Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrekről bővebben

Cukorka20
Létrehozva: 2005. január 20. 14:48
Sziasztok!
Sokat olvastam már "magamról"....de mindenhol mást. Jó lenne kicsit többet megtudni erről a jegyről. Amit igaznak olvastam,az annyi, hogy nem szeretem az unalmas, monoton dolgokat.
Kiváncsi vagyok a ti tapasztalaitokra....
  1. 2005. január 24. 12:09126.
    Szia Protheus!
    Igen, teljesen megérzésből "jósoltam", osztogattam a tanácsokat. . . És eddig még mindenkinek bejött a javaslat, amit ajánlani tudtam.

    Az Ikrek idegrendszeréről, ha magamból indulok ki, akkor csak annyit tudok mondani, hogy a labilis enyhe kifejezés. . . Kb. fél éve vagyok folyton rosszul, az orvosom szerint pszichológusra szorulnék (mert fizikai bajom 6 vizsgálat után se derült ki). A rosszulléteim fokozódnak a lelki "megpróbáltatásokkal". De például nem vagyok hisztérika. . .

    Egyik ismerősöm úgy jellemzett, hogy nagyon drámai vagyok, akinek az életéből sosem hiányozhat az összegabalyodott szerelmi szál. . .
    Van benne valami
    előzmény:
    protheus (116)
     
  2. 2005. január 24. 11:49125.
    Köszönöm szépen amit irtál teljesen igaz csak nem tudtam rá a megfelelő szavakat kitalálni. Az érdekes az egyébként hogy soha nem voltam egy befordulós tipus, ezek ellenére mindig jókedvű és viedám természetű voltam aki nyitott az emberek felé. Most szakadt rám minden, de biztos túl leszek rajta hamarosan. Köszi a segítséget.
    előzmény:
    protheus (124)
     
  3. 2005. január 24. 11:27124.
    Szia Álomhajsza !

    Én is ikrek jegyű vagyok halak aszcendensel. Hát az utobbi miatt nekem is vannak kellemetlenségeim , de csak apróságok. Nem vagyok pszichológus, de a leírtak alapján benned a környezeted jelentős kisebbségi komplexust fejlesztett ki, mert a családi hátteredből adódóan nem becsültek igazán. Sajnos abban igazad van, hogy az ikreknek az idegzetük nem túl erős. Valami módon azt kellene tudatosítani magadban, hogy te is érsz annyit , mint bármelyik többi, körülötted élő ember. Ne tévesszen meg a férfiak határozott, kiabálós vélemény alkotása, ők is legalább annyira tévesen itélik meg az élethelyzeteket mint te, de lehet, hogy még inkább. Ne rendeld alá magad automatikusan a párodnak, a családtagoknak, különben egy megkeseredett "szolga lélek " leszel, mély depresszióban. A helyzetednek (szerintem ) minimális köze van az asztrológiához.
    Fel a fejjel, bátorság !
    előzmény:
    Álomhajsza (120)
     
  4. 2005. január 24. 11:23123.
    Köszönöm
    előzmény:
    Jezabel (121)
     
  5. 2005. január 24. 11:09122.
    Szia Jezabel !

    Ez az önbeteljesítő jóslat nekem is eszembe jutott a dolog kapcsán, de én évekig ismertem az illetőt, tényleg egy racionális gondolkodású , kiegyensúlyozott ( igazi budai úrinő ) , alapvetőleg nem hitt ebben a dologban ( mint ahogy én sem ) és csak egy "ezt is kipróbálom" alapon ment el a jósnőhöz. Ettől függetlenül igazad lehet, mert ki lát egy másik ember lelkének legmélyebb zugába ? Sokszor még önmaga sem.
    Többször felvetődött itt a "jelek" fogalma. Én ezeket a dolgokat nem érzékelem, mivel nem vagyok nő ( vagy talán túl szórakozott vagyok ? )
    Ha nem vagyok túl indiszkrét, mondj erre egy példát, milyen jelet kaptál ?
    előzmény:
    Jezabel (118)
     
  6. 2005. január 24. 11:03121.
    Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy!!!!:(((
    Az ikrek idegrendszerével kapcsolatosan: szerintem is tudunk elég labilisak lenni, nálad pedig a halak csak még jobban rátehet egy lapáttal.
    Őszintén kívánom, hogy megtaláld a helyed, a boldogságod, és, hogy vigaszt találj!
    előzmény:
    Álomhajsza (120)
     
  7. 2005. január 24. 10:54120.
    Köszönöm a tanácsot és már évek óta fejlődök lelkileg de ugy látszik még mindíg tanulnom kell. Atért azt had füzzem hozzá, hogy csonka családban nőttem fel, olyan nevelőanyám volt aki mai napig a saját vér szerinti gyerekeiz helyezi előtérbe közben veri a mekllét hogfy ő milyen jó anyám volt. Az apám meg csak elvan mint a befőtt. senkitől nem kapok segítséget és ez nagyon fáj. az elmult 10 évben négy helyen laktam és sehol sem tudtam megmaradni. jelenleg is másik helyre próbálok költözni mert a páromat már nem bírom elviselni. megint építhetek mindent ujra és ehez csak én vagyok egyedűl. ha jól tudom az ikreknek a legjobbna az idegei betegszenek meg mert labilisak, könnyen kiborulnak. ezzel szemben nekem semmilyen hátterem nincs csak egyedűl vagyok::((
    előzmény:
    Jezabel (119)
     
  8. 2005. január 24. 10:32119.
    Kedves Álomhajsza!
    Én sajnos nem tudok az esetedre segítő választ adni. Szerintem inkább a kapcsolatotokban, és nem csupán a horoszkópotokban kellene a válaszokat keresned. A legegyenesebb (és persze koránt sem könnyű feladat) az lenne, ha őszintén megbeszélnéd a pároddal. Remélem, jól alakulnak a dolgok! Bár ha úgy érzed is, hogy rossz, ami történik, ne feledd, hogy mindennek megvan az oka, valószínűleg tanulnod kell ebből a helyzetből, ami hozzájárul a lelki fejlődésedhez.
    előzmény:
    Álomhajsza (117)
     
  9. 2005. január 24. 10:27118.
    Szia Protheus!
    Érdekes történet. . . Az "önbeteljesítő jóslat" kifejezés jut róla eszembe.
    Lehet, hogy ha nem tudja, elkerüli ezt az élethelyzetet, bár ezt így utólag nehéz lenne megmondani.
    Itt pedig újra felmerül a Sors kérdése, amiről valóban végeláthatatlanul lehetne elmélkedni. Szerintem -és ebben mi, nők tényleg szerencsésebbek vagyunk- oda kell figyelni, rá kell hangolódni a belső hangokra. Ez mostanában azért is foglalkoztat jobban, mert az utóbbi időben rengeteg jelet kapok a Rák jegyű szerelmemmel kapcsolatosan.
    előzmény:
    protheus (116)
     
  10. 2005. január 24. 10:05117.
    Sziasztok!Én is kiváncsi lennék egy-két dologra:pl:én iker jegyben születtem ráadásul a sárkány évében és az aszcendensem halak. jelenleg még egy kos jegyű és nyilas aszcendensű a párom, de valószínűleg már nem sokáig mert lapátra tesz. vajon bennem van a hiba?Mert én nem értem az iker izgága de a halak kiforrott karmikusan, akkor mi lehet a hiba. mert a halak miatt én sokkal többet tudtam a páromnak tűrni mint egyébként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 24. 09:23116.
    Szia Mnory !
    Régebben egyik nő ismerősöm elment egy jó hírű jósnőhöz, mert munkahely változtatás előtt állt. Mondta a jósnak, hogy csak ez a kérdés érdekli, magánélete rendben van ( negyven éves , gimnazista lánya van , férje ), erről nem akar információkat. A jós ennek ellenére, miután elmondta az ismerősömet érdeklő kérdésekre a válaszát, mégis hozzáfűzte, hogy hamarosan nagy szerelem következik be életébe. Az ismerősöm szabályosan kinevette, nem hitt neki, hiszen hűséges volt férjéhez, nem is volt olyan férfi a környezetében aki udvarolni akart neki stb. Eltelt egy hónap amikor találkoztunk, valami munkával kapcsolatban és szép lassan bevallotta, hogy elhagyta a férjét, mert beiratkozott egy nyelvtanfolyamra, ahol szerelmes lett a tanárba.
    Pedig egy racionális, komoly gondolkodású hölgy.
    Eddig a történetig én abszolút nem hittem a jóslásba, most is erős fenntartásaim vannak, de kicsit rémísztő is a lehetősége ennek a dolognak.
    Ezek szerint nem elég bemagolni a kártyák jelentését, erős intuitív hajlam is kell hozzá. Te is inkább megérzésből mondtad a jóslataidat ?
    előzmény:
    Mnory (115)
     
  12. 2005. január 24. 07:36115.
    Szia Protheus!
    Régebben foglalkoztam kártyavetéssel, de mostanában ritkábban. Annyira lefoglalnak a saját szerelmi szálaim, hogy másokéra már nem tudok rákoncentrálni.
    Egyébként sose csináltam ezt olyan komolyan. Szóval úgy értem, nem hirdettem magam, nem kértem pénzt, stb. És az esetek 90 %-ában ismerőseimnek vetettem csak kártyát, azoknak, akikkel meg lehetett érteni, hogy ezt ne vegyék szentírásnak, mert én nem egy jövőbelátó izémizé vagyok, ahogy ők képzelik, én csak lehetőségeket tudok mutatni. . .
    Egyébként voltam én már "profi" jósnőnél. . . Háááát. . . . Ugyanazt a kártyát használta, amit én is szoktam, de igazából nagyon úgy tűnt nekem, hogy ő fogta szépen a kártya használati utasítását, bemagolta, és szép sorjában elszavalta nekem a témát. Szóval ennyit a profikról. . .
    Persze nagyon sok tehetséges ember van etéren, de ők leginkább nem is szoktak ezért pénzt kérni (megjegyzem én se kértem sose, sőt el se fogadtam, amikor adták)
    előzmény:
    protheus (108)
     
  13. 2005. január 24. 01:23114.
    Szia! En is 30!!!de rak. Olyan ritkan talalkozni emberekkel, akikkel egyutt van szuletesnapunk:)))
    előzmény:
    Mnory (34)
     
  14. 2005. január 23. 20:55113.
    Ez nekem is tetszik!:))))
    Pedig sokszor úgy látjuk, hogy nekünk van logikánk, a férfiaknak mwegérzéseik!?:))))))))))))
    előzmény:
    protheus (111)
     
  15. 2005. január 23. 20:35112.
    Ez jó :)))))) De valószínüleg igaz.
    előzmény:
    protheus (111)
     
  16. 2005. január 23. 20:17111.
    Az a lényeg, hogy jól kijöjjetek egymással. Egy apró pontosítás: valószinűleg a férjed logikai készsége jó, mert megérzése csak a nőknek van , a férfiaknak csak érzeteik vannak, amire azt hiszik ( hisszük ) megérzés, de sajnos nem az, ezért nem is jön be. Egyébként ez néhány hete elhangzott Vágó István szájából a " Legyen Ön is. . . " című müsorban is, amikor egy játékos ( férfi ) megérzésre hivatkozva jelölte meg a választ. Tévedett.
    előzmény:
    exe2 (109)
     
  17. 2005. január 23. 20:07110.
    Szia !
    Próbálkozzál mérleg vagy vízöntő férfivel, az asztrológia szerint az ikrekhez ez a kettő passzol a legjobban. Utána jön a kos , nyilas, oroszlán.
    Hát kétségtelenül időnként nem könnyű követni az ikrek nők temperamentumát, de azért sok férfi tudja.
    előzmény:
    nipple (105)
     
  18. 2005. január 23. 20:02109.
    íNemcsak, hogy kritikus de elég keményen meg is mondja a véleményét, sokszor nincs tekintettel a másikra (nem csak rám vonatkozik) Utána persze érzi, hogy másképp is el lehetett volna mondani de akkor már "késQ" Ezért nem is szeretik sokan.
    Ráadásul annyira jók a megérzései és annyira elQrelátó, hogy mindig kiderül utólag, hogy jól látta a dolgokat :)
    Szóval nekem szerencsém van vele :)))))))))))))
    előzmény:
    protheus (107)
     
  19. 2005. január 23. 20:01108.
    Szia Mnory !
    Csak nem kártyavetéssel foglalkozol ?
    előzmény:
    Mnory (103)
     
  20. 2005. január 23. 19:54107.
    Biztos , hogy hibák azok a tulajdonságok amit te annak vélsz, vagy a környzetedben valaki annak mond. rendkívül ritka az a párosítás, hogy az egyiknek sok hibája van a másiknak kevés. Ezek a" hibák" emberi tulajdonságok amelyek esetleg a párod szemében tünnek annak, de egy másik ember nem így értékelné, esetleg fel sem tünne neki. A szűz jegyű ember sok jó tulajdonsággal bír, de ugyanakkor rendkívűl kritikus, lehet, hogy az ebből adódó megjegyzéseiből vontad le következtetéseidet.
    előzmény:
    exe2 (106)
     
  21. 2005. január 23. 19:39106.
    Sziasztok!

    Az ikrek-szüz párosítás egyáltalán nem jó. Mégis 25 éves házasok leszünk. Viszont egyikünk sem tipikus a saját jegyében.

    Én vagyok az ikrek jegy a párom a szüz, de természetünk teljesen fordított. Én az évek alatt "önként" vállaltam az alárendelt szerepet, amibe az is közrejátszott, hogy évek óta családi vállalkozásban dolgozunk. Tehát egy ikrek is tud alkalmazkodni az éppen aktuális életvitelhez. Nemrég voltam "jósnönél" és kiderült, hogy mi a karmikus társai vagyunk egymásnak. Nekem sokkal több hibám van amit a páromnak, ill. családomnak el kell "viselni", és ha nekem van elegem a többiekbQl akkor nekem az is elég ha pestre megyek egyet nézelQdni.
    Szóval én egy nagyon nyugodt ikrek vagyok, nincsenek dühkitöréseim, hisztijeim, bár ez már lehet, hogy a korral jár :)))
    előzmény:
    protheus (102)
     
  22. 2005. január 23. 18:05105.
    sziasztok:)

    én is ikrek vagyok, egy ízigvérig ikrek nő:)))
    elrettentés egy pasinak:)))
    én nem tudom elviselni a kos embereket!iszonyodom a természetüktől!mégis apám, a legjobb bnőm, az exem, sőt még a főnököm is kos! az élet valami furcsa játékot játszik velem:))
    amúgy borzasztó családcentrikus vagyok, bár még nincs gyerekem, de imádom őket!
    és ha beindulok, akkor úgy takarítok mint egy gép!:)))
    a hangulat változásaimat néha nehezen viselem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 23. 16:26104.
    :))) Olyan aranyosan megbeszélgetted ezt a kérdést most magaddal hangosan! Nagyon okosan beszélted meg, szerintem is valami ilyesmiről lehet szó. Megjegyzem a jó szameberek is pontosan ezt mondják (s talán itt lehet szétválasztani a sarlatánoktól), hogy amit "látnak", mondhatnak: az csak útmutató. Bármelyik területről is van szó. Sok embert érdekelnek, foglalkoztatnak ezek a számukra megfoghatatlan dolgok. Akkor van baj, mikor felelőtlenül visszaélnek az emberi hiszékenységgel-márpedig nem is kevesen!

    Tetszett ahogy továbbvitted a saját oroszlánodra a gondolatmenetet. A Sors-intő jel. . . . . . Ezen is érdemes elgondolkodni. Mennyi történelmi, irodalmi példát is tudnánk erre sorolni! Szóval ebben is van valami. :)

    Ez a tipikus ikrek kíváncsiság nagyon elkezdett működni!
    előzmény:
    Mnory (103)
     
  24. 2005. január 23. 15:43103.
    Sziasztok!
    Szöget ütöttek a fejemben a hozzászólásaitok. Tényleg nem kell semmit abszolút elfogadni, csak azért mert vmi asztrológus azt mondta. . .
    Abban is lehet vmi, hogy a nők intuitívabbak. . . És ugye vannak jelek, amiket értelmezni kell. De helyesen kell őket értelmezni. . . Mert el lehet menni asztrológushoz, kártyavetőhöz, bárkihez tanácsot kérni, ha nem tudjuk helyesen értelmezni a tanácsot, akkor felesleges. És az ember sajátmagával szemben mindig elfogultabb. . . Ez tapasztalat.
    Én is foglalkoztam kártyavetéssel, de magamnak soha. Ez kb. olyan, mintha a szívsebész magát operálná meg. . .

    Szia Protheus!
    Úgy döntöttem, az idő majd talán hozzásegít a megoldáshoz. Az "Oroszlánnal" úgyis ritkán találkozunk, mostanában csak sms-ezünk. Kicsit hiányzik, hogy nem élőben beszélünk, de biztos ennek is megvan az értelme valahol. Talán így jelez nekem vmi (mondjuk Sors), hogy nem kell ennyire beleélnem magam, mert talán nem is jönne össze (kb. 100 km-re lakunk egymástól)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. január 23. 14:01102.
    Dehogy haragszom. Csak én sem tudok bizonyos kérdésekre válaszolni.
    Kellemes napot neked is !
    előzmény:
    szoprán (101)
     

Címlap

top