Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. 2004. december 26. 21:42676.
    Nyugi, ami erdekelt, arra mar rakerestem. Es ertekes dolgokra leltem.
    Nem toletek szarmazik egyik sem.

    Ideznel nekem egy onallo velemenyt a sokbol?
    előzmény:
    Jyll (673)
     
  2. 2004. december 26. 21:42675.
    Melyik részét tartod ellenérvnek? Netán azt, hogy magát a témát, illetve az iránta érdeklődőket leantiszemitázták? Netán az alaptalan gúnyolódást, amely a sumér-magyar rokonságot illeti mindenféle dátum vagy névre való hivatkozás megjelölése nélkül? Csak azért kérdezem, mert lehet, hogy elsiklottam az ilyen jellegű hozzászólás felett - ugyanis nem mindet olvastam el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (671)
     
  3. 2004. december 26. 21:37674.
    Pallas -lexikon
    Nem érdekel, ki volt B. ! Csupán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a sumér rokonság nem zárja ki a (finn)-ugor nyelvrokonságot.
    Ja: nem vagyok keresztény, keresztény sem, az sem, amire gondolsz, magánügy. Ki nem állhatom a szektákat és a vallási irányzatok civakodásait, sőt félelmetesnek tartom az emberi butaságot, ami mögöttük van.
    - nincs szakterületem (ill. végülis van, de semmi közöd hozzá), te sem válaszoltál egyetlen kérdésemre sem. (Értelmes ember buta kérdésekre is tud válaszolni. . . . de értelmes ember nem sérteget másokat olyan megalázó hangnemben ésmódon, ahogyan te teszed. )
    előzmény:
    GÉGÉ (765)
     
  4. 2004. december 26. 21:37673.
    Az önálló véleményekre a reakció a gúnyolódás volt. Talán akkor nem véletlen, hogy - forrásmegjelöléssel is - idézeteket kezdtünk el csatolni a hozzászólásokhoz. Persze most meg ez a baj. . . . Szerintem egyébként jó ötlet lenne, ha ellátogatnál a megadott oldalakra, netán magad is rákeresnél az adott témára itt a neten, feltéve, ha érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (669)
     
  5. 2004. december 26. 21:33672.
    Apropo, volt itt nehany kerdes is a kavalkadban, amik tan kellemetlenek voltak, vagy onallo gondolkodast koveteltek, hat valasz nelkul maradtak.
    előzmény:
    GÉGÉ (765)
     
  6. 2004. december 26. 21:32671.
    Ellenervek elhangzottak dogivel, csak nem illettek bele a kepbe, tehat hazugsagkent lesoportetek oket az asztalrol.
    előzmény:
    Jyll (668)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. december 26. 21:31670.
    Szep estet mindenkinek.

    www. kitalaltkozepkor. hu

    most olvasgatom, ajanlom mindenkinek >o) viszlat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 26. 21:31669.
    Idezetek, meg forrasok. . . Hol marad a sajat, onallo velemeny?
    előzmény:
    GÉGÉ (765)
     
  9. 2004. december 26. 21:30668.
    Kedves GÉGÉ!

    Hát igen, hatalmas irodalma van a témának. Ez abból is látszik, hogy a sumér magyar szavakra a google 16 400 oldalt talált. Csak az érdekesség kedvéért jegyzem meg, hogy pl. az inkvizívió kifejezésre csupán 9 180-at. Ez egy nagyon érdekes téma, főleg nekünk magyaroknak, bár a külföldi kutatókat sem hagyta hidegen.

    Én eddig a témában azt tapasztaltam, hogy egyetlen komolyan megfontolható ellenérv sem hangzott el - sajnos alaptalan gúnyolódás annál több -.
    előzmény:
    GÉGÉ (761)
     
  10. 2004. december 26. 21:17667.
    Pedig vártam volna néhányuktól, akik az utóbbi időben itt gúnyolódtak valamiféle reagálást. Hiszen az általam javasolt oldal pont azok számára tartogat meglepetést, akik eddig itt bőszen tiltakoztak. Olyan nevek is szerepelnek, olyan tények is, amelyek még egy laikust is elgondolkodtathatnak, persze olyanokat, akik nyitottak, és nem tekintik tragédiának, hogy bizony nem légből kapott dolgokról folyik itt a beszélgetés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (664)
     
  11. 2004. december 26. 21:08666.
    "Turáni nyelvek

    igy nevezik némely nyelvészek Müller Miksával Európa és Ázsia összes ragozó nyelveit, tehát mindazokat, melyek sem az egytagu (khinai), sem a hajlító (indogermán és sémi) nyelvekhez nem tartoznak, tehát a következőket: az ural-altáji, dravida, tibeti és maláj nyelveket. Azonban mindezen nyelveknek közös eredetét eddigelé nem lehetett bebizonyítani. "
    Na akkor mit is képtelenség összeegyeztetni?. . .
    előzmény:
    eda-1952 (665)
     
  12. 2004. december 26. 21:05665.
    "Ural-altáji nyelvek

    v. altáji nyelvek, öt nyelvcsaládot foglalnak magukban, melyek két csoportba sorakoznak: 1. Az uráli csoport foglalja magában a finn-ugor s a szamojéd nyelvcsaládot. 2. Az altáji nyelvcsoport három nyelvcsaládból áll: török, mongol, mandsu nyelvcsalád. Az U. összetartozását Castrén födözte föl; nálunk legjelesebb művelőjük Budenz József volt. Némelyek az U. -hez számítják a japánit, továbbá a kelet-indiai dravida nyelveket és a legrégibb ékiratokon megőrzött akkád-szumér nyelvet; mindez azonban még eddig nincs bebizonyítva. Az U. mind ragozók (l. Agglutináló nyelvek, Nyelvek, Magyar nyelv), és nagy részükben fontos szerepe van az illeszkedésnek (l. o. ). "
    eleje rögtön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 21:03664.
    Jyll !
    Nincs reakció, mert akik érdeklődnek a téma iránt nem utasítják el ezeket a megállapításokat. Nem azt mondom, hogy azonosulnak vele, de nem zárkóznak el a gondolkodástól.
    A többiek, akik pedig az ellentábort képviselték, azok azért nem szólnak, mert nem is a téma miatt voltak itt. . . . . . Ez ilyen egyszerű !!
    előzmény:
    Jyll (661)
     
  14. Torolt_felhasznalo_682019
    Torolt_felhasznalo_682019
    2004. december 26. 20:59663.
    Igen, ez a történelemhamisítás sajnos nagyon is igaz. Ez történt a Holt Tengeri tekercsekkel is. A Biblia Iskolai vizsgáló bizottság nem engedte évtizedeken keresztül a leleteket a kutatók elé. . .
    A Holt Tengeri tekercsekről szóló könyvet kivonatoltam, ha kell valakinek elküldhetem emailben. Viszont mindenek mellett néhány töredéket már régebben is felfedeztek. A Vatikáni titkos levéltárban kutatva prof. Edmond Bordeaux Székely, Székely Sándor Kolozsvár Unitárius püspükének, a kiváló költőnek unokája fedezte fel az Esszénus Béke Evangéliumot melyet János a tanítvány írt. (Ezt egy a Habsburg levéltárban őrzött ószláv kézirattal is egybevetette, mellyel majdnem szóról szóra megegyezett. ) Edmond Székely utóda Kőrösi Csoma Sándornak, az erdélyi utazónak és nyelvésznek. A párizsi egyetemen szerezte meg doktorátusát, valamint más tudományos fokozatait Bécsben és Lipcsében. Elismert nyelvtudósa a szanszkrit, arámi, görög és latin nyelveknek, és beszélt tíz modern nyelvet is. Munkája legalább annyira kiemelkedő, mint a fura körülmények között élő és eltávozott Mikola Tesla-é. (Róla is érdemes web-es leírásokat átolvasni. Ismét egy érdekes ember, egy géniusz akit eltapostak, felfedezéseit, találmányait rendre mások értékesítették. Komolyabb munkái: http://www. tesla. hu/ (Az előadások szócikkben ledöbbentő dolgokról is szó esik. . . Magyar fordítás is megtalálható. )
    Erre az oldalra is érdemes pár órát rászánni!

    Na, de térjünk csak vissza egy kicsit az esszénusokhoz. Az esszénusok nem zsidók. És nem is teljesen olyanok mint a mai keresztények, bár mai szemmel nézve a kereszténységhez álltak a legközelebb. (pl. Assziszi Szent Ferenc is esszénus volt. Tanításai méltóak Jézus tanításaihoz. ) Eléggé sok ellentmondásos hír terjedt el róluk, sok könyvben össze-vissza zagyválják a dolgokat. Ezért érdemes E. B. Székely munkáját elolvasni, mert egyik művében leírja pl. (Természetes Élet és Gyógymód) az 1930-1940-ig tartó Nemzetközi Kozmoterápiai Expedíciót. A nagyvilág csak 1934-ben kezdett felfigyelni rá, mint a világhírű polinéziai leprabotrány főhősére. Ekkor hatalmas viharok dúltak a francia képviselőházban. Szóval a Csendes Óceán közepén, egy lepratelepen, teljesen elszigetelve európai összeköttetéseitől és mindenható ellenségeinek kénye-kedvére kiszolgáltatva, egyéves önfeláldozó, heroikus küzdelem után megvalósította az eddig lehetetlent, a leprának kozmoterápia általi gyógyítását.
    A 12-18-ik oldalig terjedő rész erősen visszaköszön Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott Egészség című könyvében felvázoltakkal. . .

    Szóval az esszénusok gyógyítottak. Nem is akármilyen módon, nem is akármilyen sikerességgel. Testi, lelki tisztaságukat életmódjuknak, a megfelelő élelmeiknek, vallásos gyakorlataiknak és gyógyító tevékenyésgeiknek köszönhették. Az esszénusok kedvenc élelmei a gabonamagvak, gyümölcsök, tejféleségek voltak. Gyógyító módszereik
    egy része felfedezhető az ájurvédikus gyógyításokban is.
    Gyógyítottak, kertészkedtek a sivatagban és imádkoztak. . .
    előzmény:
    GÉGÉ (730)
     
  15. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 20:56662.
    Az a helyzet, hogy nekem is csak fénymásolt példányok jutottak ezekból a kiadványokból :-)))
    előzmény:
    GÉGÉ (752)
     
  16. 2004. december 26. 20:52661.
    Miután eddig reakció nem jött, bemásolok még a már megadott oldalról információkat.

    "1870:
    FRANCOIS C. LENORMANT, a bámulatos tehetségű francia nyelvész kimutatta: „A sumír nyelv nemcsak szóállagában, hanem szerkezetében is turáni nyelv. ”

    Alapossága legjobban kitűnik a magyar hangtörténet mélyreható tanulmányozásából, amelyhez nyelvemlékeinket így a „Halotti beszéd”-et, a „Margit legendá”-t és a „Huszita Magyar Bibliá”-t is felhasználta.

    1873:
    Rendszerezi és összeállítja az első teljes sumír nyelvtant. Ugyancsak elvégzi a sumír és az ural-altáji nyelvek nyelvtanának és szókincsének részletes összehasonlítását, bizonyítva rokonságukat.

    1873:
    EDUARD SAYOUS francia történész sumír nyelvelemzései megerősítik Lenormant összehasonlító megállapításait. 1869-ben és 1896-ban járt Magyarországon, megtanult magyarul. Munkássága elismerésenként tagja volt az irodalmi Kisfaludy Társaságnak.

    1875:
    FRANCOIS C. LENORMANT határozottan hirdette, hogy az „írásfeltalálók nyelve” a magyarhoz áll legközelebb, ezért a magyar nyelv tökéletesebb elsajátítása céljából Magyarországra utazott. „A káldeaiak ősi nyelve és a turáni nyelvek” c. könyvében a hangtantól kezdve a főnévragozásig majdnem teljesen a magyar nyelv szerkezetére, logikájára és kiejtés módjára támaszkodva folytatta a sumír és turáni nyelvek összehasonlítását. A magyar hangzóhasonlítás törvényszerűségét megállapította a sumírban is. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 26. 20:52660.
    748-ra:
    Xsara: nézd meg, mit írtam a 743-ban. . . .
    előzmény:
    GÉGÉ (748)
     
  18. 2004. december 26. 20:49659.
    Nem, nem iit, én a Google-ba ütöttem be és sok mindent találtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (657)
     
  19. Torolt_felhasznalo_465888
    Torolt_felhasznalo_465888
    2004. december 26. 20:49658.
    Igen, ezek a katedrák pedig mást illetnének inkább, nemdebár?

    Igencsak undok a stilusa uram.
    Sajnos kénytelen voltam megint személyeskedni. :-(
    előzmény:
    GÉGÉ (748)
     
  20. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 20:44657.
    Egyébként tényleg nem a létszám határozza meg, ezt csak azért jeleztem, mert volt aki komolytalannak vélte a témát.

    előzmény:
    eda-1952 (650)
     
  21. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 20:42656.
    Megkerestem azt a részt, ahol az etruszkok "belekeveredésétől" írnak.
    Annyi az előzmény, hogy a szumirokat többször leigázták különböző királyok( asszír, babiloni, perzsa), aminek következtében kivándoroltak az őslakosok.
    "A kivándorolt szumirok egy része Mezopotámia és a Fekete- tenger közötti hegyvidékre, Szuberto-ország területén telepedett le. Itt a szumiroknak iráni és turáni néekkel való keveredéséből az alarodi nyelvcsoporthoz tartozó szubartu(szabir), urartu, mitani, hetita, pelzg, etruszk, kánaánita, stb. nevű népek születtek. Ezeket a babilóni és asszíriai királyok állandóan támadták, s mint leigázott, de állandóan lázongó népek ellen népírtó háborúkat vezettek, illetve elhurcolták, áttelepítették vagy kiírtották azokat. "Zsuffa Sándor
    előzmény:
    eda-1952 (650)
     
  22. 2004. december 26. 20:18655.
    Olvastad a Tiltott régészetet?
    előzmény:
    VédikusCs. (654)
     
  23. Torolt_felhasznalo_682019
    Torolt_felhasznalo_682019
    2004. december 26. 20:16654.
    Etruszk szövegeket sajnos nem tudom hol lehetne találni. Nem sokat foglalkoztam a témával. Engem főleg a védikus tudás és a Magyar népzene és hagyomány vonzott az utóbbi 10 évben.
    előzmény:
    eda-1952 (636)
     
  24. 2004. december 26. 20:12653.
    DDDD
    Hát egy újszülöttnek. . . Csak nekem hangzik olyan borzasztóan? Mintha selypítenének.
    előzmény:
    /verz (651)
     
  25. 2004. december 26. 20:09652.
    Találtam egy igencsak érdekes oldalt. . . .

    http://www. terebess. hu/keletkultinfo/sumer. html

    Megtudtam belőle, hogy már Berzsenyi Dániel szerint is: ". . . a magyar nyelv tán az egész óvilág nyelveinek gyökere és anyja, mert nyilván tapasztalám azt, hogy a legközönségesebb természeti tárgyoknak nevezeteit nemcsak az igen rokon déli és keleti, de még az egészen idegennek vélt európai nyelvekben is általában magyar gyökerekből lehet származtatni. "

    Ha valakit tényleg(!) érdekel a téma, látogasson el a fent megadott "címre", ahol időrendi sorrendben nevekkel olvashat arról, hogy mikor és kik gondolkoztak hasonlóképpen eredetünkről. Kedvcsinálóként még annyit, hogy "1920:
    -ban a MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA elismerte a sumír és az uralaltáji nyelvek azonosságát. " Elnézést, de még egy idézet, aztán, aki gondolja, menjen és olvasgasson bele tényleg az eredeti oldalba. :o)

    "1870:
    ARCHIBALD H. SAYCE, oxfordi orientalista professzor megfejti az első egynyelvű sumír szöveget, és annak nyelvtani elemzését is adja. Szerteágazó nyelvészeti öszszehasonlítást végez. Ennek folyamán teljes turáni népcsoportok nyelveinek a sumírral való rokonságát vizsgálja. Legközelebbi összefüggéseket a magyar és baszk nyelvvel talált. Eljött Magyarországra, hogy megtanuljon magyarul. Ő is a magyart tartotta a leghasznosabb segédeszköznek a sumír nyelv olvasásához. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top