Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolatej

*zsana
Létrehozva: 2005. január 7. 13:13
Ujra vihar van ebbol az iskolatej akciobol...
Nem ertem, miert kell ennyire gusztustalan problemat csinalni az onkormanyzatoknak, mikor maguknak kivaloan meg tudjak szavazni az akar 1 ev teljes jovedelmet jutalomkent. Miert problema nekik az iskolatej tamogatasa? Jo, tudom vannak gyerekek akik nem a tejet isszak, hanem a Coca-Colat, es a Mekibe jarnak ebedelni.
  1. Torolt_felhasznalo_976799
    Torolt_felhasznalo_976799
    2005. január 7. 14:4226.
    Mint pedagógus láttam, hogy nálunk mindenki kaphatott volna , de a gyerekek 60 % be se nézett az ebédlőbe, mert úgy mond "utálja" a tejet, vagy felvágásból nem issza meg , mert ő nem dedós. Az alsósok még úgy ahogy megitták, a felsősök közül 5-6. oszt. -osok kb. fele, a 7-8. oszt. -osok negyede ha élt ezzel a lehetőséggel. Pedig a szünetek hosszúságán is változtattunk, hogy nyugodtan, az iskolai ebédlőben ihassák meg a tízóraijukkal együtt. Tiszta pocsékolás volt. Amit nem ittak meg, elszállították és kidobták, és nem volt lehetőség kevesebb kérésére vagy odaadni a rászorultabb gyerekeknek, mert tilos az iskolából kivinni ÁNTSz szabály szerint. Szóval az egyik kezünkkel adtunk a másikkal elvettünk már megint. Ez a döntés is mint nagyon sok átgondolatlan volt. Arról már nem is beszélve, hogy plussz feladatokat rótt ránk, mert felügyelni kellett külön mindezt.
    előzmény:
    sysy73 (22)
     
  2. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 14:3625.
    Tudom, rendetelen dolog, de eltérek egy kicsit az iskolatej témától. Azt írja valaki, hogy jók a fizetések az önkormányzatnál.
    Egy önkormányzati költségvetés áttekintésénél arra is gondolni kell, hogy egy vállalkozó ugyanezzel a pénzzel a világot is meg tudná váltani, lehozná a csillagokat az égről, hiszen ahol tud, "módosít" az elszámolásán. Egy önkormányzatnak egy 120 ft-os kulcsmásolásról is ugyanolyan számlával kell rendelkeznie, mint egy 60. 000. 000 ft-os beruházás esetén. A munkabérek az utolsó forintig adózott jövedelmek, ami azt jelenti, hogy 100. 000 Ft burttó bér a munkáltatónak 135. 000 Ft-ba kerül, a dolgozó pedig hazavisz 70. 000 Ft körül. Mindemellett a közszféra nehezen érti meg, hogy a vállalkozói szféra nem tud ezzel a szemlélettel gondolkodni.
    De nagyon eltértem a témától!. ))) Bocsánat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 7. 14:3424.
    Felig-meddig egyetertek a velemenyeddel, viszont furcsa tapasztalataim is vannak. Volt idoszak, amikor falun laktam, olyan kb. 1200 lelkesben. Ott az onkormanyzati dolgozok az akkori fizetesi atlaghoz kepest horror osszegeket kerestek. Meg kell kerdeznem, naponta 8 oraban mi a fenet tud csinalni egy ilyen kis faluban a polgarmester, a testuleti tagok, a jegyzo, a takaritono, a portasbacsi, a futo, stb. ? Meg allami munkahelyi szinten is oriasi kulonbsegek vannak a vezetoseg es alkalmazottak fizetese kozt. Sokkal tobb, mint anno a Kadar rendszerben volt. Es ez igy nem egeszseges.
    Az iskolatej iskolapeldaja ennek az aranytalansagnak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518731 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 14:2223.
    A kormány csak egy részét téríti meg az iskolatejjel együtt járó költségeknek. Az áfát egyértelműen az önkormányzatnak kell felvállalnia, emellett az óvodákban például még további önrészt is vállalni kell ahhoz, hogy a beígért, és majd utólag elszámolható támogatásban részelüljenek a programban résztvevők. Ha egy települési önkormányzat a fél év alatt szerzett tapasztalatai alapján úgy gondolja, hogy a továbbiakban nem tudja felvállalni a támogatáson túli költségeket, érthető. A gazdasági kihatásokon túl van még emberi oldala is a dolognak. Mikor a helyi vezetés szembesül a szülők által feltett kérdéssel: Miért? Kellemetlen a magyarázkodás és egy rendszeres "juttatás" visszavonása.
    Hozzáteszem, ez nem csak az iskolatej területén van így. A végeken igen nehéz a központi döntéseket maradéktalanul végrehajtani források nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 7. 14:1522.
    Most faggattam a lányomat, s mondta, hogy tavaly nem kapott minden gyerek, csak néhány gyerek, de ritkán. Szóval nem mindennapos volt.
    előzmény:
    *zsana (19)
     
  6. 2005. január 7. 14:1221.
    Hát én is ezt kérdezem !!!
    előzmény:
    sysy73 (16)
     
  7. 2005. január 7. 14:1120.
    Azért nem hiszem, hogy ez lenne az éltalános. Csodálom, hogy nem lincselték még meg a falubeliek. Mert ez a zért óriási pofátlanság !
    előzmény:
    *zsana (14)
     
  8. 2005. január 7. 14:1019.
    Szerintem kormanyzati rendelkezes nelkul is adhatnanak az onkormanyzatok, mikor ilyen jo fizukat osztanak maguknak.
    előzmény:
    sysy73 (16)
     
  9. 2005. január 7. 14:1018.
    Az önkormányzat fizeti ki a tejet a tejüzemeknek és utólag fizet támogatást az állam az önkormányzatnak
    előzmény:
    ardian (13)
     
  10. 2005. január 7. 14:0817.
    A mutató nem abszolút értékben mér, hanem a mezőgazdaság termelésére vetíti le. De azért sok (általam is) vitatott pontja van a módszernek. Nem teljesen objektív. A legjobban általában Japán, Svájc, az EU támogat. USA is elég szépen. Magyarország a középmezőnyben van. A legkevésbé Ausztrália, Új Zéland.
    előzmény:
    *zsana (15)
     
  11. 2005. január 7. 14:0416.
    Nem értem, hogy a kormány akkor miért hirdet ilyen akciót, mikor Ő maga nem is ad az Önkormányzatoknak erre pénzt.
    Ha jól értettem . . .
    előzmény:
    bóbita23 (11)
     
  12. 2005. január 7. 14:0415.
    Es melyikben tamogatjak a legjobban, es milyen mertekben?
    előzmény:
    ardian (12)
     
  13. 2005. január 7. 14:0214.
    Hat. . . ez szerintem humanum kerdese is.
    Nemreg olvastam egy olyan Borsod megyei falurol, ahol 280 ember lakik, az ottani polgarmester fizuja brutto 260 000 Ft! (Mellekesen Demszkye 530 000 brutto, a varos lakossaga kb. 2 millio, forras: Magyar Nemzet)
    Szerinted ha akarna egy onkormanyzat a gyerekeknek tejet venni, nem tudja vagy nem akarja megtenni?
    előzmény:
    bóbita23 (11)
     
  14. 2005. január 7. 14:0113.
    Na, ez engem is érdekel: a kormány fizet az önkormányzatoknak, az önkormányzat fizet az iskoláknak vagy közvetlenül a tejipari vállalatoknak?

    előzmény:
    bóbita23 (11)
     
  15. 2005. január 7. 13:5912.
    Az OECD-nek kell, hogy összehasonlítsa, melyik országban támogatják jobban a mezőgazdaságot.
    előzmény:
    *zsana (10)
     
  16. 2005. január 7. 13:5911.
    A kormány az első félévben támogatta az önkormányzatokat iskolatej ügyben. Erre az évre még nem jött ki a kormányrendelet a támogatás mértékéről, így az önkormányzatok nagy része látatlanban nem meri bevállani a dolgot. Ne csak a nagyvárosokra gondoljatok ám, van sok kisebb település, ahol tényleg gondot jelent a költségvetésnek állami támogatás nélkül finanszírozni a tejprogramot. Szerintem egyébként a kormány részéről felelőtlenség volt "országos akciót " hirdetni, ha nem egyenlő eséllyel jut minden gyerek az iskolatejhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. január 7. 13:5610.
    Juj, mi az az agrartamogatottsagi mutato-szamolas?:-)
    előzmény:
    ardian (7)
     
  18. 2005. január 7. 13:569.
    bizonyos zsebek?
    előzmény:
    ardian (7)
     
  19. 2005. január 7. 13:558.
    Nem mertek szolni? Ha alairtatok akkor elvileg kapni kellene a gyereknek, nem?
    előzmény:
    sysy73 (5)
     
  20. 2005. január 7. 13:557.
    Szar ügy, hogy nem működik! Akkor mire megy el az a pár milliárd, amivel találkozni szoktam, miközben agrártámogatottsági mutatószámot számolok?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. január 7. 13:526.
    bocs. . . most láttam, hogy rosszul irtam.
    szoval. . nincs iskolatej nálunk.
    és nem értem, hogy miért.
    előzmény:
    *zsana (4)
     
  22. 2005. január 7. 13:505.
    Nálunk sincs iskolatej, állítólag csak az alsósok kapják, de a lányom mégsem kap, holott év elején ki kellett tölteni egy papírt, hogy igényeljük-e . Ott bejelőltem, hogy igen, azóta sem kaptak iskolatejet .

    Viszont a pici lányom az oviba kapta , de most hogy visszamentünk téli szünetről, már nem .

    Elvileg járna minden gyereknek, akkor miért nem kapják ? Még ha haza is viszik a gyerekek, akkor is oda kéne adniuk.

    Vagy az Önkormányzat csak felveszi rá a fedezetet és nem lesz belőle tej ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 7. 13:504.
    Azt hittem, mint szulok ti tobbet tudtok a dologrol. Az onkormanyzatoknak biztosiatniuk kellene az iskolatejet, de a legtobbje ujjal mutogat a kormanyra, hogy mer nem ad penzt. . .
    előzmény:
    Lillaréka (3)
     
  24. 2005. január 7. 13:453.
    Nálunk nincs iskolatej? miért
    előzmény:
    *zsana (1)
     
  25. 2005. január 7. 13:432.
    Megint lemaradtam valamiről, már megint mi a bajuk az iskola tejjel?
    előzmény:
    *zsana (1)
     

Címlap

top