Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő probléma: anyagiak

Torolt_felhasznalo_768430
Torolt_felhasznalo_768430
Létrehozva: 2005. január 15. 09:08
Szeretnénk babát, ezért elhatároztuk, hogy ősszel indulhat a babaproject:))) Ez szuper, csak a baj, hogy még nem házasodtunk össze, én pedig esküvő előtt nem szeretnék babát! Nyár végén, ősz elején jó lenne megtartani az esküvőt, de a probléma ott kezdődik, hogy az esküvő sokba kerül, még ha igyekszünk is olcsón kihozni; mert hogy azért kb. 40-50 embert szeretnénk hívni a lagziba. Az én családom ki tudja gazdálkodni az összeget, de az övé... :(
Szerintem még évek múlva sem lenne a párom anyukájának annyi pénze, amennyi kéne neki. Az én szüleimre meg persze nem háríthat minden költséget! Most hogy oldjuk meg, hogy az esküvő is meglehessen, és a két család is meg tudjon egyezni? Tehát ne kelljen tőlünk kölcsönkérni? Segítsetek ötletet adni!:(
  1. 2012. december 17. 12:27110.
    ja, lattam  ()
    előzmény:
    nonamona (107)
    2012-09-26  16:04
  2. 2012. december 17. 12:08109.
    Remélem azóta már egy ovis kisgyerkőcük van, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak - házasságban, vagy anélkül.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (108)
    2012-09-26  16:07
  3. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 26. 16:07108.
    És vajon volt esküvő?
    előzmény:
    nonamona (107)
    2012-09-26  16:04
  4. 2012. szeptember 26. 16:04107.

    Na ez a kioktatás egy kicsit megkésett!!! :-)

     

    előzmény:
    semiramis (106)
    2012-09-06  11:01
  5. 2012. szeptember 6. 11:01106.

    1. a te szüleid meg az övei hazasodnak össze vagy ti? ha az utobbi, miert is a szülöknek kell összeszedni "az összeget"???

     

    2. bejelentkeztek, odamentek (akar farmerban es poloban), visztek ket tanut, alairtok. ennyi. egy vasatokba sem kerül. 

     

    3. a gyerek sokszorosa az esküvönek, marmint arban. ha esküvöre nem futja, ne vallaljatok gyereket, nem tisztesseges vele szemben. vagy öt is a szülök zsebere vallalnatok?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768430 (1)
    2005-01-15  09:08
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 5. 16:17105.
    Életem során háromszor nősültem. De nagy "lagzim" nem volt egyszer sem. Valami kis összejövetel, ebéd, vacsora, ilyesmi mindig volt, de 5-10 embernél több akkor sem volt jelen. Nem is volt anyagilag megerőltető semkinek sem, mégsem éreztük úgy, hogy kimaradtunk volna valamiből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. november 5. 15:55104.
    Ja, és a vacsora egy étteremben volt, amit kiadtak nekünk aznapra, tehát nem egy nyilvános helyen, többekkel voltunk.
    előzmény:
    huszkat (103)
    2005-11-05  15:53
  8. 2005. november 5. 15:53103.

    Én is azok közé tartozom, akik nem igazán értik ezt a problémát. Szerintem ha nincs pénz, akkor nincs nagy esküvő. Ennyi. Ettől még nem lesz sem jobb, sem rosszabb az a nap. Az meg borzasztó, hogy úgy gondolkodsz, hogy TE ki tudod fizetni a részed, a vőlegényed pedig nem...

    Nálunk is én keresek jobban, de ilyesmi fel sem merül. Együtt élünk, közös kasszán, és közösen döntünk arról a pénzről, amit nagyrészt én keresek meg.

    Ami az esküvő illeti: 13-an voltunk most nyáron. Családias volt és meghitt, szülők, nagyszülők, testvérek és a legjobb barátok egy közös vacsorán, mindenki más a polgári esketésen. És a költségek:

    menyasszonyi ruha: egyszerű, de szép saját ruha 30.000

    öltöny: máskor is használható kb. 50.000

    cipő: 5.000

    egyéb (virág, smink, fodrász): 15.000

    önkormányzat: 10.000

    vacsora és torta: kb. 70.000

    Összesen tehát 180.000 ft, amiből a legnagyobb tétel az öltöny volt, amire amúgy is szüksége volt a férjemnek. Nem kevés persze, de azért a több százezres nagyságrendtől igen távol van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_267802
    Torolt_felhasznalo_267802
    2005. november 5. 12:37102.

    Sziasztok!

    Leírom, mi hogy oldottuk meg a lehető legolcsóbban és legjobban az esküvőnket,  ami bár enyhén szólva sem volt hasonló a "szokásos" esküvőkhöz, de mindenki istenien érezte magát és ami a legfontosabb: mi is!

    Sok olyan lagziban voltam az utóbbi időben, ahol csak a menyasszony és a vőlegény volt halál fáradt és érezte pocsékul magát Pedig minden tökéletes volt, mindenben megfelelt a kívánalmaknak és a szokásoknak...

     Lehet, hogy a miénk sokaknak nem jönne be, nekünk nagyon klassz volt (és finanszírozhat&oacute. Most nyáron volt,  és kb.  négy hónappal előtte döntöttük el egyátalán, hogy összeházasodunk.

    Szóval: mivel nagy és javarészt értelmiségi (tehát inkább csóró a retyerutya és a baráti kör, ezért alternatív esküvőt kellett kitalálnunk. Először is nem a szokott módon házasságkötő terembe szerveztük, hanem a Duna-partra. Egy víznyalta stégen mondtuk ki az igent, kora reggel, napfelkeltés feelingben.  Az anyakönyvi 20ezért jött ki, de megérte, főleg, hogy ez volt az  egyetlen konkrét "súlyos" kiadás. Ruha: anyukám egykori esküvői ruhája, retró 70-es évek, mini, hozzá mezítláb. Páromon Don Johnson style-ban vászonöltöny pólóval. Mindenkinek szóltunk előre, hogy játszós ruhában jöjjön, rövidgatyában-pólóban. Béreltünk kenut egy csónakházban (7 személyes=3000 Ft!, 6 db kellett, mert voltak félősek is, akik kocsival jöttek) és áteveztünk a szentendrei szigetre, egy rétre, amit előre kinéztünk.  Réten négy óriási bogrács felállít, közösen tüzet rak,  krumplit pucol, húst aprít. Főzés közben mindenki garantáltan vegyült, fogyott közben a sör és bor, már oltári volt a hangulat, pedig még semmi nem volt. Megjött a zene, aki/ami egy diszkós haverom volt, aggregátorral, cuccal és ezerféle zenével. Főtt a gulyás, a halászlé, a pincepörkölt és a lecsó. Műanyag tányérokból kajáltunk, a földön ülve, de másnap délig tartott a buli, mindenki olyan jól érezte magát. A kaja-pia (középkategóriás tömény és rengeteg sör és bor), a zene és a két IFA, ami kivitte a cuccot összesen 300.000 Ft volt 60 emberre! Utólag mindenki egy emberként állította: a mi lagzinkra tényleg örökké emlékezni fog, mert ilyenben még nem volt senki! Nem kellett terembérlet és díszítés, a rét  csodaszép volt a fákkal és virágokkal, jó érzéssel ment haza mindenki, nekünk pedig TÉNYLEG életünk legszebb és legboldogabb napja volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top