Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 12:45576.
    Kedves Hadasa !
    Nincs szándékomban sem beszólni, sem pedig beleszólni az Izrael topicba, mert nem érdekel a külön világuk. Ha máshol találkozom velük, mint pl. volt már ez liat esetében, minden további nélkül beszélgethetünk.
    Igen, a téma már régen nem az eredeti címről szól. Megnyugodhatsz, hogy velük ellentétben én nem fogok odamenni egy olyan topicba ami nem érdekel, hogy szétverjem.
    Ha valami nem érdekel, akkor nem szólok bele, legfőképpen pedig nem szólok be. . . . . . . . . .
    Szerinted miért nem lehetett beszélgetni az eredeti címről anélkül, hogy bárkik a magyarság eredetének kutatását valami nagy "magyarkodásnak" állították volna be? Miért nem lehetett arról beszélgetni, hogy igen, ilyen jellegű kutatások is vannak? Miért nem lehetett normális érveket felhozni a másik oldalról ennek cáfolatára ?
    Miért kellett egyből támadni azt, hogy egyesek nem fogadják el az eddigi elméleteket és más irányban kutatnak ?
    Miért jelenetett ez problémát ama bizonyos topic látogatóinak, hogy így tömegesen jöttek át cikizni a magyarokat, akik az eredetüket kutatják ?
    Elég lett volna annyi, ha azt mondják, hogy nem fogadom el ezért és ezért . . . . . , mert ilyen tényekkel igazolták ennek az ellenkezőjét. A normális beszélgetés és vita erről szólt volna. Szerintem.
    előzmény:
    Hadasa (568)
     
  2. 2004. december 26. 12:45575.
    Attól, hogy Badiny könyvéről más valakinek a véleménye, még lehet értelmes és magyar.
    előzmény:
    GÉGÉ (632)
     
  3. 2004. december 26. 12:44574.
    Hát van, amire nem is lehet felelni. . . . ))))
    (mérték már valaha az IQ-dat, te szegény?)
    előzmény:
    GÉGÉ (630)
     
  4. 2004. december 26. 12:40573.
    Aztán az lesz a vége, hogy MEGINT előlről kezdjük. . . .
    (M. Cremo:Tiltott régészet)
    előzmény:
    eda-1952 (572)
     
  5. 2004. december 26. 12:38572.
    Tudod én nem vagyok sárgajelű de határozottan állítom, hogy nem miattuk nem tudunk beszélni a témáról. Egyébként meg az emberiség szégyene, hogy a "sárgajelű" szó megszületett, ha valaki ezt kimondja, már minősíti magát. Az emberiség egy faj, ha nem tudnád. . . Különbség csak az értelemben van. Amire jelenlegi állapotunkban nem nagyon tudnánk hivatkozni, ha más fajokkal kerülnénk szembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (567)
     
  6. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 12:35571.
    Mi az a sargajelu topic? Ez a nevuk?
    A partus dologhoz nem szolok. . eletemben eloszor hallottam meg a szot is, amikor itt olvastam. Igazan bocsanat. :-( A partussag oldalon ervkent felsoroltak, engem nem gyoztek meg de ez sem engem sem az ebben hivoket nem minositi. :-)
    Errol lehet mindenkinek ilyen-olyan velemenye, mint a vallasrol.
    A magyarsag miatt irtam, bar eddig igy soha nem tettem. Ezentul is csendes olvaso leszek, a velemenyemmel nem szivesen tennem ki magam egyik oldalrol sem - tamadasnak.
    Lelkibeket Nektek. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (567)
     
  7. 2004. december 26. 12:32570.
    Én EMBERNEK tartom magam. . . . nem magyarnak, nem zsidónak, nem kereszténynek. . . . . és még sorolhatnám. És EMBEREK vagyunk mindannyian. . . nem számít, hogy ki hol él és mit gondol. . . ha jönne mondjuk egy idegen faj, hogy kipusztítson minket, nem is kellene tennie semmit, mert már azért legyilkolnánk egymást, hogy kinek szebbek a tankocskái. . . ?
    Egyébként nem sok olyan nép van, melynek tagjai annyiszor gyilkolászták egymást, mint a magyarok. . . Erre legyek büszke?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 26. 12:31569.
    Aha. . . Én pl az 1700-as évek közepéig vissza tudok menni: ebből a tömegből egy fél-osztrák és egy fél szerb NEM egészen magyar. . . De én NEM vagyok magyar Gégé szerint. Határozottan úgy érzem, szerinte a magyarság pártállástól, és vallott nézetektől függ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185022 (565)
     
  9. 2004. december 26. 12:30568.
    Te is nyugodtan beleszólhatsz - nem beszólhatsz - abba a bizonyos "sárga jelű" topikba. Senki sem fogja azt mondani - írni -, hogy tűnj innen, mert nem vagy "közűlünk való!"
    De ha úgy gondolod, nyiss egy zártkörű topikot, ahol egyedül leszel, és akkor majd nem zavar senki :-)))
    Szerintem már régen nem Jézus származásáról beszélgetünk, de mindegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (567)
     
  10. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2004. december 26. 12:24567.
    Tudod én csak azt érzem (hogy is mondjam . . . . ) furcsának, hogy azok a sárgajelűek és mások akik itt beszólogattak, azok szinte valamennyien egy bizonyos topic rendszeres látogatói. Talán már törölni is lehetett volna az eredeti topicjukat, mert úgyis itt tanyáztak valamennyien.
    Annak ellenére szóltak bele a témába, hogy őket állítólag nem érdekelte, hogy Jézus pártus-e, az pedig szinte sokadrangú kérdés, hogy melyik nemzethez tartoznak, honnan származnak. . . . . . . . . .

    "Ha valaki hitelt érdemlően, tényekkel (nem ilyen hagymázos zagyvaságokkal) alátámasztja, felőlem Jézus akár hottentotta is lehet, az őseim meg jöhettek akár egy másik naprendszerből is!. :). . . . . . "
    Gabi. de

    ". . . . . Semmiféle vallásnak semmiféle szerepe nem volt az életemben soha. Jelenlegi lakóhelyemet felnőtt fejjel és tudatosan választottam, mindenféle népi-nemzeti és politikai szempont figyelembevétele nélkül.
    És tökre nem érdekel, hogy melyik "nemzet" hajlandó engem sarjanak vallani. . . . . . . . . . . . " SzabreMama

    "Képzeld én magyar vagyok, ismert és elismert arisztokrata ősökkel, aki szintén tudatosan lettem izraeli, és ez volt életem legbölcsebb döntése, ami persze nem tartozik rátok; nos, néha megtörténik, hogy szégyellem magyarságomat. . . . . . . " szigal

    Nos, ha ez így van , akkor pedig végképp nem értem, hogy miért nem hagytak minket beszélgetni egy olyan témáról, ami nem érinti, nem érdekli őket.
    Valami oka csak van. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185022 (562)
     
  11. Torolt_felhasznalo_606925
    Torolt_felhasznalo_606925
    2004. december 26. 12:18566.
    Nem akarom offolni ezt a topikot, de ahogy írod, hogy "Ne tűrjük azt- itt a fórumon sem -, hogy magyargyűlölő idegenek beszéljenek helyettünk magyar történelmi kérdésekről. ", én meg nem tűröm, hogy egészen biztosan nem magyarnak írd le azokat, akik nemmel szavaztak. Mindenkinek meg volt az oka, hogy miért mondott nemet vagy igent, és be lehetne már fejezni ezeket a vitákat, gyűlöletet keltő szövegeket is ebben a témában. Ja és nem kellett ahhoz balosnak lenni, hogy valaki nemet mondjon.
    előzmény:
    GÉGÉ (620)
     
  12. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 12:11565.
    Nem ereztem magam komplikaltnak, egyszeru, szinte tomondatokat hasznaltam. Bocsanat!
    Hogy ismerszenek meg a fergek?
    Azert megis sikerult kihamoznom egy-ket magyarsag deffiniciot.
    Tehat lehet magyar, aki nem teljesen magyarnak szuletett. Lehet NEM magyar aki evszazadokra visszamenoleg bizonyitani tudja a magyar szarmazast, magyarul beszel. Magyar az aki lakhelytol, szarmazastol vallastol fuggetlenul nem balodali, nem liberalis, nem tanul es nem hisz a ma megjelent es elfogadott tudomanyos, nevelesi, irodalmi tezisek, muvek, kiadvanyok legalabb 95%-nak. A nepszavazas eredmenyet tekintve ma Magyarorszag lakossaganak 19% lehet igazi magyar?

    előzmény:
    GÉGÉ (620)
     
  13. 2004. december 26. 11:53564.
    Most jut eszembe: te egészen biztos nem 25 éves vagy. . . Tehát a "félszázados kommunista agymosás" kiszolgálói tartottak alkalmasnak arra, hogy elvégezz egy fősulit, vagy ilyesmit. . . . ingyen és bérmentve. . . Engem nem, pol. okokból. Valami tényleg nem stimmelt náluk. . . .
    előzmény:
    GÉGÉ (620)
     
  14. 2004. december 26. 11:48563.
    Te szegény, ezek a szavak TÉNYLEG szláv eredetűek. . . . (bár így elsőre, nem tudom, hogy mindegyik az-e) De örüljél, mert az ötödikes törikönyvben remek oldalakvannak a sumérokról, ami tényleg a gyerekek általános műveltségét fejleszti. Bár engem bosszantott, hogy Babylonról és Bábelről is van szó---két külön fejezetben.
    előzmény:
    GÉGÉ (617)
     
  15. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 11:43562.
    De értsd meg, itt valami plusznak is lennie kell. Ha elég, hogy annak érzem, vallom magam vallástól, felmenőktől függetlenül akkor sokaknál ez miért nem elég?
    GÉGÉ tudja ezt es én is nagyon szeretném ezt tudni. Ez nekem nagyon fontos.
    előzmény:
    eda-1952 (561)
     
  16. 2004. december 26. 11:35561.
    Hasonló felsorolást tarthatna bárki az országban, akit érdekelnek a felmenői. . . Hát pontosan erről van szó, magyar vagy, mert magyarnak születtél. Egy tehetséges, keverék nép tagja. És ha valaki azt meri mondani a nagy magyarkodásában, hogy ő aztán "tisztavérű ősmagyar "család leszármazottja, azt körberöhögöm és kívánom, hogy álmaiban kísértsék kun, török, tatár, osztrák, zsidó stb ősei lelkei, kiket megtagadott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185022 (557)
     
  17. 2004. december 26. 11:34560.
    Nem értem, ezen a szép ünnepen, miért nem lehet békességben élni? És persze a többi napon is. Mire jó ez a "magyarkodás"? "Tiszta fajú" magyar már nincs is, azt pedig, hogy kiben mennyivel több-kevesebb a magyar vér (ha van ilyen egyáltalán), hát nem mindegy az?
    előzmény:
    eda-1952 (559)
     
  18. 2004. december 26. 11:31559.
    Szia Hadasa!
    előzmény:
    Hadasa (558)
     
  19. 2004. december 26. 11:26558.
    Szia!!!!
    előzmény:
    eda-1952 (556)
     
  20. Torolt_felhasznalo_185022
    Torolt_felhasznalo_185022
    2004. december 26. 11:21557.
    :-(
    Mondok egy példát -a sajátomat . Nagypapa orvos volt Szegeden, a hugának volt egy elszegényedett osztrák grófkisasszony nevelőnője. Ők az anyai nagypapa, nagymama. :-) A román katonatiszt nagypapa a földbirtokos makói nagymama apukám szülei. A két nagypapámat nem ismertem. Nagyváradon születtem a háború után. Pesten élek. Magyarnak érzem, vallom magam mióta megszülettem.
    Kell ennél több? Mi az a minden ami a származáshoz tartozik?
    Kell még ehhez elfogadott politikai ideológia? Baloldali lehet magyar?
    Irodalmi érdeklődes iránya lehet feltétele a magyarságomnak?
    Meghatározható, hogy egy igazi magyar identitasú ember milyen szakmát választ?
    A beszedstilus, szóhasznalat (nem a hibásan beszelőkre gondolok) elárulhatja a nem igazi magyart?
    Nem, igazán nem akarok szőrszálhasogató lenni de meggyőzőbben, tényekkel szeretnem a kétkedőket leszerelni. Értessz ugye?


    előzmény:
    GÉGÉ (600)
     
  21. 2004. december 26. 11:20556.
    cin-cin. . . ))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465888 (554)
     
  22. 2004. december 26. 11:15555.
    "Tudomásom szerint az emberiség legrégebbi írásos emléke Erdélyben a Tatárlaka nevezetű helységben került elő. "
    Rosszul tudod. Van régebbi. Nagy a Föld.
    előzmény:
    GÉGÉ (605)
     
  23. Torolt_felhasznalo_465888
    Torolt_felhasznalo_465888
    2004. december 26. 11:11554.
    Itt nem birom ki, hogy közbe ne szóljak.
    Tisztára mint a madárvilágban. . . . a tojásból kikelvén ha a lúd macskát lát, és nyávognak neki. . . a macskát tekinti az anyjának. . . az szépen elmonja az eszmélő kis libának, hogy te bizony macska vagy!
    A baj csak akkor van, he előkerül egy egér!:-))))
    előzmény:
    GÉGÉ (592)
     
  24. 2004. december 26. 11:08553.
    TE beszélsz zavarosan. . Illene ismerni, amit tagadsz. Kérdeztem valamit.
    előzmény:
    GÉGÉ (603)
     
  25. 2004. december 26. 11:02552.
    Szia! Mondom, ebben én nem vagyok kompetens: ha hallgatnám is a jeruzsálemi rádiót (de nem tudom hallgatni, s ha hallgatnám, se érteném, legalábbis nem sokat belőle). Véleményem szerint inkább a politika sötét. . . és nem csak ebben az említett, két országban!
    előzmény:
    GÉGÉ (502)
     

Címlap

top