Április 19. 13:168815.

    Sziasztok, bocs' hogy igy betorok hozzatok, de erdekelne, hogy hasznalta-e mar valaki kozuletek ezt az uj szilikon sutoformat. Szeretnek venni egy kuglofsutot es a boltban nagyon ajanlottak ezt az ujat. Persze marha draga, de ha tenyleg jobb mint a hagyomanyos akkor szivesen aldoznek ra.

    Koszi elore is, szep napot,

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2008. Április 18. 16:198814.

    Szia, remelem most mar minden ok?!

    Nalam megint az olaszos mindenzoldsegetbele leves volt, ma megjott a doboz agy meglepetes zellergumoval, a felebol remoulade lesz a masikbol meg a mar emlegetett kremleves! Ma este meg extrasovany (hahahaaaa) kolbaszok almaval es lilahagymaval (szinten szokas szerint)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8811)
    2008-04-16  15:08
  89. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 18. 14:588813.

    hahó! rakott krumpli volt az ebéd. nekem ez az örök kedvenc:-)) gyerkő, miután megevett egy nagy tányérral közölte, h. ezt ő nem szereti...

    vettem spárgát (magyar!!!), most keresem, h. mi legyen idén az első spárgás étek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8811)
    2008-04-16  15:08
  90. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 16. 15:238812.
    szia:-))) erre a hozzászólásra várok már hónapok óta!!! üdv. újra a klubban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8811)
    2008-04-16  15:08
  91. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2008. Április 16. 15:088811.
    sziasztok!Remélem visszafogadtok!nem azért tűntem el mert nem érdekel a topic,hanem azért,mert kórházban voltam,de már ujra itt lehetek,és olvashatlak titeket:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8810)
    2008-04-16  11:35
  92. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 16. 11:358810.

    :-) a magyar boltban van túró rudi, gondolom unicum is:-) ha van még magyar bolt, egyáltalán... unicumot amúgy láttam már normál üzletben is, de most meg nem mondom, hol. ha beugrik, megírom:-) nálunk amúgy az észt üzletben lehet kapni túró rudit. én nem szeretem, azt mondják a lett túró rudi finomabb, de olyannal még nem találkoztam. talán majd a nyáron:-)

     

    a céklát itt is nagyon szeretik! a múltkor ettem céklafasírtot. úgy készül, mint az én fasírtom, amibe teszek padlizsánt (tehát hagyományos "magyar" fasírt, bele nyers, összetrancsírozott padlizsán), csak éppen itt céklát reszelnek bele. nagyon finom!

     

    eperke, hajrá! én egy darabig hősiesen bírtam, h. nem ettem kenyérfélét, édességet, aztán megbicsaklott a kitartásom:-(( nem vagyok vmi büszke magamra.... pedig mindjárt itt a nyár és a fürdőruhám nem túl csini rajtam:-(((

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (8808)
    2008-04-15  15:39
  93. 2008. Április 15. 23:108809.

    Sziasztok lányok! Na lassan visszaszokok hozzátok. Maci két hete itthon van, szóval van kiért a konyhába mennem. Az érkezésére nem készültem vacsorailag, mert négyszer sem válaszolt ama kérdésemre milyen hazait is kíván hét hónap távol lét után. Rendeltünk hát gyrostálat. Az első főzésnél kicsit meg is akadtam, egy kezemen tudom megszámolni a főzések számát szeptember óta, a borsóleves meg hirtelen elgondolkodtatott hogyan is készítem, ha nem teszek húst bele.

    Azóta volt már édes-savaynú csirke, karfiolleves, töltött hús, spenót bulgurral és sült csirkével, és egyszer svéd húsgombóc is volt.

    Igyekszem olyan ételeket kitalálni ami gyorsak és viszonylag könnyűek. Maci is fogyott vagy tíz kilót én tizenkilencet és nem szeretnénk visszaszedni. De a paprikás csirke nokedlivel nem hagy nyugodni :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (8808)
    2008-04-15  15:39
  94. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2008. Április 15. 15:398808.
    hallo, itt is van gumos zeller, mert itt minden van (ha meg Unicumot is elkezd valaki arulni, akkor aztan tenyleg, bat Turo Rudi nincs, nekem nem is hianyzik ;-)) csak nekem a dobozbol kell gazdalkodnom. Igen, Gilt, rendelem es hazhozhozzak minden penteken. Eddig ugy tunik igen jol bevalik. kopkop. Ugyanez ugyben foztem egy forradalmian uj kajat! Ceklas marha-egytal! Szoval a gulyashust lepiritottam, radobtam ket porehagymat szeletelve, fokhagymat, szeletelt repat es ceklat cikkekre vagva, kakuffuvet es baberlevelet, folontottem vorosborral es a sutoben keszrefoztem (sokaig tartott) a vegen rengeteg frissen orolt borsot tettem bele, es egy jo csomo vagott fagyasztott zoldbabot amivel meg atrottyantottam, igen jo lett! En csak magaban ettem, de vagy szalvetagomboccal, vagy krumplipurevel tudnam elkepzelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8807)
    2008-04-15  08:46
  95. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 15. 08:468807.

    :-)) nem is tudom, miért lett belőle római... talán mert a római kömény után egyszerűbb volt így titulálni a zöldbabot? mindegy, lényeg, h. ez a finomság családomban most már ezen a néven szerepel ezután:-))

    mi szárzellerből készítettük a zellerkrémlevest angliában mindig. nem tettem bele krumplit, tejföllel habartam be. persze ha nem akarsz bele lisztet tenni, érdemes 1 nagyobbacska krumplit belefőzni... itt van zellergumó, én imádom nyersen is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (8804)
    2008-04-04  12:47
  96. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 15. 08:408806.

    sziasztok:-)

     

    főzögettem az elmúlt időszakban . piacra azonban azóta sem jutottam el, pedig biztosan vár rám a spárga.

    na, de hogy miket is alkottam? kaptunk otthonról igazi, házi füstölt tarját, hát muszáj volt egy jó kis bablevest összerakni. volt kínai marhahús roppanós zöldségekkel. csirkemell tepsiben,  baconlepedőn ágyaztam neki, megpakoltam aszalt paradicsommal, mozzarellával, majd vastagon megszórtam parmezánnal. friss tésztával ettük. jó sűrű palóclevest főztem (gyerkő kedvence, 3 évesen képes 2x annyit megenni belőle, mint mi, persze ilyenkor már nem kér másodikat:-)))

     

    sütöttem sós kiflit, néhányat megtöltöttem az alábbi masszával: pritamin, hagyma, sonka, sajt, kecskesajt, pici tejföl. nagyon finom lett!! csokis máktortát is készítettem.

    előzmény:
    gilt (8805)
    2008-04-09  10:19
  97. 2008. Április 9. 10:198805.

    Sziasztok!

     

    Idekattintottam, talán írt valaki valamit....de látom senki sem ér ráSzeretek ide jönni, érdekeseket írtok: porcsin, mint saláta, csicsóka (nem mertem még kipróbálni), "biodoboz" (Zsiga, te rendeled?)...stb.

     

    Babkrémleves kipróbálva: 4-ből 1 húzogatta a száját. Jó volt, köszi az ötletet.

    Sertésmájhoz milyen fűszert használnátok, ha unom már a pirospaprika, majoranna duót ?

    Charlottot sütöttem a Fakanál legújabb számából. A krém elég nehéz volt, a sovány, krémes túró jobb lett volna. Azért így is elfogyott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (1)
    2005-01-21  15:48
  98. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2008. Április 4. 12:478804.
    HURRA! (mikor lett belole romai? Ilyet irtam volna? ;-DDD) Egyebkent nalunk a libanoni etteremben lehet kapni, es Gorogorszagban ettem meg. Ja, hogy romai komeny-t javasoltam?) Mas: megjott a mai biodoboz, ugyhogy most rengeteg szarzellerem van (pont vettem a minap, elfelejtettem, hogy jon)  gondolom reszint martogatosnak fogom hasznalni, repaval vegyesen folszecskazva humuszhoz. Aztan talan egy kremleves? Kellene bele krumpli is gondolom, ez a fajta tul "vizes" magaban.......Jott meg padlizsan, meg tavaszi kaposzta is, csupa finomsag. Meg rengeteg gyumolcs, amit amugy nem ennek, ugyhogy most fol van adva a lecke ;-) Mondjuk ezert rendeltem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (8802)
    2008-04-04  12:36
  99. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 4. 12:398803.
    a porcsint mindig gyökerestől szedem ki. nagyon húsos a szára, a levelei. ahogy itt mélázom rajta, valóban nem szárad meg egyhamar.... tényleg!
    előzmény:
    gilt (8800)
    2008-04-03  20:21
  100. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2008. Április 4. 12:368802.
    na, végül még tegnap megfőztem a római zöldbabot, nagyon finom lett! mellé vmi tengeri halszeletet sütöttem serpenyőben, só és zöldcitromosbors rászórva. ennyi:-) gyors volt és nagyon finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (8786)
    2008-03-30  21:15

Címlap

top