Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2010. június 28. 00:1127351.

    Vince: Gekko: HMMM.....

    Nálam ugye mnd a két gyerek diszes....

    Csaba ugye amikor vártam Balut és amikor még szoptattam járt a Gekkóba.... Jó volt, de a 3 év alatt egyszer sem mondták ki rá, hogy diszlexiás és diszgráfiás... Mikor visszamentem hozzájuk, hogy urambocsá 3 éva alatt egyszersem merült fel bennük ennyi pénzért, az hogy a gyerek részképesség zavaraos, akkor az volt a válasz. hogy ezt egy szülő sem szereti hallani. Erre mondat, hogy én sem szerettem voolna hallani, de azért jó lett volna, ha ezt 2-3. osztályos korában hallom egy általam jól megfizetett fejlesztőpedagógustól.... Úgy gondolom ez így lett volna korrekt....

    Erre csak hümmögtek..

    Úgyhogy a Gekkó jó, DE.......

     

    előzmény:
    vince1 (27348)
    2010-06-26  13:49
  2. 2010. június 28. 00:0527350.

    Bonca!

    Patrik nagyon nagy fiú lett... 

    Nálatok minden rendben?  

    előzmény:
    bonca10 (27347)
    2010-06-26  03:47
  3. 2010. június 26. 13:5627349.
    kepek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 26. 13:4927348.

    Sziasztok!

    Bonca de jó, hogy jelentkeztél!!!!Patrik olyan mint egy kis kamasz nem is úgy néz ki, mint aki 5 éves:-))) Tuti nagy csajozós lesz:-))

    És persze Dóri + Marci is nagyon aranyos!!!!! Elhiszem h nem vágysz vissza dolgozni én is ugyanezt éreztem tavaly nyáron végig hogy milyen jó lenne Déneskével itthon maradni . Gondolom Nálatok is a pénz miatt van ez. De ha beleszoktok nem lesz olyan rossz meglátod. Persze az rossz h vége a reggeli lustálkodásnak, kényelmes napnak, mindig menni kell valahova, valakiért..

    A Gekkora nem akart nagyon rábeszélni a csaj, én is azt hittem, de nem. 6000 ft volt ez a felmérés, nem tudom megérte e.de annyiból igen, h mindenféle teszten hibátlan lett tehát nincsen akkora nagy baj én már eléggé kétségbe voltam esve. persze nagyrészt magunknak köszönhetjük h ilyen lett vince de a suliig még van 2 év, remélem addigra normalizálódik a helyzet. a gekko amugy 24 eft/hó, ebben 4 db óra van benne és nem is egyéni hanem kiscsoportos foglalkozás tehát én tuti nem viszem. de lehet szeptemberben még fogok beszélni az ovi pszich.val, ö is biztosan tud tanácsokat adni . Ja amúgy meg tudom h egyik gyerek sem tökéletes és sokszor örülök h v ilyen mert más gyerek még jobban "fáraszt". itt volt a férjem tesója egy hétig a 7 éves kisfiával aki szinte semmit nem eszik csak vajaskenyeret és krumplipürét nagyjából, egy hét alatt nem bírta megjegyezni vince és dénesnevét azt mondta h nagyobb és kisebb én már olyan ideges voltam és suliba fog menni. ha vince hozzáért elkezdett sírni szóval inkább legyen akaratos és határozott egy fiú szerintem(csak vincéből túl sok van az akaratosságból..)

    Orsov, megvettétek a házat???Amit kinéztetek tudod.

    azt hiszem szeptembertől nekem is éjszaka kell majd sok mindent megcsinálnom, eddig lusta voltam de rá leszek kényszerítve.

    ÍRJATOK!!!!Rakjatok képeket én is próbálok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. június 26. 03:4727347.
    Nem jelent meg:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 26. 03:4327346.
    Képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. június 26. 03:1627345.

    Egyébként jól vagyunk Patrik semmit nem változott továbbra is be nem áll a szája ,vagány még mindig és a motorozás még mindig az élete.

    És ezerrel csajozik.:)

    Az oviban az mondják úgy csüngenek rajta a lányok mint a szőlő fürtön  a szemekJ

    Ő meg élvezi. Így szuper mert non stop lányok szülinapi buliján voltunk mert kötelező meghívottJ

    De édesek lesik minden kívánságátJ Mindig kap valami rajzott a csajoktól és reggelente sokszor kis ajándékot kap a szekrényébeJ

    Nem tudom emlékeztek e a kis kutyink karácsonykor volt egy éve ,hogy meghalt ami nagyon megviselte Pat-et már komolyan gondolkodtam rajta elviszem pszichológushoz de most már javult a helyzet de a mai napig emlegeti már nem minden nap de azért minden héten.

    Akkor kapott egy új kutyát amivel most tudom azt mondani ,hogy egymásra találtak.

    Nagyon nagyon szereti és az életeJ Hihetetlen ,hogy miket csinál vele és hál isten a kutya is viszont imádja. Úgy hogy most már kicsit nyugodtabb  vagyok.

    Sajnos az oviban nem minden oké vagyis javul a helyzet mert az óvónőkel kezdünk egy nevezőre jutni. Sajnos van egy kis gyerek a csoportban aki ,hogy is írjam „megkeseríti az életünket. „

    Nevelési gondok vannak a kis gyerekkel már nevelési tanácsadóhoz is küldték és minden napos vendégek a szülők mert annyi a gond vele és sajnos pont Patrikot pécézte ki  magának főleg.

     Ahol tud ott keresztbe tesz neki és állandóan bántja vagyis bántotta mert az óvónők is végre rá jöttek. Már már ott tartottunk ,hogy Patrik nem akart oviba menni ha ott volt ez a kisgyerek is. Most azért javul a helyzet ,hogy végre az óvónők is látják a helyzetet és próbálják kezelni. Sajnos nem egyedüli szülő vagyok akinek problémája van a kis gyerekkel de hát nehéz ,hogy egy gyerek nehezíti meg sokunk életét. De szereti az ovit és sok kis barátja van.

    Imádom őket ahogy beszélgetnek megy a kis üzletelés köztük reggelente játék csere ügyben.

    De nagyon megy az idő és egyre nagyobbak lesznek.

    Pat továbbra sem szeret sem rajzolni sem verset mondani. Pedig félelmetes a memóriája mindig azt mondja ez neki uncsi. Elmondok egy verset vagy mesét szinte szóról szóra vissza tudja mondani, még sem akarja.

    Az évzáron azt hittem nem fog semmit előadni mert azt mondta nem készülnek semmivel ehhez képest olyan verset mondott egyedül csak néztem. A betűkből meg csak az érdekli ,hogy apa,anya a neve és a kutya neve. Nem szeret színezni ,rajzolni sőt nem is tud rajzolni csak kincses térképet hajlandó csinálni de imád építeni és szépeket csinál. Egy egy építősből hihetetlen miket ki hozz.

    Viszont imád motorozni tudja a versenyzőket motor márkákat, szerel imád biciklizni. És mindent imád ami vakmerő és jó veszélyes. Szinte minden ami extreme sport az neki bejön és kipróbálná. Nekem meg már most égnek áll a hajam mert semmit nem úgy használ ahogy kéne mert a biciklivel is ugrat és leugrat emelkedőről ,fel áll rá szóval úgy használja ahogy nem kéne.

    És nagyon önálló szerinte ő már nagy fiú és mindent szeretne egyedül véghez vinni.

    A dumáján néha behalok. Nem is tudom honnan szedi őket. Jókat szoktunk beszélgetni imádom ahogy kifejti a gondolatait. Imádtam és imádok minden időszakot de azt hiszem ezek a legjobb évek ,hogy tudunk beszélgetni vannak érvei ahogy mesél és magyarázz.

    Jaj nagyon szerettem azért míg az embernek nincs gyereke fogalma sincs milyen is az.

     

    Mandy örülök,hogy írtál végre magatokról sajnálom a helyzetet de kemény csajszi voltál és vagy is így én sem féltelek. Rékára én is emlékszemJ)) Nekem is fáj egyre a fogamJ)))))

    És hiszem ,hogy még lehet J

     

    Vince szuper hogy anyud jól van szerintem rengeteget számít ha pozitívan áll a dolgokhoz rosszra nem szabad gondolni mert bevonzza az ember.

     

    Ambuba 5 gyerekre nem is tudok mit írni tényleg hiszem ,hogy erre születni kell én egyel is sokat lavírozok ,hogy időben mindenkinek jó legyen és minden meg legyen.

     

    Megyek mert most is jó késő van de a fiam rendes hagy reggel aludniJ

    Írjatok jó sokat.

    Képet én is rakok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 26. 03:1527344.

    Sziasztok

     

    Remélem emlékeztek rámJ

    Ha másról nem akkor arról sokat szoktam írni és éjszakaJ

    Ez a jó szokásom még mindig meg van éjszaka fent vagyok. És most is sokat írokJ

    Nagyon nagyon örülök,hogy írtok újra jó olvasni kivel épp mi újság.

    Sokszor benéztem én is de mivel nem irt senki így én sem.

    Sajnos sokat dolgozom változatlan és hiába nagyrészt itthonról épp ezért nincs munkaidő vége.

    Régen nem tudom ,hogy tudtunk akár egy nap többször is írni a kicsik mellet.

    Néha úgy érzem semmire nincs időm, régen volt. Hiába gyerekkel munka mellet azért nem könnyű.

    Tényleg nem tudom más ,hogy csinálja én reggel 9 re ˝ 10 re viszem Patrikot ugye azért nekünk majd fél óra kocsikázás oviba és míg megtehetem nem viszem reggel korán 4 fél ötre megyek érte délután. Mire megyek már csak 3 man vannak. Persze vannak napok mikor előbb tudok menni de ritka sajnos. Szegénykém szeretné ha ebéd után mennék érte de hát ha 9 re megy 3 óra múlva nem tudok menni érte. A 24 gyerekből kb 18 nak van tesója ebből 10 nek kicsi tehát anyu otthon van kb 5 aki nem dolgozik és soknak a nagyi jön esélyem sincs mellettük. Nagyrészt ugye értük korán jönnek. Előnye annyi ,hogy itthon is meg tudok valamit csinálni az ,hogy ha beteg vagy szünet van itthon tud maradni de hát akkor is közben melózok. Nyári szünet is elég gáz. 1 hónap múlva van zárás de már a múlt héten ki volt írva aki tudja nem vigye a gyereket mert össze vont csoportok vannak meg ablak csere. Sajnos 2 hónapot nem tudok végig vinni ,hogy itthon legyen. Fáj is a szíven miatta de mindent megteszek,hogy pénteken legalább ne menjen és rohanok érte és inkább fent vagyok egész éjszaka ,hogy előre dolgozzak. Ha valahol dolgoznák fogalmam sincs ,hogy csinálnám meg. Sajnos segítségünk semmi nagyszülő téren.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_916982
    Torolt_felhasznalo_916982
    2010. június 25. 16:3527343.

    Sziasztok!

     

     

    Köszönöm a kedves fogadtatást. Meghatódtam ....

     

    Megvagyok, fekszem, azért aggódom kicsit, de már elég edzett vagyok!

     

     

    Hogy lehet mindent menedzselni? Nem lehet :-)

     

    2 ovis, 1 iskolás, Ariella pedig anyukámmal van, áprilisban kezdi az ovit.

     

     

    Munkaidőben + éjjel (ha kell) tudok dolgozni.  Délután, este a gyerekeké.

     

    Ez az első, minden másban lejjebb adjuk az igényeket: hétköznap nem főzök (de kenyeret mindig sütök :-)), házimunkát közösen csináljuk, de nem visszük túlzásba, inkább a gyerekekkel vagyunk.

     

    Nagyon jól elvannak, jókat játszanak együtt, ilyen szempontból pedig könnyebb.

     

     

    Mandy!  Drukkolok Neked, szerintem is vár még Rád sok minden. Ahhonan a gyerekek igazolása van, ott nem lehet panaszt tenni a suli ellen?

     

    Zsófi

     

     

    előzmény:
    MAndy_10 (27340)
    2010-06-24  21:25
  10. 2010. június 25. 13:0827342.
    Képek----->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. június 25. 13:0127341.

    Sziasztok!

     

    Ambuba, köszi. A munkahelyemen is kiszámolják, csak jobb ha máshonnan is van info...  5. baba?????? Bátrak vagytok!

    Mandy: nagyon sajnálom, hogy menekülnötök kellett :(   Meg azt is, hogy a suliban ilyen szemetek!

    Rékára én is emlékszem ám!!!!! Meg arra is, hogy a piacon (?) egyszer valakinek azt mondtat Balura, hogy Réka

     

    Vince: a Gekkos felmérőn már én is gondolkoztam, csak az tartott vissza, hogy elég drága, nem beszélve a foglalkozásokról, amire gondolom nagyon megpróbálnak rábeszélni.  Én is kíváncsi vagyok, hogy mi aggaszt Vincével kapcsolatban, nyugodtan írd le. Hát, én nagyon szeretnék még egy kisbabát, csak sajnos apa nem. Mert mi lesz, ha valami baj történik, kirugják, nekem lesz valami bajom a szülés alatt, így sincs időm magamra, stb... Szerintem nem szabadna ilyen negatívan gondolni a jövőre...

    Amikor Dóri kb 2 éves volt, alig vártam, hogy visszamehessek dolgozni, felnőttek között legyek, most meg egyáltalán nem érzem ezt. Most épp az tesz boldoggá, hogy  velük lehetek, vihetem őket mindenfelé, most már egyre jobban összenőnek, imádom amikor egymás kezét fogva sétálnak, játszanak, Dóri megvédi a játszón Marcit, stb... Tudom, hogy hamar felnőnek, és ezeket a dolgokat soha többet nem éli át az ember, így még fontosabbnak érzem, hogy velük legyek :( Persze néha nekem is kell(ene) egy kis kikapcsolódás, és nem mondom, hogy  néha egy-egy percre nem irigyeltem a barátnőimet, akiknek nincs családja, hogy milyen szabadok, és bármikor bárhova elmehetnek, de egy dolgot sosem fogok elfelejteni: amikor tavaly elmentem 1 hétre külföldre nélkülük, és hazajövetelkor az egész terminál zengett attól ahogy Dóri kiabálta, hogy anyu!!!!!!!! Ezt semmilyen szabadságért nem cserélném el! Majd ha felnőnek, akkor ráérek moziba, kiállításra, stb. járni. Hú, most jól elkanyarodtam a témától, de az a lényeg, hogy jelenleg nekem az életet az jelenti, hogy velük lehetek, nem érdekelnek a "felnőttek" szívem szerint még akár +3 gyereket is vállalnék, de azt már tényleg felelőtlenségnek érezném a mi helyzetünikben. (Ezt hangsúlyozom, hogy a MI helyzetünkben!) De azért egyet még nagyon-nagyon-nagyon szeretnék!

     

     

    Egyébként voltam a munkahelyemen, visszavesznek 6 órában, de nem oda ahol eddig dolgoztam, hanem majd kitalálják hova... Szar dolog ilyen feleslegesnek érezni magam Tuti, hogy telefonokat kell majd vennem, és a sok hülye ügyfelet hallgatni

     

    Orsov: remélem összejön az a ház



    Info: Az alexandránál akciósak a gyerekkönyvek!  Jön az augusztus, a sok szülinap

    Tegyetek maj fel képet, olyan kíváncsi vagyok a gyerekekre (majd én is próbálok)!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. június 24. 21:2527340.

    Gondoltam egy arabnyköpés mindenkinek jót tesz:

    Ma elsétáltunk a zöldségeshez, gondoltam némi főzeléknek való nem árt, mert lefogytam belőle.

    Elbattyogtunk Baluval, szokás szerint be nem áll a szája.

    A Zöldésgesnél beállunk a sorba (mindig csüt vannak tuti friss finomságok)

    Míg állunki a sorban Balu körbenéz és magakad a szeme a patisszonon:

    Anya, ebben a boltban frizbit is árulnak!!!!!

    Na mondanom sem kell többen röhögögörcsöt kaptak, míg elmagyarztam, hogy az egy majdnem tök.... és főzelék is lehet belőle.....

    Az édesem bólogatott, és hümmögött. Majd kibüökte:

    Jó anya kkor főzöl frizbifőzeléket????

    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    Szép estét mindenkinek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. június 24. 21:1927339.

    Ambuba! 5!!! Juhéjj.

    Lassan egy kispályás focicsapat.

    Amúgy azért irígyellek... ez tényleg szuper lehet, minden korosztály....

    Nagyon szurkolok!!!

    Írj, ha tudsz 

    előzmény:
    vince1 (27334)
    2010-06-23  22:53
  14. 2010. június 24. 21:1827338.

    Sziasztok!

    Nagyon aranyosak vagytok!!!

     

    Mikor Vince írta, hogy Réka......

    Na majd elsírtam magam.....

    Te még emléxel, hogy Balu Rékának készült??? Ez tényleg nagyon jól esett....

    Valóban az álmom egy kislány, de most gondolni sem tudok rá.... örülök, ha a két ki pasival elbírok....

    Sajna eljárni bárhova nélkülük esélyem sincs...

    Most mondjuk még elvagyok, de azért bevallom néha hiányzik valaki mellőlem...

     

    előzmény:
    vince1 (27334)
    2010-06-23  22:53
  15. 2010. június 24. 16:3627337.

    Mandy!

    szerintem pont eleget türtél.hidd el a sebek begyógyulnak.egy válás mindig szar ügy sajna.

    az, hogy egyedül vagy nem nagy gáz.adj időt magadnak és azt hiszem rád talál a boldogság.hiszem, hogy az élettől annyit várhatunk amennyit beleteszünk:)az, hogy a bútor olyan amilyen egy dolog.a nyugalmatok kincs...

    előzmény:
    MAndy_10 (27331)
    2010-06-23  22:32
  16. 2010. június 24. 16:3127336.

    Ambub gratuláció és le a kalappal, hogy szép nagy család lesztek:)

    engem ez a kettő is kicsinál, de bizti én vagyok a hunyó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916982 (27329)
    2010-06-21  18:21
  17. 2010. június 24. 06:2027335.

    Vince: Én kiváncsi lennék, mik aggasztanak Vinyóval kapcsolatban...

     

    Mandy: Én is azt gondolom, hogy előtted az élet. Anyukám is 37 évesen vált el. Sajnálom, hogy így kellett eljönnötök, de örülök, hogy volt erőd hozzá, illetve a túléléshez. Dobozok a nappaliban nem gond, majd lesz bútorod is. Biztos nem könnyű az élet két gyerekkel egyedül, de remélem találsz magadnak egy normális embert.

     

     

    előzmény:
    vince1 (27334)
    2010-06-23  22:53
  18. 2010. június 23. 22:5327334.

    Sziasztok!!

    Ambuba!!Akkor nagyon szorítunk Neked!!!!Tuti nem lesz semmi gond!!5 gyerek???Hát ez nem kis teljesítmény, ehhez tényleg egy nagyon rendes apuka kell! Én sokszor érzem úgy, hogy  a kettő is rengeteg de biztosan bennem van a hiba. Most lesz egy osztályom szeptembertől, az egyik fiúnál szintén 5en vannak, 5 fiú!!!De vannak ilyen anya-típusok, bár én elképzelni sem tudom, hogyan lehet 5 gyerek mellet háztartást vezetni, főzni, takarítani ja és mellette dolgozni, és hozni-vinni az 5 gyereket. Erről majd számolj be kérlek!!

    Mandy, még nagyon fiatal vagy, semmi nincsen veszve hidd el, hogy tudsz új életet kezdeni, csak ezen a nehéz korszakon kell túljutni!!Csak a jóra kell gondolni!!!Persze nem irígyellek, mondjuk én nem is tudnék élni férj nélkül olyan elveszett vagyok, de gondolom amikor ilyen helyzetbe kerül az ember sok mindent "megtanul". Mondjuk Te előtte is elég önálló személyiség voltál azt hiszem. Hamarosan minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!

    És jöhet Réka

    Zsófi, szabadsághoz nem értek, a munkahelyed nem segít???Aztán élvezd ki ezt anyarat! Terveztek még gyereket?

    Gamon, Te nem szoktál bekukkakntani? Kár hogy vége a bábelőadásnak a könyvesboltban , legalább ott összefutottunk!!Milyen Tomikának az ovi? Szeptembertől együtt fognak járni? Mész már dolgozni?

    Nem tudom írtam e de a könyv amit egyszer ajánlottál nagy siker. Tudod az a rajztanulás gyerekeknek. mivel én nagyon nagyon béna vagyok ebben a könyv segítségével tudok nekik rajzolni pillangótól kezdve, oroszlán, traktor stb és  vince is szokott belőle másolni.

    elvittem tegnap vinyót a gekkoba egy képességfelmérőre. nem akarok itt senkit fárasztani a dolgaimmal. de van egy pár dolog ami aggaszt vele kapcsolatban. felmérték és mindent tökéletesen megcsinált, mindenben nagyon ügyes mozgástól kezdve, mindenféle képessége a korának megfelelő. azt hiszem nekem kell változtatnom, de már nagyjából sikerült azt hiszem. erről majd írok bővebben is csak tényleg nem akarok itt panaszkodni meg nagyjából már úgyis leírtam ezeket régebben.

    na sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. június 23. 22:4127333.

    Waldorf.... no mivel Balu dyses nagyon szeretném nem általános versenyistállóba beíratni. Még van 2 évünk ebben a spec oviban ahol nagyon jó helye van, de utna tuti spec suli is kell, mert pl a rajzban nagyon le van maradva. Pácika minden. pálcika ember, nincs újja, elnagyolt rajz, és nem köthető le. Viszont a verseket elsőre visszamondja, a memóriában majdnem megver engem is.....

    De ez sajna a magyar oktatási rendszerben nem előny tapasztalom Csabánál. most 7.-es és hát nem tudom hova megyünk tovább, mert bár nem hülyem, de ha írásban kérik számon akkor 1-es és hiába lobogtatom minden tanárnál, hogy nem kérheti írásban számon, közlik nem érdeli. Nekei senki nem fizet azért, hoogy túlórában szóban lefeletetsse.

    Utóljára megkérdeztem az igazgatót ,hogy fizethetem e a tanárok túlóráját? Ő meg nézett. hogy mit is akarok... no comment

    előzmény:
    orsov2 (27327)
    2010-06-17  16:05
  20. 2010. június 23. 22:3527332.

    Ambuba, ezt nem mondod ..... 5.????

    Minden elismerés...

    Amg fexel a többit ki üldözi?

    Mármmint Baluból indulok ki, mert 4,5 évesen valami iszonyat sétálni vele..

    Teljes Önnálósság úgy gondolja ő mindent tud és megy az úton átsétálás is...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916982 (27329)
    2010-06-21  18:21
  21. 2010. június 23. 22:3227331.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a bíztatásotokat... bevallom még a sebeimet nyalogatom, csak a gyerekek  és a munka éltet.. ennyire van időm.

    Még mindig Újpesten lakunk sikerült egy nagyon jó lakást vennem viszonylag kis kölcsönnel. A lakás 3 szobás  mind a két gyereknek külön szoba, én a nappaliban alszom.. Mivel nem hozhattam el semmit (ne kérdezzétek, menekültem) csak akét gyerkszoba van berendezve a nappaliban csak egy ülőgarnitúra ami ággyá alakítható, és a TV dobozokon még mindig közrl 1 éve. Sajna nem nagyon van most esélyem bútort venni. DE mindhárman jól vagyunk és szeretüünik itt lakni. 

    A gyerekek jól vannak mindent megtettem, hogy náluk a váltáős zökenőmentes legyen...

    Csak én vagyok egyedül ................ 

    előzmény:
    orsov2 (27330)
    2010-06-22  15:16
  22. 2010. június 22. 15:1627330.

    Ambuba! gratulálok az ötödik kisbabához! Érdekes, az egyik kolleganőm is így kezdi a terhességeit. De aztán sosincs semmi gond.

     

    Zsófi: Zsombi (aug.26-ai), a kettő között kivettem a szabiaimat, most kiszámoltattam Natánál, ő (november 18-ai) és 44 napot számoltak. De úgy hogy 3 éves korában mennék vissza. 

     

    Nem tudom írtam-e már, de eladtuk a lakásunkat, most keresünk újat. Talán már találtunk is...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916982 (27329)
    2010-06-21  18:21
  23. Torolt_felhasznalo_916982
    Torolt_felhasznalo_916982
    2010. június 21. 18:2127329.

    Szia Zsófi!

     

     

    Szerintem jól gondolod, már amennyire értek hozzá.

     

     

     

    Vince!

     

    :-)  köszönöm a kedves fogadtatást. Jól vannak köszönöm, igen, elég sokat dolgoztam az elmúlt időszakban. Most viszont kényszerpihenőn vagyok 2 hétig. Feküdnöm kell, ha minden jól megy, akkor jön majd az ötödik...

     

     

    Csak nekem minden terhesség eleje nagyon necces volt (vérzés miatt). Most ez nincs, de helyette  van vérömleny. Sajnos feküdnöm kell a következő 2 hétben biztos.

     

     

    Örülök, hogy olvastam a régiekről is.  Jó gyorsan telik az idő... döbbenet :-)

     

     

    Zsófi

    előzmény:
    Zsófi78 (27328)
    2010-06-19  21:02
  24. 2010. június 19. 21:0227328.

    Sziasztok!

     

    Tud valaki segíteni, hogy mennyi szabi jár nekem most, ha ősszel visszamegyek dolgozni?

    2008-ban (amikor Marci született) kivettem az összes szabim, idén az alap szabim 23 nap. Adjam össze a tavalyi évi alapszabit+az ideit+a gyerekek után járót? 

     

    Előre is köszi!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. június 17. 16:0527327.
    Vince: A Waldorf nagyon jó , de szerintem azt csak akkor érdemes, ha végig vállalod, hogy Waldorfos lesz, mert útközben átvinni hagyományosba, az szenvedés lenne a gyereknek. Másik: Hogy nem vagyok biztos benne, hogy neked az a típusú oktatás bejönne. Viszont Vinyónak szerintem tök jó lenne, ott nagyon elfogadják az átlagtól eltérő gyereket, tényleg egyénre szabott az oktatás. Már ha lehet a Waldorffal kapcsolatban oktatásról beszélni. A spontaneitás és a természetesség jellemzi. Nekem legalábbis ezek jöttek le róla. Az biztos, hogy nem egy versenyistálló, és nem frusztrálják a gyereket. Ha Pakson lenne én is nagyon elgondolkodnék rajta.
    előzmény:
    vince1 (27326)
    2010-06-16  22:33

Címlap

top