Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Már 10 napja késik

kryske
Létrehozva: 2005. január 6. 08:42
Szerintetek ez normális?Novemberben hagytam abba a fogigátlót,kétszer megjött pontosan,de ebben a hónapban nem.Már 10 napja várom.Múlt héten csináltam egy tesztet,negatív lett.Nem is érzem terhesnek magam,bár nem tudom,az milyen.Nagyon feszült vagyok,mint mielőtt meg szokott jönni.Szerintetek?
  1. Torolt_felhasznalo_570195
    Torolt_felhasznalo_570195
    2005. január 6. 11:0826.
    Nagyon buta krdés, de tényleg nem tudom. Soha nem vettem még tesztet, pedig már nem vagyok 16 éves. . . .
    Eggyüttlét utén hány nappal érdemes tesztelni először?
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2005. január 6. 10:5825.
    Én is a Gábriellre esküszöm:) De igazából azt írják hogy három napos terhességet mutat ki, pedig valójában a beágyazósád utáni 3 naposat:) Az meg nem mindegy. . . szerintem. . . :)
    Mindenesetre nekem még tuti módszerem a hőmérés. . . Mikor terhes lettem akkor 10 nappal azelőtt hogy meg kellett volna jönnie, beállt a hőmérsékletem 37, 2-re:). . . bár ez is biztosan egyénfüggő:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343264 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_253958
    Torolt_felhasznalo_253958
    2005. január 6. 10:5624.
    Sziasztok!
    Csatlakoznék a társasághoz, mert mi is épp a babaprojekt kezdetén állunk. Karácsony előtt hagytam abba a gyogyit, jövő héten kéne megjönnie. Hát remélem, minden rendben lesz. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_343264
    Torolt_felhasznalo_343264
    2005. január 6. 10:5323.
    Hehe, nekem a Gábriel nem mutatta ki először, na jó, akkor még csak két hetes volt (vagyis hát orvosilag 4, szóval még pont nem késett, de már nagyon be voltam sózva, ezért teszteltem :-))). Szóval ennyit a reklámról :-)
    Mindenesetre tesztet reggel, első vizelettel érdemes csinálni :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670642 (10)
     
  5. Torolt_felhasznalo_508579
    Torolt_felhasznalo_508579
    2005. január 6. 10:5222.
    Nálunk az apukával nincs gond, egy apától volt mindegyik, és talán lesz is. . . csak a második drágaságnak nem volt szerencséje. . . . :-(((((
    előzmény:
    bigben (21)
     
  6. 2005. január 6. 10:4821.
    :-) egyetértek. . . Nekünk már csak egy apuka kéne, olyan maradós, szeretős édesapuka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508579 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_508579
    Torolt_felhasznalo_508579
    2005. január 6. 10:4720.
    Háááát. . . . Annyira ne irígykedj. Nem volt mindig minden rendben. . . :-(((

    De most már aránylag túl vagyok a nehezén. . .
    Imádom mindkét lányomat, és talán még lesz egy fiú is. . . ki tudja! :-)

    Imádok babázni! Nincs annál semmi csodálatosabb! Egy édes babánál nincs nagyobb ajándék!
    előzmény:
    bigben (18)
     
  8. 2005. január 6. 10:4219.
    Sziasztok!
    Épp nekem való téma.
    Tegnap kellett volna mensesnek kezdődnie nálam is és minden létező tünetem van, néha hányinger, sok hasfájás, néha derákfájás, néha megesküszöm, hogy megjött, szaladok a betéttel, máskor meg mellfeszülés, mennék a tesztért. Kora terhességem lehet, max. 3-4 hét vagy mensi előjelek.
    Kitartást a hasonló cipőben járóknak!:))
    Én vasárnap reggelig várok a teszttel, ha ünnep, legyen ünnepnap. :)
    előzmény:
    mottihun (16)
     
  9. 2005. január 6. 10:3918.
    De jó neked. . .

    sárgulok, mint egy citrom. . . Babázni szeretnék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508579 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_508579
    Torolt_felhasznalo_508579
    2005. január 6. 10:2617.
    Szia!
    Én az elsővel rögtön a gyógszerszedés után terhes lettem. Meg sem fordult a fejemben a terhesség, mert félretájékoztatott egy doki. Türelmesen vártam, hogy ugye a gyógyszer után majdcsak visszaáll a ciklusom, aztán egyszercsak rengeteget jártam vécére, a mellemhez egy picit sem lehetett hozzáérni annyira fájt. . . és kiderült, hogy jön a baba. . . Féltem, hogy a gyógszer miatt nehogy baja legyen, de ma már 12 éves nagyszájú kamasz. . . :-)

    A következőnél semmi tünetem sem volt, de valahogy tudtam, hogy ismét pocakosodom, mert nekem mindig pontosan jött meg (25-26 napra), és a 28. napon már biztos voltam benne.

    És most ismét nem volt tünetem, se mellfeszülés, se gyakori pisilés. . . legalábbis az elején. . . aztán a férjem szerint hisztis liba lett belőlem, de megérte!!!

    Úgyhogy kitartás! Szurkolok neked, hogy legyen egy édes babucid. A másodiknál erős volt a tesztcsík, most viszont csak egy halvány csíkocska jelezete, hogy mintha lenne ott valami. . . .
    előzmény:
    kryske (15)
     
  11. 2005. január 6. 10:1316.
    Azt írják, a mellfeszülés-hasfájás a koraterhesség tünete is lehet. . . Én most pont ezt hiányolom magamon, várom én is a 2 csíkosat, de még nagyon korán vagyok, még nem mutatott terhességet- De azért még reménykedem, várok még egy hetet. Nekem amúgy csak a hasam fáj, de az állandóan.
    előzmény:
    kryske (15)
     
  12. 2005. január 6. 10:0215.
    Köszönöm szépen a sok választ!
    Azért hagytam abba a gyógyszert, mert babát szeretnék. Most éppen ezért nem attól félek, hogy terhes lettem, hanem inkább attól, hogy megkavarodott valamitől a menstruációm és így ki tudja mikor ehetek teherbe. Rettentő feszült vagyok, de nem tudom, hogy attól nem jön meg, vagy attól vagyok feszült, hogy nem jön meg:-)Főleg a mellem érzékenysége zavar, a mellbimbóm legfinomabb érintése is szörnyen fáj. A tompa hasfájást még elviselném. Lehet, hogy csinálok még egy tesztet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_168680
    Torolt_felhasznalo_168680
    2005. január 6. 09:5514.
    Én lassan 1 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését, azóta rendszeresen heteket késik a menstruációm. Mielőtt elkezdtem gyógyszert szedni, akkor is elég rendszertelen volt, de azóta tényleg felborult minden. Első pár alkalommal gyanakodtam, hogy terhes vagyok, vettem a teszteket, és semmi. Most éppen 3 hete késik, de már nem idegesítem magam miatta. (Egyébként régebben elmentem nőgyógyászhoz a rendszertelen ciklus miatt, azt mondta, hogy semmi gond, szedjek 3 hónapig fogamzásgátlót, az beállítja a ciklust 28 naposra. Azóta se értem, mi volt ebben a logika. Nem is kezdtem szedni, csak amikor már szükség volt rá. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 6. 09:5113.
    szevasz! Szerintem is csinálj még egy tesztet, biztos, ami biztos, de ne dobd ki azonnal, ahogy lejért dobozra írt néhány perc. A múltkor csináltam egyet asszem 5, 10, 13 nap múlva, Gábrielt és Coraxot. Láttam, nincs rajtuk csak 1 csík, aztán amikor fél ótra múlva újra kellett pisilni, visszamentem, és csak úgy odanéztem, ott volt még egy csík, rettentő halványan. Azóta sincs menzeszem:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 6. 09:3712.
    Így van, így van, így van :)
    előzmény:
    Angel_fire (11)
     
  16. 2005. január 6. 09:3311.
    Teljesen természetes, hogy ilyen történik. Szerintem egyszerűen csak arról van szó, hogy a szervezeted próbál ráállni a tabletta után a "saját" hormonháztartásodra. Ne aggódj!
    előzmény:
    kryske (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_670642
    Torolt_felhasznalo_670642
    2005. január 6. 09:2710.
    A Gábriel nevű teszt már 3 napos terhességet is kimutat. Állítólag a legmegbízhatóbb.
    Sajnos én is így jártam védekezés mellett. Először csak késett a mensi, fájdogált a hasam, érzékeny lett a mellem. Tipikus premenstruációs jelek. Aztán jöttek a hangulatváltozások, és a teszt. Sajnos pozitív lett. Azt hittem összeomlik körülöttem a világ. Mindenképpen menj el orvoshoz, az UH egyértelműen meg fogja mutatni mi a helyzet.
    előzmény:
    kryske (1)
     
  18. 2005. január 6. 09:159.
    Esetleg a teszt hibás volt. . Én jártam már úgy, hogy a patikában rég lejárt szavatosságú tesztet kaptam, persze, nem ellenőriztettem, otthon pedig SEMMIT nem mutatott.
    Nekem a gyógyszer abbahagyása utáni hónapban rögtön sikerült a baba.
    Úgyhogy minden elképzelhető.
    6 hetes terhességet már az UH ki tud mutatni, esetleg menj el dokihoz a gyanúddal. Ha még aktuális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 6. 09:138.
    Én pont így voltam vele, és aztán 14 napra megjött. . . :)

    Kitartás :)
    előzmény:
    kryske (1)
     
  20. 2005. január 6. 09:087.
    Nekem mikor babát szerettünk volna késett 2 hetet. Nagy volt az öröm. . . aztán az UH megállapitotta, hogy nincs terhesség. Nálam a feszültség okozhatta. Nálad is lehet ez.
    De azért én elmennék dokihoz.
    előzmény:
    kryske (1)
     
  21. 2005. január 6. 09:046.
    A menstruáció előtti, illetve a kora terhességi tünetek, sajnos megtévesztésig hasonlítanak egymásra :-(( Pár nap múlva vegyél egy újabb tesztet. Más biztos módszert nem tudok. Ilyen fiatal terhességet még a doki sem tud kitapintani. . .
    Azért hagytad abba a gyógyszert, mert babát szeretnétek?
    előzmény:
    kryske (1)
     
  22. 2005. január 6. 09:045.
    HA nem vagy terhes, lehet a fogigátló miatt. Még mindig jobb, mint nekem volt: én három hétig véreztem. :(( HA zavar, akkor menj orvoshoz. De lehet, hogy tényleg csak stresszes vagy.
    előzmény:
    kryske (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_962463
    Torolt_felhasznalo_962463
    2005. január 6. 09:044.
    43=3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962463 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_962463
    Torolt_felhasznalo_962463
    2005. január 6. 09:033.
    amikor én abbahagytam a gyógyszert, az első 11 napot késett. Én sem éreztem terhesnek magam, semmilyen tünetem nem volt, de azért 2 tesztet megcsináltam. Bár az eredményük negatív lett, s a mensim is megjött, de rá 43 hétre kiderült, hogy mégis terhes voltam. Mégpedig ikerterhes, s a mensim igazából az egyik magzat felszívódása miatt volt.

    Most lehet, hogy ezzel belédbújtattam az ördögöt, nem tudom szeretnél-e babát vagy nem. De akárhogy is sok szerencsét ahhoz, amit szeretnél.
    előzmény:
    kryske (1)
     
  25. 2005. január 6. 09:002.
    Talán valami stressztől!Az simán lehet. Nincs pl. vizsgád vagy ilyesmi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top