Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szeretem anyámat

Torolt_felhasznalo_570737
Torolt_felhasznalo_570737
Létrehozva: 2005. január 20. 15:07
Sajnos így van. Túl a 30-on két gyerek anyukájaként egyre inkább érlelődik bennem ez az érzés, egyszerűen nem vagyok képes szeretni őt, nem tudok rá szeretettel gondolni, közömbös nekem, egyszerűen nem tudom lezárni a múltat, a sok sebet amit hagyott rajtam és a testvéremen, a kicsinyességét, a butaságát, a bántásait, a piszkálódásait, a gorombaságait, az önzőségét a gyerekeivel szemben, nem tudom megbocsátani a szeretet nélküliségét, a pénzéhségét, a kárörvendő véleményeit, az állandó sértődöttségét, a segítség nélküliségét, az állandó mártírkodását, a mások előtti színészkedését... nem bírom ... ahogy én is öregszem, úgy nyílik fel a szemem, egyre érzékenyebb vagyok rá, utálom, hogy családi drámákat rendezett maga miatt, mikor szükségünk lett volna anyára, utálom, hogy előttünk akart látványosan önygilkos lenni (bár ennek már 15 éve is megvan...) utálom, hogy nem volt szerettteljes a karácsonyunk soha, mert mindig megsértődött valamiért azanap este... fáj, nagyon fáj, de nem tudok az egyre kristályosodó érzéseim ellen harcolni, mert látom milyen ő, ismerem, és taszít, rettenetesen taszít... soha nem számíthattam rá, a bizalmammal visszaélt, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy ő ő ő őő ő ő ő .... képtelen vagyok megbocsájtani, pedig el kéne felejteni, de nem megy... látom a gyerekeimet, imádom őket, látom, hogy másként is lehet, látom már, mennyire megkeserítette a viselkedésével a gyerekkort és a kamaszkort... még most is ilyen, de szerencsére csak ritkán látom. Nagyon figyelek magamra, hogy nehogy olyan legyek mint ő velünk volt és ma is az... Utálom, hogy ő az anyám, azon kívül, hogy megszült, köszönhetem neki és apámnak is az útravalót az élethez amit kaptam tőlük összesen: az önbizalomhiányt amit lelkünk tiprásával sikeresen elértek.
Mostmár jobb, hogy kiírtam magamból, köszönöm, hogy elolvastad, le kellett írnom, mert nagyon feszített és feszít belülről.
  1. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 21:09101.
    Én szerencsére elég nyugodt ember vagyok, elég sokáig tűrök csöndben, igyekszem szem előtt tartani, hogy ha már a szüleim nem tudják magukat kontrollálni akkor legalább én tegyem meg. Volt már olyan, hogy mondtam, hogy ha ilyen hangnemben folytatják a vitát, akkor én ezt nem hallgatom, ha viszont visszafogják magukat akkor folytathatjuk. Ezt régebben nem mertem megtenni, mert még nem volt hová mennem. Most már 25 évesen (jó vicc) megengedek magamnak ilyesmiket. Igazából az apám sokkal rosszabb mint anyukám, de rá mégsem tudok annyira haragudni, nehéz megmagyarázni, ő egyszerűen csak hirtelen természetű, és zsarnokoskodó, anyám legfőbb bűne viszont az, hogy nem állt ki mellettem ezeknél a konfliktusoknál. Pedig jól tudta hogy apámnak nincs igaza. Végignézte a veréseket, végighallgatta az alázásokat, de annyi nem volt benne soha, hogy utána odajöjjön, és elmondja, hogy nincs ám igaza apának, és hogy sajnálja ami történt vagy valami. . . hagyta hogy az önértékelésem nulla alá süllyedjen és azt higgyem, hogy tényleg velem van baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (98)
     
  2. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. január 20. 21:07100.
    Hogy oldod meg együttélve azokat a helyzeteket, amikor sértések, sérelmek érnek? Én különélve is nehezen tudom lekezelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (97)
     
  3. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. január 20. 21:0599.
    Vicces, pont néhány napja mondtam a páromnak, hogy úgy érzem a szüleim valamiféle marslakók :-)

    Gratulálok, hogy együtt lakás ellenére ilyen jól sikerült lerendezned magadban a dolgokat! Ez nagyon tiszteletre méltó.

    Nagyjából jól látod, bár nem igazán kavarás, hanem az életemet próbálja irányítani. Ő jobban tudja nekem mi a jó, mint én. Nem tudja elfogadni, hogy én már egy külön lény vagyok, és mindazok után, amik történtek köztünk, én nem akarom a szuper családi életet megjátszani, ha nem inkább mellőzöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (97)
     
  4. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. január 20. 20:5898.
    Igazából néhány hónapja történt egy családi tragédia, és után borult ki a bili, de ezek a gyerek-, fiatalkori sérelmek addig is bennem voltak, csak le tudtam őket nyelni, a jövőre koncentráltam, de most minden eszembe jut, látom, ahogy a kistestvéremmel ordibál, és eszembe jut amikor ezt velem csinálta, féltem a testvérem, őt szívesen megkímélném.

    Ritkán látogatom őket, és olyankor igyekszem csendebn maradni, van mikor sikerül, van mikor nem. Sajnos, elég hirtelen ember vagyok, ahogy anyu is. Hasonló a természetünk, de teljesen mások az erkölcseink, a világnézetünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (95)
     
  5. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 20:5797.
    Valahogy én már beletörődtem abba, hogy két külön bolygóról jöttünk, és nincs sok remény arra, hogy valaha is megértsem az ő gondolkodását, és arra se hogy ő megértsen. Nekem is vannak mindig újabb és újabb sérelmek (ráadásul mi még együtt lakunk) de valahogy mégis sikerült önállóvá válnom, érzelmileg függetlenné válni. De lehet hogy ezért igazából Istennek kell hálásnak lennem, mert adott nekem hitet, és most úgy érzem, hogy ő az egyetlen, akire támaszkodnom kell, nincs szükségem az anyám szeretetére, pedig régebben bármit megtettem volna hogy szeressen. Nem tudom elképzelni hogy milyen lehet a helyzeted, de valami olyasmi lehet, mint egy utálatos munkatárssal együtt dolgozni, aki jópofizik és mégis a hátad mögött kavarja a dolgokat. Jól gondolom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. január 20. 20:5296.
    Te megszakítottad anyukáddal a kapcsolatot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (94)
     
  7. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 20:4895.
    Akkor végülis milyen most a kapcsolat? Azt írod, hogy nem tudod eljátszani a tökéletes anya-lánya kapcsolatot, de mégis jársz hozzájuk, akkor valahogy a kettő között lavírozgatsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (91)
     
  8. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 20:4694.
    Ha a testvéred is olyan nevelést kap mint te kaptál, akkor nem csoda hogy nem akarod megszakítani a kapcsolatot, mert nagy szüksége lehet rád. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (91)
     
  9. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 20:4393.
    Vagy olyan is van, hogy túllő a célon, és elkényezteti a gyereket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. január 20. 20:3692.
    Az baj, (itt is volt ilyen hozzászólás) hogy valaki pont ellenkezően akarja nevelni gyerekét, mint őt nevelték, aztán mégis minden nagyon hasonlóan sül ki. Na, ettől félek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221391 (88)
     
  11. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. január 20. 20:3491.
    Az még OK, hogy elfogadom, hogy ő ilyen, de attól még bánt, hogy én menekülök előle holott a támaszom kellene, hogy legyen.

    A megbocsájtással pedig az baj, hogy azt már tudom, hogy ő nem fogja elismerni hibáit, és ebbe kell bele törödnöm, de ne kellene még most is, hogy sok éve külön élés után is elszenvednem az ő lelkizsarolását. Legyenelem a régit, de mindig van új lenyelendő.

    Az igazi baj az, hogy ő azt szeretné, hogy én jatszam el a tökéletes anya-lánya kapcsolatot, és nekem ez nem megy az ő bocsánat kérése, beismerése nélkül. És szerintem ez érthető. Sajnos a lelkizsarolás szempontjából olyan dolgok vannak a kezében, amelyek ellen nem tudok védekezni, pl. velük élő kisiskolás testvérem, akivel nem akarom megszakítani a kapcsolatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_748265
    Torolt_felhasznalo_748265
    2005. január 20. 17:4490.
    Sajna az előbb amit megírtam, "kiment", de néhány szót szeretnék a VallMart-hoz írni: nagyon szomorú amit leírtál, mert az anya legyen mindenkinél -vagyis kellene lenni- nagybetűs: ANYA ! Sajnos, ez nem igy van, - nálam sem, -.
    Annyit még, hogy ha Te a gyerekeiddel úgy fogsz viselkedni, ahogyan anyukád Veled nem, akkor biztosan nem lesz velük gond. Ha pedig anyukád elmegy hozzátok, szerintem beszélj udvariasan vele, és ha megbánt, ne figyelj rá. Én nagyon el voltam keseredve miatta, és ugyan nem vagyok hívő ember, de elmentem egy templomba, arra kértem a Mindenhatót, hogy segítsen már megbékülni az anyámmal, legyen már türelmem hozzá, és éreztesse már velem, hogy szeret, és én is szeretem. Nem tudom, másoknál hogy van, nekem sikerült. És türelmes vagyok, néha még azt is érzem, talán szeret. Hidd el, neked is sikerülni fog!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 17:3789.
    Ja, igen, valami ilyesmi lehet, olyan beletörődésféle, elfogadni, hogy ennek így kellett lennie, és hogy valószínűleg nem véletlenül viselkednek úgy ahogy viselkednek (lehet hogy nekik sem volt gyerekszobájuk) sőt nekem néha az a hülye ötlet jut eszembe, hogy lehet hogy ők csak statiszták az én életemhez, az én próbatételemhez??? Ugyanis néha annyira távolinak érzem őket, annyira érthetetlennek, hogy lehet hogy nem is igaziak??? Lehet hogy orvoshoz kéne mennem? :-DDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591727 (86)
     
  14. Torolt_felhasznalo_221391
    Torolt_felhasznalo_221391
    2005. január 20. 17:2888.
    Szia!

    Én csak azt szertném mondani, hogyha nem követed el ugyanazokat hibákat amiket anyukád akkor biztos hogy nem fog rád úgy gondolni a gyermeked ahogy Te most anyukádra!Legalábbis Én így gondolom, bár hála istennek nekem még nincsenek ilyen problémáim és remélem nem is lesznek!:-) Bár kissebb-nagyobb összezörrenések már voltam, de valahogy mindig helyrehoztuk őket KÖZÖSEN ami szerintem a leglényegesebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (80)
     
  15. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2005. január 20. 17:2687.
    Annyit nem tudok/nem szeretek gépelni. :-)
    előzmény:
    Vortexia (85)
     
  16. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2005. január 20. 17:2586.
    Úgy látom, eléggé megérintett/felkavart ez a topik sokakat. . .
    Jelenkori sérelmeink 90 %-a a múltban gyökerezik, ezért lenne érdemes azokat kisöpörni. . .

    Hogy tudsz megbocsátani? Úgy, ha az Isteni szeretet tudatosul benned, ha elfogadsz mindenkit olyannak, amilyen.
    Az ELFOGADÁS a kulcs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (80)
     
  17. 2005. január 20. 17:2485.
    Okkké:-)
    Csak a lustaság fél egészség;-), aszittem, vki majd sitty-sutty jól összefoglalja nekem a lényeget itt és most, és akkor nem kéne órákon át olvasgatni róla. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591727 (81)
     
  18. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 17:2384.
    Tőlem sem kért bocsánatot, talán méltóságon alulinak tartja, félti a nem létező tekintélyét. De hidd el, nincs szükség rá, hogy megtegye, mert te nagyon jól tudod, hogy mi a helyzet, nincs szükség a jóváhagyására, mert már felnőtt vagy, és józan ítélőképességgel rendelkezel. Nekem tök sokáig tartott mire tudomásul vettem (legalábbis a lelkem mélyén) hogy a szülőknek nem feltétlenül van igazuk. De aztán végre megértettem, hogy ők lehetnek ugyanolyan hülyék mint más emberek, attól még hogy a szüleim, nincs rá garancia, hogy nem pszichopaták. Sajnos még soha nem voltak pszichológusnál, pedig rájuk férne, szerintem a doki nem is tudná melyik személyiséghibával kezdje a terápiát :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (80)
     
  19. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 17:1783.
    Hú, ez az érzés bennem is megvan. . . . nem akarom hogy bármi köze legyen a gyerekemhez!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286964 (80)
     
  20. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 17:1582.
    A megbocsátás témáról meg is feledkeztem. Nem tudom mi a pontos definíciója a megbocsátásnak, úgyhogy nehéz erről véleményt alkotni. Nálam ez a dolog valahogy már nem téma, pedig nem hiszem hogy megbocsátottam volna, mert szerintem vannak dolgok, amiket nem lehet megbocsátani. Inkább csak úgy érzem, hogy most már nem érdekel, hogy miket csinált. Mert már nem függök tőle, az érzéseimet nem tudja befolyásolni, élem a saját életemet, igyekszem a jó dolgokra összpontosítani, és. . . nem is tudom hogy írjam le, egyszerűen megszabadultam tőle, már nem foglalkoztat. De szerintem ez nem igazán megbocsátás, inkább csak feledés. Mert tudom, hogy nem érdemes a múlton rágódni, hanem építeni kell a jövőt, építeni kell a személyiséget, és törekedni arra, hogy jobb legyen. És ebben a nagy munkában talán meg lehet feledkezni a sérelmekről. Azt hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (77)
     
  21. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2005. január 20. 17:1481.
    Nem, nem olyan, aki leveszi a rontást :-))

    Van erről szóló topik, és van szakértő - kineziológus itt az nlc-n, olvasd el a blogját, érdemes.
    előzmény:
    Vortexia (78)
     
  22. Torolt_felhasznalo_286964
    Torolt_felhasznalo_286964
    2005. január 20. 17:1480.
    És hogyan lehet megbocsájtani, ha ő nem kért bocsánatot, nem ismeri el, hogy hibázott?

    Mert nekem ez hiányzik. Elmondtam neki, mi bánt, de nem érti. Úgy látja, ő mindent tökéletesen csinált, kiváló anya. Pedig kb. 80%-t átéltem én is azoknak a dolgoknak, amiket walMart leírt (mártírkodás, önsajnáló tetlegességig fajuló veszekedések apámmal, öngyilkosság, kinevetés, stb).
    Ő nem hajlandó önvizsgálatot gyakorolni, nekem pedig nem megy az egyoldalú megbocsájtás.

    A legrosszabb, hogy a gyermekvállalástól is ezért rettegek, mi lesz, ha én irántam is így fog érezni a gyermekem? Ja, és mert ő várja el, hogy szüljek neki unokát. . . Ezért akarok külföldre költözni, hogy titokban szülhessek :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_218699
    Torolt_felhasznalo_218699
    2005. január 20. 17:1479.
    Hi! Én sem rajongok a szülőanyámért, mert 2 éves koromban elhagyott! A szerencsém csak annyi volt, hogy az apám és a nagyim nem hagytak el, és egymást segítve felneveltek. Ne értsetek félre, nem útálom anyámat, csak úgy döntöttem, nincs szükségem rá, és nem akarom látni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 20. 17:0978.
    Na, mossmá ajánljatok nekem is egy kineziológust!

    Leírná vki, mit tud az ilyen emberke?
    Egyáltalán, milyen végzettsége van annak, aki ezzel foglalkozik?
    És mi az, amit csinál, amikor elmegy hozzá az ember? Mi a módszere?
    És mennyi ideig kell hozzá járni? Vagy elég 1x elmenni, és sitty-sutty "leveszi az rontást"?

    Bocs, ha bagatellizálásnak tűnik, csak éppen fogalmam sincs erről a dologról. . . :-)

    És mennyibe kerül?

    Most nem jut eszembe több kérdés, de jöhet minden infó! Köszi:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 20. 17:0877.
    Szia walMart!

    A Mérgező szülők c. könyv tényleg tök jó. Susan Forward írta. Amikor elolvastam, azt éreztem, hogy most elindulok egy úton, ami a felnőtté/önállóvá válás. Tényleg nagyon rossz, amikor az ember életének az alapjaival van gond, nincsenek szép gyerekkori élmények, sőt, szinte csak rosszakra emlékszünk, és ezek kihatással vannak a mindennapokra. Hiányzik egy nagyon fontos dolog, a meleg érzelmi háttér, én sokáig azt éreztem, hogy nem tudom pontosan miért, de ez az élet úgy ahogy van, el van cs. . szve és hogy semmi remény hogy jobb legyen. Depresszió. Gyökér nélküliség. Hiányzik az az alapvető bizalom, amit az édesanya kell hogy megteremtsen bennünk. Ami lehetővé teszi, hogy a későbbiekben bárkiben is meg tudjunk bízni. Nagyon sokszor éreztem, hogy üvöltenék fájdalmamban, hogy miért pont nekem nincs egy szerető anyám??? Pedig annyira kellene, hogy számíthassak rá. Amit a könyv írt, hogy levelet kell írni, ami már önmagában is segít, az nagyon igaz. Nem feltétlenül kell konfrontálódni, szerintem. Főleg, hogyha biztosan tudod, hogy nem fogja elismerni a vádakat. Én megpróbáltam, de persze azt mondta, ő nem emlékszik ilyesmikre. Hát persze, hogy nem, nem ő szenvedett miatta. Mindenesetre lehet hogy jót tenne, ha kijelölnél egy időszakot, mondjuk egy hetet, amikor semmi mással nem foglalkozol (ha megteheted) csak az önsajnálattal, gyásszal, kiabálással, esetleg elképzelheted, hogy jól megmondod neki a magadét, de úgy rendesen, és közben tudatosítod magadban, hogy te semmiért nem vagy hibás, ha igen, az is az ő hibája, mert ilyen nevelést adott neked. Szerintem ez tutira többet ér mint egy nyaralás. Szóval mentesítsd magad a bűntudattól, és erre tényleg érdemes időt szánni, és eszedbe se jusson olyasmi hogy önző lennél vagy ilyesmi, mert nem véletlenül vannak azok a kínzó álmok, gyötrő érzések, meg az a nagy hiányérzet. Sajnos igaz, hogy vannak rossz anyák. Úgy látszik a tiéd is az. Ezt el kell fogadni, mint ahogy vannak beteg emberek, értelmi fogyatékosok, úgy vannak rossz anyák is. Nem kell szeretned őt, az érzelmeket úgysem lehet erőltetni. Tisztelned. . . nem tudom hogy kell-e, végülis 9 hónapig hordott a hasában, felnevelt, szóval ezért tisztelned kell azt hiszem, de ezt válaszd el a többi dologtól, azokért nem kell tisztelned. Viszont mivel az anyukád, próbálj meg nagy levegőt venni, és kedves lenni vele, DE: ne engedd hogy az életedbe avatkozzon, ne engedd, hogy hatalma legyen rajtad, korlátozd a látogatások/telefonhívások számát, ne engedd, hogy hatással legyen a hangulatodra, vagyis lélekben szabadulj meg tőle, a terhedtől. Valami olyasmi lenne a lényege ennek a kicsit szétcsúszott hozzászólásnak, hogy próbálj meg lélekben önálló lenni. Ebben sokat segít szerintem ha hiszel Istenben. Bocsi, ha nem írtam semmi újat, nem volt időm végigolvasni az egész topicot. Jó gyógyulást!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (54)
     

Címlap

top