Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosogatógépesek klubja

Manolika
Létrehozva: 2005. január 15. 21:29
Konyhaátalakítás előtt állok. Elolvastam a vonatkozó "szakirodalmat" a "szaktudoroktól". Nagyon sokat okosodtam és jól szórakoztam!
Ami sűrgős lenne: vélemények, tapasztalatok mosogatógép márkákról, típusokról és kategóriákról. Előnyök, hátrányok, javaslatok.
Előre is köszi!!
  1. 2005. január 19. 19:4676.
    Sziasztok lányok!
    Kicsit lemaradtam a beszélgetésből, mert holnap államvizsgázok. . .
    Örültem Kockacsek ésBanyoc véleményeinek, mert megint választ kaptam egy-két (a programszámok szükségességével kapcsolatos kérdésemre. Emiatt pedig új topicot is indítottam, amire még nem írt senki. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (72)
     
  2. 2005. január 19. 10:5175.
    Pontosan! szenteste nálunk volt az egész család, két adagban tudtunk leülni enni is (panel lakásunk van) és a gép is kétszer ment. . Én meg a szobábn tudtam együtt lenni a szeretteimmel. . . . . .
    Arról nem is beszélve, hogy amióta nem mosogatok ézzel azóta nem morzsálódik le a bőr a kezemről.

    Somat tablettám van 3:1 és kétszínű.
    Ami kétszínű az öblítő nélküli?
    előzmény:
    szmisz (73)
     
  3. 2005. január 19. 10:4874.
    Ennek a mosogatószernek semmilyen illata nincs. . . .
    Nálam azért tovább áll a cucc a gépben. . Bár be kell vallani, hogy a két pasas rendesen termeli a koszos edényt:)
    Persze volt olyan nap is amikor kétszer ment.
    Gondolom, hogy majd a húsvéti előkészületek során lesz megint ilyen nagyüzem.
    Karácsonyi sütés-főzés alatt is nagyon jó szolgálatot tett, a tepsik is gyönyörűek lettek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (72)
     
  4. 2005. január 19. 10:2873.
    Hát ez jó! Pasikat, rúzst és mosogatószert nem váltogatunk. Most jót nevettem.
    Egyébként igazad van. Én is próbáltam olcsóbból kijönni és mi lett az eredménye. Nekem a tablettám Somat, a só Calgonit. Csak az öblítőből jött be a DM-es. Ja, és az illatosító is DM-es. Augusztus óta még mindig jó, bár lassan már kicserélem.
    Én 3 az 1-ben tablettát használok, de tényleg nem elég csak az a só és öblítő, ami abban van. Ezt mondjuk a gép használati utasítása is írta, hogy a víztől fögg, hogy elég-e csak a 3 az 1-ben tabletta.
    Szilveszterkor azért elgondolkodtam, hogy mi lenne velem a mosogatógép nélkül. Mindenki bulizik, én meg mosogathattam volna :-( Így meg kétszer megraktam a gépet, aztán buli.
    előzmény:
    banyoc@ (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 19. 09:5272.
    Hello! :-)
    Nem használok illatosítót, mert max. 1, 5-2 napot töltenek el az edények mosatlanul a gépben, és nincs idejük bebüdösödni. Mint már írtam, citrom illatú tisztítószert és öblítőt használok, és simán megmarad a gépben a citromillat a köv. mosogatásig! Szóval veszem a drágább mosiszerkeket, és nem költök illatosítóra :-))
    előzmény:
    banyoc@ (71)
     
  6. 2005. január 19. 09:3371.
    Szia!
    Szerintem nem gyöpösség.
    Ha egyszer valami jó, bevállik, akkor miért váltana az ember?? (Így van ez a pasikkal, rúzsokkal, munkahelykekkel stb, stb, akkor a mosogatószer miér maradna ki:))))))))
    Ha elfogy a mostani porom, akkor Somat lesz, mert abból van egy rakással. Eddig jót hallottam róla.
    Ha bevállik, akkor marad is.
    A Calgonit illatosító árától viszont majdnem hanyat dobtam magam amikor megláttam, hogy 1300 Ft.
    Az ami a reklámcsomagban volt csak 2 hétig tartott. . . háááát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 19. 09:1570.
    Sziasztok :-)
    Remélem ezzel nem a gyöpösség látszatát keltem, de én nem fogom cserélgetni a tisztítószert és az öblítőt, ha egyszer már bevált a Calgonit.
    Szmisz hozzászólásából is kiderül, hogy nem érdemes "átállni". Egyébként is olyan lassan fogynak a tabletták, hogy szerintem említésreméltó árkülönbözetet nem produkálnának az olcsóbb cuccok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 19. 08:2969.
    Szióka!
    Lehet, hogy nem egyforma a progifüzetünk. . . majd otthon azért megkukkantom .

    Mindegy. . . A lényeg, hogy jól mosogat. ))))
    Én nem tudom, hogy milyen nevű mosogatószert használok. . .
    A géppel együtt vettünk egy egységcsomagot, amiben volt 2 kg só, 200 ml öblítő, és 1 kg mosogatópor. 3600 Ft volt az ára. Amig ezek nem fogynak el addig nem kezdek el másikat használni.
    A géphez járt (bele volt csomizva) egy Calgonit reklámcsomag amiben volt 70 ml öblítő, 2 db 3:1 tabletta és egy illatosító.
    Bevallom, hogy csak az illatosítót használtam fel, az kb 2 hétig tartott benne. . .
    Vettem a DM-ben egy másikat 410 Ft-ért és az még mindig üzemel.
    Sikerült akcióban vennem Somat 3:1 tablettát, aminek 16, 5 Ft volt darabja. Még nem használtam mert kíváncsi vagyok, hogy a 3600 Ft-os csomag tartalma meddig elég. Írom, hogy hányszor megy a gép. .
    Náluk 25-27-es a vízkeménység. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (67)
     
  9. 2005. január 19. 07:2568.
    Képzeld el, hogy milyen lehet a kerámialap, amikor kifolyik rá a kaja! Az én ismerőseim nagyon szenvednek vele. Én is csak olyan tűzhelyet vennék, ami felül gázos, alul pedig elektromos.
    Gorenje? Én nagyon szeretem. Nekem a szárítógépem Gorenje. Nagyon elégedett vagyok vele. Ráadásul ez volt a legolcsóbb.
    A mosogatógépem Bosch. Szuper a gép. Szerintem is fontos, hogy állítható legyen a felső kosár. Igaz, hogy általában a legmagasabb pozícióba rakom, de időnként szükség van rá, hogy lentebb rakjam, mert annyi magas edényt akarok belerakni. Az utóbbi időben nem mosogatott olyan szépen. Nem jött le minden retyó az edényekről. Addig törtem a fejem, amíg rájöttem, hogy ez akkor kezdődött, amikor nem márkás sót (DM) raktam bele. Szerencsére már kifogyóban volt. Vettem Calgonitot és láss csodát. . . megint minden tökéletes. Szóval nekem ez volt a tanulópénz. Nem fogok ezentúl mást venni, csak Somatot és Calgonitot, mert ezek már beváltak. Egyébként beépíthető és 125 ezer volt a nyáron. Mi ez találtuk a legolcsóbnak. A vízfogyasztásunk egyáltalán nem nőtt.
    A Bosch a Bosch-Siemens csoport tagja. Nézzétek meg, hogy mennyire hasonlítanak! Az egyik barátom az Electroluxnál dolgozik. Azt mondja, itt sem raknak címkét a gépre, mert lehet hogy pl. Olaszo. -ban Zanussi címke lesz rajta.
    előzmény:
    Manolika (53)
     
  10. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 19. 00:0567.
    Kedves banyoc!
    Ha kihajtod a progifüzet hátoldalának belső lapját, akkor ott láthatod, melyik három, különbözú típusú kapcsolótáblával ellátott géphez adták ki ezt a bizonyos progifüzetet, hogy ne kelljen mindegyikhez külön nyomtatni, hiszen csak 1-1 programban térnek el egymástól. Attól, hogy a füzetben amit adtak hozzá szemléltetik az eco progit is, az én gépem még nem tudja az eco mosogatást, csak erős 65 fokost, normál 65 fokost és egy spriccelős előmosogatást tud. Vagyis 3 programot :-)
    Az öblítőszer adagolóm 4-esre van állítva, a sóadagolóm 2-3 közé mutat (gyári beállítások). Nálunk 30-as a vízkeménység, elég brutális :-) Calgonit cuccokat használok: citrom illatú double action tablettát, citromillatú öblítőt. Minden nagyon szép, minden nagyon jó :-))))
    előzmény:
    banyoc@ (66)
     
  11. 2005. január 18. 22:5366.
    Szióka Kockacsek:)
    Igen emlékszem, hogy egymás után ájuldoztunk örömünkben decemberben a Bosch gépeinktől:)
    Én is ugyanúgy meg vagyok elégedve velel, mint Te. Már nem lesem az edényeket, mert tudom, hogy tiszták.
    Most számoltam ki, hogy eddig 21*szer mosogattam vele és most fogyott el belőle az öblítő (100 ml volt benne), igaz majdnem a legnagyobb fokozatra van állítva az adagolója a kemény víz miatt.
    Egyébként szerintem a Te gépeden is ugyanaz a kapcsoló van mint az enyémen, tehát Neked is van "ECO" progid. . Nézd majd meg a füzetben. . .
    Összegezve: még mindíg imádom, minden nap megdícsérem, és megsimizem:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (64)
     
  12. Torolt_felhasznalo_912292
    Torolt_felhasznalo_912292
    2005. január 18. 22:0465.
    Én a gázfözőlapot cseréltem le kerámiára, amikos elkezdtem használni nem szerettem, de most már azt mondhatom jobb mint a gáz. Könnyen tisztítható a Dr. Beckmann kerámialapos tűzhelytisztítóval.
    előzmény:
    Manolika (55)
     
  13. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 18. 21:5664.
    Sziasztok!
    Külön üdv. Manolikának, a topik indítójának és banyockának, akinek ugyanolyan gépe van mint nekem és ezt tavaly dec. -ben ki is tárgyaltuk :-)
    Szóval nekem is "mezei" 3 programos Bosch gépem van, (én decemberben vettem) kezdettől fogva gyönyörűen mosogat! Eleinte tüzetesen átvizsgáltam az edényeimet miután elmosogatta a gép, hátha találok rajtuk valamit, amibe beleköthetek, de semmi :-) Ragyogott minden!!! Sőt, fehérebbek lettek a zsolnai porcelán tányérjaim!!! b(ár ezt gondolom a tisztító szernek köszönhetem inkább, de mindegy :-))
    Tudniillik azért végeztem összehasonlítást a régi állapotúakkal, hogy megnézzem, mennyire "eszi le" az arany díszítést a mosigép, ugyanis ismerősöktől hallottam, hogy aranyszélűeket nem tanácsos beletenni, mert lekopik. Nekünk csak aranyszélű tányérjaink vannak, mert ezeket örököltük. Lehet, hogy most kinevettek, de fogalmam sem volt, hogy mennyi idő alatt és milyen fokú kopásról lehet szó. Tönkre tenni nem akartam a közel 100 éves garnitúrát :-), új készletet sem akartam venni, de kézzel sem akartam mosogatni, hiszen nem pár evőeszköz és lábas miatt vettük a gépet. Mostmár bő 1 hónapja mosogatom mindennap az ominózus tányérokat, de nem úgy tűnik, mintha kopna a festék.
    Szóval elvagyok ájulva a mosogatógépemtől, nagyon örülök, hogy nem azzal a szemlélettel választottam gépet, hogy "minél drágább, annál klasszabb lehet". 54990 Ft-ért vettem. Szerintem a márka fontos, és nem az, hogy hány A betűs, mennyi progi, gomb és kijelző van rajta. Különbenis, annál takarékosabb mosogatás nincs szerintem, mintha megvárod míg megtelik, és úgy indítod el. Ehhez pedig elég 3 program, sőt 2 is, mert én ugyan még egyszer sem használtam még a sprickálós progit, pedig volt, hogy 2 napot álltak a gépben a cuccok. Ja, és mindig a rövidebb programmal mosogattam eddig, és tökéletesen tisztított.
    Kiszámoltuk, hogy ha kb. 100 ezerért vettünk volna AAA-s gépet, akkor kb. 4, 7 év múlva hozta volna be az árát az energiamegtakarítás terén a drágább gép.
    KEDVES MANOLIKA, szerintem AZ A LUTRI, hogy ezalatt a 4, 7 év alatt vajon mi romlik el a drágább gépen, mert mondjuk rosszul jelzi ki a só és öblítő mennyiségének az állapotát a csili-vili kijelző :-)
    Köszi, hogy elolvastátok, remélem segít a választásban :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 18. 20:1463.
    :) értem már.
    "Aqua stop" MINDEN vízzel működö háztartási gépben van, már a 20 éves mosógépben is. Csak ezt nem szokták kiírni.
    az amit ezzel a névvel adnak el az egy plusz szerkezet.
    Nem is volt ráírva a gépemre, hogy van hozzá. Nincs is külön.
    A beépíthetőségre már otthon jöttünk rá:) úgy vettük meg, hogy nem lehet, aztán mégis:)
    A fogasztása: ha 5 literrel többet fogyaszt ténylegesn mint amit írtak rá az sem igazán érdekel, mert még mindig kevesebb mint a kézi mosogatásnál.
    A villanyfogasztás az meg röhej: az "A"-s gépek 1-1, KWH-t fogasztanak, a "C"-1, 4 KWH-t.

    Én így is szeretem az én Bélusom:))) (az a neve)
    előzmény:
    Manolika (62)
     
  15. 2005. január 18. 20:0562.
    Hogy esetleg mégsincs aqua stop, mégsem beépíthető, kevesebb progi, több fogyasztás. . .
    előzmény:
    banyoc@ (61)
     
  16. 2005. január 18. 19:3961.
    miért?
    Mi a lutri benne?
    előzmény:
    Manolika (60)
     
  17. 2005. január 18. 19:2860.
    Elááááááááááááááájulok!
    De azért valld be, hogy ez így, ebben a formában lutri!!!!
    előzmény:
    banyoc@ (59)
     
  18. 2005. január 18. 19:1159.
    Sziasztok!

    Tavaly novemberben az Elektro World-ben vettünk egy akciós Bosch mosogatógépet.
    -12 terítékes, elméletileg nincs rajta aqua -stop, gyakorlatilag viszont minden gépen van. (egy mágnes, ami csak akkor tud kinyitni, ha áramot kap, tehát, ha a gép be van kapcsolva. ) Egyébként az Aqua-stopnak nevezett kis dobozka egy egyszerű visszacsapó szelep, ami ténylegesen növeli a biztonságot, viszont kissé dühítő, hogy ezen címszó alatt tízezres nagyságrenddel emelkedik meg a gép ára.
    -Az boltban nem tudták megondani, hogy beépíthető-e a gép, az eladók tanakodtak, én meg kinyitottam otthon az útmutatót, és kiderült, hogy beépíthető, tehát beépítettük.
    -Kategóra: ABC. Tisztítóhatás: tökéletes!
    Szárítóhatás: tökéletes lenne, ha nem rohannák azonnyomban a mosogatás után kirámolni:)
    Vízfogyasztás: 19, 5 l/mosogatás. Akárhogy is nézem, sokkal kevesebb, mint amennyit én használtam el a kézi mosogatással.
    Áramfogyasztás: elméletileg C. Nem igazán érdekel, ugyanis kb egy kifli ára az amivel többet fogaszt egy A kategóriásnál.
    -Programok: elméletileg három programos, 65 fokon mosogat, egy progi a nagyon szennyezett holmiknak, a második a normál holmiknak, a harmadik az öblítés, ha nem akarok mosogatni.
    Gyakorlatilag: négyprogramos, ugyanis az ECO nevezetű enyhébben szennyezett holmiknak való program leírását a a füzetben találtam meg, aztán megszemléltem a kapcsolót és nem volt nehéz kitalálni, hogy ugyanaz a kapcsoló van a gépben, mint amiről a könyvecske szól, csak nincs pötty a kapcsoló mellett, és egy számmal több az előlapon, ugyanis ezért is ellehet kérni plusz 20 ezret.
    -Nincs elektromos öblítő és sókijelzés, viszont nekem meg van szemem, és ahányszor kinyitom a gépet annyiszor látom a jelet, tehát nem lehet átsiklani rajta.
    -egyik kosár sem állítható és lehajtható, de én eddig remekül be tudtam pakolni, akár fazék, akár tepsi volt koszos. Mindent tökéletesen elmosott. Az evőeszköz tartó nagyon jó benne, mert rácsos a tetejes is (az utóbbi időben nem nagyon láttam ilyent a boltban lévő gépekben) így nem ér össze egyik evőeszköz sem. Viszont, ha kevés az evőeszköz, akkor azokat a felső kosárba rendezgetem el, és a tartó helyére is edény kerül.
    Minden nap megsimogatom, becézgetem, ugyanis IMÁÁÁÁDOM!!!!!!!

    És az ára: 39. 900, - Ft volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Igen, HARMINCKILENCEZERKILENCSZÁZ vadonat újonnan eredeti csomagolásban, raktárról, 1 +3 év garanciával ( a 3 évet külön megvettük)

    Üdv:
    Banyóc@

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 16. 21:5058.
    Most nagyon ráérek:))) , úgy látszik, beszédes hangulatban vagyok.
    előzmény:
    Manolika (57)
     
  20. 2005. január 16. 21:4957.
    Kivike!
    Hány topicot figyelsz egyszerre?
    előzmény:
    kivike (56)
     
  21. 2005. január 16. 21:1356.
    Nekem gáz főzőlapom van, sosem akartam kerámiát, nem tudom, miért idegenkedem tőle. A gázzal jól elvagyok:))
    előzmény:
    Manolika (55)
     
  22. 2005. január 16. 20:2855.
    A főzőlapod kerámia? És hogy vagy megelégedve vele?
    előzmény:
    kivike (54)
     
  23. 2005. január 16. 17:3054.
    Azt én sem tudom, én mindig gázt használtam. Amúgy fagor beépíthető sütő és főzőlapom van, az is jó. A villanysütő kész áldás, nincs az, mint korábban a gáznál volt, hogy nem lehetett beállítani a fokozatokat, csak úgy találomra lőttem be.
    előzmény:
    Manolika (53)
     
  24. 2005. január 16. 17:2453.
    Nekem a kerámialap jobban tetszik, csak nem tudom praktikusabb-e?
    előzmény:
    kivike (52)
     
  25. 2005. január 16. 17:2052.
    Mért ronda a gázlap? Manapság kifejezetten esztétikus lapokat gyártanak, a beépíthetők nagyon szépek.
    előzmény:
    Manolika (51)
     

Címlap

top