Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. Torolt_felhasznalo_206984
    Torolt_felhasznalo_206984
    2004. december 15. 14:59126.
    Kedves heömano,
    én már 4 és fél hetes vagyok minden reményem és két teszt, egy január 6-i UH beutaló, a melleim érzékenysége és némi megérzés alapján, de mivel ez az első alkalom az életemben nagyon jól esett amit Norkának írtál, igyekszem meríteni belőle. Tehát a tudatomban már összekapcsolódhatunk vele és akkor csak az igenre gondoljak és legyek nyugodt és semmi kétely? Kicsit tehetetlennek érzem magam , vajon mit tehetek az ügy érdekében? Vagy mit ne tegyek? Sajnos a kapcsolatomban épp komoly krízis van épp ezidőben, úgyhogy kicsit magamra vagyok hagyva az örömömmel, hitetlenségemmel, stb. Hát ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2004. december 15. 12:50125.
    He, Norka!!!!
    Semmi negativ gondolat!Mindenki öthetes terhessege erzekeny!Nem hatra nezni, hanem elöre, beszelgess vele, biztasd!!!Küldök sok-sok pozitiv energiat:++++++++++++++++++++++++es ha rossz gondolataid jönnek, mondogasd:negativ gondolat-töröl!:-))))))))))))Es nem "meg" öt hetes, hanem "mar" öt hetes!!!!!!
    Mikor mesz dokihoz?
    előzmény:
    norka25 (124)
     
  3. 2004. december 15. 12:09124.
    Szia,

    hüvelyit kaptam, de van inszemes koromból orál is, most azt szedem, és úgy szinte semmi barna nem jön.
    Most fogunk beszélni a dokival, hogy neki mi a véleménye. Lányok azt érzem, ez egy 5 hetes terhesség, és olyan sérülékeny. :-(
    előzmény:
    Mozso2 (120)
     
  4. Torolt_felhasznalo_983873
    Torolt_felhasznalo_983873
    2004. december 15. 11:50123.
    Sziasztok lanyok!

    Szeretnek mindenkinek kellemes unnepeket kivanni igy elore is. Ma repulok haza es nem leszek sajnos nagyon inernet kozeleben, de majd probalkozom valahogyan!

    Addig is irjatok sokat es kitartas mindenkinek a varakozasban es vigyazzatok nagyon magatokra nomeg a bébéire!

    Puszi
    Dudu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821306 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_821306
    Torolt_felhasznalo_821306
    2004. december 14. 22:18122.
    Szia!!!!Nagyon örülök, hogy írtál. . . Egy igazi tapasztalt anyuka:)))))Tök jó, hogy ilyen gyorsan vállaltok még 1 babát!!!!!Én az elsőt várom, 5 hetes csak. Voltam UH-n tegnap. Petezsák-szikhólyaggal látszik. 27-én megyek vissza , hogy ellenőrizzék a szívhangot. Még nagyon fiatal a terhességem. Hogy én mennyire ledöbbentem az uh-n. . . . Mikor azt mondja a dokinő:vegyem le a bugyimat is. . . gondoltam:minek? Azt hittem rosszul hallok, még vissza is kérdeztem, hogy tutira mindent. Szóval nem tudtam, hogy az uh lehet hüvelyi is:)))Ennyire tapasztalatlan vagyok:))))))Egyébként azt mondták minden ok. Remélem ezzel mindenki így van. Várom, hogy mindenki számoljon be a fejleményekről. . . Na megyek aludni. . . ma vizsgáztam, eléggé fáradt vagyok. . . Na meg most este gyomorégésem van. Nem is pici. Na puszi mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374823 (121)
     
  6. Torolt_felhasznalo_374823
    Torolt_felhasznalo_374823
    2004. december 14. 22:10121.
    Sziasztok, bocs hogy úgy eltűntem a süllyesztőbe, de ugye utoljára vas. este írtam, hogy pozitív a teszt, aztán másnapra kinyírták a vírusok a gépet. . . . pont amikor annyira kellett volna. . . most szedett le a párom 216 darabot, jó mi?
    Szándékomban áll napi rendszerességgel jelentkezni, mert egyrész nekem is jól jön a bíztatás, meg hátha én is tudok segíteni valakinek. Úgyhogy írok pár sort magamról. . . Van egy 20 hónapos pici lányom, Panna-baby, és írtam is, hogy elég nehéz terhesség volt, pár hetesen vérezni kezdtem, kórház, gyógyszerek, aztán rendszeres összehúzódások, meg keményedés miatt folyamatosan gyógyszerek, 28. héttől nem nőtt rendesen, 31. héten kórház, iffúziós kezelés, 32. hét, görcsök, elégtelen flowmetria, csáazármetszés, és végül egy 1800 grammos játékbaba, onnantól minden ok, úgyhogy ez adjon reményt a problémás eseteknek:))
    Ez a kis sejthalamaz, aki most indult növekedni bennem kemény egyévi munka eredménye. utolsó mensi nov. 15, rövid ciklusok miatt aug. 22 lenne a nagy nap. . . . de hát eléggé el voltam kenődve mert az előző szülés után úgy búcsúztunk, hogy akkor a köv. automatikusan veszélyeztetett terhesség, szóval nem egy rózsaszín leányálom, de ma már bizakodom, tegnap görcsölgettem kicsit, mára elmúlt, de a nagybevásárlás ismét nem tett jót, kicsit fájdogáltam, vissza kell fognom magam, csak nehogy kórházba kerüljek. . . .
    Visszafogom magam, és nem írok többet, mert még kidobtok, hogy sok belőlem:))Jó éjszakát, és még annyit, hogy nagyon hálás vagyok ezért a fórumért, olyan jó olyanokkal "beszélgetni" akikkel egy cipőben járok:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 14. 16:46120.
    Szia norka25!

    te milyen Utrogestant-t kaptál?
    Kapszula vagy hüvelykapszula?

    szioka
    előzmény:
    norka25 (112)
     
  8. Torolt_felhasznalo_983873
    Torolt_felhasznalo_983873
    2004. december 14. 14:51119.
    Szia Norka!

    Nagyon szoritunk Neked!
    Tenyeleg olyan jo egymast biztatni.

    Dudu
    előzmény:
    norka25 (118)
     
  9. 2004. december 14. 12:02118.
    Hát ha megszületett, akkor már eldőlt :)
    Nem tudom, kezdem megtanulni, semmi sem biztos, az esetemben meg pláne. Most a következő állomás hétfőn a petezsák látványa. Hiszek benne, hogy ott kell lennie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842120 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 14. 11:57117.
    Akkor te most kezelés-hegyeken vagy túl. Nem irigyellek. :( Reméljük, volt értelme, és beköltözött a baba. Mikor dől el?
    előzmény:
    norka25 (115)
     
  11. Torolt_felhasznalo_759597
    Torolt_felhasznalo_759597
    2004. december 14. 11:52116.
    Kismamák, babás mamák figyelem!

    Kismama és babás jógát tartok keddenként és csütörtökönként a XI. kerületben.
    Sok szeretettel várok Mindenkit!

    Bővebb információ: 30/2565061
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. december 14. 11:44115.
    Köszi a drukkokat :) Biztassuk egymást :)

    Nekem ez volt az első lombikom, a Kaáliban. Előtte volt 3 sikertelen inszeminációnk. Azt nem gondoltam volna, hogy ilyen izgalmas egy hadművelet lesz ez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842120 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 14. 11:37114.
    Szia!
    Neked is drukkolok!!! Na meg a babádnak!!
    Hányadik lombikos próbálkozásotok ez?
    előzmény:
    norka25 (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2004. december 14. 11:37113.
    Szia Norka!:-)

    Nekem is aug 20-21 volt a kiirt idöpontom, de a mano 24-en jött. :-))Ne is add fel, en gyakran mondogattam, hogy kapaszkodjal, mert mi nagyon varunk rad!A kolleganömnek 2 honapos a manoja, neki is lombik baba es minden ok volt, elsöre összejött nekik!Ugyhogy kitartas!:-))
    előzmény:
    norka25 (112)
     
  15. 2004. december 14. 11:28112.
    Sziasztok.

    Gondoltam erőt veszek magamon, és a babakezdeményemnek is biztatás, ha jelentkezem ide, hogy megmutassam neki, mennyire hiszek benne.
    Lombik baba ez, 26-án volt a beültetés. 1 hete volt + a tesztem, a csütörtöki vérvétel szerint még alacsny volt a HCG szintem, a tegnap viszont dinamikus növekedést mutatott, 33-ról 306-ra nőtt. A progim viszont nem a legfényesebb, kapom az Utrogestant. Ma éjjel megjelent egy kis barna, de a hasam nem fáj. Jövő hétfőn elvileg petezsákot kellene látnunk.
    Tünet nem sok van, picivel nagyobb mell, fáradtság. Ennyi.
    Elvileg aug 20-21-én szülnék, nekem a szokásosnál 2 nappal később ágyazódott be, ezért számolok ennyivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 14. 08:02111.
    Akkor drukkolunk neked! Legközeleb biztosan látni fogtok valamit, ha nem is kivehető részeket, de egyértelmű jelet. :) Nekem is csak egy sötét folt látszott.

    A "felháborodott" harmincasoknak: én sem érzem vénnek magam :)), és jogos a tiltakozás, hogy nem vagytok öregek, nem is úgy gondoltam, na. :)))
    előzmény:
    Mammamó (109)
     
  17. 2004. december 13. 16:12110.
    Sziasztok, csak egy rövid beírás, aztán megyek szépen haza a saját topicomba:))

    Dudunak: Igen, nagyon-nagyon hamar eltelt a 9 hónap!!! Hihetetlen belegondolni, hogy egy éve pont itt tartottam, mint most Ti, most pedig már elképzelni sem tudom, milyen volt baba nélkül. Úgyhogy élvezzétek ki a terhességet is (bár tudom, hogy van aki még rosszul van, nekik drukkolok, hogy hamar elmúljanak a hányások, stb. !!!), mert nagyon hamar vége, pedig ez a szakasz is nagyon szép, várni, hogy elkezdjen nőni a has, várni az ultrahangos "találkozásokat", az első rúgásokat. . . Amikor olvasgatlak Titeket, igazi nosztalgia lesz rajtam úrrá:))))

    A harmincasoknak pedig: Én is, és nekem is első babám Barnabás:))) Így is épp olyan klassz élmény!!!:))) Maximum jobban kell igyekezni a tesókkal, ha akarunk még, de ez már más tészta.

    Még egyszer sziasztok, és minden-minden jót!!!
    Bori
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983873 (105)
     
  18. 2004. december 13. 14:42109.
    Sziasztok,

    Én is 73-as vagyok és én sem érzem magam vénnek:-)) Fiatal kismama leszek remélem nemsokára. EGyébként nekem október 22-én volt utoljára mensesem. . Voltam a múlt héten dokinál, de még nem látott semmit, valószínű jövő héten megyek újra, akkor már a kórházban vizsgál meg, mert az az ultrahang állítólag érzékenyebb. . . sajna nem bíztatott. . . vagyis egyszerűen közölte, hogy nagyon kicsi a méhem. De azért a saját megnyugtatásomra másnap csináltam még egy tesztet és az teljesen pozitív lett. Még nagyon kevés ismerősnek mondtam el, nem szeretnék sokat magyarázkodni ha mégsem. . . Ezzel várok a 12. hétig, de olyan jó, hogy Nektek lehet vele dicsekedni és tudunk egymásnak segíteni a tapasztalatok megosztásával.

    Mammamó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281821 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_281821
    Torolt_felhasznalo_281821
    2004. december 13. 14:05108.
    Üdv az "Újaknak"!

    Tamara88! Én azért még nem érzem magam annyira vénnek! :-)

    Ti melyik terhes könyvet ajánlanátok? Elég nagy a választék, de még csak a "Barátnőim a terhességről" címűt vettem meg. Szórakoztató olvasmány és elég hihető, amiket ír, de úgy gondolom, hogy valami komolyabbra is szükségem lesz.

    Rabbit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842120 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 13. 11:12107.
    Sziasztok lányok! Most értem végére a visszaolvasásnak! Mindenkinek szép napot, üdv az újaknak!

    Szia Rabbit73! Én is 73-as vagyok, és nekem is első terhességem. Szerintem mi vagyunk a legvénebbek a topikon! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281821 (103)
     
  21. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2004. december 13. 11:04106.
    Ne izgulj az oltás miatt, biztos nem csinált semmi galibát! Az első 3 hónap tényleg kritikus, de azért sokkal nagyobb esélye van annak, hogy marad a baba! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821306 (78)
     
  22. Torolt_felhasznalo_983873
    Torolt_felhasznalo_983873
    2004. december 13. 10:59105.
    Sziasztok lanyok!

    Cicmic!
    Koszi a kedves szavakat!
    Megneztem a fenykepeket, nagyon tunderi a kisfiad! Jo hogy ilyen sok kepet tettel fel! Gratulalok!!!
    Bizony mi meg nagyon az elejen vagyunk, de gondolom hamar elreppen ez a 9 honap, csak az elejen megy kicsit lassabban az ido, amkikor is turelmetlenebbek vagyunk, szeretnenk mar kepet latni a babarol es tullenni az elso 3 honapon, ezt azert irtam tobbes szamban mert latom a forumon hogy mindenki igy van vele.

    Plumtree!
    Szomoruan olvastam amit irtal, de ne keseredj el, tenyleg lehet hogy terhes vagy. Csinaltass esetleg egy vervetelt vagy menjel el egy masik orvoshoz, hogy biztos lehess benne.
    Ha meg megsem, akkor remelem nemsokara ujra koztunk leszel! :-)
    Es Angliaban nem talaltal orvost? Azt tudom hogy Franciaorszagban honapokat is kell varni egy idopontra, foleg ha jo a nogyogyasz, es ezt nagyon nehezen ertem meg! Magyaroroszagon azert par nap alatt el lehet jutni egy jo orvoshoz!
    Minden jot!

    Rabbit!
    De jo hogy irtal nekunk ujra! Nekem is este van inkabb hanyingerem, de szerencsere nem olyan veszes, csak mintha a gyomromba lenne valami. Reggel viszont jol vagyok. Majd mesej hogy mit mondott a doki!

    Hello sbarack es lindzy!
    Orulok hogy ti is csatlakoztatok!
    Remelem mindenki pici babaja nagyon jol van!!!

    Puszi
    Dudu
    előzmény:
    cicmic74 (93)
     
  23. Torolt_felhasznalo_503939
    Torolt_felhasznalo_503939
    2004. december 13. 10:47104.
    Sziasztok!

    Talán én is csatlakozhatom Hozzátok. Van egy nagyon halvány 2 csíkosom. Mivel már több vetélésen túl vagyok, még nem merek semmit elkiabálni, ha 2 hét múlva megerősíti az orvos, és lesz szívverés is, akkor csatlakozom.

    Szép babavárást Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_281821
    Torolt_felhasznalo_281821
    2004. december 13. 08:49103.
    Sziasztok Dudu és Mozsó, valamint Lányok!

    Bocs, hogy így eltűntem, de a múlt héten szabin voltunk a párommal. :-))

    Én 31 éves vagyok és még 1-1, 5 hónapig Budapesten lakunk, utána Fótra költözünk. Ez az első terhességem.

    Nekem okt. 23-án jött meg utoljára, és amikor elmaradt, el is mentem orvoshoz. Egyelőre még csak vizelet vizsgálaton voltam, a héten megyek vissza a dokihoz. Gondolom, majd most fog elküldeni a többi vizsgálatra.

    Még nem hánytam, de sokszor van hányingerem, sőt, akár délután és este is.

    A neveken már elkezdtünk gondolkodni, de még csak azt tudjuk, hogy milyen nevet nem szeretnénk adni a babának. :-))

    Írjatok!

    Rabbit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983873 (29)
     
  25. Torolt_felhasznalo_821306
    Torolt_felhasznalo_821306
    2004. december 12. 23:50102.
    Szia!!!!
    Örülök, hogy csatlakoztál a "klubhoz":))))
    Remélem minden rendben lesz mindannyiunk pocakja, babája!!!!
    Remélem a 7 hónap rettegés után azért ha picit előbb is, de rendben született a babád. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374823 (101)
     

Címlap

top