Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 16:09626.
    Koszonom ez igy tenyleg egyszeru es egyertelmu raadasul teljesen megegyezik az en velemennyel is. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (624)
     
  2. Torolt_felhasznalo_682019
    Torolt_felhasznalo_682019
    2004. december 26. 16:08625.
    Szia GÉGÉ!
    Idéznék tőled:

    "Köszi, hogy felmondtad a leckét a korábbi provokátornak. . . . Gondolod, hogy annyira hülyék vagyunk, hogy nem tudjuk az INRI fordítását. . ?"

    Azt ugye mindenki tudja, hogy a Magyar nyelv és Székely rovásírás ősisége a Kárpát medencében év tízezerévekben mérhető? www. varga. hu

    A másik dolog pedig a rovás írásunk. Rovóink balról jobbra róttak, majd pedig 90 fokban elforgatták a botot és jobbról balra, majd a bot végén ismét forgattak és balról jobbra róttak. . .
    Ha egy külföldi megpróbálja elolvasni lehet, hogy csak balról jobbra próbálja meg. . .

    Mi az INRI visszafelé olvasva?

    Persze lehet, hogy 2000 évvel ezelőtt még ez az ÍRNI szó ismeretlen volt. . .

    A másik dolog pedig az, hogy olyan sokat beszélünk itt a Magyarságról, de aztán elég kevesen tesznek hozzá egy nagyon fontos jelzőt.
    Milyen Magyar. . .

    Én Bácskai Magyar vagyok, Dudás Rudolf idős sumerológus barátom, druszám, Budapesti születésű azt hiszem, de '56-ban diszidált Kanadába, mert egyébként megtorlások vártak volna rá. Ő Kanadai Magyar, bár már pár éve Kecskeméten él, így most már igazából Kecskeméti Magyar is. (A kecskeméti múzeumban fellelhető rovásírásos anyagokat tanulmányozza, fordítja. Lesznek még itt meglepetések! :-) 3 könyvem is van tőle. Ha valaki szeretne rendelni, megadhatom a címét. )

    SzabreMama most, hogy kiköltözött Izraelbe már Izraeli Magyar. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy ki miként éli le az életét. Ki hogyan távozik ebből a világból, ki milyen nyomokat hagy maga után. . . Van aki kiürített államkasszát hagy maga után. . .

    Érdemes lenne meghallgatnotok Waszlavik kazettáit, és elolvasnotok a kazettaborítóit. Annyira jók a szövegek, hogy 2 napom ment rá, de begépeltem őket! Nagyon ütnek a sorai és még ma is aktuálisak, pedig még az 1990-es évek elején jegyezte le őket. Vannak benne idézetek Hamvastól, Konrad Lorenztől, Bibótól, az Öko kiskátéból stb. . .
    Nem szeretném ismételni őket, de ha valaki megadja az email címét szívesen elküldöm részére a begépelt szöveget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 15:47624.
    Bocs, nem figyeltem, hogy az nekem is szól.
    Részemről mindenki az, aki annak érzi magát elsősorban és ha megkérdezik tőle, akkor nem mindenfélét válaszol, hanem tisztán és érthetően képes kimondani : magyar vagyok.
    Nem érdekel engem sem a vallása, sem a származása, csak az, hogy ő minek tartja magát. És természetesen az, hogy szívből érzi ezt, vagy csak azért mert az érdeke azt kívánja.
    Egyébként szerintem nagyon szépen megfogalmazta ezt valaki:

    "Magyarnak lenni (részlet)

    De túl minden bún, minden szenvedésen
    Önérzetünket nem feledve mégsem,
    Nagy szívvel, melyben nem apad a hűség,
    Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség!
    Magyarnak lenni: nagy s szent akarat,
    Mely itt rszket a Kárpátok alatt:
    Ha küszködőn, ha szenvedős, ha sírva:
    Viselni sorsunk, ahogy meg van írva;
    Lelkünkbe szíva magyar földünk lelkét,
    Vérünkbe oltva ősök honszerelmét,
    Féltőn borulni minden magyar rögre,
    S hozzátapadni örökkön-örökre!. . . "
    Sajó Sándor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185022 (622)
     
  4. Torolt_felhasznalo_682019
    Torolt_felhasznalo_682019
    2004. december 26. 15:34623.
    Szia Gégé!

    Válaszolnék a hozzászólásodra.

    "Kicsit emlékeztetsz engem a kommunistákra. . . . . . .
    Miért ? Azok is azzal jöttek, hogy karácsony az nem Jézus születése napja, hanem csak fenyőünnep. "

    Nem arról van szó, hogy Jézus kitalált személyiség és hogy nem létezett, létezik. Hanem arról, hogy ez az ünnep NEMCSAK JÉZUS születéséről szól! Jézus a maga szentségével és küldetésével visszaállította az eredeti tanokat, de nem egyedül, hanem többed magával. Lásd: A Holt tengeri tekercsek felfedezéséről szóló könyvet. Jézus Esszénus volt. Edmond Bordeaux Székely: Az Esszénus Béke Evangélium felfedezése.

    Jézus előtt is volt az esszénusok között (NAPONTA) asztaláldás. (Ami az utolsó vacsorának megfelelő liturgikus étkezés. ) Minden !!!reggel!!! egyesültek az esszénusok a Víz Angyalával, mely nagyon hasonlít (sőt azonos) a megkersztelkedéssel!!! stb.

    "Azzal jöttek, hogy nincs Mikulás ( Szt. Miklós ), hanem csak télapó van. "

    Szent Miklós hagyományával nem sokat foglalkoztam. A lényeg, ahogy az egyik barátnőm énekelte:

    "Hull a pelyhes fehér hó, jöjj el kedves M-II-K-UU-L-ÁÁ-S!!!" Ezt a szót a végén szinte kiabálta, de teljesen igaza van. . . :-)))
    Télapó nincs. Szent Miklós viszont igen!

    "Azzal jöttek, hogy nincs Húsvét, Jézus feltámadása, hanem csak egy tavaszi ünnep van. "
    A kommunisták gyökértelenek. Én a gyökereket nemcsak a kereszténységben látom hanem máshol is. Ugyanazokat a végződéseket, hagyományokat, melyek jelentéstartalma és ősisége nem személyekhez tartozik, hanem ciklusokhoz. A Napforduló, a Nap-Éj egyenlőség stb. mind-mind olyan dátumok melyek befolyásolják az emberi fiziológiát. Ezt egy csodálatos jelenség kísérte végig az ÚR Jézus születésekor. Az Ő élete és halála, feltámadása SZIGORÚAN KÖVETTE EZEKET AZ ASZTROLÓGIAI IDŐPONTOKAT IS. EZÉRT (IS) VOLT Ő AZ ISTEN FIA.

    "Ez a marhaság pedig, hogy az egész világon ünneplik karácsonyt . . . . ?"

    Dehogyis marhaság! Mondtam én ilyet???

    "Igen, a vásárlási, fogyasztási kultusznak hódolnak, de nem a keresztény ünnepnek, amely a megszületett Jézusról szól.
    Mostanában ezek a fogyasztási luciferek azt próbálják bemesélni az embereknek, hogy a karácsony az csak egy egyszerű szeretetünnep, ami ostoba ajándékozási lázban nyilvánul meg.
    Mindig voltak olyan pihentagyúak, akik a vallási-egyházi ünnepeinket szerették volna kiforgatni eredeti jelentésükből. "

    Ebben teljesen egyetértek veled! De az én gozzászólásom nem kiforgatásra, hanem megerősítésre, párhuzamok húzására való. És ez azért is jó, mert ekkor a vallástalan emberek is közelebb kerülhetnek az Isteni valósághoz. Aztán ha megérik bennük az elhatározás, választhatnak maguknak vallást. Az a legjobb, ha valaki a saját földrajzi környezetének megfelelőt választja. De ezt senki sem garantálhatja manapság. Lásd: Buddhisták, Krisnások, Sintó, Zen vallás képviselői közt Magyarokat is látunk. . .
    Nincs ebben semmi rossz. Sokféleképp fejeződik ki az Iste
    előzmény:
    GÉGÉ (426)
     
  5. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 15:34622.
    Elnezesest. . talan elkerulte a figyelmedet a 649-es kerdesem.
    Ha tudsz valaszolj nekem, kerlek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (621)
     
  6. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 15:30621.
    Mondtam, szólj hozzá a témához !!!!!
    A személyeskedést pedig, amit továbbra is folytatsz, azt befejezheted.
    Én nem szóltam hozzád, akkor megkérlek, hogy Te se tedd !
    Majd ha a témához van hozzáfűznivalód. . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353594 (620)
     
  7. Torolt_felhasznalo_353594
    Torolt_felhasznalo_353594
    2004. december 26. 15:27620.
    Arany Drága Bogaram!
    Hol volt azokban egyetlen csúnya szó tőlem?! Legfeljebb a GÉGÉ-től származó idézetben, de azért már nehogy engem rugdossál!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (618)
     
  8. 2004. december 26. 15:27619.
    Persze, hogy érdekelhet minket magyarokat is a kérdés. Bevallom, engem minden érdekel, amit a begyepesedett tudomány visszkézből elutasít. Csak a paci másik oldala bosszant. . . Különösen ha az is gyepes és szemellenzős. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (615)
     
  9. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 15:24618.
    668. és 670.
    Szóltam én hozzád addig ?
    Milyen jogon becsmérelsz engem ?
    Szólj hozzá a témához !!!
    Arról beszélgethetünk, egyébként pedig nekem nincs miről beszélgetni veled !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353594 (611)
     
  10. 2004. december 26. 15:23617.
    Látod, ez tényleg érdekes, amit a jövevényszavakról írsz! Állításaimat fenntartva, ezt elfogadhatónak is találom, csak még utánakeresek. . . . végre valami, ami még nem hangzott el!. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (615)
     
  11. 2004. december 26. 15:21616.
    Na, végre visszakerestem, hogy idézzelek:
    " Mert külföldön nagyon sokan tudnak róla, külföldön egy egyetemi könyvtárban bárki hozzájuthat a mi Nagymagyarország területén talált leletünkhöz. Itt most sajnos 1961. óta rendkívül mély hallgatás övezi. "
    Azt a könyvet, amiben ezeket a régi leleteket szoktam nézegetni, 1980-ban adták ki "Agyagistenek" címmel. . . hm?
    előzmény:
    GÉGÉ (605)
     
  12. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 15:20615.
    Az etruszk-magyar nyelv egyezéseit Somogyi Ede és Jules Martha párizsi egyetemi tanár is ismertették már könyveikben. Sőt !
    Megint mások a baszk nyelv magyar és finn nyelvekkel való egyezéseiről is írtak már.
    Akkor most őket is ki kell röhögni ? A baszkok azért meglehetősen messze vannak innen. . . . . .
    Dr. Bobula Ida arról írt könyvében, hogy azoknak a szavainknak egy része, amelyeket eddig görög, latin, germán, szláv eredetű jövevényszavaknak nyilvánítottak, azok valójában nem jövevényszavak. Meg voltak azok jóval a honfoglalás előtti magyar nyelvben is, mert bizonyos szavaink éppen olyan szumir eredetűek a görög, latin germán, szláv nyelvekben, mint a magyar nyelvben.

    Ezeket nem kell elfogadni, lehet vele ellenkezni, kételkedni benne.
    Kb. egymillió a különböző múzeumokban őrzött ékírásos cseréptáblák száma, amit folyamatosan vizsgálnak a tudósok.
    Nem értem minket magyarokat miért ne érdekelhetne ez a kérdés ?
    előzmény:
    eda-1952 (610)
     
  13. 2004. december 26. 15:15614.
    Például, ahogy te teszed, igaz?
    előzmény:
    GÉGÉ (667)
     
  14. 2004. december 26. 15:13613.
    Sajnos általában te teszed éppen ezt.
    Nem akartam személyeskedni, de hát ezek szerint elkerülhetetlen.
    előzmény:
    GÉGÉ (646)
     
  15. 2004. december 26. 15:12612.
    Ez így van, ezért bárki, bármikor visszatérhet az eredeti témához. De úgy látom, elég kevés az esély rá: régen átment ezt a topik is személyeskedésbe :-(((
    Nem akarlak kapacitálni, csak mondtam.
    Én sem szólok pl. a mit főzzünk-höz, mert az meg engem hagy hidegen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (581)
     
  16. Torolt_felhasznalo_353594
    Torolt_felhasznalo_353594
    2004. december 26. 15:12611.
    Arany Pici Bogaram!
    Idézd már a neked szóló alpári írásomat!:)))) De szó szerint! Aztán majd én is idézek tőled!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (609)
     
  17. 2004. december 26. 15:02610.
    Tehát az etruszkok is magyarok rokonai voltak, másik oldalról meg a sumérok. Tehát itt voltak, visszamentek némi kerülővel Mezopotámiába, hogy később újra visszatérjenek a bölcsőbe. Ha jól értem. . .
    Valóban találtak Magyarországon olyan edényeket, amik nagyon emlékeztetnek a Trójában találtakra. És az arcos edények arcformái engem mindig is emlékeztettek a sumér szobrokra. De: ez még nem jelenti számomra azt, hogy akik akkor itt voltak, azok MI voltunk. . .
    előzmény:
    GÉGÉ (685)
     
  18. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 15:01609.
    Csillagszeműkém !
    Idézd már légyszi a személyeskedő hozzászólásaimat!!!!!!!!
    Amíg én nem szólok hozzád ilyen alpári stílusban, addig kikérem magamnak ezt a stílust !!!!!!!!!!!

    Egyébként Te miért is jöttél ide ?
    Mikor is szóltál hozzá a topic eredeti témájához ?
    Olvastad ezt a könyvet ?
    Mi is a véleményed az eredeti témával kapcsolatban ?
    Azt már tudjuk, hogy a hozzászólókat jöttél piszkálni, de miért is ??????
    Szólt valaki hozzád itt előzőleg hasonló faragatlag stílusban ?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353594 (597)
     
  19. Torolt_felhasznalo_353594
    Torolt_felhasznalo_353594
    2004. december 26. 14:54608.
    :)))Picinyem, amint látom, mégis figyeltél!:))))
    előzmény:
    GÉGÉ (681)
     
  20. 2004. december 26. 14:53607.
    Hogy ne kelljen sokat visszakeresgelned:

    Szia Gabor, csak jottem megnezni, hol tartotok. :-)
    Ja es kosz az uj webcimeteket, mar nem tudtam, hol keresselek benneteket. Nehez kovetni, tul sokszor valtoztatjatok az elerhetoseget (persze okosan ugyanazt a lapot teszitek fol mindenhova, minek annyit dolgozni rajta, eleg az alapszinen valtoztatni egy kicsit) - maradt meg olyan magyar szerver, ami megturi az anyagot? Mert ismerem nehez sorsotokat, Europaban pillanatok alatt lekapkodjak az ilyesmit a netrol, szoval nemsokara a szabad amerikai szerverekre kell fanyalodjatok. Hu, az nagyon ciki lesz, mi? :-)
    előzmény:
    GÉGÉ (685)
     
  21. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 14:50606.
    Az Orban kormany megturte a kommunista bunozoket, megpedig ugy, hogy hatalmat is adott nekik?
    674-re: de melyik a magyar oldal?
    Ha talalsz valakit aki arra az oldalra szeretne allni, hogy mutatod meg neki melyik az igaz ut. Szerintem az lenne az igazi jo cselekedet ha a bizonytalankodokat meg tudnad gyozni.
    előzmény:
    GÉGÉ (676)
     
  22. 2004. december 26. 14:50605.
    Viszont most megint kérdezek: (hátha valaki válaszol. . . . )))
    Mit tudsz Jézus testvéreiről?
    előzmény:
    GÉGÉ (678)
     
  23. 2004. december 26. 14:49604.
    tudod kezd nagyon sarokba szoritott patkany stilusod lenni. . . .
    utsz vagsz es kozben csukva a szemed. . . hosi egy harcmodor. . :-)))
    előzmény:
    GÉGÉ (681)
     
  24. 2004. december 26. 14:47603.
    es bizonybizony megjottem. . . dolgozodtam egy kicsit. . .
    előzmény:
    GÉGÉ (678)
     
  25. 2004. december 26. 14:47602.
    csak te minositgethetsz masokat?
    azokon talan meg van mit. . . . de rajtad. . . . :(((((((((
    előzmény:
    GÉGÉ (678)
     

Címlap

top