Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angyali érintés

Torolt_felhasznalo_716629
Torolt_felhasznalo_716629
Létrehozva: 2005. január 3. 18:03
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy volt e valakinek szerencséje megtapasztalni az angyalok közelségét, jelenlétét.
Találkozott-e már valaki angyalokkal? Kérte e a segítségüket?
Mik a tapasztalatok?
Előre is köszi Mindenkinek!
  1. 2005. február 10. 14:421176.
    és igy lesz az angyali érintésből szép lassan egy brazil szappanopera. . :))
    előzmény:
    Rebelly (1175)
     
  2. Torolt_felhasznalo_728395
    Torolt_felhasznalo_728395
    2005. február 10. 14:401175.
    "egy gyerek kipottyantásától senki sem lesz buddha. . " :)))))))))
    Egy pont ide !
    Hja.
    . . . nem lesz Buddha. . de azt hiszi. . ám csak te(külső személy) látod. . hogy ez nem igaz. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1173)
     
  3. Torolt_felhasznalo_728395
    Torolt_felhasznalo_728395
    2005. február 10. 14:341174.
    Először is: tisztelem a véleményed, s bár nő létem ellenére meg van a saját (többnyire sajnos negatív) véleményem a nőkről, mégis úgy gondolom túlontúl általánosítassz. . . "nem ül"az a 99%-1% arány. . . . . . annyira azért (remélhetőleg) nem vészes a helyzet.
    /Az arányok helytelenségének tényét talán kicsit az is megtámogatja ha megnézed a Mensa ffi-női tagjainak arányát. . /
    Sztem az az általánosítás pedig részedről, hogy *a nők inkább pletykapartnert keresnek* és *a pasik sokkal többre tartják a barátságot mint a nők* teljesen tipikusan férfiúi önigazolgatás. . Drága Kamutef-én, zömében fiúk/férfiak között nőttem fel, illetőleg olyan nőkkel, akiknek férfiként kellett helytállni a mindennapokban. . . így volt időm "betekinteni" a híres s oly sokszor mintegy már közhelyként hangoztatott "a férfiak csak tájékozódnak és barátságokat kötnek" szlogen mögé- hidd el, a női "pletyka" és a f. fi"tájékozódás/informálódás" teljesen egy kutya :) hmmm. . . előfordulhat persze, hogy csak nekem volt olyan "szerencsém"(?), hogy 26éven át efféle fiúk/férfiak vettek körül :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1172)
     
  4. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 14:131173.
    "Hova tovább? Túlélési lehetöség a nárcizmus, a depresszió, a megkeseredettség, a paranoia. Kész a mai világunk. Nem nagy recept. "

    Sok ilyet láttam. Ezek az emberek a leg életképtelenebbek. Maguk tehetnek róla, hogy ilyen helyzetbe kerültek. Nem kell másokra mutogatni folyton.

    "Ha visszaolvassátok a topicot ebben a témában, észre lehet venni, hogy kinek van gyereke, s kinek nincs. A gyerek toleranciára, söt ELFOGADÁSRA nevel bennünket. "

    Ó valóban. Nyanycinak három is van asszem és marha elfogadó:D:D:D Vicces vagy. Anyám meg az elfogadás iskolapéldája. Elmondanám neked, hogy engem nagyon sokáig vert. Annyira, hogy a saját véremen csúsztam este az ágyba. Reggel meg púderezte az arcomon a lila foltokat. Elfogadásról papolsz? Mesélek én róla neked. Az osztályfőnököm (szintén nő) persze észrevette, hogy mi a helyzet. Szerinted mit tett? Nagyon elfogadó volt! Elfogadta, hogy anyám tutira indokoltan vert ronggyá minden este. Indokoltan hangosította fel max erőre a lemezjáccót, hogy a szomszédok ne hallják az üvöltésem. Ó! Ez csak egy eset. Pechem volt ugye? Ha gondolod még hozok ezernyi élő példát. Szóval kímélj meg a nyálas anyukás-elfogadós dumától, mert messziről bűzlik. (Ja. . és mielőtt kikövetkezteted: nem utálom emiatt /sem/ a nőket. sőt. . láttam már jó anyát is. )

    "Azt gondolom, a másik ember iránti felelösségtudat csekély ismerete mellett írtátok le azt, amit. "

    Én meg azt gondolom, hogy egy gyerek kipottyantásától senki sem lesz buddha. Életemet meg nem ismered, hidd el, hogy tanulhattam elegedet a felelősségről. Talán jóval többet is mint te. Sose tudhatod.

    előzmény:
    abelardus (1169)
     
  5. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 14:041172.
    Jó a történet és tetszik, hogy energiát fektetsz a vitába. Engedelmeddel most darabokra is tépem az egészet.

    "El kellene azon gondolkodni, hogy ki miért talál magának olyan párt, amilyet. Kamutef csak emocióbombákkal találkozik? - lehet, hogy túl racionális és elnyomja magában az érzéseket. Nem igaz, hogy a nök csak az "I'm very happy" létformát és a bárgyú mosolyt ismerik. Lehet, hogy a sok negatív tapasztalat miatt már olyan elöítéletek alakultak ki benned, vagy olyan elvárásaid vannak, hogy aki igazán megfelelne, az elretten, vagy ha lehetne még vmit "kihozni" belöle, nem jön elö, hiszen határozott negatív véleményed van a nökröl - úgy általában. "

    Véleményemnek nagyon kis hányada táplálkozik párkapcsból. Nem kell ahhoz egy emberi lényhez szorosan kötődnöm, hogy lássam miként működik. A fórum is alá támasztotta amiket levezettem. Ugyanakkor azt is mondom, hogy nem a nők 100%-ra vonatkozik mindez. (csak 99% a telítettség)
    A véleményemet nem tekintem negatívnak. Logikus? Igen. Realista? Igen. Negatívnak te érzed, mert érintettnek tartod magad a témában.

    "Olvasgatva a beszélgetést arra kellett rá jönnöm, hogy az alapvetö hiba : NEM TISZTELJÜK A MÁSIK EMBERT!!! Nem tudjuk megbocsátani neki a hülyeségeit, a retardáltságát, a sötétségét. . . stb. Mire föl? Mert mi zseniálisak vagyunk? Nem. Biztosan van, akinek a szemében mi vagyunk halál bunkók és sötétek, és nyálasok, vagy kíméletlenek. Lehet erre azt mondani, hogy lesz. . m, az az ember nem is érdekel, nem olyan, akinek a véleményére adok. "

    Miért kellene valakit azért tisztelnem, mert ember? Embernek lenni előjog? Szerintem nem. Eleve többre becsülöm az állatokat, de ez egy másik történet. Olyan ember meg nincs aki mindenkit tisztelne. Mutass egyet, hadd ámuljak el!

    "OK. Keresem azok társaságát, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak. Milyen jó együtt nagyszerünek lenni, és a többit lesajnálni! Egészen addig, amíg a barátomról is ki nem derül, hogy milyen bunkó, milyen fals felfogása van a világról, és nincs lelke. . . stb. A kör bezárult"

    Ha a barátodról kiderül, hogy méltatlan. . . mi a gond? Nem jól választottál. Egy párkapcsolat is arról szól, hogy jól válassz. A te logikád szerint bárkit össze lehetne rakni bárkivel. Ne válogassunk, mert az cúnya dolog. Jól is nézne ki a leszbikus törpenéger prosti egy lepráspúpos arab koldus mellett. . . A barátság pont arról szól (férfiak közt, mert szvsz a nők inkább pletykapartnert keresnek), hogy az életben bajtársként tudj kiállnii azok mellett akiket valóban tisztelsz és értékelsz. Ezért van az, hogy a pasik sokkal többre tartják a barátságot mint a nők.

    folyt köv
    előzmény:
    abelardus (1169)
     
  6. 2005. február 10. 13:521171.
    Eszemben sincs lehurrogni. Te így látod, én úgy. Ez van. Egyébként az, hogy az Örökkévaló mit szab rám feladatként, és mit a társadalom, az két, különböző dolog.
    Kicsit sem vagyok sértődös :-))))
    Szóval sem állítottam, hogy a férfiak ilyenek, meg olyanok, csak azt, hogy én nem találtam meg az igazit, ehhez nincs is egyebet hozzáfűznöm. Biztos bennem is van hiba, miért is ne lenne, de hát én sem várok tökéletest, csak olyat, aki nekem van teremtve. No, most vagy van ilyen, vagy nincs, vagy valaki más már lenyúlta. Több variációt nem ismerek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811559 (1152)
     
  7. 2005. február 10. 13:481170.
    folyt. : nem neki kellett válétozni, hanem nekem. - bocs, lemaradt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 10. 12:251169.
    Ami most következik, nem kritika, hanem felvetés. Nem támadás, hanem gondolat- vagy vitaébresztö.
    El kellene azon gondolkodni, hogy ki miért talál magának olyan párt, amilyet. Kamutef csak emocióbombákkal találkozik? - lehet, hogy túl racionális és elnyomja magában az érzéseket. Nem igaz, hogy a nök csak az "I'm very happy" létformát és a bárgyú mosolyt ismerik. Lehet, hogy a sok negatív tapasztalat miatt már olyan elöítéletek alakultak ki benned, vagy olyan elvárásaid vannak, hogy aki igazán megfelelne, az elretten, vagy ha lehetne még vmit "kihozni" belöle, nem jön elö, hiszen határozott negatív véleményed van a nökröl - úgy általában.
    Olvasgatva a beszélgetést arra kellett rá jönnöm, hogy az alapvetö hiba : NEM TISZTELJÜK A MÁSIK EMBERT!!! Nem tudjuk megbocsátani neki a hülyeségeit, a retardáltságát, a sötétségét. . . stb. Mire föl? Mert mi zseniálisak vagyunk? Nem. Biztosan van, akinek a szemében mi vagyunk halál bunkók és sötétek, és nyálasok, vagy kíméletlenek. Lehet erre azt mondani, hogy lesz. . m, az az ember nem is érdekel, nem olyan, akinek a véleményére adok. OK. Keresem azok társaságát, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak. Milyen jó együtt nagyszerünek lenni, és a többit lesajnálni! Egészen addig, amíg a barátomról is ki nem derül, hogy milyen bunkó, milyen fals felfogása van a világról, és nincs lelke. . . stb. A kör bezárult. Hova tovább? Túlélési lehetöség a nárcizmus, a depresszió, a megkeseredettség, a paranoia. Kész a mai világunk. Nem nagy recept.
    Ha visszaolvassátok a topicot ebben a témában, észre lehet venni, hogy kinek van gyereke, s kinek nincs. A gyerek toleranciára, söt ELFOGADÁSRA nevel bennünket. Kedves Kamutef és Drakhonis. Higgyétek el, nekem is csak addig volt nagy önérzetem és nagy pofám, míg nem lett gyerekem, aki secperc alatt bebizonyította, hogy ha nem vagyok észen, az egész életem elrontom. De sztem az övét is. Azt gondolom, a másik ember iránti felelösségtudat csekély ismerete mellett írtátok le azt, amit. Mondom ezt úgy, hogy RENGETEG IGAZSÁG volt benne.
    Egy kis személyes történet. Kemény nönek tart a környezetem, valsz. az is vagyok. Álmaim férfiját soha nem találtam: aki intelligens, jól lehet vele beszélgetni, felelQsséget vállal a tetteiért, szeret és hüséges is. Ezek így soha nem jöttek össze egyszerre. Természetes egy szelíd, kivárós, hallgatag de intelligens férfihez mentem feleségül, hiszen Ö tudott elfogadni úgy, ahogy vagyok :-)) Sokáig elégedetlenkedtem , hogy miért nem járunk társaságba, miért nem beszélgetünk órákat, miért nem cselekszik, miért nem áll ki az igazáért. Aztán jött néhány pofon az élettöl - szerencsére nem túl nagyok :-) -, s hirtelen kiderült, hogy amit addig nem láttam, azt ott volt benne, csak nem abban a formában, ahogyan elképzeltem. Leültem a csodálkozástól. És most jön amit kysslina írt: hinni benne, mögé állni, nem elvárásokat táplálni a másik irányába, felvállalni a befogadó szerepét. És a "békából" királyfi lett. Álmaim férfija: Nem ne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 10. 11:481168.
    1. Nem vagyok a csibéd! Én sem becézgetlek.
    2. Nem tudom kit égettem vagy akartam beégetni, nem tudom mikor nyafogtam neked.
    3. Szerinted kinek kellene megmondanom (megmondanunk, megmondani, ahogy akarod), hogy ez az egész szar. Most nem ezt teszem?

    Ui. Nagyjából tudom hány kiló vagyok. Van mérlegem. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1165)
     
  10. 2005. február 10. 11:431167.
    "Úgy élek ahogy megfelelő. " - kifejtenéd bővebben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1164)
     
  11. 2005. február 10. 11:391166.
    Igen teszek, ami persze nem biztos, hogy másnak vagy jelen esetben Neked megfelel, de nem is ez a lényeg.

    Én megteszem azt ami a legjobb szándékom szerint megtehetek, de ezzel nem javítom a statisztikákat, mint ahogy TE sem! Sőt nem is mindig látszik, hogy mit teszek azért, hogy jobb legyek én, a gyerekem, a környezetem. Lehet, hogy csak annyi az egész, hogy egy adott szituban egykor ordítottam, toporzékoltam most meg a megoldást keresem. . . és nyálasan megpróbálok szeretni, mindig és mindenkit aki utamba kerül, ami nagyon nehéz ( nem is sikerül egyenlőre) de nem lehetetlen. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1164)
     
  12. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:351165.
    Tudok jobbat csibém. Már leírtam pár oldalban. Minden egyén tehet valamit, de tudom, hogy bégetni kényelmesebb. Nyafogni meg pláne. A világ attól változott eddig is, hogy voltak akik meg merték mondani, hogy ez így egy rakás szar.

    Ui: A másik: azt teszek amit akarok, nem azt amit te gondolsz. Legyél már tisztában azzal, hogy hány kiló vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928805 (1161)
     
  13. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:331164.
    Mit teszek? Úgy élek ahogy megfelelő. Úgy cselekszem. Akár mondhatnánk azt is, hogy jó példával járok elő, de ez elég hányingerszagú. . .

    No és persze felhívom az emberek figyelmét ezekre a dolgokra. 99%-ban felesleges, mert vakok akarnak maradni.

    Sorolhatnám. . ám nem az a lényeg, hogy én mit teszek. Az a lényeg, hogy te teszel-e valamit.
    előzmény:
    Zsólánya (1160)
     
  14. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:261163.
    Én mondtam, hogy nem ártana művelődni. Ne vedd kioktatásnak, mert nem az. Ám mielőtt kijelentesz egy témában valamit. . nos nem árt utánanézni, hogy ne mondj butaságot.

    Ősközsségen kívűl:

    Sumer civilizáció
    Egyiptomi civilizáció

    pl. .

    Az Egyiptomi "csak" 4000 éven keresztül prosperált. A mi civilizációnk 2000 éves múlt és már összedőlőben van. Ezt rakd zsebre.
    előzmény:
    kysslina (1147)
     
  15. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:211162.
    Mit tudsz? Mert még nem derült ki. Leírtál egy elképzelt helyzetet és passz. Ez neked a való világ? Hol élsz? Az rtl klubban?:)

    Nem minden pasi dolgozik minimál bérért. Sőt. Ahol én dolgozom baromi sok pali van és nagyon jól keres. Több ezer emberről van szó. Vannak itt nőcik is, de inkább le sem írom, hogy hogyan teljesítenek.

    Ez már egy valósabb helyzet.
    előzmény:
    kysslina (1146)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 10. 11:201161.
    Várom ajavaslataidat!
    Mit tehet az egyén ez ellen?
    esetleg azokat tudom befolyásolni akik hallgatna rám, nem változtathatom meg a világot, csak magamat. Akkor kritizálj, ha tudsz jobbat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1157)
     
  17. 2005. február 10. 11:191160.
    Te konkrétan mit teszel ez ellen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620345 (1157)
     
  18. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:171159.
    Javaslom, hogy olvasd el újra Drakhonis áttekintését. Ne kapkodj.
    előzmény:
    Zsólánya (1144)
     
  19. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:161158.
    "A tinédzserek polgárpukkasztását ne keverd a feminizmussal! Éppen azért öltözik úgy, hogy szülei hülyét kapjanak tőle. "

    Te hol élsz? Az anyuci veszi meg neki a ruhákat! Érdekes egy pukkasztás amit a szülők pénzelnek. A punkok azok valóban pukkasztanak. (Na ők 100000x normálisabbak mint a mai átlag tini)

    Az a balfék szülők hibája ha hagyják, hogy a kölköt butítsa a média. Ezzel vissza is tértünk a probléma elejére. Ha anyuci éjjel nappal dolgozik, akkor nem tudja nevelni a lányát, fiát. Lesz belőle valami mutáns, de hát így egyéniség!

    Kár a nigákra fogni ezt a dolgot, bár egyszerűbb rájuk kenni. Most nem mennék bele, hogy mennyire irreveláns ez a magyarázat. Újabb ellenség csak azért, hogy neked/nekem/nekik ne kelljen a felelősséget vállalni.
    előzmény:
    kysslina (1143)
     
  20. Torolt_felhasznalo_620345
    Torolt_felhasznalo_620345
    2005. február 10. 11:121157.
    Ja ez a megoldás? El kell fogadni és kész? Nem semmi. Na ezért tartunk ahol tartunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928805 (1142)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 10. 11:101156.
    Szerinted mit lehetne tenni ez ellen?
    Én csak a saját életemet tudom befolyásolni, amíg a média nem változik ez lesz a helyzet.
    VAgy van másik lehetőség is .
    Ésszel kell felnevelni egy gyereket. Attól, hogy el van kényeztetve fogékonyabb lesz a hülyeség iránt. Rengeteg olyan gyereket látni, akinek mindene megvan, azt hiszi ettől lesz menő és ővé a világ.
    Nekem eszembe nem jutott, hogy 12 évesen kurvaként viselkedjek. Az esztelenségekre nem volt időm és pénzem. Mikor később saját keresetem lett már megvolt az a világképem ami miatt nem ezt a felszínes világot választottam.
    Nem azt jelenti, hogy nem jártam szórakozni, vagy bulizni, de tudtam hol a határ. Nem drogoztam, nem cigiztem, pedig mint a kettőre megvolt a lehetőségem, mert nem ritkán voltam ilyen bulikon is.
    DE!!! Én mondom meg mit akarok befogadni a külvilágból.
    Tehát én sem szívlelem azt ami a médiából jelenleg áramlik, de a problámát nem lehet csak arra fogni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (1150)
     
  22. 2005. február 10. 11:041155.
    Akkor ezt meg is beszéltük! :o)

    De a VH-kat a nők akarták?

    oké, hogy gyártott a háború egy rakás szennyet, de ki robbantotta ki, vagy csak egyszerűen gazdasági szükségszerűségnek tituláljuk azokat, elhárítva a férfiak felelősségét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (1151)
     
  23. 2005. február 10. 10:571154.
    Ötlet?
    Ha szeressük egymást gyerekek a jelszó, az nyálezotéria!
    Ha magunkra figyelünk és megpróbálunk visszatérni a természetes önvalónkhoz, az önzés!
    Ha csináljuk a mindennapokat, szörnyetegnevelő (ide most nem jó a házisárkány kifejezés, asszem) vadállatok vagyunk, akik elszakadtak a természettől?

    Mit tegyünk hát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (1150)
     
  24. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. február 10. 10:551153.
    nem kell minden réteg biztosítsa!

    A lényeg, hogy az a kevés nő menjen csak karriert építeni, aki valóban akar, a többség ne legyen rákényszerítve, azaz egy férfi a fizetéséből el tudja látni a családját.
    előzmény:
    kysslina (1147)
     
  25. Torolt_felhasznalo_811559
    Torolt_felhasznalo_811559
    2005. február 10. 10:551152.
    Megint visszatérünk arra, hogy a nők jobbak mint a férfiak? Ilyen nincs egyik sem jobb vagy rosszabb! :)

    Attól, hogy nem találtad meg az igazit, nem azt jelenti, hogy nincs olyan! A hibát mindenki magában keresse, vagy éppen abban, hogy kit akart magának!!

    Az igaz, hogy a család akkor teljes, ha papa mama, gyerekekből áll! :) Én örülök annak, hogy ismerem a feladatom. Olyan párt találtam, aki mellettem áll, s ő is elindult az úton. :) És így már másabb! :) Persze ez nem attól függ, hogy a mások a rosszak! Ez éppen attól függ, hogy valaki elfogadja-e a dolgokat!

    Én itt nem az egyéni feladatokról beszélek! Isten nem véletlen teremtette meg a világot! S ebbe nem véletlen teremtett nőt és férfit! Csak ezt már sok ideje sikeresen elfelejtette az ember! :( Mert egyszerűbb az saját akarata után szaladni, mint hogy elfogadja azt amiért Isten megteremtette a földet és feladatot adott az embernek! Persze ezen belül mindnkinek megvan az amit meg kell tanulnia! Ha meg nem tanulunk a feladatokból, akkor . . . . . .

    Félreértesz teljesen! Nem odafönt a lényeges jelen pillanatban, hanem az, hogy idelent mi van! És ezt olyan egyszerűen átlépik az emberek, hogy az csak na!
    Menekül mindenki a büntei elől! Pedig azt csakis saját magának köszönheti az ember! Nem másnak!

    És nem kell a sértődött egyéniséget játszani!
    Én azt mondtam, csak nem tudja elolvasni senki sem, hogy tisztelem a nőket is és a férfiakat is! Azokat, akik a Jézusi tanításnak megfelelően haladnak az életben! De mivel egyszerűbb mindenkinek elmenekülni az igazság elől így mindenki pajzsok mögé menekül, pedig ez sem segít! :( És védi a saját nemét, mert az a tökéletes! Persze itt megint elnézést azoktól akik nem ezt teszik! Védem a nemem, mert az én vagyok! Védem magam, mert tudom bűnös vagyok. Lehet persze, hogy csak tudat alatt! :(

    Úgy látom most én vagyok a férfi akit le kell hurrogni! :) Sebaj! Én ezt bírom! :)
    előzmény:
    Hadasa (1134)
     

Címlap

top