Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. 2004. december 20. 15:36126.
    Hi-hi-hiiii. Megnéztem. A nagy ürességre gondolsz?? Mert azt írta: ez a lap jelenleg nem tartalmaz semmit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2004. december 20. 15:25125.
    :))))))))))))))))))))))))

    Amúgy találtam valamit, minadazoknak, akik valahol elhagyták a kritikai érzéküket:
    http://hu. wikipedia. org/wiki/Vita:A_finnugorokra_vonatkoz%C3%B3_elm%C3%A9letek_ kritik%C3%A1i
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (122)
     
  3. 2004. december 20. 15:23124.
    Végigolvastam a topikot, és szerencsétlen topikindító nem tudja mibe vágta a fejszéjét. . . :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. december 20. 15:21123.
    "Ha ez 1975-ben történt, akkor hogyan hallhattam én 1969-ben ugyanerről az elméletről, mint nem újról és Badinyi nevéről?"

    Úgy, hogy azelőtt már 26 évig foglalkozott ezzel az egész témával. Pontosan úgy.
    előzmény:
    eda-1952 (120)
     
  5. 2004. december 20. 15:16122.
    Ahogy ebedszunetben utanakutattam kiderult, hogy a Sziriuszrol szolo beszamolok olyasfele nepi legenda, aminek ma mar nehez megtalalni az eredetet. A feltetelezesek szerint valoban az lehetett az oshaza, de a tevedesek eloszlatasa vegett nem egy csillagrol van szo, hanem egy kup alaku, tobbszintes, csodalatos epitmenyrol, ahol az osok eltek, s nevelgettek utodaikat.
    A kirajzas termeszetes folyamat kovetkezmenye volt, amikor a Sziriusz tulnepesedett es nepessege elerte az 500. 000 fot. A kivonulo kisebb csapatok termeszetesen folytattak az osok eletmodjat, az otthonmaradottak azonban rajottek, hogy valtoztatasokra lesz szukseg.
    "A férfiak fő tevékenysége természetesen a terület védelme és az egyéb harcászati feladatok ellátása volt. A nemzőképes nőké pedig az utánpótlás biztosítása, hiszen a harcok során nagy veszteségeket kellett elszenvedni és ezt pótolni kellett. "
    Az egy ferfira eso, harcban toltott ido hetkoznapokon elerte az atlag 18 orat, ami utan meg hatekonyan parosodni is kellett. A gyermekeknek igen gyorsan fel kellett noniuk, hogy tovabb tudjanak szaporodni, azonkivul ugye hatekonyan reszt kellett venniuk a harcokban.
    Mar nem volt vilagos, hogy ki ellen es miert harcolnak, de reggelente rendszeresen kivonultak a csataterre es vartak az ellenseget, akik vagy jottek es akkor leoltek az aznapi ferfiadagjukat, vagy nem jottek es akkor idotolteskent nagy kartyapartikat vivtak egymassal. Az ilyen napokat koveto kilencedik honapok vegen ugrasszeruen megnovekedett a szuletesszam.
    A kirajzo csapatok szallitasa "ökrösszekerekkel történt, és amint azt Petőfi csodás verséből is tudjuk, az ökrök lassan ballagnak. " Ezenkivul "nyalkas brigyok (. . . ) purrtak a zepen", ahogy azt a Csodaorszag kozismert koltoje is elmeseli.
    "Reggelente fel kellett pakolni a szekerekre, esténként tábort verni, az állatok meg szerettek enni is, így nem vonható kétségbe az a megállapítás, hogy átlagban napi 20 - 25 km-t tettek meg. Így a teljes átköltözés 2 - 3 hónapig tartott. Ha figyelembe vesszük a nők arányát, /kb. 250. 000/ valamint ebből levonjuk a fiatalokat és időseket, akkor a nemzőképes nők száma kb. 60. 000 volt. Ha két évente szültek, akkor napi 80 szülést kell feltételezni. Ennyi vajúdó nővel és egy-két napos csecsemővel ökrösszekereken haladni, 2-3 hónapon keresztül lehetetlen. Ez csak úgy lehetséges, ha az indulás előtt kb. 1 évvel figyelmeztetik a férfiakat és nőket, hogy vigyázzanak a nemzéssel, mert lesz egy olyan 3 hónap, amikor nem lehet szülni!"
    Ezek ismereteben nem csoda, hogy az otthonmaradottak logikus valtozasokat vezettek be eletukben, s megalakitottak a Tokeletes Tarsadalmat. Eloszor is a ferfiak fele nyomban elvesztette ferfiassagat es nagy fejet novesztett, ok atvettek a harcolas feladatat. Hozzajuk csatlakozott majdnem az osszes no is, az egyeb Sziriusz-beli feladatok ellatasara. A ferfiak masik fele allta a sarat a szaporodas teren, mig egyetlen no kiveteles feladata lett az utanpotlas megter
    előzmény:
    ardian (111)
     
  6. 2004. december 20. 15:10121.
    113-ra: Teljesen igazad van! Mindig remélem, hogy E G Y ilyen ember ellensúlyozza a mérlegen 10 ezer kicsinyes gonoszságát. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567108 (113)
     
  7. 2004. december 20. 15:06120.
    Ha ez 1975-ben történt, akkor hogyan hallhattam én 1969-ben ugyanerről az elméletről, mint nem újról és Badinyi nevéről?
    Ha itt van az őshaza, akkor ez azt jelentené, hogy innen ment el a népesség egy része és nevezték őket suméroknak? És utána hová tünt el az a kultúra?
    Bár a sumér eredethez nem tudom hogyan jön, Jézus, mint pártus herceg, hiszen a hunokat nevezték pártusoknak, nem?
    Egyébként valamit nem értek a történelemben én sem: Jött Attila a hunjaival. Aztán jött Árpád. . . Szép kis csata lehetett.
    Szegény István király, most még történelem-hamisítással is vádoljuk. . . Biztosan ezért nem publikus a Holt-tengeri tekercsek egy része ma sem (ahogy én tudom). . .
    előzmény:
    En-Lil (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_552993
    Torolt_felhasznalo_552993
    2004. december 20. 14:50119.
    "- A magyar és sumér nyelv azonos eredete mellett milyen bizonyítékok szólnak?
    - A sumír nyelvben megtalálhatók azok a szavak, amelyek a tihanyi apátság alapítólevelében mint magyar nyelvtöredékek élnek. Életem legnagyobb merészsége volt, amikor 1975-ben a párizsi Sorbonne Egyetemen rendezett sumerológiai világkongresszuson azzal álltam a tudósok elé, hogy uraim, én azért jöttem ide, hogy bebizonyítsam, hogy a magyar nyelv azonos a sumérral. Elképzelhető az a röhögés, ami fogadott. De a végén én nevettem, nem ők. Úgy mutattam be a hipotézisemet, hogy a tihanyi alapítólevél magyar szórványait hatalmas, plakát nagyságú papírokra felírtam, ezeket két ember felmutatta. A teremben ott ült a világ öszszes sumerológusa, és látom, hogy az előttem lévő német kolléga a kiolvasott szót már írja is le sumér ékírással és lefordítja németre, tehát értette. A mellette lévő francia ugyanezt csinálta és így tovább. Amikor már a harmadikat vagy a negyediket mutatták be, akkor az Izraelből érkezett sumerológus fiatalemberek egyike odakiabált nekem, hogy mit akar maga ezekkel a sumér szövegekkel? Mondtam, nagyon köszönöm, hogy ezt maga sumérnak ismeri el, mert ez magyar. Akkor megmutattam a tihanyi apátság vetítőre kinagyított alapítólevelét, és sorba vettem a benne lévő magyar szavakat. Akkortól kezdve nagyon komolyan nekifeküdtem, és írtam egymás után a könyveket. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_552993
    Torolt_felhasznalo_552993
    2004. december 20. 14:48118.
    "A mi történelmünket Szent István király változtatta meg. Addig még a magyarság hitében is benne volt a sumér eredet. A Boldogasszonyhoz imádkoztak és nem úgy vetettek keresztet, hogy az Atyának, a Fiúnak és Szentléleknek nevében, hanem úgy, hogy az Atyának, az Anyának és a Fiúnak a szent lelke nevében.
    - Hol találhatók ennek a hipotézisnek a bizonyítékai?
    - Az esztergomi (Ister-Gami) kápolnában mindenekelőtt, ahol 14 oroszlánábrázolás látható, fölöttük az életfa, és az oroszlán testén négy ék. Ez a négy jel sumér ékírás, és az Atyaistent jelenti, ahogy ők hívták, az Anut. A másik ilyen jelentős bizonyíték a tatárlakai amulett, ami 5500 éves, míg a sumér leletek csak 5000 évig mennek vissza, tehát a tatárlakai amulett 500 évvel idősebb. Az én megfejtésem szerint ezen az eddig ismert legősibb imádság olvasható, amely a Boldogasszonyhoz szól. "Oltalmazónk, a minden titok dicső nagyasszonya, vigyázó két szemed óvjon Nap atyánk fényében. " Ugye a magyar hagyományban sokféle Boldogasszony van és közülük a néphit a Kisboldogasszonyt azonosítja Máriával. A sumér Bau-dog-asan azonos Boldogasszonnyal, ez életet adó asszonyt jelent: az asan asszony jelentésű. Ezek a bizonyítékok késztettek arra, hogy tovább kutassak és így jutottam lassanként arra a következtetésre a magyarság eredetét keresve, hogy nem jöttünk mi sehonnan, a mi őshazánk a Kárpát-medence. "

    http://portal. jobbik. net/modules. php?name=News&file=article&sid=4839
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_567108
    Torolt_felhasznalo_567108
    2004. december 20. 14:40117.
    Nehéz sorsa lesz szegénynek!:-)) Én már csak tudom! De vigasztaljon a tudat, hogy az ilyen "korcsok" a legokosabbak!:-))) Állítótólag! Szerintem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (115)
     
  11. Torolt_felhasznalo_552993
    Torolt_felhasznalo_552993
    2004. december 20. 14:33116.
    84-re
    A finnekhez nyelvileg valóban van közünk. Úgy, hogy ez a skandináv nép nyelvet cserélt annak idején. Különben sem kultúrálisan sem genetikailag nincs közünk hozzájuk. Annál inkább az írekhez például.
    A másik: a sumérhoz, akármilyen fura, sok-sok köze van a magyarnak.
    Nem tudom, honnan veszed, hogy távolodunk az elmélettől, mikor éppen közeledünk.
    Ja, nekem a finnek nem 'halszagú rokonság'. . . Egyáltalán nem derogál.
    előzmény:
    ardian (84)
     
  12. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2004. december 20. 14:26115.
    Még nem olvastam vissza végig, csak FHB kérdésére: amennyire nyelvész előképzettségem súgja, igen, ez ama bizonyos Badiny :)

    Azt látom már, hogy a Napfonat tanításai termékeny talajra hullotak SzabreMamában. . .

    (én is megyek, ébred a félufó-félzsidó gyerekem és még nem tud fényből táplálkozni. . . jut eszembe: ő akkor most kit fog utálni??? :))))
    előzmény:
    FHB (87)
     
  13. Torolt_felhasznalo_552993
    Torolt_felhasznalo_552993
    2004. december 20. 14:24114.
    Jézus NEM VOLT magyar. Hanem pártus volt. Akit tovább is érdekel, ennek nézzen utána. . .
    Az, hogy a mostani magyar nyelv igen közeli rokonságot mutat a sumérrel, tény. Francia tudósok is kimutatták már nagyon-nagyon régen. Sajnálom, ha ez valakit sért. Mentegetőzni nem vagyok hajlandó. Akinek ezt nem veszi be a gyomra, nem kell a topikkal rövidítenie életét.

    A másik: nem hogy nagy, hanem NINCS nemzettudat a mai Magyarországon, úgyhogy kedves kysslina (whoever you are) nem kell félned.
    előzmény:
    eda-1952 (80)
     
  14. Torolt_felhasznalo_567108
    Torolt_felhasznalo_567108
    2004. december 20. 14:04113.
    Van nekem egy ideám! Elfogadva Jézus tanítói nagyságát, én a világ megváltóinak az olyanokat tartom, mint Róbert László pap tanára volt, amikor a sárga csillagos diákkal karonfogva ment végig a pécsi főutcán. Az ilyen emberek bizonyítják, hogy van még emberség, hogy a bűnök mulandóak, a jóság örök. Mi ez, ha nem megváltás?
    Nem akartam patetikus lenni, de ez nagyon sokszor van eszemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 20. 11:31112.
    Csak energia utanpotlasra van szuksege a fantaziamnak! El is megyek ebedelni - csak figyelj ide utana! :-)))
    előzmény:
    ardian (111)
     
  16. 2004. december 20. 11:28111.
    Áh, jobbat vártam tőletek! Vmi jó kis sci-fi alaptéma ködlött fel előttem. De még rágódom rajta kicsit, csak most elmegyek rendet rakni, mosógépet indítani. Jók legyetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 20. 11:27110.
    Muszáj volt asszimilálódni: már akkor is kiutálták, ha valaki más!
    előzmény:
    ardian (105)
     
  18. 2004. december 20. 11:25109.
    Köszönöm! Lesz, most várom az anyukámat. . . már fél órája ide szólt, hogy jön a kocsival. . . hát ennyi idő alatt már a Siriusról is ide ért volna!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (107)
     
  19. 2004. december 20. 11:24108.
    Szerintem eljutottak oda is a Jezus-magyarazatok, aztan nehanyan elkezdtek egy lakatlan szigetet keresni.
    előzmény:
    ardian (104)
     
  20. 2004. december 20. 11:21107.
    Szia, szep napot! :-)
    előzmény:
    Hadasa (103)
     
  21. 2004. december 20. 11:21106.
    Szerintem olvasd el hozza a kovetkezo irodalmat, biztos valami hasonlo okokbol: http://www. napfonat. hu/trianon. htm
    előzmény:
    ardian (104)
     
  22. 2004. december 20. 11:16105.
    És miért süllyedtünk le az itt élő primitív népek szellemi színvonalára?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. december 20. 11:15104.
    Szerintetek miért kellett eljönnünk a Szíriuszrl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 20. 11:15103.
    A világért se! Meg különben is, mennem kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (102)
     
  25. 2004. december 20. 11:14102.
    De amikor olyan jo jatek! Ne tessek mar elrontani, holmi jozan esz miatt! :-)
    előzmény:
    Hadasa (100)
     

Címlap

top