Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. Torolt_felhasznalo_562092
    Torolt_felhasznalo_562092
    2004. december 26. 20:09651.
    Úgy mint a szaracénból --> szerecsen
    előzmény:
    eda-1952 (649)
     
  2. 2004. december 26. 20:04650.
    Nem a "létszám" határozza meg az igazságot. . . Viszont a téma érdekes, mert látod, már az etruszkok is "belekeveredtek" legalább annyi állítással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (648)
     
  3. 2004. december 26. 19:44649.
    Az ég szerelmére, mondja már meg valaki, hogyan lett a sumérból szumír? Úgy értem, kinek az elhatározása volt, mert más nem lehet egy kiejtés-változás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (648)
     
  4. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 19:41648.
    Nem Badiny az egyetlen aki ezzel foglakozik!!!
    Prof. Deimel, Oppert, Lenormant, Prince, Labat, és Sir Wooley , ők valamennyien azt állították, hogy a szumirok nyelvéhez a legközelebb álló nyelv a magyar!!
    Rajtuk kívül Dr. Bobula Ida, Dr. Gosztonyi Kálmán, Dr. Baráth Tibor, Dr. Padányi Viktor, Csőka Sándor, Dr. Erdy Misklós , Dr. Oláh Béla stb. is foglakozott ezzel a kérdéssel.
    Gondolom ha ennyi ember foglalkozik ezzel, akkor azt nehéz lenne beállítani egy csökkentértelmű ember agyszüleményének.
    Legalábbis én nem venném a bátorságot hozzá, ellentétben másokkal. . . . . . .
    előzmény:
    Xsara* (647)
     
  5. 2004. december 26. 19:30647.
    Köszönöm.
    Nem úgy értettem a kérdést, hogy nem is érdekel, honnan származik a magyarság, csak arra gondoltam, vannak ilyen elméletek, meg olyanok - egyik sem különb a másiknál . . . hatásotokra elolvastam a finnugor leszármazás kritikáját is, mert valóban csak az előbbit tanultam, és beláttam, hogy nem axióma, csupán egy elmélet a többi közt.
    Magyar származású vagyok, ha ez érdekel. A nürnbergi törvények szerint is. És római katolikus vallású.
    Hogy hogyan lehet jó állást betölteni? Hát protekció kell hozzá! Saját bőrömön tapasztaltam. Az első munkahelyemre így kerültem. Ismeretség útján. Klassz meló, kevés pénzért. A jelenlegi helyemre magamtól - sz*r meló, sok pénzért. Sok határon túli állampolgárságú, magyar származású kollégám van. Azért alkalmazzák őket, mert jól dolgoznak (engem is ezért, remélem). Nem kérdezték, zsidó vagyok-e. Egyébként ez is régi kérdésem, talán Te tudsz válaszolni rá: honnan tudják, hogy valaki az? Már úgy első ránézésre, mert egy fiúról az ágyban én is észreveszem :-)
    "Miért lenne tudománytalan Badinyi Jós Ferenc könyve ? Talán azért, mert nincs benne 666 lábjegyzet és hivatkozás más szerzőkre és forrásokra ?
    Aki olvasta a könyvet az meggyőződhetett arról, hogy ez a könyv valóságos történelmi tényekből indult ki és logikus levezetését adja bizonyos történéseknek. És sehol sem állítja azt, hogy ez pontosan így volt ( idáig csak a hazudozó zsidó történészek merészkednek ), hanem csak azt, hogy így is lehetett. Ez a mű elsoroban gondolkodásra és továbbgondolásra készteti a magyar olvasót. "
    Te írtad! Ezt kerestem ennyi ideig! Szóval, én az ELTE-n tanulok, és ott azt tanítják, hogy a tudományos publikációnak vannak bizonyos követelményei, pl. a pontos forráshivatkozás. Nézd, lehet, hogy ez a könyv nem annak készült; de ha mondjuk szépirodalom, akkor indítok egy topikot, hogy beszélgessünk Bulgakovról, mert A Mester és Margarita a kedvenc könyvem :-)
    előzmény:
    GÉGÉ (727)
     
  6. 2004. december 26. 19:22646.
    Még m i n d i g vannak részek a Bibliában, amik a lélekvándorlásra utalnak. . . .
    előzmény:
    GÉGÉ (735)
     
  7. 2004. december 26. 19:14645.
    Ó, nem kell csodálkozni, én egyetlen kérdésre sem kaptam választ, pedig csak egy szegény, olvasni nem tudó bolha vagyok, hogy csak az utolsókat említsem. . . )))
    Meg az utolsó kérdésemet, pedig idevág a topik címéhez, de erre n e m m e r felelni, hogy mi is van Jézus testvéreivel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465888 (643)
     
  8. 2004. december 26. 19:08644.
    728: azannya. . . . És hogy hívják ezeket az államokat? Hogy miket tanulok tőled?!. . . . Akkor nevezd néven, az általad leoláhozott történész valószínűleg nem örülne neki. . .
    MOST viszont te fogsz egy meglepit tanulni:Historia est magistra vitae. Ez latinul van, tudod, ha már az általad utált marxistáktól idézed, tudjad honnan vették. . .
    előzmény:
    GÉGÉ (720)
     
  9. Torolt_felhasznalo_465888
    Torolt_felhasznalo_465888
    2004. december 26. 18:54643.
    Mellesleg kikérem magamnak a tegezést!!!!
    előzmény:
    GÉGÉ (729)
     
  10. Torolt_felhasznalo_465888
    Torolt_felhasznalo_465888
    2004. december 26. 18:53642.
    Milyen jogon kérdezi milyen fajtáju vagyok?
    Nézze meg a bemutatkozó oldalam. Ember fajtáju.

    Az eredeti témától már rég eltértek. . . és már vissza sem lehet térni normálisan, hála az ön kifejezetten oberhochen beirásainak.

    Kérdésemre válasz viszont nem kaptam. De az úgy látszik szokás, már az elejétől.

    előzmény:
    GÉGÉ (729)
     
  11. Torolt_felhasznalo_465888
    Torolt_felhasznalo_465888
    2004. december 26. 18:35641.
    Aha. . . és a férgek miatt nem egytemi tanár még ön, ugye?
    Másolni, gépelni én is tudok tisztelt uram!
    Csak az még nem elég!
    Összehordani, ollózni mindenfélét. . . . nem nagy tudomány.
    Arroganciája azonban úgy látszik végtelen.

    Oh, minő dicsőség bőszen vitázni egy női magazin csevegő oldalán.
    Ha meg méltó vitapartnerre talál. . . hát ócsárol, sérteget.
    Megint megtudtam valamit a fajmagyarról. Mellet döngetni, büszkélkedni azt igen!
    De lenne itt még valami. Választ is várnék tisztelettel.

    Kérdés:Mit tett le Ön eddig az asztalra?Önálló gondolat, önálló munka. . . az se baj, ha kétkezi.
    előzmény:
    GÉGÉ (719)
     
  12. 2004. december 26. 18:10640.
    Mi az, hogy oláh történész? Senki sem "ugrik", ha azt írod, hogy romániai. . .
    Aztán: amikor én javasoltam, hogy nézzük meg "kívülről" magunkat, akkor minden voltam, csak értelmes nem. . . .
    Pedig csak azt bizonyítottuk be ezzel, hogy a "külsősök" sem értenek egyet. . .
    előzmény:
    GÉGÉ (720)
     
  13. 2004. december 26. 17:56639.
    Bizony, igazságod vagyon. . . .
    előzmény:
    Xsara* (637)
     
  14. 2004. december 26. 17:55638.
    El is felejtettem eddig megemlíteni, hogy hol hallottam én először a sumér eredet-elméletről? 1968-ban az Eötvös -előkészítőn. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 26. 17:49637.
    Sziasztok!
    1. kérdésem: Mit számít az, hogy ugorok voltak az őseink, hunok, szkíták vagy sumérok? Mit tesz ez hozzá az én megítélésemhez, vagy mit vesz el belőle? Aszerint ítélik tán meg az embert, hogy hány ezer évre tudja visszavezetni népe eredetét? Én ugyanis - GG-vel ellentétben - elsősorban emberként határoznám meg magam . . . és szeretném, ha úgy is viszonyulnának hozzám, mint emberhez. És nem a származásom alapján ítélnének meg, látatlanban.
    2. kérdés: Jézus pártus herceg lett volna? Ez esetben ugyebár a Bibliát nem fogadhatjuk el forrásműnek, mint írtátok is, tele van hamisítással, ferdítéssel. Akkor honnan tudhatjuk azt, hogy Jézus miként cselekedett, mit tanított . . . sőt, létezett-e egyáltalán? Mely forrásokat fogadhatunk el hitelesnek? Az apokrif iratokat, meg az evangéliumok azon részeit, amelyek nem mondanak ellent az elméletnek? Felőlem! De ugye akkor ez nem keresztény vallás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. december 26. 17:47636.
    Nincs ötleted, hol találok még etruszk szövegeket? Mert láttam már ilyent, persze nem néztem ebből a szempontból. Amit most találtam, az bizony nem hasonlít a rovásírásra. Ellenben megtaláltam, hogy a székelyek az etruszkok leszármazottai. . . Itt már csak egy időgép tenne igazságot. . . )))
    előzmény:
    VédikusCs. (627)
     
  17. 2004. december 26. 17:18635.
    Nem a hangvetel - a sziv, ami mogotte van. O nem akar bantani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (634)
     
  18. 2004. december 26. 17:17634.
    Fura, hogy az o eloadasaban egesz mashogy hangzik ugyanaz a tema, mi? :-)
    Figyelemremelton es kedvesen.
    Hmmm. . . erdekes, a hangvetel mennyit ad a mondandohoz. . .
    előzmény:
    eda-1952 (633)
     
  19. 2004. december 26. 17:12633.
    Hát ennek mesélhetsz. . . . ((((
    De nagyon érdekes, amit írsz. Most elkezdek ilyen könyvek után kutatni.
    előzmény:
    VédikusCs. (627)
     
  20. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 17:05632.
    Dugulj már el a baromságaiddal együtt!
    előzmény:
    GÉGÉ (709)
     
  21. 2004. december 26. 16:52631.
    Itt egy kerdes, az igazi. Tolem, Jezus oszinte tisztelojetol, hozzad.
    Mit mond neked az o tanitasa? Hagyd a nepeket, hagyd az osszes tobbi sallangot. Neked, szemely szerint.
    előzmény:
    GÉGÉ (709)
     
  22. 2004. december 26. 16:48630.
    Az isten szerelmere, barhogy is nevezd szerencsetlent. . . Az EMBERT nezzed mar, ne a szarmazasat! Hat meg Jezusnal is azt szajkozod, hogy hova tartozott, meg hova nem - de hogy MIT TANITOTT neked, arrol halvanylila segedelkepzelesed sincsen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    GÉGÉ (709)
     
  23. 2004. december 26. 16:45629.
    "A mai római egyház már nem Jézus egyháza. "
    Hopp, meg a vegen juttatnom kell neked egy mezei pirosfeherzold pontot!
    előzmény:
    GÉGÉ (709)
     
  24. 2004. december 26. 16:43628.
    Tundibundi, amirol ez a fiu ir, te akkor se fogod megerteni, ha tizmillio evvel megoregited a csaladfad. . .
    előzmény:
    GÉGÉ (709)
     
  25. Torolt_felhasznalo_682019
    Torolt_felhasznalo_682019
    2004. december 26. 16:25627.
    Szia Sonata!

    Etruszk-Magyar rokonság. . . ez jó téma!
    Elmondok egy történetet, ami az egyik barátomnál tett látogatásom során mesélt el nekem a Káli medencében, Köveskálon.
    Azt meséli a barátom, Kiss Feri, hogy 3 évvel ezelőtt nézegetett egy Olasz-Angol nyelvű, Etruszk emlékeket fejtegető könyvet. Az egyik fényképen rovásírásos táblák láthatóak, mellette a fonetikus betűtáblázat.
    A kép alatt a felírás :
    "Ősi etruszk emlék - megfejthetetlen írás maradványok. "

    Na, ha már ez ennyire megfejthetetlen, akkor ő egy kicsit elkezdte nézegetni, olvasgatni a jeleket, összehasonlítani a táblázatot a képen láthatóval.

    Az eredmény:

    "nopfioi vogymunk nam rabolnu jottunk"

    de volt ilyen is, amit egy hatalmas fába vágtak bele (lehet hogy fokossal??)

    "bolra mocsar jobra koves ut kozepen"

    Egyértelmű útjelzés a később arra haladóknak.

    Annyira elképesztő ez a dolog, hogy amíg nem láttam a saját szememmel azt az etruszk könyvet, addig nem igazán akartam ezt leírni. De most kikívánkozott belőlem, mert értő emberek olvassák ezt a topikot.

    Még az 1990-es években néhányan megpróbálkoztak a Miskolci Egyetemen a Sumér nyelv fakultatív oktatásával. . .
    Csúnyán elnyomták a dolgokat. . .

    Miért is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (615)
     

Címlap

top