Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrekről bővebben

Cukorka20
Létrehozva: 2005. január 20. 14:48
Sziasztok!
Sokat olvastam már "magamról"....de mindenhol mást. Jó lenne kicsit többet megtudni erről a jegyről. Amit igaznak olvastam,az annyi, hogy nem szeretem az unalmas, monoton dolgokat.
Kiváncsi vagyok a ti tapasztalaitokra....
  1. 2005. január 22. 18:3376.
    Régebbi ikrek ismerőseim nagy része allergiás volt, van aki már enyhén asztmás ( ő is dohányzott ). A tornászással kapcsolatban az én csuklóim is nyögik a terhelés árát, de ebben én vagyok a hibás. Tudom, hogy felesleges szöveg , de próbáld meg abahagyni a dohányzást és meglátod az allergiád óriási mértékben fog csökkeni. ( Tapasztalatból mondom ) Edzés után a válladat masszíroztasd meg valakivel , utána célszerű bekenni pl. Biomed Árnika krémmel ( ez egy olcsó , természetes anyagokat tartalmazó kenőcs ).
    előzmény:
    Mnory (74)
     
  2. 2005. január 22. 18:0475.
    Még tavaly találtam vhol egy honlapot, ahol meg lehett rajzolni magunknak a horoszkópunkat (nem tudom mi a hivatalos neve annak a bigyónak, annak a rajznak, amin rajta van az aszcendens, fényszögek, stb. . . )
    De már nem emlékszem, hol volt ez, és azóta nem találom. Valaki tudna esetleg segíteni, hogy lehet ilyeneket találni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 22. 18:0274.
    Hááát, én dohányzom. . .

    Légúti bajok? Allergia, meg ezek? Mert az megvan. Gégegyulladás is szokott.
    Vállfájás nálam állandó. Mondjuk ebben közrejátszhat a sport is.
    előzmény:
    protheus (71)
     
  4. 2005. január 22. 17:2373.
    Persze, fiatalság, bolondság. A szervezet sok mindent eltür huszonéves korban. 30, 35 év fölött viszont elkezdi benyújtani a számlát a korábbi cselekedetekért. A megfelelő életmóddal biztos ki lehet tolni ezeket a határokat. Ebben a kérdésben is sokat számit az öröklött adottság.
    előzmény:
    b.betti (72)
     
  5. 2005. január 22. 17:1272.
    Nekem a légutakkal soha nem volt semmi problémám (eddig), sem az izületeimmel. De valószínűleg ez csak hamvas korom következménye, lesz ez még így se! :))))
    előzmény:
    protheus (71)
     
  6. 2005. január 22. 16:4971.
    Egészségügyi szempontból az ikreknek, légutak, tüdő, váll és a kezek
    az érzékenyek, a dohányzás kiemelten veszélyes ennél a jegynél.
    Nektek mi a tapasztalatotok ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 22. 16:0370.
    Én azt hiszem, inkább csak unalomból csináltam. Kellett valami pezsgés. Meg, hát nem tudtam ellenállni. . . na, nem is akartam nagyon :)))))
    előzmény:
    Mnory (69)
     
  8. 2005. január 22. 13:4769.
    Nálam ez a megcsalás dolog úgy működött, hogy amikor már úgy éreztem, nem szeretem az illetőt, vagy unom, vagy egyéb, akkor megcsaltam, de rá 1-2 napra szakítottam is vele.
    De ez csak háromszor fordult elő, és nem komoly kapcsolatomat csaltam meg, csak az ilyen 1-2 hónapja tartó izéket.

    Most viszont hűséges vagyok. . . :)
    előzmény:
    b.betti (68)
     
  9. 2005. január 21. 20:1568.
    Lehet, hogy nem találtam meg az igazit, bár mindig azt hittem. Aztán amikor már megszokott lett, akkor elkezdődött a vadászat az új és izgalmas után. Tulajdonképpen ez nem is biztos, hogy Ikrek-jellemző, én sokkal inkább a férfiasabb énem számlájára írom. Megvolt, jöhet a következő. . . :)))
    előzmény:
    b.betti (66)
     
  10. 2005. január 21. 18:0867.
    Kösz az őszinteséget, akkor biztos a változatosság hiányából fakad ez a hajlam. A szakirodalom szerint, amikor az ikrek megtalálja az " igazit " attól kezdve hűséges lesz. ( Manapság számomra kezd megfoghatalan fogalommá válni az "igazi " kifejezés, mert annyi ilyen igazinak mondott kapcsolat megy csődbe)
    előzmény:
    b.betti (66)
     
  11. 2005. január 21. 17:5566.
    Én sajnos a kolleganőid kategóriájába tartozom, de ennek az az oka, hogy mindig mindenben az újat keresem. A megszokott egy idő után már nem kell.
    előzmény:
    protheus (65)
     
  12. 2005. január 21. 16:5665.
    Az asztrológia az ikrekkel kapcsolatban több helyen megjegyzi, hogy csalfák, nem túl hűségesek a partnerükhöz. Az ismeretségi körömben van/volt ikrek férfiak (legalábbis amíg ismertem őket ) mindegyik hűséges volt párjához, feleségéhez. Korábbi munkahelyemen volt két ikrek jegyű kolleganőm, mind a kettő csalta a férjét.
    Nektek mi a tapasztalatotok az ikrek hűségről ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. január 21. 16:3464.
    Szerintem igazad van! A horoszkóp egy alap, de egy egyéniséget nem lehet csupán az alapján meghatározni, hogy milyen jegyben született, hiszen annyi hatás éri az embert, ami alakítja!!!
    Viszont most mennem kell! Hétfőn találkozunk, Kedves Ikrek!!!:)))
    előzmény:
    Mnory (63)
     
  14. 2005. január 21. 16:2663.
    Két legjobb barátnőm: Nyilas, Mérleg

    Egyébként nagymamám is nyilas, anyukám meg Rák, és jól kijövünk egymással. Szerintem családon belül abszolút nem is számít ez az egész horoszkóp dolog. . . Legalábbis én úgy tapasztalom.
    előzmény:
    Jezabel (62)
     
  15. 2005. január 21. 15:5362.
    Igen, nekem is sok Rák jegyű barátom van, sőt a Nagymamikám is Rák, akivel nagyon közel állunk egymáshoz, valamint a szerelmem is, akivel meg egymásba látunk. Szóval tényleg nem lehet mindig minden esetben a sztereotípiákhoz nyúlni!
    előzmény:
    protheus (60)
     
  16. 2005. január 21. 15:5161.
    Sziasztok! Újra itt!
    Nekem Anyum Skorpió, Apum Halak, ennek ellenére jól megvagyunk, de horoszkóp szerint néha totál káosz van. :)
    Párkapcsolati téren nekem eddigi tartós(abb) kapcsolataim Oroszlán (5 és fél év, 9 hónap) valamint Mérleg (2 év) jegyűekkel volt, a barátok, főleg a hozzám legközelebb álló barátnőim pedig Vízöntők, vagy Nyilasok. Valamint egy nagyon jó barátnőmmel 1 napon születtünk, csak Ő hat évvel korábban.
    előzmény:
    b.betti (56)
     
  17. 2005. január 21. 15:4660.
    Korábban is mondtam, azért nem kell olyan szigorúan venni ezt az asztrológiát ( szerintem ), sok egyéb más körülmény kompenzálhatja a csillagjegyek különbözőségét. Nekem nem volt rák barátnőm, viszont rák jegyű haverommal egy ideig közösen zenéltem. Rendszeresen sikerült felidegesíteni, pedig nem vagyok "az" a fajta.
    Most egy órányi időtartamra kilépek, utána visszanézek. Üdv.
    előzmény:
    Mnory (58)
     
  18. 2005. január 21. 15:3759.
    És vedd figyelmebe, hogy családon belül azért nem jönnek ki olyan élesen az asztrológia jegyből adódó ellentétek.
    előzmény:
    b.betti (56)
     
  19. 2005. január 21. 15:3758.
    Igen, ezt én is olvastam (nem pont itt), de ennek elenére már majdnem 2 éve együtt vagyunk (vagy egymás mellett?). Ez eddigi leghosszabb kapcsolatom. . .

    Egyszer volt egy barátom aki Rák volt. Képes volt naponta kiborítani. . .
    előzmény:
    protheus (57)
     
  20. 2005. január 21. 15:3357.
    Most néztem meg az asztralfeny. hu-n , az ikrek szerelmi szempontból kivel jönnek ki a legkevésbé. Ezek alapján a skorpió, rák, halak, bika jegyüekkel a legkevésbé tartós a kapcsolat. De lehet, hogy az általad felsorolt problémákban már a klasszikus női-férfi konfliktus is benne van ami ( sajnos ) független az asztrológiától. Az ikreknek általában jó a kommunikációs készségük, érthetően beszélnek. Valószinüleg nem itt van a probléma.
    előzmény:
    Mnory (55)
     
  21. 2005. január 21. 15:2556.
    Édesapám Skorpió, én Ikrek. Mondhatom, tényleg a legrosszabb párosítás!!! :)
    előzmény:
    protheus (54)
     
  22. 2005. január 21. 15:1455.
    Hát nem tudom. . . Néha tényleg úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett. Pedig szerintem én nagyon világosan fejezem ki mit szeretnék, mire vágyok, de ő csak néz rám értetlenül, hogy hogy mondhatok ilyeneket, stb. . . Én állandóan romantikázni szeretnék, beszélgetni, jönni-menni, ő meg Nem beszélgetni, Nem jönni-menni és Nem romantikázni. . .
    előzmény:
    protheus (54)
     
  23. 2005. január 21. 15:0554.
    Akkor a párod meglehetőesen " vizes" jegy. A horgászatot egyébként sokféleképpen lehet űzni, a köztudatban elterjedt, leülünk két fenekező bot mellé és hat órán keresztűl bámuljuk a zsinórra akasztott kapásjelzőt, sztereótípia kicsit elavult, vannak olyan módszerek is, amely során igencsak tevékenynek kell lenni és egy jó formában levő fiatalember is rendesen elfárad. Na, mindegy , nem ez a topik témája.
    A szakirodalom szerint a skórpió és az ikrek párosítás az egyik legrosszabb , nem értik egymás nyelvét, az egyik értelem, a másik pedig érzelem központú. Gondolom mivel csak aszcendens , a skorpió tulajdonságok nem annyira dominálnak.
    előzmény:
    Mnory (53)
     
  24. 2005. január 21. 14:4153.
    De igen. Abban a pecázás dologban lehet valami(sőt, úszni is szeret - én meg nem). Igaz mostanában nem volt rá ideje (úgy értem nyáron). Rá akart venni, hogy majd menjünk együtt pecázni, de én mondtam, hogy inkább kihagyom. Annyi nyugalomtól én kómába esnék. . . :D (Közben kiderítettem, Halak párom aszcendense Skorpió)
    előzmény:
    protheus (50)
     
  25. 2005. január 21. 13:2352.
    A halakra (is) jellemző a változékony hangulat, intuitiv hajlam, érzékenység, igazság érzet, szeret álmodozni. Nem tudom, hogy hány éves a gyermeked, de az asztrológiában leirt tulajdonságok inkább felnőttre, kiforrt személyiségre vonatkoznak. Személyes véleményem, hogy önmagában a csillagjegy nem határozza meg komplexen az emberi jellemet. Célszerű figyelembe venni az öröklött tulajdonságokat ( genetika) , az illetőt ért empírikus ( tapasztalati) és percipiális ( észlelt , érzékelt ) hatásokat.
    előzmény:
    b.betti (51)
     

Címlap

top