Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztrália

Torolt_felhasznalo_133326
Torolt_felhasznalo_133326
Létrehozva: 2005. január 6. 16:17
Sziasztok,

Párom kb 3 hét múlva megy ki (én majd vmikor utána), fősulira jelentkezett, de a suli végeztével szeretne ott maradni, ott dolgozni és letelepedni. Volt már kint többször, meg körbejártuk már a hivatalos lehetőségeket is, így maradtunk a suliba iratkozás verziónál, de szeretnék érdeklődni, h van-e vagy volt-e vki hasonló cipőben, hogyan csinálta, stb? Szóval várok minden használható ötletet, tanácsot, h mit érdemes és hogyan kint csinálni, ahhoz hogy maradhassunk majd :)
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 11. 15:5726.
    köszönjük szépen!
    május 28-ra van kitűzve az esküvő, sydney botanikus kert, 11:00:-)
    de sajna még semmi hírunk berlinből vízum ügyben ugyhogy nem merem nagyon beleélni magam. . . ezért nem is gondolkodtunk még olyanokon hogy tud e jönni a család. . . majd ha a pecsét meglesz az útlevélben:-)
    de egyre rosszabb ez a várakozás, és a semmi információ:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 11. 15:3425.
    :) Gratulálok!! :) A párom tesója egy ausztrál lányba szeretett bele, mikor hajón dolgozott jó pár éve és úgy lett édes hazája Ausztrália :) Nekünk meg innen van kötődés az országhoz. . . Párom volt már kint többször és megtapasztalta, h mennyire más kint a világ. . . Persze ott is kell dolgozni, de más a színvonal. És ez sokat számít! Nagyon nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!! Mikor lesz az esküvő? :) Családod ki tud menni az esküvőre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 11. 15:2524.
    nem, nekem ausztrál állampolgár a párom, jegyesi vízummal mennék:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 11. 15:2523.
    nem, nekem ausztrál állampolgár a párom, jegyesi vízummal mennék:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 11. 14:3822.
    Megkérdezhetem, h a párod milyen vízummal megy ki? Mert gondolom Te Ő utána kapod a Tiedet, de milyen az övé? Ha esetleg munkavállalási, akkor az is lenne a kérdésem, h hogy lett az elintézve? :) Kicsit kíváncsi vagyok :)
    Én is a párom után fogok vízumot kapni, de most tudtuk meg, h ha én is szeretnék dolgozni, akkor nekem is be kell iratkoznom suliba, szóval csak úgy nem tudok :( Ez nem túl jó hír. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572156 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_572156
    Torolt_felhasznalo_572156
    2005. január 11. 11:5021.
    Szia Norus,
    képzeld az én sztorim úgy tűnik olyan mint a tied!!Szintén jegyesi vízummal mennék ki, ugyhogy van is pár kérdésem:-)
    Te mennyi idő alatt kaptad meg a vízumot, ill. milyen volt az egész procedura?
    Én szintén export-import üzletkötő vagyok szóval mesélj milyen munkát találtál, és mennyire más?
    Hol laktok? Mi Sydneybe mennénk, aztán majd meglátjuk. . .

    De jó, írjál, írjál, írjál!!!!:-))

    A többieknek tudom még ajánlani a www. ausztralia. net oldalt. ez egy forum minden ami AUval kapcsolatos

    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 10. 12:4520.
    Hát ahogy én itt utána gondoltam a dolgoknak, szerintem önéletrajz szétküldésnek majd csak azután lesz értelme, hamár megvan a sulipapír, mert addig úgyis csak fél munkaidőben dolgozhatok (vízumom alapján) és így viszont várhatóan max pincérnek vennének fel. Ami nem baj, sőt örülök, ha találok és tudok majd dolgozni :)
    De Te sem látod sok esélyét, h tanulóvízommal felvegyenek egy komolyabb melóhelyre fél munkaidőben, ugye? :( Sajnos nem hiszem, h figyelembe vennénk, h mit dolgoztam itthon és milyen/mennyi tapasztalattal rendelkezem. . .
    Na de nincs semmi probléma azzal, h végig kell megint járni a szamárlétrát, csak cserébe sikerüljön és legyen egy kis szerencsénk is és akkor kibékülök a sorssal :))
    Mi is fiatalok vagyunk :) Sydney melyik részén laktok? Kint ismerkedtetek meg a magyar barátaitokkal vagy már kint?
    És Te hol találkoztál az angol férjeddel? :)) Ha meg szabad kérdezni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (15)
     
  8. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 10. 12:3919.
    Szia, hát köszönöm a negatív oldalt is, gondolom, h nem lesz egyszerű és én is abban számolok, h eleinte csak pincérkedni vagy pl baby-sitterkedni tudok és ha majd van már elvégeztük a sulit és elindult a leteledepési kérelem, akkor lehet majd továbblépni melóügyileg is vmi színvonalasabb helyre. . . És persze remélem mellénk szegődik a szerencse :))
    Te mit csinálsz kint? Mesélsz picit Magadról?
    előzmény:
    jessica07 (14)
     
  9. 2005. január 10. 08:4118.
    :-) Orulok, hogy ilyen gyorsan szep eredmenyeket ertel el. . . ; viszont a topicindito magyar baratjaval keszul ki. . . , TE helyi ferjjel rendelkezel(maholnap te is allampolgarkent), a helyzet nem ugyanaz! Viszont Mindenkinek sok sikert, kitartast es szerencset, aki Ausztraliaba keszul-barmilyen cellal is!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_445899
    Torolt_felhasznalo_445899
    2005. január 10. 07:5217.
    Sziasztok!!!!

    Köszi Norus!!!A kérdésem egyenlőre annyi, hogy a barátnőm is elkezdte intézni ezt a menyasszony vízumot. . . . és talált vmi pasit aki bizonyos összeg ellenében elintéz mindent!!Érdemes ezzel foglalkozni vagy jobb ezt magának intéznie??

    Ha lesz egy picit több időm akkor részletesebben is tudok kérdezni + leírni az adott szituációt!!!

    Válaszodat előre is köszönöm!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 9. 23:4216.
    Szia!

    En csak sajat es kornyezetemben elo magyarok tapapsztalatait mondom el. Szerintem annyira nem lehangolo a helyzet, ahogy irod. Mindenhez szerencse kell, es abban is egyetertek, hogy sehol nem konnyu. nekem masfel honap kellett, mig "rendes, irodai" munkat kaptam. Addig felugyeltem oreg nenikre. Viszont a nagy tobbseg ausztraliaban tudja hol van Mo, meg ha nem is sokat tudnak magarol az orszagrol. Es igaz a tanulovizzummal csak 20 orat lehet dolgozni, de van lehetoseg munkakra. Igen az is igaz, hogy sokan hotelben takaritanak iskola mellett, sokan pincerkednek, es ahogy en ateltem, nem kell igazan nagy protekcio, hogy bekerulj az elelmiszerlanchoz, akar penztarosnak. A baratnom es en jelentkeztunk az egyik nagy elelmiszerlanchoz, es par nap mulva hivtak is dolgozni. Ha vallalsz hetveget, vagy estet, akkor nagyobb az esely, hogy hivnak dolgozni. Ahogy tapasztaltam, csinalod ezt a fajta munkat egy darabig, majd utana talalhatsz jobb helyet. Akiket en ismerek magyarokat azokkal ez a helyzet. De tudom, hogy mindenki elete mas, kinek konnyebben megy, kinek kisse razosabb az ut :))

    Blackby- irj ka kerdesed van, megprobalok segiteni.

    Udv mindannyitoknak.
    előzmény:
    jessica07 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 9. 23:2615.
    Szia!

    En dolgozom teljes munkaidoben. Miutan tavaly osszehazasodtunk, megkaptam az ideinglenes letelepedesi engedelyt, es talan iden megkapom az allandot is. Export ugyintezo vagyok, de itt tavaly, mint penzugyes kaptam allast, az sem volt rossz. Most jelenleg export/importtal foglalkozom.
    Szerintem ha meg van az ausztral papiros, akkor konnyebben talalni munkat, es ha bedolgozzatok magatokat valahova, szerintem eleg jo az esely, hogy megadjak a vizumot a tarozkodashoz.
    neked azt tudom ajanlani allasugyben, hogy eleinte sok helyre kell elkuldeni az oneletrajzot, abbol sosem lehet problema. Van helyi ujsag, szombaton rengeteg allas van benne (kb 20 oldal) es mindenfele allas, illetve van az interneten is par jo weboldal, ahol talalni allasokat. Van lehetoseg, de azt sajat tapapsztalatbol tudom, hogy ido kell mindenhez. En turelmetlen tipus vagyok, mindent azonnal akarok, de az elso par evben be kell dolgozni magunkat itt, utana jon a "lazabb" resz.
    A magyarokrol nem tul sokat tudok, van par magyar baratom itt, mi osszetartunk, kevesebb a fiatal, foleg az '56-ban kijott magyarok vannak sokan. Remelem tudtam egy kicsit segiteni :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (11)
     
  13. 2005. január 7. 20:1614.
    Norus: tudom segiteni akartal a topicinditonak, de van egy "resze" a dolognak, ami messze nem jellemzo. . . , ezt szeretnem pontositani, megpedig: mig az ember tanulovizummal van, nem dolgozhat barmit, az olyan munkakat, ahol nagyobb a felelosseg(vagy az allampolgar is szivesen elvallalja) lehetetlen megkapni(ez igy logikus, meg igy is van rendjen!). . . A fiatal "kezdok"(meg ha egyetemet is vegeztek, ill. pont most ott tanulnak) jo esetben takaritanak(hoteleket), ha szerencsesebbek, akkor pincerkedhetnek. . . (most nem beszelunk az fenekrazos melokrol, az mas lapra tartozik!:( ) Nagy elelmiszerlancolatban kis protekcioval lehetnek arufeltoltok(nem penztarosok!!!); viszont kisebb (magan)-boltokban kis szerencsevel beallhat eladonak, foleg, ha van egy kis tapasztalata. . . . Ja, kedves topicindito: szemeleysen keress munkat, ha eletrajzot irsz, stb. valszeg nem hivnak be(azt sem tudjak "honnan" vagy, nagy reszt fogalmuk sincs az orszagunkrol, akkor meg mert is alkalmaznanak(=biznanak) komolyabb(konnyebb, pl. : bolti elado) jobb melokra. . , arra ott van az allampolgar(ujbevandorlo) kinai is. . .
    Szoval: szemelyesen menj be minden kisebb-nagyobb boltba, presszoba(barba), sok sikert!
    Egyik legjobb baratnom(otthon egyetemet vegzett) itt tanul(egyetemen), mellette takarit. Ja, egy csinos, attraktiv lanyrol van szo. . . :( Szoval: nem konnyu!(sehol sem az!:( )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_445899
    Torolt_felhasznalo_445899
    2005. január 7. 11:5113.
    Szia!!!

    Már írtam neked egyszer!!!:)))
    Ezzel a menyasszony vízummal kapcsolatban. . . . ha tudok kérdezni kérlek jelezz!!!
    Segítségedet előre is köszönöm!!!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 7. 10:2512.
    Én 22-öt tudok + kézi poggyász. Ezenfelül talán +1-2 kg, attól függően mennyire megértő a kishölgy. . .
    előzmény:
    liziantus (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 7. 10:2411.
    Szia, örülök, h Nektek sikerült és boldogok vagytok ott! Én vacilálok, h majd hogy menjek ki. Párom beiratkozott az Aspect-hez business marektingre ( a suli biztosít Neki melóhelyet), másfél éves képzésre, Ő jan végén megy, mert febr elején kezdődik a suli. Viszont beírt a vízumjára, mint élettárs, így én is kapom a vízumot és suliba sem kell iratkoznom, úgy is tudok dolgozni legálisan 28 órát (nekünk ennyit mondott a suli), én majd ápr környékén mennék utána. Mi is Sydney-be megyünk, ott él kint a párom tesója (ausztrál lányt vett el feleségül, Ő is ilyen "esküvői vízummal ment ki), innen is jött, h talán ott ránk is több lehetőség várhat, mint itthon. Csak azt nem tudom, hogy ha kimegyek, és nem suliba, akkor hogy álljak neki állást keresni. Menjek el minden helyi boltba, kávézóba, h nem keresnek-e munkaerőt? Vagy küldözgessem el az önéletrajzomat mindenhova és várjak, hátha behívnak? És szerinted ha megvan a suli papír (tehát kinti diploma) és melóhely is van, ahova sikerült bedolgoznod magad és vállalja a szponzorációt, akkor mennyire lehetséges az, h még így is elutasítják a letelepedési kérelmünket? Mennyire tartanak kint össze a magyarok? Mint itthon? Remélem nem :( Te mit csinálsz, dolgozol? Ha megkérdezhetem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638480 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_638480
    Torolt_felhasznalo_638480
    2005. január 7. 03:5310.
    Szia Pindurid!

    En Sydney-ben elek az angol ferjemmel. Nekem egyszerubb helyzetem volt, un. mennyasszony vizummal jottem ki es itt hazasodtunk ossze. Amit megtudtam a masfel ev alatt, hogy a tanulovizumoddal heti 20 orat dolgozhatsz 9ezt sok helyen szigoruan veszik), viszont kapsz munkat. lehet eleinte csak kisebb munkak, mint pincerkedes, nagy bevasarlokozpontokban penztaros (lsd olyan, mint otthon a TESCO, itt Woolworth vagy Coles-Ausztralia szintu halozat), vagy idosekre felugyelni, kerteszkedes, stb. Viszont ha lesz valamilyen munka tapasztalatod feljebb tudsz lepni, mert az ausztraloknak az a fontos, hogy legyen HELYI tapasztalatod. Ha mar van, akkor talalsz/talaltok jobb munkahelyet. No meg a suli elvegzesevel, itteni "papirral" meg konnyebb a lehetoseg. Van olyan is, hogy a ceg, akinel dolgozol szponzoral es ez alapjan kapsz letelepedesi, hosszu tartozkodasi vizumot. Ha mar itt vagytok, ti is jobban korul tudjatok jarni ezt a dolgot a bevandorlasi hivatalnal. Neha kekeckedok (mint mindenhol) megvalogatjak az embereket, de van lehetoseg letelepedesre. Az orszag gyonyoru, az ido szep, epp most tombol a nyar :)) Es sok lehetoseg var itt ratok. En szeretek itt elni, igaz a kis hazam, Mo eleg tavol van, de a kapcsolattartast a hazaiakkal meg lehet oldani. Kivanom, hogy minden ugy menjen, ahogy szeretnetek. Ha barmi kerdesed van, irj, megprobalok ra valaszolni.
    Udv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (6)
     
  18. 2005. január 6. 17:309.
    Tengerentulra nem 30kg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 6. 17:288.
    Repülővel :) Na de komolyan, hát gondos pakolással és kemény szelektálással. Ami belefér a 22 kg-ba. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659030 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_659030
    Torolt_felhasznalo_659030
    2005. január 6. 17:237.
    Akkor meg uccu neki vagjatok bele! Ha van megtakaritott penzetek, akkor at tudjatok veszelni azt az idot amig munkat talaltok.
    Hogyan viszitek ki a cuccaitokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 6. 17:056.
    Hát ezt a verziót teljesen elvetjük a párommal :) Ennél még akkor Mo is jobb (engem meg ezért fognak megkövezni :))
    Amúgy igen, a legnagyobb hátulütője a dolognak, h nagyon messze van. . . Még jó h van már internet, meg web kamera, meg az ehhez hasonlók.
    De mi úgy gondoljuk, h ha sikerül melót szerezni (amit amúgy a suli is biztosít alapból, mint szakmai gyakorlat), akkor bedolgozhatod magad és akkor már talán könnyebb, mert a melóhely hív meg. Mert ott még értékelik a jó munkaerőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659030 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_659030
    Torolt_felhasznalo_659030
    2005. január 6. 17:005.
    Az elet mindenkeppen konnyebb ott, es az idojaras is kedvezobb, csakhat annyira messze van h nem lehet csak ugy hazaugrani. . .
    Ha nem vagy ferjnel akkor probald meg "papiron" egy ausztrallal, bar ezert lehet h most meg fognak kovezni ;) Ja es minel hamarabb erdeklodj utana h ez mivel jar, mert evek kellenek hozza mire papirokat kapsz. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_325664
    Torolt_felhasznalo_325664
    2005. január 6. 16:574.
    Sziasztok!Íme az első igazán fontos:Január 5-én 0 órától január 31-én 24 óráig a Matáv 1749-es segélyvonalán hívásonként 200 forinttal támogathatják a segíteni szándékozók a délkelet-ázsiai földrengés és szökőár károsultjait. Az adományokat a Magyar Vöröskereszt gyorssegélyként juttatja el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_133326
    Torolt_felhasznalo_133326
    2005. január 6. 16:513.
    Hát egyátalán nem :( És sajna főleg azért nem, mert MAGYAROK vagyunk. . . Na mindegy. Ezzel a sulis húzással talán sikerül, meg vannak kint rokonok is, hát csak sikerül. Meg nem lógni szeretnénk, hanem dolgozni. Csak jó lenne, ha ezt már értékelnék is, mind morálisan, mind anyagilag! De úgy tűnik nem lesz sok hozzászólás :( Pedig ebben még bíztam, h itt talán lesznek jó ötletek, esetleg ausztrál magyarok is hozzászólnak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659030 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_659030
    Torolt_felhasznalo_659030
    2005. január 6. 16:432.
    Engem is erdekel, mert ugy tudom mar nem olyan egyszeru letelepedni mint regen. Azert sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (1)
     

Címlap

top