Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő probléma: anyagiak

Torolt_felhasznalo_768430
Torolt_felhasznalo_768430
Létrehozva: 2005. január 15. 09:08
Szeretnénk babát, ezért elhatároztuk, hogy ősszel indulhat a babaproject:))) Ez szuper, csak a baj, hogy még nem házasodtunk össze, én pedig esküvő előtt nem szeretnék babát! Nyár végén, ősz elején jó lenne megtartani az esküvőt, de a probléma ott kezdődik, hogy az esküvő sokba kerül, még ha igyekszünk is olcsón kihozni; mert hogy azért kb. 40-50 embert szeretnénk hívni a lagziba. Az én családom ki tudja gazdálkodni az összeget, de az övé... :(
Szerintem még évek múlva sem lenne a párom anyukájának annyi pénze, amennyi kéne neki. Az én szüleimre meg persze nem háríthat minden költséget! Most hogy oldjuk meg, hogy az esküvő is meglehessen, és a két család is meg tudjon egyezni? Tehát ne kelljen tőlünk kölcsönkérni? Segítsetek ötletet adni!:(
  1. 2005. január 15. 12:2451.
    Oh, koszonom szepen a jokivansagot:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (48)
     
  2. 2005. január 15. 12:2250.
    Kovezzetek meg, de ugy erzem, otthon a tarsadalom egy resze meg mindig eleg "dzsentrikent" gondolkodik. Kolcsont venni fel egy eskuvore? Egy nap alatt vege, aztan marad az adossag. Jo sok rettenetesen draga eskuvorol tudok, ahol a hazassag fel evig sem tartott. Persze ez nem torvenyszeru, de eleg gyakran mintha forditott aranyossag lenne a koltseg nagysaga es a hazassag hossza kozott:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889124 (47)
     
  3. 2005. január 15. 12:2049.
    Érdekelne, hogy akkor te mitévő leszel? Hogyan fogjátok megoldani ezt a dolgot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (43)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 15. 12:2048.
    Anyukám a barátnőjének a lagziját rendezte, már vagy 8 éve, akkor milliós nagyságrendekről volt szó. Csak a menyasszonyi ruha 600. 000 körül mozgott.
    És vagy 300 vendég volt.
    Aztán a menyasszony végig duzzogott, hisztizett és csapkodott.
    Majd asszem 4 évig voltak házasok. . .

    Szóval még a nagy lagzi sem garantálja a boldog házasságot. . . sőt. :)

    De szerintem úgy kéne felfogni, hogy ez egy gyönyörű nap, a kicsi és a nagy is más miatt szép. De nem ezen fog múlni minden!
    Mert ott vagy TE és a Párod. TI! :)))
    sok boldogságot mindenkinek!
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_889124
    Torolt_felhasznalo_889124
    2005. január 15. 12:1547.
    Tudod, határ a csillagos ég!
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (46)
     
  6. 2005. január 15. 12:1446.
    Tenyleg fel millio korul van egy szereny eskuvo? Egy "puccos" mennyibe kerul? A jovobeli otthon onreszebe?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 15. 12:1145.
    Mi is igy csinaltuk. A parom szulei ott voltak ugyan, de mivel az anyosom nem ertett egyet a dologgal, nem volt SEMMI felhajtas, az en anyukamek meg a vilag masik vegen pezsgot bontottak, es koccintottak az egeszsegunkre. Vacsorazni is kettesben mentunk. Mai napig meglep, hogy az amugy konzervativ anyukam milyen buszken mutogatja az "eskuvoi" kepeinket, pedig az egyetlen luxus a csokrom volt. Nekunk viszont felejthetetlen elmeny volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889124 (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_889124
    Torolt_felhasznalo_889124
    2005. január 15. 12:0544.
    Egy percig sem vonom kétségbe, bárkinek lehet fontos a nagy esküvő. És aki arra vágyik, annak biztos, hogy egy gyönyörű emlék marad. Én csak egy másik lehetőséget írtam le, amit nem kötelező sem jónak tartani, sem pedig elfogadni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 15. 12:0043.
    Igen is, van olyan pasi, akinek fontos a nagy esküvő!
    Nálunk pontosan én akarom elintézni, kicsi csendes esküvővel, de a vőlegényem ragaszkodik a nagy felhajtáshoz. Mellette kikötötte, hogy mindent ő finanszíroz. . .
    Egyébként nálunk az én anyukámmal van gond, mivel kijelentette, hogy a bátyáméknak nem hajlandó az esküvőt állni, még a felét sem. Így aztán én sem mernék kérni tőle.
    De a férfinak is kell az esküvő. . .
    Hétvégén is megyek egyre, ott is a srác ragaszkodott mindenhez. . . A lánynak elég lett volna a gyűrű. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_889124
    Torolt_felhasznalo_889124
    2005. január 15. 11:4842.

    Szia!
    Látom sokan félreértik a kérdésed lényegét, ahhoz szerintem senkinek semmi köze, hogy hozzá mész-e valakihez vagy nem. Ez a ti döntésetek, azt soha nem lehet előre megmondani, hogy egy házasság működni fog-e vagy sem.
    Én személy szerint 9 éve voltam együtt a párommal, amikor elhatároztuk, hogy összeházasodunk. Az már egy rég eldöntött tény volt, hogy mi elmegyünk 2 tanúval és kimondjuk a boldogító igent. Természetesen ez a szüleimnek akkor rosszul esett, hiszen lányos szülőként ők nagy lagzit akartak, de én nem akartam semmit! Azóta persze már ők is máshogy látják a helyzetet, és már szinte büszkén mondják, hogy mi nem akartunk megfelelni a társadalmi elvárásoknak és fel mertük vállalni azt, hogy MI mit akarunk. A lényeg az volt, hogy ha lesz egy babánk - aki azóta megszületett- családba szülessen. Ennek már négy éve. És azt hiszed, számított egy percig is, hogy nem volt lagzink! Egy cseppet sem.
    Nálunk nem voltak anyagi problémák, akár mi ketten is ki tudtuk volna fizetni az egész esküvőt, lagzit. Azt a pénzt, amit az esküvőre költöttünk volna, okosan befektettük, és a mai napig anyagi biztonságot ad nekünk, bármi is történjék.
    Persze sokan gondolhatják, hogy ennek így nem volt semmi értelme, pedig a mai napig jó érzéssel, boldogan gondolunk vissza a férjemmel arra a kb 15 örömkönnyekkel teli percre, amíg az anyakönyvvezető előtt álltunk.
    Gondold meg ezt a verziót is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 15. 11:4041.
    Én is azt ajánlanám, hogy kertes házban tartsátok meg a bulit, igy, még ha magatok csináljátok a kaják jó részét, akkor is nagyon olcsón kijöttök.
    A szüleimnél most karácsonykor 27 vendég volt, és apukám elhatározta, nem rendel hidegtálat, mert nagyon drága és nem túl jó. Kiment a piacra, vett fejenként 15 dkg bélszint, pác, sütés, hozzá rengeteg saláta, olyan hidegtálat készitettünk, hogy mindenki megnyalta az ujját, és kevesebb, mint félárból kijöttünk!
    Egy esküvőhöz se kell sokkal több! Persze megértem, hogy különlegeset akarsz, de hidd el, lehet házilag is isteni különlegességeket csinálni, nagyon egyszerűen (nyilván nem szárazbablevest akar enni az ember az esküvőjén palacsintával:)))
    Akkor a költségek tényleg csak: ruha, házasságkötő terem vagy templom, vmennyi kajaalapanyag, torta, kis diszités!
    Ja: és ezekből is ki lehet fogni olcsót és jót, kis utánajárással!
    Amikor én két éve férjhezmentem, volt ruha 60ezerért is, 120ezerért is! És ugyanolyan gyönyörű volt mind a kettő, csak utána kellett járni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_876838
    Torolt_felhasznalo_876838
    2005. január 15. 11:3640.
    Szia!

    Az én barátnőmnek nyáron volt az esküvője.
    Ott voltak a szülők, testvérek, sógorok, sógornők, meg néhány barát.
    16-an voltunk kb.
    A polgári esküvőért kellett fizetni, a ruhákért, és az esküvő után elmentünk egy étterembe.
    Nem került százezrekbe, de nem is ez a fontos.
    előzmény:
    hopihe_1 (30)
     
  13. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. január 15. 11:3539.
    Az egyik ismerősöm elszámolta az esküvői vacsorát céges karácsonyi vacsorának - esetleg ilyesmire nincs mód?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 15. 11:2938.
    Igen, szerintem is rossz a probléma megközelítése. Inkább abból kéne kiindulni, hogy ennyit tudunk az esküvőre áldozni MI KÖZÖSEN, és annyiból kell kihozni, arra kell megfelelő megoldást keresni.
    A bébi is tervben van. Az sem kétfilléres történet, már maga a terhesség, a szülés is sok pénz, és ott van a baba beindítása, felszerelése. Az hogy lesz? A felét megveszi anyuka, amit meg apukának kéne megvenni, az nem lesz a gyereknek? Vagy hogy gondoljátok? Két ember azért köti össze az életét, mert közös jövőt képzelnek. Ha az egyik sokkal (sokszorosan) többet keres, mint a másik, az többel járul hozzá a család KÖZÖS KÖLTSÉGVETÉSÉHEZ, és együtt építgetik a jövőjüket. Aztán az ifjú férj is körülnézhet másik meló után, esetleg másodállás, ilyesmi. Szépen kialakul minden, de valahol el kell kezdeni. És ez a kezdet nem a legjobbnak tűnik. . . . .
    előzmény:
    bébinyusz (37)
     
  15. 2005. január 15. 11:1337.
    Ne haragudj hópihe de amikor az a bajod hogy TE ki tudsz spórolni 200 ezret nyárig de Ő nem. . . . akkor onnantól mindegy hogy fogalmazol. . . . nálunk pl. ilyen fel sem merült, ha te tudsz annyit kispórolni akkor te fizesd az ilyesmit ha már annyira akarjátok! ha két év múlva a párod nyer a lottón több milliót akkor az meg az övé lesz???

    szerintem gondoljátok át az esküvőt. . . a gyereket meg pláne. . .
    előzmény:
    hopihe_1 (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2005. január 15. 10:5636.
    Nálunk esküvő után volt a buli, de nagyon jó volt. Jó volt a feeling:))
    Családias hangulat. Sokan mondták, h. nem voltak ilyen jó hangulatú esküvőn, mert apu, anyu és a keresztszüleim nagyon értenek a jó hangulat megteremtéséhez:)) Vonatoztunk az asztalok körül meg hasonlók.
    Mindenki hozzátett egy kicsit a hangulatfokozáshoz. Nem volt túlszervezve ahogy egyes esküvőknél láttam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (35)
     
  17. 2005. január 15. 10:4935.
    Nekünk is bevált a csináld magad esküvő! :-))))
    Mivel én is babás voltam egy héttel később volt a kerti buli a tágabb családnak, barátoknak.
    Szaladgáltak a gyerekek, zsivaly volt, mécseseket gyújtottunk, ment a grill egy folytában. Kis csoportokba gyűlve beszélgettek a vendégeink. Három nagy asztalon voltak az enni-inni valók. Senki nem jött üres kézzel.

    Nagyon jó volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360311 (33)
     
  18. 2005. január 15. 10:4334.
    Én egy dolgot nem értek.
    Azt íeod, nem akartok puccos vacsorát, meg nagy fölhajtást. Ehhez képest a férjed nem tudja kigazdálkodni azt a 2-300 ezret. vagyis 4-600 ezer forintos lagziban gonolkodtok. 50-60 vendégre. Azért ez nem annyira kis költségvetésű lagzi.
    Mi csórikák voltunk, a szüleink is azok voltak. Úgy oldottuk meg, hogy kibéreltük egy középiskola ebédlőjét, és az ott dolgozó két szakácsnő a keresztanyám vezényletével főzöt. Húslevest, mindenféle sülteket, köretekkel, töltött képosztát. Mindenki sütött sütiket , tortákat, a piát meg közértben vettük meg. Szerintem így olcsóbb, mint étteremben, és mindenki fullra ette, itta magát.
    előzmény:
    hopihe_1 (5)
     
  19. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2005. január 15. 10:4233.
    Igen, nem büszkélkedni akarok, de ez bejött már gyakorlatban is. :)
    Az uncsitesómék esküvőjét így oldottuk meg. Ott a babus már úton volt, hát besegítettünk a hamiba meg az itókába és hidd el, nagyon családias volt a légkör. Főleg, mikor bókolnak, h. nyam-nyam milyen finom volt ez a hami, ki csinálta, és akkor hangosan megköszönik, jól esik ám az ember lányának, főleg esküvőn és hát akkor inni kell "erre" is meg "arra" is. :)))Szerintem, ha tetszett az ötlet már gondolkozhatsz az "esküvői játékokon":)
    Minden jót és sok boldogságot!
    Bárcsak már a sajátomat szervezgethetném. . . . :)
    előzmény:
    hopihe_1 (30)
     
  20. 2005. január 15. 10:3832.
    Nem értem a topikindítót. Ha tényleg fontos neki az esküvő a baba előtt, akkor akár két tanúval is meg lehet szervezni. Lehetnek ennél fontosabbak az anyagiak? Egyszerűen kompromisszumot kellene kötni, vagy nem a pénzen vacakolni. A rokonoknak később is lehet vacsit adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 10:3631.
    Szarul esik, ha megítél ebből engem vki, és minősít. :(((
    Lehet, h nem fogalmaztam pontosan, de nem ez a lényege, amit néhányan levontak ebből:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 10:3530.
    Ez aranyos volt:)
    Köszi csajszika! Végre valaki nem szidni kezd, meg éretlennek tartani, hanem TANÁCSOT ad!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360311 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2005. január 15. 10:3129.
    Szia!
    Meghívókat írjátok meg kézzel.
    Szerintem , amit költségként állnotok kell, az a torta, az egyházi -polgári esküvő, a ruhák. A vacsit, az üdítőket, sütiket, alkoholt, csinálják , hozzák magukkal a vendégek. A zenét megoldhatjátok CD-kel, kazettákkal.
    Az ünnepséget tartsátok meg a kertesházban.
    Kérdés?
    előzmény:
    hopihe_1 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2005. január 15. 10:2328.
    Ez a ti esküvőtök lesz, nem az anyósodé. A költségekhez semmi köze.
    Egy házasságban rengeteg szempontot és érdeket kell tudni összeegyeztetni, kompromisszumokkal akár. De azért alapvetően arról a két emberről szól: a férfiről és a nőről.
    előzmény:
    hopihe_1 (18)
     
  25. 2005. január 15. 10:2027.
    De gaz! :( Nekem is rosszul esett volna. . . foleg a jopofizas!!! Utalom, ha valaki egy masik ember eletbe akar "belekontarkodni" es mindent helyette intez, az illeto meg jo pofizzon, mikozben fajdalmat okoznak neki. :( Ha mar o kezdte el intezni, legalabb ki kerte volna a velemenyeteket, mert NEM az o eskuvoje volt. . . . az mar reg elmult, nem ertem miert nem fogta fel? Semmi koze nem lett volna a tietekhez, mert a ti eskuvotok volt, nektek kellett volna eldonteni, h. kit szerettetek volna meghivni, hova , mennyiert stb. . . nem pedig neki. Mas dolog tanacsot adni, segiteni vagy pedig a masokat letarolva a sajat akaratat, otletet stb ervenyesiteni.
    előzmény:
    HGaby_20 (25)
     

Címlap

top