Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztrália

Torolt_felhasznalo_133326
Torolt_felhasznalo_133326
Létrehozva: 2005. január 6. 16:17
Sziasztok,

Párom kb 3 hét múlva megy ki (én majd vmikor utána), fősulira jelentkezett, de a suli végeztével szeretne ott maradni, ott dolgozni és letelepedni. Volt már kint többször, meg körbejártuk már a hivatalos lehetőségeket is, így maradtunk a suliba iratkozás verziónál, de szeretnék érdeklődni, h van-e vagy volt-e vki hasonló cipőben, hogyan csinálta, stb? Szóval várok minden használható ötletet, tanácsot, h mit érdemes és hogyan kint csinálni, ahhoz hogy maradhassunk majd :)
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 14:18126.
    na mostmár tökmindegy, utállak, viszlát!
    Norus, batka hol vagytok?

    (just kiddin' ; you know:-))

    mindenesetre muszáj nekem fogyoznóm, hogy én legyek a legcsinosabb mennyasszony amit a sydney botanikus kert valaha is látott!
    meg persz roppant kínos lenne, hogy amikor épp hajítom hátrafele egy laza mozdulattal a csokrot, reccs. . . szétrepedne a ruha:-))

    na megyek elrágok egy almát:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 14:11125.
    Én meg hízókúrán vagyok :) hihi
    Nagy mellénnyel beírtam a normál testalkatot, de magunk közt bevallom az inkább karcsú. . . de azért nőisesen, szerintem :)
    Én vhogy nem tudok hízni :( De bezzeg fogyni!
    Hű, azért remélem nem utálsz meg ezért . . . :)

    Műfenyővel az a gond, h nem árasztja magából a fenyő illatot :) De ehhez is hozzá kell szokni, mert kint szinte csak műfenyő van, vagy igen drágán igazi, de pici. Legalábbis így hallottam.
    Szóval a jelszót ki kellene egészíteni a mű karifával :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 13:58124.
    hát igen, nem olcsó mulatság!!

    na de ezt a kajás rész ne is lássam! épp fogyózom, és ma csak gyümölcsöt ehetek egész nap, szóval már a fél karomat odaadnám egy szendvicsért vagy bármiért:-)))

    a karifa még nálam is megvan, mert műfenyőm van, de az is nagyon hangulatos ám:-)))

    a jelszó:kalap, karácsony, pókok!!!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 13:50123.
    hihi, kaptam egy vicceset, idemásolom Neketek, szerintem jó nagyon :)

    Az asszonynép 7 csodája
    1. A nők számára fontos a biztos megélhetés.
    2. Bár fontos a biztos megélhetés, gyakran vesznek drága ruhákat.
    3. Bár gyakran vesznek drága ruhákat, soha nincs egy rohadt rongyuk sem.
    4. Bár sosincs egy rohadt rongyuk sem, mindig szépen fel tudnak öltözni.
    5. Bár mindig szépen fel tudnak öltözni, az mégis mindig "egy tavalyi
    ócskaság".
    6. Bár az csak "egy tavalyi ócskaság", elvárják, hogy megdícsérjék.
    7. Bár elvárják, hogy megdícsérjék, egy szót sem hisznek el belőle.

    A férfinép 7 csodája
    1. Mindegyik marha elfoglalt.
    2. Bár mindegyik marha elfoglalt, csajozni van idő.
    3. Bár csajozni van idő, nem sokat törődnek a nőikkel.
    4. Bár nem sokat törődnek a nőikkel, azért mindig van mellettük egy nő.
    5. Bár mindig van mellettük egy nő, beújítanak másodikat, harmadikat.
    6. Bár beújítanak másodikat, harmadikat, kiakadnak, ha a főállású berág.
    7. Bár kiakadnak, ha a főállású berág, azért nem tanulnak belőle, és
    továbbra is újítgatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 13:47122.
    Hát ez tényleg elég húzos ár. . . Jól élhet ebből az ügynökösködésből :)
    MOst voltam ebédelni, nagyoooon teli vagyok :) Fél 3kor lesz egy megbesz, a ddig fel kéne kelni vhogy :) Most minden vérem a pocimban van . . . . zzzzzz
    Jaj de mennék már haza! Olyan jó, h már péntek van! Viszont holnap szedjük le a kari fát :( Szerintem olyan szép lett és még mindig az és nem is hullik a tűlevele. Jó arra haza érni, h égnek az égők és olyan bensőséges hangulat van. Ez pl biztos nagyon fog kint hiányozni nekem! Vhogy nehezen tudom 40 fokban és sortban elképzelni a Karácsonyt :) Hát lesz amihez azért majd hozzá kell szokni :)) Kalap, Karácsony, pókok. . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (121)
     
  6. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 13:25121.
    nem, még nem lobog a hajam:-) a fodrász szerint kb. 1 cm-t fog nőni havonta, ugyhogy remélem még viszonylag rövid hajjal üdvözlöm majd AU-t:-)

    Bertók Zoli az egész proceduráért 3600 AUD-ot kér. . . no comment. . . rengeteg pénz, de én már egyszer pályáztam egy sima turista vízumra, amit persze elutasítottak, ugyhogy nem mertük ezt magunktól megpróbálni. Ő meg tudja mit hogy kell és a hitelesítéseket, fordításokat megcsinálja, ami egyébként is szép pénz lenne. . . mindegy, akkor is egy vagyon de remélem megéri!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:52120.
    Na ugye, hogy vicces!! :))
    Jó kérdések :)) Megkérdezem a páromtól, nem akarok hülyeséget írni, mert Ő vmit kavart ilyen Student kártyával, meg még vmivel és így olcsóbb lett a jegy, de majd megtudakolok mindent pontosan.
    Tényleg, Bertók mennyit kér el egy ilyen ügyintézésért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:49119.
    Kedves szokás, főleg ha még meghozza a szerencsét is hozzá :) NA de akkor megnyugodtam, h más is nevetett már ezen :)
    Én meg hosszú hajból váltottam hirtelen rövidbe, mert már baromira untam a tükörképemet :) És milyen hosszú már a hajad? Bár ha ez volt a vízum fényképed, akkor azért gondolom még nem lobog a szélben :)
    Én meg leszek a menedzser (ebben van tapasztalatom) és pincérkedem is (olyat még úgysem csináltam) :) Na majd még meg kell kérdezni a többieket, h Ők mit vállalnak be :) Mert nálunk aztán nem lesz lógás!! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (117)
     
  9. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 12:49118.
    nyugi, én is elképzeltem a fejünket az egy napos repcsiút odán a reptéren ácsorogva. . . . roppant vicces:-))) bár félő hogy ott majd nem fogok nagyokat hahotázni, és nem csapkodjuk majd a térdünket sem a röhögéstől, de innen még jó poén:-))

    főpróbát beírtam frankón a naptáramba!
    (melyik légitársasággal repül, milyen útvonalon és mennyibe kerül most egy repjegy?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (114)
     
  10. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 12:44117.
    őszintén, nem képzeltem még arcot a neved mögé, úgyhogy belefértél a képbe:-))
    a hosszú haj egyébként most folyamatban van!! a párom kitalálta, hogy azt szeretné ha hosszu egyenes dögös barna hajam lenne:-))

    na, ha megnyitjuk a helyet, akkor leszek pultoslány, mert épp mixertanfolyamra járok, szóval majd keverem a jó kis koktélokat!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (113)
     
  11. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:43116.
    Na 44 fokban már én sem fáznék :)) Hihetetlen vacogós vagyok . . . . Párom mindig ki is nevet és örök vicc téma a cidrizésem :))
    Hát jó, kezdek barátkozni a kalap gondolattal. . . Az lesz még szép tortúra, mire majd kiválasztom kint, amit hajlandó vagyok a fejemre rakni :)) Lehet nem a párommal kellene majd menni? :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (111)
     
  12. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 12:40115.
    egyébként ez régi hülyeségem, hogy köszönök az országoknak!:-)
    onnan jön, hogy kb. 7 évvel ezelőtt voltunk a barátnőimmel Tunéziában és amikor leszálltunk a repcsivel, kinéztem az ablakon, és eszembe jutott az a Dr. Alban szám: "Hello Africa! Tell me how you doin". na és rázendítettem erre a nótára, közben integettem a reptérnek, és a barátnőm úgy röhögött hogy potyogtak a könnyei.
    Na azóta ha belépek egy országba, küldök egy hellot:-)
    ja, és távozáskor illedelmesen odabiggyesztek, egy "viszláátot":-)

    amikor a párommal mentünk először nyaralni , ő is furcsálta egy kicsit a dolgot, de aztán ő is rászokott:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (108)
     
  13. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:40114.
    Az biztos, h komoly, de elképzelve annyira fájdalmasan vicces és annyira igaz, h szerintem ilyenkor mondják azt, h az ember már a saját "nyomorúságán" nevet :)))
    Persze, folyamatosan fogok tudósítani, ha kapok vmi hírt Tőle :) Bizti visz ki gyógyszert, mert most derült ki, h magas a vérnyomása és gyógyszert kell rá szednie, szóval abból tuti jópárat ki fog vinni!
    Szóval főpróba jan 25-én! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:33113.
    Teljesen mosolygós beállítottságúak vagyunk mindketten :) Nagyon sokat szoktuk húzni egymást és rengeteget derülünk egymáson :))
    Na, de ilyennek képzeltél? :) Nekem a nick neved és a hozzászólásaid alapján teljesen beillettél a Rólad kialakított képembe, bár hosszú hajúnak gondoltalak :))
    Köszönöm az ajánlást :) Igazság szerint már kinéztem a helyet, a Remizre gondoltam :) Kár, h nem hamarabb "ismertük" meg egymást, mert akkor lehett volna az a "törzshelyünk" pletyizésre :))
    NA DE MAJD KINT!! :) Majd ha egyenesbe jövünk, összeállunk mi Lányok és csinálunk egy hangulatos vmit (kávézó, vagy étterem) TERASSZAL :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (110)
     
  15. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 12:32112.
    na ti csak ne nevessetek ezen:-)))ez halálosan komoly probléma:-)

    viszont majd remélem megosztod velünk a Párod repülő útjának élményeit! (visz ki gyógyszert?:-)))jó lenne főpróbának!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (108)
     
  16. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 12:28111.
    vicces gyerektörténeteket és is szívesen hallgatok, olyan jópofák tudnak lenni.
    (ma például felhívtam a 4 éves unokaöcsémet, akinek kedden kiveszik a manduláját, hogy ne aggódjon ott leszek vele, mert nem dolgozom, és utána elmegyünk a cukiba(azt kérte). na ezt elmondtam neki a telefonba, majd közölte, hogy "az jó, de most nem érek rá, mert megyek a dínókiállításra, szia" és egy laza mozdulattal le is rakta a telefont:-))

    meleg: most írta valaki az ausztrál levlistára, hogy ma Penrith-ben 44. 3 fok volt a csucs kora delutan!! az igen!!ugyhogy kezdhetjük nézegetni a kalapokat, mert különben megkukulunk!
    (bár én szintén kapucni párti vagyok az általad említett okokbol. Sapkába ugy nézek ki a fejem mint egy nagy gombóc:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (106)
     
  17. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 12:21110.
    klassz helyet vacsizni tudok ajánlani én is: Kiskakukk étterem (pozsonyi ut, a jászainál) Történetesen a mi családi vállalkozásunk, ugyhogy jó szívvel, minden önös érdek nélkül ajánlom, persze nekem is részesedésem van benne:-)))))

    megnéztem a bemoldaladat, nagyon helyesek vagytok! az a jó, hogy mindketten mosolyogtok!!
    és batkamanonak igaza van, hamar elrepül az a kis idő, pikk-pakk, majd meglátod:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:05109.
    Én abban gondolkozom, h elviszem egy igazán klassz helyre (ajánlották) vacsizni :) Majd egyeztetek a szülőkkel, mert ők is bizti terveznek vmi hasonlót.
    Én is szabin (én betegnek íratom ki magam :)) leszek jöv héten pénteken (talán már csüt is, de ezt még meglátom) és hétfőn, aztán kedd reggel 8kor indul a gépe :((
    Szükség lesz a lelkem ápolgatására az biztos . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (101)
     
  19. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:03108.
    :))) Aranyos vagy!! Köszönöm előre az Ő nevében is, majd ha du beszélek Vele átadom feltétlenül :)) Sokat szoktam mesélni Rólatok Neki :))
    Azon pl annyit nevettünk, amikor azt meséltem, h írtad, h megérkeztek, elkiálltod, h helló Ausztrális és aztán irány csövezni a híd alá :))
    Ez annyira jó volt és úgy elképzeltem, h hangosan nevettem én is itt bent az irodában :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (102)
     
  20. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 12:00107.
    Vagy majd mi megreformáljuk őket :))
    előzmény:
    batkaman0 (100)
     
  21. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 11:59106.
    Akkor mesélj!! :)) Én legalábbis szívesen olvasnám a Manó vicces történeteket :))
    Ja, a párom is mondta, h nem gyenge kint a napsütés. Már alig várom, h saját magam is megtapasztaljam :)) A kalapot azért még meg kell szokni, ha rávisz a kényszer, mert soha nem szoktam, télen is a jó kis meleg kabim kapucniját húzom a kobakomra. Úgyanis a sapka lelapítja a hajam (fejformám miatt nagyon előnytelenül tudok úgy kinézni) és úúúúgy nem tetszem magamnak. . . . és akkor hogy legyek úgy belül boldog :)))) Jaj de HIÚÚÚ vagyok :)
    Hát igyekszem majd nem szomorkodni, csak ez legalább 2 és fél hónap lesz vagy ennél csak több :( Tavaly már egyszer végigcsináltam Vele 3 hónap különlétet és háááát. . . De akkor számítok rátok és majd akkor úgy tuti jobb lesz :)))
    előzmény:
    batkaman0 (99)
     
  22. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 14. 11:59105.
    Lujza, sajnos ezekre a roppant fontos kerdeseidre nem tudom a valaszt. Mi nem hasznalunk ilyen markaju parfumot es mas zenei iranyzatban utazunk, de Sydney nagyon-nagyvaros, szerintem jo eselye van a koncertnek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 11:47104.
    :-)))

    hm. . . ezek ismét hasznos infók voltak amikre még nem is gondoltam, szóval köszönet érte!
    Persze rögtön eszembe jutott még egy kérdés: lehet kint kapni Alain Delon márkáju parfümöket? Itthon már jó pár éve nincs forgalomban, és ahogy látom már Europában sem, mert próbáltam szerezni több helyről.
    Az Usában van azt tudom, remélem ozzi barátaink is ismerik!

    Írtad, hogy kérdezhetünk bármi ami még foglalkoztat: Bon Jovi szokott arra járni koncertezni:-))
    /hát, ilyen roppant fontos dolgok jutnak most eszembe:-))/
    előzmény:
    batkaman0 (99)
     
  24. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 11:43103.
    na hadd lássuk, ide a jelszót!!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (98)
     
  25. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 11:40102.
    tehát akkor: Kedves Pindurid Párja:picigratulanekedelőre:-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (95)
     

Címlap

top