Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005-ös esküvő

kryske
Létrehozva: 2005. január 3. 10:51
Sziasztok!
Volt már rengeteg hasonló téma,de már egyik sem aktuális.Nekünk az idén májusban lenne.Tudom,kicsit el vagyunk késve a szervezéssel!Engem elsősorban árak érdekelnének.Foggalmam nincs mennyibe kerül majd a vacsora,az ital,a virág,dekoráció stb.A korábbi fórumok árai szerintem már nem aktuálisak.Az is segítség lenne,ha elmúlt év vége felé vagy legalább második felében jellemző árakat tudnátok írni.Előre is köszi!
  1. 2005. január 5. 11:5651.
    Tegnap én is előszedtem nagy bőszen a tavalyi eskövős újságokat, nekem a HÉJJA ruhák közül a világos fahéj színűek tetszenek, majdnem egyenes vonalvezetéssel.
    Tegnap gondolkodtam el azon, hogy vmi kabátkát is kell csináltatnom a ruhához, mert koratavasszal tuti nem lesz még olyan jó idő, hogy ujjatlanban hesszelhessek. Vagy hosszúujjú ruhát, de az meg már hogy néz ki.
    Vagy egy bélelt stólát varratok hozzá.
    Vagy nem t'om. . .

    Vagy áttesszük nyárra az esküvőt, de az meg megint nem jó. . .

    Huhh, de tanácstalan vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779490 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. január 4. 13:5550.
    Nekem nagyon tetszik a ruhád:)) Eddig az esküvői magazinokat lapozgatva nekem is az Eddy K és a Demetrios tetszik a legjobban.
    előzmény:
    kdeja (47)
     
  3. 2005. január 4. 13:3549.
    Megnéztem a ruhádat :))))

    Én ennél sokkal szolidabbat szeretnék, főleg deréktól lefelé :)
    A kristályokról nem t'ok nyilatkozni, nem igazán látszott a képen :(
    előzmény:
    kdeja (47)
     
  4. 2005. január 4. 13:2248.
    Zene az kell.
    És fotóst meg nem is ismerek. . . . .
    Na, ezeken agyalunk még, látom már, nem lesz olyan ecccccerű, mint hittem.
    előzmény:
    kdeja (47)
     
  5. 2005. január 4. 13:1247.
    A szülőknek a csokrot csináltathatod te, egyébként semmi sem kötelező (zene se :)), csak a terembérlet meg a szervezési díj. A pasi tényleg nagyon rámenős, főleg, amikor megtudta, hogy nem lesz templomi, akkor aztán tényleg rákezdett, hogy akkor ezt minál hosszabra kéne tervezni. . .
    Van egy olyan megoldásuk is, hogy a videós végig veszi a szertartás, és eközben két nagy kivetítőn a násznép is látja, mi történik (egyébként csak a pár háta látszik). Ez szerintem hasznos dolog, de még meggondoljuk. . .
    előzmény:
    szkeptika7 (44)
     
  6. 2005. január 4. 12:3046.
    Gyorsan összeszámoltan: 37. 400, - de csak mert a VI. ker. -ben lakunk. . . ://
    Nem hiszem, hogy máshol ócsobb lenne.
    Azt hiszik, hogy fejőstehenek a házasulók! Nem elég, hogy ökrök :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 4. 12:2345.
    Persze, kapnak pogit.
    Meg úgysem nyomul egyből mindenki át az étterembe.
    És titeket úgyis megvárnak, hisz ti lesztek a lényeg! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779490 (38)
     
  8. 2005. január 4. 12:2044.
    Wooooooooooooow. . . . . . . . . .
    Ez aztán nem semmmmmmmmi! Basszus. . . .

    És ha a szülőknek mi szeretnénk csináltatni a csokrot? Akkor nem adhatjuk oda, vagy mi???

    Na jó, nincs mese, majd a párom tárgyal ezzel a rámenős pasival, ő aztán ért az ilyesmihez :)))

    Vers? Gyertya? Ugggyan már. . . Én vmi totál puritán, és lehetőlegrövid polgári szeánszot szeretnék. A minimummal. Méghogy DVD! Meg szintis pasi!!!! :-PPPP
    előzmény:
    kdeja (37)
     
  9. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. január 4. 10:3643.
    De, arra is gondoltunk, csak azt akkor náluk kellene egyben megtartani, én pedig nagyon szeretném a Szilágyi D. téri templomban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478672 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_478672
    Torolt_felhasznalo_478672
    2005. január 4. 10:2042.
    és egy okumenikus szertartasra nem gondoltatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779490 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. január 4. 10:1541.
    Egy újabb kérdés: szerintetek ha 2 templomi esküvőt tartunk, az mennyire gáz? Mert én református vagyok és a párom katolikus, ráadásul külföldi. Szóval a polgári és a református szertartás itt lenne, a katolikus pedig náluk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 4. 09:5840.
    Én sem igazán tudom, mikor legyen a fényképeszkedés, de szerintem a polgári és az ebéd között lesz, a polgári előtt biztos nem lenne rá időnk, mert 11-kor kezdődik, és előtte tényleg el kell készülni a fodrásszal meg a sminkessel!

    Ha csak a terembérletet fizeted, nincs zene :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779490 (34)
     
  13. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. január 4. 09:4639.
    Úrsiten!!! Egy egyszerű polgári szertartáson ilyen rablás folyik? Mi még a részleteket jövő héten beszéljük meg az anyakönyvvezővel. És ha csak a terembérletet fizeted ki, akkor nincs zene sem?
    előzmény:
    kdeja (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. január 4. 09:4038.
    Én is az ebéd előttire gondoltam, max. a vendégeknek addig, amíg fényképezkedünk, hogy ne hallajank éhen, egy kis harapnivalót fel lehetne szolgálni.
    előzmény:
    szkeptika7 (36)
     
  15. 2005. január 4. 09:2837.
    Pont most írtam le priviben bejjuskának is :)
    Szóval: terembérlet 10000 (ha a kerületből vagy, akkor 5000)
    Zene: 6900 (akkor is, ha te viszed, de lehet kérni élőzenét is, egy szintist :))
    Vers: 6800Ft
    Fényképész: 8500Ft, a negatívok 2900Ft, ha külső helyszínre is elhívod, akkor az 1900Ft, plusz a fényképek (8500) meg a tekercs.
    Videós: 8500Ft, videókazetta: 800Ft, DVD 2900Ft.
    Pezsgőzés: tanúkkal 2100Ft, szülőkkel is 4200Ft.
    Gyertyagyújtás: 1200Ft.
    Szülőköszöntés: anyukáknak csokor 3000-4000Ft/csokor, apukáknak névre szóló tokaji 3500Ft.
    Szervezési díj: 900Ft.
    (Remélem, nem hagytam ki semmit)

    Ez így nagyon húzós, de mi a felét se fogjuk kérni, semmi nem köteklező, csak a terembérlet, meg a szervezési díj. Egyébként egy vállalkozó intézi ezeket, nem az önkormányzat, és elég rámenős a fickó, nekünk pl bemutatott egy videókazit egy esküvővel, és azt bizonygatta, hogy vers nélkül mennyire rövid az egész, közben pedig az anyakönyvvezető beszédét végig tekerte, hogy tényleg rövid legyen :))
    előzmény:
    szkeptika7 (35)
     
  16. 2005. január 4. 09:1136.
    Sztem a polgári és a templomi között, vagy ha nincs annyi idő, ebléd előtt.
    Júniusban már szép idő lesz, csináltathatjátok a képeket a szabadban, sokkal jobbak és természetesebbek a fényviszonyok. Meg nekem a műtermi képekről megvan a véleményem. Persze kell egy "B" forgatókönyv rossz időre.

    Mi műtermit tuti nem csináltatunk, nem arra szeretnék emlékezni. A szabadtérivel is bajban leszünk, mert ugyebár koratavasszal nem biztos, hogy jó idő lesz, de sztem nekem pont elég lesz, amit a fotós a szertartás előtt csinál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779490 (34)
     
  17. 2005. január 4. 09:0635.
    Naná, hogy érdekel!!!

    A topik hatására (is:) tegnap otthon én is elővettem a témát, hogy mostmár ideje lenne a papírokat beszerezni, meg eldönteni, hogy akkor mikor is pontosan, mert ez a "márc. vége, ápr. eleje" azért tág fogalom. . .

    Ja, meg gyűrűt is kell rendelni.

    Meg mittomén. . . .

    Vettem egy Nők Lapja Esküvő magazint, és elámultam, hogy elvileg mennyi mindent kéne csinálni. Brrrrrrrrrr. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    kdeja (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2005. január 4. 08:5834.
    Sziasztok! Tegnap lefoglaltuk az időpontot a polgári esküvőre, jún. 4. lesz a nagy nap, ha a templomban is lesz szabad időpont akkorra. Én polgári, templomi, ebéd forgatókönyvet szeretnék, szűk családi és baráti körrel. Csak azzal kapcsolatban nincs ötletem, hogy a fotózás mikor valósítható meg, ha mondjuk 12-kor kezdődik az egész? Mert ugye a délelőtt a frizurára, sminkre, öltözésre lesz szerintem csak elég, plusz babonás is vagyok, így nem szeretném, ha a kedvesem a szertartás előtt meglátna a ruhában. Mit tanácsoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 3. 21:1933.
    Képzeljétek!! Ma bejelentkeztünk a VI. kerületi anyakönyvvezetőhöz (beírt minket a könyvébe, áprilisban kell újra menni megerősíteni).
    Hát, az árak elég durvák, de nem nagyon volt más választás (közel kellett lennie az ebéd helyszínéhez, mert nincs idő végigautózni Pesten), a XIII. kerületi kicsi volt, az V. kerületben nem is voltak hajlandóak telefonon információt adni, a XIV. kerületben azt mondták, hogy "aznap nem tartanak esküvőt" (és egyébként is azt hallottam, hogy csúnya a terem. . . )!
    Szóval 10 ezer a terembérlet, plusz erre jönnek az extrák (pl a zene 6900 Ft, akkor is, ha mi visszük), de írhatok még árakat, ha érdekel valakit!
    előzmény:
    szkeptika7 (32)
     
  20. 2005. január 3. 15:1132.
    Én is szőke vagyok, sztem ez nem zárja ki a nem-hófehér ruhát.

    Mi is ezen a forgatókönyvön gondolkodtunk (polgári, ebéd, este buli), de aki vidékről feljön mondjuk délre az esküvőre, az mit csinál, amíg mi szűkcsaládi ebédelünk? Pláne, hogy egy csomó minigyerekes vendégünk lesz, plusz lehet, még tök rossz idő. . . .
    Ezért hát a sorrend: ebéd, polgári, buli.

    A szerevzést meg nyagon szívesen kiadom a kezemből, mert ha belefolyok, tuti átveszem az irányítást, és kipurcanok a saját esküvői bulimra. Ezt meg azért mégsem kéne. . .
    Szervezze meg akárki, csak ne nekem kelljen aggódnom a részletek miatt.

    Kipihenten, nyugodtan szeretnék csak és kizárólag arra figyelni az esküvőm napján, hogy szép legyek és jól érezzem magam :))) Meg a párom :))))
    előzmény:
    kdeja (31)
     
  21. 2005. január 3. 15:0231.
    Egyre biztosabbnak tűnik a június 25 :)
    Nekünk is csak polgári lesz, utána egy ebéd a szűk családnak, este pedig egy buli a barátoknak. Persze izgulok, mert szerintem nagyon feszített lesz az időbeosztás, ha kb 11-kor akarjuk a polgárit, akkor is fel kell kelnem 6kor a kozmetikus meg a fodrász miatt! Ne késsek már el a saját eskövőmről :)

    Nagyon jó, hogy utána tudod majd használni a ruhát, külön jó, hogy nem hófehér :)) nekem sajnos nem áll jól az ekrü vagy a pezsgőszínű, mert szőke a hajam :(

    Én nem akarom profira bízni a szervezést, semmi pénzért nem adnám ki a kezemből :))
    előzmény:
    szkeptika7 (30)
     
  22. 2005. január 3. 14:4830.
    És nálatok mi merre? Megvan már a menetrend?
    előzmény:
    kdeja (28)
     
  23. 2005. január 3. 14:4729.
    Utána estélyivé alakíttatom át. Nem hiszem, hogy bárkire is jó lenne az én ruhám, nem vagyok igazán konfekció méret. Bár a hosszából lehet vágatni, úgy talán jó lenne másnak is, de inkáb megtartom :)
    Egyébként sem hófehéert szeretnék, úgyhogy nagyon jó lesz estélyinek :)

    Gőőőőőzöm nincs, hogy lesz :)) Kicsit lazán állunk hozzá, de nem szeretnénk túl nagy feneket kerekíteni az egésznek.

    Lesz egy szűk körű ebéd, csak a család, aztán az esküvő (csak polgári), oda jöhet mindenki, és aztán egy koccintásos, max. hidegtálas állófogadásos-bulis party. Na, ez utóbbival szeretnénk megbízni vmi profi bandát, hogy szervezzék le.
    előzmény:
    kdeja (28)
     
  24. 2005. január 3. 14:4128.
    Igen, ha nem tetszett volna meg annyira ez az Eddy K, akkor én is varrattam volna! Utána eladod? Hol akarjátok tartani a lagzit? Van már elképzelés?
    előzmény:
    szkeptika7 (26)
     
  25. 2005. január 3. 14:3727.
    Nem, még nem láttam.
    Hát, a parkolás zűrös az Oktogon környékén, a környező utcákban talán akadnak helyek, de nem 20 autónak sztem.
    előzmény:
    kdeja (25)
     

Címlap

top