Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2010. július 16. 14:4827376.
    egy csomót írtam és eltünt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. július 15. 07:2027375.
    a kuki témát és van még pár dolog amit kivéve én is elégedett vagyok a mi dokinéninkkel.alapvetően partnerként kezel és a gyereket is. Nórinak dilemma, hogy talán váltani kellene felnőttorvosra.az én házidokim egy 50 körüli jóképű pasas, akivel elégedett vagyok.akkor váltotta dokit amikor anya meghalt, mert a dédi miatt muszáj.akkor meg ne két orvoshoz szaladgáljak.mmondjuk magam miatt nem nagyon kell, de ki tudja mit hoz a holnap. az előző doki már úgyis váltásra érett, miután nem tüszös a mandulája sztori volt...
    előzmény:
    MAndy_10 (27371)
    2010-07-13  22:46
  3. 2010. július 15. 07:1427374.

    igazából nem a mensi az első amin az ember lánya befordul.

    nekem az fura volt amikor szősrösödni kezdett:)))))))), a mensire készültünk, de valahogy mégis megdöbbentett. Aztán azon agyalogtam, nehogy valami idióta tulipán taposó karmai közé kerüljön. majd elérkezett az  idő, amikor kerek perec 16 múlottan megkért, hogy beszélgessünk, na nem a felvilágosításra gondolok itt...(bocs, nem taglalhatom részletesen, mert elolvasssa amit irok és számára nem lehet cikiiii...)és arra jutottam, hogy elviszem dokihoz. ez volt az én lányos vesszőfutásom, még az unoka születése vissza van, de reményeim szerint még sacckb 10 év....

    előzmény:
    orsov2 (27372)
    2010-07-14  15:32
  4. 2010. július 14. 15:4327373.

    Tényleg szupi a dokinénitek, már az előző hsz-dal kapcsolatban is gondoltam magamban, hogy jól áll a kukitémához. Felénk még eléggé abajgatják a kukacokat, de azért sokan kíméletesen, azaz kis Lidocain stb.

    Érzéstelenítés: ha csak fel kell szabadítnai, mert letapadt, akkor csak belidocainozzák várnak vele kb 10 percet, és egy gömbölyű végű szondával körbe leválasztják a makkról a fitymát. (gondolom lányos anyukáknak különös érdekes a téma:)) Ha fitymaszűkület van, akkor komolyabban érzéstelenítenek,  gondolom szúrnak. Ha ez valakit komolyabban érdekel, akkor meg tudom kérdezni a barátnőmet (anaestes), hogy konkrétan hova stb.

    Az nagyon jó, ha van egy rész, ahol már feljött a fityma és be tudják dugni a pájszert.

     

    Nem emlékszem pontosan Csaba már Tunéziából jön/jött haza?

    előzmény:
    MAndy_10 (27371)
    2010-07-13  22:46
  5. 2010. július 14. 15:3227372.
    Mandy: ha lány lesz, akkor majd rinyálsz amikor menstruálni kezd, vagy ilyesmiken. :)
    előzmény:
    MAndy_10 (27370)
    2010-07-13  22:37
  6. 2010. július 13. 22:4627371.

    anylasz: nagyon megköszönném priviben.....

    marosi.andrea@upcmail.hu

     

    A dokinénink szerencsére nem ilyen, ha oltás van (Balu kapott elég sokat plusszban) Mindig velem megbeszélte. hogy mit fog csinálni, az rajtam múlott, hogy hogy adagolom.

    Legutóbb a kullancs ellnei agyhártyánál....: na már m,egint szúrsz? Kérdezte Balu.

    Dokinéne: igen, de csak akkor ha akarod. Nem akarom, mondta Balu mire elmagyarázta úgy a 4 évesnek, hgy csak néztem.... Majd szúrt.....

    Balu szeme könnybelábadt és úgy nézett a dokinőre, hogy a iönnycsepp a szemében. Én csak figyeltem és próbáltam nem zaklatott lenni, hisz mindent tudtunk előre,. erre Balu: jól hogy mondtad (mondta a dokinéninek) mert nagyon fájt volna de én erős voltam....

    A dokinéne 2 puszit nyomott rá és el volt intézve a dolog....

    Na kinek van ilyen gyerekorvosa?????  

    dr. Madgyes Erzsébet!!!! Tnyleg szuper az isten is gyerekorvosnak teremtette..

     

    Na megyek, mert a bableves Csabának aki holnap jön haza még fő!!

    Remélem ízleni fog neki...

    Mandy 

    előzmény:
    anylasz (27369)
    2010-07-09  16:44
  7. 2010. július 13. 22:3727370.

    Köszi Orsov. én is ezt gondolom ugyanis Csabának a régi körzeti akitől eljöttünk mert nem ismerte fel a tej-tojásallergáját ő is rántotta csabának függetlenül a szűkületre....

    Balunál már az "új" körzeti nem javasolja..  volt kenőcs és az javítota. de úgy 1/2-ig le van tapadva. erre mondta, (meg persze több húgyuti nem tudok pisilni dologra) hogy akkor  sebészet. Én nyáron akartam, de mivel anyuékkal megy nyarani így nem akarom, majd, ha megjöt és már nem kísért a napi medence.... Szabim van rá, remélem kiadják...

    És remélem érzéstelenítéssel megy..... Van valakinek erről infó?

     WOW ha lányom lenne...

    már jó lenne az a pint a kukitémára, mert másodszor rinyálok tőle....

    Mandy

     

    előzmény:
    orsov2 (27368)
    2010-07-09  06:48
  8. 2010. július 9. 16:4427369.

    Mandy:

    még én is néha túlélésre játszok, pedig a lányom 18 múlt...az idő neked dolgozik.Csaba előbb-utóbb eljutt addig, hogy felismerje mi jelent majd többet. a biztonság anyám közelébe, vagy a flanc apám mellett aki egyébként olyan gondokkal küzd amilyenekkel.ciki ánm a dolog a tinik körében, ha a szülőnek van valamilyen difije....ugye érted mire gondolok, ha nem akkor priviben szivesen kifejtem

    Kuki:

    nekünk 1* rántotta doki néni és nem is sejtettem mire készül, na én közöltem vele, hogy ne merészeljen még egyszer a gyernmekem nemi szervéhez érni. ahhoz joga van, hogy azt mondja kedves anyuka ez gond, el kell vinnni szakemberhez. meg fogom tenni, de az, hogy az engedélyem nélkül okozzon fájdalmat a kölkömnek nem tűröm.soha többet nem hozta fel:)akkor utána fenilbutazonnal kentem.fürdéskor birizgálom neki, szépen hátrajön, nincs vele gond...

    a csajom első mensije is megviselt, de a kölök kuki témájára kényes vagyok:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. július 9. 06:4827368.

    kuki: Zsombinak is csak félig jön hátra, de nem szokott begyulladni, úgyhogy még egy kicsit várunk a sebészettel. Mindennap hátrahúzza magának 3x sima folyóvízzel mossa. Ha begyulladna gyakran, akkor már vinném. Annak idején, amikor kb 1 éves volt a doktornénink fölrántotta (jól ki is akadtam rajta). Azóta félig hátrajön neki, mondta a dokinő, hogy majd pár hét múlva újra megcsinálja. De azt már nem engedtem. Inkább majd elviszem sebészhez, ha kell, mert ott érzéstelenítés stb, kíméletesen csinálják.

    Még azt akartam írni, hogy amikor a dokinőnk felrántotta, nem sokkal utána egész más dolog miatt a sebészeten jártam vele, megmutattam ezt is az orvosnak, látta, hogy félig megy hátra, azt mondta, hogy amíg nem szobatiszta addig nem kell vele foglalkozni, ha meg addig nem oldódik meg, akkor vigyem vissza és megcsinálják. És ő mondta, hogy a doktornőt meg ne engedjem a közelébe.

    Kb 2 évvel ezelőtt beszélgettem egy ismerős urológussal a témáról, őneki is van egy kb ennyi idős fia. És bizony ő is eléggé bizonytalan a témában, mert hátrarántani ő sem fogja, a kisfia ugyanúgy állt a tapadással mint Zsombi. 

    Na, csak azt akartam kihozni a témával kapcsolatban, hogy nagyon megosztott a szakvélemény róla. Régivágásúak rántják, a sebészek csinálják legkíméletesebben. A nagyon liberálisok meg azt mondják, hogy serdülőkorig hozzá sem szabadna nyúlni, végülis akkortól kell majd használniuk. Úgyhogy én azt gondoltam, hogy 6 éves kora körül azért pontot teszek a végére.

     

    előzmény:
    MAndy_10 (27367)
    2010-07-08  21:49
  10. 2010. július 8. 21:4927367.

    Köszi a válaszokat..... próbálom átélni a kamaszkort Csabával.....

     

    Fütyitéma: Csabánál egyértelmű szűkület volt, ott műtét volt 1,5 évesen.

    Balunál viszont nincs szűkület csak () letapadás. Nem tudom melyik a jobb.

     Bluval már sajna volt 2x is olyan bajunk, hogy nem volt hajlandó pisilni, mert fájt...  Antibio.....

    Jelenleg fel tudom húzni a fityma engedi, de le van a makk kb fele tapadva. Ott közli, hogy fáj és nem....  Nem is merném mert olyan, mntha oda lenne nőve...

    A doktornénink, mondta. hogy nyáron jó lenne elvinni a Madarászba megmutatni, de mivel megy anyukámékkal nyaralni és ha jó idő lenne lenne fürdés is így még most nem merem.... Max a nyaralás után. (mármint a gyerek nyaralása után, mert én itthon rohadok majd...)

    A Madarászban az ilyet állítólag ambuláns műtéttel fellazítják (szerintem ez az a művelet amit én nem merek megetnni idehaza) Én is félek a dologtól, de mivel Balu már lassan 5 éves így muszáj valamit lépni.

     

    Én is várom, hogy kinek mi a tapasztalata!!!!!

     

    Jelenleg heti 1-2x Tetránnal kenem úgy, hogy amíg engedi felhúzom, és a krém oda...

    De ez csak átmenet lehet....

    Mandy 

    előzmény:
    vince1 (27366)
    2010-07-07  21:48
  11. 2010. július 7. 21:4827366.

    én is éppen ezt akartam írni. Lehet hogy most egy időre el fog távolodni Tőled Csaba, de hidd el, hogy ez csak átmenet!!!rá fog Ő jönni, hogy kinek fontos ée ki az akinek igazán kell. Szerintem most hagyd egy kicsit had élvezze ki ezt is aztán majd meglátod h nem tart sokáig remélhetőleg. mondjuk ezt innen könnyű kijelenteni mert megélni biztosan nagyon nehéz. nem tudom milyen lesz amikor már nem én leszek a legfontosabb nekik hanem a haverok, bulizás és csajok...én nagyon félek ezektől az időktől. és tudom h most ezek a legjobb évek, az óvodai évek(szerintem) mert értelmesek érdeklődőek és ragaszkodóak!!!de jó lenne ezt megtartani örökké, bár ez tudom beteges gondolat:-)))

     

    más téma: fütyikérdés....most déneskénél. vincenél sincsen 100%ban még rendben de már csak egy nagyon kicsi kell minden nap mozgatom..

    viszont déneskéé nem akar egyáltalán mozogni és elég gyakran mondogatja h fáj neki!!!kb 10 másodpercig mondja aztán abbahagyja de egy nap akár 4-5ször is. minden este mozgatom de nem nagyon mozdul sehova. az apjuk szerint az a baj, h egy heten csak zuhanyzás van, mivel eltökítették a kád dugóját és szerinte nem ázik ki rendesen. nem piros vagy ilyesmi. nem tudom mit csináljak. még csak egy hete műtötték a kezét most rohanjak vissza  h ezzel is probléma van??? nem tud valaki valami módszert vagy egyáltalán mi lehet az oka h fájlalja??? a letapadás v a szűkület fájhat??? nagyon idegesít!!!

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. július 5. 22:2827365.
    Mandy: Elhiszem, hogy sokkol, még ahogy olvastam nekem is rosszul esett. De nagyon nehéz egy kamasszal, tuti, hogy a könnyebb ellenállás felé megy. Ezt az apja életmódjára gondolom. Ha ott nincs evárás, viszont lóvé van, akkor az tuti tetszik neki. Nagyon bízom benne, hogy a gyerekeidbe fektetett energiád megtérül és felnőtt korukra letisztul bennük a helyes értékrend.
    előzmény:
    MAndy_10 (27364)
    2010-07-05  21:21
  13. 2010. július 5. 21:2127364.

    igazándiból szerintem Csaba mr sajna nem fogja ezeket a különbségeket érezni egyelőre.... csak a Kicsi.

    Csaba amúgy szombaton jött haza 1 hetes táborból és szerdán hajnalban utazik Tunéziában apukával..... Szombaton felhívott. hogy nem is jön haza apjával lesz, mert hívta őt, hogy menjen érte a Keletibe a vonathoz.... puff egy pofon nekem..... (a kedvencével lasagnéval vártam) Majd szombat este hazacucolta apja a koszos ruhájt, hogy ugye nem gondolom, hogy ezt ő mossa ki. Mondtam, hgy ezt senki nem várta el, de mivel a gyereket nem si láttam így a koszos ruháját sem...

    Na a mosnivalót megkaptam. ki is mostam vasaltam lelkesen. Csaba vasárnap este hazakerült bezabált és ment számítógépezni, meg a haverokhoz este 9-ig.

    M napközben itthon volt. de közölte du már az apjához megy és készítsem elő a ruháját, apja üzeni du 4-re.

    Nade én 5-ig melózom, + rohanok Baluért stb..... hogyis...

    Erre rámvágja a telefont, hogy akkor ne is segítsek neki, (puff ism egy pofon)

    Bevallom nagyon rosszul esett a fiamtól...

    Néha nem is ismerek rá komolyan.. Páláne, ha az apjánál van..... utána jönnek a dumák, hogy mi a női munka és társai.....

    Szóval úgy érzem Csaba felett nincs már "hatalmam"  elvesztettem....Számára érdekesebb, menőbb az apja életmódja és életfelfogása.....

    a Kicsi az még a kezeim között és szerencsére  apja sem akarja látni, foglalkozni vele, mert ugye macerás....

     

    Bocs, ha sok voltam, de még sokkol Csaba viselkedése....

     

    Mandy 

    előzmény:
    anylasz (27363)
    2010-07-02  07:44
  14. 2010. július 2. 07:4427363.
    a gyerek meg fogja tanulni, hogy ott ezek a szabályok, otthon meg azok a szabályok.gyorsan fog alkalmazkodni.eleinte rettegtem attól, hogy megveszi a gyereket és majd oda akar cuccolni.nem így lett:)mert a tőrödést nálam kapta meg.götz babára sose futotta...
    előzmény:
    MAndy_10 (27362)
    2010-07-01  22:40
  15. 2010. július 1. 22:4027362.

    anylasz: tudom már rájöttem , hogy egy pöcs... Csernus nélkül is,.....

    és remélem egyszer majd rászmélnek  a gyerekek is. Jelenleg apaimádat van, merft ott nem kell fürdeni, fogat és kezet mosni, és ebédre lehet chipset és túrórudit enni...

    no comment 

    előzmény:
    anylasz (27359)
    2010-07-01  18:28
  16. 2010. július 1. 22:3827361.

    Vince: a Gekkó amúgy jó szerintem is én csak azért orroltam meg rájuk, mert nem mondták ki kerek perec Csabára, hogy mi a baj... mi 1,5 évig jártunk és Csaba sokat fejlődött. 

    Balu meg ugye memgkapja ugyanezt  a fejlesztést a spec oviban.....

    De tényleg sokat számít.

    Gartula a bicajhoz!!!  

    előzmény:
    vince1 (27358)
    2010-06-30  23:08
  17. 2010. július 1. 22:3627360.

    Halihó!

    Ma este kölkök nélkül.....

    Na az vessen rám követ aki a helyemben nem ezt tenné..

    szóval (na most itt jöhet a kő vetés)  munka után berohantam a garatváladék tenyésztés eredményéért... Jah Balu továbbra is beteges. A mostani állapot 2 hetente hétvégén (kizárólag hétvégén) szombat vagy vasárnap du belázasodik minden más tünet nélkül.....  Laza 38,6 39,2 csak úgy és tartja 1 -2 napig. Szóval elmentünk vérvételre, ott jól megszurkálták, kicsit magas  fehévérsejt és alacsony a  vörös.   valami bakteriális vagy vírus lappang...

    Szóval torokkenet. Kedden vették le. Közölték 2 munkanap. Ma mentem érte és semmi. Majd holnap mehetek ism...

    Tehát eredmény semmi viszont balu anyukáméknál mostmár lázmentesen ott alszik, hogy ne kelljen munka előtt és után oda vissza autóznom aranyárú benzinért minrt egy gyaologkakukk...

    Erre Anyukám hív este 9 -kor, hogy Balu üvölt ő csak anyával alszik....  ÁÁÁÁÁÁ

    Némi mese telón és elelszik szerencsére,.

    Tehát ma szabad vagyok és nekiállok konyhaszkrényt takarítani! Én sem vagyok normális... szóval jöhetnek a kövek...

     

    előzmény:
    vince1 (27358)
    2010-06-30  23:08
  18. 2010. július 1. 18:2827359.

    az én álláspontom nem irom le a visszamaradással kapcsolatban, hisz ismeritek. így, hogy a nagy már felnőtt-vagyis ahhoz közelít :)-könnyebben döntök, meg lehet a koromból fakadóan is. Nórinak is ezerszer elmondom, hogy nem kell csüggedni ha valami nem rögtön sikerül és ezer kudarc fogja érni még az életben és az a nem mindegy ezeket a helyzeteket miként kezeli.meg kell tanulni megérteni, hogy néha egy hátralépés jobb, mint a roham tempó. ugyan úgy fogom szeretni, ha estelge nem orvos vagy gyógyszerész lesz. egyébként komoly a csaj nagyon. blogolásra adta a fejét, ha kiváncsiak vagytok egy majdnem felnőtt látásmódjára akkor szivesen megosztom veletek a linket.

    Mandy:

    a férjed egy pöcs, bocs ezt Csernus könyvében olvastam egyet vés agyalapba a gyerek nem hülye és eljön az idő amikor döntéseket hoz majd.apukával szemben is hoz majd egy-kettőt hidd el.az idő mindent megold. na ez megint a rutin meg az évek

    már elfelejtettem mit is akartam még irni, én meg hülyülök....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. június 30. 23:0827358.

    Sziasztok!!

    Na képzeljétek ma Vinyó is megtanult bicajozni:-))) Az az igazság h sokszor eszembe jut Anylasz mondata h pelusban senki sem lesz szobatiszta:_)))) ez elég találó mondat, vagyis úgy gondoltam h levesszük a  pótkereket az úgyis olyan béna volt és majd csak belejön. erre ma egy fél óra alatt megtanult na még nem úgy mint Zsombi, mert én még szaladok mellette de több házat is elbicajozott egyedül:-) aminek külön örültem h élvezte!!!lehet nekünk ez a gekko tett jót, mert azóta olyan mint akit kicseréltek. előtte ha valamit tanítani akartam neki csak rámordított és pár napja anyuval leült(ő akarta) és vagy 2 órán keresztül tanulták a betűket. a végére már mindet felismerte sőt egyszerűbb szavakat is. szóval talán nem reménytelen:-) szerintem annak örült h a gekkoban olyan ügyes volt és azóta folyton dícsérem és elkezdte élvezni és meghallgatja ha olvasok neki pl a vulkánokról vagy hegyekről eddig oda sem jött! Sőt minden héten megtanulunk egy verset is(ugyanis ők most 3 hónapot itthon vannak velem és úgy gondoltam és meg is beszéltem velük h azért játékon kívül mást is kell csinálni. eddig v nagyon elutasító volt de végre élvezi!!!sőt ő mondogatja h számolni akar és egy csomó feladatot megold:-))) remélem mostmár ez egy tartós állapot lesz mert már eléggé el voltam keseredve miatta. szóval én bízom benne h szeptemberre úszni és olvasni is fog:-))) a vizet amúgy ő is imádja!

    Mandy: azért örülj Tunéziának!!Még ha nem is Te mész, de szerintem van aki még ennyit sem tesz meg a gyerekéért:-(((( ja persze ez nem mentesítené az egész éves feladatai alól... igen, én is 2000ft/ért tartok matek órát de sokallom, örülök h máshol is ennyi:-)

    verstanulás: vicces mert olyan verseket választok mindig amiket én sem tudok de kicsit azért ismerem, hát vinyó mindig hamarabb tudja:-))gondolom ilyenkor jobban fog az agyuk!

    orsov: gratulálok a lakáshoz!!!Akkor ez nem az amit a tesódék mellett kinéztél? van a közeletekben raiffeisen bank? a férjem ott dolgozik:-) ha kell segítség náluk akkor szólj!!nem biztos h az otp a legjobb. de mindenképpen forint alapút vegyetek fel még ha drágább is(bár talán most megéri az euró is h ilyen magas az ára mert még az is lehet h ha lentebb megy kevesebbet kell fizetnetek??? bár ezt nem garantálnám mert a bankok is mindig kitalálnak valamit!

    déneskének lehet megpróbálom majd h leveszem a pelust éjszaka csak még nagyon pisis reggelre. hétfőn műtötték meg ez a sokk elég most egyszerre. nagyon jól viselte nekem volt nagyon nehéz, főleg mikor odavittem a műtőhöz és egy zöld maszkos férfi elvette tőlem , ő meg nézett rám bánatosan de nem sírt!csak én... de a doki 10 perc múlva jött is ki, őt meg kb 25 perc múlva kihozták, aztán egész nap ott kellett maradnunk a madarászban de végig aludt. remélem mostmár jól fog működni a kis keze. hát belegondoltam h milyen borzasztó lehet egy beteg gyerek mellett élni én egy nap alatt kikészültem azon a kis széken pedig ott sem kellett aludni...úgyhogy inkább ezer rossz gyerek mint egy beteg...

    na sziasztok!!!

    szerelem nálunk sincsen de én mindig látom rajta ha valaki tetszik neki:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. június 30. 22:3127357.

    A volt férjem... HM.... no comment....

    Csak adalék, közölte Csabát elviszi Tunéziába... elengedem...mondtam "persze. csak 1 hétre viszed, mert a törvények szerint nyáron mindkét gyerek 2x2 hétig náld kell, hogy legyen...."

    erre közölte 2x2 hétig??? mit képzelek én, hisz ő dolgozik...." No comment.

    Én is dolgozom, és nem, voltam nyaralni 2 éve....  

    mindenesetre Csaba a felhők felett jár, hogy az apja Tunéziába viszi....

    Szegénykémmel nincs szívem közölni, hogy baromi egyszerű 1 évben 1x 1 hétre elvinni úgy, hogy az év többi napján nem, fizet semmit a gyerekekre... Végülis ez nem a gyerek baja.....

     

    Olvasás: én még mindig a szótagolást erőltetetm, a tapsolást a ritmust, a mondókázást..... mi még csak itt tartunk.

    Úszás: sajna Balu füle miatt nem mehet az oviban a heti úszásra sem..

    Szobatisztaság: Balu úgy 1,5 éve tette le a pelust az egyik napról a másikra. Előbb nem ment utána meg semmi bepisi (kopp-kopp eddig) 

    Megérett rá, nem erőltettem....  

     

    Lakásvásárlás: én ugye elköltöztem a kertesházból, és vettem egy lakást, új építés, és tavaly szept óta itt lakunk és nagyon szeretjük. 3 szoba, elég alacsony a rezsi,  szép tiszta, rendezett környék kerített játszótér ahova Balázs már egyedül lemegy (jó csak 10-20percig és addig is a konyhából nézem... de legalább önnálósodik 

    Csabának a suli többé kevésbé jó, az osztájtársai szeretik, igazándiból most kezd kinyílni és igazi gyerekként viselkedni.

    A régi lakásba eszébe nem jutott barátokat hívni, mert ugye ott volt a félhülye rokkant após, most meg már 2 havonta délutáni bulit szervez..... 

     Persze velem megbeszélve jön pár haver és dvdt néznek számítógépeznek... (még csajok nicsenek szerencsére....)

    A hitelfelvétel....  nem minősítem.... Én szeerncsére a lakás 17%-át vettem hitelből és mégis annyi mindent kértek, hogy komolyan röhögnöm kellett..

    Vicc., de nincs más választás, ha kell hiel akkor ez van....

    Orsov: javasolni nem tudok semmit, mert minden banknak megvan a maga hülyesége. Nekem 6 havonta be kell nyújtanom a lakás biztosítását, hogy fizetem e, függetlenükl attól, hogy én évente fizetem!!!! Legutóbb 1 hónapja és hiába mondtam,. hogy újat nem fizettem csak szeptemberben tavaly 1 éver előre, nem érdekelte őket vigyem be ism...

    Na én tértivevénnyel beküldtem , csak nem gondolják, hogy ezért 1 napot kiveszek szabira....

     Szóval ha az ember lányának pénz kell akkor ez van.....

     

    Pusz Mindenkinek!

    Mandy 

    előzmény:
    orsov2 (27356)
    2010-06-30  14:33
  21. 2010. június 30. 14:3327356.

    Hát a volt férjed tényleg egy szemét! Ha tudná, hogy szidjuk mi itt...

    Nem semmi, hogy ennyi pénzt ki kell adnod külön órákra.

     

    Vince: Zsombi tud bicajozni, már egy ideje nem biciklis ülésben visszük, hanem jön közöttünk, de csak, ha kicsi a forgalom. Még tavaly nyáron megtanult, megy mint állat. Ő is imádja a szintkülönbséget. Tavaly még 12-es biciklivel tekert, mert arról jól leért a lába, de idén már a 14-est használjuk. Kb egy hétig tartott míg megérezte és eleinte azért kicsit féltettem, de most már nagyon ügyes, pont mondtam is Zsoltinak, hogy szerintem én nem érzem ilyen jól, mint ő. De mindenki azt mondja, aki ért a sporthoz, hogy Zsombi nagyon ügyes. Óvónénik is mindig ámuldoznak, hogy ügyesebb, mint némelyik nagycsoportos. Nem azért ömlengek róla, hogy dicsekedjek, csak éreztetni akarom, hogy ő ilyen fajta, és nem biztos, hogy ez az átlag. De ettől függetlenül azt gondolom, hogy 5 évesen már meg tudnak tanulni a gyerekek bicajozni, nagyon jó erre a futóbicaj is, azzal megtanul egyensúlyozni, állítólag utána már megy simán a tekerés.

     

    olvasás: Nem olvas, de mostanában el kezdte ez érdekelni, igazándiból pár hete vettük észre. Én azt gondolom, hogy attól, hogy olvas iskolás korára se előnye, se hátrány nem lesz. Ha megtanul, mert érdekli (és nem fogom direkt elterelni a figyelmét) akkor tanuljon, de én nem forszírozom.

    Egyébként amit Mandy írt, hogy szótagoljon, ennek örülök, hogy felmerült, mert ezt már figyeltem, hogy ez megy neki. És gondoltam is magamban, hogy ezzel már nem lesz gond, mert én emlékszem kisiskolás koromra, hogy volt akinek ez gond volt.

     

    Úszás: Ambuba válogatott úszó voltál, akkor te biztos valami híresség vagy:) ?!

     

    Szóval úszás: Mivel én is sokat úszom, ezért vittük hamar,de sosem járt külön foglalkozásra, csak velünk játszott a vízben, már amennyire a bőre engedte mert elég érzékeny, atópiás a bőre. Ezzel megszerette a vizet, nem fél, beleugrik, elmerül, stb. Megtanult víz alatt úszni, kutyába, szóval semmi extra, de elúszkál így párt métert és tud siklani. Beszéltem egy úszásoktatóval, hogy menjen-e már 5 évesen, ő azt mondta, hogy még ráér. Karúszóval az úszómedencében is elúszkál egy-két hosszt (25m-es). Szerintem azért elég összetett dolog a kalsszikus úszás légvétellel, stb.

     

    Szobatisztaság: Zsombinál én nem vártam meg éjjel, hogy már ne pisiljon bele, amikor már nappal és délutáni alvásnál megbízhatóan nem pisilt be, akkor egyszer kipróbáltuk éjszaka is  és onnantól nem is kellett már. Én a helyedben addig hagynám, amíg a délutáninál már nincs baleset. Nálunk még az oviban adnak alváshoz arra a gyerekre pelust amelyiknek kéri az anyukája. Tök rendik. 4 éves korig nappal, 6 éves korig éjszaka normális dolog a bepisilés. Akkor van esetleg gond, ha egy már megbízhatóan leszokott gyerek visszaesik. 

    Nata azzal kezdte a szobatisztaságot, hogy éjjel nem pisilt már pelusba , egyszerre tudtuk elhagyni az éjjeli és nappali pelusokat. 

     

    Vince. Azt hiszem  te kérdezted sikerült-e a lakásvásárlás. Tegnap szóban megállapodtunk, végülis lakás mellet t döntöttünk, 3,5 szobás, elég nagy a konyhája. Az a baj, hogy a céges hitelt csak szeptemberben bírálják el, és az eladónak sem sűrgős a pénz, de én nem szívesen húznám el az otp-s hitelfelvételt , mert félek, hogy az otp beleköp a levesbe. Mert most szóban azt mondják, hogy igen az ingatlan is, mi is hitelképesek vagyunk, de állítólag sokszor a hitelelbírálásnál derül ki, hogy mégis kellene még egy kis önerő, és mi már nem tudunk leakasztani fél-egy milliót. Csak azért írom ezt ilyen részletességgel, hátha valakinek van valami tapasztalata vagy jó ötlete. Bár most már hajlunk arra, hogy nem várjuk meg a munkáltatói hitelelbírálást, hanem ha kapunk utólag  betörlesztjük. Szóval, ha van itt bankos, vagy aki ebben a témában járatos,  akkor véleményezze légyszi a dolgot.

    előzmény:
    MAndy_10 (27355)
    2010-06-29  23:03
  22. 2010. június 29. 23:0327355.

    Sziasztok!

    No a biciklizés nem megy.. illetve anyukámék vetek Balunak egy lábbal hajthatós  biciklit. Nem pedálos azzal már tök jól elvan. És a rollerral is. Tekintve, hogy Balunka a disz miatt van némi egyensúly nehézsége é elégedett vagyoik. Amit inkább figyelni kell ebben a korban,. a mászókára fel és le mászás, váltott lábú lépcsőzés.

    Olvasás.... no nem !!!! Felejtsétek el. Ez csak jótanács!!! 

    Mondóka szótagololása, kiszámolós, pontosan!4 Nem egyszerű, de inkább ez.

     Tapasztalatból mondom higyjétek el!

    Úszás.. hm mivel a medencét apukánál hagytuk ez sajna nem megy..... meg a füle miatt sem..

    (off, apukánál a medence a nagyobbik szerint lepra...... nem is megy bele még a nagy sem.... )

     

     24E Ft -ból magántanárt....... no a mai viszonyokban egy matek 2000Ft/alkalom , angol 2500Ft/alkalom....

    Csabára havi 50E a különtanár..

    Ez a részemről nem magamutogatás, hanem sírás akar lenni... ennyi.

    Ezért heti 2x matektanár 2x60percben és általános tanár heti 2x90 percben, LÉs az angolt én veszem át a gyerekkel....

    No jó, de ez Csaba az összes  diszével együtt....

    No és apuka szarik fizetni bármit is....

    Bocs.. De ez mindig ki jön belőlem. 

    Szóval a magántanár az nem ólcsó, de ha jó akkor megéri!!!

     

    Pusszm

    Mandy 

     

    előzmény:
    Zsófi78 (27354)
    2010-06-29  12:26
  23. 2010. június 29. 12:2627354.

    Sziasztok!

     

    Anikó: Dóri nem tud még úszni, tavaly voltunk egy intenzív 2 hetes tanfolyamon, ami igazából még csak  vízhez szoktatás volt, siklani már megtanult. Remélem idén nyáron még összejön egy tanfolyam.

    Biciklizni pótkerék nélkül is tud (még nem túl biztosan), elindulni meg kb 20-ból 1X sikerül.

    Szerintem 24 e Ft-ból már egy magántanárt is lehet fogadni a gyerek mellé (heti több órában), vagy nem?

     

    Bonca: jó, hogy jelentkeztél Te is, Patrik sokkal idősebbnek tűnik a koránál, tényleg.

    Érdekes, de nálunk az oviban ez a "szerelem téma" egyáltalán nem megy.  Egy kisfiú nagyon oda van Dóriért, de ő nagyon kis kegyetlen, és lepattintja. Nem is mesélt róla itthon, csak nekem tűnt fel, hogy a kisfiú mindig odaszalad mikor megérkezünk, meg megpuszilja, ill. az anyukája mesélte, hogy otthon mindig kérdezgeti őt, hogy feleségül veheti-e majd Dórit. De másokról sem mesél, hogy x meg y szerelmesek lennének...

     

    Ambuba, nálatok hány évesek is pontosan a gyerekek? És hogy hívják őket?

    előzmény:
    vince1 (27352)
    2010-06-29  11:28
  24. Torolt_felhasznalo_916982
    Torolt_felhasznalo_916982
    2010. június 29. 12:1327353.

    Szia!

     

     

    Nálunk az úszás megy (de én válogatott úszó voltam, így mi állandóan vízben vagyunk).

     

     

    Bicaj nem, olvasás meg pláne nem. Nálunk Bianka úgy ment iskolába, hogy se írni, se olvasni nem tudott . Mégis szuperul ment neki /megy neki a suli.

     

    Zsófi

    előzmény:
    vince1 (27352)
    2010-06-29  11:28
  25. 2010. június 29. 11:2827352.

    Sziasztok! Mandy, hasonló a véleményem a Gekkoról, annyiból nem bánom, h elmentem mert így már annyira nem vágyom rá.. amúgy egy hónapra 24 e ft, és ez 4 db egyórás csoportos foglalkozást jelent tehát tényleg nem éri meg szerintem és nem hiszem h annyira fejlesztené a gyereket mint ahogy előadják. amúgy éppen ki is van emelve a diszes gyerekek fejlesztése!!szerintem ez attól is függ h kihez kerül a gyerek biztosan vannak jobb tanárok is.

    Ami még érdekelne: kinek a gyereke tud már BICAJOZNI? ÚSZNI ? OLVASNI?  Ez csak a kiváncsiság miatt kérdezem h el vagyunk e maradva vajon?

    már levettük a bicajról a pótkereket most tanítgatom és az a célom h nyárom jó lenne megtanulni és valamennyire úszni is+ hát az olvasás...most ott tartunk h minden betűt felismer kivéve a dupla betűket  és olvasgatok neki fel szavakat de nem látom h ebből olvasás lesz idén:-)) viszont összeadni egyre ügyesebben tud(tudom h ezeket nem most kell megtanítani csak jó lenne h nem hátránnyal indulna a suliban esetleg) vagy legalább valamiben előnye lenne az is jó lenne. szóval kiváncsi vagyok más hogy tart ebben(mondom ő még a 3 dologból egyiket sem tudja szóval nem dicsekvés csak aggódás nehogy nagyon lemaradjunk..) amikor írta Bonca h Patrik ugrat a bicajjal nagyon elhűltem!!!!Vagy motorral is ugrat? 

    déneskének meg a nyári program h jó lenne ha éjszaka is szobatiszta lenne de egyelőre ebben nem halad, sőt ha délután elalszik akkor is fele részben bepisil amit meg ugye az oviban nem lehet..Mivel vinyó ugyanazon a napon lett éjjel-nappal szobatiszta, ő mondta h estére sem kér és ezzel el vvolt intézve, de déneske még nagyon pisis reggelre. Így van értelme levenni róla vagy várjak még?

    na írjatok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top