Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teherbeesés rásegítés????

Torolt_felhasznalo_119360
Torolt_felhasznalo_119360
Létrehozva: 2005. január 6. 10:29
Sziasztok!

Kezdek picit megilyedni,úgyanis május óta próbálkozunk a párommal és még mindig nem sikerült teherbe esnem.Régen mindig azt hittem,hogy abbahogyam a gyógyszert és 1-2 hónap és sikerülni fog.Most meg már 8 hónapja próbálkozunk és semmi! :( Hőmérőzök is pé. 15-ik napon van.Elég aktív szekszuális életet szoktunk élni, szinte minden nap többször is. A nőgyógyászom mondta,hogy mivel még fiatalok vagyunk és ha egészséges akkor nem okozhat gondot már a spermák miatt.Mondjuk még csak 20 éves avgyok de lehet h meddő???
:((
  1. Torolt_felhasznalo_119360
    Torolt_felhasznalo_119360
    2005. január 6. 11:4626.
    Csak az a baj, hogy a dokik leakarnak beszélni a korom miatt! :( Úgyanis csak 20 vagyok, de már nagyon szeretnénk babót!!! Párom 25 éves!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 6. 11:4525.
    Az Elevit segíti a teherbeesést?! Nem a fejlődési rendellenességek miatt kell szedni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_524606
    Torolt_felhasznalo_524606
    2005. január 6. 11:4524.
    Szia!

    Én ugyanígy jártam, hogy a gyógyszer abbahagyása után (10 évig szedtem) vártunk pár hónapot, hogy "kitisztuljon", aztán elkezdtünk próbálkozni és ne jött össze. Én nem vártam sokat, fél év után elmentem dokihoz. Kiderült, hogy nincs peteérésem. Erre szedtem gyógyszereket. Ezen kívül azt mondta, a doki, hogy a szexuális életünket próbáljuk úgy alakítani, hogy kb. 2-3 naponta legyünk együtt. A túl gyakori és a túl ritka együttlét sem jó a babagyártás szempontjából. Minden szex után hatalmas párnákat gyömöszöltünk a fenekem alá, meg gyertya állást csináltam, hogy jó helyre jussanak a "kisfickók". Emellett elkezdtem itthon szobabiciklizni, mert azt mondják, hogy a rendszeres mozgás élénkíti a vérkeringést, ezzel is segítheti a teherbeesést és a hormonháztartásra nézve is van stabilizáló hatása. Tavaly decemberben részt vettem egy injekciókúrán, ami mesterségesen idézi elő a peteérést. Pokoli volt. Majdnem kórházba kellett mennem úgy görcsöltem és alig bírtam mozogni. Több órán keresztül nem tudtam pisilni pedig már nagyon kellett, stb, stb, stb. Borzalmas volt. Mindezek után megjött a menzeszem januárban. Sírtam, elkeseredtem. Megbeszéltük a párommal, hogy nem járok tovább orvoshoz, nem gyógyszerezünk, egy kicsit pihenünk és legalább fél évet még várunk. Februárban nem jött meg. Március elsején az ultrahang szerint 6 hetes terhes voltam!!!! Most 12 hetes a kisfiam:-)))))))))))
    Menni fog!!!! Ne aggódj!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2005. január 6. 11:4223.
    vígasztalni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772859 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:4222.
    igen ez tényleg igy van. mi is elötte állunk. Szolidaritásból böjtölök apával :)
    előzmény:
    fiúsmama (19)
     
  6. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2005. január 6. 11:4221.
    Pedig valaminek muszáj vúgasztalni:). . . Mert ha depis az ember az nehezíti meg a babázást a leginkább. . . Nekem két babám elment, és szerintem az rosszabb mintha nem is estem volna teherbe, de most mégis van egy édes kicsi lányom, szóval az a lényeg hogy nem szabad feladni csak megnyugodni:)És tudom hogy ez nagyon nehéz, de akkor is. . . az szerintem nagyon fontos na:))))
    előzmény:
    Muminn (15)
     
  7. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:4120.
    Ha esetleg valakit érintene a dolog, van egy központ ahol ingyen, és széleskörűen kivizsgáljáák a párokat, feltéve ha nem lépték át az 1évi probálkozást, mert az már más helyre tartozik.
    06-1363-2229
    363-5272
    H14-15
    K-Cs14-17
    SZ-P 9-10
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 6. 11:4019.
    Én csak hallomásból tudok nyilatkozni, de állítólag a férfi spermavizsgálat előtt sem lehet 5 napig semmi. Gondolom akkor a legkedvezőbb a feltétel, mennyiség, mozgás szempontjából.
    előzmény:
    tima27 (13)
     
  9. 2005. január 6. 11:3718.
    Üdv. Átérzem a helyzetedet, ugyanis nem olyan rég mentünk át ezen mi is. Én is fiatal vagy, szerintem ez önmagában még nem segítség. Mi sosem védekeztünk csak naptármódszerrel, még sem lettem soha terhes. Néhány év után gondolkodóba estem(jelzem16 évesen ismertem meg a páromat, úgyhogy ne ijedj meg az évek szótól). Mi is úgy gondoltuk, lesz, ha akarjuk. Hát nem lett. egy vetélést leszámítva, ami feléret egy újászületéssel. Nem tudta, sírjak, mert nem sikerült, vagy nevessek, mert terhes tudtam lenni. Szóval újra csak vártunk még 8 hónapot. Ekkorra elfogyott a türelmem és orvoshoz fordultam. kiderült, hogy még sem ok minden. Gyógyszeresen kellett visszaállítani a megfelelő PH viszonyokat odabenn. Én is hőmérőztem, és kiderült, annyira akartam a gyereket, hogy mintha két peteérésem lett volna havonta. A dokim azt mondta ilyet a több tíz éves prakszisa alatt még nem igen tapasztalt. Minden esetre megbeszéltük , mikor lesz ajánlatos együtt lenni. Hát nekem nem mondta, hogy mindig, mert a spermiumoknak mindegy. Sőt! Ő azt javasolta a klökődés előtt érdemes szünetet tartani(megjegyzem mi is igen aktívak voltunk)Néhány hónap várakozás után sikeres lett a kúra, de addigra már annyira kikészültem, elkeseredtem, hogy elkezdett egyre több gyomorsavam termelődi, éjjelente pedig fulldoklási rohamamim voltak. Na erre is (sav) kellett a gyógyszer. Éreztem , hogy tulnő rajtam a probléma. Nem bírom befolyásolni a babaprojektet. Úgy éreztem, a legjobb, ha megpróbálom záros határidőn belül rendbe tenni magam fejben. A dokikám már az első találkozásnál ezt tanácsolta. Nem szabad folytonosan ezzel foglalkozni. Mondani jajj de könnyű volt nekik gondoltam. Végül beláttam igaza van. Lemondam fejben az egészről. Szerencsére hamar feladtam a harcot, ki tudja mi lett volna a vége, ha nem így teszek. Aztán meg a gyógyszereket is szedni kellett. Meghalt a nagyim is. Templom, gyónás, áldozás, temetés. Azért még hőmérőztem és vigyáztam a fertőzésekel. Hát két hét mulva, magam sem tudom miért megvettük a szokásos havi tesztet. A három perces teszt pillanatok alatt robbant be két csíkkal. Majd te is megtudod milyen földön túli boldogság! Két nap mulva megjelentem az orvosomnál a "tüneteimmel". Teljesen meg volt lepve, mert még egy hónapja sem volt, hogy kiderült mennyire megbetegítettem magam, és szünetet kértem. Megvizsgált, és csak annyit mondott sejtelmes mosollyal az arcán : " Tudja, ember tervez, Isten végez. ". Még élek hálás leszek neki, mert neki köszönhetem, hogy ilyen gyorsan "feladtam". Tisztán emlékszem mikor lettem terhes, dátumra, órára. A temetés miatt ugyan is nem volt időnk egymásra, és mire lett már nem a baba volt az első gondolatom. . . Így lettem terhes. Az egészségügyi problémáim a terhesseg első heteiben teljesen, önmaguktól elmúltak. Szóval a gondolat nagy úr. Lazíts egy kicsit. Jókor időzitett szünetek, és rend a fejben. A baba a szerelem gyümölcse lesz, ezért egymásra koncentráljatok. Jó munkát, szerencsét. Megyek, mert nyafizik a gyerkőc
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:3717.
    Egyetértek veled. Nekem azt mondta a nőgyogyáász, hogy 1évi sikertelen probálkozás után már a meddöségi központba kell menni. lassan 1 éve probálkozunk. nemsokára megyünk egy teljes kivizsgálsra aztán megláátjuk. jo lenne már vmi eredmény. nekem is szokták mondani, hogy rááérek, meg hogy minek sietettem a dolgot. Hát nem tudom, én 28 éves vagyok, a férjem 33.
    előzmény:
    Muminn (11)
     
  11. 2005. január 6. 11:3516.
    Én is azt hallottam, hogy a túl sok szex az nem jó :) mármint ilyen szempontból!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 6. 11:3415.
    Nem Rád értettem! Csak ez nem vígasztalja azt aki babát szeretne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772859 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2005. január 6. 11:3114.
    :) Nem emlékszem hogy mondtam volna olyat hogy ne menjen orvoshoz. . . csak azt hogy ne aggódjon. . .
    előzmény:
    Muminn (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:3113.
    Én pont az ellentkezőjét hallottam. mi sajna nem birjuk csak két napig.
    :)
    előzmény:
    fiúsmama (12)
     
  15. 2005. január 6. 11:2712.
    Én azt hallottam, hogy az ötnaponkénti együttlét a legkedvezőbb a baba megfoganása szempontjából. Hát nemtudom, ti kibírjátok-e?
    előzmény:
    mennifog (10)
     
  16. 2005. január 6. 11:2611.
    Szia Mennifog (írok privit)!

    Mi is május óta próbálkozunk. Baba nincs. Nekem sokan tanácsolták menjek el orvoshoz. Először nem akartam elmenni, mert biztos voltam benne, hogy minden rendben lehet. Viszont nekem soha nem volt pontos. Aztán ahogy egyik hónapban 41 napra jött meg, akkor azt mondtam elég, nem várok tovább itt van valami, szét idegeltem magam ésatöbbi. Elmentem és most ott tartunk, hogy nincs peteérés, a páromat megvizsgálták, és volt egy vérvételem. Ha most megjön megyek HSG-re. De legalább kiderült, hogy nincs rendben valami. És már nem az számít, hogy terhes vagyok-e hanem az, hogy legyek egészséges. Fölösleges köröket fölösleges lefutni, és szétidegelni minden hónapban magunkat. És azt nekem ne mondja senki, hogy az normális, ha valaki 3-8 évig próbálkozik és csak utána jön a baba. Nyilván türlemesnek kell lenni, ezzel egyetértek, de ha időben kiderül baj van, és tudnak segíteni, akkor lépni kell. Mert akárhogy számolok vagyok 25 éves, és tegyük fel nem lépek, várom a csodát és 5 év múlva jön csak akkor 30 évesen szülöm az elsőt, és még szeretnék kettőt, de nem rögtön egymás után. No comment. Persze ezzel nem megbántani szerettem volna senkit, csak én például nem szeretem amikor azt mondják jaaaaajjjj ráérsz még, ne menj orvoshoz, az x y-nak is 5 év múlva jött össze! Ha most nem megyek el orvoshoz, akkor futok még pár kört az biztos, mert ma vagyok a 41. napon és semmi. . .
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_119360
    Torolt_felhasznalo_119360
    2005. január 6. 11:2210.
    helyesírás miatt bocsi, de siettem!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_352952
    Torolt_felhasznalo_352952
    2005. január 6. 11:209.
    Kedves Mennifog, eloszor is a helyesirasod botranyos. Masodszor van remeny, menj el reszletes kivizsgalasra paroddal egyutt es Chlamydiat is nezesd meg. Majd szedjel Elevitet es mehpempot, es ne gorcsolj! sok sikert.
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_119360
    Torolt_felhasznalo_119360
    2005. január 6. 11:158.
    Köszi hogy írtatok! :)
    Kicsit megnyugodtam. . de azért félek!
    Lehet az is az oka hogy még nem sikerült, hogy picit depis vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:107.
    Gratulálok! a hormontól nem híztál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971424 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_866581
    Torolt_felhasznalo_866581
    2005. január 6. 11:096.
    Szia!
    Szerintem ne keseredj el ilyen könnyen. Mi tavaly nyáár óta probálkozunk. Én is hőméröztem, irtam a megfelelő napokat, de eddig semmi. találtam egy címet a neten ahol tb-re elvégzik a páárokon a vizsgálatot hogy nincs e probléma. Ha gondolod megadom a számukat.
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_971424
    Torolt_felhasznalo_971424
    2005. január 6. 11:085.
    Szia!

    Mi majdnem 2 évig próbálkoztunk, és most sikerült. Átestem mindenféle fájdalmas és kevébé fájdalmas vizsgálaton, de semmi nem használt. Aztán kaptam hormont, csináltam ovulációtesztet, Elevit vitamint szedtem, ciklus elején cickafarkteát ittam. Most vagyok 6 hetes :-)
    Ne add fel, sikerülni fog! És próbálj meg másra gondolni, ha folyton csak a babára gondolsz, az nem jó.
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  23. 2005. január 6. 11:044.
    Szia Mennifog!

    Egyetértek gabci. k-val, de én még javasolnék neked néhány alternatív módszert.
    Mi is szeretnénk gyereket febrár végén vagy márciusba, ezért én is utána néztem egy-két dolognak.
    Kezdj el szedni magzatvédő vitamint, az ELEVIT Pronatol a legjobb a piacon, bár egy kicsit drága, annyi, mint egy jobb nevű komplex vitamin és én még javasolnám neked a LUNA-jógát. Ez egy termékenységet segítő jóga, ami a medence izmaidat lazítja és serkeni a szerveidet a befogadásra. Vannak már ilyen foglalkozások, de én a könyvet olvasom és csinálom a gyakorlatokat, mert nem érek rá eljárni.
    Próbáld meg, szerintem érdemes!
    A könyv főleg ezoterikus boltokban kapható!
    Jó próbálkozást!!!::)))
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  24. 2005. január 6. 10:593.
    Én nem tudom, hogy lehet rásegíteni, de mielőbbi babásodást kívánok Nektek!!!:)
    előzmény:
    mennifog (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2005. január 6. 10:522.
    Szia!
    Szerintem ne aggódj, Bár ezt mondani a legkönnyebb. . . .
    A barátnőm 3 évig próbálkozott, már fel is adták amikor teherbe esett. . . és szegény végigjárt egy halom kellemetlen kivizsgálást, meg mindent aztán amikor már beletörődött hogy bár igazából ok nincs rá, de mégse jön, akkor összejött neki, és várj . . .
    Ahogy abba hagyta a szoptatást, egyszer volt együtt a férjével és bumm összejött a második baba:) Szegény teljesen kétségbe esett, hogy az elsővel 3 évig semmi most meg egyszer nem vigyáznak és tessék:)
    Úgyhogy ne aggódj, szerintem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top