Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2010. május 25. 17:0227301.

    nálam zajlik az élet.sokszor darálóban érzem magam.anyu halálát nagyon nehezen dolgoztam fel vagyis szerintem még nem dolgoztam fel. ott hagytam Pécset, mert fizikálisan sem mentálisan képtelen voltam csinálni.a bérem maradt, helyben vagyok.kötetlen a munkaidőm továbbra is.Márkót így könnyen rendezem az oviba.azt mondtam, hogy él még  nagymamám és velünk maradt. január 12.-én Nóri jött haza először és a teraszon fekve találta.elesett, combnyaktörés.kórház, éjjel operáció2 nap intenzív terápia a kora miatt(91 éves).a műtét gerinces érzéstelenítés volt, jól viselte, 15 nap múlva járókerettel elhagytuk a kórházat.bejártam hozzá naponta 2*, főztem, tornáztattam, mosdattam, sétáltattam.a katéter miatt pelenka volt szükséges kb 1 hónapig.anyám huga itt volt velünk akkor 1 hétig és azóta egyedül vagyok vele. már annyit elértem, hogy nappalra szobatiszta éjjelre ráadom a pelenkát, hogy legalább aludni tudjak valamennyit.az élete szinte azon a szinten van mint a balesete előtt.

    Nóri:jó tanuló nagyon.készül az angol nyelvizsgájára.jogsit szerzett a télen.igen nagykorú:)fura nekem is olyan gyorsan telik az idő...

    Márkó: örökmozgó, pedig kis dunyhás.eszes gyermek. az oviban a nagy csoportosok matek feladatlapjait csuklóból megoldja, pillanatok alatt megtanul verseket csak cerkát ne kelljen a kezébe fognia.legózni imád, na meg a nagy szerelem az autók...de épp most a gördeszkáért van oda. úszni járunk vele ősztől, nem akarom, hogy kövér gyerek legyen.édességet pedig nem adok neki, figyelek a kajájára is.kérdései mint a tenger.nálunk nem az volt a kérdés, hogy miként született vagy hogy hogyan került a pocakomba hanem, hogy fájt-e amikor lenyeltem:)))mondtam neki, hogy nem nyeltem le őt, erre a lányom kiszól a szobából anya inkább maradjunk a lenyelős projektnél:)))na honnan veszi az észbontó dumát?:)))van még éjjelre cumink.szégyen ide-oda nem vettem még el tőle.az oviba nem kell de itthon még igen.mondtam neki, hogy már nem adnak többet a boltba nekünk.erre a válasz mondjam, hogy van egy kisbabám.ne áruljam el az ő nevét és azt sem, hogy ekkora testet növesztett már:))))

    rólam bővebben:nem vagyok jól, sőőőt egyáltalán nem érzem magam jól.több oka is van, nem testi eredetűek...azt tudjátok, hogy rozaceával küzdök, nos azt igen jól kordában tartom most. 

    tömören ennyi...

    előzmény:
    vince1 (27299)
    2010-05-25  12:20
  2. 2010. május 25. 12:5427300.

    Sziasztok!

     

    Néha én is beszoktam nézni, csak írni lusta vagyok.  Mi megvagyunk Tomika teljes örömmel jár az oviba. Kinga most júliusban lesz 3 éves. Majd én is megyek vissza dolgozni.

    Most hatalmas dilemmába kerültünk. Borzasztó ez az ovi helyzet itt Dunakeszin. Tomikát 4 évesen csak egy alapítványi oviba vették fel a MÁV oviba, ami nagyon jó, nagyon szereti. Korozstályos csoportok vannak. Sajnos Kingát nem veszik fel Tomika ovijába mert csak 4 éveseknek indul csoport. Na most én beirattam mindkét gyereket az önkormányzati óvódába, fel is vették mindkettőt. Na most mit csináljak? Vigyem át Tomikát is oda? A saját oviját nagyon szereti. Vagy KInga járjon ide, Tomika oda, miközben elkezdek dolgozni? Hülye helyzet. Mindet érvet figyelembe kell venni.

    Írjon mindenki kíváncsi vagyok mindenkire. Mandy nem lehetett könnyű dolog a válást veghezvinni. Vince örülök anyukád jól létének. Orsov leveleit is mindig örömmel olvasom. Anylasz 18 éves nagylány!!! Rohan az idő!

    Üdv Mónika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 25. 12:2027299.

    Sziasztok!

    Igen én gyakran benézek és mindig szomorú vagyok h senki sem ír...pedig annyi mondanivalóm lenne:-)))

    Remélem Mandy mostmár gyakrabban jössz, ha van kedvetek folytathatnánk a beszélgetést!!Anylasz Te is jól eltüntél!!

    Mandy mi újság van Balázzsal???Jár oviba , emlékszem régebben írtad, hogy """"gondok"""voltak a bölcsiben gondolom mostmár dumál és semmi baja nincsen!!!!

    Anylasz, 18 éves a lányod!!el sem hiszem!!!Veletek mi újság, munkahelyed stb?

    Mi jól vagyunk épp a Mátrában voltunk 3 napot ami jó lett volna, de 6ónk közül 3ban kullancs volt minden napra jutott egy ami így eléggé elrontotta a kirándulást! Pedig fújtuk magunkat de ezek szerint semmit sem ér. Bennem két hete volt kullancs úgyhogy most 4 emberért izgulhatunk hogy mindenki megússza betegség nélkül:-((( el sem hiszem h ilyen fertőzött a környék!

    van valaik aki beadatta az oltást? nagyon elgondolkodtunk!!! de egy jó ideig nem megyünk hegyet mászni inkább vízpartra...

    Déneskét is felvették az oviba Vinyó mellé. Ez önmagában nagyon jó hír viszont alá kellett írni egy papírt h melyik iskolába fogom tovább vinni...(aki ismeri, czabán a neve) és sajnos most még tele van állítólag kisebbséggel...amit ugye meg szeretnének szüntetni emiatt akarják ezeket a kis angol osztályokat indítani, 15 fő emelt angol stb. a munkahelyemtől gyalog kb 3 perc a suli tehát mondhatnánk h mindenben tökéletes ha....úgyhogy nem tudom 2 év múlva mi lesz amikor majd vinyó suliba fog menni.

     a fiúk a héten járnak utoljára oviba, most 2 hétig a nagyszülők vigyáznak rájuk aztán elvileg nekem is vége  a tanévnek.

    anyuról annyit(aki esetleg emlékszik) hogy teljesen jól van hála az égnek(minden este imádkozunk...) megnőtt szép hosszúra  a haja minden rendben van Vele. :-))))) Azért nem bízom el magam de nagyon reménykedünk!!

    Déneske is szobatiszta lett persze már aggódtam már csak 3 hónap az ovi de nagyon ügyes. nagyon aranyos kisfiú azt hiszem jót tett neki a bölcsi. azt kell h mondjam h az ottani nevelés sikeresebb mint az enyém:-))) bár alapból könnyebben kezelhető  volt mindig is mint vinyó. már most sokkal önállóbb vinyó nem akar egyedül öltözni mindig deneske csak egyedül hajlandó. 

    na nem is fárasztok senkit de ha van kedvetek írjatok már megint!!!!annyi mindenkiről lenne jó hallani. ígérem h én minden nap benézek és írok is:-)))

    képeket raktaok már fel!

    nincsen sehol kisbaba???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. május 22. 22:0027298.

    Szia Mandy!

    jó hallani felőled:) örülök, hogy egyenesbe jöttél.

    nálam zajlik az élet ezerrel. a lányom ma ünnepli a 18.szülinapját.

    Márk nagy legény.dumája eszméletlen.vág az esze, mint a borotva.

    a lányom az orvosira vagy a gyógyszerészetire készül továbbra is. a fiúja meg van, aki volt...(az első)

    előzmény:
    MAndy_10 (27296)
    2010-05-17  22:53
  5. 2010. május 20. 14:1627297.

    Húúú, Mandy! Ez igen.

    Sajna itt már nem nagyon van forgalom, Vince és én időnként benézünk.

    Örülök neked, illetve annak hogy rendeződött a magánéleted, remélem a válással tényleg rendeződött. Hova költöztél? 

     

    előzmény:
    MAndy_10 (27296)
    2010-05-17  22:53
  6. 2010. május 17. 22:5327296.

    Sziasztok!

    Talán még emlékeztek rám....

    Balázs született 2005.08.16-án...

    Azóza mióta jelentkeztem kicsit felfordult az életünk..

    Elváltam, most egyedül vagyok a két gyerekkel. Csaba 14 Balázs most bő 4,5éves...

    Mivel eddig költöztem, új lakás, válás stb. .... el voltam azzal, hogy a sebeimet nyalogatom... de  gondoltam visszanézek....

    Valaki ?

    Mandy 

    előzmény:
    orsov2 (27294)
    2010-01-28  14:20
  7. 2010. Április 8. 13:1927295.

    Sziasztok! Nem tudom h megszünt e ez a topic, de gondoltam megpróbálom feléleszteni:-))) Nem is tudom, h miért nem írt senki????

    Szoktam gondolni Rátok vajon kivel mi lehet ki hogy éldegél az 1-2-3-4 gyerköccel:-)))

    Írok magunkról egy pár sort. Épp ma van Déneske névnapja, aki már 2,5 éves elmúlt. Szépen beszél, nagyon  aranyos kis manó, és elég jó fiú is csak akkor bolondul meg ha velem van. ha elmegyek fél méterre tőle már elkezd hívni és sírni. De amúgy nagyon jól eljátszanak egymással, könnyen viszi egyik a másikat a rosszba...

    Már nagyon várom a szeptembert h együtt járjanak oviba.

    Most egy hétig otthon voltak a szülőknél, én meg a tanári karral Londonban voltam. Nagyon jó volt, egy kicsit kikapcsolódtam. Hoztam a fiúknak bobby rendőrös sapkát, tetszett nekik, csak vince szeretett volna hozzá egy rendőrautót, amibe bele is tud ülni:-)

     

    na be is fejezem lehet írok még ha valami eszembe jut.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. január 28. 14:2027294.

    Figyelj, Anikó!Szerintem ne törődj vele, hogy mennyit foglaloznak vele, örülj, ha szereti, akkor baj nem lesz. Úgyis a spontán dolgok fejlesztenek.

    Nem néztél be a mamamira?

     

    Korizás, úszás:Ezek nálunk az oviban nincsenek, mondjuk nem is bánom, mert én szeretném látni, hogy hogyan fejlődik és hogyan örül neki. Szóval velünk jár ezekre a programokra, és épp ez benne a jó, hogy látja, hogy mi is szeretjük csinálni és utánoz.

    Korizásnál első nap nem engedte, hogy hozzá nyúljak meg is volt az eredménye, övetező alkalommal már tök jól ment neki. Zsombi nagyon jó mozgású gyerek, az oviban már nem merik dicsérni, mert akkor nagyon megbátorodik és egészen vad dolgokat csinál. Tud már rúdra mászni, és jó pár métert úszik minden nélkül, csak levegőért nem tud feljönni. Már a mélyvízben nyomja, karúszóval.:) Na, jó nem fényezem a csemetémet. Mondjuk én a legtöbb gyerektől el vagyok ájulva.

     

    Tesódék dadája nem semmi lehetett, remélem nem szexeltek a gyerek előtt. 

    előzmény:
    vince1 (27293)
    2010-01-27  14:16
  9. 2010. január 27. 14:1627293.

    Sziasztok!

    Orsov, akkor majd mi levelezünk ketten

    Hát nagyon ügyes Zsombi, ha korcsolyázik! Én ha megemlítem vinyónak már görbül lefele a szája és mondja h soha az életben nem fog mondjuk korcsolyázni, vagy bármit amit éppen mondok:-(

    angolt is abbahagyta mert egyszerűen nem ment le órára azt mondta neki most fontos dolga van. abban tudok reménykedni ,h jövőre ha ott lesz déneske is és ő esetleg megy majd vinyó is kedvet kap. a polusba járnak korizni mehetne ő is meg úszni de sehova se akar. egyelőre az oviban érzi biztonságban magát.

    és kirakózni se nagyon szokott, de lehet mostmár odarakom elé, hátha érdekelni fogja. jó h írod h Ti miket csináltok így én is kedvet kapok mit gyakoroljunk.

    a tesómmal beszéltem hát elég dúrva a csaj tényleg. ahogy a tesóm kiettte a lábát 2 perc múlva már be volt kapcsolva agép és folyamatosan használta , gondolhatjátok milyen oldalakat is...3 hétig volt ott és valószínűleg valami csaj vagy hapsi is járhatott hozzá napközben. ja és ezért heti 100 e ft-ot kapott euróba...amikor a tesómék elé álltak mindent tagadott ezért küldték el egyből. találtak egy bölcsit, talán az jobb lesz. a tesóm sokat sír azóta mert elképzeli h mit csinált szegény kali 3 hetig...

    tegnap a bölcsis néninél rákérdeztem, h dénsekének nincs e valami munkája mert még nem láttam kiteve. a valasz: elfogyott a papir!!!!!

    kerdeztem h vigyek e be esetleg de azt mondta a heten elmennek venni. hat vicnek is rossz amit művelnek. mindig azzal takaroznak h sok a picike es nem tudnak velük foglalkozni. de azert vannak 2,5 evesek akik szivesen hallgatnanak meset rajzolnanak stb. olyan elkeseritö...persze fejlödik szepen a kis draga de mennyi mindent megtanulhatna ott is napközben. de ö tenyleg imad menni, mikor nyilik az ajto hatra sem nez mar rohan befele. vegülis egy kis jatszohaz ez neki, kb 6-6,5 orat van bent, jokat eszik, rengeteg jatek, na mindegy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2010. január 26. 14:3927292.

    Sziasztok!

     

    Én is be-be szoktam nézni ide, de látom, hogy semmi új hsz. Gondolom mindenki dolgozik.

     

    Vince: írás, Zsombi vegyes csoportba jár, és pár hónapja azt vettük észre, hogy elkezdett betűket írogatni, gondolom a nagyoktól látta. Ha nagyon érdekli a téma akkor válaszolunk neki,de nem téma ez itthon. Múltkor olyan édi volt, irogatott kriksz-krakszokat szépen egymás mellé és kérdezte anya ez már írás? Hát mondom neki, ez már nagyon hasonlít rá. Erre ő: Anya mit írtam ide? Mondtam neki, hogy ezt neked kell tudni. De aranyos volt. Szóval van írás... A, I,L, M,N, O,E,F, C ezeket az egyszerű betűket tudja írni, de nem tudja ám, hogy mit ír. 

    Viszont elkezdett rajzolni, csak ámulunk, hogy miket rajzol, autókat, házakat, tankokat , térképet, utakat. Van, hogy egy órán keresztül csak rajzol. Ő szeret Duplózni, és autózni, nagyon jól elvannak, szépen eljátszanak egész nap, duplozni inkább apjukkal szoktak, én általában mesélek nekik, vagy társasozom Zsombival. Nata most kattant rá Boribonra úgyhogy neki Boribon van orrvérzésig, Zsombi mindenevő, már Anna és Peti nem érdekli, nagyon szereti a népmeséket, meg az ismeretterjesztő könyveket. És aminek nagyon örülök, hogy végre rákapott a puzzle-ra 45-60 darabosakkat már kirakja egyedül. Ez egyékbént a rajzmániával egyidőben jött neki, szerintem talán a térlátásának érésével, de mindenépp valami képességbeli változással van összefüggésben. Én annyiszor próbálkoztam puzzle-t adni neki és láttam, hogy nem érti mit kezdjen vele, nem látta, hogy a sok apróból hogy áll össze a kép.

     

    Szilveszterkor barátainknál voltunk, ott is van 3 gyerek, a legkisebb Zsombikorú, nagyon jól bírta 2kor dőlt ki, akkor haza is jöttünk. 

     

    Karácsony nem volt túl jó, Zsolti is, Zsombi is, és Nata is 3 napig, 39 körüli lázzal szenvedtek. Mondjuk a gyerekek elég jól bírták, de apjuk ágynak dőlt. 

    Képzeljétek Zsolti egyik kollegája meg pont akkor került intenzív o-ra vérzéses tüdőgyulával, H1N1-re pozitív lett. 8 napig volt ott, de csak O2 maszk kellett neki, nem kellett gépre tenni. De mondta, hogy borzasztó volt, azt hitte megfullad.

    Remélem nálunk is H1N1 volt, és akkor megúsztuk ennyivel. Nálunk rajtam kívül senki sem lett oltva. Pedig sokat járt az agyam rajta.

     

    Zsombival járunk korizni, olyan szépen megy már neki, tök ügyes. Nagyon büszke magára. Már-már nagyképű...:)

     

    Waldorf: Szoktam lógni egy másik honlapon:www.mamami.hu a címe, ez egy alter nevelős oldal, nagyon sokat írnak ott a Waldorf pedagógiáról. Vince szerintem ott sokmindent megtudhatsz róla. 

     

    Hát elég gáz, ha a bébiszitter a neten lóg egész nap, de ezt elég nehéz bebizonyítani, mert attól még, hogy be van kapcsolva a gép nem biztos, hogy ott is ül előtte, bár az előzményekben meg látható, hogy milyen sűrűn látogatja a különböző oldalakat. Hát nagy lutri a bébiszitter.

     

    Jó lenne, ha más is bejelentkezne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 26. 11:4627291.

    A tesóm kisfia, Káika is lassan egy éves. épp ma van kiborulva a tesóm, ugyanis egy magyar csaj vigyáz rá január óta és most jöttek rá a tesómék, h állítólag a csaj egész nap számítógépezett. persze a csaj nagyon tagad de elküldték, nem tudom ez mennyire igaz vagy nem én nem beszéltem vele csak anyut hívta. de most ugye bajban vannak mert nincs senki aki vigyáz rá. mondjuk én látom h a bölcsi sem jobb, ugyhogy nem tudom mi lesz. anyuek jövő héten mennek ki egy jó hétre hatalmas buli lesz a szülinapon:-)

    a karácsony amúgy jól telt és a szilveszter mostmár azért élvezik a bulikat a gyerekek és sokat emlegetik:-)

    déneske is rengeteget beszél és annál is többet eszik. a bölcsiben szinte meg sem szólal ilyenkor nem győzi pótolni ha itthon van. kapott ő is uj agyat egymás mellé van tolva a kettő és én majdnem minden reggel ott ébrdek persze középen, a derekam már úgy fáj:-) bár van olyan hét h végigalussza az éjszakát de van amikor ébred és akkor vagy ő jön vagy nekem kell menni.

    na most jó sokat írtam remélem mindenki leírja mi történt vele mostanában és remélem mindenkivel csak jó dolgok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. január 26. 11:4127290.

    A munkahelyem elég jó, bár van egy osztály akik annyira bunkók, h sokszor sírhatnékom van. volt egy kis vietnámi tanítványom, akihez szinte naponta jártam , most negyedikes és felvételizett nyolcosztályos gimibe, úgy hozzánőttem, sajnálom h vége. és a pénz miatt is nagyon jó volt de olyan jól is éreztem magam nála, az apukája minden nap fözött nekem egy hatalmas pohár teát, tényleg nem munka volt hanem szórakozás:-)

    Lekopogom de már nagyon régóta nem betegek szerencsére....bár most vinyónak kétszer egymás után hétvégén kruppos rohama volt de reggelre teljesen elmúlt. kicsit rossz érzés volt tegnap h vittem oviba de nem volt más választás . viszont délben elhoztam de persze haza nem tudtunk jönni, addig a Polusban sütiztünk egyet:-) meg is lett az eredménye este 8kor már aludt. jobb az neki h pihen az oviban. 

    itthon csak mesét nézni hajlandó hétvégén, egyébként nem alszik.

    mivel dénesket ugye sosem viszik ki, így esténként megyünk el sétálni, szánkózni.

    Tényleg Dóri olvás még? És írni tud valaki már???Vinyó a nevét le tudja írni és egyszerűbb szavakat, anya, apa, de csak 3-4 szót és kell segítség. de rajzolni nagyon jókat tud és imád is.

    ja és nagyon szeretik a magyar népmeséket az interneten. beülnek ketten a fotelbe, vinyó keresi a maséket és kattingat rá. nem mondom h örülök nem tudom nem baj e. amúgy nem olyan tv-sek, van amikor napokig semmit nem néznek, de mondjuk a számítógépet nem lehet előttük bekapcsolni mert akkor elfoglalják:-)

    elkezdtem sulit keresni vinyónak és most a waldorfon jár az eszem, van itt fóton. ha valaki tud róla véleményt írjatok már. de azt hiszem h én eléggé teljesítményorientált vagyok(sajnos) az a suli meg ugye épp az ellenkezője. kb 3ra tanulnak meg olvasni, számolni. de vannak benne jó dolgok. majd elmegyek előadásokra amit tartanak h tényleg szimpatikus e. közel van, kb 2 km, igaz fizetős és arra is kell gondolni, h 2 gyereket kell taníttatni egyszerre...

    nem jön valahol második, harmadik, negyedik baba???Mi most teljesen letettünk róla, vagyis én, mert a férjem soha nem is akart:-) de most így tényleg jó nekünk a mostani életembe még egy gyerek nem nagyon férne bele, és anyagilag sem állunk úgy h én gyesre/gyedre mehessek...de mikor örjöngenek nekem kettő is sok,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. január 26. 11:3027289.

    Sziasztok!

    Sajnálom, hogy leállt a topic, igazából nem is értem, h miért???Gondoltam írok pár sort aztán hátha valaki még erre néz:-) pedig én szivesen irogattam ide, remélem van akinek még van kedve levelezni!!!

    Mi jól vagyunk, nagyjából minden rendben van velünk. 

    Vince imádja az ovit, sokszor egy jó fél órát is kell rá várni, mert éppen valami fontos dolga van. Van amikor Déneske is bemegy és Ő is játszik a többiekkel. annyira aranyos az ovó nénije mind a kettő még a dadusok is, egyfolytában ölelgetik vincét, meg persze a többi gyereket is. mindig olyan jó dolgokat csinálnak, ma pl képeket kellett bevinni madarakról, arról csinálnak tablót. én szeretem h bevonnak minket is, 

    Déneske bölcsije viszont lehangoló, alig várom hogy nyár legyen és ne kelljen járnia:-( két idősebb nő van velük, semmit sem nagyon csinálnak, lustaságból soha nem viszik ki a gyerekeket még a decemberi 15 fokban sem:-( nem látom h rajzolnának, mondókáznának vagy legalább közösen csinálnának valamit minden kis gyerek egyedül játszik egész nap. sokszor rászólnak a szülőkre(pl ha 10 percet "kések" ) akkor már mondják h anyuka azt hittem nem is jön. a múltkor úgy adták ki Dénest h be volt kakálva. egyből észrevettem és kopogtattam h adjanak már egy pelust erre kiszólt egy nő, h uzyonna van nem tudnak odajönni. alig tudtam leszedni róla a pelust és anélkül mentünk haza. és másnap még engem oktattak ki. szóval ilyen dolgok. ami vigasztal h dénes szivesen jár soha nem sír hátra se néz már megy is be és végülis ez a lényeg úgyhogy csak magamban kesergek:-))))

    Vince még mindig színház mániás, sokszor visszük őket előadásra, legutóbb a négyszögletű kerek erdőn voltunk, a Madách színházban, aztán voltunk Bartos Erika vetítésen is. De színházba minden hónapban elmegyünk, egész napja erről szól. És építeni szokott, vettünk neki egy nagy doboz legót de azt félre is tettem mert egyelőre Déneskének volt csak játék, aki dobálta mindenfelé

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 15. 14:3727288.

    Sziasztok!

     

    Akkor közlöm a listát, olyan nagy meglepetést ne várjatok semmi különleges nincs benne. Az óvónők által javasolt játékok karácsonyra:

    -csecsemő és hajasbaba

    -dupló. lego, playmobil

    -fakockák építéshez

    -fa kisvonat sínnel

    -gyurma,zsírkréta, vastag színesceruza

    -nagyítospohár (bogarak megfigyeléséhez)

    -pötyi

    -nagy fagyöngy

    -puzzle

    -tüsi

    -figurás dominó

    -bábok

    -szerepjátékokat segítő ruhák eszközök

    -gyerek méretű kerti szerszámok

    -szerelődoboz eszközökkel

    -fa labirintusok

    -figurás fűzőcskék

    -golyó tekergető

    Társasjátékok

    -törpeerdő

    -ladybirds

    -bear blocks

    -játszva megtanuljuk....az évszakokat (formákat, színeket)

    -goldener apfel

     

     

    Üdv Mónika

     

    Valamelyik nap bepötyögöm a könyvlistát is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_586862
    Torolt_felhasznalo_586862
    2009. november 29. 08:5627287.

    Sziasztok, köszönjük a jókívánságokat, szerencsére Lackó teljesen jól van, sőt most a fél ovi beteg, de ő nem kapott el semmit (kopp-kopp). Nagyon várja Mikulást és a Karácsonyt, idén együtt díszítgetjük a lakást, nagyon örül a tavalyi díszeknek, mondta is, hogy idén már ne engedjük hogy az angyalkák elvigyék, nehogy ne hozzák vissza, tudunk rá mi is vigyázni. Annyira aranyos, ahogy hisz még mindenben. Sajnos egy kicsit elszúrtam, az egyik ajándékot megtalálta (az akváriumot tartó szekrény mögé volt betéve egy Bionicle), egyszer csak hozta utánam a fürdőszobába, hogy anya nézd mit hozott a Mikulás, pont ilyenre gondoltam. Most nagyon büszke magára hogy ő annyira jó fiú hogy ilyet kapott.

    Tavaly ő is kapott egy kis konyhát, mert imád a konyhában "segíteni". Kb. 3x nagyobb munka ha segít, de nem akarom elvenni a kedvét. A játékkonyhát is nagyon gyakran használja, nekünk süt-főz mindenfélét, és hozza hogy kóstoljuk meg.

    Egyébként nála sajnos a harci dolgok a menők (Transformers, Bionicle, Pókember, lovagok, fegyverek) még az autók sem érdeklik annyira mint ezek.

    Gamon engem érdekelne, hogy az óvónők mit javasoltak, igaz hogy ötletekből nincs hiány, de valószínűleg ezek a javaslatok hasznosabbak.

    Orsov, Natinak utólag is boldog szülinapot!

    H1N1 ellen én oltattam magam egyedül a családban. Igaz hogy elvileg nem vagyok oltáspárti, de a munkahely részéről volt egy kis nyomás (mivel import beszerzésen dolgozom, sokat találkozom külföldiekkel), ráadásul leszerveztek mindent és ingyen is volt az üzemorvosi rendelőben, szóval gyorsan-egyszerűen túlestem rajta. Így legalább abban biztos lehetek, hogy nem viszem haza a családnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 21. 21:0127286.

    sziasztok!

    nekünk van babánk.és ragaszkodik hozzá, így ne is akrom elvenni.van little pónink is kettő, azoknak megregulázta a frizuráját, de játszik velk.van sima lovacska, meg mindenféle műanyag állat, de az nem olyan érdekes. sztem a nemi identitásukat nem veszélyeztetjük

    viszonylag jól vagyunk, be a takonykórba, kivakarom belőle és utána ismét taknyos lesz kb 1 hét alatt.Nóri tanul ezerrel, minden extra vállalása mellet most már kresszre is jár, apuka kifizette a jogsit.

    karácsonyra még nem vettem senkinek semmit.nem is tudom még mit fogok, nagy ajándékozás nem lesz az tuti.majd sütök mézest és azt viszem ajándékba az oviba és a melómba is.

    H1N1 ellen én sem ltattam, igaz rezelek is rendesn, mert ugye az idősekre és a gyerekere is veszélyes.

    előzmény:
    orsov2 (27285)
    2009-11-21  14:22
  17. 2009. november 21. 14:2227285.

    Sziasztok!

     

    Múltkor beleöntöttem egy fél csésze kávét a gépbe, úgyhogy ezért néha lemarad a k betű, bocs miatta.

     

    Gamon: De jó, hogy Tomika szereti az ovit! Mondjuk 4 évesen már tényleg van igényük a társaságra. 3 évesen szerintem még nem. Legalábbis Zsombin azt láttam, hogy az első évben még nem nagyon játszott a többiekkkel, most viszont már nagyon pajtáskodik, voltak már a csoportból jópáran nálunk játszani és mi is másnál.

     

    Szetty: De jó hallani rólatok!Sajnálom, hogy a fiúk még mindig köhögősek. De talán inövik.

     

    Megvolt Natasa 2. szülinapja. Már nagylány ő is. Egy hónapja teljesen szobatiszta, b 2 hét leforgása alatt értü el a pelusmentességet. Jó biztos, hogy soat segített az is hogy nyáron többször volt pelus nélkül itthon, de akkor még nem törődött a bilivel. Viszont onnantól, hogy egyszer már belepisilt 2 hét alatt teljesen leszokott a pelóról.

    Elezdtem dolgozni, gyógytornászént, félállásban. Úgy volt, hogy Natára vigyáz anyu, de sajna ez a terv dugába dőlt mert állandóan mennie kell nagymamámhoz. Úgyhogy januártól megy bölcsibe szegényém, de csak fél napokra, és pénteken nem viszem. De nagyon anyás ám! Még most is alig tudok mellőle elmozdulni, üvölt, ha elmegye, még akkor is, ha apjával marad. Még szopik, biztos változik majd ebben, ha már nem cicizik, de az a helyzet, hogy ebben a járvánnyal fenyegetett időszakban nem nagyon erőltetem a leszoktatást.

     

    Nálun egyenlőre seni nem kapott, és nem kap védőoltást h1n1 ellen, amúgy sem vagyo híve a védőoltásoknak, az influenza ellen meg egyáltalán soha eszembe sem jutott.  Mondjuk nem is betegesek, és ha mégis lesz járvány, akkor nem mennek majd oviba-bölibe. Zsombi csoportjába eddig 2 gyerek kapott, az egyik pár nap múlva lázas lett, a másik meg hányt párszor. Persze nem biztos, hogy van összefüggés. És nem is igen féle az oltástól sem, szóval nem gondolnám, hogy komoly gondot oozna, de fölöslegesnek tartom. 

     

    Jön a karácsony! Vettünk már ajándékot, közösen kapnak egy nagy doboz duplot a metroban vettük, egy nagy ház bútorokkal (ágyakkal, asztallal székekkel,fürdőszoba, konyhabútorokkal ) egy családdal,(babakocsi, hinta) nagyon aranyos. Kicsit félek, hogy Zsombinak túl lányos. Úgyhogy gondolkodom, hogy csak Nata kapja tőlünk meg mamától.Mit gondoltok? Fiú is örül ilyesminek? 

    Nata most is konyhát kapott, felszerelésekkel, azóta Zsombi is azzal játszik.

    Gamon: Én kiváncsi lennék az óvónők mit javasolnak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. november 20. 14:1827284.

    Sziasztok!

     

    Tomika oktober végén elkezdte az ovit. Az első egy héten minden reggel sírt, de most már szerencsére örömmel jár. Nincs egész nap oviban ebéd után hazahozom. Itthon már nem alszik ebéd után, viszont este 8 és 9 között kidől a fáradtságtól és igen hamar elalszik. Szereti az óvódát, sokmindent csinálnak.

     

    Ajándékötlet: Nálunk az óvónők kiírták az oviban, miket javasolnak ők esetleg karácsonyi ajándéknak, szerintük ilyen korú gyermeknek mivel kellene játszania. Még egy könyvlistát is kifüggesztettek. Ha valakit érdekel szívesen leírom neki.

     

    Üdv Mónika 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 12. 23:4027283.

    Sziasztok!

    Szetty, elhiszem h nem könnyű az élet, külön főzni és elég sokáig dolgozol is..Én is sokszor elfáradok, pedig 3kor már mindig megyek a gyerekekért és vszleg ez jövőre is így lesz,de a munka-háztartás-gyerekek olyan mókuskerék, jó lenne néha kiszállni belőle:-))) 

    És hiába van 2 szabad napom mindig van valami, ami közbejön igy sose haladok semmivel. ja és plusz a suli, igaz most csak 4 alkalom de akkor egy teljes szombat reggel 6kor indulok és este 6kor érek haza jó fáradtan. szerencsére mindenből csak beadandó lesz legalább vizsgázni nem kell, ez is megnyugtató.

    Vince is komoly ovis,egyre ügyesebben rajzol és elég jól viselkedik,nagyon szereti az ovis néniket, annyi érdekeset csinálnak. a bölcsivel annyira nem vagyok megelégedve.

    múlt héten elkaptak egy hányós vírust, szerencsére egy éjszaka tartott csak. erre szerdán mikor vittem őket oviba d elkezdett hányni. ez már nem a vírus, hanem a kakaó volt, amibe belerakott vagy 2 kanál port és a kocsiban felkavarodott a gyomra. ott álltam az ovi előtt az eső szakadt be sem tudtam vinni vincét így. nagyon szar volt. nagy nagy szerencse, anyuek épp nalunk voltak, telefon nekik, rohantak denesert, en meg vittem vinyot az oviba, aztan mentem tanitani(jo idegesen...)

    vinyoeknal rengeteg a beteg, több mint a fele nem jar igy holnap en sem viszem. az a pesti suli(mexner) amit bezartak ott van az ovihoz nagyon közel, attol tartok a mi is erre a sorsra jutunk..

    egyre jobban gondolkodom az oltason, nem tudom mivel teszek jot. feleslegesen adatok be egy virust nekik+ magamnak, ha meg nem adatom be kiteszem magunkat egy -akar sulyos- betegsegnek is. egyelöre nem adatom be, kivarok, de nagyon nem tudom mit kellene csinalni.

    telapora keszülök lassan, csinalni kellene az adventi csomagokat is de fogalmam sincs mit rakjak bele(minel olcsobb legyen de azert legyen ertelme) tulzasba nem akarok esni karacsonykor annyi helyröl kapnak mindig ugyis.

    Zsofi, megneztem a jatszohazat tetszik!!!decemberben lesz babelöadas.

    sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_547028
    Torolt_felhasznalo_547028
    2009. november 12. 12:1827282.

    Sziasztok!

    Én is megvagyok, csak sajnos már dolgozom, alig van időm. Ma Levente köhögött éjszaka, így itthon maradtam vele, most van pár percem írni.

    Levente nagyon jól van, az allergiája miatt dec. 21-én kórházba kell mennünk tejterhelésre. Az ovit nagyon bírja, igazi komoly ovis, otthon tanítja Marcikának, hogy egy ovis mit hogy csinál. Nagyon jól megvannak együtt, kézen fogva szaladoznak, de azért gyakran veszekszenek is, sajnos leginkább Levente szekálja Marcit. Marci a szomszéd néninél van reggel 8-tól este 5-ig. Nagyon jól bírják egymást, csak Marci egy kicsit hisztisebb, sirdogálósabb lett. Nagyon bánom, hogy visszamentem dolgozni. Se a meló nem tetszik, se a bejárás, és alig tudom beosztani az időm. Leventének minden nap főzöm azt, amit a többiek esznek az oviban, nagyon nehéz így. Marcika elég sokszor szokott még fulladni, de szerencsére azért nem olyan vészesen, így a szomszéd nénire is rá tudom bízni.

    Most mennem kell, majd még visszanézek....

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 9. 13:3327281.

    Sziasztok!

     

    Ezer éve nem írtam, de látom, hogy más sem nagyon. 

    Azt  hiszem, még nyaralás előtt voltam itt...  Olaszországban nagyon jó volt, az utat is  elég  jól viselték, bár voltak nehéz fél órák.. A kölcsönkapott dvd lejátszó egy szuper dolog volt, Dóri  jó  darabig nézte, és így nyugi volt. A tengert imádták mind a ketten, egész nap elhomokoztak volna.  

     Aztán elkezdődőtt az ovi, Dóri már első nap úgy ment, hogy ott akar aludni, és azóta is szereti,  egy probléma van csak, hogy nem akar délután aludni, így viszont estig tiszta hisztis. A óvónénik nagyon aranyosak, ez az ovi tényleg olyan, mint amilyennek én egy ovit elképzeltem!!!! Nagyon örülök, hogy áthoztuk őt ide. Amikor megyek érte (és már vége az uzsinak), nyugiban ülnek az asztalnál vagy a szőnyegen, és játszanak. A másik oviban mindig üvöltözés, rohangálás, a folyosón sétálgatás volt... Az itteni óvónénik felveszik azt a kisgyereket aki sír, és szeretettel ölelve próbálják megvígasztalni (és nem azért, mert valamelyik anyuka látja). Szóval nagyon szupi!

    Dóri most itthon van, mert köhög, nem lázas, nem taknyos, de a múlt hét szerda óta itthon van, nehogy rá fertőződjön. Ma akartam igazolást kérni, hogy holnap mehessen, de az elmúlt két éjszaka olyan köhögési roham jött rá, hogy még marad  pár napot. Hiába adtam Fenistilt, párásítottunk, tea, méz, hideg levegő, semmi nem használt, aztán befújtam Marci Ventolinjával, és attól kicsit jobb lett a helyzet. Érdekes, nappal alig köhög párat.

    Nem tudom, hogy írtam-e, de Marcit megy "tartósan beteg"-nek nyilvánították, mondjuk tényleg az is.  2 hétig egészséges, aztán hörghurutos lesz.

    Nagyon tanácstalan vagyok, hogy boltassam-e őket H1N1 ellen. Eddig teljesen biztos voltam benne, hogy nem akarom, de most már elbizonytalanodtam, mert az egészséges embereknek is veszélyes, Marci meg alapból beteg...

     

    Gabi, jó, hogy jelentkeztél! Lackónak jobbulást.

    Vince (és persze mindenki, aki a környéken lakik), nyílik itt Újpesten egy új játszóház, lesz bábelőadás is! www.kalandfalva.hu  címen meg tudod nézni. Nekem jónak tűnik az egész.

     

    Írjatok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. november 3. 14:4027280.

    Sziasztok!!!

    Akkor Lackónak mielőbbi gyógyulást!!!!!!!Örülök, h jelentkeztél:-))))

    És nem lesz tesó valamikor?Igen, biztosan örülne Lackó egy öcsinek/huginak:-))))

    Mi megvagyunk, mindjárt megyek Déneskéért onnan Vinyóért. 

    A bölcsödei rendszer nem nagyon tetszik nekem, nem tudom másnak mi a véleménye, de nekem akkor tette be a kaput mikor egy szerdán szóltak, h köhög Dénes és ne vigyem másnap. épp az őszi szünet előtti utolsó nap lett volna, eddig egy napot sem kellett hiányoznom, és épp az utolsó napon tették ki a szűrét. mondtam,h tudom h köhög, egész télen szokott, mint a legtöbb gyerek ugyebár. na mindegy, otthon maradtam vele. de fura, h mióta ősz van, ki sem viszik őket, a múltkor bent maradt a macija 10 percig kopogtunk mire hajlandóak voltak kinyitni,ha bekopogunk az a baj, ha nem kopogok az a baj, olyan nagy szigor van. d szeret járni, soha nem sír de én már várom a jövő szeptembert, h ovis legyen ő is, sokkal egyszerűbb lesz. sokkal rugalmasabbak és sokkal jobb az ovis hangulat. holnap épp az ovónéni fog vizsgázni, csüt-ön meg hallgatók jönnek nézni őket(gyakorló ovi).

    Ki mit gondol venni karácsonyra, télapóra?

    vnek legot akarok, nem tudom van e ötletek hol lehetne olcsón sok darabot venni. van e aki már legozik(nem duplo, hanem azok a pici darabok) való már nekik? 

    hétvégén a 13.kerületben grillus vilmos koncert lesz, még sosem voltunk, kiváncsi vagyok, vettem jegyet nekik. v mindeféle programot imád. most mehetett volna az ovival cirkuszba, a nagyokat ingyen viszik, a kicsiknek 500 ft. akartam jelentkezni, de v elkezdett sírni, h nem megy. engem meg folyton nyaggat h mikor megyünk?

    na indulok. 

    HOL VAGYTOK??????

    Macska, Te olvasod a 2007es forumot? zart lett es engem nem vettek be, kicsit kiakadtam. na mindegy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_586862
    Torolt_felhasznalo_586862
    2009. november 2. 15:1527279.

    Sziasztok, csak egy rövid helyzetjelentés rólunk: múlt hétfőn Lackó túlesett az orrmandulaműtéten és tubust ültettek a fülébe.

    Olyan ritkán van időm írni, lehet, hogy még nem is írtam erről, röviden elmesélem mi volt az előzmény. Már korábban észrevettük, hogy elég rosszul hall, gyakran visszakérdez, meg szinte mindig nyitva a szája (nem tudott az orrán levegőt venni). Elmentünk orvoshoz, fel kellett szúrni a fülét, 40-50 decibel halláscsökkenése volt a dobhártya mögött felgyűlt folyadék miatt. 1 hónap várólista, aztán a kiírt időpont előtt megbetegedett, újabb várakozás, de végre túlesett rajta. Elég jól viselte, egy éjszakát kellett csak bent aludnunk a kórházban, a műtét előtt. Reggel megvolt a műtét, utána két órát sírt, de aztán mintha mi sem történt volna. Aznap délután hazamehettünk. Múlt héten felváltva otthon voltunk vele, most meg a mama "ovijában" van még egy hétig. A tubust majd egy hónap múlva ellenőrzik, aztán pár hónap múlva veszik ki.

    Egyébként jól vagyunk. Nagyon társasági ember lett, ami nekem már néha kicsit sok, de persze a kedvéért sok mindent bevállalunk (sok helyre hívják szülinapra, babazsúrra, ő is mindenkit meg akar hívni hozzánk, állandóan a szomszéd gyerekekkel lógna), hát sajnos már most látszik a testvér hiánya... Húgoméknál januárban született baba, róla azt mondja mindenkinek, hogy a tesója.

    Majd próbálok gyakrabban jönni, veletek mi van? Mindenki annyira eltűnt...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 26. 18:0227278.
    én nem adatom be az oltást, bár féltem a családom!mi jól vagyunk.Nóri az apjánál van még szerdáig, elkezdett kresszre járni és tanul.Párom Pesten másfél hétig, Mákó oviügyeletben, de azon gondolkodom nem viszem holnap, a dédi meg szegényem eltotyog.nekem nagyon javulóban az arcom és újra sminkelhetek végre.a melómban daráló van, szabira nem mehetek.
    előzmény:
    vince1 (27277)
    2009-10-20  19:25
  25. 2009. október 20. 19:2527277.

    Sziasztok! jól leállt a topic. remélem majd karácsony körül többen fogtok írni, h ki mit vesz, hogy ünneplitek a télapot, stb. én már nagyon készülök, nov 28án lesz a barátnőimmel a télapó-bulej, 11 kisgyerek. remélem akinél lesz sikerül egy télapót is sikerítenie:-)))

    Beadatta valaki az oltást? Nekem egy barátnőm adatta be(aki cukorbeteg) és rá egy-két napra elég beteg lett, hányt stb, még injekciót is kellett kapnia...persze a doki szerint nem az oltás miatt. én szerintem nem adatom be nekik és magamnak sem, remélem nem fogom megbánni...

    Amúgy jól vagyunk, elég lazák így a napjaim, de közben nem érzem olyan jól magam, mert valamihez még kezdeni kellene, ez a 11 óra tényleg nem megerőltető. kellene magántanítvány vagy nem tudom. Ez életem leglazább éve lesz, ezek után már csak sokkal nehezebbek jönnek, én meg nem tudom kiélvezni, mert lelkiismeretf. van:-) persze közben mindig rohanok, takarítás, mosás vasalás, főzés, szóval mindig van mit csinálni. 

     

    a gyerekek nagyon aranyosak, egyre jobabn elvannak együtt. sokan kérdezik, h nem ikrek-e? van köztük vagy 10 cm és 3 kg, tényleg egyre egyformábbak. Vinyó nem nagyon akar nyúlni, olyan kis manó még mindig. előszedegettem az összes téli cuccukat, cipő, kabát, sapka sál, mindent és örömmel vettem tudomásul, h mindenkire jó a tavalyi. egyedül D nőtte ki a sapkáját, így ma neki vettem egyet. egyébként tényleg igaz, h ezekből a dolgokból megéri megvenni a jobbat-szebbet mert sokat hordják. csakhát egy nem is elég belőle, mert ha abban mennek ki a kertbe akkor este lehet mosni. úgyhogy remélem a téli vásárlást megúszom. bár V nem akarta fel sem próbálni a csizmát sőt mondta, h Ő azt a nyamvadtat fel nem veszi többet..de ha majd fázni fog a lába remélem nem kell könyörögni neki:-)

    Még mindig kocka-mánia van nálunk, ma kérdezett tőlem valamit, aztán azt mondta"inkább apa válaszoljon, Ő az építész". annyira kis okos, az oviban is úgy hívják, h tervezőmérnök, mert folyton tervez, vág, szerkeszt, semmi mással nem játszik, illetve a szereplés van még mindig. úgyhogy komolyan gondolkodom, h a játékaik egy részét ki fogom selejtezni, csak nem tudom kinek kellene adni(illetve van ötletem, csak nem tudom hogy lehet eljuttatni oda).déneske meg kapott nyáron egy kis autot horvát o-ban, ő meg hetek óta csak azzal játszik. ami idegesítő, h az autónak három kb 5cm-es alkatrésze is van, ami persze folyton eltünik, na akkor kezdődik az ordítás és a ház felkutatása.múltkor a szakadó esőben az autópályán 10 percet kerestük a kocsiban, persze nem lett meg. azzal alszik, fürdik, mindent.

    jövő héten nekem őszi szünet így elkértem őket is, elmegyünk 3 napra S.aljaújhelyre+ aztán a többit nánáson töltjük. persze lehetett volna, h egy hétig itthon vagyok és sikálom a házat, de inkább nem. mondjuk V annyira szereti az ovit, h minden nap fél órákat várunk rá, míg elindul. mindig van valami fontos dolga. az új ovónéni tényleg szuper. ez egy gyakorló ovi, nemsokára jönnek majd hozzájuk és elég sokszor, mert mostmár nemcsak vizsga van, hanem jönnek látogatni folyamatosan.na megyek, mert dénes fejbeverte "egy hosszú csővel" vinyót:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top