Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Indukciós főzőlap

Torolt_felhasznalo_797947
Torolt_felhasznalo_797947
Létrehozva: 2005. január 2. 17:01
Sziasztok!
Beépíthető (csak egymás alá!!) elektromos sütő és főzőlap vásárlás előtt állunk. Kérlek segítsetek: kerámialapos, indukciós vagy kevert legyen a főzőlap? A sütő pedig??? Érvek, ellenérvek, árak stb. minden érdekelne.
Négytagú, nagyétkű család vagyünk, szép nagy családdal, baráti körrel rendelkezünk és nagyon szeretek sütni. Első lépésben a következőkre jutottam (ami biztos (?) kell): maradékhő kijelzés, gyerekzár (sütőn) is, változtaható méretű főzőzóna, a sütőnél pedig: több tepsiben szeretnék egyszerre sütni. Nagyjából ennyi...
Ha jól tudom az indukciós laphoz speciális edények kellenek. Erről is dumcsizzunk.
köszönöm, előre is
Anyanyuszi
  1. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 6. 12:1726.
    Látom egy cipőben járunk. . .
    Majd osszuk meg a tapasztalatokat!
    Vmelyik nap elmegyünk a Siemens bemutatóterembe, majd beszámolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2005. január 6. 10:2025.
    Kedves Konyhás, bocsánat, de megint zavarlak. Megtaláltam, hogy korábban már ajánlottad a kevertet. Akkor ez eddig jó, hogy azt néztük ki. ;-) De visszatérek az eredeti kérdés közelébe, miért jó az indukciós elvű főzőlap? Hogy nézzem meg, a meglévő edényeim közül melyik jó?
    Köszönöm a segítséget, ha lehet, majd mást is kérdezek privátban.
    Köszönettel:
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876149 (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2005. január 6. 09:4524.
    Kedves Konyhás!
    Megnéztem a Zepter edényt, tényleg nem vonza a mágnest. :-(
    Mivel mi is vásárlás előtt állunk, eléggé elgondolkoztatott a kérdés, hogy érdemes-e indukciós lapot venni. Van vegyes főzőlap is, mi azt néztük ki a Tekánál.
    Mit ajánlasz?
    Új edényeket nem szeretnék venni, egyenlőre van elég régi és a lakásvásárlás miatt a kiadásokat is szűkíteni igyekszünk.
    Köszönöm a segítséged!
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876149 (21)
     
  4. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 5. 17:4923.
    Szia!
    Hol nézhetek ennek utána? Zepter honlapon nincs jelezve.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 5. 17:2022.
    Bocsi ha itt lemaradtam valamiről. Szivesen olvasnék róla összetétel árak, stb /naprakész kell lennem/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 5. 14:0321.
    A bonyhádi edény ugyan acélból készült mégsem alkalmas indukciós főzésre, ugyanis ehhez más feltétel is szükséges, a tömege!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2005. január 5. 13:5920.
    Bizony! Már van indukcióshoz jó!

    Jó tanárrá válást! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 5. 13:0319.
    Szia!
    Már írták is és meg is néztem a saját készletemet: a Zepter NEM JÓ! Vmit nem jól tud az eladó vagy létezik egy új generációs Zepter?! Jó lenne, ha igaz lenne.
    Természetesen jöhetsz majd tanulni :-)))) Addig is míg tanárrá nem képzem magam, továbbra is tanulok innen és máshonnan is.
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2005. január 5. 12:4618.
    Kedves Anyanyuszi!
    Mi is olyat szeretnénk, ami kerámialapos, és két , , karika" indukciós lap van rajta. A nővérem megkérdezte a TEKA mintaboltban, milyen edény kell hozzá. Amelyik edény alja vonzza mágnest, az használható az indukcióson. (egy hűtőmágnessel megnéztük) Azaz pl. a bonyhádi edények igen, de a zeptert külön is emlyítette az eladó, hogy jó.
    (mivel az indukciós azon a mágnesezés elvén működik, ezért nem használható alumínium edény)
    Szivacsi, hozzád megyek majd tanulni! ;-)
    Villő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 5. 11:2517.
    Ok!
    Láttam már kevert főzőlapot a Siemensnél (még egyenlőre csak katalógusból, mert náluk még nem kezdődött el az új év) . . . és itt tartok egyenlőre. A TEKA-t már javasolták, annak gyorsan utána tudok nézni, mert nincs messze a boltjuk. Egyéb márkáról még nem tudok, de ami késik, nem múlik, igaz? :-)
    Akkor hol találok ilyen edényeket? Most nem igen vagyok mobil - pici a babám - és inkább tutira mennék kukucskálni.
    Egyébként miben különbözik a Berghoff és AMC edény az "indukciós" részén kívül a Zeptertől?
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876149 (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 5. 11:2116.
    Problémád számomra ismeretlen de szivesen segítek
    A piacon árulnak bizonytalan eredetű készleteket, de ha Neked meg van
    az eredetet igazoló számlád, akkor az eladóhoz fordulj és természetesen megvizsgálják panaszodat, és orvosolni fogják.
    Ha számodra ez ez út nem járható akkor privát keressél és megpróbálok segíteni! A zepter egy kiváló termék de sajnos 4-500 ezer ft. -ba kerül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 5. 11:0315.
    Örülök ha tisztul a köd. .
    Az indukciós edények fenekébe egy indukálható vasmagot építenek, ettől lesz "indukciós". Egyéb tulajdonságai, a "DIZÁJN"-tól
    eltekinteve megegyeznek az emlitett márkákkal.
    Az amway edényeit nem ismerem, én AMC-t, és Berghoff-ot használok,
    és ismerem a zeptert, és még sok fajtát.
    Főzőlap ügyben márkát nem javaslok, abban döntsön az izlésed és pénztárcád, de ha abban segithetek , szinte mindegyiket 1-2 azonos helyen készítik.
    üdv:konyhás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (11)
     
  13. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 5. 10:4914.
    Ahhoz, hogy igy tudj főzni indukálható edény-anyagra van szükséged!
    Ha a vastag edényed öntött aluminium, akkor nem tudod használni,
    acélból igen.
    előzmény:
    szakáccs (9)
     
  14. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 4. 17:0713.
    Szia!
    Működésben és használati lehetőségben is meg tudnád mondani a különbséget a Berghoff és Zepter között?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. január 4. 12:5112.
    Szia!
    Kicsit offolok:
    Nekem Berghoff edényeim vannak és nagyon nem vagyok velük elégedett. A fedők tetejérő a fogók leesnek, a hőmérő pár használat után használhatatlan, kiakad. Az alja is meglehetősen rossz kidolgozású. Még köszönő viszonyban sincsenek a Zepterrel. Az AMC-t nem ismerem, de ennél csak jobb lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 4. 11:3011.
    Kedves Konyhás!
    Örülök, hogy "képben" vagy főzőlapok között - gondolom más téren is -.
    A két főzőlap közötti elvi működéssel már mi is tiszitában vagyunk, csak a döntés nehéz és ehhez kellenek az érvek, ellenérvek, tapasztalatok. Mintha tudtad volna, Zepter készlettel rendelkezünk. . . Ennek az edénycsaládnak az előnyeit, hátrányait már ismerjük és eddig gáztűzhelyünk volt.
    Miben különböznek az indukciós edények a Zeptertől? Ez itt a kérdés. . .
    Mi is gondolkoztunk a kevert megoldáson és talán ez lesz a legjobb megoldás, ha már ismerjük az indukciós edények működését is. Amennyiben azt az egészséges, stb. dolgokat nem tudják produkálni, amit a Zepter, akkor ez a kevert megoldás tűnik a legjobbnak. Az Amwayt is ismered edény ügyben? Most nyomozkodok a 3 cég elérési lehetőségi után (Amway, Berghoff, AMC). Amennyiben főzőlap és sütő ügyben is van márka javaslatod, szívesen veszem.
    Az egészségkárosító témát akkor lezártuk, ennél nagyobb bajunk ne legyen, köszi.
    A beépítést természetesen szakemberre bízzuk majd, mindenki maradjon a saját kaptafájánál!
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876149 (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 4. 11:1110.
    Sziasztok!
    Köszönöm a hozzászólásokat. Már oszlik a köd . . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_183531
    Torolt_felhasznalo_183531
    2005. január 3. 16:539.
    Helo konyhás!
    Nemtudnál-e arra is válaszolni, hogy a profik által használt vastagfalú edényekkel lehet-e indukciósan főzni ? A gyorsaság nagyon jól jönne a
    munkámhoz. Kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876149 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 3. 09:298.
    szia Nyuszi!

    A szellőzési problémádra a beépítő szakember tudni fogja a választ, azt nem Neked kell kitalálni. Házilag ilyen készülék beépítésével ne kisérletezzetek /a lyukak butaság/
    Megfelelő edényt a Berghoffnál vagy az AMC. -nél találsz, a Zepter nem alkalmas indukciós főzésre. Léteznek olcsóbb változatok is azonban ezeknél az edényeknél nem az a lényeg, hogy szép fényes legyen, hanem a megfelelő falvastagság 1-1. 2 mm, a talp megfelelő kiképzése, a fedő-illesztések, ergonómia, biztonság , univerzaliotás, stb.
    Úgy gondolom egy- egy hozzászóló még nem érti a különbséget a kerámialapok között. Magam javaslom, hogy a "kevert " lapot válaszd, mert így tudod használni a régi edényeidet, teflont, üveget , kerámiát stb. is, azonkivűl léteznek egyéb korszerű főzőedények amik nem
    indukciósak és később sem lesznek azok.

    Az egészségkárosító hatásról: A szilárd, gáz stb tüzelés szén-dioxid, monoxid hatása elkerülhetelen, az elektromos készülékek is kinek -kinek vérmérseklete szerint károsak/lásd mobiltelefon/
    De olyat még nem hallotunk hogy bárkinek a "pészmékerét"megzavarta volna , ezek a mágneses hatások jelentéktelenek, illetve ilyen mágneses készülékek tömkelege vesz jelenleg is körül és mégsem panaszkodsz.
    Ha bármiben segíthetek állok rendelkezésedre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2005. január 2. 20:037.
    hali! mi is most vettünk kerámialapost+sütőt, de sajnos még nem tudtam kipróbálni, mert még nincs kész a konyhabútor. Viszont mi az Ariston mintaboltban vettük őket és akciósan mosogatógéppel együtt kb. 220eFt volt. Nekem a mosógépem is ariston és nagyon imádom. úgy néz ki, a hűtő is ilyen lesz :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (1)
     
  21. 2005. január 2. 19:376.
    "Ha jól tudom az indukciós laphoz speciális edények kellenek. "

    Az nem tudom, hogy a Zepter és a Berghoff rozsdamentes edényei alkalmassak-e, de azt biztos forrásból tudom, hogy az Amway által forgalmazott rozsdamentes edények alkalmassak indukciós lapon való főzésre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_569268
    Torolt_felhasznalo_569268
    2005. január 2. 17:595.
    Nekem MIELE sütőm, és kerámia főzőlapom van.
    Mindennap főzök, és hetente legalább 3 X sütit is sütök.
    Nagyon meg vagyok elégedve vele, és a sütőben akár 2 szinten is süthetek (sütit és húst is egyszerre. ) A szagok nem keverednek.
    A sütőből semmi szag nem jön ki. És perfect clin bevonatú (ami a takarításnál csak jó)
    Bárkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_566426
    Torolt_felhasznalo_566426
    2005. január 2. 17:494.
    Szia!

    Mi nemrég vettünk kerámialapost + sütőt.
    A sütő légkeveréses, grillezős, szupi.
    A lap kicsit kényes, mert egy csepp víz is meglátszik rajta, de Ciffel vagy ablaktisztítóval szépen le lehet takarítani. Ha nagyon nagy gáz van, akkor hideg zsíroldót szoktam ráfújni.
    Régebben rezsón főztem, és ahhoz képest sokkal hamarabb melegszik, szinte pillanatok alatt. A fokozatnál pedig nem a hőfokot lehet szabályozni, hanem van benne egy kis termosztát és az szabályozza, hogy mennyit fűtsön.
    Árban olyan 90től kezdődnek, légkeveréses sütővel 120-130-tól láttunk az ElectroWorldben. De a MediaMarktban is vannak jók.
    Ja, bizonyos szempontból a kerámialaposhoz is speckó edények kellenek. Csak olyan jó, aminek lapos az alja, mert ha domború, akkor letáncol róla. De szerintem ezzel nem lesz gond, mert én az összes lábasomat tudom használni, csak a serpenyőt kellett lecserélni, de az már amúgy is tönkrement.
    Ennyi jutott most eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. január 2. 17:463.
    Szia!
    Köszönöm a gyors választ. Örömmel tölt el, hogy vszínűleg kíméli a villanyszámlát :-))
    Egy-két dolog azért még tisztázásra szorul:
    1. Mi ez a szellőzés dolog? A sütő, a főzőlap vagy mindkettő külön szellőzésre szorul? Más esetben úgy tudom nem kell ilyesmi mert a beépítési útmutatóban szerepel, mit és hogyan és annak elegendőnek kell lennie, és külön lyukakról nincs szó. . . Tudnál pontosítani?
    2. Te hol vettél edényeket?
    3. Hol vásároltad és mennyiért a főzőlapot+sütőt?
    4. Hallottál már vmit az esetleges "egészségkárosító" hatásáról pl. mi a helyzet a szívritmus szabályzóval stb. , szóval mi a helyzet a mágneses térrel?
    üdv
    előzmény:
    aghy (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_670844
    Torolt_felhasznalo_670844
    2005. január 2. 17:282.
    Szia!

    Nekünk indukciós főzőlap + elektromos, légkeveréses-grillezős sütőnk van. A főzőlap valami csoda! Egy liter tej kb 2 perc alatt felforr, és a hagyományos elektromos főzőlapokkal ellentétben az az előnye is megvan, hogy azonnal reagál, ha állítod a fokozatot, így tuti nem fut ki semmi.
    Nekünk TEKA márkájú van, azon maradékhő-kijelző és gyerekzár is van: nálunk ugyan még nincs baba, de tuti ami fix. . . :)

    Valóban spéci edények kellenek rá, de ez a "specialitás" abban merül ki, hogy legyen mágnesezhető, mert így tudja felmelegíteni. (Az ilyen edények alján egy csillagszerű jelölés van, meg rá is van írva, hogy "induction". ) Nem kell azért megijedni, ezek az edények általában nem drágábbak a "hagyományos", aránylag jó minőségű edényeknél.

    Egy dologra vigyázzatok: a szellőzést valahogyan meg kell oldani, máskülönben túlmelegszik. Nálunk ez úgy van, hogy elöl, a sütő fölött, és oldalt is vannak szellőzőlyukak (az oldalsókat egy polc takarja).

    Összességében csak ajánlani tudom!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (1)
     

Címlap

top