Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosogatógépesek klubja

Manolika
Létrehozva: 2005. január 15. 21:29
Konyhaátalakítás előtt állok. Elolvastam a vonatkozó "szakirodalmat" a "szaktudoroktól". Nagyon sokat okosodtam és jól szórakoztam!
Ami sűrgős lenne: vélemények, tapasztalatok mosogatógép márkákról, típusokról és kategóriákról. Előnyök, hátrányok, javaslatok.
Előre is köszi!!
  1. 2013. február 24. 23:1538326.

    Sziasztok

     

    Siemens Lady plus 45 mosógatógépem tul sok sót fogyaszt. Teletöltöm a só tartó tartályt és egy mosásá után ismét ég az égő és nincs benne só. Meddig kellene elég legyen egy feltöltés (só) kb hány mosogatásra ?

    Mi lehet az oka hogy olyan sok só fogyik ?

    Használati utasítást is kellene, ha nincs magyar jó más nyeleven is. 

  2. 2013. február 24. 22:5838325.

    Sziasztok

     

     Siemens Lady Plus 45 mosogatógépemnél ugy tünik tul sok só fogy.  Feltöltöm a tartályt sóval, és egy mosogatás után ismét ég a só jelző égő,  üres a tartály.  Hány mosogatásra kellene elég legyen egy feltöltés (sóval). Mitől fogyhat ki ilyen gyorsan a só.

     

    Használati utasítást keresek " Siemens Lady Plus 45 " mosogatógéphez, ha magyar nincs más is jó.

     

  3. 2012. március 25. 13:1638324.

    Szia!

    Sajnos ötletem sincs. Nem lehet állítani az adagolásán? Nincs esetleg túl nagyra állítva? Rendesen feltöltöd csordultig, vagy mindig csak egy kicsit töltesz bele? 

    Teteje jól le van csukva, tehát nem mehet ki már mosogatás közben az egész?

     

    Hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe.

    előzmény:
    klik (38323)
    2012-03-24  10:13
  4. 2012. március 24. 10:1338323.
    Sziasztok! 3 hetevetem Candy mosogatógépet,és nem is volt vele eddig semmi bajom. Viszont pár napja,minden használat után az öblítőt utánna kell töltenem,mert üres lesz.Van valakinek ötlete,hogy ez itől lehet? teljesen mindegy,hogy rövid,vagy rendes programra van állítva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. március 8. 21:2038322.

    "Ki hol tartja a mosogatószert és mivel, hogyan adagolja? Evőkanálnyi mennyiség? Van hozzá ml-es adagolótok? Vagy hogy?"

     

    A gép mellett, saját dobozában vannak a tabletták. Egyet teszek bele mosogatásonként, régebben feleztem.

    Porból egy "öntésnyit". Egyszer kimértem, kb. 20 g. De 10 g-mal is szép az eredmény.

     

    "Netán késleltetve reggel?"

     

    90%-ban igen. Hétvégén napközben is, ha szükséges.

     

    előzmény:
    Doryy (38318)
    2012-03-01  10:26
  6. 2012. március 1. 15:0438321.

    Milyen jó, hogy mindig és ilyen gyorsan válaszolsz. :)

     

    A poharaim pár évesek. Nem tudom, hogy lehetne-e gépben mosogatni őket, de gondolom ma már szinte mindent úgy gyártanak. Amúgy ilyen tesco-s magas poharak. Végülis még használhatók, szerintem csak én veszem észre rajtuk. Na, majd jobban pakolgatok.

     

    Jó ötlet a délutáni mosogatás, kipróbálom. Köszi. :)

     

    Most már én is így vásárolok. Ha nem mehet a gépbe, nem is kell. :) Kivéve ha valamiért mégis nagyon szeretném és hajlandó vagyok miatta vízbe tenni a kezem. :)

     

    Köszi a többi választ is. Megyek is próbálkozni. :)

     

    Neked is szép napot! Doryy

     

     

    előzmény:
    Szimi38 (38319)
    2012-03-01  11:05
  7. 2012. március 1. 11:1238320.
    Azt nem mondtam, hogy a mércém 5 és 10ml. beosztású.  Nekem elég szokott lenni az 5 ml-nyi por és az esetek 99%-ban 55°-on mosogatok. (45,55,65,75° a lehetőségem)+ sima öblítés hideg vízzel.
    előzmény:
    Szimi38 (38319)
    2012-03-01  11:05
  8. 2012. március 1. 11:0538319.

    Szia Doryy!

     

    Csak a saját tapasztalatomat tudom mondani. Szerintem próbáld meg a 30 percesen kevesebb porral. Felezd le. Hány fokon mosogat ezen a programon?

    Az az igazság én nem használok gyors programot, nekem nem számít meddig mosogat a lényeg, hogy nem nekem kell:)vagy nem lehet, hogy kevesebbszer öblít és azért marad hab?

    Mikor mosogatok? Amikor megtelik a gép. 5-en vagyunk a családban, napi 1x biztos, hogy megy de tegnap pl. 2x. Valahogy úgy állt be, hogy délután, koraeste megy a gép.   Ha este vacsi után bepakolok akkor csak áll a cucc benne, másnap reggetől folyamatosan rakom bele ahogy koszolódik. Aztán ebéd után a tányérokat (szép sorban ahogy a gyerekek jönnek haza a suliból) így van az, hogy délután indul a mosogatás. Ha van kedvem még kipakolom, ha nincs akkor csak reggel. És kezdődik előlről. Egyém is időzíthető, de még sosem használtam eme funkciót:) Ha van időzítés, próbáld beállítani, hogy reggel mire felkeltek, addigra vagy kicsit utána fejezze be.

     

    Poharaid régebbiek? Mert vannak üvegek amik még nem bírják a mosogatógépet. Nekem pl. a régi inox tányérok karcosak. Az újak állítólag már bírják. Poharaim közül is van ami festett (matricázott?) mintás volt, az szép lassan lejött róla. Az arany szegélyú tányérokról is lejön a dísz egy idő után. Mint a mikróban:) Ha a pohár megreped az lehet attól is, hogy összekoccan valamivel. Végül is elég nagy erővel spricceli a vizet, simán meglökheti.

     

    Igen, a fenyelű cuccok rondábbak, sőt meg is repedhet. Na azok azok, amit hagyományosan mosogatok el. A fakanalak és az élezhető kések. Mert azoknak a forró víz elveszi az élét. De a recés kést simán beteszem.   És a serpenyők alja nekem sem szép. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Időnként a párommal kivitetem és valami polírozó koronggal, géppel leszedi. Nem lesz sokkal szebb. Már rászoktam, ha valami új konyhai eszközt veszek, akkor már figyelek arra is, gépben mosható-e? Ha nem, inkább visszateszem a polcra! Csak ha nagyon muszáj, nélkülözhetetlen, akkor veszem meg ebben az esetben:)

     

    Mosogatószereket és szekrényben tartom. A mosogató tálca alatt van egy keskenyebb szekrényrészem, ott tartom a szifon mellett. A gép pedig közvetlenül mellette van.  

    Valamelyik porhoz (nem emlékszem már melyikhez) volt ilyen kis mérőkanál, azt megtartottam, azzal adagolom ha por van itthon. De jó a gyerek-gyógyszeres mérce is. Én nem mérem igazán, csak úgy érzésre, gondolomra. De egész mércényit nem szoktam tenni. Fél - 3/4 esetleg, ha nagyon koszosak a cuccok.

     

    Szóval én valahogy így csinálom, persze adódhatnak különleges helyzetek amikor eltérek a szokásostól. 

    Azt utálom, mikor vendégség van és valamelyik túlbuzgó női rokon  nekiáll mosogatni, hogy ezzel is segítsen! Na akkor ideg leszek, elzavarom! Nem azért van a gép, hogy a csapnál pocsékolja a vizet nekem:)) Szerencsére ez már ritka, megszokta a jónép, hogy nem ezzel kell segíteni:D

     

    Szép napot! Szimi

     

     

    előzmény:
    Doryy (38318)
    2012-03-01  10:26
  9. 2012. március 1. 10:2638318.

    Sziasztok!

     

    Nagyon klassz a mosogatógépem, de azért vannak olyan részek, amivel nem vagyok elégedett, valószínűleg nem tudok valamiről és ezért történnek ezek.

     

    Az egyik, hogy a 30 perces program végén általában hab van a gép alján, mikor kinyitom, de néha a felső kosárban lévő dolgokon is látok egy kis maradványt. Kb. 20ml-nyi dm-es port raktam a mosogatószeradagolós tartályába.

     

    A másik bajom, hogy szerintem az üvegpoharaim karcolódnak és némelyiken kis törések is lettek. Szerintem ezek nem voltak rajta eddig. Ezt mi okozhatja? A dm-es porral elégedettek vagytok vagy másnak is karcol? Jobb esetleg a folyékony szer bele?

     

    Az tény, hogy a fanyelű kanalaink kicsit rondábbak lettek, de emiatt nem fogok más evőeszközt venni, de a  Teflon serpenyőm színes külseje is tök ronda lett. Jó, amúgyis csupa égett volt, de legalább nem volt fakó a maradék kilátszó színes rész. :)

     

    Ja, és mégegy kérdés. Ki hol tartja a mosogatószert és mivel, hogyan adagolja? Evőkanálnyi mennyiség? Van hozzá ml-es adagolótok? Vagy hogy?

     

    Na, mégegy eszembe jutott. Mikor mosogattok el? Este vacsi után vagy reggel? Nekem sokszor a 30 perces program nem elég. Mondjuk egy olajos serpenyő meg csupazsír cuccokhoz az kevés lenne. Viszont a többi program meg elég hosszú. Este 9 után jár le, amikor nekem még ne baj, de azért csak kluttyog, zörög, sípol a végén, a gyerekek meg alszanak, mi filmet néznénk. Van valami jól bevált taktikátok erre, hogy mikor indítjátok el? Netán késleltetve reggel?

     

    Előre is köszi a válaszokat.

    Dóri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_638601
    Torolt_felhasznalo_638601
    2012. március 1. 07:5938317.

    Sziasztok!

     

    Nekem nagyon sokat segített ez az írás, amit 3 évvel ezelőtt mentettem ki ebből a topikból. Most bemásolom nektek, mert esetleg nehéz lenne visszakeresni!

     

     

     "Gyere nyugodtan, szeretettel fogadunk. Először is gratula a géphez, meglátod, hogy mennyire fogod szeretni. Megpróbálok a kérdéseidre válaszolni. Bekötés: a férjed is meg tudja csinálni, a géphez tartozó bekötési útmutató alapján. A mosogató szifonjába be lehet kötni a szennyvíz elvezetést, ha nincs, akkor ehhez kell venni egy kiegészítő műanyag részt-nem tudom mi a neve, de a boltban tudják- 3-400 Ft-os darab, kimondottan mosogatógép bekötéshez van Első mosogatás: előtte fel kell tölteni a gépet, DE közvetlen előtte, tehát csak akkor állj neki, ha el is indítod!most lépésről lépésre írnám:
    1. feltöltöd a só adagolót kb 1 liter vízzel. Ezt csak most első alkalommal kell megtenni, később ha kifogy a só akkor már nem kell bele víz, mert lesz benne. Rátöltöd a sót, kb 1-1,5 kg-ot. Kicsi víz kijön, só mellé megy nem baj-
    2. feltöltöd az öblítő tartályt öblítővel kb 50-70 ml folyadék fér bele, elég jó móka mert tutti, hogy mellé fog folyni.
    3. raksz bele mosogatószert, ami lehet tabletta, vagy por. Ha tabletta akkor egy egészet, ha por akkor kb 20 grammnak megfelelőt.
    Belepakolod a szennyes edényzetet, és elindítod a gépet.
    Öblítő, só, mosogatószer. Közismert a Somat és a Calgonit. Ez a jéghegy csúcsa. Ezen felül nagyon sok más márka, bolthálózatok sajátmárkása létezik amelyeknek a minőségük ugyanolyan, vagy talán még jobb, mint a reklámozottaké. Arról ne is beszéljünk, az áruk a töredékük. A Calgonit a legdrágább és az eddigi tapasztalatok szerinte a legtöbb problémát felvonultató család -erre most nem térek ki részletesen Somat: közepes árral, ha akciós, akkor olcsón beszerezhető, jó minőségű termékcsalád Saját márkások: Rossmann: Domol, DM: Denkmit, Lidl: W5, és Adritt, Tesco: tesco, Plusz: nem tudom, a lányok biztos tudják.... Ezekből ugyanúgy megvehető a só, öblítő, mosogatószer, ami lehet tabletta, és por is. A kombinált tabletták amelyekben van só, öblítő meg mindenféle csodaszer : parasztvakítás: drágák, és semmivel sem tudnak többet, mint a nem kombináltak-bár ez utóbbiak már eléggé kimentek a divatból- Por: ugyanaz, mint a tabletta, annyi  a hatalmas előnye, hogy az edényzet koszosságának megfelelően nagyon jól adagolható, tehát ha kevésbé koszos akkor kevesebbet, ha nagyon koszos akkor többet lehet használni belőle. Második nagy előnye: sokkal olcsóbb, mint a tabletta. A fenti szerek sokáig elegendőek. 1,5 kb só mosogatási gyakoriságtól függően 3-5-6 hónapig elég. Öblítő: mosogatásonként 1-3 ml kell a gépnek. Mosogatószer: 1 mosogatás, 1 tabli.
    Ja egy fontos: a só és öblítő adagolást a vízkeménységnek megfelelően kell beállítani!!!! ez nagyon fontos, de erről most nincs időm írni, majd a lányok segítenek"

    Üdv

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. február 26. 18:3138316.
    A használati útmutató azt írta, hogy automatikusan hármasra van állítva a sóadagoló, kb.2-3-as szintnek felel meg a keménység. Át kellene állítanom kettesre? 12 terítékes a gép, és a normál programmal mostam, ami 101perces.
    előzmény:
    Adélbaba (38315)
    2012-02-26  18:09
  12. 2012. február 26. 18:0938315.
    Szerintem több só is férne a tartályba, nekem szinte 2 kg belement kezdéskor. A nálad lévő víz keménységéhez állítottad be a a géped? Ha tablettát használsz akkor érdemesebb nem a legrövidebb programot használni, mert nem lesz ideje feloldódni. 12 terítékes a géped? Mert a 9 terítékesekbe elég egy fél tabletta is. Vagy még olyan is lehet hogy vmi. edény a mosogatás alatt elmozdult és ez miatt nem lett leöblítve minden.
    előzmény:
    timcsi81 (38314)
    2012-02-26  17:11
  13. 2012. február 26. 17:1138314.

    Sziasztok!

    Nagyon kezdő vagyok a témában, tegnap vettem meg életem első mosogatógépét. Bekötöttük, feltöltöttem sóval -kb.1kg ment bele, feltöltöttem öblítővel+ ugye beletettem egy tabit.Aztán elindítottam egy programot, a koszt szépen leszedte, úgymond tiszták lettek az edények, de tele vannak fehér pöttyökkel, foltokkal. + kivillant a töltsön sót lámpa.

    Mi lehet a gond? Mit rontottam el? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. február 21. 16:0638313.
    Köszönöm szépen, finist én is akkor veszek mikor akciós, de gondolkozom mindig, hogy megnézem Aldi-Lidl-be is
    előzmény:
    Szimi38 (38312)
    2012-02-21  15:23
  15. 2012. február 21. 15:2338312.

    Szia Bernadett!

    Só mindenképp kell mert az ugye nem az edények tisztításához van közvetlenül, hanem a bejövő víz lágyítását hivatott gyanta regenerálásához!

    Ezen kívül ha szépek, tiszták az edények, csillognak a poharak akkor jó a Finis. 

    Bár én drágának találom, inkább külön veszek mosogatóport/tablettát, mikor mit, és külön öblítőt. (ecetet is használok öblítő helyett, van aki szerint nem jó, szerintem 3-4 éve már bevált)

    Nézz körül Lidl-ben, Aldiban de a DM-es saját márkás mosogatók is jók és sokkal olcsóbbak.  Én Finisht csak akkor használok ha ajándékba kapom:)) Egyébként az árán kívül semmi bajom vele.

    előzmény:
    Bernadett0515 (38310)
    2012-02-21  15:06
  16. 2012. február 21. 15:1738311.
    Sok sikert a géphez! És mindig gondolj arra, helyetted dogozik! Én nagyon szeretem!:)
    előzmény:
    Doryy (38309)
    2012-02-21  13:55
  17. 2012. február 21. 15:0638310.

    Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, hogy Finish tablettát ( Quantum) használok- ugye ebbe elméletileg van minden-, de ettől függetlenül kell sót használnom, illetve öblítőt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. február 21. 13:5538309.

    Na, akkor most megnyugodtam. Köszi a válaszokat. Most még biztos az újdonság ereje miatt tépem fel az ajtót és nézem meg azonnal az eredményt, így mindig megcsap a gőz-szag. :) Majd megpróbálom ma, hogy nem leszek ennyire kíváncsi. :)

    Az ajtón volt egyik nap egy kis rászáradt valami, de lehet, hogy azóta eltűnt, vagy idővel lemosódik. A szűrőt is megnézem majd mondjuk jövőhéten, aztán kiderül, hogy milyen sűrűn kell.

     

    üdv

    Dóri

    előzmény:
    Szimi38 (38308)
    2012-02-20  20:22
  19. 2012. február 20. 20:2238308.

    Kassaieliza előttem írta, lehet kapni illatosítót, akkor nem lesz szaga a gőznek. Én egyébként ha lejárt a program kb. 10 perc múlva kicsit kinyitom, résnyire és így hagyom addig míg ki nem pakolom. (vagy fél nap is néha) Így a gőz sem annyi már és jobban megszárad amin maradt esetleg vízcsepp (műanyag, teflon)

    A működés közbeni szag szerintem az "új szag", enyém is ilyen volt aztán elmúlt egy idő után. 

    Takarítani nem szoktam ami belecsöpög, hisz mosogatás közben a gép belseje is kimosódik. Persze a darabos maradékot, pl. rizs-szemek, azt lekotrom a tányérról, nem teszem úgy be a gépbe. Viszont a szűrőket olyan 2 hetente kitisztítom, olyankor szoktam az ajtó körüli gumi alatt kitisztítani de csak simán a mosogatószivaccsal. Ezen kívül évi 2x kb. géptisztító folyadékkal (van tablettás is) egy üres, legmagasabb hőfokú programot lefuttatok, állítólag kimossa a gépet, a kifolyócsövet, leoldja onnan is a lerakódott szutyit ha van. Ha akciós akkor veszek, ennyit megér a tudat, hogy megteszek mindent:) 

     

    remélem tudtam segíteni.

     

    Üdv: Szimi

    előzmény:
    Doryy (38305)
    2012-02-20  12:12
  20. 2012. február 20. 15:2538307.

    igen, vannak illatosítók. általában citrom illatúakat lehet kapni. ráakasztod az edénytartóra és kész. akkor nem lesz büdös.

    mosogatógépet takarítani?  amikor mosogat a belsejéről nem jön le a rászáradt cucc?

    előzmény:
    Doryy (38305)
    2012-02-20  12:12
  21. 2012. február 20. 15:2038306.
    Na akkor az enyém a kivétel? 4 éve megy minden második nap és eddig soha semmi gond nem volt vele.
    előzmény:
    Duffny (38295)
    2011-12-14  17:15
  22. 2012. február 20. 12:1238305.

    Majdnem belement a 2kg, igazad volt. :)  Bár néha közben elbizonytalanodtam, de aztán láttam, hogy kezd előtűnni a víz alól a só, akkor abbahagytam. :)

    Viszont van még két dolog, amivel kapcsolatban megkérdeznélek. Sőt, inkább három.

    Az egyik, hogy működés közben olyan fura szag van a gép körül. Nem mondom, hogy égett műanyag, de mindenesetre olyan működő gépszag. Ez normális?

     

    A másik, hogy kinyitáskor az a szag...hú, nem bírom. A menzai frissen mosogatott forró tányérok szagát idézi. Bár nem a tányérnak van szaga, hanem inkább a forró gőznek...vagy minek? Tudtommal a forró gőz nem büdös (lásd szauna), büdös kajamaradványok sem voltak és a beletöltött szerek sem büdösek. Akkor meg mitől? Mintha valahol olvastam volna, hogy létezik mosogatógép illatosító. Hülyeségnek találtam, de talán mégsem az.

     

    A harmadik pedig, hogy mivel érdemes tisztítani a gépet. Azért mikor a kakaós bögréket beleteszem vagy egy zsírosabb edényt és még hagyom egy fél napig benne, akkor az rászárad az ajtó belsejére, meg gondolom egyéb helyeket is érdemes néha takarítani. Kézi mosogatószeres szivaccsal áttörölni vagy hogy kell?

     

    Előre is köszi a választ.

    Dóri

    előzmény:
    Szimi38 (38304)
    2012-02-17  11:33
  23. 2012. február 17. 11:3338304.

    Hogy legyen miben oldódnia:)) Ez a só tul.képp a vízlágyító gyantát regenerálja.

    Pontos működését nem tudom de elég nekünk annyi, hogy ha jelez a gép telerakjuk! A többi az ő dolga:))

    előzmény:
    Doryy (38303)
    2012-02-17  10:07
  24. 2012. február 17. 10:0738303.

    Szia Szimi!

     

    Hát ez nagyon jól hangzik. Köszi, máris borítom. :)

    De akkor miért kell bele a víz, ha úgyis kijön? 

     

    Dóri

    előzmény:
    Szimi38 (38302)
    2012-02-15  15:34
  25. 2012. február 15. 15:3438302.

    Szia DÓri!

    Igen, öntsd tele a víz meg hadd jöjjön ki! Ami belefér! Ne ijedj meg, ha akár mind a 2 kg belemegy. Egyébként normál esetben évi 2-3 alkalommal kell csak feltöltened.

    Teljen sok örömöd a gépben!

     

    Üdv: Szimi

    előzmény:
    Doryy (38301)
    2012-02-15  14:41

Címlap

top