Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2004. december 17. 12:23151.
    Gyógyszert nem akartak adni neked? Duphastont vagy Ultragestront? Az segíti a sárgatest hormon működését, általában azzal van baj, ha ilyen előfordul.
    előzmény:
    norka25 (149)
     
  2. 2004. december 17. 12:22150.
    Tényleg ez a kettő a legjobb a vérzésre, barnázásra és görcsökre. A kórházban is csak fektetnének. . . .
    Ami a kórház mellett szól: az hogy kiszolgálnak, vagyis ágyba viszik az ételt.
    Ami ellene: olyat látsz és tapasztalsz, ami idegileg és lelkileg felemészt. Jobb otthon! Higyjétek el.
    Persze, ez csak akkor érvényes, ha az ember nem erősen és nagyon vérzik, hanem minimálisan és ritkán.
    előzmény:
    norka25 (149)
     
  3. 2004. december 17. 10:59149.
    Nekem a fekvést meg a magnéziumot ajánlották. Ha erős vérzés meg görcsölés van, akkor kell mennem a klinikára. de most nincs semmi, fekve laptopozok. ebbe a bizonytalanságba kissé bele lehet kettyenni.
    előzmény:
    Mozso2 (148)
     
  4. 2004. december 17. 10:31148.
    Szioka!

    Nekem a 2. héten volt egy kis barnázásom, és azonnal elmentönk nödokihoz, kaptam gyogyszert
    meg szigoru fekvés semmi munka stb,
    és azt mondta, hogy nam barna hanem rozsaszin vagy véres folyadék van akkor azonnal korház!!!!!

    neked nem tanácsoltak semmit???????
    előzmény:
    norka25 (146)
     
  5. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 17. 10:18147.
    Szegénykém! Azt hiszem, mindegy, mit mondunk, te úgyis izgulni fogsz, és ez érthető! Bízz a kaálisokban, biztosan kívülről ismerik már az összes tünetet és eseményt, ami előfordulhat, jobban, mint a másik doki. Lehet, hogy sok olyan kétségbeesett telefonjuk volt már ugyanezzel a panasszal, mint a tiéd, akik azóta boldog kismamák, és ezért tudják, mit beszélnek.
    Ez az egész most rajtad múlik, és a babán, és mind a ketten nagyon igyekeztek! Mindenki megteszi, amit lehet. :))
    előzmény:
    norka25 (146)
     
  6. 2004. december 17. 08:53146.
    Sziasztok.

    Hát nem tudom, nálam mi lesz. Valami bevérzésem lehet, abból jön ki a barna is, ami száradt vér, meg tegnap bevéreztem, 5 percig tartott. 11-kor felálltam, és akkor hirtelen kijött egy csomó híg vér, rózsaszínes, mint amikor a sebe folyik az embernek, de nem olyan piros. Nem tudom, honnan jöhet, mert nem fáj semmim. Azóta megint semmi. Felhívtuk a Kaálit, azt mondták, ne mozogjak, meg magnézium, ez nem vetélés, de megnézni még nem tudnak, mert petezsák ilyenkor még nem látható.
    Én barom, csak nem tudtam megnyugodni, és telefonáltam a régebbi dokimnak. Hát jó nagy hiba volt. Mondtam neki, 20 napja volt a beültetésem, és vannak ezek a pecsételések. Na menjek be, megnéz. Ahol kikötöttem (nem a klinikán volt épp), egy külső kerületi SZTK volt. Azon az UH gépen nézett meg. Elkezdett sajnálkozni, h nem lát terhességet. Néztem rá, ha a Kaáliban nem látnák még, akkor itt ezen a szaros gépen hogy látná? Ezt nem értettem. Aztán nem találta a bevérzés helyét se. És ami nagyon megdöbbent így utólag: simán rámondta a petefészkeimben található 2-4 centis "folyadékkal teli képletekre", hogy biztos a hormonos kezelés eredménye!! Most néztem utána, ilyennek kell lenni a progeszteront termelő sárgatestnek a terhességben. . .
    A végső döfés az volt, h most néztem meg a leletet, amit adott, azon az áll, hogy beültetés: nov. 19. Nov. 26-a helyett. Na jó. . . . hülyék ezek a dokik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 17. 08:39145.
    Sziasztok!
    Remélem, nem haragszotok, ha én is beleszólok. . . . Én május közepére várom a babát, de azért néha ide is benézek, olyan jó olvasva visszagondolni az elejére. . .
    Nekem sok problémám volt, én voltam kórházban is, de a Törpi szerencsére nagyon jól van, már hétfő óta én is érzem, ahogy rugdos. Ez a legfantasztikusabb dolog a világon :)
    Ne sajnáljátok, ha kimaradtok azokból, amiket nagyon szeretnétek, mert egy sokkal csodálatosabb dolog részeseivé váltok!
    A görcsök az elején a még átálló szervezet jelzései, de mindig pihenni kell, én ezt tanácsolom. Az első 12 hét tényleg a legfontosabb, nagyon vigyázzatok magatokra. Persze, nem őrült pánik kell, hanem ésszerű döntések.
    A rosszulléteket meg - bár néha nagyon nehéz próbáljátok úgy felfogni, h. ez van, most ezt kell "szeretni". . . . Tényleg vannak akik többet szenvednek, és még a rosszullétek is gyötrik őket. . .
    Na, egy szóval GRATULÁLOK Mindenkinek, vigyázzatok magatokra, és élvezzétek, mert gyönyörű dolog :)) De ezt már ti is tudjátok.
    A bejelentés meg bármikor szuper, szerintem nem kell ennek alkalomhoz kötődnie, mert ez egy külön alkalom :))
    Szívhang: Én először a 15 hét végén hallottam, mert egyszer sem volt jó a monitor. . . de már 5-6 hetesen lehetett látni. Higyjétek el, már az is gyönyörű látvány :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 17. 08:34144.
    Na, ezzel én is így vagyok, én egy hétig sieltem volna jan. végén, de így kimarad. :( Én is nagyon irígy leszek a többiekre. :( De azt hiszem, nem ez lesz az utolsó dolog, amiről le kell mondanom. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374823 (141)
     
  9. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 17. 08:30143.
    Nálunk már két hete tudják a szülők. Nagy volt az öröm. :) Szép lett volna karácsonykor bejelenteni, de én lebuktam azzal, hogy nem fogadtam el vendégségben semmi alkoholt, pedig ez nem szokásom. :) Ebből gyanakodni kezdtek.
    Én dec. 5-én voltam UH-n, akkor még nem volt szívhang, és január végefelé kell megint mennem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821306 (140)
     
  10. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 17. 08:08142.
    Sziasztok, jó reggelt és szép napot mindenkinek!
    Tudjátok, amikor olvasom, amiket Lindzy és Norka25 ír, meg a többiek, akiknek nem volt/van könnyű terhességük, és sokkal jobban "megszenvednek" a babáért, eszembe jut, hogy én ne nyavalyogjak, mert kicsit szarul vagyok egész nap, hanem inkább örüljek, hogy nincs nagyobb bajom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374823 (121)
     
  11. Torolt_felhasznalo_374823
    Torolt_felhasznalo_374823
    2004. december 16. 22:10141.
    Hello Rabbit, ami az állandó aggódást illeti, tényleg indig van valami, ha meg éppen nincs, akkor meg jön a mi lesz ha. . . . Még az a jó a rosszban, hogy csak kezdődő, nem pedig meglévő, elhúzódó, úgyhogy remélem a gyógyszeres kúra, meg a pihenés segíteni fog!
    Én Hétfőig nem jelentkezem, elkísérem a párocskámat egy hétvégi síelésre, olyan régen terveztük már, annyira szerettem volna síelni, de hát nem közbejött "valami"? Úgyhogy a görcsök miatt én csak pihizek, olvasgatok, meg megesz a sárga irígység, látva a sok boldog síelőt hrrrrr. . . . de azért igyekszem értékelni a tájat, a friss levegőt, meg hogy anyósmami vigyáz a Pannusra.
    Addig is jó hétvégét mindenkinek, és pihenjetek sokat, meg gondoljatok a babára, az engem mindig feldob.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281821 (139)
     
  12. Torolt_felhasznalo_821306
    Torolt_felhasznalo_821306
    2004. december 16. 20:19140.
    Sziasztok lányok!!!Olyan jó olvasni titeket, főleg , mert velem is szinte szóról szóra ugyanaz történik. . . Hasfájásom az "elején" volt . . . . vicces, hogy elejét írok, mikor még csak 5+5 vagyok. . . A félelem persze bennem van állandóan, és még mindíg úgy megyek ki wc-re, hogy azt nézem nem-e vérzek, vagy barnázok. . . . de szerencsére nem. Olyan jó babát várni. Nagyon jó. . . Bár mint a legelején írtam , nekünk "véletlenül" jött a manó. . . Szóval ha valaki azt mondja nektek, hogy a naptármódszer biztonságos, akkor ne higgyetek neki:))))))))))))))Bár augusztusban volt a férjemmel az esküvőnk, még várni akartunk, míg befejezem az egyetemet(5. éves vagyok). . . Dehát így jött ki. Anyukámék még nem is tudják. A szívhangig nem is akarom nagyon elmondani. A következő UH-ra vizsont 27-én megyünk. . . Így karácsonykor elmarad a nagy bejelentés. . . . Nektek mit mondott a doki? Mikorlesz biztos a szívhang?????Írjatok mi va veletek. . . Remélem mindenki jól van!!!Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281821 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_281821
    Torolt_felhasznalo_281821
    2004. december 16. 13:15139.
    Sziasztok,

    Én a hétvégén betöltöttem a 7. hetet, és tegnap voltam a dokinál vizsgálaton.

    Ami a görcsöket illeti, én is napokig azt hittem, hogy na, most fog mejönni a vérzésem, teljesen olyan érzés volt. Aztán néhány nap késés után már kezdett gyanús lenni a dolog. . . és csináltam egy teszet, ami pozitív lett. :-)) Azért még utána is görcsölgettem, és persze aggódva figyeltem, hogy vérzem-e, de szerencsére eddig ilyen még nem történt.

    Én most egész más dolgok miatt aggódom, ugyanis a labor eredményem kezdődő vesemedence gyulladást mutatott ki (sok évvel ezelőtt volt már egyszer kővel kísérve, és úgy hallottam, a terhesség előhozhatja ezeket a problémákat - ami az én esetemben sajnos be is igazolódott), kaptam is antibiotikumot, amit egy hétig kell szednem.
    A hajdani vesekövem miatt az Elevitet sem ajánlatos szednem, ezért most egy másik terhességi vitaminnal próbálkozom, ami kevésbé felkapott és ezért kevesem ismerik.

    Úgy tűnik, mindig lehet valami miatt aggódni, de én azért most egy kicsit le vagyok törve. :-((((

    Vigyázzatok Magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2004. december 16. 09:50138.
    Norka!:-))))Az tök normalis, ha nem görcsölsz, csupan azt szerettem volna mondani, hogy a görcsök sem jelentenek feltetlenül bajt!A baratnömnek elmaradt a mensije es sosem görcsölt, anyukam sem-ezert hittem azt, hogy ha görcs van, az nem lehet terhesseg. De nagyon is lehet. . . vele is meg nelküle is!:-)))Mindanyian mashogyan müködünk. . .

    Lindzy, ha jol emlekszem-huu, de regen volt!:-))-21-en lett + a teszt es jo ket-harom hetig azert voltak görcsök. . . meg neha utana is, de azok mar azert nem voltak erösek. Persze azert jobb, ha ilyenkor beszelsz a dokival, nehogy ne legyen komolyan veve, aztan baj legyen!

    En annyit feltem es "szenvedtem" a terhessegem idejen, annyira egyedül voltam es tapasztalatlan es most ugy örülök, ha valakinek segiteni tudok azzal, hogy leirom velem mi volt!Persze ez az en törtenetem es nincs ket egyforma terhesseg, de szamomra is igy lesz igazan hasznossa az az idö-lelkiekben is.
    Azert mindent összevetve gyönyörü volt, de mar tudom mit csinalnek maskent ahhoz, hogy elvezni is tudjam!:-)))))))))
    Puszi a kismamiknak!
    előzmény:
    norka25 (135)
     
  15. Torolt_felhasznalo_374823
    Torolt_felhasznalo_374823
    2004. december 16. 09:16137.
    Norka, szerintem úgy számolj, hogy a baba valós korához adj 2 hetet, mint amikor a mensitől számolják, persze lehet hogy hülyeség mert egyedi eset vagy. Amúgy jól feltankoltál tesztekből:)))
    előzmény:
    norka25 (133)
     
  16. Torolt_felhasznalo_374823
    Torolt_felhasznalo_374823
    2004. december 16. 09:13136.
    Heömanó, annyira jó, hogy ezt írtad, éreztem én, hogy fel kell jönnöm benézni ide:)) És amúgy meddig tartottak a görcseid az elején? Mert az előző babámnál véreztem, de nem görcsöltem, most viszont ezek a görcsök. .
    De mindenesetre megnyugtató volt olvasni amit írtál!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (134)
     
  17. 2004. december 16. 09:04135.
    Manócska!

    Akkor most, ha én egyáltalán nem görcsölök, akkor vegyem ezt rossz jelnek? :( Kezdek megkavarodni. . . :)
    Amúgy múlik a barnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2004. december 16. 08:59134.
    Sziasztok!!!

    Mar megint en. . . le kell irnom valamit a görcsökröl. En mindket terhessegem elejen ugy görcsöltem, hogy teljesen biztos voltam benne, hogy meg fog jönni. Ez utobbinal többször is beleültem egy kad forro-de tenyleg gözölgöen forro-vizbe, mert arra gondoltam, hogy ne huzzuk a dolgot, igy is kesett-ami nalam normalis-, igy majd rasegitek egy picit. Pont szabin voltam, örültem, hogy a szabira esik az a par nap mensi, de csak görcsölgetett. . . meg bosszankodtam is, hogy direkt arra var, hogy visszamenjek melozni es akkor fog boldogitani!Viszont valami belsö megerzes miatt nem vettem be gyogyszert ra, söt, keresztmamam-aki meg allitotta is, hogy ha terhes lennek, nem görcsölnek, az kizart!-hazipalinkaval is megkinalt, hogy az jo a görcsökre es ezt sem fogadtam el. . . amugy sem szoktam iszogatni, de tenyleg nagyon görcsöltem, ennyire ritkan egy mensi alkalmaval. :-)))
    Es hat a mano ott lapult a hasam melyen. . . :-)))Minden nap elmondtam neki, hogy mennyire varom es hogy szeretnem, ha maradna. , persze izgultam is eleget, mert ahogy + lett a teszt en is elkezdtem felni a görcsöktöl. A dokim viszont azt mondta, hogy ilyenkor ez azert van, mert a mano kesziti a helyet es valtozik odabent minden!De azert felirt Magne B6-ot hogy szedjem, a görcsök aztan elmaradtak, a terhesseg utolso feleben jött nehany, akkor is magneziumot szedtem ra. Az elsö viszont szo nelkül, görcsök nelkül hagyott itt minket. . . hat ez az en törtenetem, remelem eröt ad!:-))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374823 (132)
     
  19. 2004. december 16. 07:47133.
    Szia Lindzy!

    Tudom, hogy a teszt csalhat, hisz 1 héttel ezelőtti vérvételen azt mondták, nagyon alacsony a HCG-m egy normál terhességhez (ami aztán szépen felment), és már előtte 2 nappal +-t teszteltem. Csak ez olyan pszichés dolog ez a tesztelgetés, semmi racionális nincs benne. De be is fejeztem, mert elfogyott. :-)
    A görcsölgetés nem annyira nagy baj. A babaneten is le van írva, pláne az első mensi idejében, majdnem megszokott. Sőt ahogy nekem tegnap a Kaálisok mondták, a barnázás se. Az a baj, ha vér jön, mert akkor már rosszabb esetben valóban a nyálkahártya válik le. Hát szóval izgalmas ez. . . .

    Én hogyan számoljam a heteket? Nekem 23 napja, kedden volt a petesejt-leszívásom, a ciklus 12. napján - ez felelne meg normál körülmények között peteérésnek. Most akkor ha a megtermékenyülés időpontját nézem, kedden töltöttem be az 5. hetet, ha a 28 napos normál ciklus szerint, az utolsó mensihez igazodva, akkor csak ma-holnap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374823 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_374823
    Torolt_felhasznalo_374823
    2004. december 15. 19:55132.
    sziasztok, nincsenek túl jó híreim:((( eddig is görcsölgetett a hasam, de tegnap éjjel már komolyan megijesztett, mentünk is be a kórházba, szerencsére nem véreztem, megvizsgált az ügyeletes doki, méhszáj zárva ne aggódjak, ez nem gáz. De a leleten fenyegető vetélést írt. Kaptam szuriban nospát meg pipolfent, amitől olyan kába lettem, mint akit benyugtatóznak(na jó végül is nyugtató volt). szerencsére a pici lányomra való tekintettel nem fogtak bent, csak aludnom kellett egy órát, aztán hazajöhettem. De a mai nap az szörnyű volt. Olyan kába voltam a pipolfentől, hogy enni is alig bírtam adni a Pannusnak, aztán meg megint jöttek a görcsök. Szinte felállni sem mertem de egy másfél éves mellett mindent meg lehet oldani, csak az ágynyugalmat nem. Mondta a doki, hogy napi 3*1 nospát szedjek 3 hétig, de éjszaka nem mentünk gyógyszertárba, a párom meg csak az előbb tudott hozni. Délután felé aztán elmúltak, és most is szuperül vagyok, nem vérzek, nem görcsölök, és úgy érzem, nagyon erősen kapaszkodik ez a kicsi baby, csak én ne adjam fel!
    Remélem nem keltek senkiben félelmet, nem szeretnék mumus lenni, mindenkinek legyen gondtalan babavárása!!!
    Norka, van egy rossz hírem, a teszt még napokig pozitívat mutat akkor is, ha baj van a babával, nem elkeserítésképpen, csak jó tudni, nehogy becsapd magad, meg felesleges ezért tesztre költeni. És tényleg ne azon rágódj, hogy csak 5 hetes, ez is nagy dolog ám, és tényleg nagyon erősek ezek a mini babyk, csak biztosíts neki nyugodt körülményeket:)
    Zsezse , neked csináltak 5 hetesen hüvelyit, és látszott a petezsák? Ez nagy élmény lehetett!! Én vas. töltöm az 5 hetet, de jövő héten én is elmegyek dokihoz.
    Eventuel, azt hiszem mi majdnem pont egyidősek vagyunk, én vasárnap töltöm az 5. hetet:)) a krízishelyzet meg majd szépen megoldódik, nehogy túlzottan idegeskedj rajta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. december 15. 16:32131.
    No, itt vagyok. Kis drága finn nevű Manó, te leszel a védangyalunk. :)

    Semmit. Ővele nem tudtunk beszélni, mert ma szabin van. De azt mondták a Kaáliban, nekik a barnázás tök normális. Tudni kell, lombikosok-inszemesek mind kapják ezt a hüvelyi Utrot. Szóval szerintem ez felerősíti a dolgot, mert ahogy kifolyik, "kimossa" a hüvelyt. Nem tudom, érthető-e. Akkor van csak baj, ha vér jön, addig nem baj. Pihengetnem kell, szedek Rutascorbint is, ez a hajszálerek megpattanása ellen jó. Ilyenkor nyugtatásul csinálok egy tesztet, és kész. :) Kb. már 6 tesztet lőttem el . . . . :-))) Az a vicces, hogy énnálam olyan nincs, hogy a tesztcsík erősebb legyen, mint a kontroll. Erős, erős, de nem annyira. Áh, letojom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (129)
     
  22. Torolt_felhasznalo_206984
    Torolt_felhasznalo_206984
    2004. december 15. 15:51130.
    Köszönöm a bíztatást heömano, majd mindenképp írok, egyelőre Béres Activalt szedek :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (128)
     
  23. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2004. december 15. 15:21129.
    Mit mondott a doki?Akarmi is van, jelentkezz!!!!!!:-)))))))))))))))
    előzmény:
    norka25 (124)
     
  24. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2004. december 15. 15:19128.
    Szia Eventuel!:-)))

    Semmi panik!!!:-)))))Az a mano kivalasztott titeket, nem olyan vedtelenek am ök, ahogy mi azt gondoljuk!Nekem egy elözö manom a hetedik heten elment es evekig rettegtem, hogy az utana valo ab miatt lehet e meg manom es megmarad-e?Hat elsöre sikerült es ma mar azt mondom, kar volt szorongassal megkeseriteni azt az idöt, amit tulajdonkeppen örömmel kellett volna eltölteni-mert ez az idö nem jön vissza megegyszer. . . persze, könnyü mondani, en is izgultam sokat, de az igazan nagy vesztesegek ellen az ember ugyse nagyon tehet. . . Amit en tanacsolnek neked, az a szeretet a mano irant, aludj, pihenj sokat, neked kedves emberek tarsasagat keresd, ne emelj nehezet, probalj meg nem felfazni!Most persze kaosz lesz benned a hormonok es az uj helyzet miatt, szoval ilyenkor örül az ember, aztan retteg, aztan nevet, azutan sir-ha nem egyszerre, de ez mind-mind tök OK!!!!Mama vagy!!!Es kezdd el az Elevitet+folsavat, en is az elejetöl a vegeig szedtem, nem is lett semmi baj!Na, kitartas, mar csak 8 honap!:-))))))))))Es irjal am, ha kivagy vagy ilyesmi!Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206984 (126)
     
  25. Torolt_felhasznalo_821306
    Torolt_felhasznalo_821306
    2004. december 15. 15:04127.
    Szerintem az egyedüli amit tehetsz, hogy elkezdesz ELEVIT-et szedni. . . . Nekem ez volt az első reakcióm, amint tudatosult bennem a 2 csík. . . A doki, akinél tegnap előtt voltam megerősített benne, hogy jól tettem , sőt, javasolta volna. Ez tartalmaz minden vitamint ami a babának kell, + folsavat, ami megakadályozza a nyitott gerincet. Puszi mindenkinek, és kitartást. Én egész nap rosszl vagyok. Olyan gyengeségem van:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206984 (126)
     

Címlap

top