Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő probléma: anyagiak

Torolt_felhasznalo_768430
Torolt_felhasznalo_768430
Létrehozva: 2005. január 15. 09:08
Szeretnénk babát, ezért elhatároztuk, hogy ősszel indulhat a babaproject:))) Ez szuper, csak a baj, hogy még nem házasodtunk össze, én pedig esküvő előtt nem szeretnék babát! Nyár végén, ősz elején jó lenne megtartani az esküvőt, de a probléma ott kezdődik, hogy az esküvő sokba kerül, még ha igyekszünk is olcsón kihozni; mert hogy azért kb. 40-50 embert szeretnénk hívni a lagziba. Az én családom ki tudja gazdálkodni az összeget, de az övé... :(
Szerintem még évek múlva sem lenne a párom anyukájának annyi pénze, amennyi kéne neki. Az én szüleimre meg persze nem háríthat minden költséget! Most hogy oldjuk meg, hogy az esküvő is meglehessen, és a két család is meg tudjon egyezni? Tehát ne kelljen tőlünk kölcsönkérni? Segítsetek ötletet adni!:(
  1. 2005. január 15. 10:1926.
    Ezt soha sem értettem, hogy miért kell aladósodni egy esküvő kedvéért???

    Attól válik ünneppé, hogy nem a külső elvárásoknak kell megfelleni, hanem belülről jön.
    Ránk is próbáltak tukmálni sok mindent. A ruhámhoz kesztyűt, a fejemre izét stb. De mivel a hétköznapi elétben sem vagyok ilyen, esküvőre sem akartam többet mutatni, mint. . . . .

    Jellemző módon az esküvőnket hetente egyszer valaki emlegeti. :-)))))

    előzmény:
    HGaby_20 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_197850
    Torolt_felhasznalo_197850
    2005. január 15. 10:1625.
    Sziasztok
    NEkünk 3 éve volt az esküvönk. Én és a párom akartuk elintézni, el is kezdtük. BEjelentettük az esküvőt az önkormányzatnál, kértünk mellé zenét meg pezsgőt, így volt a számla 10000 ft. Gondoltuk párommal hogy utána a tanukkal meg a szülökkel elmegyünk ebédelni, és a többieket meghívjuk majd ide, és itt ünnepelünk 1-2 nappal késöbb. Ezzel szemben anyós kezébe vette e dolgokat. :( Bár ne tette volna.
    Ruhát kölcsönzött nekünk horribilis összegért. Ő intézte az ebédet egy étteremben. Ott volt az ő rokonségukból 27 ember, nekem 3-4 barátom, meg az apám. Mondhatni nem nagyon lehetett volna rosszabb esküvőm. Jópofizni ott mindenkinek, a rokooooonaik egy részével azóta se találkoztam. A párom szülei azóta is azt gondolják/mondják, hogy legalább csináltak nekünk egy szép esküvőt. /hozzáteszem, ehhez jelzálogkölcsönt vettek fel/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 15. 10:1524.
    Mi is ilyenek voltunk huszonévesen, nem? Mindent rögtön-és-azonnal! De ha már az első akadálynál megtorpannak, mi lesz később?
    előzmény:
    nok_apja (20)
     
  4. 2005. január 15. 10:1323.
    Ezt az "en ossze tudom sporolni, a parom nem. . " felfogast en sem teljesen ertem.
    Nalunk anno 2 honap alatt lett megszervezve a lagzi, epp ezert a szuleink nem tudtak segiteni (de nem is akartuk), en sokkal KEVESEBBET kerestem mint a ferjem, meg sem az volt, hogy "jaj, az En penzembol ennyit tudunk kihozni, a TIEDBOL meg semmit. . . ", hanem "ennyi penzunk van osszesen es ezt es ezt tudjuk belole kihozni" egyebkent ha felre tudtok mar most tenni havonta kisebb. nagyobb osszeget, akkor azert 8-9 honap alatt osszejon valamennyi, ami ha nem is egy hetedhet vilagra szolo lagzira, de egy kellemes meghitt lagzira eleg lesz. Es szerintem nem kell az osszes rokont meghivni eleg a szuk csaladi kor, es egy ket nagyon jo barat. Nem attol lesz jo a hangulat, hogy minel tobben vannak. A meghittseg a fontosabb. A kolleganomek peldaul siman megtettek (es jol tettek) hogy csak a szuk csaladot hivtak meg es a lagzira szant penzbol elutaztak alom naszutra:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 15. 10:1222.
    Mindenki tévedhet. . . . . :))
    előzmény:
    kószáló (19)
     
  6. 2005. január 15. 10:1021.
    És miért kell az anyósnak beszámolni a költségekről?
    Mondjátok meg, hogy ti szervezitek az esküvőt, amennyivel a szülők be tudnak szállni, örültök, és pont.

    Egyébként ki szerint milyen tételek vannak egy esküvőnél?
    előzmény:
    hopihe_1 (18)
     
  7. 2005. január 15. 10:0920.
    Egyetértek. Nagyon is.
    előzmény:
    mano--- (17)
     
  8. 2005. január 15. 10:0819.
    Egy frászt!
    előzmény:
    mano--- (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 10:0718.
    Dehogynem! Közös a kassza, már most! És itt csak elvi kérdések vannak: anyósom lelki dolgot csinál belőle: egálban akarja tartani a költségeket! Nem kell itt mindjárt minket lehúzni. . Ennyi!
    talán nem jól fogalmaztam a problémát:(
    előzmény:
    kószáló (16)
     
  10. 2005. január 15. 10:0517.
    Tudod kedves, az ilyen 5-6 sorból sok mindent ki lehet ám olvasni!
    előzmény:
    kószáló (14)
     
  11. 2005. január 15. 10:0416.
    Azért ez nem ilyen egyszerű.
    Az esküvő nem csak a pár ünnepe, ünnepelnek a szülők, rokonok, barátok is, mert szeretik a párt. Nagyon fájdalmas, ha egy szeretett személy nem hiv meg az esküvőjére, akkor én nem vehetem ki a részem a boldogságából.

    Én inkább arra törekednék, hogy olcsó megoldást válasszak:
    saláták, aprósütemények, és nem egész éjszakás program.
    azzal viszont én sem törődnék, hogy a párom, vagy én fizetek többet. Vagy házasság után nem közös kasszában gondolkodtok?
    előzmény:
    puccos (13)
     
  12. 2005. január 15. 10:0315.
    Akkor meg várjatok amíg összegyűlik a pénz és nem kell a szülőket ezzel terhelni. Semmiről sem késtetek még le, egy évet igazán megér (ha fontos a nagy lagzi), hogy ne szorongásokkal, rossz érzéssel kezdjétek a "babavárást".
    előzmény:
    hopihe_1 (11)
     
  13. 2005. január 15. 10:0014.
    Aranyos, amikor valaki 5-6 sorból meg birja állapitani, hogy egy házasság jó döntés, vagy sem. . . igazán, irigylésre méltó. . .
    előzmény:
    mano--- (7)
     
  14. 2005. január 15. 10:0013.
    Szerintem neked nem az fontos, hogy összekösd az életedet a pároddal, hanem az hogy neked legyen egy olyan napod, amikor nagyon sokmindenkinek igazabol megmutathatod. . . . . Miert gondolkozol ilyen elszeparaltan? Mi az hogy te összetudnal szedni annyi penzt, de ő nem? Ha fordított helyzetben lennétek, jól esne neked, hogy azért nincs lagzi mert a parod nem rak bele fillerre pontos összeget, mint te???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_620586
    Torolt_felhasznalo_620586
    2005. január 15. 10:0012.
    Feltétlenül kössetek házassági szerződést! Abba bele lehet foglalni, hogy az esküvői költségek rád eső részét a szüleid fizetik, a rá eső részét pedig TE kölcsön adod neki, amit majd havi részletekben neked visszafizet. Csak ne feledkezzetek el a kamatokról. Persze ha igazán szereted, akkor kézen fogod, megtartjátok az esküvőt, a szűk családot meghivjátok egy ebédre, és kész. Utána majd valamikor lehet flacolni is. . . .
    előzmény:
    hopihe_1 (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 09:5811.
    Egyébként meg összetettük eddig is, amink van, ebből nincs probléma, csak az esküvő szervezéséből látok gondokat:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 09:5710.

    Ez nem igaz, hogy az anyagiakat nézem, meg hogy éretlen lennék! Nem hangsúlyozok ki semmit, csak anyós részéről van így, sajnos az ő szavai csengenek fülembe, ahogy ő látja ezt :((( Nem a MI meglátásunkat írtam le, hanem az övét!:(
    előzmény:
    mano--- (7)
     
  18. 2005. január 15. 09:549.
    Az esküvő, a szertatás és minden egyéb nem a párról, hanem az ifiasszonyról. Nem a pasik vágynak nagy esküvőre, nem nekik ünnep a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (2)
     
  19. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 09:548.
    Igazad van, nem volt pontos a fogalmazás! Amúgy MI teljesen biztosak vagyunk magunkban! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118820 (6)
     
  20. 2005. január 15. 09:537.
    Én úgy vélem, jobb lenne, ha ebből a házasságból nem lenne semmi, mert Te igencsak éretlen vagy még erre!

    Mindegyik mondatodban az van, hogy ". . de a párom. . . " vagy ". . de a párom szülei. . . " ! Ha az anyagi, a jövedelmi különbséget ennyire kihangsúlyozod, ha már most így gondolkodsz, mi lesz később? Mit számít az, hogy ki keres többet? Ha együtt akartok élni, akkor összeteszitek a pénzeteket, nem? A kiadásokat is közösen kell rendezni.
    előzmény:
    hopihe_1 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2005. január 15. 09:526.
    Szerintem ha te "én"-ben és "a párom"-ban gondolkodsz, és nem "mi"-ben, akkor gondold meg azt az esküvőt. . . . :-)
    Lehet szendvicses-frissítős állófogadást adni az esküvő után akár 40-50 embernek, ez nem kerül sokba, a legfontosabb 10-15 emberrel meg szűkkörű kislagzit tartani. Sokan választják mamár ezt a megoldást.
    előzmény:
    hopihe_1 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 09:445.
    Hát itt a bibi. . . :( Én ki tudnám gazdálkodni, de a párom. . . Sajna én keresek többet, ezért neki nem lenne egyszerű összehozni 2-300 ezret nyárig. . .
    előzmény:
    luludi (4)
     
  23. 2005. január 15. 09:414.
    A mi esküvőnket teljes egészében én és a párom finanszíroztuk, amit a szülők adtak, az nászajándék volt. . nem számítottunk rájuk, mármint a pénzükre. . . Hiszen így is a barátokból volt több. . .
    Az más kérdés, h az anyósék a szmokingot fizették ki, anyukámék adtak egy másfél szobás lakást nászajándéknak. . . :)))))))De mi pénzt nem kértünk tőlük. . . A mai világban szerintem spóroljátok ki ti az összeget, a többi legyen nászajándék, és h ajó a lagzi, legalább minden visszajön:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_768430
    Torolt_felhasznalo_768430
    2005. január 15. 09:343.
    Nem is akarunk puccos vacsit, csak egy normál lagzit, amire meghívunk x rokont, és néhány barátot! Ennyi. . .
    De akkor is pénzbe kerül:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (2)
     
  25. 2005. január 15. 09:312.
    Nem értem a problémádat. . . . . . .
    Elsősorban Rólatok kell, hogy szóljon? És nem a meghívottakról és nem a puccos vacsoráról.
    Szűk család, meghitt vacsi és utána lehet tartani kerti bulit a többieknek 1-2 hét múlva.

    Mi ezt csináltuk!

    előzmény:
    hopihe_1 (1)
     

Címlap

top