Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angyali érintés

Torolt_felhasznalo_716629
Torolt_felhasznalo_716629
Létrehozva: 2005. január 3. 18:03
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy volt e valakinek szerencséje megtapasztalni az angyalok közelségét, jelenlétét.
Találkozott-e már valaki angyalokkal? Kérte e a segítségüket?
Mik a tapasztalatok?
Előre is köszi Mindenkinek!
  1. 2005. február 11. 08:411226.
    Szövegértelmezés II:
    Előzmény:

    TE: "Sőt. Ahol én dolgozom baromi sok pali van és nagyon jól keres. Több ezer emberről van szó. Vannak itt nőcik is, de inkább le sem írom, hogy hogyan teljesítenek.

    Ez már egy valósabb helyzet. "

    kysslina: "Van, aki nem oly iskolázott, vagy nem él olyan helyen, ahol a végzettségével is akár, de el tudna jól helyezkedni. De ő is ugyanolyan tagja a társadalomnak amelyben élsz, mint te. "

    Válasz TE:
    ""Szóval az is az én hibám -
    -ha valaki nem tanult eleget és most trógerként kell gürcölnie?"

    Válaszom: Nem kellene elfeledned a válaszoknál, hogy mire válaszolsz!-))) Ugyanis, én iskolázottság ÉS helyekről írtam. Te pedig trógerekről.

    Nos elemzem a válaszod:

    "ha valaki nem tanult eleget és most trógerként kell gürcölnie?"

    - azaz, aki nem tanult annyit, mint te, (eleget, hiszen te azt az eleget megtanultad, és jól keresel) tróger. Ugye csak viccelsz??? vagy aki tróger, azért az, mert nem tanult eleget. Ez is vicc ugye???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1223)
     
  2. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 11. 08:351225.
    Ennyire fáj az igazság cháver, hogy csak velem tudsz fogalalkozni? Én valóban nagyon dűhös ember vagyok. Már három klavit szétvertem a monitoron. Ennyire felbosszantottak súlyos érveid! Bizony.

    Továbbiakban nem foglalkozom veled. Majd akkor ha fel tudsz fogni pár mondatot és el is gondolkodsz róla. (Látod. . . így jársz ha kapásból válaszolsz gondolkodás nélkül. )

    Na megyek dühöngeni, mert annyira frusztrált vagyok. Jó vetítést mozigépész:)
    előzmény:
    kysslina (1229)
     
  3. 2005. február 11. 08:331224.
    Szóval nem olvastad el, amit írtam rendesen! " És mutass nekem egyetlen olyan társadalmat, ahol minden rétege annak tudta biztosítani a nő számára amit most hiányolsz. "

    EZT KÉRDEZTEM! Nem azt, hogy olyat, ahol akadt ilyen is. Úgyhogy, mielőtt lehülyézel, olvass vissza, hogy mire írod!! A kérésemre pedig sem Egyiptom, sem a Sumér civilizáció nem jó válasz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1222)
     
  4. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 11. 08:301223.
    szövegértelmezés kezdőknek.

    első lecke. (nagyon kezdő fokozat)

    Kedves gyehekek! Lássunk egy elrettentő példát, hogy mit nem szabad:

    Eredeti mondat:

    "Szóval az is az én hibám ha valaki nem tanult eleget és most trógerként kell gürcölnie?"

    Itt pedig a félreértelmezés iskoapéldája olvasható:

    " A másik: nem hinném, hogy le kellene trógeroznod azt, akinek nem sikerült veled azonos kvalitású munkahelyre elhelyezkednie. "

    Gyehehek! Jól figyeljetek mindig a mondatok kontextusára és könyörgöm értelmezzétek őket lehetőleg egyben!

    Az órának vége. Marsh haza!
    előzmény:
    kysslina (1228)
     
  5. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 11. 08:071222.
    Lásd lejjebb. Nekem az nem érv, hogy leírod képzelgéseidet.

    előzmény:
    kysslina (1225)
     
  6. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 11. 08:061221.
    Hol írtam én azt, hogy anyám precedens??? Te mit olvastál jóember?! Jó lenne ha értemeznéd amiket írok, mert kezd nevetséges lenni, hogy vélt dolgokat írogatsz nekem és azon sértődgetsz.

    Az én frusztráltságomról te semmit sem tudsz cháver. Nyugodtan foglalkozz velem, megszoktam, hogy érvek hiányában ez megy. Ahhoz nagy tehetség kellett, hogy összevond a vélt frusztráltságomat a tinikurvák és tsaik látható jelenségével.

    Én nem kenem a felelősséget. Rámutattam arra, hogy mit miért. De ne képzeld már, hogy majd én mondom meg az anyukának, hogy ne úgy öltöztesse a lányát mint egy ribancot. Az én portám rendben van. Az első lépés megvolt. A többihez meg nulla közöd van.

    Apám. . nem semmi. A feminizmusról jól összehordtál egy kis gyerekmesét. Olvass már vissza. Ez nem meskete. Ahogy te elképzelted. Olvastál csak akár egy könyvet a feminizmusról??? Egyáltalán nem a hűtőről és a fakanálról szólt! Te jó ég!!!!

    Egyiptomról meg nem vitázom veled, mert a mesedélutánt nem veled szeretném tölteni.

    "A saját tragédiáimat a részemként tekintem, és nem véres zászlómként a frusztrációmra, amit meglobogtatok, mint valami nagymenő horrorfilmrendező. "

    Na most írom le: Te teljesen hülye vagy, de az a legrosszabb, hogy emelett ostoba is. Leírom ezredszerre is, hogy OLVASS MÁR VISSZA mielőtt képzelgéseid leírod. Én annak kapcsán írtam anyámról, hogy az előző hozzászólásban leírt tömény nyálhoz némi kontrasztot adjak. Érted?
    Leírjam még egy párszor?

    O L V A S S M Á R V I S S Z A !!!
    előzmény:
    kysslina (1216)
     
  7. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 11. 07:541220.
    Á értem! Szóval az is az én hibám ha valaki nem tanult eleget és most trógerként kell gürcölnie? Nagy az én bűnöm, hogy nekiálltam kikovácsolni a magam szerencséjét. Borzasztó!

    Tévedésben vagy cháver. NEM ugyanolyan tagjai a társadalomnak, mert hierarchia van. Gondolkodj el ezen mielőtt ismét az álomvilágról írogatsz nekem.

    Hüyének meg azt nézem aki hülyeségeket ír. Ha meg úgy gondolom, hogy az vagy, akkor meg is írom neked. (Addig meg tedd félre a paranoid képzelgéseket és ne vetíts. )
    előzmény:
    kysslina (1212)
     
  8. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 11. 07:491219.
    Olvass törikönyvet és akkor tán rájössz, hogy a rabszolga témád miért nem állja meg a helyét eme vitában. A stílusom olyan amilyen. Nem kötelező velem szóba állni.
    előzmény:
    kysslina (1211)
     
  9. 2005. február 10. 23:391218.
    off: gyönyörű a site-od
    előzmény:
    Rebelly (1216)
     
  10. 2005. február 10. 23:361217.
    "Nos, érvek, érvek ellen, és mellett lettek itt felsorakoztatva, de nem láttam közöttük a megoldást, amit lehet, hogy valóban nem mi fogunk megtalálni, de ez nem is baj, már az is jó, ha legalább észrevettük, hogy probléma van.
    Érdekes látni az indulatok energiáit, mindíg lenyűgözött ez az emberben.

    Valamiről azonban szerintem megfeledkeztetek, mikor egymásra mutogattok (én is, hiszen én is beszáltam a vitába az elején), és ez a társadalom:"

    Ezt írtam egy előző hozzászólásomban. Viszaolvasva az itteni írásokat, látom, te sem kedveled a nőket, tehát nem értem, miért sértett téged az én ugyanilyen véleményem.

    Ha én meg tudnám neked alkotni az eszményi társadalmat, akkor valószinűleg nem itt pötyögnék hozzászólásokat az NLC-n, hanem árnám a Nobel békedíjamat. Kicsit sokat vársz másoktól!

    Egyébként szuverén, önmagam véleménye az, hogy nem létezik. Ugyanis ez esetben mindenkire egyforma zsákokat kellene szabnunk, ami nem lehetséges, ugyanis nem vagyunk egyformák. Ugyanazoka jogok más kezekben más fogalmakká válnak, és másként is érvényesülnek. Ez történt a feminizmussal is. Az egyik csupán emberi körülményeket akart a férfiak mellett élni, a másik pedig a férfiak helyét átvenni.
    előzmény:
    Rebelly (1216)
     
  11. Torolt_felhasznalo_728395
    Torolt_felhasznalo_728395
    2005. február 10. 22:561216.
    /Ohh! S lőn világosság!. . most "esett le" hogy honnan ismerős a nicked- egy másik topicon már olvastam ezt-azt Tőled. . Nah igen-Ezután már értem miért is tudod ennyire "szabályszerüen"h. meddig terjed és mit jelent a "személyeskedés" fogalma. . . :)) /

    Rendben- akkor ezt a személyeskedés kérdést hagyjuk. Valójában nem tartozott rám. . . bocsánat.

    De azt hiszem írtam valami témába vágó kérdést is, / RrRrR: "milyen a JÓ társadalom?"/ ha van erről pl. elképzelésed, "hallgatom".
    előzmény:
    kysslina (1215)
     
  12. 2005. február 10. 22:301215.
    Az, hogy nem kedvelem a nőket, nem jelenti azt, hogy nem szándékozom őket megkedvelni.
    Személyeskedés az, amikor valakinek olyan dolgát hozom elő a beszélgetés folyamán, amiről ő nem írt, és teljesen más dolog, nem tartozik a témához.
    Amely írásra írtam, abban bizony benne foglaltatik a személyes élménye, ami alapján általánosított, tehát nem személyeskedés, ha a leírtakra válaszolok.
    Az lenne az, ha valamely más topicon olvastam volna eme élményét, és áthúzom ide, erősítve mondandómat. Nem ezt tettem.
    Nem értem, miért kellene kedvelnem a nőket? Miért előírás az, hogy én kit, és miért kedvelek? Másrészről sok olyan van, akit nem kedvelek, de tisztelhetek. A kettő nem egy, és ugyanaz.
    előzmény:
    Rebelly (1214)
     
  13. Torolt_felhasznalo_728395
    Torolt_felhasznalo_728395
    2005. február 10. 22:231214.
    (1214re)
    OFF:
    Kysslina- érdekes fogalmaid vannak a "beszélgetésről"- és ezek szerint a "személyeskedésről" is.
    Talán nem ártott volna az utolsó három hozzászólásodat talán még1x átfutni, mielőtt elküldöd . . Bár, . . szived joga bárkinek bármilyen elejtett kijelentését sokszorosan is az orra alá dörgölni (mert hát ugye NEKED miért is ne lehetne, ) -csak éppen ez, most, sztem gusztustalan húzás.
    Dehát minek is "papolok". . . ? Hiszen te ki nem állhatod a nőket- így gondolom egy nő bárminemű hozzá(d)szólása "hidegen hagy". .

    ON: Tehát ha a személyeskedést kihúzzuk, marad a
    "a társadalmat mi alakítjuk, hát alkossunk jó társadalmat"
    kijelentésed- ezzel teljességgel egyetértek :)
    De milyen lenne a "JÓ" társadalom?


    előzmény:
    kysslina (1211)
     
  14. 2005. február 10. 21:591213.
    Köszönöm! No, az a valami, az volt az! Valamit azért csak éreztél :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811559 (1210)
     
  15. 2005. február 10. 21:081212.
    Mi a való világ? Ami téged körülvesz, vagy ami azon túl is létezik?
    Én írtam egy helyzetről, ami bizony valós helyzet, az, hogy neked sikerült jó munkahelyet találnod, attól még ez nem érvényes mindenki másra. Van, aki nem oly iskolázott, vagy nem él olyan helyen, ahol a végzettségével is akár, de el tudna jól helyezkedni. De ő is ugyanolyan tagja a társadalomnak amelyben élsz, mint te. És nekik bizony a leírt helyzettel kell megküzdeniük. Egyszóval nem kellene hülyének nézni egyből azt, aki más véleménnyel bír, mint a tied.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1162)
     
  16. 2005. február 10. 21:031211.
    Ne mond nekem, hogy az egyiptomi civilizációban mindenkinek, mert voltak ott rabszolgák is. Ugyanez vonatkozik a Sumérokra is, ott sem minden társadalmi rétegnek egyformán. Én beszélgetek veled, és nem személyeskedek. Próbáld a hangot, amelyben beszélsz ebbe a stílusba terelni! köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1163)
     
  17. Torolt_felhasznalo_811559
    Torolt_felhasznalo_811559
    2005. február 10. 20:101210.
    Akkor sikeres továbbkeresést! :)
    Egyébbként a páromnál én sem azonnal éreztem ezt! Csak tudtam, hogy valami miatt nagyon fontos! Nemsokára utánna teljesen megértettem! :)
    Úgyhogy tényleg csak azt tudom mondani, hogy sok sikert a kereséshez! :)
    előzmény:
    Hadasa (1209)
     
  18. 2005. február 10. 20:011209.
    :-)))) Egyik sem rosszabb, vagy jobb a másiknál: egyetértek! Vagyon abban igazság amit írtál, ám úgy gondolom, hogy aki nekem van teremtve, azt csak észreveszem. . . legalábbis bízom benne! Mert ha valakit nem kíván testem-lelkem, nehezen tudom elfogadni, hogy ő van nekem szánva. . . szóval ezt valahol belül mind a két félnek érezni kell. Tudod. . . az a bizonyos "belém csapott a villám". Én is voltam már úgy, hogy azt hittem, na, ő az igazi! Aztán kiderült, hogy deeeehogy! És vszleg fordítva is előállott már helyzet. Az igazi Igazi azonban - legalábbis egyelőre - várat magára! A reményt persze nem adom fel, csak nincsenek túl jó tapasztalataim. . . persze én sem vagyok földre szállott angyal :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811559 (1201)
     
  19. 2005. február 10. 18:141208.
    Be kell vallanom, hogy miután leírtam a szöveget, rájöttem hogy valakit annyira hárítottam, hogy el is felejtettem. S ez Nyanyci. Nem illik abba a képbe, amit írtam, de azt gondolom, hogy a többiek igen. És most csak a fórumban megszólalókra gondolok. Persze, hogy én is ismerek nőket, akik verik a gyereküket, s akár örökbe is adnák apár hónapos újszülöttet - csak azért mert több a macera a gyerekkel, mint gondolta. És abszolút át tudom érezni a helyzetedet. Igaz, engem nem az anyám, hanem az apám vert, ebonit rúddal, a lábamat és kézfejemet - véraláfutásosra. Vagy ütött akkorát, hogy a fal adta a másikat, szó szerint. Tíz éves voltam. Ja, és nem volt részeg. Csupán nem tudott elfogadni olyannak, amilyen voltam. Azzal vígasztalom magamat, hogy biztosan így kellett megtanulnom azt, milyen, ha valakit nem fogad el a köMa már TALÁN nem gyűlölöm. csak elfogadom, hogy van. A mai napig apaképet keresek a férfiakban, még a nálam tíz nappal idősebb férjemben is.

    "Én meg azt gondolom, hogy egy gyerek kipottyantásától senki sem lesz buddha. Életemet meg nem ismered, hidd el, hogy tanulhattam elegedet a felelősségről. Talán jóval többet is mint te. Sose tudhatod. " Biztosan így van. Hidd el, nekem csak a hangnemmel volt bajom, és ez késztetett írásra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1173)
     
  20. 2005. február 10. 18:141207.
    "Negatívnak te érzed, mert érintettnek tartod magad a témában. " Csupán emberként vagyok érintett a témában. Bántó a hangnem. csak ennyi.

    "Ha a barátodról kiderül, hogy méltatlan. . . mi a gond? Nem jól választottál. Egy párkapcsolat is arról szól, hogy jól válassz. A te logikád szerint bárkit össze lehetne rakni bárkivel. Ne válogassunk, mert az cúnya dolog. Jól is nézne ki a leszbikus törpenéger prosti egy lepráspúpos arab koldus mellett. . . A barátság pont arról szól (férfiak közt, mert szvsz a nők inkább pletykapartnert keresnek), hogy az életben bajtársként tudj kiállnii azok mellett akiket valóban tisztelsz és értékelsz. Ezért van az, hogy a pasik sokkal többre tartják a barátságot mint a nők. " Bocs, de kiforgatod a szavaimat. Ha csalódsz a barátodban, persze, hogy megszűnik a barátság. Sőt, lehet, hogy csak Te/Én hitted/hittem, hogy az volt.
    Egy szóval sem mondtam, hogy ne válogassunk. De azt nem tudhatod, hogy a másik honnan indult, és hová tart. Csak a jelent látod. Nincs jogod ítélkezni. Igyekeztem nem ítélkezni ebben az írásban sem. Csupán kérdeztem, és felvetettem néhány lgondolatot.
    A pletykatársat kereső nőkkel kapcsolatban pedig csupán megvonom a vállamat: nem élhetsz kellemes környezetben, ha csak ilyeneket ismersz. S meg kell mondanom, nem hiszem, hogy csak ilyenek vannak körülötted.

    "Sok ilyet láttam. Ezek az emberek a leg életképtelenebbek. Maguk tehetnek róla, hogy ilyen helyzetbe kerültek. Nem kell másokra mutogatni folyton. " Nem mutogattam másra. Csupán egy kórképet írtam le a mai társadalomról. És ezeket az embereket szánom, mert valóban csak ők tehetnek a helyzetükről. Általában egyébként ők mutogatnak a világra, s okolják a másikat a helyzetükért. Ezt próbáltam leírni.

    folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1172)
     
  21. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. február 10. 18:071206.
    az az emberi ego önhittsége, hogy a gazdasági folyamatok mögött egyéneket lehet találni (pro vagy kontra).

    Még a jelenlegi világrend élén is családok állnak, nem egy-egy emberek.
    előzmény:
    Zsólánya (1197)
     
  22. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. február 10. 18:061205.
    hápersze. . . mindig a férfiak a hibásak :0DD

    De miért is volna a kakas a hibás? a tyúkoknak ugyanúgy rendelkezésükre áll minden, hogy önálló személyiséggé, egyéniséggé váljanak. . . ha nem teszik, akkor a kakas a hibás? Ugyanmár :0DD

    A felelősséget mindenkinek vállalnia kell :0)
    előzmény:
    Rebelly (1199)
     
  23. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. február 10. 18:031204.
    nem a kultúra, hanem a civilizáció!

    Az egyiptomi, mezopotámiai, indusvölgyi, stb. kultúrák sem pusztultak el, legalábbis nem teljesen.

    A hatásaik viszont mindmáig érezhetők. . .

    És ha jobban belegondolunk, ez a legtöbb, amit elérhetünk a földi életben: azt, hogy hatással vagyunk az egészre. (leszámítva persze a saját Utunkon való haladást)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928805 (1198)
     
  24. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. február 10. 18:011203.
    A szabadság nem szabály- és törvénymentességet jelent ;)

    Miért lennél droid?
    előzmény:
    Rebelly (1200)
     
  25. Torolt_felhasznalo_811559
    Torolt_felhasznalo_811559
    2005. február 10. 16:521202.
    "nem gondolod, hogy egy kicsit borusan látod a helyzetet?"

    Sajnos nem látja túl borússan! :(

    ""A mai világért, társadalomért, civilizációért már semmit sem lehet tenni. "
    pusztulásra van ítélve az emberi kultúra?"

    Ez az emberiség igen. Bizonyos emberek eljutnak oda ahova kell, bizonyos emberek pedig, ledarálódnak! És nem csak a testük! :(

    "Régen is rengeteg igazságtalan háború volt. "
    Ez nem mentség a mai dolgokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928805 (1198)
     

Címlap

top