Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szeretem anyámat

Torolt_felhasznalo_570737
Torolt_felhasznalo_570737
Létrehozva: 2005. január 20. 15:07
Sajnos így van. Túl a 30-on két gyerek anyukájaként egyre inkább érlelődik bennem ez az érzés, egyszerűen nem vagyok képes szeretni őt, nem tudok rá szeretettel gondolni, közömbös nekem, egyszerűen nem tudom lezárni a múltat, a sok sebet amit hagyott rajtam és a testvéremen, a kicsinyességét, a butaságát, a bántásait, a piszkálódásait, a gorombaságait, az önzőségét a gyerekeivel szemben, nem tudom megbocsátani a szeretet nélküliségét, a pénzéhségét, a kárörvendő véleményeit, az állandó sértődöttségét, a segítség nélküliségét, az állandó mártírkodását, a mások előtti színészkedését... nem bírom ... ahogy én is öregszem, úgy nyílik fel a szemem, egyre érzékenyebb vagyok rá, utálom, hogy családi drámákat rendezett maga miatt, mikor szükségünk lett volna anyára, utálom, hogy előttünk akart látványosan önygilkos lenni (bár ennek már 15 éve is megvan...) utálom, hogy nem volt szerettteljes a karácsonyunk soha, mert mindig megsértődött valamiért azanap este... fáj, nagyon fáj, de nem tudok az egyre kristályosodó érzéseim ellen harcolni, mert látom milyen ő, ismerem, és taszít, rettenetesen taszít... soha nem számíthattam rá, a bizalmammal visszaélt, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy ő ő ő őő ő ő ő .... képtelen vagyok megbocsájtani, pedig el kéne felejteni, de nem megy... látom a gyerekeimet, imádom őket, látom, hogy másként is lehet, látom már, mennyire megkeserítette a viselkedésével a gyerekkort és a kamaszkort... még most is ilyen, de szerencsére csak ritkán látom. Nagyon figyelek magamra, hogy nehogy olyan legyek mint ő velünk volt és ma is az... Utálom, hogy ő az anyám, azon kívül, hogy megszült, köszönhetem neki és apámnak is az útravalót az élethez amit kaptam tőlük összesen: az önbizalomhiányt amit lelkünk tiprásával sikeresen elértek.
Mostmár jobb, hogy kiírtam magamból, köszönöm, hogy elolvastad, le kellett írnom, mert nagyon feszített és feszít belülről.
  1. 2005. január 28. 20:50525.
    Ne áldozd fel a gyerekedet a szüleidért! ("betegesek a szüleim és azt mondják nekik gyógyszer ez a kicsi") És egyre inkább az az érzésem, hogy helyre kéne őket tenni. Alaposan. Egyébként a bölcsi nem is olyan rossz, a szocializálódáshoz (ha nincs sok gyerek a családban) kell. Én oviba is csak 2 évig jártam, nagymamám nevelt, és ebből még most is gondjaim akadnak néha. A közösség azért is jó, mert legalább gyorsan túlesik a gyerekbetegségeken :)) mielőtt jönne a másik :)). És a kicsit ha vállaljátok, ne azért, hogy legyen nektek is gyerek. Ez is a tiétek! Harcoljátok ki, és éljétek a SAJÁT életeteket hármasban, a nagyszülők meg a betegségüket kúrálják mással és elégedjenek meg a mostanihoz képest ritkított nagyszülői "láthatásokkal". Nekem se használt hogy a nagymama nevelt, senkihez se tartoztam, így sikerült kellő önértékelési zavarral, önbizalomhiánnyal és nagyfokú idegi labilitással nekiindulni.
    Szóval ha már dolgoznod kell, akkor minél előbb bölcsi/ovi de nehogy a nagymama szoktassa be!
    előzmény:
    ivike2002 (524)
     
  2. 2005. január 28. 10:35524.
    igazad van Hp!
    Már én is megbántam egy kicsit, hogy eljöttem dolgozni, inkább maradtam volna kevesebb pénzért otthon.
    Volt olyan hogy (akkor még otthon voltam a gyerekkel) az utcán majd szétkaptuk a gyereket. Ki akarta venni a kezemből és én nem engedtem. Tényleg nagyon magukhoz nevelik, de viszont nagyon szeretik is.
    Az a helyzet, hogy elég betegesek a szüleim és azt mondják nekik gyógyszer ez a kicsi. Nem akarom őket megfosztani ettől, de szeretném ha felnőnnék végre a szemükben és anyának tekintenének. Tegnap mondtam a férjemnek, hogy jó lenne mégegy pici, akkor lenne nekünk is gyerek. Anyukám sokat segít nekünk, de néha túl sok, ez biztos. Abban reménykedem, hogyha most oviba megy a gyerek februárban, akkor majd lefoglalja magát anyukám valamivel és hagy engem is érvényesülni.
    Van bátyáméknak is egy pici és azt szeretné pesztrálni, ha az enyém már ovis lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619728 (523)
     
  3. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. január 28. 10:12523.
    Lehet, hogy nagyon pesszimista vagyok, de mi van, ha a nagyi úgy "neveli" a gyerekedet, hogy ő mindent jobban tud, a gyerek csak rá hallgasson, ne a saját érzéseiben bízzon, hanem abban, amit a nagyi, mond, mert a nagyi az okos, a minden tudó stb. Ha Téged is így nevelt, miért ne tenné ugyanezt a gyerekeddel? A gyereknek is ugyanúgy azt fogja értésére adni, hogy semmit sem csinál jól, így a gyereked énképe is torzított lesz. Én a helyedben nagyon elgondolkodnék, sőt tanácsadóhoz fordulnék, legyen az pszichológus vagy akárki más szakember. Én láttam már ilyen helyzetet a rokonságban is, hogy a nagyi nevelte a gyerekeket, aztán az anyuka nem bírt velük, mert a gyerekek csak a nagyira hallgattak. Már akkor nem támogattam a nagyi-gyereknevelést. Az szép, ha néha besegít a nagyi, de nem kell ám túlságosan ráhagyni mindent, mert akkor azt is aláírod a szemében, hogy nélküle még egy gyereket sem tudsz felnevelni. . . bocs, ha nagyon pesszimistán látom a dolgokat, de nagyon érzékenyen érint a téma, nem tudok a nagyi szemszögéből pozitívan gondolkodni.
    előzmény:
    ivike2002 (521)
     
  4. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. január 28. 10:04522.
    Szerintem a gyereknek jobb lenne az óvóda/bölcsőde, mint a nagyiék. Mert ott látna sok más gyereket, akiknek ugyanúgy a szülei jobban szeretik a "dolgozót", mint őt! Ráadásul kissé szociálisabb is lenne. Szerintem nagyon oda kéne figyelned, hogy mi történik a nagyi és a gyereked körül. Nekem az az érzésem, hogy a nagyi nagyon magához akarja szeretni a gyereket, és azzal, hogy Téged kritizál a gyerek előtt, azt "hirdeti", hogy ő mindenben jobb, mint Te. Én a helyedben kevesebb időt hagynám a gyereket a nagyival, úgy a gyerek, mint a Te érdekedben! Lehet, hogy felfújom a dolgot, de kívülről "ez jött le".
    előzmény:
    ivike2002 (521)
     
  5. 2005. január 28. 09:31521.
    Kedves st. bleu!

    Megnéztem a bem. oldalad.
    Csak nem te vagy az álomfejtő?
    Küldtem neked egy kérdést, remélem majd válaszolsz rá a kérdezz-felekben már nagyon kíváncsi vagyok.
    Írtad nekem:"hogy oda húz a gyerek, ahol jobban megértik.
    Szerintem nem látod jól a problémát, mert próbálok igazán megértő anya lenni, de mint tudjuk nem egy könnyű feladat. Következetes is legyen az ember és megértő, kedves, szerető szülő is .
    Az a helyzet, hogy dolgoznom kell és a mami vigyáz a gyerekre.
    Sokszor azzal büntet a gyerek, hogy átnéz rajtam ha hazamegyek.
    Pedig egyből rohanok haza hozzá, hívom játszani, de nem mindig hajlandó velem játszani.
    A múltkor is azt mondta, hogy én jobban szeretem a "dolgozót", mint őt.
    Talán azért ragaszkodik még jobban a nagyiékhoz, mint hozzám, mert ők sokat vannak vele, látja, hogy ez egy biztos háttér, mami nem "hagyja" ott a dolgozó miatt, mint én. Ez sokszor nagyon a szívembe tud ám markolni, amikor meg akarom ölelni és ő a mamihoz húzódik. Hétvégén általában visszaáll a "normális rend" és egész nap csüngünk egymáson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (517)
     
  6. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 27. 21:55520.
    Tudod Darszenkának a beismerései, felismerései tetszettek. És hogy ennek ellenére valamit mégis elért. És hogy levonta a tanulságait, és nem nyalogatja a sebeit.

    Igazából minden gyerek hordoz valami sérelmet a neveltetésének idejéből. Ezt csak akkor látja be az ember, amikor már nem csak gyerekként, de szülőként is végigcsinálja a "gyermeknevelést", aztán egyszer csak megkérdezi tőlük, hogy történt-e olyan dolog az életükben, amiért neheztelnek ránk? Kiderül, hogy van. Minden gyereknek van. És ha megbeszéljük, akkor nekik könyebb lesz. Nekünk, szülőknek kevésbé, de hát jó szülő ezt az utolsó békát még hajlandó lenelni a gyere boldogsága érdekében. Meg azért jó hatással van a kapcsolatunkra is. Következő életemben majd másként csinálom.
    előzmény:
    i.nora (511)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 27. 21:33519.
    Na várj csak várj. Ez elgondolkodtatott.
    Én sem szerettem az anyut megölelni. Viszont a nagyit igen. Imádtam az ölében ülni. Imádtam vele lenni. Anyutól féltem. Nem is féltem, rettegtem. Na most, azokat a gyerekeimet, akik nem tudnak ölelni, azokat dr. Spock elvén neveltem amolyan rideg tartásban, vagyis nem engedtem, hogy folyton rajtam lógjanak, mégha bele is szakadt a szivem. Később beláttam, hogy a gyereknek is, nekem is jöb, ha rajtam lóg. Ők lettek az ölelősek. De a nem ölelőseket már hiába ölelgetem, félnek az öleléstől. Ebbe persze olyakor bele halok, de ezt már eltoltam. Majd unokáimat nem hagyom, hogy ne lóghassanak anyjukon. :-)
    előzmény:
    mandarin_x (510)
     
  8. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 27. 21:23518.
    Saját. Nézd meg a bemutatkozó oldalamat. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (509)
     
  9. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 27. 21:14517.
    :-)

    Lehet, valóban úgy tűnik, hogy a gyerek oda húz, ahol többet megengednek, de én úgy látom, hogy ez inkább abból fakad, hogy oda húz, ahol jobban megértik.
    előzmény:
    ivike2002 (516)
     
  10. 2005. január 26. 11:34516.
    Darszenka!
    Én is nagyon szeretem a szüleimet, annak elenére, hogy sok mindenben nem értek velük egyet és én is féltem őket, mert apukám súlyos beteg.
    Nem is hibáztatom őket, hogy dönteni akartak helyettem, amikor még tizenéves voltam. De most már, hogy én is anya vagyok meg kell érteniük, hogy amit teszek az az én döntésem és tartsák tiszteletben. Pl. Nagy véleménykülönbségek vannak nálunk a gyerek nevelésével kapcsolatban is, mindig lehurrognak, ha nem egyezik a véleményünk.
    Sajna ennek tanúja a gyerek is és ha kicsit következetes próbálok lenni, hát persze hogy oda húz a gyerek ahol több mindent megengednek.
    Persze tudom a nagyszülők hajlamosak az ilyenre és annak is örülök, hogy ennyire jó a kapcsolatuk a kicsivel, de néha úgy kezelnek mintha én csak a testvére lennék a saját gyerekemnek. Néha talán túlságosan sajátjuknak tekintik. Szeretném ha sokáig élvezhetné még a gyerek a nagyszülői törődést ezért emiatt nem akarok drasztikus lépéseket tenni, de néha nagy fejtörést okoz nekem az arany- középút: a jó kapcsolat is megmaradjon és önálló döntéssel is rendelkező felnőtt legyek.
    előzmény:
    Darszenka (505)
     
  11. 2005. január 26. 11:23515.
    Nagyon rátapintottál a lényegre. Mert említed azt is hogy olyan függőségbe kerül így az ember, amit nem olyan könnyű csak úgy letépni magunkról. Értem itt azt, hogy nekem is lelkiismeret furdalásom van sokszor ha érthetően tudtukra adom, hogy most ezt én akarom eldönteni vagy megcsinálni, ne szóljanak bele. Valahogy kialakult a féltéssel egy függőség is, amit nehéz megszüntetni, mert szeretném, de amikor ott lenne a lehetőség, akkor mindig meghátrálok.
    Valaki írta, hogy ezt jó szándékúan teszik a szülők. Ez rendben is van, de amikor anyukám lehurrog, hogy ne menjek be cipővel a saját lakásomba, vagy el akarja dönteni helyettem, hogy vállaljunk e még egy babát a párommal, akkor már úgy gondolom, hogy ez már túlment a határon és nem engedhetem, hogy pl. ilyen fontos kérdésben, mint az utóbbi a javamat akarják, mert ezt nekem kell tudni, hogy nekem mi a jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619728 (512)
     
  12. Torolt_felhasznalo_368645
    Torolt_felhasznalo_368645
    2005. január 26. 10:44514.
    Nem olvastam meg vegig a topikot, ezert nem tudom, hogy volt-e mar szo errol a cikkrol. Ha nem, akkor olvassatok el, nagyon erdekes, szorosan kapcsolodik a temahoz:

    http://www. mancs. hu/index. php?gcPage=/public/hirek/hir. php&id=10367
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_882788
    Torolt_felhasznalo_882788
    2005. január 26. 10:28513.
    Szia st. bleu!
    Én is pont így gondolom. Felismerni, megérteni az érzéseinket, feldolgozni, hogy mi, és miért történt, és továbblépni. De a legfontosabb tanulni belőle, hogy mi ne legyünk ilyenek. Én elértem ezt a célt. Tudok szeretni és szeretetet elfogadni, a velem történtek a helyére kerültek bennem. Ezért lettem segítő foglalkozású, hogy most már én is segíthessek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (503)
     
  14. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. január 26. 09:52512.
    Szerintem a Te érdekedben fontos lenne, hogy kivívd a függetlenségedet a szüleid előtt. Tudok egy nagyon jó könyvet ajánlani: Lajkó Károly: Viselkedésünk és lelki egyensúlyunk. Ebből meg tudod tanulni (én is ebből tanultam meg), hogy hogyan lehet a szülőkkel (vagy bárki mással) úgy viselkedni szóban és tettekben, hogy ezáltal értésükre add, hogy nincs szükséged az egyengetésükre, hogy hagyjanak végre felnőni és élni a saját életedet, ők meg éljék a saját életüket. Engem is egyengetett anyum még 1600 km-ről is telefonban, hogy mit hogyan csináljak, de aztán előbb-utóbb sikerült megmondanom a magamét. Szerintem fontos megértetni velük, hogy nincs joguk beleavatkozni a mindennapjaidba, valahol egy határt húzni, hogy eddig igen, tovább nem kell tudnotok rólam, aztán főleg az, hogy ne legyen bűntudatot amiatt, hogy egy kissé kiszorítod őket jogosan az életedből. Egy szülőnek az a kötelessége, hogy megtanítson élni, majd amikor ott az idő a FIA/LÁNYA SZÁMÁRA (és nem a saját számára), akkor elengedni. Csak sok szülő ezt az utolsó lépést képtelen megtenni és ilyenkor szükséges nekik "segíteni". Nem jó, ha a szülő túl sokat beleavatkozik a felnőtté vált fia/lánya (szándékosan nem írom, hogy gyereke) életébe, mert ezáltal nem adódik meg a lehetőség, hogy az egyén önmagát kipróbálja az életben, ezáltal az önképe sem tud valós lenni. Szóval szerintem fontos kissé viszább szorítani a szülőket az életedből, hogy a saját életedet független és határozott emberként élhesd, kényszerpályák nélkül.
    Kora reggel kusza vagyok, de remélem mégis értehetően sikerült fogalmaznom.
    előzmény:
    ivike2002 (502)
     
  15. 2005. január 26. 08:02511.
    Nem értem miért nagy tett amit csinált Darszenka, bár a népművelői hivatás valóban gyönyörű. Attól mert valakit féltettek még jól nevelehették. Nekem is hasonló gondjaim voltak otthon fiatal koromoban, de ki nem kerül átmenetelig összetűzésben a szüleivel kamasz korban vagy pályaválasztáskor. Amikor mi voltunkmég fiatalaok igenis féltettek bennünket. Én sem mehettem belsőépítésznek, mert csak Gőrben volt legközelebb hozzánk, amig a bátyám mehetett koleszban engenm nem engedtek féltettek. Úgy érezték a szüleim, hgoy egy lányulnak mellettük van a helyük. Így nem lett belőlem az, de azért a képességeimet nagoyn jól kamatoztattam otthon és baráti körben. Más lettem és azt is szerettem, nem bántam meg azt sem és nem is hibáztatom őket érte. Hoztam a féltés magammmal, mert hozzuk az otthon tanultakat, a velünk való bántást, azzal a külömbséggel, hgoy én engedtem a gyermekeimet, de mindig egy kicsit belehaltam, ha kiléptek az ajtón. Mert teljesen nem lehet kitörölni a veleltetést, azért is kellene talán akinek azért nem annyira rossz volt, ha meglehet bocsátani a történteket, akkor meg is kell, mert valóban egy életen keresztül cipelni a sérelmeket, csak keserűséget okoz az embernek ha nem tud túllépni rajta. Elkell tudni felejteni, hog ytudjon mindenki örülni az elkövetkezendő szépnek, jónak, mert ha nem ők is hasonló hibába esnek, mint a szüleik a görcsös másképpen akarásban. Ehhez valóban szakember segítségét kell kérni, mert nem eltemetni, ha feldolgozni kell tudni, átértékelni, tanulni belőle.

    Remélem mindenkinek sikerül, akiket ilyen borzalmas sérelem ért. Mert a többség azért csak kis konfliktusokat írt, ami megbocsátható és akkro jön rá igazán, ha ő is hasonló helyzetben kerül a gyermekének nevelése közben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (507)
     
  16. 2005. január 26. 04:41510.
    en hasonlokepp vagyok ezzel az oleles temaval, csak en is a masik oldalon. en a gyerek vagyok. es nem szerettem megolelni anyamat, sajnos o mar nem el. es apamat sem-o meg el. mert igazabol szerettem volna, csak nem tudtam hogyan kell. nem tanultam meg igy szeretni, szeretetet kimutatni. nem lattam othton, nem volt mit masolni. aztan felnott fejjel mar mashogy latom a dolgokat. erdekes, anyam halala ota apam is amolyan olelos lett. talan rajott hogy vannak dolgok amit mashogy kellett volna csinalnia.

    szerintem probalj tobb figyelmet szentelni erre a 'nem olelos' gyermekedre. es ne hagyd hogy igy menjen. vezesd, mutasd meg neki hogyan kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (508)
     
  17. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 26. 01:52509.
    Mármint saját gyerekeid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (508)
     
  18. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 26. 01:15508.
    Érdekes ez a dolog az öleléssel.

    Van gyerekem, akit eleve jó volt átölelni. Odaadóan hozzám bújt, belém olvadt. És volt, amelyik már eleve távolságtartó volt. Vele nem volt élmény az átölelés, és nem tudom ez mitől volt. Átöleltem, és nem olvadt belém. A mai napig ilyen, és ez nekem is szörnyű. Gondolom, neki éppen olyan nehéz lehet. Attól még átölelem őt is, de ez más.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (506)
     
  19. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 26. 01:08507.
    Büszke lehetsz magadra! Komolyan! A Népművelő szakkal sincs semmi baj. Művelődési központokban időnként keresnek végzett népművelőket. Nem egy elveszett szakma az!
    előzmény:
    Darszenka (505)
     
  20. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 26. 00:45506.
    Hm. . . folyamatos lelki negatív töltésem nincs, mert azért szeretem őket, csak amikor valami konfliktus adódik, akkor hirtelen az összes sérelmet egyszerre érzem, és akkor határozottan ellenszenvezek velük. Ezen sokat enyhít, hogy tudom, hogy bármikor elköltözhetek. Szóval szándékosan nem gerjesztem magamban a haragot, mert ugye jobb a békesség, csak akkor jön elő, amikor valami újabb sérelem van. Vagy ha mondjuk szembesülök valamilyen fogyatékosságommal, és az valahogy visszavezethető (legalábbis szerintem) a nevelési hiányosságaimra és frusztrál a dolog, akkor megint csak rájuk vagyok mérges, de persze aztán magamra is, hogy már megint mindenért őket hibáztatom. . . szóba került például az ölelés dolog, engem eléggé bánt, hogy nem tudok ölelni, vagy ha megpróbálom akkor olyan természetellenesnek, mesterkéltnek tűnik az egész (lehet hogy csak számomra) és ezért őket tartom hibásnak, mert nem tanították meg. Tény hogy még dolgoznom kell rajta, hogy felülemelkedjek, ahogy te mondtad. Mindenesetre ez a topik nagyon jól jött, legalább értő füleknek mondhattam el a bajaimat, és erőt merítettem mások küzdelmeiből is. És talán közelebb kerültem a megbocsátáshoz is :-)
    Ja, és hogy miért vágyom arra, hogy elismerjék a hibákat. . . hát ezzel némi elégtételt kapnék. . . azt az érzést keltené, hogy egyenlő félként kezelnek. Hogy nem csak a szülőt illeti tisztelet, hanem a gyereket is. Meg valahogy pont kerülne az ügy végére. Nem is tudom igazán. De jól esne az biztos. De szerintem se fogják elismerni. Eddig annyit mondott anyukám amikor szembesítettem a bánataimmal (persze azt a dolgot a bátyámmal kapcsolatban nem mondtam el neki, és nem is fogom), hogy "hát lehet hogy igazad van. . . de nem emlékszem hogy így bántunk volna veled. . . mi a legjobbat akartuk. . . " Innentől kezdve tényleg egyedül kell megoldanom a dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (504)
     
  21. 2005. január 25. 23:24505.
    Sziasztok! Hasonló cipőben jártam, mint Te. Az egész életem jóformán egy megfelelni akarás és annak ellentétje volt. Mindenben megakartam felelni szüleim elvárásának, azután azértse rohamok miatt sokszor ostoba lépésekre szántam magam. Már nem élnek, de bizonyos helyze-
    tekben még mindig lelkiismeretfurdalás gyötör, mintha még mindig mögöttem állnának. . . Édesanyám tavaly halt meg, és mintha nem lennék
    normális, kanári sárgára festettem a hajam. Brr. . rémes voltam, szegény anyámnak igaza lett volna, ha lát. Azt hiszem mindent másképp kellett volna csinálnom: az első felelős, komoly döntést nélkülük kellett volna meghoznom, és konzekvensen végigcsinálni. Csak hát tini fejjel könnyebb volt áthárítani pld. a pályaválasztás felelős-ségét. Ma már késő. . . Én erdész szerettem volna lenni, nem lehettem, mert Sopron /akkoriban csak ott volt okítás/ messze van, és ez egyébként sem női pálya. A bosszúm az volt, hogy az általuk szánt egyetem felvételijére el se mentem. A balhéról nem mesélek. . . A dolgok végeredménye az lett, hogy már gyerek mellett mégiscsak elvégeztem egy főiskolát, piszkosul nehéz volt, de ráadásul ma már semmi hasznát nem látom. Kinek kell ma már népművelő? Mindennek dacára bennem sem harag, sem ellenérzés nincs a szüleimmel szemben, csak mérhetetlen szeretet. Meggyőződésem, hogy ők jót akartak, szeretet vezérelte őket, mégha önző, szűklátókörű is volt ez a szeretet. Azokhoz a borzalmakhoz, amiket olvastam, nem tudok hozzászólni, szinte hihetetlen számomra egy ilyen történet. Nem az én világom. . .
    előzmény:
    ivike2002 (502)
     
  22. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 25. 23:19504.
    Megbocsátás alatt az ellenünk elkövetett bünök feletti napirendre térést értem.
    Gyűlölet alatt a folyamatos lelki negatív töltést, amikor arra gondolunk, akit gyűlölünk.
    De jó a kérdésed, persze, tudni kell, hogy ki mit ért a fogalmak alatt.
    Mindennel egyetértek, amit mondasz, csak azt nem értem, miért kellene őrizni a vágyat, hogy elismerjék a hibáikat? Reálisan úgysem fogják. Nézd, ha tudnák, hogy rossz az amit elkövettek, talán nem is tették volna meg. De vannak mintáik, amik alapján önigazolják magukat. Tökéletesem rátapintottál a lényegre, hogy csak felülemelkedni lehet ezeken a dolgokon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (492)
     
  23. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 25. 22:50503.
    Persze, hogy az első érzés ilyenkor a gyűlölet. Az ilyen. És elfelejteni sem lehet. Mert nem. De felülemelkedni lehet, már így érett felnőtt fejjel. Nem miattuk, hanem magunk miatt. Nem tudjuk, milyen mintát hoztak, amitől olyanokká váltak, amiylenekké. Nem tudjuk, ők mitől szenvedtek gyerekkorukban. Azért kellene túllépni, feldolgozni az ilyen dolgokat, hogy ne keserítsük meg magunkat és szeretteink életét se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882788 (491)
     
  24. 2005. január 25. 14:43502.
    Olvastam a h. sz. -kat. És mielőtt beírtam volna a sérelmeimet a szüleimtől, elolvastam a topicot. Most már nem írok semmit, annyira bagatell ezekhez képest.
    Azt mondom megbocsátani csak annak lehet, aki bocsánatot kér, főleg ha ilyen súlyos dolgokat követett el amiket néhányan írtak. És még akkor is talán. . . Mert erre meg kell érni, idáig el kell jutni, hogy valaki le tudjon zárni egy korszakot az életében. De elfelejteni az ilyet soha nem lehet.
    Nekem a másik véglet a "problémám". Még mindig nem engednek felnőni a szüleim, pedig már én is szülő vagyok. Nem írom le, hogy ez milyen hártányokkal jár, de gondolhatjátok. . . Néha hülyének érzem magam, mintha a boltig sem tudnék elmenni , pedig nem vagyok egy elveszett ember, sőt, csak ez a nagy féltés ezt váltja ki belőlem. Bár tudom ez a jobbik véglet, de ez is lehet teher.
    Pl. Nem mehettem fősulira, mert nem a mi városunkba volt ahová fel is vettek volna, mert mi lesz szegény gyerekkel ilyen távol a szüleitől.
    A tanárom támogatott, de ők nem engedtek.
    A múltkor megkaptam anyukámtól, hogy más legalább letesz egy diplomát. Na ekkor kiakadtam, persze ilyenkor nem értik mi a bajom.
    Valahogy néha úgy érzem mintha nem a saját életem élném.
    Néha legszívesebben elmennék ejtőernyőzni, vagy valami olyat csinálni, amitől úgy érzem, hogy élek.
    Tudom, hogy ezek nem olyan nagy sérelmek, mint a tiétek, de jó volt leírni.
    Hp: Én is tanultam a szüleim neveléséből és tudom, hogy mit fogok másképp csinálni velük szemben. Megfogadtam, hogy ha akar a gyerek, akkor vadászpilóta lesz, mert én nem fogom megakadályozni, hogy a sorsát élje. (Persze lehet közben megőszülök)
    Csak azért írom, mert igaz te döntessz, de nem éri meg lemondani a gyerekről azért mert a szüleid megbuktak gyereknevelésből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. január 25. 14:09501.
    Hasonlóan érzek én is, mint ahogy írtál: megtaláltam önmagam, nyugodt vagyok, felnőttem, erős vagyok és megvédem magam. Találtam egy nagyon jó társat, akivel boldog vagyok. De egy dolgot semmiképp sem akarok: gyereket. Valahogy soha nem vágytam rá, most sem. Később sem. . . Ezt a láncot nem viszem tovább, nem akarok egy újabb pszichológusoknak való pácienset csinálni, mert azt érzem, hogy én nem tudnék jó anya lenni. Egyesek azt mondják, hogy pontosan ezért tudnék jobb anya lenni, mert már tudom, hogy mi a rossz a gyereknek, de akkor is, ezt a nagy felelősséget nem akarom vállalni. Remélem, hogy mindannyiatoknak sikerül a legjobb anyát kihozni önmagatokból! Sőt, bízom benne :)
    előzmény:
    Juliette** (499)
     

Címlap

top