Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. 2004. december 20. 11:13101.
    De ez még az ókorban volt. . . Vagy már azt is????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (99)
     
  2. 2004. december 20. 11:13100.
    A hiba nem ott van. . . hanem néhány fejben. Ott viszont nagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (97)
     
  3. 2004. december 20. 11:1399.
    Rosszul tudod, mert meghamisitottak a kozepkort.
    előzmény:
    Hadasa (98)
     
  4. 2004. december 20. 11:1298.
    Szábremami, nem akarlak elkeseríteni, de a japánok is a kontinens belsejéből vándoroltak a szigetekre, nem ott jöttek létre :-))) De mindegy, ez már off.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (96)
     
  5. 2004. december 20. 11:1197.
    Nalatod! Itt a bizonyiteka a kilencedik csavar miatti szamitasi hibanak!
    előzmény:
    Hadasa (91)
     
  6. 2004. december 20. 11:1096.
    Akik azert is neznek rank olyan szurosan osszehuzott szemmel (barki lathatja!), mert eszi oket a sarga irigyseg (barki lathatja!), ugyanis amikor a Nagy Beozonles soran jottek az urflottaval a Sziriuszrol, akkor a kilencedik csavarnal vahogy utjukba kerult a Hold es igy az utkozest kivedendo Mongolia helyett Japanba kerultek.
    Ja, nem jo. Csak semmi Azsia! :-)))
    előzmény:
    ardian (90)
     
  7. 2004. december 20. 11:0995.
    Ki tudja? De a japán még így is hihetőbb ennél a sumér zagyvaságnál.
    előzmény:
    ardian (94)
     
  8. 2004. december 20. 11:0994.
    Lehet, hogy együtt jöttünk, csak elszakadtunk egymástól. Ők a legközelebbi rokonaink. A japánok mellett.
    előzmény:
    Hadasa (93)
     
  9. 2004. december 20. 11:0793.
    Grespiktől a hajam égnek áll. A dogonok Afrikában élnek, egész klassz teremtéstörténetük van, mely állítja, hogy az őseik a Siriusról jöttek. Egyébként tényleg tudnak egy-két megdöbbentő tényt, kőkori szinten élnek, de a teremtéstörténetükben helyet kapnak az atomok, molekulák, és a Sirius pontos helye, térképe, s pár dolog, amit a tudósok is csak nem régóta fedeztek fel csillagászatilag. Szóvel érdekes. . . én inkább nekik szavaznám a siriusi rokonságot!
    előzmény:
    ardian (92)
     
  10. 2004. december 20. 11:0592.
    Nagyon tájékozatlan vagyok: kik azok a dogonok?

    (Fénylénnyé váltunk, úgy sugároztuk le magunkat. Nem olvastad dr. Grespik Lászlót?)
    előzmény:
    Hadasa (91)
     
  11. 2004. december 20. 11:0291.
    Eddig úgy tudtam, hogy a dogonok származnak a Siriusról. . . na mindegy. Egyébként a Föld-Sirius távolság egész pontosan 8, 8 fényév :-)))
    előzmény:
    ardian (90)
     
  12. 2004. december 20. 10:5990.
    Hát, a magyarokra simán ráillik, hogy önmaguk ellen fordulnak. Lehet, hogy mégis igaz az elmélet?

    Egyébként egyszer már sikerült fölb. . . ni az agyamat ezzel a sumér-magyar elmélettel, akkor vettem egy nyelvészeti könyvet, bár alapvetően nem értek hozzá, végigolvatam, és rájöttem, hogy ez már többé. kervésbé egy egzakt tudomány, nem lehet előállni meredek elméletekkel, annak alapján, hogy néhány szó véletlenül hasnlít. . .

    Magyarul, ennek kb. akkora a valószínűsége, minthogy a Szíriusz csillagképből származunk, amit az is bnizonyít, hogy csak a mi génjeink tekerednek 9-szer, éppen annyiszor, ahányszor a fény tekeredik, míg a Szíriusztól a Földre ér. (Ja, és a japánoké, tehát ők a legközelebbi rokonaink. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (88)
     
  13. FHB
    FHB
    2004. december 20. 10:5689.
    "A Nemzetközi Orientalista Kongresszuson 1967-ben, Ann Arborban /Michigan, USA. / az esztergomi királyi kápolna oroszlános díszítésének sumir és babiloni eredetét igazolta. Bizonyítását "Altaic people's Teocracy" címen fogadta el a Kongresszus. "

    Ti hallottatok már olyan kongreszusról, ahol az előadás meghallgatása után eldöntötték, hogy elfogadják vagy elutasítják az érvelést? Egyik hallgató sem néz utána, mielőtt elfogadja vagy elveti a hipotézist, nem készítenek vitairatokat a kongresszus után, nem ellenőrzik a forrásokat, nem folytatnak további kutatásokat, egyszerűen csak meghallgatják és elfogadják. :)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 20. 10:5388.
    Varjal csak, meg egy kerdojel. Jezus halaliteletet ugye a sajat nepe mondta ki ra. Namost ha Jezus nem zsido volt, akkor vajon melyik nep tomeghiszteriajat hasznalta ki ugyesen az okos romai helytarto?
    Lehet, hogy nem a megfelelo nepet utalja itt a vilag ketezer eve???
    Bar tulajdonkeppen tokmindegy, hogy melyik eredetem miatt utal a vilag. . . :-)
    előzmény:
    ardian (84)
     
  15. FHB
    FHB
    2004. december 20. 10:5087.
    Jó ez a forrás :))))

    "De akkor hogy lett belőle zsidó? Hát ez az! A történetírást meghamisítani nem nehéz, erre nagyon jó példa a kitalált középkor. A könyv elolvasása után előttem teljesen egyértelművé vált, hogy nem nekünk vannak problémáink a zsidósággal, hanem pont fordítva van: nekik van problémájuk velünk, mert előttük is nyilvánvaló a Jézus származásával kapcsolatos tény és az is, hogy rövid időn belül ez a legszélesebb nyilvánosság előtt válik megdönthetetlen ténnyé. Viszont nagyon ügyesen meg van az egész szervezve, mert aki szót emel e tények mellett és nem vigyáz a szavaira, izgatás vádjával könnyen vizsgálatot indíthatnak ellene. Szeretném megjegyezni, hogy nekem senkivel szemben sincs előítéletem, egyetlen dolog számít: ami az emberen belül található. "

    Szóval, Jézusnak azért kell pártusnak lennie, mert akkor magyar és akkor igazolva van végre az antiszemitizmus, hiszen nem is a magyarok utálják a zsidókat, hanem a zsidók a magyarokat, akik emiatt csak visszautálják őket. Zseniális, gyönyörű példája a kognitív disszonancia megszűntetésére irányuló törekvésnek.

    Egyébként tessék mondani, ez a Badiny ugyanaz a Badiny, aki a sumér-magyar nyelvrokonságot hangzásbeli azonosságok alapján igazolja, szemet hunyva a nyelvtani különbségek fölött? Ő az, akin minden összehasonlító nyelvész röhög, mert Koppenhága az tulajdonképpen Kappanhágó, Stockholm meg Istókhalma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (82)
     
  16. 2004. december 20. 10:4986.
    Namost ha nekunk derogal a halszagu rokonsag, akkor kepzeld el, milyen ciki lehet a finneknek mivelunk.
    előzmény:
    ardian (84)
     
  17. 2004. december 20. 10:4785.
    Jaj, ne is bosszants, mar egy oraja probalok rajonni, hogyan lesz a magyar KUH-MA-GAR-bol a heber SU-ME-ER. Lehet, hogy ehhez elobb meg kene tanulnom magyarul, hogy le tudjam forditani a kivant fogalom jelenteset, de az is lehet, hogy forditva jutnek celhoz, ha vegre megertenem a szerzo altal mar leforditott heber fogalmat. . . Egyelore a kotojeleket sikerult a helyukre tennem! Ketto van mindkettoben! Mar kozelitek a megoldashoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (82)
     
  18. 2004. december 20. 10:4584.
    Elolvastam az ajánlott szakirodalmat.

    Tudjátok, csak azt nem értem, miért fontos ez pár embernek? Attól a magyarok nem lesznek se szebbek, se híresebbek, nem csökken az államadósság és az infláció.

    A sumér rokonságot már akkor kezdték nyomni, amikor a finn-ugor elmélet megszületett: derogált a halszagú rokonság. De azóta sem sikerült tudományos megalapozottsággal bizonyítani. A nyelvészet tudománya viszont tovább fejlődött, és minél kifinomultabb összehasonlító elemzések alapján dolgoznak, annál nyilvánvalóbb a finn-ugor nyelvcsaládhoz való tartozásunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. december 20. 10:2283.
    Biztosan így történt :-)) Én meg azért nem tudom elolvasni (az eredeti, héber szöveget), mert közben elfelejtettem magyarul. . . csak tudnám, akkor milyen nyelven beszélek (írok) most??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2004. december 20. 10:1382.
    :))))))

    SzabreMama, te is kiérdemelted, hogy elolvashasd ezt:
    http://www. napfonat. hu/ostortenet. htm

    de ha nincs kedved, idézek:
    "Talán nem véletlen, hogy sok régész Magyarul tanul, még akkor is, ha ezt halálra hallgatják. A Sorbonne Egyetem több éves kutatását közreadva megállapítja, hogy a világ összes nyelvét megvizsgálva a nyelvek 68 %-nak szógyöke Magyar eredetű. "

    nem is tudom, mit akarnak a fránya angolok, kínaiak, franciák, németek. . . :))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (81)
     
  21. 2004. december 20. 10:0281.
    Namost akkor ha jobban belegondolok, akkor vegkepp nem ertem. Persze, ha valaha elofordultak magyarok Egyiptom kornyeken (ami nyilvanvalo, hisz a hieroglifak magyarul vannak), akkor tenyleg csak egy ugras volt eljutniuk Qumranba, ahol gyorsan megirtak a legosibb heber betus keziratokat (termeszetesen szinten magyarul, igy nem azert olvashatok szamomra, mert tudok heberul, hanem mert magyar az anyanyelvem). Vilagos. Namost ott Qumranban tanitottak egy egyszeru, csuhas fiatalembert es azt hazudtak mindenkinek, hogy ok tulajdonkeppen a zsidok egyik csoportja. Innen a magyar nep sivatagi jellemvonasa. Aztan az a fiatalember vesztere otthagyta az o szeretetben elo kozosseget, hogy megmutassa a nagyvilagnak, milyen jo is az bekeben elni a szomszeddal. Persze magyarul beszelt, igy a kornyezo nepek nem igazan ertettek a szavait, s azota is magyarazzak.
    előzmény:
    eda-1952 (80)
     
  22. 2004. december 20. 08:2480.
    Szóval Jézus magyar volt, a magyarok pedig sumér származásuak. . .
    MIKOR is alkotta meg Badiny ezt az elméletet? (egy másik topikban már olvastam erről csúnya vitát és utánanéztem mégegyszer, mert én is emlékszem rá. . . boldogult ifjú koromból)
    előzmény:
    En-Lil (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_552993
    Torolt_felhasznalo_552993
    2004. december 20. 06:2879.
    Én is szeretlek.
    előzmény:
    kysslina (76)
     
  24. 2004. december 20. 06:2078.
    hat, szoktam kifogasolni a stilusodat neha, de most szivembol szoltal. .
    ;-)))))))))))))
    minden szavad helyenvalo . . . :-))))
    előzmény:
    kysslina (76)
     
  25. 2004. december 19. 22:3077.
    Szerintem is. És egyre inkább elveszíti a sci-fi voltát. . . Egyébként maga Huxley is ezt írja a "Visszatérés a Szép, új világhoz"-ban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (75)
     

Címlap

top