Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tej és tojás nélkül

edit-a
Létrehozva: 2005. január 18. 18:29
Sziasztok!

Olyan recepteket szeretnék kérni (vagy linkeket) ,amik tej- és/vagy tojásérzékenyeknek valók.
Mivel lehet helyettesíteni az ételekben a tejfölt?Milyen sütik készülhetnek e 2 alapanyag nélkül?

Olyanok tapasztalatait is szívesen várom,ahol van/volt ilyen probléma.Hogyan tudtátok beépíteni a diétát a mindennapokba?

Előre is köszi!:)

Edit
  1. 2007. január 24. 08:02526.
    Sziasztok!

    A panírozásról jut eszembe:én úgy szoktam,hogy a tojást sárgaborsólisztes "lötyivel" helyettesítem.Pár kanál sárgaborsólisztet annyi vízzel hígítok fel,hogy tojáslészerű folyadékot kapjak.Ebbe teszek sót,borsot,fokhagymát-mikor mit.
    Tehát liszt-sárgaborsóslisztes "lötyi"-zsemlemorzsa.
    Régóta így csinálom,nagyon finom,nem is hiányzik senkinek a tojásos panírozás.

    előzmény:
    Adrádom (524)
    2006-11-27  22:04
  2. 2006. november 27. 22:26525.
    Szia Anita!
    Adrádom okos csajszi, hihetsz neki,profi és tuti receptjei vannak,én is Tőle kaptam ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476585 (523)
    2006-11-27  21:39
  3. 2006. november 27. 22:04524.

    Szia!

    Ha végignézed a topicot, rengeteg jó receptet találsz! Ha küldesz priviben emailt, át tudom küldeni az eddig összegyűjtögetett recepteket.

    Panírozás? Nem túl bonyolult: Sörtészta-szerű masszát csinálsz (liszt, víz, só bors, egy kis fokhagyma /zúzott/, egy-két ek. rizs- vagy zabpehelyliszt és a mi nekem nagyon bevált: Pár kanál burgonyapehely - ettől nem lesz olyan kemény a panír...)

    A panírozni-valót belisztezed, belemártod a masszába és már mehet is az olajba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476585 (523)
    2006-11-27  21:39
  4. Torolt_felhasznalo_476585
    Torolt_felhasznalo_476585
    2006. november 27. 21:39523.

    Sziasztok!

     

    Kisfiam 5 hónapos, ekcémás, ezért most tej-, tojásdiétán vagyok.

    Eléggé az elején vagyunk, ezért szívesen olvasnék olyan recepteket amiket tej, tojás nélkül is el tudok készíteni. Amivel még gondban voltam az a panírozás, tudnátok ötletet adni...? A másik pedig most, hogy közeledik a karácsony, a bejgli sütése, ha van esetleg erre is receptje valakinek örülnék ha elküldené.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2006. november 3. 20:37522.

    A kesudió tejszin elkészítése:

    1 csésze nyers, nem pirított, sótlan kesudió, 1 csésze víz, egy kevés vanília, 3-4 szem beáztatott datolya, vagy 1 ek. méz

    A hozzávalókat alaposan összeturmixoljuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936705 (521)
    2006-11-03  20:34
  6. Torolt_felhasznalo_936705
    Torolt_felhasznalo_936705
    2006. november 3. 20:34521.

    Ha még nem késő! ( Lisztérzékenyek is fogyaszthatják)

    Meggyes kölesfelfújt:

    2 csésze köles, 1 csipet só,4 csésze víz -  megfőzzük a kölest

    A főtt köleshez adunk 4 ek.mézet, és 1 reszelt citrom héját. Óvatosan hozzávegyítünk 5 ek. kesudió tejszint, és 10 dkg. mazsolát.

    A tortaformát vékonyan kend ki olajjal, szórd meg darált dióval, vagy mogyoróval, beleöntve a kölesmasszát és sütőben 190 fokon 30 percig sütöd.

    Kiborítod a felfújtat, és a tetejét gyümölcsel, növényi tejszinhabbal díszíted.

    Úgy is csinálhatod, hogy a kiolajozott, kiszort tepsi aljába, barackot, ananászt, tetszészserint bármilyen gyümölcsöt szorsz, ráborítod a kölesmasszát, és együtt sütöd.

    Amikor kiborítod bele van sülve, akkor már a tetejébe a gyümölcs.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524413 (519)
    2006-10-29  21:10
  7. Torolt_felhasznalo_387156
    Torolt_felhasznalo_387156
    2006. november 1. 22:25520.

     

     

    Sziasztok!

    A 4 éves unokahúgom is beállt a kis hős gyermekeitek sorába. Se tej,se tojás. A nővérem ettől persze lelkibeteg lett. Én próbálom benne tartani a lelket, mert vegetariánus vagyok és én sem eszem tejet meg tojást de nehezen megy,mivel én nem negyon szoktam sütni ezért csak a többi étellel kapcsolatban tudok neki segíteni. Szeretnélek megkérni benneteket,hogy aki tud küldeni priviben receptet az tegye meg,mert a nővérem nem hiszi el,hogy a süti az lehet süti tojás meg tej nélkül is... Ráadásul vidéken élnek ahol nincs nagy múltja a reform étkezésnek, hogy finom legyek.

    Köszönöm a segítségeteket előre is.

    Az aggódó nagynéni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_524413
    Torolt_felhasznalo_524413
    2006. október 29. 21:10519.

    Sziasztok+

     

    Sűrgős segítségeteket szeretném kérni!

    Kisfiam tejallergia gyanús és az orvos a tejtermékek elhagyását javasolta.

    A hétvégén lesz az 1. éves szülinapi partija és egy tortát kell valahonnan "prezentálnom".

    Tudnátok nekem receptügyileg segíteni?

    Köszönöm!

    Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_672559
    Torolt_felhasznalo_672559
    2006. október 26. 23:22518.
    Sziasztok

    Erus
    A kislányom (3,5) tejfehérje allergiás. Régóta tudom, mindig is így táplálkozott. Légúti tünetet okoz nála, ha véletlenül mondjuk tejpor kerül az orrába. (Belefújt a kis lüke.) Azonnal beödémásodik az összes nyálkahártyája, köhög, folyik az orra és a szeme könnyezik. Nála rohamszerű a tünet, mert nagyon nagy fokú az allergiája. Ha megeszi, már egészen kis mennyiségtől is gyomorgörcsöt kap és feldagad.
    Szóval simán okozhat nálatok is galibát a tejfehérje (sok élelmiszerben van, adalékanyagként), mert a megduzzadt nyálkahártya védtelen a bacikkal szemben.

    Egyébként receptért néztem be én is. Mindig hall valamit az ember. Majd visszaolvasok.
    előzmény:
    ERUS. (514)
    2006-10-25  13:21
  10. 2006. október 26. 22:04517.

    Erus,Aginini,nem vagytok egyedül,szivesen segítek,és a másik tejes topicban----   tejallergiások   ----  is van sok segítőkész szülő.Vannak receptjeim,szintén itt kaptam,szivesen továbbadom,ha kell.Priviben e-mail címet kérek,és küldöm,amint idejutok.

    Szerintem 100% ban nem lehet betartani,vagy én vagyok ügyetlen...de mindig becsúszik valami bibi.

    Ha több időm lesz,majd írok bővebben,de addig is olvassatok vissza a másik topicban!

    előzmény:
    ERUS. (516)
    2006-10-26  15:01
  11. 2006. október 26. 15:01516.
    Köszi hogy írtál.
    Van pár termék amire az van írva hogy tejport is felhasználó,vagy csomagoló üzemben készült,szerinted azt adhatok neki?

    Egyébként sorba rendelek neki mindenféle kiadványokat,szakácskönyveket,próbállok okosodni,és persze betartani a diétát.Minden nap főzök,és én viszem az ételt az oviba is.Nagyon bízom abban hogy sikerül hamar átvészelnünk ezt a problémát.
    Szia.
    előzmény:
    aginini (515)
    2006-10-26  14:43
  12. 2006. október 26. 14:43515.
    erus ugy látom ketten maradtunk  Én azt tudom neked monadni naggyon be kell tartani a diétát vagyis érdemes van egy ismerősőm akiknél diagnosztizálták az allergiát. Peste jártak fel. Őket nem érdekelt mit eszik a gyerek modván eddig is azt ette de arr anem gondoltak hogy ettől lettek az asztmás rohamai. (Neki valahoyg ugy magyarázta doki hoyg tejallergia egyik tünete a sok légút megbetegedés és összefuggésben  van a asztmával illetva tüdővel kapcsolatos betgségekkel )Szóval ők nem tartották be és szegény gyerköcnek ciszták lettek a tüdején . Nem vagyok orvos  és nem is értek ehez a a részéhez . De nekik az modték hogy ettől lett rosszabul agyerek  Hogy miko rlesz neki jobb .. nehéz megmodani nálunk az ekcéma a sulyos patanás szerű  kiütés kb 2-3 hét alat mult el teljessen . De mi 100% os betartjuk a diétát .  
    előzmény:
    ERUS. (514)
    2006-10-25  13:21
  13. 2006. október 25. 13:21514.
    Sziasztok.
    Jó hogy megtaláltalak benneteket,segítséget kérnék,nemrég szembesültem azza a ténnyel hogy 3,5éves kisfiam tejallergiás.Végigolvastam a topikot,és nagyon sok jó receptet találtam benne ezeket nagyon köszönöm.
    Ami engem nagyon zavar az az hogy teljessen más tüneteink vannak nekünk mint a Ti gyermekeiteknak.Kisfiam másfél hónapja pont ovikezdés után két nappal megbetegedett,torokfájás,kis láz stb.persze antibiotikum,egy hét múlva a másik,és ez így ment sokáig,hürghurut,középfültőgyulladás,arcüreggyulladás,mígne m azt mondták ki kell venni az órrmanduláját,én nem engedten,addigra már "csak"köhögött a kisfiam,ekkor küldtek allergiavizsgálatra.Itt a bőrteszt negatív lett a vérvizsgálatból viszont kiderűkt hogy allergiás a macska szőrre,parlagfűre,és a tejre.
    Tejmentes diétára ítéltek minket,és Zyrtek cseppet írtak fel.
    Engem a köhögése negyon aggaszt,persze a gyerekorvos próbál nyugtatni hogy ez ezzel jár.Persze nem régóta csak kb.2 hete tartjuk a diétát,és azóta szedi a gyógyszert,de az állapota ugyan olyan.
    Kérdése az lenne van-e közülletek ilyen tünetekkel rendelkező,láttok-e reményt a gyógyulásra,és ha igen mennyi idő után lett változás.

    Hozzáteszem hősként viselte a kisfiam amikor ünnepélyessen kidobáltuk az összes csokoládét,nutellát,és hasonló finomságokat a szekrényből,az egy kicsit zavarja hogy az oviba nem azt kapja ebédre mint a többiek.De biztos ezt is megszokja majd.

    Várok minden hozzászólást.
    erus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. október 25. 11:23513.
    ezek voltak most a gépemen amit gyorsan be tudtam másolni a többit be kell pötyögnöm ha érdekel valakit később beirom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. október 25. 11:22512.
    Diótej
    Hozzávalók:
    1 csésze dió
    3-4 evőkanál méz
    1 teáskanál szárított vanília örlemény
    4 csésze víz

    Turmixoljuk el a szárazanyagokat először 1 csésze vízzel krémesre, majd további 2-3 csésze vízzel.
    Mandulatej
    Hozzávalók:
    1/2 csésze héjától megtisztított mandula
    1/2 csésze napraforgócsíra
    2 csésze víz
    1 csipetnyi só
    1 tk. méz vagy malátaszirup
    1/2 kk. őrölt vanília.
    A csírákat és a darált mandulát turmixoljuk össze vízzel, majd szűrjük le, és ízesítsük sóval és mézzel vagy malátával. A mandulatej egy kis részét az őrölt vaníliával főzzük össze, hogy jól átvegye a vanília ízét, majd keverjük össze a többi mandulatejjel

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 25. 11:20511.
    rizs tejföl

    10 dkg rizs
    10 dkg mandula

    1 csésze víz
    olaj
    1 citrom leve

    a rizst jó puhára megfőzöd ha sok viz maradt rajta leöntöd hozzáadod a mandulát citromlevét sót és az olajat apránkét hozzáadva turmixolod össze amig kmény nem lesz 

      kókusz tej receptje
    10 dkg kókusz
    1 ek. méz
    1/2 víz

    a kókusz reszeléket 1/2 liter forrásban lévő vizzel leforrázod hagyod 10 percig állni és utánna  a rizs mandula dió tejet is igy csinálom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. október 25. 11:15510.
    sziasztok  Csatlakoznék 3 gyerköcöm van (4-2-1évessek )és mind a  3 tejallergiás A középső kislányom a tavaji teszt szerint már kinőtte az  allergiát . A  legkisebbik még soha nem kapot semmilyen tejterméket De mikor picibaba volt tápszert is kapott és egyből kiütéses lett, pedig a háziorvos direkt kértem hogy ne irjon fel olyan tápit ami még hypoallergén is mert  ugye abbanis van tejfehérje. Ő meggyőzőtt arról hoyg ezek annyira finomitott tejfehérjék hoyg nem okoznak gondott, háááát ... nálunk még is tiszta kiütés lett és ekcémás az arca  Azóta nem hallagatok rá és betartom aminimum 3 éves kort amitől a tehétje  adható lenne . Nekünk már nem okoz gondot a betartása .Agyerekek egytől -egyig tudják mit ehetnek és ihatnak és kifejezetten kijelentik más helyen is hogy Ők azt nem ehetik ihatják . A család  már keményebb dió volt . A legkedvesebb szálló igém "Az egy falat nem árt" aztán persze napig a küzdés, hogy de pedig a mama adot túró rudit meg csokit...    Tudok nagyon sok olyan ételt italt.. amit el tudok késziteni majd másolok ide be amint időm engedi . Egyet leirnék nem tudom hoyg ismeritek e a CSIzió nevű növényi sajt ez olyan mint a trapista és lehet sütni főzni vele/belőle . illetve a hulala tejszin ami növényi tejszin . Nem tudom hoyg avgytok ezekkel a rizs meg ilyen olyan tejekkel de nekünk nem jött be mert elég vizizű maximum egyes reggeliző pelyheteket eszünk velük . Ezzel hulalaával én már csináltam "tejbegrízt" és "tejberizst" higitom olyasmire mint a sima tej és utánna ugyan ugy dolgozom vele mint a sima  hagyományos tehén tejjel és még sem lesz vízízű ezt bár hol kaptok több kiszerelében van és nem veszett drága. most ennyire futotta a  törpék miatt de amint lezs időm hozok reciket .Esteleg akinek kell Rizstejföl recept  és otthon elkészithető rizs, dio, mandula kóksuz ..... tej. Ezeket tudom beirni meg persze egy csomo süti recim is van Van köztük saját feljlesztésű is.    üdv mindenkinek  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. október 24. 00:01509.

    Szia! Én végülis rendeltem a tortát, mert a saját kísérleteim kudarcba fulladtak.  Innen rendeltem: www.tortafalo.hu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774846 (502)
    2006-06-19  18:01
  19. 2006. október 23. 23:59508.

    Sziasztok!

    Egyszer már kértem Tőletek segítséget és kaptam rengeteg szuper receptet. Mostanában kezdtem el kipróbálni a sütirecepteket és ezzel kapcsolatban foglakoztat egy kérdés.

    Sok olyan recept van, ami darált (háztartási) kekszből készül. Ti adtok ilyet a(z esetleg bizonyítottan) tej-, tojás- és egyéb allergiás gyereketeknek? Én eddig nem mertem adni, mert a csomagoláson az van, hogy "mogyorót, földimogyorót, tojásport, tejport, szójalecitint is felhasználó üzemben készült".

    Szerintetek?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_578210
    Torolt_felhasznalo_578210
    2006. szeptember 13. 18:21507.

    Sziasztok!

    Eladnám Németh Márta: Tejmentes ételek című szakácskönyvét.

    Vadonat új, de nekem már megvan. Nagyméretű, keményfedeles, akár ajándéknak is megvehető!

    2000 Ft.

    Aki szeretné, az írjon üzenetet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. június 25. 09:03506.

    Nem tudom miért szabdalta így szét a térközöket ?!... 

    Tortarecepteket találtok a korábbi hsz-okban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. június 25. 08:57505.

    Kekszrúd

     

    EGy kocka margarint 2 dl vízzel felolvasztok mikróban egy tálban, hozzáteszek 4-5 evőkanál cukrozott kakaóport, kb. 2-3 evőkanál porcukrot, kis rumaromát, és egy kávéskanál kapuccinóport, aki szereti a kávéízt, az nescafét tegyen. Az egészet jól összekeverem, és kb. fél kilónyi kekszet beletördelek, nem is kell nagyon apróra. Átkevergetem, az látszik hogy kíván-e még kekszet a lé. Kihűtöm, addigra a keksz fel is szívja a csokis levet, aztán egy kókuszreszelékkel beszórt őzgerincformába teszem, jól elegyengetem, a tetejét is megszórom kókusszal, be a hűtőbe pár órára. Szép simán ki lehet borítani, ha megdermedt, akkor is megszórom kókuszreszelékkel. Néha keverek bele darabolt diót vagy mogyorót, úgy is finom. Szépen szeletelhető, és egy hétig is eláll a hűtőben (ha marad).

     

    „Pöttyös” süti

     

    Egy kockamargarint fel kell olvasztani, és bele kell tenni 20-25 deka cukrot, 5 deka kakót és össze kell főzni. Aztán egy nagy tálba össze kell törni 2 csomag háztartási kekszet. Akkor ráöntöd a kakaós meleg mázt a kekszre és összekevered. Aztán előveszel folpackot és kis rudat formázol a kekszkeverékkel. Ha becsomagolod, akkor már formázhatod nagyon könnyen hogy szép formája legyen. Bedobod a hűtőbe és pár órát vársz, amíg megdermed és összeáll. Utána , ha vágod a szeleteket, tényleg helyes kis pöttyös süti lesz belőle. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. június 25. 08:56504.

    Sziasztok!

    Találtam néhány keksztekercses receptet!

    Bemásolom őket!

    Kókuszos szalámi

     

    15 dkg kristálycukorból 2 ek. mézzel és 1/2 dl vízzel sűrű szirupot főzünk. A tűzről levéve 20 dkg kókuszreszelékkel összekeverjük és elfelezzük. Egyik felébe kakaót keverünk, hozzáadunk 2-2 dkg vajat és kevés rumot. Cukrozott deszkán kisodorjuk mind a két cipót, majd egymásra tesszük a lapokat és összetekerjük, mint a kalácsot. Hűtőben megfagyasztjuk, majd vékony szeletekre vágjuk.

     

     

    Vásáros kókusztekercs

     

    25 dkg háztartási keksz (vagy daráltan vett, vagy húsdarálóval ledarált), 10 dkg porcukor, kis feketekávé vagy rumaroma, 1 cs. vaníliáscukor, 15 dkg kakaópor. Ezt kell összegyúrni egy kis (növényi)tejjel (lehet vízzel is, de a tejjel kiadósabb). Ezt egy kókuszreszelékkel meghintett alufóliadarabra kinyújtani téglalap formára.

    Töltelék: 10 dkg margarin, 10 dkg porcukor és kis kókuszreszelék. Ezeket jól dolgozzuk össze, majd kenjük be a kinyújtott sötétszínű réteget. Ezután szépen a fólia segítségével feltekered (a fóliát ne tekerd bele a sütibe, már nem nyitod vissza többé, mint a piskótatekercsnél a konyharuhát)
    Mielőtt tálalod, még megforgathatod kókuszreszelékben, ha kevés tapadt rá a fóliáról.
    A töltelék helyett lekvárt, diót, stb is használhatunk.
    Kb 2 órára kell legalább a hűtőbe tenni. Mindkét réteg cak dermedni, keményedni fog, ezért ne legyen túl kemény, mikor a hűtőbe teszed.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. június 20. 10:28503.

    Szia!

    Mi is júli 17.-én ünnepeljük az 1. szülinapot!

    Csatlakoznék én is a tortakeresőkhöz!

    Köszi minden javaslatot előre is!

    Ágiés Bálint

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774846 (502)
    2006-06-19  18:01
  25. Torolt_felhasznalo_774846
    Torolt_felhasznalo_774846
    2006. június 19. 18:01502.
    Sziasztok!
    Új hozzászóló vagyok. Azt hiszem Kisannához csatalakoznék: a fiam közeleg 1. születésnapjához (júl 17.), és igen érzékeny bőrű. Segitenétek egy-két recepttel? (Főleg szülinapi torta érdekel most.)

    Féléves korában költöztünk, igy gyerekorvost is váltanunk kellett. Az első azt mondta szigorúan vegyem a gluténmentességet is 1 éves koráig. A mostani dokink nem ilyen szigorú, meg úgy látom a legtöbb recept liszttel készül. Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

    Előre is köszönjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top