Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szeretem anyámat

Torolt_felhasznalo_570737
Torolt_felhasznalo_570737
Létrehozva: 2005. január 20. 15:07
Sajnos így van. Túl a 30-on két gyerek anyukájaként egyre inkább érlelődik bennem ez az érzés, egyszerűen nem vagyok képes szeretni őt, nem tudok rá szeretettel gondolni, közömbös nekem, egyszerűen nem tudom lezárni a múltat, a sok sebet amit hagyott rajtam és a testvéremen, a kicsinyességét, a butaságát, a bántásait, a piszkálódásait, a gorombaságait, az önzőségét a gyerekeivel szemben, nem tudom megbocsátani a szeretet nélküliségét, a pénzéhségét, a kárörvendő véleményeit, az állandó sértődöttségét, a segítség nélküliségét, az állandó mártírkodását, a mások előtti színészkedését... nem bírom ... ahogy én is öregszem, úgy nyílik fel a szemem, egyre érzékenyebb vagyok rá, utálom, hogy családi drámákat rendezett maga miatt, mikor szükségünk lett volna anyára, utálom, hogy előttünk akart látványosan önygilkos lenni (bár ennek már 15 éve is megvan...) utálom, hogy nem volt szerettteljes a karácsonyunk soha, mert mindig megsértődött valamiért azanap este... fáj, nagyon fáj, de nem tudok az egyre kristályosodó érzéseim ellen harcolni, mert látom milyen ő, ismerem, és taszít, rettenetesen taszít... soha nem számíthattam rá, a bizalmammal visszaélt, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy ő ő ő őő ő ő ő .... képtelen vagyok megbocsájtani, pedig el kéne felejteni, de nem megy... látom a gyerekeimet, imádom őket, látom, hogy másként is lehet, látom már, mennyire megkeserítette a viselkedésével a gyerekkort és a kamaszkort... még most is ilyen, de szerencsére csak ritkán látom. Nagyon figyelek magamra, hogy nehogy olyan legyek mint ő velünk volt és ma is az... Utálom, hogy ő az anyám, azon kívül, hogy megszült, köszönhetem neki és apámnak is az útravalót az élethez amit kaptam tőlük összesen: az önbizalomhiányt amit lelkünk tiprásával sikeresen elértek.
Mostmár jobb, hogy kiírtam magamból, köszönöm, hogy elolvastad, le kellett írnom, mert nagyon feszített és feszít belülről.
  1. 2005. január 20. 16:1451.
    ez most igy hirtelen szép és jo de mindenki tudja nem ilyen egyszerű
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (49)
     
  2. 2005. január 20. 16:1350.
    Nekem is gázos volt a gyerekkorom, és sok mindenért haragszom anyámra. . . Nem részletezem.
    PTSD-m is van (poszttraumás stressz szindróma), de erről nem ő tehet, hanem az apám.
    Járok pszichoterápiára. És nekem azt mondta a dokim, h egy könyv van, amit SEMMIKÉPPEN NE OLVASSAK EL, amíg nem javulok! És ez a "MÉRGEZŐ SZÜLŐK".
    Egyik betege épp a könyv miatt lett sokkal xarabbul!

    Ennek alapján én nem ajánlom ezt a könyvet!
    előzmény:
    Dalida (40)
     
  3. 2005. január 20. 16:0949.
    Az én történetem: (nem a topicindítóhoz kapcsolódik, hanem Hozzád): Amikor megszülettem apu szüleinél éltünk, de apám tisztiiskolába járt, anyu fodrász volt, és 6 hetes voltam, amikor reggeltől estig dolgozott, nem szoptatott. A nagyszüleim neveltek, meg az utca, mert a szomszédok mind rokonok voltak, és valaki mindig ráért. Aztán később a szüleim elváltak, és én apámmal mag a nagyszüleimmel maradtam. (ezért volt érdekes olvasni Téged!) Aztán apám is önálló életet kezdett, és akkor felvettem anyuval a kapcsolatot, , meg nagyobb is lettem, szóval kinyílt a szemem, és máshogy kezdtem látni dolgokat. Nagy bennem a düh, és a szomorúság, de mindketten a szüleim. sokáig azzal takaróztam, hogy elváltak, azért vagyok érzékeny. . stb, de mostanában inkább úgy fogalmazok, hogy amit elértem azt az ő segítségük nélkül tettem, nem a múlton kesergek, azt meghagyom nekik. Nekik már jobban fáj, mint nekem.
    előzmény:
    190208 (34)
     
  4. 2005. január 20. 16:0748.
    A kinez. meghallgatja a gondjaidat, akár általános természetű is lehet, akár konkrét, és "oldást" csinál.
    Tényleg használ, ha akarod, hogy segítsen.
    előzmény:
    Blanka34 (43)
     
  5. Torolt_felhasznalo_448826
    Torolt_felhasznalo_448826
    2005. január 20. 16:0647.
    a megbocsájtás és a felejtés nem ugyanaz, azt hiszem a lelked mélyén már nem haragszol, de nem felejtesz, és ez nem olyan nagy baj. . . . . az emlékeinkből építkezünk.
    előzmény:
    190208 (34)
     
  6. 2005. január 20. 16:0646.
    Értem a verziód, de a lelek mélyén mert ugye dolgozza fel , még vár valamit.
    Szőnyeg alatt tényleg nem látszik , de a lelkiismeret negyon kemény tud lenni , és akkor fog támadni amikor már nem tud hozzá szólni , még azt sem mondhatja el , hogy mennyire haragszik rá.

    Valahol azt olvastam , ha kibeszélhti magát a páciens az már fél terápiás gyógyulás , adjon esélyt magának , ha zűrös lesz a dolog , legfeljebb nem teszi többet.
    Mit veszít ?
    előzmény:
    Blanka34 (36)
     
  7. Torolt_felhasznalo_440217
    Torolt_felhasznalo_440217
    2005. január 20. 16:0645.
    Kedves WalMart!
    Együttérzéssel olvastam az írásod, habár az én történetem talán nem ennyire szörnyű, de sok a hasonlóság anyáink és a között, ahogy most érzünk irántuk.
    Én már túl voltam a megbocsájtás korszakán. Évekkel ezelőtt le tudtam rakni a sérelmeimet, és aránylag normalis viszonyt kialakítani vele, ami rendre mindig ujabb és ujabb kudarcokba fulladt, amig fél éve teljesen tönkrement. Ezt nem részletezem, nincs jelentősége az egyéni sérelmeimnek. Viszont nagyon szeretném felhívni a figyelmed valamire:
    Én időben felismertem, hogy milyen utólagos hatásai voltak az anyám személyiségének, nevelésének a saját életemre, és ahogy Téged is, hát Engem is arra ösztönzött, hogy másképp neveljem a gyerekemet. Én most 38 éves vagyok, a lányom 18 múlt. Jó anyja voltam, nincs lelkifurdalásom emiatt. Ő mégis nagyon más személyiség mint én, sok a konfliktusunk, amióta felnőtt. Én nem is szeretném megváltoztatni, csak nehéz vele együtt élni, ezért keresem a legjobb megoldást számára, hogy mielőbb önálló lehessen. De még együtt élünk, és nap mint nap kapok pofonokat. A testvérem hívta fel a figyelmem valamire , ami nekem soha nem jutott volna eszembe:
    Mivel példák alapján élünk, a gyermekünk hozzánk való viszonyát nagyban befolyásolhatja az hogy mi hogyan viszonyulunk az anyánkhoz.
    Az én lányom azt látja, hogy kizárom az anyámat az életemből, nem osztom meg vele a problémáimat, nem kérem a segítségét, és hallotta azt is amikor a testvéremnek elmondtam, hogy mennyire közömbös számomra.
    És azt veszem észre, hogy habár én mindent megadtam (érzelmileg) a gyermekemnek, és pont nem olyan anya voltam, mint az enyém, Ő mégis hasonlóan viszonyul hozzám, mint ahogy én az anyámhoz.
    Ez iszonyú csalódás nekem az anyaságomban, hiszen azt gondoltam, jóságért jóság jár cserébe. Azonban lehet hogy igaza van a testvéremnek, és figyelmen kívűl hagytam ezt a tényezőt.
    Ne érts félre, természetesen mindent meg kell tennünk a gyermekünkért, de ha felnőttként is jó viszonyt szeretnénk vele, akkor az anya-gyermek kapcsolatban is jó példát kell mutatnunk. nekem talán már késő, de neked talán még érdemes ezt megfontolni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  8. 2005. január 20. 16:0644.
    Ha fel akarod dolgozni, ezzel inkább pszichoterapeutához kellene menned.
    Akkor lehet, ha sikerül feldolgoznod, a végére még szeretni is tudod.

    De lehet, az is elég lenne, ha összeírnád szépen a kérdéseidet, mit miért tett (vagy nem tett), és miért úgy, ahogy. . . ?
    Lehet, h egy csomó dolognak nincs is tudatában. . . , h mivel, mennyire bántott téged (titeket).
    Ha ezekre választ kapnál tőle, talán sikerülne valemelyest megértened őt. Akkor sok minden alól talán felmented, és meg tudsz bocsátani neki. Ezzel magadnak is csak jót tehetsz, mert kiűzi belőled a sok rossz érzést.

    Kérdés, h hajlandó-e válaszolni a kérdéseidre. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  9. 2005. január 20. 16:0443.
    És a kineziológushoz konkrét panasszal kell menni? Vagy mivel kell beállítani? "Szeretném, ha kezelne?"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. január 20. 16:0342.
    (32) Nem "csak azt deríti ki", a módszer egészen másról szól. . . :)
    előzmény:
    Blanka34 (32)
     
  11. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. január 20. 16:0341.
    Azt hiszem itt nem arról van szó, hogy nem kapott fagyit mikor kért, hanem az egész gyermekkoráról, amit módszeresen tettek tönkre, és ami kihat a felnőtt életére is. Nyilván ha apróbb dolgokról van szó, azt meg lehetne beszélni. De saját példámból kiindulva nem sok értelme van, mert nincs meg a másik fél részéről az empátia, és ha valaki nem anyatípus, akkor nem is érti miről kezdessz neki beszélni, hogy hol itt a gond.
    Kíváncsi lennék, hogy walMart anyukájának milyen a viszonya az unokáival, mivel nálunk ugyan úgy folytatódik a közönyösség a gyerekeim felé. És ha lehet, ez méginkább fáj.
    előzmény:
    ninuci (33)
     
  12. 2005. január 20. 16:0240.
    Sziasztok!
    Mindenki figyelmébe ajánlott könyv: Mérgező szülők.
    Nagyon bölcs és igyaz olvasmány. Talán jobb lesz utána. . . .
    Ha kevés: kineziológus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. január 20. 16:0239.
    Igen. :)
    előzmény:
    Blanka34 (38)
     
  14. 2005. január 20. 16:0038.
    Tapasztalatból beszélsz?
    előzmény:
    macskafül (37)
     
  15. 2005. január 20. 15:5937.
    Most nézem: a kineziológus jó ötlet. :) Nagyon sokat tud segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (27)
     
  16. 2005. január 20. 15:5936.
    Bocs, de ezekből a megbeszélésekből csak újabb sértődések lehetnek. Szerintem a mélyen a szőnyeg alá söprés működik csak, aztán dolgozd fel magadban, ahogy tudod:-(((
    előzmény:
    ninuci (33)
     
  17. 2005. január 20. 15:5835.
    Egy dolgot köszönj meg neki a lelked mélyéböl: hogy megtanultad, hogyan NE - a negatív példa is példa.
    Megtanultad tehát, hogyan legyél TE jó anyja a gyerekeidnek!

    Keserüséggel a szívedben nagyon nehéz élni, magadnak ártasz - szerintem bocsáss meg neki szívböl és maradjon meg közömbösnek, ahogy írod, így a legjobb mindenkinek.
    Sok eröt kívánok hozzá!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  18. 2005. január 20. 15:5734.
    Elmesélek még valamit. Amikor megszülettem, a nagymamám nevelt, azután rövid idő múlva elváltak a szüleim. Apámnál és nagymamámnál maradtam. Soha nem kértem anyámtól semmi, mig egyszer a mostoha anyám be nem mószerolt koholt vád alapján (a földszinten csókolóztam) Apám előtt, aki nagy pofonnal fogadott, anélkül kaptam, hogy nem kérdezett semmi. Bánatomban elmentem Anyámhoz hogy oda akarok hozzá költözni, akkor már együtt élt a mostoha faterommal, és annak anyjával, be sem engedett a lakásba, pedig bőrig voltam ázva, hanem mentegetődzött, hogy ugye megérted. . . stb. Most 80 éves, beteg, soha nem bocsátok meg neki dolgokat, de nem mondom. Rohanok vele orvoshoz, kórházba, bevásárolni, mert az ANYÁM! És ha nem lesz soha többé nem mondhatom "Anyu" Érted ezt????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 20. 15:5733.

    Szia walMart !
    Szerencsére én nem ezt kaptam, mégis azt mondom Ő az anyád.
    Mi is szülők vagyunk és amiről azt gondoljunk hogy helyesen csináljuk , lehet hogy később a gyerekeink ránkcáfolnak.

    190208-al értek egyet , talán kéne egyszer energiát fordítanod arra, hogy leüljetek és megbeszéljétek. Lehet hogy ő nem is érzékeli vagy tudja , hogy ez neked micsoda gond.
    Bizony igaz amíg itt van az élők között van lehetőség , ha másra nem is arra minden képp , hogy megkérdezd , akkor Te már részedről tettél valamit. Onnantól kezdve nála van a labda.
    Sok mindent ami gyerekkoromban kérdés volt számomra a szüleimmel kapcsolatban , most felnőtt fejjel teljesen más értelmet kap.

    Sok türelmet és a megbocsátás képességét kívánom Neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 20. 15:5332.
    Szerintem a kinez. csak azt deríti ki , mi volt a baj. te már tudod. És ha bánt az, hogy nem szereted, akkor tulajdonképpen szereted, csak még feldolgozod:-) na, nem voltam túl világos, azt hiszem:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (27)
     
  21. 2005. január 20. 15:5331.
    Annál, hogy nincs édesanyád, vagyis van de valahol máshol, annál még a rossz anya is jobb, mert egyáltalán van. Ezt csak az tudja érzékelni mint én, akivel nem volt és akit nem nevelt még egyáltalán rosszul sem, sehogyan sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (26)
     
  22. 2005. január 20. 15:5230.
    Ne szégyelld, hogy nem szereted. Minden okod megvan rá. Azért, mert neki valami nem úgy sikerült, ahogy szerette volna, még nincs joga pokollá tenni több ember-köztük a gyerekei- életét. Nem attól lesz valaki anya, hogy szül egyet. Ne bánkódj!Hidd el, ő sem boldog. Felesleges gyűlölni, szenved ő biztos eleget a saját gonoszsága miatt. Lépj túl a történteken, szeresd nagyon a gyerekeidet, örülj, hogy Te nem ilyen anya vagy. És ha valaha is bocsánatot kér tőled- benne van a pakliban, hogy nem fog-ott és akkor úgyis tudni fogod, megbocsáss-e neki vagy sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. január 20. 15:5229.
    Nagyon nehéz dolog ilyesmiről beszélni. És elég borzasztó, hogy ilyen sokunkat megérintett személyes okok miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 20. 15:5128.
    Ha kb. 15 éve volt, akkor már te sem voltál kislány, sok mindent megérthettél volna. Talán megkérdezted valaha hogy miért csinálta, mi vitte erre rá. És látod nem mótorius öngyilkos jelölt, mert ezek szerint azóta sem probálta mégegyszer, tehát valami miatt kilátástalannal tartotta helyzetét. Lehet hogy ha akkor mellé állsz és beszélgetsz vele, sőt talán megbeszélsz vele dolgokat nem itt tartanátok. Ugy érzem valamiért te a saját életed "elrontásá"? sikertelenségét? vagy egyebek miatt hibást keresel anyukádba. Pedig tudod minden ember a saját szerencséjének, életének kovácsa. Ne utáld, rossz lesz majd vissza emlékezned!!!!
    előzmény:
    Blanka34 (19)
     
  25. Torolt_felhasznalo_570737
    Torolt_felhasznalo_570737
    2005. január 20. 15:5127.
    Én nem okolom anyámat a sorsomért, én óriási fájdalmat érzek belülről, és irigylem azokat, akik örömmel puszilják meg anyukájukat pl Anyák napján.
    Én hálás vagyok a sorsnak a két egészséges aranyos tündér gyermekemért és a férjemért, ezzel semmi bajom nincs, a fájdalommal és a rossz emlékeimmel nem tudok mit kezdeni. Hogy kell ezeket mind megbocsájtani? Hogy nem marja a torkomat ha ezekre gondolok? Kineziológushoz kell mennem? megpróbálom, mert szeretném feldolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top