Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrekről bővebben

Cukorka20
Létrehozva: 2005. január 20. 14:48
Sziasztok!
Sokat olvastam már "magamról"....de mindenhol mást. Jó lenne kicsit többet megtudni erről a jegyről. Amit igaznak olvastam,az annyi, hogy nem szeretem az unalmas, monoton dolgokat.
Kiváncsi vagyok a ti tapasztalaitokra....
  1. 2005. január 23. 13:47101.
    Ne haragudj!
    Ez az, hogy ezekre a kérdésekre nem kap az ember választ. Azért néha csak megkérdezi másoktól is:hátha? Annyit azért segít a beszélgetés, hogy megtudja mások tapasztalatait. Meg azért van aki jobban-mélyebben tud ilyen dolgokról. Azért köszönöm, hogy meghallgattál.
    Kellemes napot!:)
    előzmény:
    protheus (100)
     
  2. 2005. január 23. 13:33100.
    Olyan nehéz kérdéseket teszel fel, amire kiemelkedő filozófusok sem tudnak egyértelműen válaszolni. Az a baj, hogy sohasem tudjuk meg, az adott szituációban jól döntöttünk-e , mert az életünk csak egyszeri . Nem derül ki, mi lett volna ha másképpen döntünk. Kérdéseid szerintem túl mutatnak az asztrológián. Az , hogy mennyire és hogyan alakíthatjuk sorsunkat , az emberiség leghosszabb vitájának alapját képezi a mai napig. Ezért bocs, de nem tudok a kérdésedre válaszolni.
    előzmény:
    szoprán (99)
     
  3. 2005. január 23. 13:2199.
    De aranyos vagy, köszönöm! Azért annyira nem sikeres, de átlagos. Teljesen igazad van! Nem kell szentírásnak venni, de már nagyon régen figyelem a törvényszerűségeit. (Az asztrológiának. ) Sok igazság van benne! Nyilván megfigyeléseken alapszik, de azért azt jó ha tudjuk, hogy ezek jelzésértékűek-én így tudom. Mindenesetre a jót felhasználhatjuk ha odafigyelünk, igaz? Na meg a rosszat is tán elkerülhetjük, de mindenesetre alakíthatjuk. Nem?
    előzmény:
    protheus (98)
     
  4. 2005. január 23. 13:1498.
    Korábban már leírtam, szerintem az asztrológiát önmagában szent és sérthetetlen előirásnak venni. . . butaság. Aki igazolni látja benne tapasztalatait annak célszerű figyelembe venni, de az emberi jellemet a csillagok állásán kivűl ( szerintem) a hozott, az-az öröklött tulajdonságok, az élet során felhalmozott tapasztalati (empirikus) és észlelt ( percipiális ) hatások egy speciális "egyvelege" határozza meg. Tehát én semmi meglepőt nem találok abban, hogy te sikeres házasságban élsz a halak jegyű férjeddel. Gratulálok !
    előzmény:
    szoprán (97)
     
  5. 2005. január 23. 13:0397.
    Szia!
    Tudod az én férjem is halak jegyű. Hát. . . . .
    Amiket olvastam(meg ismerek más "halakat" is) egészen jól el is lehetnénk. . . . De Rá nem jellemzőek a jegy tulajdonságai. Figyelem, csak figyelem, de nem sokat tudtam felfedezni. Így azt mondom, hogy igaz:valóban nem illünk össze! Valahogy mégis már 30 néhány éve "nyúzzuk" egymást. Hümmm??? Mit szólsz?
    előzmény:
    protheus (96)
     
  6. 2005. január 23. 12:2196.
    Szerintem semmilyen párkapcsolat tartósságára sincs garancia, statisztikailag kb. 50% az esély, hogy sikeres lesz a házasságod. Valóban , az asztrológia szerint a halak nem passzolnak az ikrekhez, legalábbis sokkal kevésbé mint az oroszlán. (Hm. . . igen ez jellemző, hogy nem zavarja őket, ha a kiválasztottjuknak van partnere és ezt közli is ) . Az érzelmeid a meghatározóak. Ha a halak jegyű barátod számodra vonzóbb, akkor fütyüljél a statisztikára. És hallgass a belső megérzéseidre , az ikrek jegy állítólag intuitív. Nőknél ez általában be jön, nekünk " szerencsétlen " férfiaknak nincs ilyen kifinomult megérzésünk, nekünk mindent tapasztalati úton kell elsajátítani.
    előzmény:
    Mnory (95)
     
  7. 2005. január 23. 12:0595.
    Hát igen. . . Én nem közeledtem felé, sőt mondtam neki, hogy nekem van barátom/élettársam. . . De őt ez nem zavarta. Mostanában sokat sms-ezünk. . . Kínomban már minden horoszkóp-összepasszolást végignéztem.
    Ma pont egy olyat találtam, ami szerint az Oroszlán udvarlómmal a boldog kapcsolat esélye 89%, a jelenlegi párommal 42%. Pedig én ezt pont fordítva érzem. . .
    Szóval nehéz ügy.
    :)
    előzmény:
    protheus (94)
     
  8. 2005. január 23. 11:0894.
    Természetes, hogy ő közeledik ( vagy ma már nem így van ? Bocsi én már régen udvaroltam ) hiszen ő a férfi. Az oroszlánok egyébként udvarias stílusúak és jó társalgók, persze ha intelligens az illető. Végül is próbálkozni lehet, azután majd eldöntöd ki áll hozzád a legközelebb
    előzmény:
    Mnory (93)
     
  9. 2005. január 23. 10:5993.
    :D Valami olyasmi. . . .
    Nagyon jól megvagyok az én kis "Halacskámmal", de azért némi flört. . . meg azok a bókok. . . Hmmm. Izgi :)
    És az a fura, hogy annak ellenére, hogy Oroszlán, ő az, aki flörtölget velem inkább. . . Én meg csak úgy elvagyok vele :D
    Jjjjajjj. . .
    előzmény:
    protheus (91)
     
  10. 2005. január 23. 10:5792.
    Aranyos volt ez a lenyűgöz!:) Engem is, de azért én sem hanyagolom el. . . , csak nem szeretem. Ja meg lázadozom, hogy miért épp nekem kell csinálni!:(

    A kisebbik fia is ikrek. Hááááát!!! Nem mondhatnám, hogy keveset veszekszünk! (Bár inkább régebben. )

    Azt viszont látom, hogy igencsak kíváncsi természet párkapcsolat terén. Szereti megtapasztalni a sokszínűséget!
    Mág nem is kötött ki senkinél.
    előzmény:
    Mnory (90)
     
  11. 2005. január 23. 10:5291.
    Igen, az előző hozzászóló jól meg van az oroszlán párjával és szerintem ez mindaddig így is lesz amíg, ahogy ő írja " felnéz " rá. Biztos vagyok benne, hogy sok oroszlán-ikrek jól működő kapcsolat van, a tűz a levegővel jól ki jön, hacsak nem túl erős a tűznek a lángja, mert akkor elfogyasztja a levegőt.
    Netalántán oroszlán jegyű az új udvarló ?
    előzmény:
    Mnory (89)
     
  12. 2005. január 23. 10:4990.
    Szia Szoprán!
    Az az emlegetett biztos háttér szerintem mindenkinek jól jön. . . Még az Ikreknek is, akik a változatosságra törekednek. De ahhoz, hogy a változatosságot értékelni tudjuk, kell egy "alap", amivel össze lehet hasonlítani.
    Családcentrikusság? Hát nálam inkább "barátcentrikusság" van :)

    "A házimunka lenyűgöz. . . Képes vagyok órákig ülni és nézni. . . " Szóval én nem vagyok egy takarítótündér, se egy mosogatóbajnok, de azért nem is hagyom eldurvulni a helyzetet. Ha nagyon muszáj, megcsinálom, de közben úgy érzem, mintha a fogamat húznák.
    Főzni viszont imádok!!!
    előzmény:
    szoprán (83)
     
  13. 2005. január 23. 10:4089.
    Szia Protheus!
    Köszi a választ. Én is hasonlókat olvastam. . . Egyik helyen azt írják, hogy milyen jó, másik helyen meg azt, hogy mennyire nem jó, és nem bírják egymást elviselni. (mármint az Ikrek-Oroszlán).
    Az előbb viszont vki azt írta, nagyon jól elvan Oroszlán párjával. . .

    Egyébként azt az alárendeltség dolgot én se tudom elviselni. (Mondjuk arra se vágyok, hogy fölérendelt legyek. . . ) Szeretem, ha életem párja úgy bánik velem, mint ahogy saját magával is szeretné, ha bánnának.

    Az unalmas gondolkodásról: nem bíííírom elviselni :D
    előzmény:
    protheus (78)
     
  14. 2005. január 23. 10:1088.
    Tud valaki olyan, több éve jól működő párkapcsolatról ahol ikrek férfi-skórpió nő , illetve ikrek férfi-bak nő a "felállás" ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 23. 09:5387.
    Ne is mondd, alig várom, izgulok is, de ez most "jó" izgalom:)

    pusszantok mindenkit, most mennem kell, átadom a terepet, látom ismét jó sokat beszéltem, dehát. . . . . ;-)

    szép napot!!
    előzmény:
    szoprán (85)
     
  16. 2005. január 23. 09:5186.
    Igazad van Protheus, a papírforma nem minden. És az is igaz, hogy a bika nekünk elég lassú. Ha így találom, fogom magam, és "megszököm" egy kicsit. Barátokkal korizni, stb. stb. Az ikrek férfiról (ismervén őket) el sem tudom képzelni, hogy hosszú távon elbírnának egy bika nőt, szerintem megunnák. . nem azért, mert unalmasak, de az ikrek férfiak mindig újat és újat akarnak, és aki nem tud folyton megújúlni, nem titokzatos picit mindig, azzal ritkán tart soká a kapcsolatuk. Én ilyen példákat láttam csak. Az ikrek-ikrek boldog család szinte már utópia, és mégis létezik))) gratulálok nekik:)))
    előzmény:
    protheus (82)
     
  17. 2005. január 23. 09:5185.
    Érdekes dolog ez a családcentrikusság! Szerintem lehet az sokféle! Igaz, hogy nem vagyok egy konyhatündér, se takarítógép, de bizony valahol mégis a családom a legfontosabb számomra!
    No gratulálok! Bátor nő vagy! Aztán vigyázz magadra a nagy síelés alatt!!!:)))
    előzmény:
    kávéivó (84)
     
  18. 2005. január 23. 09:4784.
    szia!

    Én is így vagyok ám vele! Ahogy telnek múlnak az évek, én is picit belassultam, nem gondolkodásilag, mert még mindig minden érdekel, ide kapok, oda kapok stb. ahogy az ikrek szoktak:) inkább kevesebbet járok buliba, ilyesmi. . De sztem ez nem csak ránk jellemző, a korral jár;) Attól függetlenül pl. nemsokára megyek síelni életemben előszőr, azért a kíváncsiság még ott él de nagyon:) Biztos háttérre meg sztem majdnem minden nő vágyik, így mi is, még ha nem is vagyunk annyira családcentrikusak általában, mint egy bika, vagy rák nő.

    Üdv a klubban;)
    előzmény:
    szoprán (83)
     
  19. 2005. január 23. 09:4183.
    Sziasztok!
    Nagy örömmel , mosolyogva olvastalak végig "Benneteket"!:)
    június 20-án születtem, tehát az utolsó napon, mégis tipikus ikrek vagyok. Nagyon megfogott Mnory jónéhány megjegyzése, mert akár én is mondhattam volna!:) A gyakori hangulatváltások, véleményünk változása (szerintem sem állhatatlanságról van szó, hanem arról, hogy minden azonnal hat ránk, azonnal reagálunk is!). Roppant ismerős a változatosság iránti igény is :ha valamit már megismertünkt(néha felületesen) megyünk újabb felfedezések felé. U. akkor érdekes, a párkapcsolat dolog is! Állhatalan, de egy
    ben álhatatos is-legalábbis én. Igaz így, hogy öregszem már jóval kényelmesebb vagyok-belenyugvóbb. De lehet, hogy ez csak a látszat, inkább lustaságról van szó? Vagy tán arról, hogy szükségünk van biztos háttérre? Erről még nem nagyon írtatok. Vagy ez csak nekem olyan fontos?
    Igaz még mindig bármikor fel lehet piszkálni mindenféle új dologra. . . . .
    Az aszcendensemet sajnos nem tudom, mert már mindenkim meghalt mire megérdeklődhettem volna.
    Szóval üdvözöllek Benneteket!:)
    előzmény:
    Mnory (39)
     
  20. 2005. január 23. 09:3982.
    Ebből is kitűnik, hogy abszolút nem kizárolagosan az asztrológia határozza meg az emberi viszonyokat. (milyen egyszerű lenne, ha így működne, nem végződne a házasságok több mint fele válással) Te eseted is megerősíti azt a tapasztalatomat, hogy ikrek nő bika férfival jobban kijön mint azt a szakirodalom leirja. Viszont fordítva már inkább bejön a papír forma. Valószinüleg ez abból adódik, hogy a nők szeretik a biztonságot és a bika ezt nyújtani tudja. Az ikrek az ikrekkel pontosan a túlzott azonosság miatt csak rövid távon jön össze. Ismerettségi körömben egy ilyen pár volt, akiknek ez a kapcsolat tartósra sikerült, már két gyermekük van. Legjobb gyerekkori és fiatal kori barátom nekem is bika volt, most már felnőtt fejjel nekem lassú az ő temperamentuma, pedig én sem vagyok egy kapkodós tipus. A művészetekről nem nagyon lehet elbeszélgetni vele.
    előzmény:
    kávéivó (80)
     
  21. 2005. január 23. 09:2181.
    Ja, az előzőhöz kapcsolódóan még annyit: Ikrek exemmel szakításunktól függetlenül a mai napig jóban vagyunk, barátként semmi gond, és rengeteg Ikrekkel jövök ki mint barát, vagy haver, egyszerűen mint pár nem jött be, ennyi:) Dehát Ti is látjátok itt is milyen jól eldumcsizunk a hasonszőrűekkel:-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. január 23. 09:1780.
    Az ikrek hűségéről kérdeztél, hát én személy szerint, amíg szeretek valakit, abszolút hűséges vagyok, de ha kihűl a kapcsolat, és másba szeretek bele (ritkán fordult elő, de előfordult), akkor őszintén megmondom az akkori páromnak, és egyidőben két vasat nem tartok a tűzbe. Nincs értelme senkit átverni.
    Amúgy hat éve egy bikuci a párom, és igen igen földjegy, szereti a tulajdont, házikót, családcentrikus, szeret jókat pihizni is, vagyis az ikrektől jó távol esett:) Mégis az értékrendünk közös, szeretjük és kiegészítjük egymást, lehet, hogy azért, mert én már majdnem átcsúszom a Rák jegybe. . lehet. . legjobb barátnőm Rák, ő is nyugis. Viszont volt egy Iker párom. . . pár nap volt köztünk csak, évre egy évben születtünk. Az elején minden tökéletesnek tűnt, mindig ugyanazt gondoltuk, mondtuk, egy hullámhossz folyamatosan megvolt, telepátia, minden. . . És teltek múltak a hónapok. . . És szép lassan kikészítettük egymást. . mert ha két ember fú de ugyanolyan, és esetleg(mindig) nem tökéletesek, akkor ha az egyik bedurcál, akkor a másik is, minkettő védi az igazát, nem enged, nem kér bocsánatot. . . szóval egy kis különbözőség nem árt szerintem. . . SZERINTEM ;-)
    előzmény:
    protheus (65)
     
  23. Torolt_felhasznalo_686219
    Torolt_felhasznalo_686219
    2005. január 22. 21:4579.
    Én iker vagyok, a kedvesem oroszlán. . . az ascendensünket sajnos nem tudom, de évek óta nagy a szerelem, mindketten abszolút monogámok vagyunk.
    Tisztelem, becsülöm a kedvesem, felnézek rá, Ő szintén rám. Kölcsönös a tisztelet, az őszinteség.
    Nekem jöhet bármilyen elemzés, horoszkóp, a mi szerelmünket nem fogja beolyásolni :-)
    előzmény:
    Mnory (77)
     
  24. 2005. január 22. 20:1678.
    Csak amatőr érdeklődő vagyok. Saját tapasztalataimra és azután a szakirodalomban leírtakra támaszkodom. Ha a kettő egyezik akkor általában abban már van valami. Tehát az oroszlánnal kapcsolatban több asztrológiai leírást is olvastam érdekes módon ellentmondóak voltak az ikrek- oroszlán kapcsolatot illetően. Mivel tűz jegy, elvileg jó.
    Személyes tapasztalatom, hogy csak rövid távon, mivel ahogy az asztrológia is írja, hiú és öntelt. Szereti ha dicsérik és felnéznek rá. Széles baráti kört tart fenn , ahol ő a központi személyiség. Viszont udvarias és aki az ő "udvar tartásába " tartozik azt óvja , támogatja. feltétlen hűséget vár el, a kritikát nem állja.
    Lehet, hogy egy nő jobban tűri az alárendelt szerepet, de én sokáig nem tolerálom.
    A szűz föld jegy , aprólékos, racionális, az ikrekkel nem igazán passzol, bár a három földjegy közül mégis ő áll a legközelebb hozzánk. Volt több kollegám, kolleganőm, ismerősöm szűz jegyű. Nem voltam rosszban velük, nem akarom őket megbántani, de nekem unalmas volt a gondolkodás módjuk . A feleségem aszcendense is szűz, az a kevés amit nem kedvelek benne javarészt ebből fakad.
    előzmény:
    Mnory (77)
     
  25. 2005. január 22. 19:1377.
    Köszi, ezt ki fogom próbálni.
    Szerinted mennyire esélyes egy Ikrek (aszc. Ikr) és egy Oroszlán (aszc. Szűz) párosítás?
    Mert a hozzászólásaidból itélve értesz a témához.
    előzmény:
    protheus (76)
     

Címlap

top