Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2010. június 16. 22:3327326.

    Sziasztok!!!

    Ambuba el sem hiszem h írtál!!!!Hát írhatnál egy pár sort magatokról is, ugye 4 gyerkőc van???És nem vagy még megűszülve? Persze ez csak vicc gondolom jól vagytok! Visszamentél már dolgozni??

    Amúgy tényleg elég sok a 7,5 éves gyerek is mivel aki szeptember 1ig nem tölti be a 7et még maradhat egy évet oviban. tehát majdnem 8 lesz mikor megkezdi a sulit!!Nem semmi!

    Tesóméknál írországban 4 évesen kezdődik az iskola, nem telsen értem hogy de a tesóm azt mondja h ott akkor már tanulnak olvasni!!!

    Van az oviban egy anyuka, ő azt mondta h itt Pesten a jobb általánosokban már eleve a legtöbb gyerek tud olvasni mire suliba megy így az Ő tempójuk szerint haladnak és aki nem tudott annak fel kell kötni a gatyát mert lemarad...persze ez csak az ilyen "versenyistáló" sulikban van vagyis amelyiket a kerület legjobbjainak tartanak és már most rémísztgetnek h be se lehet kerülni ilyen helyekre. az az igazság h én már folyton érdeklődöm hova kellene menni szeretnék jól dönteni. nem tudom a waldorfról van e valakinek véleménye, először nagyon beleszerettem van itt fóton is de aztán belegondoltam h én bírnám-e? hetente takarítani járnék+nyáron 80 óra önkéntes munka van!!(vagyis egy hetet mehetnék festegetni..) szóval nem tudom de lehet a gyereknek meg jó sokan dícsérik.

    szeptembertől nagyon családias csoportba járnak majd a fiúk, 6v 7 testvérpár is lesz:-)))kezd jó közösség kialakulni most először megszervezték  a közös ajándékot(vásárlási utalvány) . szivesen megyek be sokat beszélgetek az óvó nénikkel a bölcsibe minden nap gyomorgörccsel mentem majdnem, mikor milyen hülyeséget találnak ki...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_916982
    Torolt_felhasznalo_916982
    2010. június 15. 19:5927325.

    Sziasztok! :-)

     

     

    Én azon a véleményen vagyok, hogy nem a kor számít, hanem az érettség. Ha a gyerek 6 évesen iskolaérett, akkor jobb ha megy, de hiába 6 és fél vagy 7 éves, ha még éretlen.

     

    Nálunk Bianka júliusi, 6 évesen kezdte az iskolát (se írni, se olvasni nem tudott!) és nagyon szereti, kitűnő volt, semmit nem kellett vele foglalkozni.

     

     

    Bernát most 6 és fél éves, itt már bonyolultabb volt a dolog, nevelési tanácsadóba küldte az ovi (viselkedése miatt, igazi fiú :-)), de a nevelési tanácsadó azt javasolta, hogy szeptemberbe menjen suliba.  (de vele biztosan nehezebb dolgunk lesz).

     

    A nevelési tanácsadóban nagyon profik és kedvesek! voltak. Érdemes rájuk hallgatni.

     

     

     

     

    Órülök, hogy hallottam felőletek... :-)

     

     

    Zsófi

    előzmény:
    anylasz (27324)
    2010-06-15  14:09
  3. 2010. június 15. 14:0927324.

    sziasztok!

    suli kérdés:

    én Márkot tuti visszatartom.

    Nóri 6 évesen ment suliba és rájöttem, hogy nem kellett volna.Nóri úgy kezdte a sulit, hogy nem tudott se irni, se olvasni, pedig kellett volna. még nagyon játszani akart.semmit nem nyert vele...

    de ez az én tapasztalatom :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 15. 09:4027323.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!

    Nálunk úgy alakították a csoportot, hogy  a máj. 1.  után születetteket tették egybe, így senkinek sem kell duplán járni a nagycsoportokat. Már hallottam pár véleményt, és inkább azok voltak többségben, akik inkább később vinnék a gyereket suliba... Az óvónők azt mondták, hogy el kell vinni a nevelési tanácsadóba, és ott szakemberek fogják felmérni, elbírálni, hogy mehet-e. Persze tudom, hogy nem csak az számít, hogy már olvas, inkább az, hogy lelkileg elég erős-e hozzá.  Egy anyuka azt mondta (aki egyébként tanárnő), hogy mostanában az a tapasztalat, minél később viszik suliba a gyereket, így leginkább 7 és fél évesen mennek, így pedig akár másfél-két év is lehet  köztük... Nem akarom mindenáron, tényleg a szakemberek és az óvónők véleménye alapján döntünk majd.

     

    Vince, köszi a vígasztalást. Biztos jó lesz Marcinak, hogy a többi gyerekkel játszhat, remélem tényleg könnyen veszi majd (na és persze én is).

     

    Nyárra tervezem: állatkert, vasúti park (remélem lesz tali, de ha nem, akkor is), Közlekedési múzeum, Eleven park, Hajózás a Dunán, esetleg Visegrád, az Euro Center felett van valami nagy park, Nőtincs, Dórival mozi, és közelebbi, egyszerűbb programok: Margitsziget, Városliget, Duna part-kavicsdobálás, strand. Talán pár nap a tesóméknál, és  a keresztanyámnál vidéken.

     

    Az Eleven Parkot amúgy mindenkinek ajánlom, 1X már voltunk, és nagyon tetszett! Mindenféle ugrálóvár, trambulin, különböző járgányok, stb. Nem túl olcsó, de nagyon jól szórakoztak. 3,5- 4 órán keresztül bírták az ugrálást, rohangálást.

    előzmény:
    vince1 (27322)
    2010-06-14  21:51
  5. 2010. június 14. 21:5127322.

    Sziasztok!!

    Dori de jó hogy írtál!!!!

    Erről a sulis témáról én csak nemrégiben hallottam, hogy elvileg aki aug 31 ig betölti a 6.évet mehet suliba. én azt hittem h ez a május 31 a mérvadó!!Én is aug végi vagyok és mentem 6 évesen sőt az unokatesóm szept 7i és neki is elintézték anno, h mehessen!!!

    De én 100% h nem fogom vinni mondjuk Vince elég messze is van attól...mint már írtam a két év a gyerekeim között nemigazán érezhető sőt Déneske sokkal több mindenben ügyesebb!!!(talán a bölcsi miatt??) sokkal ügyesebben mos fogat/öltözködik/vetkőzik (vince pl nem ül fel egyedül a wc-re sem, nem mossa meg a fogát, nem  veszi fel a szandálját sokszor és még sorolhatnám. nem tudom eldönteni h nem akarja vagy tényleg nem tudja ezeket a dolgokat???dénes persze mindent maga csinál. amikor anyósom vigyázott rá volt h besurrant a wc-be kakilt szépen a bilbe majd kijött...és ez csak este derült ki...

    nem tudom melyiknek fog jót tenni h együtt járnak majd 2 évig oviba??

    vince simán leírja a nevét de nem akarja sokszor és én a falra mászom tőle h nem akarja  csinálni ő csak azt akarja csinálni amit eldöntött legtöbbször még mindig a bábszínház van:-))

    vinni akarom nyáron 2 hétre úszótanfolyamra mikor meghallotta már ordított is h ő soha nem fog járni, tehát csak akkor fog megtanulni dolgokat ha majd déneske már tudja...

     

    Dóri én azt mondom h ne aggódj a bölcsi miatt!!!!én egy éve ilyenkor már nagyon szomorú voltam h felvették déneskét én is azt képzeltem h nem veszik fel tehát nem is kell mennem dolgozni de neki nagyon jót tett!!! ő soha nem sírt(pedig sokkal anyásabb mint vince) olyan könnyen megszokta és olyan nagy örömmel ment!!! nem sokat foglakoztak velük sajnos de ez csak "pech"volt tuti vannak jobb bölcsik de déneske most is szivesen menne szerintem. mondjuk kis kedvenc volt mert problémamentes gyerek(gondolom akik sírnak folyton nem esznek nem alszanak jól csak idegesítik a nevelőket...nálunk legalábbis ez volt a jellemző-két idős hölgy volt velük...

    úgyhogy szerintem vele nem lesz gond az oviban sem, vinyó egy teljesen más karakter de őt meg éppen ezért mert "más" mint a többi gyerek szerintem nagyon szeretik és biztosan ő is érzi( déneske akár egész nap eljátszik egyedül vince csak úgy játszik ha valaki folyamatosan ott van mellette..)

    na jó sokat írtam megyek vasalni!

    A lényeg: a bölcsi miatt nyugi a sulit meg az ovónő segít eldönteni!!

    nyári programokat írj!!!! Mi már voltunk a gyerekszigeten de hétvégén halász judit lesz úgyhogy lehet megint elmegyünk. aztán a nyiregyházi vadaspark, tokaj és megyünk aug elején nyaralni is.

    sajnos a vasúttörténeti park az egyik olyan hely amit én nem szeretek így nekem az elég unalmas a férjemet már fűztem h vigye el őket persze a fiúk szeretik nagyon de ha lesz találkozó megyünk!!!(ha pesten leszünk!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 14. 15:2027321.

    Zsófi!

     

    Suli: Nálunk az óvóda úgy áll az iskolai kezdéssel, hogy a máj 31 utáni gyerek már eleve évvesztes. Szóval Zsombi most még kisközépsős volt és jővőre lesz nagyközépsős. Pedig nagyon dicsérik, mindig mondják, hogy rengeteget tud és én is azt gondolom, hogy sokat tud, gyors, önálló és ragad rá minden, de nekem az első pillanattól egyértelmű, hogy nem viszem iskolába, mert amúgy meg imád játszani és jó neki az óvóda nyújtotta szabadság. És úgy látom, hogy az óvónők is azon vannak, hogy minnél tovább ovi. Bár egy lánynál talán tényleg más a helyzet. De nem csak azon múlik, hogy mit tud, tud-e olvasni,stb... elég nagy frusztráció egy 7 éves gyereknek is az iskola, hát még 6 évesen. Szóval lelkileg nagyon stabilnak kell lenni hozzá, ha 6 évesen kezd. Mindenképp érdemes erről szakemberek véleményét a konkrét helyzetben, konkrét gyerekről kérdezni. Nem hiszem hogy egy amúgy iskolaérett gyerek az oviban visszafejlődik. Amúgy van egy ismerős család, ahol egy év van a 2 gyerek között, a fiú 7 évesen a lány 6 évesen kezdte az iskolát (mindkettő májusi) és egyszerre kezdtek. Nincs is semmi gond.

     

    Kiváncsi vagyok más mit gondol erről.

    előzmény:
    Zsófi78 (27320)
    2010-06-14  12:23
  7. 2010. június 14. 12:2327320.

    Sziasztok!

     

    Jó újra olvasni rólatok!

    Mandy: nehéz lehet, de gondolom még mindig könnyebb, mint eddig...  Most merre laktok?

    Anylasz: nekünk nem jó a 104-es ruha, de rendes tőled a felajánlás.  Dóri most lett 110 cm, és kb 17 kiló (Marcinak meg még messze van...)

    Vince: Tök jó, hogy munka mellett is sok időd van a srácokra! Déneskének drukkolunk, biztos minden rendben lesz! Az Aquaworldben tényleg nagyon jó áron voltatok, nekünk valahogy 15 e körül volt egy nap... Ráadásul ki sem tudtuk használni, mert Marci belázasodott, így elég hamar el kellett jönnünk.

    Orsov: Irigy vagyok, és drukkolok. Minden vágyam még egy kistesó, de sajnos ezzel egyedül vagyok :((((((

    Rólunk: Dóri tavaly ősz óta új oviba jár, ez közelebb is van, és sokkal, de sokkal jobb is. Nem vegyes a csoport, és annyira aranyos ovonénikhez került, hogy csak dícsérni tudom őket. Mától nyári szünet van (az igazi zárás még csak később lesz, de az összevont csoportba nem viszem, kihasználjuk még az utolsó "szabad" nyarat.) Egy csomó helyre szeretném elvinni őket, készülünk nyaralni is, remélem jó lesz. Marci aug-ban lesz 2 éves, és felvették bölcsibe, de nem igazán örülök neki. Semmi kedvem beadni :( Megszakad a szívem, valahogy úgy érzem elveszik tőlem... Dórival valahogy más volt a helyzet, nála nagyon éreztem, hogy szüksége van a közösségre, és nekem is a felnőtt társaságra. Marci meg annyira kisbaba még a szememben :( 

    Szerencsére a féltékenység már nem olyan vészes, mint mondjuk 1 éve. Többször játszanak együtt, nagyon aranyosak mikor pl rajzolnak, színeznek, vagy kézenfogva sétálnak :) Sajnos Dóri azért többször bántja még...

    Van, aki 6 évesen iskolába viszi a gyerkőcöt? Dóri most megy középső csoportba, de mi valószínűleg megpróbáljuk jövő (2011) szeptembertől suliba vinni. Szerintem érett rá, de nem tudom mivel teszek neki jót.

     

    Orsov, ez a találka nagyon jó ötlet, én támogatom (főleg, hogy kocsival nekünk kb 5 perc :)))  )!

    De ezen kívül is szívesen találkozok azzal, akinek van kedve hozzá, és ráér! 

    előzmény:
    orsov2 (27319)
    2010-06-14  07:24
  8. 2010. június 14. 07:2427319.

    Vince: Mégcsak tervezzük a babát, de idén szeretnék már kismama lenni.

     

    Elsősorban családi házat nézünk, de kevés pénzünk van és Pakson horrorárak, csak régit tudunk venni, amit majd felújítgatunk. Most tök izgatott vagyok, mert pont a tesómékkal kertszomszéd házat nézegettük, nagyon tetszik nekem, a két kertet össze tudnánk nyitni. És jóformán a városközpontban van. Ma megyünk megnézzük belülről is a házat.

     

    Anylasz : Vasúttörténeti parkba mi is szeretnénk az idén elmenni. Nem lehetne oda egy topiktalit összehozni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. június 13. 09:2727318.

    tegnap elég kurta voltam, de itt voltak a barátaink egész nap és grilleztünk, lazultunk, gyerekek fürödtek.este 9 kor vittem haza őket.szerencsére a barátnőm segített elmosogatni.ilyen lazulások csak nálunk vannak, mert ők panelban laknak.

    szóval vonattal mentünk , nem volt semmi gond a kölkökkel:)Nórinak most a fiúja nem jött, mert épp akkor érettségizett. szeretnék még a nyáron a vasút történeti parkba eljutni, meg többször a Balatonra. Fonyódra simán leugorhatunk vonattal.reggel megyünk, este jövünk.tavaly volt már egy ilyen túra és tuti volt.az öcsémékhez is szeretnék eljutni, ami nem bizti a dédi miatt nem hagyhatom egyedül éjjelre sajna.anyám huga meg el se jön hozzá.néha annyira sajnálom az öreglányt...

    az oviszünet nekünk júli 12-aug 22-ig van.aug 5-től szabizok, meg júliban egy kicsit.de festeni akarunk egy szobát.

    Mandy:nagyon stramm csaj vagy.csináltam egyedül , de én csak 1 gyerekkel aki tulképpen probláma mentes volt.le a kalappal előtted, a munkabirásod előtt!!

    Vince:anyukáddal minden oké lesz, csak ezt szabad a fejedbe forgatni.nekem két akaratos makacs kölköm van...

    na most épp kitúrtak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 12. 21:5227317.
    a pesti állatkertben voltunk.Nóri szereti ezeket a progikat. imádják egymást...
    előzmény:
    orsov2 (27315)
    2010-06-11  15:27
  11. 2010. június 11. 20:4927316.

    Sziasztok!

    Orsov nem tudom jól értelmezem-e???Útban van a kisbaba vagy csak tervezitek?Milyen házra gondoltatok, kertesre?

    Mi ma itthon fürdöztünk, de kedden voltunk az aquwordlbe hat nagyon szuper volt!!! raadasul nem tudom milyen akcio van most 5000 ft-ert mind az öten bemehettünk nagyon örültem neki amugy egy napijegy kb 4000 ft egy fönek! Nem volt tumultus a fiúk annyira élvezték. hát nekik egyelőre nem kell nagyon társaság mindig együtt játszanak, vince amúgy is eléggé magányos farkas!

    nekünk még tuti jók a 104 es ruhák de nemrégen a szomszéd áthozott egy hatalmas zsákkal barátnőjétől kapta direkt nekünk rengeteg márkás póló és pulcsi néhány nadrág mind  akét fiú mérete úgyhogy nagyon örültem:-))

    déneskét 28án műtik a kis kezét. az a rendellenesség neve h pattanó ujj el is fogják altatni de szerencsére ha minden ok nem kell bent aludni. kérdeztem h bent lehetek e a műtéten, kérdezte a doki, h miért orvosi egyetemre készülök??? olyan 60 körüli kicsit vicces fajta de nekem eléggé szorult a torkom alig tudtam kérdezgetni olyan rossz ez az egész...

    Mandy tényleg nem tudom hogy lehet egy fizetésből megélni hárman??? mondjuk nekem nehéz elképzelni ugyebár a tanári fizetés elég vicces(de én annak is örülök h legalább annyi....)

    na írjatok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. június 11. 15:2727315.

    Anyalsz: Melyik állatkertben voltatok? Milyen jó, hogy még Nóri is részt vesz ezekben a programokban. Sajna nekünk sem jók már a 104-es ruhák, illetve még azért használjuk, demár 110-est veszek. Nem is tudom hány cm Zsombi, talán 105-106, 17 kg.

     

    Mandy: 68 e ft nem semmi, basszus, hogy csinálod ezt? Az apjuk meg miért nem fizet? Honnan szeretzék vajon a dys-séget? Volt a családban? Vagy mitől? Mondtak valamit ezzel kapocsolatban?

     

    Vince: Örülök, hogy anyukád jól van. 

     

    Mi már a héten csak délelőtt voltunk oviba, pénteken meg amúgy sem járunk, mert akkor itthon vagyok, illetve próbálom úgy szervezni, hogy ne legyen péntekre beteg. Ma strandoltunk. hát megállapítottam, hogy azért már ennyi idősen nagyon kell a társaság nekik. Tavaly még jobban elvolt egyedül, de most nagyon kell neki a cimbora. Olyan jókat játszik a kortársaival, és ha nincs Zsombival egykorú haver, akkor Natával játszanak, olyan kis édik. Nata amúgy tünemény, elég későn kezdett beszélni Zsombihoz képest, de pár hónap alatt úgy felfejlődött, hogy csak lesünk miket mond.

     

    Mi idén nyáron csak hétvégi programokat szervezünk, és közben házat vagy lakást nézünk, ugyanis a héten eladtuk a lakásunkat, nagyobbat szeretnénk, 5 en már nem férünk itt el. Hát nem lesz egyszerű dolog. Újítgatni, költözni, stb. De még idén le kell zongoráznunk, mert legkésőbb évvégéig maradhatunk itt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. június 9. 09:0227314.
    rengeteg 104-es polónk és felsőnk van, ha valakit érdekel irjon küldök linket ahol meg tudja nézni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. június 8. 22:4527313.

    Sziasztok!

    No néhanapján előfordulok.... 

    Balu már 2. éve ovodás egy magánoviban. Sjan nála is "diagnosztizáltáK" a diszességet, amit még csak diszfáziának hívnak. A Nagy (Csaba a nagytesó, aki már 14 éves és tök kamasz  diszlexiás és diszgráfiás éas nagyon küzdünk a suliban) után sajna Balázzsal is megtörtént... Úgyhogy most spec ovi. Nem tom valakio kérdezte mennyi havonta 68E.... és nem a drága kategória, de nagyon jó, mert Balu sokat fejlődik. 15-en vannak soka  fejlesztő program, teljesen erre áltak rá. Maximálisan pozitív vagyok az ovoval szemben csak győzzem fizetni..... (off: apuka egy filért nem fizet a két gyerekre)

     Bocs most ennyi, mert síjan hívnak.... dolgoznom kell, de jövök még..

    Mandy 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. június 8. 21:2327312.

    Sziasztok!!

    Anylasz nagyon jók a képek!!Hát biztos nem sok szabdidőd van a munka, nagyi és a két gyerek mellett!!!ja és még ott van a férjed meg a háztartás is!!!

    Ipetra: anyud: hát az biztos h főleg ezt neki magának kell rendbe tennie a fejében. nagyon nagyon nehéz de mindenhol azt írják ha  pozítív életszemlélet mennyire sokat jelent és ha rágódunk a félelmeken akkor be is vonzzuk magunkhoz...ezt pont én mondom..

    én is elmentem 2 napja sima rákszűrésre erre mondja  adoki h méhszájsebem van:-( azt mondta nem kell megijedni minden 5.nőnek van. most meg kell várni a rákszűrés eredményét ha p2 akkor kapok valami kúpot és aztán mindig ellenőrízgetni kell gondolom még az is lehet h műtét lesz a vége:-( ha p3 a rászűrés azt el sem mondta h mi van azt mondta majd akkor megbeszéljük...olyan rossz h mindig van valami...

    nálunk is elég más a két gyerek, nekem a kicsivel eleég könnyű szinte rám van tapadva ha ott vagyok mellette és hozzám tud érni akkor nagyon jól kezelhető nagyon bújós és imádnivaló. vinyó viszont eleég fura egy alak:-))) néha lehülyéz mindenkit van amikor hozzá sem lehet szólni máskor meg olyan anyám-asszony katonája lesz nagyon nehéz befolyásolni, múltkor már azzal érveltem h én tanár vagyok csak tudom hogy kell csinálni...ez az egy hatott amúgy hiaba beszéltem neki:-))

    nem akar önállósodni szerintem ő is kicsi akar lenni mint dénes nem akar egyedül öltöznbi és olyan megrögzött szokásai vannak, hihetetlen..de azért jó fej ő is:-)

    ki mit tervez nyárra? 

    Remélem senkinél sincsen árvíz:-((((((((((((((( elég rossz nézni is, meg oilyan jó lenne adni , küldtem 2 sms-t tudom nem sok csakhát ha minden nehéz sorsnak adnánk nem sok maradna próbálok ruhákkal segíteni pl szegényeken de így is mindig rossz érzésem van h adhatnék többet.

    na mindegy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. június 6. 12:1327311.

    Sziasztok!

     

    ANylasz nem tudom, hogy én bírnám e. Munka, gyerekek, háztartás....nem is tudom, hogy van erre energiád. Az egyik unokatesóm, a nagyiját ápolta 2 évig, de teljesen beleroppant. Nem akar férjet, gyereket, csak a mának él. Szóval maradjunk abban, hogy kemény csajszi vagy!

     

    Vince: Anyu elég jól van. Igazából lelkileg nincs jól, néha kedves meg minden és van amikor mindenbe és mindenkibe beleköt. Nehez viselem ilyenkor , most pont azon gondolkodtam, hogy kéne neki egy pszichológus. Vagy valami csoportterápia..... nem tudom. 

     

    Hunor egy kisebb katasztrófa. Valamit nagyon elrontottam. Hisztis, nem fogad szót és mostanában csúnyán is beszél. Nem tudom mit csináljak vele. Oviban viszont agyon dicsérik. Okos, segítőkész..... itthon meg áááááááááááá. Ő most megint középsőcsoportos lesz.

     

    Koppány, na ő egy arc. Tipikus kiskamasz. A sulit nagyon könnyen veszi, de neki is a szája szörnyű. Felesel, mindent jobban tud....stb. Okostojás :)))))

     

    Na most kb ennyi.

    Éhezik a cslád!

     

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. június 5. 07:5527310.

    sziasztok!

    gyere többször:)

    amit én megteszek, szerintem itt bárki megtenné, ha az élet ilyet produkálna neki. mindig eszembe jut, hogy csak annyit tudok az életből kivenni, mint amennyit belepakolok.

    árviz helyzte kinél hogy áll?remélem megusztátok ti is. én hálát adok az égnek, hogy bennünket nem sulytott. bele is gondoltam, mit nyavalygok, hány ember lett földön futó...

    Vince:

    Márk is nagyon akaratos, csökönyös.igazi kishere.tegnap beszélgettünk az ovónökkel és a dadával. elmondták, hogy oltárian csökönyös, nem tud egy percre sem megállni, de elképednek azon, hogy a nagycsoportosok dolgait lazán megcsinálja.verseket pillanatok alatt memorizál úgy, hogy nem ül oda.azt kérdezték, hogy otthon mennyit dolgozok vele, mármint verstanulás, feladatok...mondtam semmit, csak a napi rutin.megbeszéljük a napot.részletesen elmondatom vele, kajákat is és figyelek arra amit mond:)nah meg hát ugye ezerrel kényeztetem, mint a nagyot is...szóval esze, mint a tenger mellé meg marha nagy ellenálló.belegondolok Nonika ugyan ez a kategória volt és amikor meg tudott már ülni a popsin akkor gond nem igazán volt, szóval túlélésre játszok.

    voltunk az állatkertben a múlt hónapban.

    előzmény:
    ipetra (27308)
    2010-06-04  12:57
  18. 2010. június 4. 15:3827309.

    Sziasztok!

    Ipetra de jó, h Te is bejelentkeztél!!!Azért írhatnál magatokrl többet!!Ugye Nálatok is ok minden?????kérlek jelentkezz majd!

    anyu szerdán volt  a nagy negyedéves vizsgálaton hála az égnek minden ok!!! azt mondta a dokinő ha ez az év elmúlik és nem lesz semmi probléma már csak félévente kell majd jánia, akkor telik le a 2 év és állítólag utána már elég kicsi a valószínűsége h viszajöjjön. mondjuk én jobb szeretném ezt a 3 hovonkénti vizsgálatot bármennyire kikészít az a nap csak megnyugodhatunk utána!!!

    nekem most annyi a  bajom, h begyulladt tegnapra  a mandulám a torkom mostmár létezni is alig bírok:_((( a háziorvost nem tudom elérni pénteken változó a rendelése és nem veszik fel. lehet bemegyek a rendelőbe és valaki csak megvizsgál mert nem bírok ki így még egy napot. tiszta fehér lepedék a torkom mandulám nem tudom mi lett vele:-(nyelni nem tudok enni se nagyon.

    ÍRJATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. június 4. 12:5727308.

    Sziasztooook!

     

    Rég jártam erre, de mostmár sűrűbben leszek. Remélem.

    Emlékszik rám még valaki?

     

    A fórumos babám Hunor, és van egy nagyobb Koppány , aki már elsős.

     

     

    Többé-kevésbé képben vagyok, hogy ki kicsoda.

    Mandy, ha jól emlékszem ez a válás dolog jobb, hogy így alakult! Azért gondolom nem volt túl szép.

     

    Anylasz, sajnálom anyukádat és hogy a mamádat gondozod nem semmi. Nem mindennapi nő vagy!

     

    Vince-Anikó: Ne mondj semmit! Szégyenlem magam! Hogy vagytok? Anyukád?

     

     

    Sziasztok:

     

    Petra 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. június 1. 15:0627307.

    Sziasztok!

    Orsov, örülök hogy írtál!!Emlékeztem h írtad h váltasz, örülök hogy legalább egy ideig sikerült!!!

    Sok sikert a kistesóhoz!!Biztosan fog sikerülni!!Majd mindenképpen írjál ha aktuális!

    Dörmi, megkaptam, köszi a levelet! Örülök hogy jól vagytok és Bálint is! 

    Énb is szeretném vincét vinni nyáron egy két hetes úszótanfolyamra de hallani sem akar róla. kicsit el is vagyok keseredve nagyon csökönyös nem könnyü meggyözni. attól félek h ö mindent csak akkor akar majd csinálni ha már déneske is tudja, komolyan sok tekintetben dénes előbbre jár mint vince...verekedésben is nagyon egy szinten vannak, sokszor déneske erősebb is. Vince nem akar orrot fújni, nem akar egyedül öltözni, még mindig kisibrikbe pisil az oviban is én mosom a fogát stb stb nem is sorolom mert csak felidegesítem magam. ezzel szemben déneske szinte egyedül öltözik egyedül el tud menni a wc-be kifújja az orrát stb. gondolom vincének a kistesó miatt vannak ilyen megrögzött szokásai...

    abban bízom ha együtt járnak oviba és vinyó látja h déneske milyen talpraesett jó hatással lesz rá is.. vinyó minden nap szorítja  a nyakam az oviba és puszilgat alig enged el, ezzel szemben déneske ahogy nyílt az ajtó már repült is befelé és szerintem ő szivesen járna most is:-) vele valahogy sokkal kiegyensúlyozottabb a kapcsolatunk néha van egy ordítás de amúgy ö tényleg egy tünemény, nagyon alkalmazkodó és jó fiú. vinyó kicsit problémásabb:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. május 31. 14:5727306.

    Húú, de örülök, hogy ilyen sokan bejelentkeztetek!

     

    Belyus a gyerekek nagyon szépek!

     

    Gamon: Én nem is tudom mit csinálnék. Tomikát nem kérdezted? Nem mintha neki kéne dönteni, de szerinted mit szólna egy váltáshoz?

     

    Anylasz: Lányodat isten éltesse! Neked meg kitartást a mamádhoz, én is járok pár idős nénihez tornáztatni, hát nem könnyű a hozzátartozóknak látom.  

     

    Mindenkinek (dörmi, Vince,Mandy, stb) üdv újra itt! Írjatok még magatokról!

     

    Rólunk: Én is elkezdtem dolgozni, amikor Natasa betöltötte a 2 évét, gyógytornászként, háziápolásban, és elvileg (ha csak nem jön addig a kistesó) novembertől megyek vissza főállásomba ( védőnői munkámba). Úgy volt hogy áthelyeznek védőnőből gyógytornásznak, de időközben igazgatóság váltás, az új banda meg máshogy döntött, úgyhogy maradok védőnyanya. MIndegy örülök, hogy van munkám. 

     

    Mint már utaltam is rá, úgy döntöttünk, szeretnénk még egy kisbabát. Igaz már elmúltam 38 éves, de még úgy gondoltuk belefér.

    Nem mondom sokszor elbizonytalanodom, főleg amikor ilyen borongós idő van, de ...na, majd folytatom, mert megyek Natáért a bölcsibe. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. május 30. 17:5727305.

    Sziasztok!

     

    Én is be szoktam nézni, örülök, hogy többen jelentkeztetek. 

    Bálint nagyon szeret óvodába járni, július végéig fog járni, azután szünet. Nagyon választékosan beszél, de elég sok hangot még rosszul ejt. Az óvónéninek szóltam, hogy nem bánnám, ha ősztől foglalkozna vele a logopédus, azt mondta majd meglátják, hogy mennyi lesz a nagycsoportos és belefér-e az időbe. Ősztől járt úszni, én úgy gondolom, hogy a többiekhez képest szerényebb eredménnyel, de önmagához képest (nagyon félt a víztől) óriásival. Sajnos abba kellett hagynunk áprilisban miattam (volt egy műtétem, ami elég komolynak indult).

     

    Belyus gratulálok az új családtaghoz! Anylasz Isten éltesse a lányodat, nem semmi, hogy már 18 éves! MAndy írj többet magatokról! Gamo, ha adhatok tanácsot én egy helyre vinném őket óvodába, de te tudod, hogy meg tudjátok-e oldani a két óvodát.

     

    Vince kaptam egy e-mailt, hogy hogyan lehet kiszedni a kullancsot könnyen, majd átküldöm neked. 

     

    Mindenkinek további szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. május 29. 15:1427304.

    És kivel bővült a család???Írj részleteket!!!!Nagyon gratulálunk!!!

    Hát én egyelőre a két fiúval eléggé kitöltöm a napokat nem is nagyon férne bele még egy gyerek, nagyon úgy néz ki, hogy nem is lesz több. egyszerűen nincs rá időnk, pénzünk, stb, meg energiánk sem.

    szeptembertől osztályfőnök leszek, 5 évfolyamos osztályban, rájuk szeretnék majd koncentrálni. mire végeznek már 39 éves leszek akkor már nem hiszem h szülök dehát sohasem lehet tudni. akkora a fiúk már nagyobbak lesznek hátha hiányzik egy picike majd. déneske nagyon bújós egyelőre, egyfolytában ölelget és csókolgat :-)))

    ÍRJATOK!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. május 28. 23:2327303.

    Sziasztok!

     

    Hát mi is meglennénk.  Hihetetlen hogy repül az idő. Hát nekünk sem unalmasak a napjaink főleg hogy február 5-én 1 fővel bővült családunk. Megpróbálok majd még írni magunkról, de azt hiszem ezt másnapra hagyom. 

    Örülök, hogy többen előkerültünk, remélem még többen jövünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. május 26. 10:4027302.

    Sziasztok!

    Anylasz amit írtal az unyukádról: nem hiszem h ezt fel lehtne dolgozni. és is sokszor ébredek éjszaka rossz álmokkal, próbálom elhessegetni a negatív dolgokat de nem könnyű. nekem csak ő a segítségem akármiben. most h a tesómnak is van gyereke igaz h csak egy de látom rajta h anyu nélkül nagyon nem boldogulnak ők sem(írországban). nem is tudok nagyon vigasztaló szavakat mondani mert nincs...a gyerek miatt sem jobb aggódni. írtam h 3 hete egerben kullancs ment belém nem is nagyon érdekelt. most szombaton vincébe ment bele és teljesen kiakadtam annyirarossz kedvem lett és otthon egy csomót olvasgattam róla és be is vagyok pánikolva. nagyon féltem öket..

    írtam régebben h déneskének a hüvelykujja nem jól fejlődött nem tudja jól mozgatni. neki kell menni a műtétnek a nyáron de nagyon félek.

    És minden tiszteletem a Tied h a nagyidat magad mellé vetted. Aki nem csinálja ezt mint Te el sem tudja képzelni mit jelent. anyuék szomszédjában él a 83 éves nagyi aki fizikailag nem is lenne rosszul de kapott egy agylágyulás félét pár éve azóta elég nehéz vele. alig lát aLIG HALL, minden kiesik a kezéből de csinálja és sokat kötekedik mindenkivel:-((( pedig ugy szeretem őt!!!

    Gamon! Mennyibe kerül a magánovi??Hát én azt hiszem átvinném és egy helyre járatnám őket. én egy évig hordtam most féláálás mellett külön helyre őket(kocsival 5 perc) de nekem nagyon macera volt és reggel este minimum egy óra és én alig vártam h egy helyre kerüljenek végre. sokkal könnyebb lesz az életem az biztos!!amíg lehet én örülök h egy helyre járnak még ha nálatok nem is lesz egy csoportban a 2 gyerek.nekem olyan macera volt déneskét mindig hurcolni be az oviba föleg télen és esőben mindig öltöztetni öket. meg talán a gyerekek is jobban érzik magukat egy helyen, nálunk már nagyon várják!!!

    Anylasz írtad majd magadról ha gondolod(a gondokról)

    írjatok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top