Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2009. október 12. 22:2927276.

    Sziasztok!

    Ht, Gamon ez nem hangzik túl jól:-((( Szerintem ha nincs kedved vinni oviba várj még! Ha Te jól érzed magad akkor miért ne maradhatna otthon? Akár januárig! Most van indokod is!!!Gondold át! Bár Vinyónak nagyon jót tesz az ovi, sajnos itthon sokkal több a "baj""Vele, mint az oviban(bár ez inkább jó, még szerencse, h nem ott balhézik! Van egy új ovónéni, akit nagyon szeret és nagyon meg akar felelni neki, még néha aludni is hajlandó , de ha nem alszik pihen 2 órát!!!

    Valamelyik hajnalban felkelt és elmondta nekem az egész Sün Balázs verset. Ha ismeritek elég hosszú, én csak hallgatttam. Kiderült az oviban tanulták. előtte nem mondta egyszer sem. Olyan előadásokat csinál, csak lesek. tegnap előadta a Hófehérkét, az elejétől a végéig elmondta egyedül, sok helyen szó szerint és közben elbábozza. ha valami hiányzik a meséhez, pl ház akkor hajtogat és ragaszt. érdekes elég keveset rajzol, mindent hajtogatással csinál meg, pl űrhajót, bele emberkét, ragaszt neki kezet lábat stb. amit nem tud kivágni azt nekem kel(pl fej). minden nap úgy jövünk haza h 5-6 ragasztásos "rajzot" csinál. én most nagyon észre veszem mennyit okosodott mostanában. nyáron nem akart nagyon verselni most mióta megvettem a Zsákbamacskát kivülről fújja a verseket. megjelent az újabb része(Százlábú) megvettem azt is, majd karácsony körül megkapják. Vinyó 2 játékkal játszik csak, kocka és bábszínház, semmi más nem érdekli. van amikor egy órát pakol, berendezi  a termet, függönyt csinál és készül az előadásra, mint egy igazi művész:-) de azt mondja h építész akar lenni(nekem tetszik)

    Déde meg elég szarul alszik megint, sokszor ébred és ott kell vele lennem, szorítja  a kezem és nem engedi el. gondolom a bölcsi miatt lehet. de nappal semmi nem látszik rajta egyszer sem sír, h menni kell.

    Sajnos nagymamám meghalt csütörtökön:-(((((((((((((((((((( holnap lesz a temetés, 82 éves volt épp a napokban. komolyan ez az egy  szar van az életben, h meg kell halnunk....

    Gamon, hívtam a Lírát, állítólag nem tudtak megegyezni a bábos csajjal még, nem tudják lesz-e. ha hallasz valamit szólj már! vasárnapra megint néztem egy előadást, a világszép nádszálkisasszony. nem ismerem a mesét, de már megkerestem a neten. elviszem őket.

    közben megkezdődött a suli nekem, szombaton egerben, most is lesz. a 2 fiú apás napot tartott és remekül elvoltak. elvitte őket Budára kirándulni. sokkal jobban elvoltak, mert én nem "szólongattam " őket meg nem osztogattam a dolgokat a férjemnek:-))) (ezt persze Ő mondta) mondjuk semmire nem volt dolga, ebédet főztem nekik annyi volt, h játszottak egész nap. így könnyű:-) én mindig elmaradok a munkával. mind a hármuknak nagyon jót tesz!

    na befejezem, írjatok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 12. 14:4127275.

    Sziasztok!

     

    Szóval Tomika műtétje megvolt. 2 éve vettük észre hogy az egyik lába görbe, kiderült gyorsabban nő mint a másik. ( A papírokon az van veleszületett rendellenesség, okát nem tudják.) A térdébe a belső oldalon a csont végébe beleültettek a fémlemezt hogy lassítsák a növekedést, most meg ezt a lemezt megigazították mert a növekedés miatt úgy elmozdult hogy már a funkcióját nem töltötte be, illetve a külső oldalra is betettek neki most egy fémlemezt.  Emiatt még mindig nem kezdett el óvódába járni. Talán jövő héten kezdjük a beszoktatást.  Szívem szerint még egy évig otthon tartanám, olyan jól elvagyunk itthon. Igaz most már az összes ismerős vele egykorú gyerek óvódába jár, ha játszótérre megyünk messze mindig ő a legidősebb.

     

    Kingával nagyon összenőttek, néha órákat eljátszanak együtt, persze veszekednek is közben, de általában nem szólok közbe és maguk megoldják a konfliktust.

     

    Még ovira visszatérve ez a beszoktatás nekem is kemény lesz, hozzá kell szoknom ha csak egy gyerek lesz itthon. Kingának is furcsa lesz ha Tomika nem lesz itthon.

     

    Üdv Mónika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. október 2. 16:3927274.

    Jó régen nem írt senki:-(((((((((((( Sajnos arégiek is nagyon eltűntek, pedig olyan jó lenne tudni pl Uschi-ékról, mi lehet vajon a 2 fiúval?

    Amit kérdezni akartam, h nem ismer valaki Pesten jó gyereksebészt? Mert sajnos Déneskét  el kell vinnünk, minél hamarabb, mert a hüvelykujja nem mozog rendesen,  és nagyon úgy néz ki, h meg kell műteni. De jó lenne valami "normális " doki, mert akihez jártunk a Madarászba nem igazán tetszett. Nánáson anyuéknál az ortopéd doki(ismerős) egyből megmondta, h ez veleszületett rendellenesség a pesti doki meg krémeket adott rá és örült, h milyen szépen javul, holott semmi változás nem volt rajta. szóval októberben el kell vinnem megmutatni tovább nem várhat. nem tudom ez mekkora műtét vagy mikor lehet megcsinálni(az is lehet, h pár évet még várhat de a jobb keze ráadásul így az írásban is nagyon fontos) szóval ha valakinek van ötlete írjon!!!

    amúgy Déneske nagyon tündéri épp ma kaptam dícséretet, a bölcsis néni mondta, h oktatni kellene a szülők iskolájában hogy lehet egy ilyen jó gyereket nevelni:-))) Azért felvilágosítottam, h Vinyó azért nem álomgyerek-épp tegnap mondta az ovónéni, h egy kislányt csípked:-( Elbeszélgettünk, erre ma odamnet hozzá és megölelte a kislányt(szerintem ezt nem durvaságból csinálja, hanem figyelemfelhívás magára, de a kislány anyukája gondolom nem örül neki, én sem örülnék!!!)

    szóval déneske tényleg nagyon jó, 2 órákat alszik, rengeteget eszik, nincsen vele semmi baj a bölcsiben, és mivel még mindig beszokatás van a fél csoport sírdogál folyton, örülnek, h van egy "ügyesebb" gyerek gondolom, egyedül eszik szépen játszik. nagyon megnyugtató, bárcsak ilyen is maradna:-) ha már a nagyobb "problémásabb":-) nem tudom jövőre mi lesz ha együtt járnak majd egy csoportba, remélem nem lesznek rossz hatással.

    Vinyó is ügyes, Ő meg egész nap épít, hétvégén is képes  felkelni fél7 kor és megy építeni a kockákból. Már elővettem neki egy építészeti könyvet és abból nézünk ki épületeket és azokat megcsinálja, templomokat, bármit. közben jó sokszor elolvasom neki ami le van írva, hátha megjegyzi(nekem sem árt) .Amíg fürdik, lehetőleg jó hamar, az apukájának kell építeni valami meglepetést:-)

    Ezenkívül előadást tart minden este. berendez egy szobát, kirak annyi széket ahányanéppen vagyunk, kiosztja a belépőket. Mostmár teljes meséket is elbáboz, amiket mindenféle mesékből hall azokat összevegyíti, vagy verset mond. Ovó néni mesélte, h az oviban az udvaron leültette a dadus nénit és neki tartott előadást. ott is imád szerepelni. És mostanában szivesen jön sétálni, motorozni, kicsit mozgékonyabb lett mint nyáron, akkor mindig könyörögni kellett h induljunk el.

    Jár angolra, épp ma tudatosult, h hetente 2 órájuk van, én csak egyre emlékeztem.,Most szerveznek a bölcsiben is angolt, fel is írtam Déneskét, az egyik nagyon jól hangzik, a Helen Doron suli csinálja és """csak"" 1000 ft 45 perc, a tankönyv cd ingyenes. (amúgy majdnem 2500 ft egy óra máshol) . remélem összejön annyi gyerek amennyi kell.

    Holnap talán kész lesz a játszótér a kertben, rakok majd fel képeket, most itt vannak pár napig anyuék. Nagyon örülök neki, mert hétfőn nekem 3tól gyűlés és a fiúkért érte tudnak menni.

    nagyjából ennyi történik velünk.

    ÍRJATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 25. 08:1727273.

    Anylasz, a kislányod, kész nő. Emlékszem milyen jó kapcsolatom volt anyuval ennyi idős koromban, (15-16 évesen volt egy kis eltávolodás, de újra visszakanyarodtam a meleg anyaölhöz) rengeteget beszélgettünk, mint két nő, és nem elsősorban a pasikról, hanem minden másról. Anyu mindig mondta nekem amikor a fiúügyeimmel kapcsolatban kérdeztem, hogy ő ebben nem tud/szeret tanácsot adni, mert ő rögtön hozzáment az elsőhöz, és egyáltalán nincs ebben tapasztalata, sosem érdekelték úgy a férfiak, mint engem.

     

    Szeritnem is kisebb korban kell őket elkapni, ettől függetelenül, igaz, hogy több törődést igényelnek nagyobb korukban, de a személyiségét, akkor már nem mi formáljuk, hanem a többiek. 

     

    Vince: Nekünk a Szülők könyve van meg R.J-től, nekem egyébként ő  a szaktekintély, elolvasom Vekerdyt is de R.J-t jobban kedvelem. A Szülők könyve nagyon jó, biztos az új könyve is jó. Csernus egy nagyképű bunkó, ki nem állhatom. Párszor voltam előadásán, csomó mindennel nem is értek egyet vele. Egyébként meg oda jutottam, hogy jobb őket nem annyira komolyan venni. Nem tudom ti ismertek-e pszichológus, pszichiáter gyereket , hát szeritnem elég bogaras, különös lények, nem biztos, hogy az ő nevelésük példamutató. És persze nagyon fontos, az őszinte, meleg családi légkör, de hogy milyen egyéniség lesz, az inkább genetikai, mint szocializációs kérdés.

     

    Zsombi is szerdán hányt este, azóta itthon van velünk. Nata még nem olyan hisztis, illetve mindig az volt, inkább úgy fogalmaznék, hogy még nem ért el minket a dackorszak. Nem nehéz velük. 

     

    Gamon: Mit műtöttek Tomikán megint? Szegény olyan rossz volt olvasni, hogy maga alatt van. Jobbulást és jókedvet neki.

     

    Vince:Próbáltál kövirózsát a fülükbe, az állítólag nagyon jó erre. Én drogériában vettem tinktúrát, eláll vagy egy évig. De van aki cserépben tartja. Mondjuk nekünk még a fülükkel nem volt gond, talán kétszer gyanakodtam rá, de nem lett belőle semmi. Pedig nekem 3x műtötték, úgyhogy féltem tőle rendesen.

     

    Voltunk hétvégén a Mecsekben túrázni, nagyon jól sikerült. Natát felváltva vittük, főleg én. Zsombi viszont végig gyalogolta/nyargalta a távot, kb 6 km volt. Végig kis patak mentén, nagyon élvezték. Ha valakit érdekel megírom a helyszínt pontosan, mert könnyen megközelíthető, és nagyon szép. 10-5ig jártuk be, egész napos túra.

    előzmény:
    anylasz (27272)
    2009-09-23  21:12
  5. 2009. szeptember 23. 21:1227272.

    hááát nem tudom, én valahogy azt gondolom, hogy 10-12 éves korukra komoly személyiségek és addig lehet kő keményen nevelni.tőrődés az napra 30 óra kellene.

    a melóba és az észvesztő tempóba beleszoktok.akkor most már érzitek, hogy néha mitől voltam hulla nulla és depis és hisztis és elkeseredett.

    a lányomról akartam képet feltenni, hogy gondoljatok náha arra, hogy most milyen jó dolog  a kicsi...

    előzmény:
    vince1 (27271)
    2009-09-23  20:59
  6. 2009. szeptember 23. 20:5927271.

    Sziasztok!

    Gamon, nálunk hasonló a helyzet. földön nem fetreng Dénes, csak visít mint eg malac. én sem húzom fel magam. vince nevelése már el van rontva, most következetesebb leszek(próbálok lenni)

    Nálunk sem túl rózsás a helyzet. v már meggyógyult, holnap ovi, erre tegnap éjszaka déneskének kezdett el fájni a füle...én meg nem tudtam mi a baj, ébredt egykor hajnalban, aztán 3 körül megint és gyakorlatilag reggelig vergődött, hánykolódott, azt hittem a hasa fáj, mert előző este felvágottat evett, amit eddig még nem . aztán reggel vettem észre, h a füléhez kapdos.:-((( neki se volt ma bölcsi és a héten ő már nem is megy. ráadásul olyan szar volt, reggel hívtam a bölcsit de nem vették fel. erre felhívtam a gondozónénit, aki megadta a mobilját. elmondtam a problémámat, erre mondta, h nem dolgozik, most halt meg az anyukája a temetést intézik...annyira szar volt gondolhatjátok.

    úgyhogy most pár órás alvással mentem dolgozni, és lehet a ma éjszaka sem lesz sokkal jobb:-(

    eléggé ki vagyok merülve, ma még 3 osztály dolgozatát kell kijavítanom, emellett főzök minden nap, elég a férjem hugának az 1-2 gyerek, nem várok el többet, így is nagyon rendes dolog tőle, h eljött. 

    úgyhogy most legszivesebben elbújdokolnék egy pár napra/hétre valahova, mert ELEGEM VAN!!!! Utálom a betegséget, :-(((( a holnapi napom megint egy kész káosz lesz, reggel ovi, munka, rohanás haza, ki a nyugatiba, menni vinyóért, :-(((((((((((((((((((((

    de ma legalább kiderült, h aug-ra kapok egy fél havi fizetést, úgyhogy jó dolog is történt. és a tanítást is élvezem, komolyan a két fiú után ez a 20-25 tizenéves egyszerre semmiség:-))

    Anylasz, azt mondják, h a gyereknevelés nem ilyen idősen van(4 év) , hanem amikor tizenévesek. nem most kell velük eljátszadozgatni, hanem akkor rengeteget foglalkozni. és az sokkal több idő és energia!!!hát ha ez most semmiség mi lesz 10 év múlva velem???egyelőre a 3.gyerek egyre távolabbi és vszleg ahogy nő a két fiú egyre egyre messzebb kerül. az én idegrendszerem 3.ra már nem bírná:-)))))))))))))))))))))))

    ÍRJATOK!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 23. 20:2327270.

    Sziasztok!

     

    Sajnos egyenlőre nem tudom mikor lesz bábelőadás a könyvesboltban.

    Helyzetjelentés rólunk: Itthon vagyunk mindannyian.  Tomika a héten kezdte volna az óvódát, de sajnos a doktor erre a hétre tett be neki egy újabb lábműtétet. Ma hoztuk haza a kórházból, nagyon maga alatt van. Nem tudom mikor kezdhetjük az ovit. Kinga a dackorszakba lépett,  mindennap van egy (vagy kettő) húsz perces hiszti. Én már fel sem húzom magam ezen. Visít és fetreng a földön. Tomikánál ilyen nem volt. A hölgy egy kissé bogaras.

    Különben jól vagyunk.

     

    Üdv Mónika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 22. 15:1427269.

    Jobbulást!

    a gyerekkel kapcsolatos dolgokat valóban mi toljuk ám el.tényleg el lehet siklani fontos dolgok felett. azt hiszzük, hogy már felnőttek 16-17-18 évesen.egy frászt a lelkükben még gyerekek, akik rengeteg törődést igényelnek.nem babusgatásra gondolok, mély tartalmas beszélgetésekre, amelyben véleményt mondhatnak, kérdezhetnek.állíthatom nem kellemes amikor a lányom mond időnként véleményt, nehéz vele szembe nézni.nem csak magával a ténnyel, hogy mit és hogyan mondja, hanem felnőttként próbálkozik.Csernustól én is olvastam.spec neveléses könyvét nem, mert ilyen témában nálam Vekerdi a mérv adó.viszont olvastam A Nő-t és A Férfit. a férfi már jóval kiforrottabb jobban tetszett.vannak jó írásai, de sztem ehhez olyan beállítottság is kell, hogy értsd és átlásd mit is mond.

    előzmény:
    vince1 (27268)
    2009-09-21  21:05
  9. 2009. szeptember 21. 21:0527268.

    Sziasztok!

    Csak azért írok, mert az Alexandra könyvklubbnál az Anna Peti könyvek 40%kal le vannak értékelve! 1500 ft/db!!!!

    Meg egy csomó más könyv is, nézzétek meg!

    Nem ismeri valaki Rau.Jenő Szülők kézikönyvét? szerintetek megéri megvenni? aki olvasta van benne valami jó dolog? Most éppen Csernus Imre könyvét olvasom a nevelésről, de nem különösebben tetszik. beleskulykolva az emberbe, h mindent elront a gyerekével és miatta lesz drogos stb a gyerek, mert a szülő nem ér rá, nem figyel rá, és az több száz oldalon keresztül(amiben persze van igazság is)

    Nem indult túl jól a hét. Kellett nekem jól érezni magam, és "dicsekedni", h milyen simán mennek a dolgok. Na az orromra koppintott az Isten...

    Szombaton otthon voltunk anyuéknál, este anyuék bulizni mentek én meg otthon maradtam a 2 fiúval. szépen elaludtak, elkezdtem vasalni(de lehet többet nem fogok, eddig 2 vasalót tettem otthon tönkre és most sem jött össze):-) 10 perc alvás után v elkezdett sírni, h fáj a füle. addig semmi baja nem volt. 2 órán keresztül sírt, semmit nem tudtam kezdeni vele, semmit nem tudtam adni, jó szar volt. nagy nehezen elaludt, de többször is felébrdet és sírt. gondoltam, h ebből nem lesz ovi:-( másnap ügyelet nánáson, ahol jól ki is akasztott a dokinő, bele sem nézett a fülébe(nem tud azt mondta!) de szerinte középfülgyulladás, úgyhogy antibió...

    Persze nem adtam. próbáltunk embert mozgósítani, végül a férjem huga eljött hozzánk, nagyon rendes! vasárnap már lázas is lett v, de nem vészes szerencsére. na reggel megszervezni a napot....Amíg nincs betegség tényleg minden olyan egyszerű. reggel rohanás dokihoz, szerdáig kiírta Vt, nincs komoly baj, de egy csomó homeó, fülcsepp, orcsepp, c vitamin, ami ilyenkor kell vagy 6 féle, D is köhög Ő is kapott de ő mehet bölcsibe. rohanás a bölcsibe, vinyóért érte jött a férjem és ő vitte őket haza nekem már nem volt időm(6 km-re lakunk pesttől, de az reggel akár 30 perc is lehet)Pont szegény is megjárta, reggel behívta  a nagyfőnök, ő meg mondta, h nem tud bemenni hozzá( 3 évente egyszer hívja....). na munka után rohanás haza, aztán vissza dénesért onnan vásárlás, aztán nekem szülői, estére jól kilettem, ideges is vagyok V miatt, de így h lett segítség nagyon jó. este a tortúra, amit utálok, gyógyszerek, orrszívás, fogmosás(déneske ellenáll) annyira utálatos dolgok csak a nyávogás, mondjuk csak Déneske részéről, Vince imád mindenféle orvosságot:-)

    úgyhogy ez a hét ezzel fog eltelni, nesze neked 2 szabadnap..

    GAMON!!!Légyszi ha megtudod mikor lesz bábelőadás a könyvesboltban szólj!!!!Szeretnénk járni! 

    Vasárnap a Mazsola előadásra megyünk, remélem jó lesz, én voltam a művházban az első, aki jegyet vett:-)

    na befejezem, még most kell 3 osztály dolgozatát összeállítanom..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 16. 17:1127267.

    Sziasztok!!!

    Jó régen ír mindenki

    Zsófiék vajon hazaértek már???

    Nekem most nagyon jó dolgom van, anyuék tegnap érkeztek haza(apunak ma van a 60.szülinapja és a tesómék befizették őket egy Párizsi útra, hazafelé meg elmentek Dublinba a tesómékhoz is:-))) 

    ma még vittem a fiúkat oviba-bölcsibe, de holnap már nem, megyünk haza 4 napra. Én délelőtt letanítom a 4 órámat aztán indulunk. Mire ma hazaértünk anyu minden ablakot megmosott kivasalt és takarított, apu lefestette a kerítést....

    Mi jól vagyunk, minden rendben van. Déneske nagyon ügyes nem győzik dícsérni, szépen alszik, eszik, játszik, tényleg annyira tökéletes:-) Remélem később se lesz vele gond, de ez már a 4.hét, remélem csak fogja szeretni. egyik nap csak 4 után tudtam érte menni, mert gyűlésünk volt, már csak Ő játszott ott egyedül, rossz érzés volt. Nem volt kiakadva de másnap elég nyűgös volt.

    Este 8kor alszanak, mert v továbbra sem alszik el az oviban és estére kidől rendesen. Viszont ma is 6kor már fent kolbászolnak, és V indulásig játszik a szobájában, akár másfél órát is alig lehet lekönyörögni. Inkább nem is reggelizik csak kakaó aztán a kocsiban esetleg kifli

    Az ovinéni az új nagyon jó fej! hoz nekik almát látszik h élvezi amit csinál, nagyon megnyugtató! V nem akar még mindig senkivel játszani, elhesseget mindenkit maga körül, ha éppen olyan kedve van. 

    Pénteken nem vittem oviba, anya- Vinyó napot tartottunk. hát elég szar érzés volt Déneskét meg vinni, de aztán beláttam, h jobb volt így. Leraktuk a kocsit és bebuszoztunk a belvárosba, vinyó azt mondta menjünk cirkuszba, de októberig szünet van, így állatkertbe mentünk. Tök jó volt, van egy 3d-s mozi, megnéztünk 2 filmet agy dínósat meg egy halacskásat nagy élmény volt Vnek, szemüvegbe kellett nézni. 8 perces kisfilmek, ingyenes,

    Ismeritek a Zsákbamacska könyvet(Bartos Erika) Pár hete megvettem nekik, V a legtöbb verset kivülről fújja, nagyon ajánlom, olyan fülbemászóak, kisebbeknek is nagyon jó!!!

    Más érdekesség nem nagyon van, a tanítás tetszik, minden nap fél 1kor végzek, nyugisan elintézem a dolgom és fél 3ra ott vagyok Déneskénél.

    Nyávogás persze van sokszor, de bírható. most éppen elmentek a szelektív kukához, mint egyetlen látványossághoz itt a közelben:-))))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 16. 11:2227266.
    Csajok ezt a hsz-t nem ide célozta KOLLERDÓRI, hanem a védőnősbe, ez egész biztos.
    előzmény:
    KOLLERDÓRI (27265)
    2009-09-16  10:41
  12. 2009. szeptember 16. 10:4127265.

    Szia Orsi és Mindnyájan ezen a fórumon.

     

    Dórinak hívnak és tanuló vezetőnek számítok még a fórumon és a levelezéssel kapcsolatban. Remélem a segítségetekkel haladó vezető is válhat belőlem.

    Van egy majd 3 éves kislányom és az ő léggúti betegség sorozatai miatt kezdtem el keresgélni egy bizonyos Histaglobin nevű immunerősítő injekció után. Így jutottam el hozzátok és nagyon szimpatikusak lettetek nekem, bár én nem védőnőként, hanem adminisztrátorként dolgozom egy nagyvárosban. Különösen "bukiné" leveleit olvastam érdelődéssel, mivel annak idején a kislányával neki is sok gondja volt a légúti megbetegedései miatt. Nem tudjátok, azóta mi lett velük?

    A fórumon láttam, hogy 2008-ban megszakadt a hozzászólása. Nagyon sajnálnám, ha kilépett volna.

    Mindenkit üdvözlök: Dóri

    előzmény:
    orsov2 (27258)
    2009-09-02  13:25
  13. 2009. szeptember 10. 06:3127264.

    hétfőn hazajöttem 10-kor addig apja ápolta, dehát ő azért nem anya :)nem volt csak hőemelkedése.meg amikor beteg én szeretem vinni a dokihoz.kedden szabin voltam, mert apa a szájsebészeten a ki nem "nőtt", begyulladt bölcsességfoggal, így két pasit ápoltam délutánra szerdán már melóztam, apával nyomták itthon, de kapott antibiot és csak az orrszivatásra kellett figyelem.reggel elmentem és este 8-kor estem haza.így habzsi dőzsi volt, élvezte a család, mert mire hazaértem a pizzás is megállt.éhes voltam és nagyon fáradt...a lusta anylasz

    ma viszem anyóspajtáshoz, mert apa meló nekem is menni kell,de fodrászhoz 1-re kell mennem, szóval ma is hosszabb napom lesz.holnap viszem kontrollra a fit.

    amúgy tényleg fura eleinte, hogy az ember lánya egyedül van itthon és amikor a wc-re megy nem kiabálja senki utánad, hogy anyaaaa hol vagy mit csinálsz?belejön az ember.a meló+gyerekek néha daráló, de sztem több idő jut mindenre, ha valamely tagintézményben vannak.

    előzmény:
    vince1 (27263)
    2009-09-09  22:14
  14. 2009. szeptember 9. 22:1427263.

    Sziasztok!!!

    És Anylasz Te vagy otthon Márkóval? amúgy ha beteg a gyerek az Ő dokija ír ki minket is, vagy el kell menni a saját házi orvosunkhoz? Nagyon remélem, h nem kell! Déneske is elkezdett taknyolni, csak beteg ne legyen.. azt mondta a gondozónő, h alig van gyerek, sokan lebetegedtek, lázasak. még a holnapi napot kell kibírnia, pénteken nincs órám. Akkor vinyót már elkértem, csinálunk valami közös programot bár elég rosszul jött ki, mert déneskét nem kellene vinnem, le ne betegedjen de vinyónak megígértem, h csak ketten leszünk egész nap. és ő nem egy egyszerű eset, sokkal többet kellene foglalkozni vele, próbálom majd pótolni, h nem nagyon tudok kettesben vele lenni. az oviban nem alszik,így este 7kor már tiszta zizi, de legalább 7 után fürdés és 8kor már ágyban vannak. így marad egy kis időm(tanmeneteket csinálni meg készülni:-))))

    hát a munkába egyelőre nem roppanok bele, de ez az év jó lesz beszokásnak, tényleg csak lébocolok egész nap, van akinek egy nap van a suliban 11 órája, nekem meg a 3 nap alatt amíg bent vagyok. persze így megint azt érzem, h csak tengek lengek ahelyett h dolgoznék és pénzt keresnék:-((( mondjuk eddig egy nap volt, h itthon voltam akkor takarítottam egész nap, na ahhoz sincs olyan nagy kedvem..

    amikor itthon maradtam 4 év után először egyedül nagyon fura volt, senki nem rohangált nem üvöltözött a fülembe nem kellett fél percenként abbahagyni amunkát, tudtam haladni. de már úgy megszoktam, h déneske jön utánam a kis porszívóval és folyton megbotlom benne meg kerülgetni kell, nagyon hiányzott:-)))és semki nem nyávogott egész nap!

    ÍRJATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 8. 21:2327262.

    Márkó is járt kemény 1 hétig oviba, most mandulagyuszkója van, így itthon nyomja a héten.van új ovónőnk, aki kiverte már most a biztosítékot nálam.azzal fogad, hogy a fiam elesett és beütötte a fejét, nem kéretőzött be inni és futott be.mondom neki, hogy nem azért esett el, mert nem kéretőzött, hanem mert megbotlott.ilyen itthon is van.válasz, de örökké fut és bla-bla-bla.akkor megkérdeztem, hogy hol dolgozott ez előtt, mert ha szociális otthonban, akkor nagyon valószínű, hogy futó embert nem látott.ha kinézek az udvarra kb 200 gyerekből 170 fut...na így indult az évünk.

    többiek merre vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 3. 10:5927261.

    köszi a jelszavat, már meg is néztem.nagyon szép kislány Dóri!

    nálunk gördülékenyen megy, hiszen 1 évet voltunk már és nagyon várta az ovit.rengeteget fejlődött a nyáron.hatalmas szókincse van, ügyesedett is, de a fránya ceruza az nem akarja elcsábítani.minden érdekli, mindenhez van hozzáfűzni valója.hatalmas méretei vannak, nem csak magasságban, de súlyban is, pedig lételeme a mozgás és édességet sem kap,barna kenyeret eszünk 3-an, de a gyümölcs az elmaradhatatlan.két pofára eszi, van amikor reggelire is.az ovi majd majd megteszi hatását, remélem az idén már nem lesz annyit beteg télen.doki néni szerint az a 2-3 kg időnként jól jön.

    Nórinak is elkezdődött a 12. évfolyam(13.-ban érettségizik)felvette a kémia, biosz faktot.az angolt nem, de a tanárnőjével egyeztettünk már és szeretné, ha érettségizne év végén és jövőre fakt és emeltszintű érettségi, na meg presze a nyelvizsga is jó lenne.szóval szoros lesz ez az éve is.

    lényegében ennyi történt most velünk, ez inkább hétköznapi daráló.majd teszek új képeket a bememre és akkor küldök jelszót

    most megyek tovább melózok, mert ez az idő -ra volt :)

    előzmény:
    Zsófi78 (27260)
    2009-09-03  08:26
  17. 2009. szeptember 3. 08:2627260.

    Sziasztok!

     

    Elküldtem a jelszót annak aki kérte + Anylasznak és Macskának is.

     

    A filmet sajnos nem valószínű, hogy meg tudjátok nézni, mert egy 6 részes holland tv filmsorozat lesz. Lehet, hogy még mi sem látjuk :((

     

    Orsorv, a szállást ők intézték (és fizették). Nagyon gagyi szálloda volt, kb velem egy idős lehetett a szoba berendezése és a tapéta is... Végülis mindegy, arra jó volt, hogy ott aludjunk, nem sok időt töltöttünk ott úgysem. Ezen kívül mindenre azt mondom, hogy nagyon figyelmesek voltak.

     

    Igen, Dóri kap érte pénzt, nem is keveset, és mint kísérő én is.

     

    Vince, köszi a tippeket. Könyveket szoktam vinni, de az nem nagyon köti le őt. Cd-t szoktunk hallhatni, az néha segít, de csak rövid ideig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 2. 22:0827259.

    Sziasztok!!
    zsófi engem is érdekel a bem oldalad címe!!!De remélem kapott érte Dóri pénzt?!!!Mint egy igazi színésznő!!

    Majd írd meg a film címét vagy hogy mikor lesz látható!!!!

    Jó nyaralást Nektek!!! Horvát o-ba mi is kaptunk kölcsön egy dvd lejátszót és nagy haszna volt, vittünk régi felmeket meg egy pár újat is, pl a Hupikék törpikéket. Elfele hajnalban indultunk, a 8 órás utat remekül bírták, egy hiszti nem volt, visszafele délelőtt indultunk az nehezebben telt. túl sok mindennen nehéz lekötni őket, de pl én viszek nekik könyvet, most vettem meg a Zsákbamacskát, Bartos Erika versei, mikor Nánásról jöttünk haza azt olvastam vagy másfél órán keresztül nekik. Vinyó bele is aludt, Dnek nem volt alvásidő, de elvolt vele.Kicsit kínlódás, én elől űlök és középen hátra mutatom a könyvet+olvasom is!

    Ma mikor mentem Dért fél 3kor nagyon sírt. Előtte kelt fel állítólag 5-7 perccel és egyből elkezdett iszonyatosan ordítani, és semmi sem vigasztalta meg:-(((( szerintem az volt a baj, h előző nap ott voltam alvás után(bár akkor felébredt és még majdnem egy órát ott feküdt az ágyban, és akkor kukucskáltam be) szerintem azt hitte h most is ott leszek, annyira szívszorító, ahogy sír, mikor meglát ölelget és elkezdte kidobálni a szekrényből a ruháit, h vigyük haza( és soha többet ne jöjjünk ide....) szóval azért nem könnyű..de mondták, h van egy kisgyerek, aki 6 hete jár már és még mindig állandóan sír, az anyukája már nagyon kivan, nem csodálom, de nekem sem jó eljönni tőle. de napközben ő nem sír és eszik szépen, megpróbálok 2re érte menni, vagy nem tudom mit csináljak mert én egy percet sem akarom h sírjon:-(( így tényleg csak a legkevesebb időt tölti el, kb 6 órát, vagy még annyit sem.

    Zsófi szép nyaralást, de jó lesz Nektek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 2. 13:2527258.

    Zsófi: Engem érdekel, elküldenéd a bemed jelszavát?

    Jó  nyaralást, tesódéknak tényleg mázlijuk volt, végülis az élethez kell egy kis lazaság.

    Most lehet, hogy nagyon naivat kérdezek: Keszthelyen a szállásotokat nektek kellett megoldani? 

     

    Vince: A fiúk nagyon helyesek, és jó nektek, hogy ilyen simán beszoktak. És az óvónéni nagyon jó fej lehet.

    Zsombi tegnap volt második nap oviban, tegnap aludt volna első nap ott, de 2-kor telefonáltak, hogy nagyon tanácstalanok, de a gyerek negyed óránként felsír, hogy fáj a füle, utána a hasa, hogy mit gondolok, szokott-e fájni neki. Mondom nem. És érdekes módon mire odaértem meggyógyult, úgyhogy valószínű a szíve fájt. Ettől függetlenül ma szívesen ment, de tegnap megbeszéltük, hogy a héten elhozom ebéd után. Úgyhogy kicsit el vagyok keseredve, de ha belegonodolok, akkor végülis tök érthető a gyerek részéről, egész nyáron velem volt. Vissza kell szoknia. Kissé nehezíti a helyzetemet az, hogy a barátnőjét-ovistársát is hazaviszik ebéd után, és most ő is elvárja ezt. Egyébként én is elhoznám őt, de Nata épp akkor alszik és így elég nehéz. 

    előzmény:
    Zsófi78 (27257)
    2009-09-02  12:38
  20. 2009. szeptember 2. 12:3827257.

    Sziasztok!

     

    Vince, nagyon aranyosak a srácok a képeken!!! Nagyon jó neked, hogy ilyen könnyen megy a beszoktatás.

    Amikor visszamentem dolgozni, akkor én is nagyon féltem, hogy milyen lesz, még "beszélgettünk" is itt róla, hogy tulajdonképpen olynan mintha megint meg kellene tanulni az emberekkel beszélgetni, mert ugye 1-2, főleg 4 év alatt az ember átáll a gyerekekkel való kommunikációra...

    Én nagyon élveztem az első 1-2 hónap munkát, jó volt egy kis változatosság.

    Gabi, ez a betegség nem hangzik túl jól. És Lackó nem is panaszkodott, hogy fáj a füle?

    4 éves státusz nálunk sincs, még csak meg sem mérték, pedig ott voltunk, mert Marcinak csinálták az 1 éves felmérést.

    Márkó nem semmi méretekkel rendelkezik!!!!!! Dóri kb. 105 cm és 15 kg. Bár pár hete nem mértük, most szerintem kicsit ő is felszedett)


    Köszi a vígasztalásokat a nyaralás miatt... A tesómék nekivágtak úgy, hogy nem volt szállásuk (szintén 2 pici gyerekkel), állítólag az első ház amit megnéztek tökéletes volt, és ott is maradtak. Én nem vagyok ennyire bátor. Ha csak ketten lennénk a férjemmel, akkor simán, de két gyerekkel nem. Elvileg hétfőn (vasárnap) éjjel indulunk Olaszországba. Azt szerettem volna kérdezni tőletek, hogy Ti mivel kötitek le a gyerekeket a kocsiban? Dóri borzasztóan utál autózni, már előre félek... Valószínűleg kapunk kölcsön egy hordozható dvd lejátszót, ami jó ötlet, de azt hiszem kevés.

     

     

    Szombaton voltunk a forgatáson!!!!  Már péntek délben elindultunk 3,5óra  volt a vonatút Keszthelyre, plusz még késett vagy 20 percet...  Szombaton reggel elvittek minket a kastélyba, Dórira ráadták a ruhát, és megfésülték. Semmi festék, lakk nem volt, aminek azért örültem. Nagyon ügyes volt, épp egy karácsonyi jelenetben szerepelt, szövege nem volt , csak egy díszt kellett feltenni a fára, és leülni a szőnyegre játszani. Aztán volt még egy jelenet, akkor a filmbeli anyukája felveszi és kijönnek a szobából. Sajnos csak 1X láttam, akkor is csak tv-ben, mert amíg vették a jelenetet nem lehettem bent, hogy ne rám figyeljen. Persze ott voltam az ajtó előtt, és amint leállt a felvétel bemehettem.

    Nagyon kedves volt mindenki, folyton kérdezték, hogy kérünk-e valamit, nem fáradt-e el nagyon Dóri, stb... Nagyon büszke volt, mert amikor befejezték a felvételt, a rendezőbácsitól kapott puszit :)) Kb 6-kor volt vége, akkor már nem indultunk el haza, másnap reggel hoztak minket és még egy lányt kisbusszal.

     Tettem fel képeket a bem. oldalamra, akit érdekel annak küldök jelszót. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 1. 22:2627256.

    Sziasztok!

    Nalunk is ovi-bölcsi van, eddig nagyon ügyes mind a kettö:-)))

    Először elvisszük Vinyót, kb fél 9 kor mindig megölelgetik egymást olyan édesek. Aztán viszem Déneskét. ma sírás nélkül ment be, annyira aranyos és ügyes, sőt ma ott is aludt egy szó nélkül. azt mondta a gondozó nénije, hogy tízezerből egy van, aki ennyire ügyes és aranyos:-)))) aludt egy másfél órát, aztán viszont feküdt csendben még egy órát .Mikor benéztem hozzá el sem hitte, h ott vagyok. annyira megörült nekem, felvettem és tiszta könny volt a szeme, nem tud beszélni sokat de mindenkinek "elmondta" hogy jött érte az anyukája. én is könnyeztem, nagyon megható volt, ahogy nézett rám, tényleg mint egy istenre. szerintem azt hitte már sose lát. Jó csak 6,5 órát van bölcsiben de neki biztosan az is sok. ez a pillanat szerintem örökre az emlékezetemben marad és remélem lesz még sok. Megpróbálom a minimumra csökkenteni a bent töltött idejüket, nem is reggelizik ott, és nem is uzsizik. bezzeg ebédre mindent megeszik:-)))

    Tegnap még nem akart ott aludni(biztosan érezte, h még nem fontos) így elvittem magammal egy ebédre egy vendéglőbe, ahol ott volt az egész tanári kar. Mindenki csak nézte annyira jó fiú volt, végigette velem a menüt, ült az ölemben vagy 2 órát. Hát Ő tényleg egy imádnivaló tökéletes gyerek:-)))) ha együtt vagyunk is csak ölelget. És már sokat pisil a kis ibrikbe, délután nincs itthon rajta pelus, annyira kis okos, ügyes(mint minden gyerek persze)

    Vinyóról is csak jót tudok írni, van egy új ovó nénijük, Éca néni, ma ezzel búcsúztatta Vinyót :"Ugye jössz holnap is, nagyon foglak várni!" Úgy altatja  a gyerekeket, h járkál közöttük, énekel és simogatja a kis arcukat, 

    csak abban bízom, h  ilyen is marad és nem fárad el, bár biztosan nem. szóval nagyon jó helye van a fiúknak, ez nagyon megnyugtató. Tényleg kiváncsi vagyok fog-e sokat fejlődni Déneske. Már sok szót mondogat és mondatokat is. Mindig megkérdezem tőlük, h hagytak e nekem a finom ebédből és ezen nagyon nevetnek mindig és mondják, h nem. Dénes azzal fogad ha megyek érte "Aja, ebéd, nem" és kacagja, mert úgy teszek mintha nagyon haragudnék érte. 

    szóval jól megvagyunk, Vinyó is aranyos, reggel korán kel, h tudjon építeni és egész délután kockázik.

    A suli is jó, tényleg egy két nap alatt beszokik az ember és olyan mintha nem is telt volna el 4 év! sokkal több szabadidőm lesz mint eddig, ugyanis nekem fél 1kor vége a sulinak és 3 körül megyek értük, megpróbálom majd értelmesen eltölteni(hacsak nem lesz magántanítvány, az nem lenne rossz, beleférne minden délután egy duplaóra)

    És a heti 2 nap elég lesz a takarításra, főzésre stb, úgyhogy megnyugodtam . és az összes szünetet itthon töltik, az őszi szünet pl 10 nap lesz egyben:-)))Nagyon várom!

    Írjatok! Szetty, te mikortól dolgozol? Elkezdődött mindenkinek az ovi?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. augusztus 31. 13:3427255.

    Gabi: Semmi gond, bár vártalak nagyon benneteket! De jővőre is lesz rá alkalom, mert várnak minket.

    Hogy viselte a fül felszúrást? Nekem is gyerekkoromban voltak ilyen problémáim, sokszor szúrtak, de már nem emlékszem rá, milyen volt. Műtőttek is 3x. Ja és csak azt akartam kihozni a témából, hogy nálam is az orrmandula kivétele oldotta meg a problémát.

     

    Macska ezt a pillecukros témát majd megbeszéljük! Engem is érdekel.

     

    Nem tudom írtam-e, de amiket Szilvi csinált képeket Dóriékról, azok nagyon szépek lettek. Jó lenne elmenni arra felé fotózkodni. Zsófi ti lassan mentek nyaralni, ugye? Jó nyaralást!

     

    Macska: Majd írj a munkáról!

     

    Mi is elkezdtük az ovit. Egész nyáron azt hajtogatta, hogy nem akar menni, de ma elég jókedvvel és várakozással telve indult el. Útközben mondta is, hogy anya siessünk, mert elkésünk. Holnaptól már ott is alszik. De az öltözködésével kikészít. Egész eddig mindegy volt mit adtam rá, de pár hónapja, csak sportos, és csak olyan ruhát hajlandó felvenni, amin szám van. Ja és a magasszárú sportcipőjében akar lejteni, amit télen hordott.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586862 (27254)
    2009-08-29  12:41
  23. Torolt_felhasznalo_586862
    Torolt_felhasznalo_586862
    2009. augusztus 29. 12:4127254.

    Először is Orsovtól elnézést kérek, hogy mi sem értünk oda a tűzoltó-napra. Utolsó pillanatig úgy volt, hogy megyünk, amikor az évente egyszer látott rokonok nyaralásból hazafelé útba ejtettek minket. Pedig a képek alapján biztos vagyok benne, hogy Lackó is nagyon élvezte volna.

    Mindenkinek utólag is boldog szülinapot kívánunk, lassan vége a hónapnak, talán, ha jól emlékszem még van egy-két szeptember eleji "baba" is a csapatban, nekik is boldog szülinapot!

    Anyukáknak gratula a szebbnél-szebb tortákhoz. Lackónak én egy lovagvár tortát próbáltam csinálni, csak annyit kérdezett: anya, ez miért nem olyan mint a papíron? (mármint a szakácskönyvben) , de azért lelkesen hozta a műanyag lovagfiguráit, meg a papírzászlókat díszíteni. Azért a bulira volt rendes emeletes torta is, az nagyon tetszett neki hogy "emeletes". Mindenkinek azzal dicsekedett. Majd próbálok tenni képeket otthonról (most munkahelyen vagyok).

     

    Macska, elküldenéd nekem is a pillecukros recepted? (a lelkesedésem a sütés iránt azért megmaradt).

     

    Az ovi nekünk is megkezdődött a héten, nagyon szereti.

     

    4 éves státuszvizsgálat is van? nekünk erről nem szólt senki, pedig sajnos jártunk dokinál is, kiderült, hogy az állandó visszakérdezései mögött tényleg hallásprobléma van. Elvittük szakorvoshoz, aki húzta kicsit az időt, meg próbálkozott gyógyszerekkel is, de most odáig jutottunk, hogy muszáj volt felszúrni a fülét, nehogy maradandó halláskárosodása legyen a dobhártya mögött felgyűlt folyadéktól. Az orrmanduláját is ki kell venni, de majd csak október környékén lesz időpont.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 27. 22:4927253.
    úgy látszik a rendszernek nagyon tetszik vinyó a gitárral mert azt többször is felrakta...tényleg nem én vagyok a béna:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. augusztus 27. 22:4627252.
    na jó, inkább nem próbálkozom tovább...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top