Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztrália

Torolt_felhasznalo_133326
Torolt_felhasznalo_133326
Létrehozva: 2005. január 6. 16:17
Sziasztok,

Párom kb 3 hét múlva megy ki (én majd vmikor utána), fősulira jelentkezett, de a suli végeztével szeretne ott maradni, ott dolgozni és letelepedni. Volt már kint többször, meg körbejártuk már a hivatalos lehetőségeket is, így maradtunk a suliba iratkozás verziónál, de szeretnék érdeklődni, h van-e vagy volt-e vki hasonló cipőben, hogyan csinálta, stb? Szóval várok minden használható ötletet, tanácsot, h mit érdemes és hogyan kint csinálni, ahhoz hogy maradhassunk majd :)
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 11:36101.
    Szia!
    itt vagyok-itt vagyok én is! csak nálunk mindig a péntek a gázos nap! általában csak délutánra csapnak össze a hullámok, de ma hál istennek már reggel óta csak a problémák mennek! /hogy engem mennyire nem érdekel már ez az egész:-))/
    szóval a reggeli káoszból kiindulva, hirtelen felindulásból gyorsan kiirtam magam jövő hétre két nap szabira:-))) kell a pihenés!
    Pindurid, nem mentek véletlenül R. E. M koncertre? én kivettem a jövő pénteket hogy rápihenjek! Búcsúprogramok egyikének biztos jót tenne nektek egy hangulatos kis koncert!

    És ne ess pánikba! Majd mi tartjuk benned a lelket ha magányos leszel, ugye csajok?!?
    (viszont a tanulságaid nagyon tetszenek:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (94)
     
  2. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 14. 11:21100.
    Gyantazni biztos lehet es nem hiszem, hogy prudek lennenek az ausztralok. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (94)
     
  3. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 14. 11:1799.
    Szia!:)
    Koszi a Mano dicsereted! Edi a kis besita, de mar rajottem, hogy azert van ilyen aranyos kinezete, nehogy agyoncsapjam egyszer!:DDDD Teljesen tisztaban van azzal, hogy ezzel a kis pofikaval barkit levesz a labarol, kezdve tolunk a kinai pinceren es a nemet nyugdijasokon at az indiai szakacsbacsiig:))) Hajaj, tudnek meselni!;-)

    Nem szomizz! Bar tudom milyen rossz az ember lanyanak a parja nelkul! 1 honapig voltam egyedul a gyerkoccel Perthben, Apa mar itt dolgozott. De meglepoen jol birtam, mert tudtam, hogy csak nehany het. Nagyon gyorsan tellik az ido, addig mi vidaman tartunk. Igaz, Lanyok?:)

    Szerintem normal mennyisegu, altalanos gyogyszert lehet kivinni. A fogamzasgatloval nem lehet drogozni:))) Sot nekem az anyosom kuldott postan algopyrint, fluimucilt.

    Kedvenc dolgaitokbol (pl. dezodor, hajbalzsam) vigyel tartalekot magaddal, en nem talaltam nekem megfelelot, igy postan kuldtek utanam, az meg eleg draga ugy az otthoniaknak. A masik, ami nagyon fontos: napszemuveg, kalap, napkrem! Ennelkul ki se mozduljatok otthonrol! Gyilkosan eros a napfeny ott, csunyan le lehet egni. Amiota voltam ott, azota az itthoni nyari napsutest "piskotanak" erzem. Sot mi mindig vittunk magunkkal vizet egy kis palackban, megha a varosba mentunk is. Ezek foleg nyaron fontosak.

    Majd meg biztosan jutnak eszunkbe dolgok, es kerdezzetek nyugodtan barmit, ami foglalkoztat benneteket. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (93)
     
  4. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 11:1398.
    Na látom még mindig nem került elő senki, pedig. . . . kész a bem oldalam! :)
    Most akkor dolgozzak, h nincs itt senki? :) JAJ :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 10:5097.
    Na mostmeg eltűnt mindenki. . . akkor nekiállok és én is próbálok vmi bem oldalt készíteni (pedig hajaj mennyi melóm van), bár alig van fent ezen a benti gépemen képek, de majd keresgélek vmit :)
    És akkor én is kikerülök az inkognítóból :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 10:4496.
    Remélhetőleg csak elveszik. . .
    Engem nem fognak tudni kitoloncolni, akkor hisztit fogok csapni, vagy szívrohamot tettetek, vagy Tom Hankset fogok játszani, míg be nem engednek :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (92)
     
  7. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 10:4395.
    Hát remélem gratulálni majd februárban lehet, mivel akkor tudjuk meg a nyelvvizsga eredményét és még 18-án a szóbeli hátra van, de azt mondta párom, h Ő úgy érzi jól sikerült :))) Szóval megelőlegezett pici gratulát átadhatok Neki :) Bár inkább babonából ne igyunk előre rá. . . Na szó mi szó majd meglátjuk ezt is :)
    Nagyon kis aranyos fotód van fent, ha én lennék a morci vízum elbíráló engem megfőznél :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (91)
     
  8. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 10:4094.
    Én úgy tudtam, h a tanulóvízumhoz jár vmi betegbiztosítás, csak mondjuk nem teljes összeget térítenek, hanem vhány %-át nekem kell állnom. Na de ennek akkor most mégegyszer utána nézek!
    Rákszűrésre én is rendszeresen (fél-, évente) szeretnék járni, mert nem játék!
    Én is pont erre gondoltam, h csak magát a leveleket (gyógyszer) viszem ki doboz nélkül és majd jól eldugom :)) Aztán reménykedek :)
    Ja mégegy gyakorlatia kérdés: Gyantázás? Tudom, h teljesen egyéni, de ott mi a szokás? Gondolom kint is lehet kapni olyat, amivel otthon magadnak is meg tudod oldani vagy kozmetikába jár mindenki? Tényleg, mennyire prűdek az ausztrálok? Jó kis kérdéseim vannak mi? :))
    Úgy mondtál fel, h nincs még meg a köv melóhelyed? Akkor most Neked jön egy kis PIHI!! De vágyom már én is rá. . . .
    Én nagyon nem untam olvasgatni :) NAgyon örülök, h így összejöttünk és csak remélni tudom, h nem fog "ellaposodni", hanem tovább tudjuk majd építeni :) Na elég a szentimentalizmusból :) Lehet Ti nem is bírjátok az ilyet. . .
    Én most nagyon érzékeny hangulatomban vagyok már napok óta. . . Párom másfél hét múlva utazik, feszült, félig már nem itt van, meg a bizonytalanság, nekem plusz a mh-i idegbetegség. . . szóval nagyon kis hülye vagyok mostanában lelkileg :( Úgy fog hiányozni a Párocskám. Már a gondolattól is majd elbőgöm magam, h jöv hét utáni kedden este már az üres lakásba megyek haza :(((
    Tehát itt is a tanulság, h ebbe sem szabad belegondolni.
    Na nem húzom tovább le a hangulatot, összeszedem magam. . . :)) már mosolygok is :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (84)
     
  9. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 14. 10:2993.
    Jó reggelt Mindenkinek :)
    Már itt voltam tök korán, mert főnökkel egyeztetni kellett volna (egy mai megbesz miatt), persze főnök sehol, jellemző. . . Na mindegy.
    Hát csuda édes a kis Manód :)) Nagyon kis imádnivaló pofija van :)
    És BAROMI SZÉP helyen laktatok!!! Jaj mikorra fogunk mi idáig eljutnni. . . Néha elrémülök, amikor komolyabban belegondolok, h mire is vállalkoztunk :)
    Tehát tanulság, nem szabad komolyan gondolkodni :))
    előzmény:
    batkaman0 (88)
     
  10. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 09:4892.
    hát ez a gyógyszerkommandó nem egyszerű eset:-))
    és mivan ha mégis elkapnak, kitoloncolnak?vagy bezárnak? mint bridzsitet?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (84)
     
  11. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 14. 09:4491.
    Sziasztok-sziasztok!
    Jó reggelt mindenkinek!
    én is elküldtem a jelszót mindenkinek remélem megkaptátok.
    Nem túl részletes az igaz, de raktam fel egy kis igazolványképet is, úgy nézzétek, hogy ezt raktam rá 4 helyre is a vízumkérelemre! Remélem sikerült kedves, ártatlan fejet vágni, hogy meggyőzzem az ügyintézőket, hogy egy ilyen bájos lánynak aztán gyorsan adjanak vízumot:-)))

    Pindurid, na mesélj: mi volt a nyelvvizsgán?!?Gratulálhatunk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 14. 09:4090.
    ooops, jo hulyen fogalmaztam:)
    előzmény:
    batkaman0 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 14. 09:3689.
    Szia! Kosznom az udvozlest! Perth (es kornyeke) tenyleg nagyon szep, a ferjem nagyon imadott ott lakni (meg en is). Majd nezzetek meg!:) Mi a City kozvetlen kozeleben laktunk (Northbridge), a suli miatt, meg mivel nem vezetek, ezert kellett, hogy gyalog tavolsagban, illetve busszal konnyen megkozelitheto legyen sok minden. De tok jo volt, mert mozi, etterem, pub, kisbolt, olasz bolt, vilag- legjobb- hentese, stb. gyalog 5 percre volt. Heti 1 nagybevasarlasunk volt a kozeli bevasarlo kp-ban (kb. 10 perc autopalya). Itt ez nagyon fontos volt, mert a tomegkozlekedes sajnos nagyon rossz. Amikor eladtuk az autonkat es elmentunk a szokasos bevasarlokp-ba (ugye 10 perc auto) az tobb, mint masfel ora volt busszal. Kuldok jelszot privatban!:)

    Batka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (85)
     
  14. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 14. 09:2788.
    Sziasztok, jo reggelt! Tettem fel par kepet, majd meg fogok, mert az igazan jok rendes foton vannak, azok meg meg a ferjem munkahelyi gepen.

    Batka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 14. 03:0487.
    Hi again,

    Mar megint en vagyok, jol ellevelezgetek magamban, mig ti alszotok.
    Megvaltoztattam a bemoldal jelszavat, ugy gondoltam tul egyszeru.
    Bocsi ezert, az uj jelszot kuldtem mindenkinek priviben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 14. 01:3186.
    Sziasztok ujra!

    Pindurid, Lujza, Batkaman0- Megcsinaltam a bemoldalt es elkuldtem nektek priviben a jelszot.
    Kepeket a hetvegen probalok feltenni :))

    Szep napot mindannyiotoknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 14. 00:5385.
    Folyt kov. . .

    Meg egy dolog. A hazikorol es lakasrol. Ha hazat szeretnetek berelni, az dragabb, es ugy eri meg, ha valmi kijebb levo keruletet valasztotok(ez sincs meg tul messze Sydney belvarosatol, kb fel ora, viszont az arak alacsonyabbak). Azt viszont meg kell nezni, milyen a tomegkozlekedes, mert eleinte gondolom busszal es vonattal jartok majd. Tobbnyire nagyon jol kiepitett a tomegkozlekedes, szoval nincs gond. A masik, ha bereltek, akkor egy honapot kell elore kifizetni + az un. BOND. Ez arra szolgal, hogyha valamit megrongal az alberlo, mig a lakasban van, akkor a javitast ezt a penzbol fizeti a REAL ESTATE (itt minden ugynoksegen keresztul rendezetten zajlik, maganszemelytol nem tudsz berelni/venni lakast)Viszont amikor elkoltozol, es szepen kitakaritasz mindent, ezt a BOND osszeget visszakapod az ugynoksegtol.

    Kozben visszaolvastam az elozo leveleket, a szamitogep "kesett" fel orat, igy most lattam, hogy Batkaman0 is megerkezett, udv neked, es megvalaszolt jo par kerdest. No de sebaj, olvashatjatok meg egyszer :))
    Annyiban mas a helyzet, hogy mar lehet csomagolt csokit behozni, es a masik, hogy a hazassag utan en ideinglenes letelepedesi vizumot kaptam, ami 2 evre szol, ahogy Batkaman0 irta, viszont utan az allando letelepedesivel mar csak 2 evet kell varnom, es megkaphatom az allampolgarsagot. Az is ugy van, hogy egy evet az allampolgarsagi kerelem benyujtasa elott huzamosan Ausztraliaban kell elni.

    Pindurid!
    Hogy sikerult a parod nyelvvizsgaja, nehez volt?
    Azt uzenem neked is, hogy NO WORRIES, minden rendben lesz a tanulovizummal megerkeztek, dolgoztok, lesz helyi tapasztalat, es utana ha itt vagytok, tobb lehetoseg marad a vizum hosszabbitasra, es biztos vagyok benne, hogy megoldjatok :)))

    A munkaval kapcsolatban en is emlekszem, hogy lapultam, mint nyuszi a fuben, es csak akkor szoltam, hogy en megyek, mikor beutottek a vizumot az utlevelbe.
    Masik munka dolog: tegnap felmondtam a mostani munkahelyemen. mar elegem lett a sracokbol (csak fiukkal dolgozom) akikkel dolgozom. En vagyok az 5. nonemu egy ev alatt a cegnel. Mindenki elmenekult. No persze ezt nem tudtam mikor jelentkeztem :(( No de sebaj, ujult erovel munkakereses. Meg febr 3-ig dolgozom itt, majd egy het nyaralas, juhej!
    A parom legjobb baratja es csaladja (2 kis gyerkoc is)jon angliabol egy honapra hozzank.

    Batkaman0!
    Megegyszer Udv a tarsasagban! En meg nem jartam Peth-ben, bar mondjak szep, de tenyleg keves a munkalehetoseg. Melbourne nincs tul messze Sydneytol, van ott egy magyar baratnem is, bar nem igazan ismerem a varost. No de itt az egesz elet jobban megismerni Ausztraliat. Imadok utazni, es ez az orszag eleg nagy hozza :)))

    Igerem csinalok bemoldalt en is, vannak fotok, majd megprobalok feltenni parat, addig kaphatnek jelszot toletek a bemoldalatokra, pls (= please)?Furdal a kivancsisag :)))

    regenyironak kellett volna mennem, remelem nem nagyon unjatok.
    Juj de varom mar a kavezast veletek :))))
    Pusz , speak to you soon. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 14. 00:2684.
    Sziasztok lanyok!!

    En ujra gepnel, mig ti alszotok. Remelem edes alom Ausztraliarol :))
    SZoval a fogamzasgatlorol. En Yadine-t szedek, es azt nem lehet itt kapni (ahogy tudom). Nyaron voltam odahaza, es irattam ki 1 (!!) evre valot. Ugy oldottuk meg, hogy a borondbe pakolasnal megprobaltam az egesz evit egy dobozba suvickolni es ugy elrejteni a ruhak koze. En is olyan vagyok, mint Lujza, Cataflamot is hoztam ki, meg jo par egyeb dolgot. Ovatosnak kell vele lenni, mert ugye nem megengedett. En azt csinaltam, hogy a gyogyszereket kiszedtem a dobozbol, es csak a "gyoszer levelet" dugtam el a ruhak koze. Nevetni fogtok, de meg unicumot es igazi magyar paprikat is hoztam. Ez mar rizikosabb volt, de nem volt semmi gond a vamon. Tudjatok van egy szaglokutya a repteren itt, de az "csak" kabitoszerre van kikepezve , no meg viragokra. Egy sztori, amit nem felejtek, anyukam kedveskedni akart, es elo levendulat tett a borondombe, mondvan, majd tegyem a ruhak koze. En nem is figyeltem, csak a repteren a kutya nagyon szimatolgatott engem, es hat kiderult a levendula. termeszetesen elvettek, de nem volt semmi egyeb. Amire meg figyeljetek a repteren (ha mar repteri tajekoztatonal tartok), hogy ki kell tolteni a repcsin egy nyilatkozatot, hogy nem hozol semmi gyogyszert, edesseget, egyebeket. En a gyogyszernel be X-eltem, hogy nem hozok, viszont ha hoztok csokit, X-eljetek be. Nem gond, lehet hozni, csak szigoruan felbontatlant, de be kell "jelenteni", mert a gep azt kimutatja.
    No de visszaterek a fog. gatlohoz. Amit meg tudok tanacsolni, ha nem akartok annyi gyogyit kihozni, hogy itt van az un GP (general practise)
    ami otthon a korzeti doki, es o ir fel tablettat. lehet, hogy nem kapjatok azt, amit otthon szedtetek, (tudom pindurid most nem szed) de hasonlot biztos lehet talalni.
    Rakszures is ugy tudom, hogy a GP-nel van, bar en meg nem voltam, mikor hazamentem juniusban, otthon megcsinaltattam, en is kenyes vagyok az ilyen dolgokra.
    Viszont amire figyelni kell, hogy mivel tanulovizummal illetve menyasszonyvizummal jottok ki nem kaptok betegbiztositas kartyat (itt: MEDICARE kartya) es igy minden penzbe kerul. Lujza, ha te ferjhez mesz, akkor utana megigenyelheted a letelepedesi engedelyt (a parod utan fog jarni) es akkor kapsz MEDICARE kartyat is, es az mar ingyenes ellatast jelent.

    A kovetkezo levelben folytatom a tobbit, annyi mondanivalom van nektek, hogy nem fer egy "levelbe".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (50)
     
  19. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 13. 17:4783.
    Elkuldtem a jelszot priviben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 13. 17:1582.
    Hű, akkor Ti még sokára jöttök. . . De addigra már talán itt mindenkinek alakul vmi :)
    Akkor én nem kapok Tőled jelszót? ;(
    Na én lépek haza a páromhoz :)
    Holnap reggel remélem lesz sok olvasnivalóm :)
    Szép estét mindenkinek és Jó reggelt Neked Norus :))
    előzmény:
    batkaman0 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 13. 16:5881.
    Tenyleg! En is kerek jelszavakat!:))) Pliiiizzzz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 13. 16:5680.
    Akkor majdnem foldik vagyunk, mert en eredetileg Ujpalotai vagyok!:)))))
    Apa dolgozik itt - egy masik volt fonok reven:D -, egyebkent szamitogepes. Melbourben meg nincs allasa, kb. masfel - 2 ev mulva mennenk. Azert oda, mert ott tobb a munkalehetoseg + a sogorom arra fele lakik (mernok egy tejgyarban, videken). Perth elegge huzos munka szempontjabol. A multkor nagy mazlija volt Apanak, mert ahogy megerkeztunk rogton talalt munkat egy ir cegnel. Az sajnos megszunt, akkor sokaig nem volt semmi, majd az ir volt fonoke reven talalt egy masik ir cegnel allast. Ebbol az a tanulsag, hogy a volt fonokoket naaagyon meg kell becsulni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (76)
     
  23. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 13. 16:5379.
    :)) Jujuj :)) Na majd megpróbálunk "észnél lenni" :)
    Hát remélem, h amikor majd arra kerül a sor, akkor nálam is a nagymamád mondása fog beigazolódni és nálam is hamar jön a pocaklakó, mielőtt még el kezdenék kombinálni, h vmi baj van :)
    előzmény:
    batkaman0 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 13. 16:5178.
    Most nézem Lujzának is van bem oldala. . . Kaphatok jelszót?
    Ígérem én is csinálok egyet és akkor megkapjátok Ti is! :) Na lekenyereztelek Titeket? :)
    Majd akkor még Norus-t kell rávenni, h Ő is járjon hasonló példával :)
    előzmény:
    batkaman0 (75)
     
  25. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2005. január 13. 16:5177.
    Tervezett a gyerek, de meglepodtem, hogy a masodik honapban osszejott, raadasul ugy, hogy abban a honapban csak khmmm egyszer volt action. . . A nagymamam mindig azt mondta, hogy egy gyerek elobb megvan mint ket filler, haaaaat. . . . van benne valami:D Utolag olvastam, hogy kozvetlen gyogyi utan nagyobb az esely, szoval ha nem akartok meg gyerkocot, vigyazzatok. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (74)
     

Címlap

top