Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosogatógépesek klubja

Manolika
Létrehozva: 2005. január 15. 21:29
Konyhaátalakítás előtt állok. Elolvastam a vonatkozó "szakirodalmat" a "szaktudoroktól". Nagyon sokat okosodtam és jól szórakoztam!
Ami sűrgős lenne: vélemények, tapasztalatok mosogatógép márkákról, típusokról és kategóriákról. Előnyök, hátrányok, javaslatok.
Előre is köszi!!
  1. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 22. 17:35126.
    jajj, véletlenül kivikére kattintottam B. Katalin helyett! :-) Bocsi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141767 (121)
     
  2. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 22. 17:34125.
    Szia Katalin!
    A használati utasítás azt írja, töröljük le rendszeresen a gumitömítést nedves ruhával az esetleges lerakódások miatt, valamint ha zsír-, vagy vízkőlerakódást észlelünk, akkor végezzünk egy edények nélküli mosogatást a legmagasabb hőfokon, természetesen tisztítószerrel.
    1-2 -szer tényleg találtam egy kis maszatot a gumitömítésen, le is töröltem, viszont külön géptisztítást nem fogok végezni, ha egyszer mindig gyönyörűek az edények, és a gép is csillog-villog belül minden mosogatás után. Remélem így is marad :-))
    előzmény:
    kivike (123)
     
  3. 2005. január 22. 17:08124.
    Az én Rozim is most lett kész:)), a leghosszabb programot, az ökot választottam, röpke 146 perc alatt el is készült. De csak 14 liter vizet fogyaszt, és áramban is minimálisat. Így csak hadd lötykölődjön:))
    előzmény:
    banyoc@ (122)
     
  4. 2005. január 22. 17:06123.
    Állítólag a gumitömítést kell figyelni az oldalánál, ha az penészedik vagy koszolódik, akkor kell letörölni. Az enyémen még nem tapasztaltam ilyet. Külön erre nem szándékozom tisztítószert venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141767 (121)
     
  5. 2005. január 22. 16:33122.
    Sziasztok Lányok!:)))
    Könnyan ücsögök itt, mivel Bélusm mosogat:))))))
    Tegnap nagyon tele volt, 4 napnyi cucc volt benne.
    Ma főzöcskéztem, előkészültem a holnapira is. Beletettem néhány dolgot, közben a mosogató medencét megtömtem a fazekakkal, lábosokkal.
    Aztán úgy gondolotam, hogy azért van a gép, hogy mosogasson helyettem, és ezen elv alapján az összes egyéb holmit beleigazgattam és bekapcsoltam:)))
    3:1 tabletta: én is vettem, de csak azért mert baromira le volt akciózva, Somat volt 99 Ft 6 db-os csomagolásban. . . Különben maradok az oblítő és só használatánál. . .
    Van Somat kétszínű tablettám is (Anyukámtól kaptam) azthiszem, hogy az só+mosiszer egyben. . . biztos jó lesz majd:)

    Arról a bizonyos géptisztítóról amit B. Kati említ én is csak itt hallottam.
    Nem tudom, hogy kell-e merthogy a gép önmagát is mosogatja szerintem. . .
    Most nézem a vízórát, eddig 4, 5 liter vizet szívott magába a gép. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_141767
    Torolt_felhasznalo_141767
    2005. január 22. 15:41121.
    Sziasztpk! Nekem a Jézuska -még nov. közepén-hozott egy whirpoolt, 4 programosat. Nagyon szeretem, mindennap dolgozik is legalább egyszer. Szerintem rengeteg vizet megspórolok vele, hiszen mindig folyóvizben mosogattam, ráadásul öbliteni is a forrót használtam. Tablettát használok, a DM márkájut, öblitő és a só is onnan való. Valamelyikőtök irta, hogy géptisztitót is használ 2 hetente. Az védi a gépet?Mire kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 22. 15:23120.
    Az enyém ma szabadnapos :-)
    előzmény:
    kivike (119)
     
  8. 2005. január 22. 15:08119.
    Most is mosogat az én drága Rozim:)) Jól megtömtem, így érzi jól magát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 22. 15:04118.
    Épp ezt mondom én is, régi típus, DE TÖK JÓÓÓÓ :-))))
    Azért köszi a megerősítést :-)
    előzmény:
    kivike (117)
     
  10. 2005. január 22. 14:49117.
    Ez a 3in1 program arra jó, hogy drágábban adják a gépeket, leginkább a Bosch és a Siemens gyárt ilyeneket, meg is kérik az árát. Amikor még csak nézegettem a mosogatógépeket, én is gondolkodtam rajta (elég sokáig), érdemes-e ilyet venni, aztán az eladó meggyőzött, hogy enélkül is tiszta tud lenni az edény. A régebbi típusokban nem is volt ez a program, attól azért még jól működtek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 22. 13:52116.
    Sziasztok!
    Manolika, örülök, hogy jól sikerült a vizsgád, gratulálok!!
    Banyocka, tudod, hogy én úgy látom, ahogy Te :-))))))))))
    Viszont nem fogok 3in1 tablettát venni, mert feleslegesnek tarton, úgyis kell só és öblítő a gépbe és nekem bevált a double action. Mellesleg nekem már az áruházban megmondták, (és a használati utasítás is alátámasztotta), hogy a gépem nem alkalmas 3in1 tabletta használatára, a fent említett okok miatt. Vagyis plusz só és öblítő nélkül nem üzemelhet a gépem. Akkor meg kár belé :-))
    A 3in1 tablettát az újabb konstrukcióval gyártott gépeknek találták ki, az én gépem pedig régebbi típusú Bosch. DE TÖK JÓÓÓÓ :-))
    előzmény:
    banyoc@ (113)
     
  12. 2005. január 22. 10:51115.
    Rosszul írtam a típusszámot: GSI 6530E, itt megnézheted, sajnos, csak magyar nyelvű leírást nem találtam róla:
    http://www. gorenje. co. uk/441?aid=45

    (vedd ki a szóközöket!)
    előzmény:
    Manolika (112)
     
  13. 2005. január 22. 10:26114.
    Az enyémen nincs 3in1 gomb, és nem is veszek háromfázisú tablettát (illetve vettem a Rossmannban, 6 db-ot kipróbálásra, de semmivel sem jobb, mint a DM-s), alig fogyaszt a gép öblítőt, talán 1 deci ment el 2 hónap alatt, sót meg csak egyszer tettem be, amikor megvettük, azóta sem jelzett a gép, hogy kellene pótolni. Amúgy a típuszám GS6530E. Lehet, hogy Te is ilyet rendeltél?
    előzmény:
    Manolika (112)
     
  14. 2005. január 22. 00:14113.
    Szerintem a 3:1 tabletta úgy működik, hogy mindhárom összetevője más-más kémiai kötésű, és ettől más-más az oldódási ideje.
    Gondolom én. . .
    Merthogy annak nem sok értelme van ha mindjárt az első vízben feloldódik és ki is kerül a csatornába a vízzel együtt.
    Ha ilyen tablettát fogok használni, biztos, hogy munka közben megállítom a gépet, és meglesem, hogy hol áll az oldódása:)))
    Ne nevessen kérem senki, én egy kíííváncsi banya vagyok:)
    Bár, ha logikusan belegondolok, akkor a só réteg az aminek legelőször el kell kezdeni oldódni, és a végéig kelle hogy tartson, merthogy az a vízlágyító és az minden fázisnál kellene, hogy lágyítsa a vizet. Háááát ez szerintem ebben a formában kizárt. . . .
    Aztán kellene a mosogatószer rétegnek oldódnia és befejeződnie ennek a folyamatnak a mosogatósi fázisban (ez elképzelhető) aztán az öblítő gyöngynek kellene oldódinia. . . a fene sem tudja, hogy kibírja-e az a gyöngy az addigi forróvizes mosdatást. . .
    Úgyhogy most arra jutottam ezzel kapcsolatban, hogy ez a 3:1 tabletta jól hangzik, meg klassz, meg minden, de én úgy gondolom, hogy az öblítőt és sót mellette is kell használni -főleg kemény víznél- legfeljebb alacsonyabb adagolásban.

    Ti hogy látjátok mindezt?
    Üdv.
    Banya
    előzmény:
    Manolika (112)
     
  15. 2005. január 21. 20:03112.
    A tablettás formulát nemcsak abban a gépben lehet használni, amelyiken van 3in1? Vagy akkor egy háromfázisú tablettáról hogyan ismeri fel, hogy melyik egységnél tart a progi és éppen mit és mennyit kell leoldani róla?
    Amúgy ez akkor ugyanaz a beépíthető AAA-s Gorenje lesz ami a tied, ugye? Azon van 3in1?
    Mindenkinek nagyon kösz a gratulát!
    előzmény:
    kivike (107)
     
  16. 2005. január 21. 15:07111.
    Szerencsére sikerült meggyőznöd:))))
    2 évvel ezelőtt még álmodni sem mertem mosogatógépről. . . . .
    Sőt amikor ezt a lakást megvettük akkor azt hittük, hogy 2 hét alatt kész lesz a festés-mázolás, aztán 6 hét volt mert elég sok meglepi is volt itt még ami egyébként nem látszott.
    Örültünk, hogy karácsonyra be tudtunk költözni. . . .
    Most megint karácsony előtt lett szétszedve a konyha a gép miatt.
    Egye fene, megérte:))))
    előzmény:
    szmisz (110)
     
  17. 2005. január 21. 14:57110.
    Mi 3 éve (vagy 4?) csináltattuk a konyhát. Akkor már a vizet is odavittük a mosogató mellé, hátha egyszer lesz mosogatógépünk. A mosogató mellé egy 60 cm-es elemet terveztünk, aminek a helyére pont befért a mosogatógép. Már csak meg kellett győzni az embert, hogy nekem kell az a gép :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. január 21. 14:44109.
    jav: volna= róla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 21. 14:43108.
    Szióka!
    Az ARO-s cuccok az amit a Metróban lehet kapni?
    Még nem hallottam volna. . .

    Kivike: én is a Rosmannaban vettem meg az akciós Somat-t:)))) asszem 16, 50/tabletta. . .

    Szmisz igen, beépítettük a pult alá. . . igaz, elől az ajtót nem, az fehéren maradt.
    2 éve vettük ezt a lakást, és a konyhabútort megörököltük az elődünk elődjétől.
    Panel lakás, pici konyhával és a bútor ide lett méretre gyártatva. .
    Anno már nem maradt pénzünk új bútorra, és hozzáteszem, hogy ez szép is. (vagyis akkor derült ki hogy szép amikor kivakartuk a mocsokból):)))
    Szóval ehez már nem tudok anyagot szerezni, ezért nincs lefedve a gép ajtaja. A pult alá viszont befért, ami azért jó, mert az én mániám az, hogy nem munkalap, hanem járólap vana pulton, és igy azt nem kellett szétszedni. . .

    előzmény:
    FHB (105)
     
  20. 2005. január 21. 14:21107.
    Manolikia!

    Jól döntöttél, meg leszel elégedve a Gorenjével. Igaz sokat kellett rá várni ( a beígért 1 hét helyett 3-at), de megérte. A tisztítószerekkel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, kinek mi jön be, nekem teljesen jó az olcsóbb DM-s cucc. Múltkor a Rossmannban akciózták a Somat 3in 1 tablettát (6 db/100 ft), kipróbáltam, és nem láttam nagy különbséget a kettő között. Ha nem nagyon szennyes az edény, akkor a 35 fokos programot ajánlom, az nem egészen 40 percig tart, ha kicsit szennyezettebb, akkor az automatát, az 80-120 perc, a szennyezettségtől függően. De majd ki fogod tapasztalni:))
    előzmény:
    Manolika (93)
     
  21. 2005. január 21. 12:44106.
    A tojásrántottát nekem nem mossa le a serpenyőről, de azon kívül mindent. Semmit nem szoktam előmosogatni. Ahogy ettünk belőle, rögtön rakom a gépbe. Minden csillog. A poharaknak még a tapintása is más, igaz lányok? Az üveg edényeket kézzel soha nem tudnám ilyen szépre mosogatni :-))
    Az én gépem 14 liter vizet fogyaszt. Szerintem az nagyon kevés. Vagy elmosogatnék ennyiből, vagy nem. De legalább nem kell vele dolgoznom.
    A nyáron úgy jártam, hog jött hozzánk az anyósom. A konyhában ácsorogtunk. Előtte kaptam a gépet, és megkérdezte, hogy hogy működik. Mondtam neki, hogy nagyon jól, éppen most is megy. Teljesen meg volt döbbenve, hogy a hangját sem lehet hallani.
    Az én gépem az általam megtaláltak közül a legolcsóbb beépíthető volt. Csak a kezelő gombok vannak a szekrényen kívül. De Banyóc@ a sokkal olcsóbbat is beépítette. Az én páromnak, miután végre sikerült kierőszakolnom a gépet, csak az a feltétele volt, hogy beépíthetőt vegyünk, mert nem akarja a szép konyhabútorban a nagy fehér ajtót nézni.
    Manolika, én is gratulálok a vizsgához.
    előzmény:
    Beus74 (98)
     
  22. FHB
    FHB
    2005. január 21. 12:35105.
    A Whirlpool másodmárkája az Ignis, nem az indesit.
    Nekem Whirlpool mosogatógépem és mosógépem van. A mosogatógép 5 éves, a mosógép legalább 8 vagy kilenc, de kutya baja. mindkettő tökéletesen működik, pedig mindkettő megy legalább 2 naponta.
    A mosogatógépbe én ARO cuccokat használok, nagyon jó a tabletta is (egy doboz 2000 forint körül van, 60 tabletta, nem 30, mint a többi), az öblítő is, meg a regeneráló só is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 21. 12:28104.
    Nézd, az én gépem 39900 Ft volt, de mostmár tudom, hogy baromi mázlim volt vele, mert az Elektro W. a teljes árukészletét leakciózta, hogy elférjenek a karácsonyra megrendelt holmik.
    Tedljesen jó nekem ez a gép
    Nincs benne Aquastop, amit külön plusz alkatrésznek sorolnak fel a boltot.
    Az az alap vízfolyást gátló szelep viszont benne van minden gépben ami megakadályozza, hog yelöntse a lakást a víz.
    A só és öblítő kijelző nem elektromos, hanem mechanikus, ami azt jelenti, hogy ha elektromos akkor az előelapon világít egy kis led, ha mechanikus akkor az adagolón van egy jelző ami színváltozással jelzni a hiányt. Tehát, ha kinyitod a gépet akkor látod.
    A kosarai nem állítható magáasságúagak, és nem lehajtható tüskések de nekem így is jó.
    Ezek a felsorolt dolgok soktízezer forintot jelentenek, nem tudom, hogy megéri-e.
    Vannak itt lányok akiknek 5-6 progis gépük van, arról, hogy azt mennyire használják ki, Ők tudnának beszélni, nekem három progis a gépem, eddig egyszer használtam rajta 1-es (nagyon koszos edényekre való) 22szer a normált. . .
    Én imádom ezt a gépet.

    előzmény:
    Beus74 (103)
     
  24. 2005. január 21. 12:21103.
    :)

    legolcsobbat meglehet venni vagy valamit azért figyelni is kell? :)
    előzmény:
    banyoc@ (102)
     
  25. 2005. január 21. 12:18102.
    Nekem egy egyszerű Bosch gépem van, novemberben vettük.
    Az áramfogyasztása a prospektus szerint C kategóriás ami 1, 4 KWH-jelent, ami kb. 46 Ft / óra.
    A vízfogyasztása az átlagos progiban 20 liter körül mozog.
    Ha azt számolom, hogy 20 liter hidegvizet, kb 50-55 Ft-nyi villanyt és 30 Ft-nyi vegyszer (öblítő, só, mosiszer) használ el egy alkalommal az nem drága.
    Ugyanis ez a gép 12 terítékes, mi hárman vagyunk, hétköznap nem főzök, csak hétvégén, így hetnet kb kétszer megy a gép.
    Akár hogy is számolod ennyi pénzből nem lehet megoldani a kézi mosogatást!!! És akkor még nem számoltam hozzá, hogy a mosogatással töltött időd, energiád, és azt, hogy esetleg ezidő alatt akár szórakozhatzs, a családdal lehetsz, vagy dolgozhatsz amivel ugye pénzt lehet keresni.
    AKárhonnan nézem megéri!!
    Én panelban lakok, és nálunk 1200 Ft a egy köbm. melegvíz . . . . . gondolhatod, hogy folyóvizes 38- esetleg 40 fokos mosogatással mennyi víz ment el, és mennyi mosiszer. . . .
    Szóval ne gondolkozz rajta, ez KELL minden háztartásba:)
    előzmény:
    Beus74 (101)
     

Címlap

top