Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztrália

Torolt_felhasznalo_133326
Torolt_felhasznalo_133326
Létrehozva: 2005. január 6. 16:17
Sziasztok,

Párom kb 3 hét múlva megy ki (én majd vmikor utána), fősulira jelentkezett, de a suli végeztével szeretne ott maradni, ott dolgozni és letelepedni. Volt már kint többször, meg körbejártuk már a hivatalos lehetőségeket is, így maradtunk a suliba iratkozás verziónál, de szeretnék érdeklődni, h van-e vagy volt-e vki hasonló cipőben, hogyan csinálta, stb? Szóval várok minden használható ötletet, tanácsot, h mit érdemes és hogyan kint csinálni, ahhoz hogy maradhassunk majd :)
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 18. 11:40176.
    Norus, megmutiztam a ferjemnek a fotoitokat, es nagyon tetszett neki is. Szerinte nagyon osszeilloek vagytok! Hogy ismerkedtetek meg? Bocs, ha mar irtad.
    Nem nagyon szoktak inditani szulest ott, hacsak nincs valami gond. Tudod en egy hettel tulhordtam a Manot. Mar eleve azzal inditottak, hogy ket het ide-oda nem szamit. Kaptunk mindenfele tanacsot, milyen termeszetes modszerrel lehet meginditani a szulest. Tobbszor kell ellenorzesre jarni, a 42. hetre irtak ki UH-t, CTG-t es egy nogyogyi konzilliumot. Bar lehet, hogy allama vallogatja mik a szokasok, WA-ben nem inditottak, csak a 42. heten (normal terhessegnel).

    Huncut Mano meggyogyult, lefogadom, hogy egy kismalacot fogok hazahozni az ovibol. Minden reggel elviszek egy kisgyereket es hazahozok egy varacskos kismalacot:DDD Tetotol-talpig saros:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (164)
     
  2. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 18. 11:33175.
    Hi,

    jelentem en is itt vagyok. Manoka pipi az oviban, szoval meggyogyult. Tegnap nem volt laza egyaltalan, de hetvegen sem volt semmi egyeb tunete (csak egy picit volt nyugos szombaton).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 18. 11:07174.
    Szia Bébinyusz,

    Attól még szeretettel látunk :) És minden AUS hír nagyon érdekel minket :)
    Én nem is azt várom, h könnyebb lesz, mindenhol kell dolgozni, csak úgy érzem, h ott MÁS a színvonal, MÁSOK az emberek, MÁSOK a felfogások és jobban tudsz élni, ha dolgozol keményen.
    Úgy gondolom (remélem), hogy ha még csak pl pincérkedünk is a párommal, akkor is fenn tudunk tartani egy albérletet és boldogan tudunk élni. Ez itthon nem annyira jellemző :(
    Nem félünk a munkától, Párom is és én is keményen dolgozunk a mindennapjainkban és ez a tervünk kintre is (ha kapunk rá lehetőséget, h dolgozzunk vhol) és reméljük, h egy kis szerencsével el tudunk indulni kint. Persze ha reálisan nézem (nem nyerjük meg a kinti lottó 5-öst :)), akkor igazán majd a gyerkőceinknek lesz jó :)

    És azért jöttél haza, mert elváltál? Miért nem akartál kint maradni? Nem is tervezed a visszamenetelt? Ha megkérdezhetem. . .

    Úgy érzed, h nem éri meg kimenni? És ezt most teljesen őszintén kérdezem, hisz mindenkinek meg lehet a saját véleménye :)

    De mindenesetre üdv a fórumon! És azért még mindig AUS-ról szól a topik, most pont a kinti gyermekvállalásnál tartunk, csak már becsempésződtek a hétköznapi történések is :)
    előzmény:
    bébinyusz (172)
     
  4. 2005. január 18. 10:48173.
    Ez jó! most látom hogy már nem is arról csevegtek amiről a topik indításakor, bocsi, nem olvastam végig!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 18. 10:47172.
    Sziasztok!

    Én Ausztráliában éltem 3 évig. Annak idején férjhez mentem (ő is magyar, egy városban születtünk)és az ő jogán lettem permanent resident. ott szültem a nagyfiamat. :)két év után pedig állampolgár lettem. a fiam születésétől fogva az. én speciel szerelemből mentem férjhez, de évek múlva mikor elváltunk nem egy ajánlatot kaptam M. o. -n hogy pénzért elvesznek papíron feleségül, hogy kijuthassanak Ausztráliába! jól ledöbbentem. . .
    Mondjuk ennek tíz éve és azóta valszeg jól megszigorították a letelepedési feltételeket, de azzal mindenki legyen tisztában aki kifelé kacsingat hogy ott sem könnyebb ám! (bár én imádtam ott élni)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 18. 10:39171.
    Visszaolvasgattam a fórumot, még az elején írta Lujza, h kivesz erre a hétre két nap szabit, az egyik péntek (R. E. M. koncertre pihen :)) a másik lehet most volt és ezért nem volt velünk. . .

    De mostmár gyere vissza Lujza. . . ! :) Nincs több szabi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 18. 10:35170.
    Na itt a sütis címünk, ugye Norus? :))
    Hmmm zserbó, de szeretem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (166)
     
  8. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 18. 10:34169.
    Szia Gitta, engem érdekelne a recept, mert testalkatomból adódoan lehet, h én a Te sorsodat fogom követni, mamámnak sem volt sok teje. Majd jól elrakom, de azért bízom, h nem kell majd előkeresni, de vésztartaléknak jó lesz :)

    Hű, Te nagyon kiképezted Magad ebben a fogyókúra témában :)

    Te nem csinálsz Magadnak bemutatkozó oldalt? :) Itt már mindenkinek van és kicserélgettük egymással a jelszókat :) Te sem maradhatsz ki a sorból :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (165)
     
  9. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 18. 10:30168.
    Igen, már megnéztem tegnap a fotóidat :) Csak annyira elhavaznak engem is melóval, mintha tudnák, h mire készülök. . . :)

    Nagyon szép helyen lehetett az esküvőtök a háttér alapján és a csokrod is gyönyörű lehetett, ha jól sasoltam orchidea volt :) Nagyon aranyosak voltatok együtt, sugárzott Rólatok a boldogság. . . . ahhh, én is fel szeretném már rakni az esküvői fotóimat :))
    Koalás kép meg zabálni való :) Annyira jópofa kis szőrmókok azok az állatok, olyan édik :) Én tuti koala szeretnék lenni a köv életben, nyugodtan ücsörgök a fán a melegben egész nap és kajolok és mindenki imád :) Hát nem nagyszerű élet! :)

    Nahát akkor nagyon fogok drukkolni a sogornődnek, h minden simán menjen! :) Kisfiú vagy kislány lesz?

    Én is kerestem már Lujzát tegnap. . . Remélem csak behavazodott Ő is!

    Páromnak ma volt reggel a szóbeli angolvizsga és mosolygosan hívott, h szerinte jól sikerült :) Szupi!
    Lefoglaltam vasárnapra magunknak az éttermet. . . várom is meg nem is. . .

    Szombaton este elmentünk polgári életet élni a párocskámmal az Európa kávéházba a Vígszínházzal szemben, ettem egy Eszterházy-t meg ittam egy nagy habos kakaót :)) Élni tudni kell :) Legalábbis most még megtehetjük . . . :))
    De ha párom elvándorol jöv kedden, akkor már csütörtökön vagy legkésőbb ráköv hétfőn nekiállok aerobikozni :) Jaj de nehéz lesz. . . De legalább hamar meglátszik, annyira jó az a csajszi, aki tartja. Meg legalább azzal is megy az idő és később érek haza az üres lakásba. . .
    Na nem gondolunk ilyenekre, ugye ? :)) Jó lesz és kész! :)
    Szóval majd ott is eljárogatunk testet gyötörni vhova :) De meg is KELL jutalamzni érte magunkat :) MUSZÁJ :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (164)
     
  10. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 18. 10:14167.
    Jó reggelt Lányok :)

    Hát nekünk akkor nagyon bele kell húznunk a "karrierépítésbe", ha még babát is szeretnénk és nem is akarom 6 hetes leadni, mert vissza kell mennem melózni, mivel egy fizuból nem élünk meg. . . :( Na de nem keseredem el! Remélem nem mi leszünk, akire majd ráillik, h szegény embert még az ág is húzza és mellénk pártól egy kis szerencse :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (163)
     
  11. Torolt_felhasznalo_253674
    Torolt_felhasznalo_253674
    2005. január 18. 05:27166.
    Sutemennyel tortaval kapcsolatban
    Sydneyben a legjobb sutemenyeket az Agi kesziti es ha jol tudom a city es kornyekere hazhoz is szallit.
    Nagyon finom a zserboja a dobos tortaja a kaves tortaja a pogacsak mi szuletesnapra mindig toluk rendelunk az araik is nagyon jok.
    En Azt szeretem hogy nincs agyonedesitve semmi.
    Leirom a telefonszamjukat es a cimuket Hungarian Catering
    13-15 Wats RoadDenistone East 2112
    Tel 9889 133 Agi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_253674
    Torolt_felhasznalo_253674
    2005. január 18. 05:18165.
    Sziasztok!
    Na mint emlitettem 2 dologrol irok hatha valakit erdekel.
    Az egyik ha nincs elegendo anyatej akkor mivel lehet termeszetesen etetni a babat en tobb elvbol a tapszer ellen vagyok.
    Van egy 2000 eves receptem meg Magyarorszagrol hoztam.
    A neve arpaleturmix.
    Lenyege az hogy az arpat lassu tuzon kell fozni 6 orahosszaig utanna a leiras alapjan higitani szojatejjel vagy kecsketejjel + mezzel vagy juharsziruppal kell edesiteni.
    Nagyon finom eledel es a lenyeg, hogy minden benne van ami a baba fejlodesehez kell rengeteg feherje.
    En a lanyomat 6 hetes koraig tudtam szoptatni mert egyszeruen nem volt eleg tejem a homeopatis szerek segitettek egy kicsit de valoszinu hogy a kialvatlansag miatt nem tudott eleg termelodni.
    Az en lanyom is ezen not fel 3 eves koraig adtam neki de meg most is van, hogy neha kell neki csinalni mert nagyon finom tenyleg en is megkostoltam es meglepett engemet is, hogy milyen joizu.
    Az itteni Gp dokim tudta, hogy mivel etetem a gyermekemet igencsak meglepodott de nem vonta ketsegbe mert a gyermek nagyon szepen gyarapodott se sovany se kover nem volt.
    Akit esetleg erdekel a recept attudom kuldeni emailban.
    Masik a fogyokura
    A jo fogyokuranak a lenyege nem hirtelen megszabadulni a kiloktol azok a dieta utan mindig visszajonnek.
    Fontos tudni hogy milyen anyagcsere csoportba tartozunk azt hiszem 4 fajta letezik van rea egy hosszu teszt abbol meg lehet tudni.
    Es utana mindegyik csoportnak megvan az, hogy melyik etelek amikbol valogathat melyik ami semleges melyik amelyiket kerulje.
    Es ez a modszer tenyleg mukodik.
    A www. mercola. com
    vebsiten utanna lehet ennek bovebben nezni es ott kaphato a konyv is amibol meg lehet csinalni a tesztet es plusz egeszseges etelreceptek vannak.
    Szoval ez a fat free meg hasonlo dolgok csak biznisz.
    Mindegy mit eszel lenyeg ha tobb kaloriat viszel be a szervezetetbe a folosleg zsirra alakul. .
    Ami ellensege a szervezetnek a finomitott feher cukor , es a kozonseges so. mert visszatartja a vizet a szervezetben.
    Ezert en is organic barna cukrot hasznalok es organic tengeri sot
    Nagyon fontos a szervezetnek a jo zsirok ezt be lehet vinni hidegen sajtolt olajakbol van belole valasztek oliva napraforgo szezammag stb ezeket mindig a kesz etelbe tesszuk bele vagy a salatara vagy onmagaban esszuk nagyon jo a csontoknak .
    A szensavas uditok pedig bezavarnak a kalcium felszivodasba oldjak a csontokbol ki a kalciumot.
    A diet uditokkel ugyelni kell mert a mesterseges edesitok nagyon nem jok az emberi szervezetnek, tobbet artasz vele mint hasznalnal.
    Kozben eszembe jutott egy finom egyszeru recept nagyon finom es gyorsan elkeszitheto.
    Kell fozni szemelyenkent 3 kemeny tojast a tojasokat kettevagni a sargajat kiszedni osszetorni tenni bele egy kis sot borsot egy kis szalmonos sajtkremet 2-3 kanallal egy kis hidegen sajtolt olajat es jol kikeverni es utanna visszatolteni a tojasba a maradekot lehet kenyerre kenni nagyon finom probaljatok ki ti is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 18. 03:20164.
    Sziasztok!

    Pindurid- aranyosak a fotok, tenyleg mosolygosak vagytok :)) Az mindig jo. Neked sikerult megnezned a mi kepeinket?Orulok, hogy tetszett a szinhazi darab, en itt legutobb az Oroszlankiraly-t lattam csodalatos diszletekkel, koreografiaval es zenevel.
    Most elegge el vagyok havazva, jo sok munkat kapok, mivel tudjak, hogy elmegyek, igy meg az utolso napokig ellatnak feladatokkal. No de ilyen az elet.
    A sogornom meg nem szult meg, a baba nagyon jol erzi magat a pocakban. Holnap kell mennie a korhazba, lehet, hogy el is inditjak a szulest, mert nem egeszseges tulhordani a babat.

    A 6 het otthon a babaval tenyleg nem sok, de remeljuk, mire mi oda jutunk, addigra felemelik fel evre, es meg valami gyes felet is kapunk :))

    lujza merre vagy?

    Pindurid tetszett a hozzaszolasod, hogy majd megyunk edzeni a SUTEMENY utan :))

    batkaman0-remelem a huncut Mano jobban van mar, es huncutkodik :))

    Most menenm kell vissza a munkahoz.
    Legyetek jok! Pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_253674
    Torolt_felhasznalo_253674
    2005. január 17. 22:19163.
    Udv mindenkinek!
    Azert aki nagyon akarja azert igy vagy ugy megoldja, hogy ne 6 hetesen menjen a gyerek az oviba altalaban a tobbseg minimum megprobal a gyerek feleves koraig otthon lenni vele, vagy bebiszittert fogad es akkor lefejt tejet oda tudja adni a babanak aki vigyaz ra az ovodakban erre ha jol tudom higeniai okokra hivatkozva nem lehet megoldani.
    Hala az egnek en is itthon tudtam maradni a lanyunkkal sot a mai napig itthon vagyok vele egy keresetbol elunk na nem mintha az olyan sok lenne de probaljuk beosztani egy kis aldozatvallalas.
    De szamunkra megeri mert a gyermek kiegyensulyozottsaga boldogsaga szeretete ragaszkodasa mindennel tobbet er.
    Anyatej helyettesito alternativ termeszetes megoldasom is van majd kesobb leirom most el kell mennunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (161)
     
  15. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 17. 15:39162.
    Hat bizony! En is neztem nagyokat, mikor hallottam. Melyen nem astam bele magam a temaba (szerencsere a ferjem fizetesebol meg tudtunk elni). Vegulis a szomszed csaj is otthon volt a gyerekevel, olyan 10-11 honapos volt a Sophie, amikor ujra dolgozni kezdett, de csak reszidoben (a ferje pilota volt). Azert szerintem nem kell megijedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (161)
     
  16. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 17. 15:23161.
    Ez a 6 hét, azért nagyon durván hangzik. . .
    És hogy oldod meg pl a szoptatást, ha dolgozol?
    6 hét? Baromi kevés :( Még kiderül, h milyen jó dolgunk van itthon :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (157)
     
  17. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 17. 15:09160.
    Disznosag!:) Na nem baj, majd a kov. gyereknel bezsebeljuk a 3. 000 dolcsit:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (159)
     
  18. Torolt_felhasznalo_253674
    Torolt_felhasznalo_253674
    2005. január 17. 15:02159.

    Igen En is $600 dollart kaptam annak idejen amikor a lanyom szuletett 97 ben.
    Ezt az uj osszeget ha jol tudom tavaly julius 1 vezettek be
    előzmény:
    batkaman0 (158)
     
  19. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 17. 14:58158.
    Szia Gitta, koszi az infokat. Azota valtozhatott valami, mert en csak 600 dollart kaptam es nem 3. ooo-t, amikor a Mano szuletett. A ferjem munkahelyen szult egy no, akinek 5 het mulva vissza kellett mennie (bar kozben megszunt a ceg).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (157)
     
  20. Torolt_felhasznalo_253674
    Torolt_felhasznalo_253674
    2005. január 17. 14:40157.
    Szia Batkaman!
    Ha nem banod kicsit kiegeszitem az infoidat.
    Az ovoda es preschool nem kotelezo sot az iskolaba jaras sem van aki otthon tanitja a gyereket es csak vizsgazni jar, ezt onnan tudom, hogy van egy ismerosom es neki van 3 gyermeke es az iskolaskoruak otthon tanulnak van erre egy szervezet aki segit neked a tananyag osszealitasaban bovebbet nem tudok rola mivel engemet ez a modszer nem erdekel.
    Akiket emlitesz hogy 4-5 gyerek van es az anyuka otthon van veluk azok javaresze egyedullalo azok kapnak altalaban nevelesi segelyt a gyerek is az anyuka is kulon = alberleti hozzajarulast es ezenkivul az egyedullo anyukak ezen osszegen kivul torvenyesen dolgozhatnak heti 20 orat es ok kaphatnak meg ugyanugy ovodaiosszeghez teritest.
    Hazasparoknal kersettol fuggo a dolog az attol fugg mennyi a csalad bevetele ha tobb mint ami a tablazatjukban fel van tuntetve akkor nem kapsz ovodai hozzajarulast a Centrelinktol.
    Nagyon szigoruak komoly kovetelmenyeik vannak es folyamatossan ellenoriznek , ha valaki nem jelenti be, hogy anyagilag valtozas tortent vagy egyutt el valakiel stb akkor a folyositott osszeget vissza kell fizetni.
    +bortonbuntetes is kiszabhato. Azert szigoritottak ennyire mert rengeteg volt a visszaeles.
    Gyermekugyben annyi valtozas van, hogy az allam minden megszuletett baba utan kifizet egyszer $3000 dollart ez azert nem rossz.
    A munkahelyen az allasodat 6 hetig kotelezo a munkaltatonak tartani tehat vissza kell hogy vegyen 6 heten belul utanna mar nem kotelezo.
    Most rebesgetik, hogy talan ezt az idopontot felemelik fel evre es hogy a munkaltatonak kell majd egy bizonyos osszeget fizetni felevig az anyukanak + felevig tartani az allasat.
    Ez persze a casual dolgozokra nem vonatkozik hanem a permanent dolgozokra.
    Azt is tervezik, hogy majd a munkaltatoknak felev utan a dolgozot kotelessek permanent allasba helyezni. DE hogy ezek mikorra lesznek torvenybe iktatva azt nem tudni.
    Az ovodaba pedig, hogy hany napot jar a gyerkocod te dontod el azt elore le kell fixalni es ha beteg a gyermeked akkor ugye kozossegbe nem mehet de a teljes ovoda dijjat akkor is ki kell fizetned fuggetlenul attol , hogy a gyermeked nem volt ott.
    Ugyhogy sokan itt is ha megtudjak oldani a nagyszulok vigyaznak a gyerekekre.
    Mert altalaban amit keres a no egy heten elviszi az ovoda.
    Masik az iskolas gyermek az iskolak altalaban fel 9 tol vannak 3 ig
    es tobbszor iskolaszunet tobb mint amennyi szabadsagot kaphat az ember a munkahelyen. Ugynevezett napkozifele van itt is de azert kulon fizetni kell, de lehet, hogy ebben is lesz valtoztatas tehat ingyenes iskola utani felugyelet iskolakban de ez is meg tervezet.
    Remelem kedves gyermeked tul jut a lazas megbetegedesen a laz egyebkent jo mert jelzi, hogy az immunrendszer felvette a harcot a betolakodoval szemben.
    előzmény:
    batkaman0 (144)
     
  21. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 17. 14:40156.
    Hol van Lujza. . . ? Ennyi sok meló összejött Neki? Szegény!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 17. 14:39155.
    Nagyon jó dolga van a kis vacaknak :))
    El tudom képzelni, ahogy szétdobja a kis tagjait és Ti sehogy sem fértek el, de a lényeg, h Ő jól aludjon :)
    Aranyos ez a Bitang megnevezés :))
    előzmény:
    batkaman0 (152)
     
  23. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 17. 14:36154.
    KI VAGYOK REKESZTVE!!! :))) Érzem ám. . . :)))
    előzmény:
    batkaman0 (151)
     
  24. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 17. 14:35153.
    uhh, lenémeteztem? :)) Bocsi :) Ja rémlik vmi, h írtam, h milyen nemzetköziek vagyunk :) Na bocsiánat mégegyszer. . . De gyébként tényleg hasonlít rájuk :). . . . na mindegy, inkább hagyjuk :)
    előzmény:
    batkaman0 (146)
     
  25. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 17. 14:30152.
    Ma jol van, szetpakolta az egesz lakast. Szobaton volt egy kicsit nyugos, nem tudtuk mi baja. Rosszul aludt, vegul a mi agyunkban kotott ki. ott viszont mar jol aludt, mi meg sehogy, mert vagy engem rugdosott, vagy az apjat lokte le, vagy almaban kapargata az agy fa keretet:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (150)
     

Címlap

top