Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. 2004. december 26. 22:15701.
    Én mára búcsúzom, muszáj, mert a Kisbabám hajnali ébresztései nem teszik lehetővé, hogy itt töltsem az éjjelt. Holnap megpróbálok visszaolvasni. Addig is a legjobbakat.

    Jyll
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (700)
     
  2. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 22:11700.
    Ühüm. . . . Csak még az ő önálló vagy másoktól idézett véleményét nem láttuk a témával kapcsolatban.
    Pedig már éppen ideje lenne, ha ennyi időt pocsékol itt arra, hogy szétverje ezt a topicot. . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Jyll (699)
     
  3. 2004. december 26. 22:08699.
    :o) Köszi! Már égnek a szemeim, és 15 hozzászólásra kellene összesen reagálnom, aztán keresgéljem meg az összes választ az általa idézettekre. Szerintem azt hiszi, hogy én vagyok Hamupipőke. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (692)
     
  4. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 22:05698.
    Vagy mit válaszolt a jeruzsálemi templom építésének körülmenyire, amikor azt írtam annyi ember egész Palesztínában nem élt, és annyi fa pedig kb. Brazília őserdeinek felel meg, ami a leírásokban szerepel.
    Erre mi is volt a válasz ?
    Vagy akkor lássuk inkább mi a Tiéd ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (693)
     
  5. 2004. december 26. 22:04697.
    Erre speciel pont én vállaszoltam. Időm ugyan kevés van, de amint lesz energiám kibányászom azt a könyvet, amelyet kb. 4 éve olvastam és a Holt Tengeri tekercsekről szólt, hiszen ez egy forrása annak, amelyben nevekkel és dátumokkal leírják a - többé-kevésbé - épségben maradt tekercsek "vándorútját". Bányásznom azért kell, mert több ezer könyvem van jelenleg bedobozolva, szóval nem lesz egyszerű a dolog. Nem bánnám, ha valaki, akinek kéznél van és olvasta megkímélne a dologtól :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (682)
     
  6. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 22:02696.
    Mert kedves FHB nem ugyanezt írta arra mait én kérdeztem vagy írtam ?
    Olvasd már vissza, hogy mit írt a Talmud magyar fordításnak és Goldschmied lipcsei főrabbi héber-német fordításának szó szerinti egyezésre.
    Megsúgom: semmit !!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (694)
     
  7. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 22:00695.
    793. természetesen Budenz-ről szól
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 26. 22:00694.
    Igen. Azt, hogy tortenelemhamisitas, becsapas, meg jelentektelen es kulonbenisnemugyvan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (692)
     
  9. 2004. december 26. 21:59693.
    Erdekes, hogy bar Ovele sem ertek egyet a sumer rokoni vonalban, megis jo vele beszelgetni. Vajon miert? :-)
    előzmény:
    Jyll (681)
     
  10. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 21:59692.
    SzabreMama!
    Látom szelektíven olvasol!
    Ne próbáld már Jyll-nek bizonyítani, hogy az alább felsoroltakra nem jött válasz, mert éppen én írtam rá azokat !!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (690)
     
  11. 2004. december 26. 21:58691.
    Ez nem megtérés kérdése. Szerintem nagyon fontos, hogy nyitottak és érdeklődőek legyünk. Ehhez sok mindent el kell olvasni, érveket, ellenérveket meghallgatni. A gúnyolódást figyelmen kívül kell hagyni, hiszen a tények számítanak. Iszonyatos sebességgel pörög a téma, alig győzök visszaolvasni, főleg ilyen fáradtan. :o(
    előzmény:
    eda-1952 (679)
     
  12. 2004. december 26. 21:56690.
    "Vagy mint Kínában. Egyébként ez a pentaton zenei világ épp a finnugor rokonságot bizonyítja, hiszen a belső-ázsiai eredetet valószínűsíti. Onnan vándoroltak az Urálhoz és onnan tovább. A japánok sem teremtek fákon, valahonnan nekik is el kellett jutni a szigetekre és hát náluk nem kétséges az ázsiai eredet. Egyébként a pentaton dallamok jellemzőek legközelebbi nyelvrokonainkra, az obi-ugor népekre is (manysi, hanti stb. )"
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  13. 2004. december 26. 21:56689.
    "A téma tényleg érdekes, igazad van, de a könyv maga nem jó. Nem jó, mert tudománytalan. Ne menj messzire, csak olvasd el a topic elején beidézett kritikát a könyvről. Nézd meg, hogy kezeli a szerző a külső forrásokat.
    Levédiában egyébként nem a leviták laktak, akik az egyik zsidó törzs voltak és a Szentély-beli szolgálat ellátásában segédkeztek a papoknak, a kohanitáknak. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  14. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 21:55688.
    765. és 772.
    Na akkor segítek, hogy ne kelljen sokat keresgélni:

    "A bécsi kamarilla, melynek tagjai osztrák államférfiak és tudósok voltak, Széchenyi István grófnak Jovanovics esztergomi érsek útján már 1847-ben megüzente, hogy a Magyar Tudományos Akadémia 1825. évi alapítólevelének főcélját "a magyar nyelv művelése" változtassa meg, amit Széchenyi nem változtatott meg.
    Az osztrák és magyar, a két szomszédos és egymásra utalt nép az 1867. évi kiegyezéskor kibékült, a kamarilla azonban aknamunkáját tovább folytatta. Ugyanis, mikor angol, francia, német tudósok megállapításai alapján az egész világot bejárta az a hír, hogy a magyarság igen ősi múltra tekint vissza, mert nyelve- ősi és igen fejlett kultúrát teremtő nép nyelvével- a szumir nyelvvel feltűnő rokonságot mutat; a kamarilla - mint a múltban igen sokszor- ismét rosszakaratáról tett tanúságot.
    Ekkor határozta el a kamarilla, hogy az ellene rebellis magyarság ellen, mely a dinasztia ellen 1848-ban már negyedszer fegyvert fogott, lélektani hadjáratot kell indítani. A magyarság nemzeti büszkeségét és ősi származásának tudatát kell megsemmisíteni, hogy elgermánosítható és a Gesammtmonarchie-ba beolvasztható legyen. Ezért a magyarságot a fehér fajnak a legalacsonyabb kultúrfokán élő népétől kell származtatni, mert Sajnovics, Révay, Reguly, stb. magyar tudósok már régen megállapították, hogy a magyar nyelvnek az északi területeken élő lappok, finnek, vogulok stb. finnugor népek nyelve a legközelebbi rokonai.
    A kamarilla ezzel a feladattal a fiatal tudóst bízta meg, aki Hessen tartomány Rasdorf községében született, s aki 1857. előtt magyar szót sem hallott, aki a feladat elvégzéséhez ( magyarság és nyelve eredetének tudományos módon való megállapításhoz) a szükséges szaktudás óriási hiányával kezdett hozzá, amit merészséggel és főleg rosszakarattal pótolt. ". . . . .
    előzmény:
    GÉGÉ (765)
     
  15. 2004. december 26. 21:55687.
    "Olvassam el a Talmud magyar fordítását? Az érdekes lenne, ugyanis olyan nincs. Vannak szemelvények, vannak részfordítások, de a Talmudot teljes terjedelmében nem fordították le magyarra. Úgyhogy, ha megengeded, én maradnék a héber és arámi eredetinél.
    Egyébként a Talmud valóban foglalkozik az áldozatokkal, van erre egy külön traktátus. És? Van egy teljes rend, ami a Nezikin névre hallgat és a károkról szól. A különböző károkról, azok megtérítéséről, illetve egyéb kapcsolódó témakörökről, pl. talált tárgyak esetén követendő magatartásról. Ezek szerint állíthatjuk, hogy a zsidó vallás a károk okozásáról illetve megtérítéséről szól? Vagy ha a Zeraim rendjét nézzük, ami a mezőgazdasággal kapcsolatos kérdéseket tárgyalja, akkor állíthatjuk, hogy a zsidó vallás az agráriumról szól?
    Még utolsóként megjegyezném, hogy a Talmudban messze nincs benne minden, amit a zsidó vallásról tudni szeretnél, például nincs benne a Biblia, mint a legelső és legfontosabb forrás, illetve nincsenek benne a Talmud utáni időszak művei sem, nincs benne responza-irodalom, nincs benne Ramban, Rambam, Joszef Karo és még hosszan sorolhatnám. A Talmudban a misna és a gemara van benne, illetve hozzájuk fűződő magyarázatok, értelmezések. Ez pedig messze nem minden, amit a zsidó vallásról tudni lehet. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  16. 2004. december 26. 21:55686.
    "A jeruzsálemi templomot, írod, az egyiptomiak építették? Melyiket, az elsőt, amit Salamon építtetett, akkor, amikor a birodalom elérte mindenkori legnagyobb méretét? Hogy kerültek volna oda az egyiptomiak?
    A hittel kapcsolatban, nyilvánvalóan kölcsönös hatások voltak. A zsidó hitvilágban kimutathatóak idegen hatások, de ez természetes is, hiszen nem elszigetelten éltek. Ugyanígy az ő hitviláguk is hatott nyilvánvalóan másokra. Megint hangsúlyozom, az általam emlegetett elmélet egy lehetséges elmélet és eszembe sem jut kikiáltani kizárólagos igazságnak. Egyszerűen érdekes adalék a vitában. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  17. 2004. december 26. 21:55685.
    "Ja, a naptisztelet, azaz a Rá-kultusz (vagy Ámon-Rá) az a zsidók egyiptomi fogságának a végére esik, úgyhogy erős a gyanú, hogy a többistenhitet lecserélő Nap-kultuszt éppen a zsidók monoteista Isten-képe ihlette, csak éppen az anantropomorf Istenség-felfogás túl absztrakt volt, ezért meg kellett személyesíteni, így lett a Nap a jelkép.
    Persze nem mondom, hogy bizonyosan így volt, de ilyen elmélet is létezik, ráadásul nem is zsidók találták ki, hanem egy arab egyiptológus. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  18. 2004. december 26. 21:55684.
    "fogalmam sincs, honnan veszed, hogy a zsidó hitvilág az áldozatra alapul, de nagyon-nagyon tévesek az információid. Az áldozat egy rítus, de nem alapja a zsidó vallásnak, a zsidó vallás nem a bűn-áldozat-bűnhődés vonalon alapul, az a kereszténység.
    A zsidó vallás lényege az Istenszolgálat, Isten parancsainak megtartása és betartása, a választottság is erről szól, Isten szolgálatra választotta ki a zsidó népet. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  19. 2004. december 26. 21:55683.
    "Na menjünk szépen sorjában. Természetesen Galileában is zsidók éltek, nem csak Izraelben. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy Székesfehérváron nem magyarok élnek, hanem dunántúliak.
    Tehát az apostolok zsidók voltak, viszont az evangelisták közül nem mindenki.
    A jimach smo vezichrono, azaz töröltessék ki neve és emléke formula a Talmudban fordul elő, egészen pontosan az egyik talmudikus vitában, amit a babilóniai gaoniták folytattak, úgy kb. 300 évvel Jézus halála után. Templomi jegyzőkönyvek nincsenek, "a zsinagóga" szintén nincs, zsinagógák voltak szerte az egész területen.
    Hé-Iz-U, ez nem arámi szöveg. Isten lelkének temploma arámiul Mikdasa de nafsa de elaha.
    Eredendő bűnt a zsidó hitvilágból senkire sem lehet erőltetni, mert eredendő bűn a zsidó vallásban nem létezik. Az eredendő bűn kifejezetten keresztény teológiai fogalom, a zsidóság nem ismer eredendő bűnt, csak elkövetett bűnt. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  20. 2004. december 26. 21:54682.
    A korabban leirt ellenvelemenyek egy resze kovetkezik, szemelyesen Jyllnek kigyujtve. Valasz egyikre sem jott.

    "Van egy olyan legenda, miszerint a tekercsek egy részét a Vatikánban őrzik, mert tartalma hétpecsétes titok. Ezzel szemben az összes töredék és teljes tekercs már fordításra és kiadásra került. A legenda alapja az, hogy amikor a tekercseket megtalálták, több kézen mentek át, a beduinok több embernek felajánlották megvételre és állítólag eközben néhány tekercs eltűnhetett. "
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  21. 2004. december 26. 21:54681.
    Hát Ő legalább értelmes dolgokat ír, állításait (pl. a sumér-magyar rokonsággal kapcsolatban) igazolni is tudja. Kicsit sajnálom is, hogy kevesebb időm van mostanság netezni, mintsem szeretném, de majd apró lépésekkel bepótolom. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (679)
     
  22. 2004. december 26. 21:50680.
    Ha önálló volt a vélemény, mint már írtam az volt a baj, ha forrásmegjelöléssel idéztünk valahonnan, akkor meg az. Azért annak örülök, hogy a témára rákerestél a neten, mert akkor nyilván az általam megadott oldalra is ráleltét, amely igencsak érdekes, de ha nem így gondolod, javíts ki, ha szerinted tévedek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (676)
     
  23. 2004. december 26. 21:49679.
    Te Jyll, éppen most hívtam fel a figyelmet, hogy össze lehet egyeztetni bizonyos dolgokat, nem az én véleményem, de ez is egy ötlet és lehülyéztek. . . . Ha megtérek és azt írom, hogy Anu az egyetlen (meg a többi. . . ), akkor okos vagyok? (nem rád vagyok mérges. . . )
    előzmény:
    Jyll (675)
     
  24. 2004. december 26. 21:45678.
    Jo esetben.
    előzmény:
    eda-1952 (678)
     
  25. 2004. december 26. 21:42677.
    keresztény sem= keresztyény sem
    előzmény:
    eda-1952 (674)
     

Címlap

top