Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pizzatészta

Torolt_felhasznalo_658035
Torolt_felhasznalo_658035
Létrehozva: 2005. január 8. 16:43
Sziasztok!

Van valakinek jól bevált pizzatészta receptje?
  1. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 15. 18:2034.
    PIZZAMÁRTÁS

    Ez a legegyszerűbb és az egyik legfinomabb pizzamártás, amit ismerek. Nem kell hosszasan főzögetni, pepecselősen passzírozgatni, csak mindent beletenni a turmixgépbe és megnyomni a gombot.

    Hozzávalók:

    1 doboz (40 dekás) hámozott paradicsom konzerv
    2 teáskanál szárított oregano
    2 gerezd fokhagyma
    2 evőkanál olivaolaj
    1 evőkanálnyi sűrített paradicsompép
    frissen őrölt fekete bors

    Az alaposan lecsepegtetett paradicsom konzervet belezuttyantom a turmixgépbe, aztán hozzászórom az oreganot.
    A fokhagymagerezdeket megpucolom és átnyomom a fokhagymaprésen, majd az erős illatú zúzadékot is beleteszem a turmixgépbe.
    Löttyintek hozzá olivaolajat és belekanalazom a sűrített paradicsomot.
    Tekerek hozzá frissen őrölt borsot -sót azért nem, mert a pizzán a toppingok és a sajt úgyis elég sós lesz-, és röpke pillanatok alatt krémesre turmixolom szét a pizzamártást.
    4 nagy pizzához elég.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546369 (33)
     
  2. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 15. 18:1933.
    PIZZATÉSZTA

    Hozzávalók:

    1 kiló liszt

    2 lapos evokanál só

    1 evokanál szárított oregano

    frissen orölt fekete bors

    2 tasak szárított éleszto

    2 teáskanál cukor

    6 deci langyos víz

    6 evokanál olivaolaj

    olivaolaj a tál kikenéséhez
    Eloször langyosra melegítem a lisztet a mikróban úgy, hogy a legalacsonyabb fokozatra zacskóstul beteszem 1 percre, aztán beleszitálom egy nagy tálba és hozzákeverem a sót, a szárított oregánót és tisztességes mennyiségu frissen orölt borsot.
    Utána a legnagyobb keverotálamba amim csak van, beleszórom a szárított élesztot és a cukrot. Langyos vízzel simára és hozzáteszem az olivaolajat is.
    Eloszedem a kézi robotgépet, beleillesztem a tésztadagasztó-karokat, majd lassú fokozatra kapcsolom és elkezdem az élesztos-olajos vízbe apránként belekeverni a fuszeres lisztet. Amikor már az összes lisztet beledolgoztam, akkor nagyobb fokozatra váltok a gépen és 6-7 perc alatt hólyagosan simára dagasztom a pizzatésztát.
    Még 1-2 percig kézzel is átdolgozom a bucit, aztán vékonyan kiolajozott tálba beleforgatom, hogy sehol ne száradjon ki és konyharuhával lefedve 45 perc alatt meleg helyen a duplájára kelesztem.
    Utána újra átgyúrom a tésztát és elosztom 4 egyenlo részre. Amíg az egyiket jó centis vastagságúra kinyújtom, addig lefedve tartom a többi cipót. (Ha a várakozás alatt nagyon duzzadoznának, akkor huvosebb helyre költöztetem oket. )
    A kis jóindulattal körlapnak is nevezheto pizzát enyhén megolajozott sütolapra teszem és 15 perces piheno után jöhet rá vékonyan a pizzamártás meg azok a toppingok, amelyekre épp kedvünk támad. Elomelegített 220 C-os (gázsüton 7-es fokozat) 20-25 perc alatt sülnek a pizzák ropogósra attól függoen, hogy mivel pakoltuk meg oket.
    4 tekintélyes méretu pizza lesz belole 8 ember számára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (32)
     
  3. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2005. július 15. 16:1732.
    Sziasztok!
    Épp a napokban pizzát szeretnék csinálni a Stahl-féle módon mert azt imádom, de nincs itthona kövnyv, és nemtudom visszaszerezni! Ha nem lenne baj valaki irja már le a szosz összetevöit meg a tészta receptjét!
    Megköszönném!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 31. 18:2831.
    Egy jó nagy tepsinyi pizza lesz belőle!:)) De azzal 5 ember simán teljesen jól lakik, pláne ha jól megpakolja az ember;)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593906 (25)
     
  5. 2005. március 31. 18:2730.
    Én 5 percet mindig elősütöm, utána rakom rá a feltéteket és vissza 12-15 percre. NYamMMMmmm:)
    előzmény:
    V.Zsuzsi (15)
     
  6. 2005. március 9. 16:3329.
    Sziasztok!

    Van valakinek itt pizzasötője? Ha van hogy vált be, mert én most rendeltem egyet, s kiváncsi vagyok hogy müxik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 9. 11:1628.
    banános??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811454 (27)
     
  8. 2005. március 9. 11:0727.
    Én nagy tepsiben szoktam csinálni, ami akkora, mint a sőtő maga.

    -50 dkg liszt
    -fél deci olaj
    -kb. 2 dl langyos tej a futtatáshoz+ élesztő (száraz is jó)
    -1 teáskanál só
    -1-2 gerezd fokhagyma szétnyomva,
    - oregano

    Összegyúrni, keleszteni meleg helyen, és kiolajozott, kilisztezett tepsibe tenni, forró sütőben félig megsütni (addig, hogy már legyen száraz a tészta teteje, így nem issza majd be a szószt).
    A szószt és pizzakrémből szoktam csinálni, pici olajon apróra vágott hagymát sütök, bele a pizzaszószt.
    Ezzel kenem meg a tésztát, és utána rakok rá mindenféléket.
    Úgy szoktam, hogy a negyede sonkás-gombás, másik negyede kolbászos-banános, a harmadik zöldséges, a negyedik tengeri kütyüs, olajbogyóval, de végül is bármi lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top