Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2009. augusztus 27. 22:4227251.
    elég béna most a rendszer..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. augusztus 27. 22:3927250.

    Hát nekem milyen furcsa dolgozni...Tegnap a bölcsi után beestem a suliba vizsgáztatni, komolyan azt sem tudtam hol vagyok...Leültem a lány mellé és el sem hittem, hogy mostmár megint ez az életem lesz. Egyébként nem bánom, nekem már hiányzott valami más is a gyerekek és  a házimunka mellett, főleg vince hisztijei fárasztottak piszkosul. 3 hónapig itthon volt, persze hogy jó volt, de néha sok(k). És anyu hiába kéri nem akar ott maradni, elmenni hozzájuk csak akkor ha én is megyek! valahogy a 2 gyereket egyszerre kellene adni, csak déneskének elég most ez a bölcsi nemhogy napokra ott hagyjam...

    megvan márciusra a repülő jegyem Londonba, már most rossz érzés, 4 napig nélkülük...az vigasztal, h hozok majd nekik londonos polót:-) emeletes buszuk és taxi már van. 

    Próbálok képet felrakni a saját gyártmányú süni tortáról:-) meg a többiről is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. augusztus 27. 22:0727249.
    vince: Zsombi is 15,5 kg, és szerintem hosszra is kb annyi, mint Vinyó bár elég rég mértem. Nata is picike, 9500 gr, és 80 cm.:) De legalább könnyű cipelni a fenekét.
    előzmény:
    vince1 (27247)
    2009-08-27  21:42
  4. 2009. augusztus 27. 22:0327248.

    Na, még nem fejeztem ám be....

    Szóval, szülinap: Sajnos a fényképezőnk a nyaralás utsó napján elromlott, úgyhogy nem tudtam fényképezni, csak papáék, de nekik meg nem digit van. A torta jó lett, mozdonytorta, finom és kis helyes. Jó nem olyan szép, mint Macskáé, meg Anylaszé , nem tudom Szilvi te magad csináltad-e, de az is nagyon szép torta. Azért lesz majd fotó is.

    Ajándékok: Sokmindent kapott: duplokat, társasjátékot (Ravensb. 4 első társasom című-nagyon jó) ,orvosi táskát,Bob-os puzzle-t, könyveket: tesz-vesz várost, ez nagyon nagy siker, és egy dinós könyvet is vettem neki, ami kihajthatós fülekkel, de ezt nem igen lapozgatja, pedig azt hittem, majd tetszeni fog neki. Minden nagyon bejött neki a dinós könyv kivételével, nem győz játszani, a legjobban úgy látom a mentőautó duplonak örül. Csak azért részleteztem az ajándékokat, hátha valakinek ötlet lesz, bár ebben a korban igazán könnyű választani, és rengeteg jó játék van. 

     

    Zsófi: Elkeserítő lehetett ami veletek történt nyaralás ügyben,néha belegondolok, hogy vagányak lehetnek akik elindulnak szállás nélkül Ho-ba, hogy majd ott úgyis találnak. Mondjuk biztos lehet is, de én két nyűgös, fáradt gyerekkel, hosszú út után nem tudnék még szállás után kajtatni, illetve előre stresszelne még az is, hogy tudom, hogy keresni kell.

     

    Nyaralásunkról: Szerencsére nagyon jó idő volt, pedig azért aug második fele, már rizikós. Voltunk csomó helyen, strand, túra, stb. Ez volt eddig a legjobb nyaraláunk. Gondolkodtam csomót, hogy miért, és rájöttem, hogy amikor még Zsombi 1 éves volt, akkor mindig a nyomában kellett még lenni, és még 2x aludt napközben,így elég fárasztó voltnekünk. Utána terhes voltam, Natával, előtte 10 nappal volt amnio, ezen aggódtam. Tavaly Nata volt kicsi, sokat alvós, plusz ordított örökké az autóban. Viszont idén már Zsombival semmi gond nem volt, volt egy 4 éves házigyerek is, ővele játszott, amikor az apartmanban voltunk, amikor strandon voltunk a vízben volt egésznap, Nata is csak 1x alszik már és elaslzik bárhol, nem zavarja semmi, elég nagy már biztonsággal közlekedik mindenhol. Szinte hangja sem volt. Önállóan eszik,iszik. Mi is tudtunk már pihenni. Zsombinak a legnagyobb élmény az volt, amikor Györökről át mentünk Edericsre az afrikamúzeumba, nem a múzeum tetszett neki, hanem az, hogy egyedül jöhetett kétkerekű bicajjal, kerékpár úton. Oda-vissza volt kb 5 km. Nagyon ügyes volt, büszke volt magára. 

     

    Vince: hihetetlen, hogy már dolgozol. És Macska te is lassan kezdesz, biztos hamar belejössz.

    előzmény:
    orsov2 (27245)
    2009-08-27  14:35
  5. 2009. augusztus 27. 21:4227247.

    Sziasztok!!

    Ja, Vinyó 101 cm és kb 15, 5 kg. nem túl nagy a csoportársai a lányok is egy fejjel felette járnak!déneske 86 cm és kb 11,5 kg. annyi a szerencse, h a kajával nincs gond mind a kettő jó evő. kiktattuk itthon az édességet(ami azt jelenti, h én sem nagyon eszem) így emiatt nincs hiszti. persze van fagyizás, most a rengeteg torta, sütök sütit, meg uzsira tejberizs stb, de csoki nincs . a cukrot nem ismerik, gumicukrot még nem is láttak, vagy talán 1-2 szer ha valaki adott nekik. az oviban úgyis van nyalánkság sokszor, azért tiltva nincsen!

    Olaszország is jól hangzik, de szerintem Dórinak a legnagyobb öröm, h csúszik az ovi:-)))

    én is már azt számolom mikor lesz őszi szünet , 10 napig nem megyünk oviba!!!De jövő héten ha lesz szabadnapom(péntek) kikérem vinyót és elvvsiem valahová, ha van valami jó ötlet írjatok. valami érdekes kiállításra, koncertre gondoltam, de lehet cirkusz lesz, azt is imádja. 

    volt már valaki baletton? nekem ajánlották, h vigyem el egy gyerekdarabra, talán nem rossz ötlet, a zenét imádja. mindjárt rakok fel képeket a gitárról, lassan igazi kis művész lesz belőle. mindig kéri, h hallgassunk zenét, csak nem szereti, ha én is énekelem a dalokat.

    ja a szülinapján 4 emeletes torta volt:-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 27. 15:2127246.

    Zsófi, ment priviben a pillecukor! Hú, bosszantó lehet, hogy elmaradt a nyaralás, de annál jobb lesz Olaszország! Nálunk nem volt eddig egy látogatás sem az óvónénik részéről, bár messze nem lennénk neki (4 háznyira kb.)

    Vince, elég izgalmas lehet a napod, hogy már dolgozol! Elhiszem, hogy estére már hisztisek a gyerekek!

    Anylasz, Viki is 21 kg!Bár ő csak 107 cm. Kérek Márkóról majd képet! A bőröd javulásának örülök!

    Orsi, én ki nem állhatom a meglepetésbulikat, ezt tudta Márió is, ezért jött Párizs ötlete. Mondjuk én is jobban örülök, hogy így sült el, mert ő úgy akarta, hogy három nappal előtte mondja meg, akkor meg tuti bepánikoltam volna (munka, gyerekek, ruhák, pakolás stb.) . Így fel tudok készülni a repülésre , a látnivalókat meg tudjuk szervezni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 27. 14:3527245.

    Sziasztok!

     

    Macska! Ez a párizsi út nagyon gáláns dolog a férjed részéről. Én személy szerint a túl nagy meglepetéseket nem szeretem, vagy legalábbis 2-3 nap előtte kell. Persze a meglepetés ajándék az más. Nekem mindenre készülnöm kell lelkileg is. A meglepi bulikkal is így vagyok. Köszi a gratulációt, tegnap volt a szülinapja, elővettük véletlenül a képeket is és teljesen nosztalgikus hangulatba kerültünk. Nagyon jól sikerült a tegnapi nap, anyósék már előte nap érkeztek, ebédre jött anyukám, 4-re tesómék, mire mindenki elment jöttek a barátaink. Nagyon boldog volt, hogy mindenki őt köszöntötte, ez tényleg az ő napja volt. 

     

    Na, majd folytatom, mert vendégem jött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 27. 13:3827244.

    Sziasztok!!Jó, h írtatok!!

    Macska, ne idegeskedj, jó lesz dolgozni:-)))) (mondjuk ezt nem írtam teljes meggyőződéssel, inkább csak biztatlak. Én hétfő óta dolgozom..

    Párizs jól hangzik, de szegény férjed, biztos szomorú, h kiderült, az lett volna az igazi, ha aznap szól, h indulunk:-)

    Hétfő óta egy kicsit rohanás az életünk. Hétfőn még itt volt anyu, Ő vitte Dt  a bölcsibe az első napom, mert nekem 9től nagy gyűlés volt. Régebben ez az első hét nagyon laza volt a suliban, hát most nem...Mostmár akár 10 tantárgyból is lehet vizsgázni egy nap, nevetséges...Van olyan osztály, ahol szinte mindenki bukott, sokan 6-8-tárgyból is. Anyuék sajna hétfőn hazamentek, azóta rohanok a bölcsi-munka és ovi között, mert Vinyót is hozom a héten ebéd után haza. szinte percre pontosan kell érkezni mindenhova. Szerencsére d is 6 percre van kocsival tőle, vinyó még közelebb. D elég jól elvan a bölcsiben, 2 nyugdíj előtt álló gondozó nénijük van, de enni nem akar csak ha ott vagyok. ma is rohantam délre, mire odaértem már hallottam ahogy sír. ahogy megérkeztem megnyugododott és annyit evett kb mint a amásik 6 gyerek együtt, ez komoly. 3szor szedtem neki( csak én szedhetek). de napközben nem sírt szerencsére.jövő héten már 5 új beszokó gyerek lesz, a régiek meg mennek oviba. Ja és már tegnap jöttek látogatni. Én hoztam ki a 2 gondozót kocsival aztán vissza, kb 10 percig voltak. Persze a gyerekek nem tudtak aludni, ebből a szempontból is sokkal jobb lesz ha már mind a kettő ott alszik, szegény d napok óta a kocsiban alszik fél órát és annyi. igaz így este 8kor már alszanak(és reggel fél 7kor kelnek...)

    a szülinapok jól teltek, voltunk vidámparkba nagyon nagyon élvezte Vinyó. fél2kor szólt, h menjünk haza, hát mi csalódottak voltunk a férjemmel, még maradtunk volna. 3nak 12 ezer ft volt, elég sok. Azóta is emlegeti, azt mondta arról álmodott ma. Ja és Horvát o szinte minden nap elmondja, h mennyire jó volt és jövőre is menjünk. Már ezért megérte elmenni:-)

    Rengeteget beszél, idegenekkel is, ebben sokat fejlődött egy év alatt. Aludni nem akar délután(bár most már talán alszik,) így 4-5 körül már tiszta hiszti, nem bírni vele.

    nagyjából ennyi velünk. ÍRJATOK!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 27. 13:1027243.

    Sziasztok!

     

    köszönjük a köszöntést és mi is boldog szülinapot kívánunk mindenkinek!

    először csináltam ilyen tortát, de már a titok nyitja meg van, így nem egy nagy ördöngösség.teszek képet :)

    a szabimnak vége sajna, már két napja melózok.teljes trauma a hosszú szabi után...

    Márkó nagyon várja az ovit, hogy végre a haverokkal bandázhasson.szülinapra összeszerelhető motort és kocsit kapott és egy Nodis készségfejlesztőt.na meg a torta.voltunk 4 éves sztátusz vizsgálaton.114 cm 21 kg.megmérhették a vérnyomását, volt hallás vizsgálat és látás, szineket kellett felismerni, 1 lábon ugrálni és egyedül levetközni.csak a szinezésre mondta, hogy na azt nem, mert nincs kedve, de a motort szivesen szétszedi(vinni kellett az ajándékot)az összetett mondatokban történő beszéd sem okozott problémát.

    nekem az arcom klasszisokkal szebb, a többiről meg inkább nem beszélek...

    az ünnepeltről képet otthon teszek majd

    előzmény:
    macska79 (27241)
    2009-08-26  16:12
  10. 2009. augusztus 27. 13:0927242.

    Sziasztok!

     

    Hú, nincs nagy pörgés...

    Én is boldog szülinapot kívánok minden kis 4 évesnek!!!

     

    Képzeljétek, nem tudtunk elmenni Horvátországba... Egy ügynökségen keresztül próbáltunk szállást foglalni, ők azt mondták van, aztán a tulaj mégis azt mondta, hogy nem adja ki, csak szombattól. Hát, nem is tudjátok elképzelni, milyen csalódott és szomorú voltam! (Épp csak nem volt összecsomagolva a cucc, de már be si vásároltunk) Aztán próbálkoztunk még Olaszországi és Balatoni szállásokat is keresni, de semmit nem találtunk. Így megnéztük a tüzijátékot, és voltunk a Velencei tónál, ami óriási csalódás volt. Annyira piszkos volt a víz és a strand is, hogy azt elmondani nem lehet! Máskor inkább többet utazunk, de a Balcsiig megyünk...

     Viszont szept. 7-től megyünk Olaszországba!!!! Már nagyon várom! A pénzt már befizettük, remélem most már nem kell csalódnom.

    Dóri így 2 héttel később kezdi az ovit, nem visszük be nyaralás előtt, mert beszokni úgysem tudna, és félek, hogy esetleg rögtön elkap valamit...

     Ma voltak az óvónénik családlátogatáson reggel, Dóri bement a szobájába, és ki se jött :( Elég ciki volt... Nem tudom miért volt ilyen durci, amúgy nem szokott ilyet csinálni. Óvónénik mindent megkérdeztek, mikor főzök, hova járunk, hányszor megyünk le egy nap, voltunk-e nyaralni, stb. Tiszta vallatás volt :)

     

     

    Anikó, így utólag neked is boldog szülinapot!!!! Mit szólt Vince a gitárhoz? 

    Anylasz, milyen tortát sütöttél???

    Macska, légyszi írd le nekem is, hogy hogy kell azt a pillecukros mázat

     csinálni!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 26. 16:1227241.

    Sziasztok!

     

    Zsófi, gratulálok a jogsihoz! Remélem jól sikerült a nyaralásotok! A gyerekek pedig gyönyörűek, a képek szintén!

    Szilvie, boldog szülinapot Szonjának így utólag!Nagyon szép kiscsaj! Brúnóról is kérünk képet!

    Orsov, hogyan sikerült a nyaralás? Sokszor eszembe jutottatok, jó időtök volt szerencsére. Zsombornak pedig boldog negyedik születésnapot!

    Anylasz, Márkónak is boldog születésnapot! A tortája szuper lett, ugye jó dolog ez a pillecukor? Ide is kérünk képeket!

     

    Na ennyi jutott eszembe, idegileg a béka segge alatt vagyok, nyomaszt a munkakezdés Jó dolog is történt: véletlenül lebuktattam a férjem, készült a 30. szülinapomra (decemberben lesz). A postás is bejátszott a dologba  véletlenül, így az én kezemben landolt a párizsi repülőjegy és szobafoglalás . Dec. 11-.13. között Párizsban leszünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 16. 22:5827240.

    Gratulálok Zsófi! Jó pihenést Horvátországban! A gyerkőket élmény volt fotózni, tettem ki pár képet én is a fotóblogomra róluk.

     

    Szombaton nálunk is megvolt a negyedik szülinap, Szonja emeletes "esküvői" tortát kért. Ajándékba gyémántkastélyos hercegnőjelmezt és több tonna  egyéb rózsaszín dolgot kapott :-)

    Puszi mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Zsófi78 (27239)
    2009-08-16  21:41
  13. 2009. augusztus 16. 21:4127239.

    Sziasztok!!!

     

    Az előbb elszállt a hozzászólásom, úgyhogy most már csak pár sor, mert fáradt vagyok.

     

    Sikerült a vizsgám!!!!!! Nagyon-nagyon boldog vagyok, és sokkal nyugodtabb...

     

    Holnap után éjjel indulunk Horvátországba, elvileg van szállásunk is, a gyerekek útlevele is megérkezett, úgyhogy ez is alakul :)) 

     

     Ha hazajöttünk próbálok többet írni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 12. 22:1627238.

    Sziasztok!

    nem írt senki, én meg időmilliomos vagyok még ma:-)  Holnap megyünk haza a fiúkkal és eléggé izgulok, ugyanis én fogok vezetni és senki nem jön velünk, 200 km, ez az első ilyen alkalom. Nagyon nagyon remélem, h nem lesz baj. Alvásidőben megyünk, így talán nem lesz nyávogás sem, de azért parázok..

    Úgy volt, h jön az unokatesóm, aki barátnőm is egyben, de ők csak pénteken jönnek, ugyanis hozza a 10 évvel fiatalabb barátját is. ( a lány 33 a fiú 23........) Jobb lett volna, ha egyedül jön, de mivel Ő a párja gondolom szivesebben jönnek ketten, csak én alig ismerem a gyereket, meg így nehezebb lesz főzni, stb, azt sem tudom miket szeret.

     

    na ma boldogan újságoltam a férjemnek, h megvettük a gitárt vinyónak, egy kis aranyos fa gitárt. erre mondja, h Ő is vett, kicsit komolyabbat, van hozzá mikrofon is, és lehet hangosítani. Nem először jártunk így, Valentin napkor mind a ketten egy törölköző készletet vettünk a másiknak, barna árnyalatokat, elég vicces volt.. Na mindegy, így a fa gitár kis Dénesé lesz, bár szerintem neki is a másik fog kelleni, legalább lesz min összeveszni.

    Déneskének meg vettem egy dobot, meg egy játék beton keverőt, elég aranyos, örülni fog, homokot lehet bele tenni, kézzel tekerni stb. Meg rendeltem nekik egy pár könyvet, pl az Emberi test enciklopédiája(emlékszem gyerek koromban az uncsitesóméknak volt és állandóan azt néztük). talán valaki ismeri a Kisbuksi ovodába megy, ennek jelent meg a folytatása, Kisbuksi tesót kap vagy valami ilyesmi.

    Meg még egy enciklopédia meg kifestők ilyenek.

    Meg magamnak vettem egy jópár logikai könyvet, remélem a tanításban hasznát veszem, ugyanis mostmár vége az "egyszerű" példáknak, felírok egy egyenletet és megoldjuk, mindent szövegesen kell, a mindennapi életből vett példákkal, amitől persze egy egyszerű egyenlet is megoldhatatlan lesz. Persze van értelme ennek az új szemléletnek, csak a tananyag még több mint eddig azt is meg kell tanítani és ahol én tanítok nem egyszerű sok gyenge tanuló, és azt mondják mióta nem vagyok csak romlott a színvonal. Persze nem miattam:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 12. 14:0727237.

    Sziasztok!

    zsófi, megvan már a jogsid??? 

    Nyaralás: pár éve mi is voltunk kint Horvát o-ban úgy, h nem volt szállásunk. 8 óra utazás után nem volt túl jó érzés keresgetni(mi Porecben voltunk, ahol telt ház volt. Épp az aug 20i 4 napos ünnepségkor volt ez) Arra készüljetek fel, h vszleg bele fog kerülni jó néhány órába és nem nagyon lesz lehetőségetek válogatni, vagyis nem biztos, h olcsóbban meg lehet úszni. Mi 4 órát kerestük, végül elirányítottak egy tengerparttól 10 km-re lévő faluba ahol viszonylag jó szállásunk lett, de már pár éve is 5000 ft/fő, ami annyira nem olcsó azért. kisgyerekkel meg még macerásabb. Bár lehet most a válság miatt nincs akkora tömeg, de szerintem a horvátok járnak a tengerhez és mi magyarral is rengeteggel találkoztunk. Szóval lehet olcsóbb és jobb helyet találnátok a neten, érdemes szétnézni!!!

    Képzeljétek ma megszületett egy barátnőm 3. gyereke, egy kislány-))) Illetve tegnap éjszaka. Csak a férjével tudtam beszélni, de nagyon felháborító ami történt(ha felhatalmaz majd leírom a város nevét is) Korteremben volt és állítólag többszöri kérésre sem voltak hajlandóak beengedni a szülőszobába. Többször odament szólni, h nagyon fáj neki, de visszaküldték, h ez még nem szülés( ami furcsa, az előző kislánya otthon született meg a férje segítségével, akkor nem értek be a korházba, most elővigyázatosabb volt) a vége az lett, h mikor utoljára ment be akkor beengedték, de a baba feje már szinte kint volt és a folyosón szült meg, kapkodva, rohantak oda hozzá. De nem tudott szólni, h a köldökzsinórvért le kell venni, így csak egy nagyon kicsit sikerült levenni, a minimum felét állítólag és most nem tudják, h azzal mi lesz. A férje sem ért oda a szüléshez. ezeket Ő mesélte, majd részletesen leírom, ha érdekel benneteket, bár nekem több pont sem világos. Mi az, h nem engedik be?????Senki nem szült akkor egyébként. Remélem, h csinálnak belőle valami "ügyet", mert ez elég felháborító, ami történt!!!! 2 évvel ezelőtt a sógrnője szült ott, akinek 4 óra múlva meghalt a kisfia:-(((( de az anyukának akkor sem szóltak, h baj van, csak amikor mgtörtént akkor hívták be, h elmondják. Ő mit sem sejtett abból, h a kisfia haldoklik...Én ezen sem tudtam túltenni magam azóta sem, Déneske előtt pár nappal született.

    Na mindegy, én abban bízom, h lesz következménye. természetesen sem a szülésznő, sem a doki senki nem ért be(azt sem tudom hívta e valaki) Nálam az volt a "szokás", h nem én hívtam, hanem a szülésznő, amikor szükségesnek érezte. Illetve Vinyónál épp ott volt, előttem szült egy másik kismamája . Dénesnél meg szóltak neki, és csak arra kellett várni, h odaérjen(épp rendelése volt, nem nagyon örült nekem) a szülésznő mondta, h már egy fél órája szülhetnék. Mondjuk így is 2 órát töltöttem csak el, annyira gyors volt, de mikor ezt mondta nagyon csodálkoztam, azt hittem majd csak órák múlva kezdődik, erre mondta, h jó lenne ha sietne a doki, már régen megszülhettem volna. Azért akkor megnyugtató volt:-)

    Ruhák: nekünk is gyűlik rendesen, de azokat egyelőre nem adogatom el, bízva abban, h szükség lesz még rájuk. Illetve van is a tesóm néha válogat belőle, bár ő elég "kényes" inkább megveszi neki az újat. A rosszakat, amiket már Déneskére se szivesen adtam el szoktam ajándékozni, a többit zsákb teszem és a barátnőknek adom. Van egy csomó angol, ír márkás ruhám, a tesóm sokat vásárol a fiúknak(bár ez szerintem inkább múlt  idő, mostmár szivesebben vesz a saját fiának, amit meg is értek:-)))) De nekünk is mindig Adidas, Nike, stb melegítőt, kbátot, cipőt hoz, tényleg nagyon rendes. Szóval azokat gyűjtögetem, és csak olyan dolgokat adok el, ami nélkül felnő egy gyerek(mérleg, pelenkatárolós kuka ilyenek). Mindent eladtam már,de pl kiságyat nem szivesen, és örültem, h a férjem is azt mondta ne adjuk el. Bár Déneske se sokat volt benne, 6 hónapos koráig néha néha, de azóta csak nagy ágyban alszik:-) Szorosan hozzám bújva, annyira imádom:-)))))))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 12. 08:0327236.

    Vince:

    teszvesz+vatera:ezeket csak minden "érzelem" és sajnálat nélkül érdemes csak csinálni.biztos nem egy kotványt adtál oda, pláne, ha személyes átvétel volt.amiket árulunk és veszünk azokon a webeken használtak, akkor ne várjunk már I.o minőségetne legyen lelkiismeret fordalásod.nekem is össze kell még egy jóadag cuccot szedni, van Márkónak gumicsizmáj, vatta új, sosem volt a lábán, a téli overál, átmeneti kabátok, farmerek.a szabadidőnacikra van jelentkező azt meg se hirdetem, egy anyuka egyben el szokta vinni a 12 db-ot.ugyanis Márkinca ebben jár az oviba.szégyen ide vagy oda.pocakos, a faros nyomja, abban nem tud úgy csúszni mászni ahogy kényelmes. át kellene válogatnom a gönceit mi jó és mi nem.rengeteg a  motyója, nem érek rá (bár már lazább, mint 1 éve)csak hétvégén mosni, télen mosok közben is a száradás miatt.a libám ma este jön meg és azt igérte segít ablakot pucolni, mert egyedül irgalmatlan meló, meg a dédinél szőnyeget kellene mosnom, hétvégén megint meleg lesz.tegnap megfőztem bevásároltam, ma meg befőzöm a paradicsomot, tegnap a frigóba eltettem télire a főzéshez a keményebbeket.a héten még el akarok menni Kaposvárra a piacra, mert a vödrös savanyúba szeretnék káposztás paprikát tenni+apró hagymát+édes almapaprikát.ehhez viszont Zoli is kell, cipekedni az autóig

    betegségek:sajnos nagyon megrázó.a lényeg, hogy anyukád jól van és ne engedd a betegségnek még a gondolatát se a közelébe.

    a melóba gyorsan belerázódik az ember, valahogy visszaszocializálódunk.Márkó már várja az ovit, szereti a pajtásait, itthon meg max a játszin vannak pajtik vagy a kiskölök akiről irtam már

    Zsófi:

    reméljük sikerül a vizsgád és meg lesz a jogsid!nagyon nagy kincs szerintem, pláne, ha kocsi is van hozzá.szépek a gyerekek és a képek gyönyörűek.folyt, mert ébredt...

    előzmény:
    vince1 (27235)
    2009-08-11  22:39
  17. 2009. augusztus 11. 22:3927235.

    sziasztok!

    Zsófi, gyönyörűek vagytok!!!Várom a szülinapos képeket!!!

    A forgatás remélem hamarosan meglesz, már kiváncsi vagyok a részletekre!!!!

    A mai napom elég szarul sikerült, de a végére mégis jó lett. Reggel írt az a lány, akinek eladtam a babakocsit(Peg Perego Venezia) és nagyon rosszakat írt, h mennyire nincsenek megelégedve milyen rossz állapotban van, stb stb és h adjak vissza nekik 7000 ft-ot vagy vegyem vissza a kocsit. Nagyon bántott a dolog, mert én nem akartam becsapni, látták mikor átvették, nem vettek zsákbamacskát, ráadásul 25 e-rért adtam el és ezek a kocsik tényleg 40-50 -nél kezdődnek használtan is. Mégis olyan rossz volt, h most van valaki aki haragszik rám, még ha soha nem is találkoztunk. egész nap nagyon lehangolt voltam, ehhez jött még 3-4 rossz dolog, tegnap este pl amikor anyuékkal a városban sétáltunk 3 ismerősről derült ki, h meghaltak rákban, mind férfi 60 körüliek:-((( anyu nagyon kiborult, sírt is, akkor persze én is, ehhez jött még a bölcsis-story, amit írtam is Nektek, h miért nem mentünk? Meg egy elbénázott telefonálás nagymamám dokijával, amit nem részletezek de azon is sírtam, szóval nagyon nagyon magam alatt lettem. erre este irt a lány, h megnézte a kocsit, reméli jó lesz és ne haragudjak a kirohanásért, kicsit megnyugodtam. Aztán este jött egy levél egy kolleganőmtől, h tavasszal a tanári kar Londonba megy! Nekünk kb 15-20 e ft-ba kerül, a többit fizeti a suli:-) Fura, mert mindig panaszkodott az igazgatónő, h nincs pénzük. Szivesen megyek, remélem a gyerekek nem fognak haragudni rám(jöhet a férjem is, de neki 65 e ft lenne kb, még nem nyilatkozott). Ráadásul szept elején 3 napra megy a tanári kar a Balatonhoz "évnyitó bulira", amit viszont lehet nem tudok megoldani, a férjemnek épp akkor lesz osztálytalálkozója+nem biztos, h déneskét 3 napra itt kell hagynom a beszoktatás közbenez hétvége lesz amúgy). Úgyhogy zajlik az élet, pedig még el sem kezdtem dolgozni. csak olyan rossz, mert mondjuk a tavaszi szünetet inkább a fiúkkal tölteném, gondolhatjátok. de ez csak 3-4 nap..

    na ennyi érdekesség van velünk

    holnap próbálok venni valamit Déneskének a szülinapra de tényleg gondban vagyok. kitaláltam, h csinálni fogok nekik egy kis könyvecskét, benne fényképek és szövegek, de az már csak karácsonyra fog elkészülni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. augusztus 11. 12:3127234.
    A szülinapról majd később teszek fel, mert azok még nincsenek áttöltve :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 11. 12:2727233.

    Sziasztok!

     

    Boldog szülinapot minden 4 évesnek!!!!!

    Dórinak tegnap volt a szülinapja, Marcinak meg pont 1 héttel előtte. Szombaton tartottuk a bulit, Dóri rollert kapott tőlünk (kétkerekűt), a rokonoktól pedig igazi órát,  egy nyakláncot,  egy HAMA-hoz hasonló gyöngyös játékot,  és egy Pöttyös Pannit. Szóval volt rengeteg ajándék, a tortát én csináltam egy tejszínes túrótorta volt, rajta egy Fifis ostyával, Marcinak meg egy kisegeres mini tortát csináltam, darált kekszből, de nagyon kis óvatos volt, nem marékkal szedte szét, csak szép apránként a fülét, lábát, stb, így szinte csak a marcipánt ette :)

    Macska, nagyon szép a torta amit csináltál!!!!!!!! Majd ezt a mázat leírhatnád, hogy hogy készült! Azt hittem a képek alapján, hogy marcipán.

    Hú, már nem is tudom, hogy mikor írtam utoljára, és mikről, remélem nem ismétlem majd magam...

    Sajnos a forgatás elmaradt aug. elején, mert túl későn került volna sor erre a jelenetre, éjjel meg ugye nem dolgozhat gyerek. Remélem aug. végén összejön, mert már nagyon várom.

    Holnap meggyek vizsgázni forgalomból, drukkoljatok!!!!!! Aztán este a tesómmal és a 2 gyerekével lemegyünk vidékre szombatig, aug. 20. körül meg Horvátországba készülünk, de sajnos nincs még szállásunk :( Így én nem nagyon szeretnék elindulni, bár a tesómék nagyon bíztatnak, hogy ők 2 éve így voltak, és simán találtak kint. Pont Rab szigetre mennénk, Loparba, mert ott homokos lassan mélyülő a tenger. Mire visszajövünk, már kezdődik is az ovi. Úgy elrepült ez a nyár, hogy csak na. Egy csomó mindent terveztem Dórival, de az úszástanfolyamon és az állatkerten kívül semmi sem valósult meg belőle... Jó, azért nem volt rossz, de pl strandra 1X sem mentünk. 

    Szetty kérdezte még nagyon rég, hogy hova járunk Marcival dokihoz: 3hónapja a Heim Pál-ba,  előtte a Bethesdába voltunk többször, de kiakadtam, mert még egy nyomorék vérvételt sem csináltak neki (kivéve a rutin labort, mikor befeküdtünk), amiből legalább a tejallergiát és az immunt megnézték volna... 3 hónapja kapja a Flixotide-ot, de ettől függetlenül is kb 2 hétig egészséges csak, aztán valamit összeszed, és már kezdődik az ugatós köhögés, doki meghallgatja, és kezdjük adni a Ventolint, mert sípol, megnyúlik a kilégzése, stb. Most legalább már azt tudjuk, hogy a tejre nem allergiás, így végre elkezdhettem neki joghurtot adni, aztán majd sajtot, stb... Nagyon nehéz volt így etetni, hogy csak gyümölcs, zöldséget és husit kaphat...

    Múlt héten voltunk a dunaparton, mert megkértem Szivit (tudjátok, Szonja anyukája), hogy csináljon képeket a gyerekekről, hát, tegnap kaptam meg a képeket, de szóhoz sem jutottam, annyira szépek!!!! Ajánlom mindenkinek, de komolyan!!!!! Majd megpróbálok feltenni néhányat, bár apa előtt még titok az egész, mer a szülinapjára akarok előhívatni párat.

    Bocsi az önzésért, egy csomó mindenkinek szerettem volna írni még, de sajnos mennem kell, mert ma is megyek még vezetni egy kicsit...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 11. 07:3727232.

    nah végre kész lett a drágaságunk,mindig van valami esemény nálunk.extra kiadásnak sem volt rossz, pláne, hogy Nóri tankönyvei is ebben a hónapban lesznek, bár közöltem a libámmal, hogy a gazdasági válság sajna minket is elért ezért nem leszúj hátizsák, új edző tesire, jó lesz a tavalyi ki kell mosni.bevallom töredelmesen, hogy a cafetériámból szoktam kérni iskoláztatási támogatást és az erre szokott menni, most megkaptam és elherdáltam annyira régen vettem könyveket, na most pótoltam...

    Macska:hát a munkaidős tényleg húzós, de ha megoldható.Vince a tanítás így tök jól összejön, nem is tudtam, hogy matekot tanítasz.

    én kötetlenben vagyok, hóvége húzósabb, akkor többet vagyok távol. a betegségeket nekünk kell megoldani, hisz nincs senki, vagyis lenne az anyós, de ő még sose kérdezte meg kell-e valamiben segíteni a gyerekkel kapcsolatbanígy elmegyek táppénzre, de Zoli is bevállalja, ha itthon van szabin vagy csuszón.

    Bonca merre van?olyan régen jelentkezett....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 10. 22:4527231.

    Sziasztok!

    Macska, nem semmi, h a férjed tudja vállalni  Gerit! És minden nap? Meg a nagyszülők! Nekem is arany életem lenne,anyuék mostmár mind a ketten nyugdíjasok, szóval 3 félnap simán beválllalnák Dénest, de 200 km-re laknak. Így is rengeteget jönnek segíteni, de kell keresnem valami másfajta segítséget is, nem lehet őket ugráltatni folyton. Megígérték, h mindenben segítenek és ez nagyon megnyugtat,a férjem reggel 7kor elindul és 7 körül ér haza, meg is mondta előre, h rá ne is számítsak. Amit én megértek, hiszen ha az ő fizetése nem lenne éhen hallnánk és most senkinek sem biztos az állása, de így nem lesz könnyű. mondjuk néha talán el tud jönni 5 körül de ez a maximum. jó lenne valami baby-sitter-féleség, csak azt sem tudom hogy kezdjek hozzá a kereséshez, így nehéz találni, mivel a babysitterek is szivesebben mennek olyan helyre, ahol minden nap menni kell, nem így bizonytalanul, de ha sokat lesznek betegek valamit ki kell találni. 2 gyereknél ez még húzósabb, mert mire az eyik jól lenne majd kezdi a másik és D úgy látom a "gyengébb láncszem" lesz, ráadásul csak 2 éves, biztosan gyengébb még a szervezete. de előre ezen kár parázni.

    Mondjuk ma kicsit felidegesítettem magam, mert kerestek a bölcsiből, h miért nem megyünk, úgy tudták, h aug elején kezdünk. Én meg mondtam, h úgy lett megbeszélve, h 24én, fel is írta a nő(azt mondta) de ezek szerint csak elkeverte a papírt...szóval még el sem kezdtünk járni már bemutatkoztunk...remélem azért szeretni fognak minket, de ez csak egy év lesz, remélem eltelik hamar és az oviban már együtt lesznek, sokkal könnyebb lesz mindenkinek(remélem).

    Anylasz én másfél hónapot voltam kocsi nélkül, ahol mi lakunk(lakópark) még bolt sincs, így 2 helyre mehettünk:játszótér vagy szelektív kuka. sőt 3 hétig betegek voltak, na akkor meg sehove se mehettünk, bár a gyerekeket lehet nem zavarta, Vincének mindig "rimánkodni" kell, h induljunk. Épp ma olvastam a Nők Lapjába, h ez a természetes, amit én is megértek, nekik a játék a legfontosabb, de elég ideges vagyok, amikor kergetem őket ők meg visongva szaladgálnak szanaszát, tiszta mocskosan és indulni kellene...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. augusztus 10. 15:4027230.

    Sziasztok!

    Viki köszöni a szülinapi kívánságokat! A tortát meg tényleg én sütöttem, tök egyszerű volt, bár a pillecukor bevonattal kicsit megszenvedtem. A cukrászdákkal mostanában sok negatív élményünk volt, bár felmerült bennem, hogy tortát rendeljünk Vikinek, de a férjem leszavazta, azt mondta a házi finomabb.

    Vince, én teljes munkaidőben fogok dolgozni. Hétfő, kedd, szerda 8-16.30., csütörtökön 8-17.30., pénteken 8-15-ig. A te munkaidőd álomszerűen hangzik!!! Gergőre a férjem fog vigyázni, ameddig nem kell dolgozni mennie, kb. délig tuti. Aztán átviszi apumhoz, anyu megy a Vikiért fél négy után, aztán ketten lesznek a két gyerekkel. Mondjuk azt nem tudom elképzelni sem, hogy ha a férjem új embereket képez ki és egész nap ő sem lesz itthon. Konkrétan az első három munkahetemen Győr környékén lesz, csak hétvégére jön haza .

    Anylasz, hajrá kocsi!! De lennék Nóri helyében.....

    Vince, ügyes vagy az eladásokkal! Én a Fisher Price játékokat, járókát, mellszívót, babaülést adtam el eddig, ismerősöknek. A ruhák még megvannak, most éppen kölcsönben két unokahuginál.... Nem akarok több gyereket szülni. Arra figyeljetek, hogy adóköteles jövedelemnek minősül ez is, az APEH már volt, hogy rászállt a netes értékesítőkre.

    Vince, én nem mertem volna lecsúszni a bobpályán, már a tűzoltók rúdját is rossz volt nézni. Sógoromék Rab szigeten voltak nászúton, Loparban, az is gyönyörű volt. Bár hat helyett 14 óra alatt értek oda, frankó lett volna két gyerekkel órákat várni a kompra, a dugóban ülni....

    Ruhát nálunk sem tekintik ajándéknak, az összes ajándék közül a két új Anna, Peti könyv viszi a prímet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 10. 14:4627229.

    Sziasztok!

    a szülinaposokat isten éltesse!

    Viki nagyon szép kiscsaj továbbra is, Liv blogját szoktam olvasni és Nóri is nagyon szép csajszi.

    itthon vagyok szabin, igaz kicsit bezárva, mert a kocsi ma(talán...már leirni sem szabadna)kész lesz.alapjárati motorunk szállt el.kocsi nélkül meg kissé nehézkes az élet.a bevásárlást is elodáztam, így csak kiscekkerrel megyek le a helyi kisbolta.szombaton voltunk a Balcsin, igaz vonattal, de élvezte Márkó.jól lesült, ma már szép barna a szine.

    Macska a torta nagyon tuti.én nem tudok ilyeneket, nálunk anyu volt a sütőmester, ő sütött rengeteget, én neki se látok.

    én is mindent eladtam Márkóról, nincs értelme tartogatnom, hiszen úgy sem szülök többet.a ruha sezrintem se ajándék.Nóri már inkább kezeli annak, ha egy-egy drágább holmit kap.most épp a Balatononsütteti a hasát a kisasszony még 3 napig.a fiúval ment.szállást intéztem nekik.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 10. 13:0027228.

    Sziasztok!

     

    Vince: Szép helyeken jártatok. Nem semmi, hogy 12 napon belül van mind a négyőtök szülinapja. (Ezt nagyon szépen megfogalmaztam:)) Előre is isten éltessen mindenkit. 

     

    Ajándék: Ruhavásárlással én is úgy vagyok, hogy az nem ajándék a kicsinek, a játékot meg már nem tudom hova rakni, talán érdemes már nekik is élményt ajándékozni.Vidámpark, krándulás, stb, ami érdekli. Persze a könyv, az nagyon jó, kis helyen elfér, és szereti. Őszintén szólva, én nem voltam ekkora könyvmoly, mint a kisfiam, igazándiból, én alsós koromra kaptam rá az olvasásra. Nem volt ennyi gyerekkönyvünk. De, ha megkérdezem mit kér, akkor a könyvet mindig mondja.

     

    Ja, Vince még azt akartam, hogy nagyon ügyes vagy, hogy mindent eladtál. Én még nem válok azért meg a bébicuccoktól, még ki tudja. Már gondoltam, hogy én is vaterázok, de olyan bonyolultnak tűnik, nem kezdtem bele, nagyon időigényesnek tűnik. Milyen néven hirdetsz? Megnéznélek.

     

    Macska: Ezt a tortát csak nem te csináltad? Mert akkor rögtön dobok egy hátast!!!

    előzmény:
    vince1 (27227)
    2009-08-09  20:54
  25. 2009. augusztus 9. 20:5427227.

    Amúgy ma jöttünk meg Sátoraljaújhelyről, 3 napot voltunk ott és nagyon nagyon jó volt.Megnyílt í bobpálya, Déneske nem csúszhatott, hát Vinyó eléggé félt, az apukájával csúszott, többet nem is ment. Mi a férjemmel lementünk ketten együtt fék nélkül, hát elég dúrva volt...kb 40el száguld fék nélkül. Felér egy extrém sporttal:-))Voltunk megmászni a fűzéri várat, vinyó annyira ügyes egész úton egyedül ment, sőt ma a Kálváriára is, azért nem kis túrák. Ebben az évben már 4 várban voltunk, és V imádja(szerintem jobban szereti a tengernél is).

    Ja, Macska, Horvát o-ban Vir szigetén voltunk, ami Zadar mellett van, rengeteget jöttünk-mentünk, KRKA Nemzeti Park, Paklenica NP,hegyet másztunk, voltunk Pag szigetén, Zadarba, stb, sajna keveset fürödtünk, csak este 4 után, a férjem nem szeret a napon feküdni, meg féltette a fiúkat, ha rajtam múlt volna egész nap a parton fekszem:-)persze imádtam a kirándulásokat is, de én nagyon szeretem a tengert.

    Képzeljétek eladtam a teszveszen a Peg Perego babakocsit, 25 ezerért. este 11kor raktam fel és másnap reggel már el volt adva...

    A mosógépet meghirdettem 1ft-ért és 15500-ért ment el!!!A férjem azt mondta, h 3000 ft -nál többet nem fognak adni érte:-) Mondjuk elég szar már, de gondolom aki ilyet vesz csak tudja mivel számolhat...Nem?

    Macska, mennyi ajándék, nem semmi! Nekem Déneskének nincs ötletem, annyi játékuk van, semmi értelme venni, ruhát meg máskor is megveszem, most jó sokat kell majd a bölcsi miatt, dehát az egy 2 évesnek nem ajándék...Neki amúgy süni-tortát fogok csinálni(Anna-Peti könyv:-) ),. vinyónak nem tudom mit kellene mert én sütni nem igazán tudok tortát , díszíteni meg főleg nem...

    Bonca!Hol vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top