Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombikos kismamák,anyuká k

Torolt_felhasznalo_269448
Torolt_felhasznalo_269448
Létrehozva: 2004. december 6. 13:10
Egykor a Lombik-baby program topik aktív résztvevőjeként nagyon sokat jelentett számomra, hogy próbálkozásaimat, örömeimet, bánatomat megoszthattam a sorstársaimmal. Aztán a program sikerült, kismama, majd anya lettem és a régi lombikos kismamákkal, anyukákkal elveszítettem a kapcsolatot.

Szeretném, ha mindazok, akik "kinőttek" valamelyik lombikos topikból - hiszen elérték álmukat - itt ismét összegyűlnénk, kicserélni az új helyzetből adódó tapasztalatokat, vagy egyszerűen csak azért, hogy ne csak a bánatban, hanem az örömben is együtt legyünk.

A topik természetesen nem zártlörű, jöjjenek bátran azok is, akik eddig nem fórumoztak, de tudják, mit jelent sokat küzdeni egy kisbabáért!

Üdv mindenkinek: Zsuzska
  1. Torolt_felhasznalo_772246
    Torolt_felhasznalo_772246
    2004. december 8. 20:37101.
    Szia!

    Bocs, de közben vacsiztunk.
    Szóval azt mondták, hogy nagyon rosszat tesz a csípőjének, természetellenesen áll benne. Volt olyan gyereke, akit terápiára hordtak hozzá, aki a kompban "járva" jóformán csak az egyik lábát használta, és nem fejlődtek egyformán. Kb. ennyit mondtak, nem beszéltünk róla túl sokat, csak az volt a feltűnő, hogy egybehangzóan és azonnal lebeszéltek mindenkit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2004. december 8. 17:51100.
    Szia Szile!

    Köszi. :-))) Tényleg régen taliztunk. Örömmel olvasom, hogy jól vagy.
    A kompot és a járókát kölcsönbe kaptuk én valszeg egyiket sem vettem volna meg. De miért nem ajánlják a kompot? Hallottam olyanokat, hogy később tanul meg járni a picúr meg hogy nem egészséges de igaziból nem tudom miért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772246 (98)
     
  3. Torolt_felhasznalo_772246
    Torolt_felhasznalo_772246
    2004. december 8. 17:4599.
    Piper!

    Nagyon édes hajas babád van. Öröm nézni ezt a boldogságot.

    Kármen!

    Díjnyertes az a nevetős kép. Nagyon tetszik.

    Szebbnél szebb lányok vannak itt, a fiúkról nem is beszélve. Most már kíváncsi vagyok, mi melyik csapathoz tartozunk. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_772246
    Torolt_felhasznalo_772246
    2004. december 8. 17:3898.
    Chelló!

    Rég találkoztunk:-) Tündéri babád van, örülök, hogy jól vagytok.
    Megnézegettem a régebbi képeket is, és föltűnt a bébikomp. Nem akarok okoskodni, de mi jártunk egy felkészítő tanfolymra (Orsz. Gyermekegészségügyi Intézet), és ott óva intett tőle a gyerekorvos és a gyógytornász is.

    Zsaszi!

    Gratulálok:-))) Ilyen szülést! Nagyon tudsz időzíteni, semmi éjszakai rohangálás stb.
    Mesélj majd az első napjaitokról is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (94)
     
  5. Torolt_felhasznalo_772246
    Torolt_felhasznalo_772246
    2004. december 8. 17:3397.
    Molnárka!

    Visszatérve a tegnapi kérdésedre, én csodálatosnak éltem meg ezt a terhességet (Kopp! Kopp!). Igaz, egyszer sem voltam rosszul, de ha vannak kisebb kellemetlenségek is, akkor is annyira érdekes, hogy mi történik velem/velünk. Szóval legszívesebben még kétszer terhes lennék, de hát az idő.

    Próbálj egy kicsit ellazulni, relaxálni, és befele figyelve nemsokára fogod érezni a mozgást. Attól is függ egyébként, hogy hol tapadt meg a méhlepény stb.

    Zsuzska!

    Tényleg gondolok arra, hogy hátha mégis fiú, több ilyen sztorit is hallottam, az UH nem teljesen megbízható.
    Mi nem csináltattuk meg az amniocentézist, túl nagynak éreztük a kockázatot.
    Az AFP-m egyébként jó lett MoM 1, 0.
    Örülök, hogy nem lett semmi baj veletek a végén.

    Carrey!

    Köszi a bejelentkezést, épp ebben reménykedem én is. Elvégre nálunk semmi magyarázat nincs arra, miért nem jött simán a baba. Az idő meg szorít, ha a természet is úgy gondolná, s a tesó jönne mihamarabb, az remek lenne.
    Mindenestre a szoptatást nem akarom hormonkezelés miatt előbb abbahagyni.
    De egyébként nem leszek telhetetlen, ez a babóca is óriási adomány.

    előzmény:
    Molnarka22 (96)
     
  6. 2004. december 8. 16:4496.
    Köszi Neketk! En is azt mondogatom magamnak, hogy most meg hagy aludni a picur es minnel kesöbb jelentkezik csak be, hogy hagyja aludni a mamajat :-). Igyekszem nyugisan varni :-).

    No, mennem kell - tengerimalackaim mar nagyon varjak az uzsonnat :-). Puszi Minden maminak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (94)
     
  7. Torolt_felhasznalo_564487
    Torolt_felhasznalo_564487
    2004. december 8. 16:4295.
    Zsuzska! En emlekeztem erre a HELLP szindromadra. Meg anno, amikor mar bent fekudtel, valaki beirta a forumba, hogy lehet, hogy ez van es nagyon izgultunk erted!!! Szerencsere jo vege lett!! Neked a 3. babo mar nem tudott felszivodni, ugye?

    Nem tudtok valamit Sirtaki-rol? Keresgelek utana mar egy ideje, de nagyon eltunt. Tudom feladta a lombikozast, de kivancsi lennek mi van vele!! Olyan sokat segitett nekem!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2004. december 8. 16:3894.
    Teo, Babettke, Bedoce, köszi. :-)))))) Tényleg rohan az idő!!

    Babettke, két nappal beelőzött a tesód!
    Jó nagy lányod van már!

    Szia Piper!

    Átmentek a levelek? Kérdezz bátran. :-)))

    Kármen, jó téged is látni. Orsika egy tündér és örülök, hogy még szopizik! Nincs is annál jobb.

    Bedoce, nem is tudtam, hogy a reflux gyakoribb a lombik babáknál. :-(( Mi nagyon megszenvedtük és még most is kűzdünk vele. Nagyon nagy mértékű a reflux, az első két hónapban annyit bukott, hogy egész nap sírt és sebes lett a nyelőcsöve. Két hetet töltöttünk a Madarászban és ott beállították a Coordinax gyógyszerre amit most is kap. Ő is kapott sürítményt de nem bírta végül a keményítőnél kötöttünk ki. Nekem a hozzátáplálást még nem javasolták a családban előforduló allergia miatt. Ha betöltötte a 6 hónapot akkor elkezdjük csak nem tudom mit adjak neki, megoszlanak a vélemények.

    Zsuzska, nagyon ijesztő amit leírtál és talán jobb hogy nem tudtad konkrétan mert halálra idegelted volna Magad! De a lényeg, hogy ott vannak a srácok! :-)))))

    Carrey, gartulálok a gyerkőcökhöz. Szerencsés voltál. :-))) Kár hogy nincs bem. oldalad.

    Molnarka, csak türelem, hamarosan érezni fogod a babácskát. Én a 20. hét végén éreztem először, persze ugyanígy ízgultam mint Te !! Később meg majd az lesz a baj, hogy mindig érzed és nem hagy aludni. :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_564487 (86)
     
  9. Torolt_felhasznalo_564487
    Torolt_felhasznalo_564487
    2004. december 8. 16:3793.
    Carrey!

    Szeretnek majd en is egy ilyen spontan kiscsajt, mint a tied masodikra!! Hatha velem is megtortenhet. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861801 (90)
     
  10. Torolt_felhasznalo_564487
    Torolt_felhasznalo_564487
    2004. december 8. 16:3592.
    Molnarka!
    Biztos te majd az eros rugikat fogod csak erezni, ilyenkor meg csak finoman mocorognak. Aztan majd visszasirod!! Kitartas!! Lenyeg, hogy minden OK!
    előzmény:
    Molnarka22 (91)
     
  11. 2004. december 8. 15:5991.
    Sziasztok!

    Piper, meg a könnyem is kicsordult a nevetestöl a babadon - milyen tünderi kislany!!! - es mennyi haja van - nagyon jok a kepalairasaid is :-)))

    Jo olvasni, hogy mindenkinel renden ment a szüles - bar zsuzska, nem irigyellek azert a 2 hetert. . .

    carrey: olyan sok ilyen törtenetet hallani! Olyan jo olvasni, hogy sikerült spontan a babo - gratula a csaladhoz!!

    Sylvi: nekem is sokaig fajt a fejem - kb a 16. hetig neha szörnyü volt, mert nem mertem semmit bevenni. Azota viszont jol vagyok - meg van remeny Nektek is :-)))))))))

    Lanyok: egy kerdes: itt mar mindenki olyan hamar erezte a babocat?? Mi most vagyunk a 21. hetben es nem erzem - legalabbis szerintem nem. Pedig az eddig minden UH-n mozgolodott ezerrel (elözö heten is) - megsem erzem. Pedig uuuugy szeretnem!!!!
    előzmény:
    piper72 (87)
     
  12. Torolt_felhasznalo_861801
    Torolt_felhasznalo_861801
    2004. december 8. 14:4890.
    Sziasztok!

    Gratulálok minden Anyukának, Apukának és kisbabának!

    Én is tudom, milyen nagy öröm, mikor hosszú idő után (nálam 4 év)megérkezik a várva várt baba. Az én fiam már 5 és fél éves.

    11 hónappal a születése után pedig spontán terhes lettem, és megszületett a lányom! Ma már majdnem 4 éves.

    Állítólag ez gyakran megesik lombik után, de amikor az orvos mondta, azt gondoltam, hogy én biztos nem leszek ilyen szerencsés.

    És az lettem!

    Sziasztok,

    carrey
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. december 8. 14:4189.
    Szia Piper! Jó, hogy jötél! Szép a lányod, még mindig a papájára hasonlít. :))))) Nagyon szépen fejlődik.
    Jöjjenek azok a szopis kérdések!

    Babettke, ezt az őszileves trükköt nem is hallottam, kipróbálom majd, mert nagyon szeretem egyébként is. Lehet lightos is?

    Lányok, köszi a cumis válaszokat. Bedoce, akkor majd pár hét múlva megpróbálom elvenni Fercsitől a cumit, kíváncsi leszek az eredményre. Szkeptikus vagyok, de ezek a srácok már annyiszor megleptek.

    Én is leírnám a szüléstörténetemet.
    Ott kell kezdenem, hogy a 3. baba elhalása után az orvosom előírta, hogy kéthetente vérvételre kell járnom a véralvadási paraméterek vizsgálata miatt. Ennek konkrét okát egyetlen orvos sem volt hajlandó megmondani.
    31 hetesen kerülem kórházba diabétesz gyanúval. Ez nem igazolódott, de a dokim nem engedett ki, mondván, hogy biztonsági okokból jobb, ha bent vagyok.
    A 34. héten elkezdtem iszonyúan viszketni. Reggel a vizitelő orvos májfunkció vizsgálatot javasolt, fél óra múlva nagyviziten a főorvos már bepánikolt, egy csomó más vérvizsgálatot is előírt, rögtön kaptam tüdőérlelőt és mondta, hogy minél előbb be kéne fejezni a terhességem. A vérvételkor a szülésznő kikotyogta, hogy HELLP-szindróma gyanús vagyok, reggeli után már ne egyek többet, mert lehet, hogy aznap császároznak. Na, jól megijedtem. A férjem persze utánanézett a neten, mi is az a HELLP-szindróma. Kiderült, hogy egy nagyon súlyos terhességi mérgezés, véralvadási problémákkal jár, szétesik a vérkép, az anya és a magzat életveszélyben van, gyakran nem is lehet egyiket sem megmenteni.
    Másnap újra vérvételek voltak, jött a bőrgyógyász főorvos megvizsgálni , nem az elhalt baba okozott-e valami mérgezést.

    A következő két hét nagy stresszben telt. Én jól éreztem magam, de senki nem mondott semmit. A szülésznők árultak el legtöbbet, tőlük lehetett tudni, hogy valami nagyon nem oké, még az is tudta, mi van velem, aki 3 héttel azelőtt látott utoljára. A viszketés valamennyire elmúlt (kaptam rá egy gyógyszert és mosakodó kenőcsöt), az orvosom kétnaponta csinált flowt. Nagyon izgultam a babákért, főleg mert az orvosomnak voltak ilyen kijelentései, hogy hát nagyon izgalmas itt a terhesség vége.

    Aztán aznapra virradó éjjel, mikor a 36. hetet betöltöttem, egy percet sem aludtam éjjel, mert rámtört a rettentő viszketés, egész éjjel a Wc-n vakaróztam. Reggel magas lett a vérnyomásom, gyógyszer után még magasabbra ment. Akkor már tudtam, eljött az idő, pakoltam is a cuccaimat össze. Hétkor már a szülöszobán voltam, jött az orvosom és negyed 12-kor meglettek a fiúk.

    Az utolsó két hétben tényleg attól rettegtem, nehogy valami bajuk legyen a srácoknak bent.
    Szóval most kezdett összeállni a kép, valószínűleg a kéthetenkénti vérvételek során is ezt a HELLP-szindrómát nézegették. Azon meg tényleg el lehet gondolkodni, ilyen helyzetben jó-e, ha az orvosok megmondják, hogy milyen probléma adódhat.

    Konklúzió ugyanaz, mint Babettkénél: hála Istennek, hogy baj nélkül megúsztuk ezt az egészet. :)))
    előzmény:
    piper72 (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_564487
    Torolt_felhasznalo_564487
    2004. december 8. 14:3388.
    Tamara egy tunemeny!! Es playgirl helyezett lett?
    előzmény:
    piper72 (87)
     
  15. 2004. december 8. 14:2387.
    Sziasztok Lányok!

    Én is megtaláltalak benneteket, ugye csatlakozhatok hozzátok? Végig olvastam az összes hozzászólást és akinek tudtam megnéztem a bemoldalát. Nagyon szépek a kisbabák! :-))
    Nekem nincs jelszóm.
    Tamara 3380 g-mal született és 3180 g-mal engedték haza a kórházból. A múlt héten 7 hetesen volt 4940 g. Most már biztosan több, mint 5 kiló. . . :-))) Az utolsó két hétben 710 g-t hízott! Ja, és csak anyatejet kap, meg néha egy kis édeskömény teát.
    Majd szopis témában lesz egy-két kérdésem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_564487
    Torolt_felhasznalo_564487
    2004. december 8. 11:5386.
    Chello!
    Nagyon aranyos babucid van!!! Olyan hamar nonek, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (75)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. december 8. 10:0785.
    Sziasztok, Jó délelöttöt! (sajnos hosszú ö-t nem tudam a gépem, úgyhogy elöre is bocs a hibákért)
    Akinek tudtam megnéztem a babáit, tényleg mind gyönyörü (hosszú ü se megy)! Gratulálok hozzájuk!
    Zsuzska: tényleg nagyon ügyes vagy, hogy ennyi tejed van és nem semmi, hogy ilyen szépen híznak a fiúk! ( én fiam, úgy 4, 5 hónaposan volt 5 kg körül, pedig 3, 2-vel született). Cumi: én úgy tudom, hogy 3 hónapos korukig a szopási reflex kielégítésére egyáltalán nem baj, ha cumizik, persze ha mellette szépen eszik és hízik. Utána meg lehet próbálni elvenni, állítólag olyankor még könnyen megy, ha nem sikerül akkor viszont elég sokáig megmarad. (Nálunk pl. még elalváshoz mindig kell)
    Chello: Mi is küzdöttünk a reflux-szal, állítólag lombikos babáknál gyakoribb. Ti kaptok rá valamit? Nálunk amíg csak szopott, kapott elötte sürítést és az orvos tanácsára 4, 5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, krumplival, répával stb. (gyümölcsöt a végén, mert az is savat csinál) Ez sokat segített, 1 éves korára pedig teljesen kinötte.
    Zsaszi: nagyon ügyesen szültél! Gratulálok a kisfiadhoz! Képeket sajnos nem láttam róla.
    Sylvi: én is az algopyrint tudom fejfájásra. Nálam a 17. -18. hét végére múlt el.
    Bocsánat, hogy hosszú lettem!
    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. december 8. 09:5384.
    Szia Kármen!
    Orsi is édes nagy lány:)
    Az én "kis" lányom is Orsi. Vasárnap volt 14 éves.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538502 (82)
     
  19. 2004. december 8. 09:5083.
    Chello
    Nagyon édes Noémi, gyönyörű szemei vannak:)
    A tesómék kisfia jul. 4-én született, ö is lombik baba.
    Sajnos csak ritkán tudunk találkozni ők Győrben laknak.
    Nézegettem, hogy az ő babájuk is most akkora lehet mint Noémi.
    Szombaton megyünk hozzájuk, már nagyon várom.

    Szilvi
    Én is algót szedtem a terhesség alatt és most is.

    Zsuzska
    Még idáig elég volt a tejcsi, bár néha elég kevéske, de Bazsi nem fogadja el a cumisüveget, nem is iszik semmit, csak szopik.
    Néha próbálok egy kis tápit, de nem nagyon kell neki még kanállal sem.
    Szedem a homeos bogyót, és nekem a rostos barack jön még be.
    Ha kevésnek érzem a tejcsit, gyorsan iszom 2 litert, és érezhetően több van.
    Mi 1 hét múlva kapjuk a szurit.

    Éjszakáink váltózók, ma 3-szor volt fennt, de van amikor óránként.
    Általában 7-kor fektetem le, akkor elalszik 11 - éjfélig, utána viszont kel 2-3 óránként minimum.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_538502
    Torolt_felhasznalo_538502
    2004. december 8. 09:4782.
    Sziasztok! Én is csatlakoznék, so szabadidöm nincs, nem igérem mindig lépést tudok tartani veletek kivel mi van, de probálkozok. Prso 10 hónapos múlt, 7200g. Sajnos a jo alvás elromlott, 3 hónapja éjjel is ébred, 2-3x is. Nagyon fáraszto, de örülök hogy a tejcsi a kedvenc még mindig.

    Gratulálok az uj kismamáknak, anyukáknak akikröl is olvastam!

    minket itt lehet megnézni: http://amina. sztar. hu

    Karmen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2004. december 8. 09:2581.
    Én néha szedtem Saridont, a dokim azt mondta ha már nagyon nem bírom akkor mehet. Úgy tudom Algopyrint is lehet szedni, most szoptatás alatt is azt szoktam. De van úgy, hogy a kínai mentolos balzsammal jól bemaszírozom és elmúlik. Ha nem akkor vetem be a gyógyszert.

    előzmény:
    13sylvi (80)
     
  22. 2004. december 8. 09:2180.
    Május 28-ra.

    Fejfájásra lehet szedni valamit?
    Vagy kérdezzem meg kezelőorvosomat vagy gyógyszerészemet ;-) ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2004. december 8. 09:1079.
    Sylvi, Te mikorra vagy kiírva? Sajnos én is sokat szenvedtem a fejfájástól az elején de utána határozottan javult a helyzet.

    Szia Zsuzska!

    Én is borogattam állot vízzel és még most is borogatom. Nekünk Phlogosam kenőcsöt ajánlottak de olyan mint halottnak a csók, egyáltalán nem vitte le a duzzanatot. :-(((

    A cumival nem tudsz mit csinálni, egyszerűen vannak babák akik cumiznak és vannak akik nem fogadják el. Noncsi nem fogadja el de neki meg néha a teljes ökle van a szájában. És néha meg is hányatja magát az újjaival. Sajnálom, hogy Petyának ennyire fáj a hasa, tudom mit jelent az ha visítva ordít a gyerek a fájalomtól és nem tudsz rajta segíteni. Nálunk ez volt két hónapos koráig egész nap és sokszor vele együtt sírtam. :-(((

    Én is szedtem a homeós bogyókat de nekem nem segített.

    Babettke, nagyon szépek vagytok! :-) A lánykád hány éves?

    előzmény:
    13sylvi (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. december 8. 09:0078.
    Chello, Noncsi lábára tettél valamit? Mi múlt héten kaptuk meg a 2 hónapos oltást, pirosság esetére a doki azt javasolta, hogy állottvizes ruhával borogassam és kenjem be Phenylbutazonnal.

    Nálunk a fiúk egyszer ébrednek, általában éjjel fél kettő-fél három körül, majd reggel öt-fél hat körül. Ma nagyon nem volt kedvem éjjel felkelni hozzájuk, annyira fáj a fejem.

    Esténként nyűgösek a fiúk, akkor bármit csinálhatok velük, nem jó semmi. Fürdés utáni kaja után viszont hamar elalszanak. :))))
    Ami nagyon idegesít: Fercsi ha nyűgös, állandóan cumizni akar. Sajnos nem tudok egyszerre kettőkükkel lenni, ezért kaptak néha cumit. Fercsi nagyon rászokott, délutántól ha nincs a szájában, akkor ordít. Persze ötpercenként kiveri a szájából vagy ő vagy Petya.
    Petyának a sérve miatt fáj a hasa, tele van a bele levegővel, ő kora reggel és este szenved visítva.

    Babettke, mit csinálsz, ha kevés a tejed? Én éjjel fejek kb. 100-150 ml-t, azt adom este Petinek, mert ő hajlandó üvegből is enni és ez a mennyiség kompenzálja az esti tejhiányt.
    Próbáltad már az Urtica Urens nevű homeós bogyót? Nekem nagyon bejött, azóta több a tejem. Nem hiszem, hogy csak placebo, mert én egyáltalán nem hittem eddig a homeopátiában, csak végső elkeseredettségemben próbáltam ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (75)
     
  25. 2004. december 8. 08:5577.
    Köszönöm jól vagyok. Csak néha fáj a fejem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (76)
     

Címlap

top