Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 augusztusi babavárók

Mozso2
Létrehozva: 2004. december 4. 15:38
Sziasztok!

Számításaim szerint augusztusi babaváro vagyok:-)))))

Sziasztok
Mozso
  1. 2009. augusztus 9. 20:4427226.

    Sziasztok!

    Először is macska, VIKINEK NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!!!!!!Gyönyörű islány! Gondolom rosszul írtad és a tortát rendelted:-) El sem hiszem, h valaki ennyire gyönyörű tortát ud sütni!!!Nagyon ügyes vagy. gondolom Zsófi is majd valami ilyesmivel fog előrukkolni:-)

    Nálunk jövő héten kezdődik a szülinapozás, 14-dénes, 22-vince, 24-én, 26-apa, szóval ezzel fog eltelni a következő 2 hét. bár a mi szülinapunk annyira nem is fontos...én a mosógép mellett telefont fogok kapni, az is elég ramaty állapotban van:-( és ugye most, h dolgozni fogok csak kell egy normális. Köszi Macska a sok infót, gyes-gyed. nekem nem kell lemondani a gyedet, mert 14én tölti a kettőt és akkor lejár. a gyest meg fogom pontosan érdeklődni, de anyu veszi majd fel vszleg. Örülök a munkának, hány nap, napi hány óra? És mi lesz Gerivel? Én úgy néz ki 3 napot fogok dolgozni, ami 11 óra összesen, vagyis 2 napba is beleférne, de mivel matekot tanítok jobb ha 3szor van nekik órájuk, így viszont napi 3-4 órám lesz, tehát az semmi. így marad heti 2 szabadnap, de két hetente suliba fogok járni, akkor csak egy szabadnap  lesz.olyankor nekem péntek szombat suli, vagy anyuék eljönnek majd vagy hazahozzuk a fiúkat egy pár napra(a férjem nem tudom vállal e ekkora feladatot majd, h egy szombatot velük töltsön:-) ár várom is, kiváncsi vagyok Déneske milyen lesz társaságban. Azért annyira nem lesz rossz dolguk, a leghamarabbi időpontban amikor lehet már ott is leszek értük. Vinyóért is 3ra jártam, persze volt amikor fél 4ig aludtak, mindegy mi ott álltunk déneskével. Nekem a tanítás max 2ig tart majd, úgyhogy meg tudom oldani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. augusztus 9. 14:0627225.

    Sziasztok!

     

    Macska! Isten éltesse Vikit 4. szülinapján. Emlékszem amikor 4 éve a Goldmine-ban ebédeltünk és újságolta Vica a jóhírt és mutatta Vikiről az első képet, Viki tök szép újszülött volt. Én még vígan egyben voltam. És mennyire irígykedtem és izgatott voltam. Micsoda gondtalan élet volt...

    Szép a torta. 

    Örülök,hogy összejött a munkahely, mégis közelebb van, mint Szekszárd. Melyik bankba mész? 

     

    Én is szeretettel köszöntök mindenkit aki már ünnepelte a 4. szülinapját (Liv Nórija, Kiwi ikrei, stb) .

     

    Mi szombaton megyünk nyaralni, kár, hogy már az az érzésem, hogy vége a nyárnak. Azért legközelebb egy közelebbi időpontot fogunk keresni, ilyenkor már megunom a strandolást, bár a gyerekek biztos nem. Amint megjövünk pár nap múlva megünnepeljük Zsombi szülinapját, ő 26-ai. Még nem vettem ajándékot, de nagyon várom már, hogy vásárolhassak neki. Imádom. Mozdonytortát sütök, remélem nem szúrom el. Bár nagyon nem lehet. 

     

    Vince végülis a blogodra írtál a nyaralásotokról? Mi is a címe, írd már meg mégegyszer légyszi!

    előzmény:
    macska79 (27224)
    2009-08-08  22:12
  3. 2009. augusztus 8. 22:1227224.

    Sehol senki, elbeszélgetek akkor magammal...

     

    Ma van Viki szülinapja, kérésére Hello Kitty-s (bár ő Helló Krisztinek hívja) tortá sütöttem, belseje citromkrém, szintén kérésre.

    Vikinek nagyon tetszett, finom is lett.

    Ajándékhegyek jöttek, játék számítógép, legó, barbie fürdőszoba, barbie, baba kiságy, gyurmakészlet, játék habverőgép stb. Pedig csak a nagyszülők és mi adtuk át az ajándékainkat......

    Rakok képet is.

    Arra emlékszem, hogy Kiwi ikrei júliusiak, úgyhogy nekik utólag boldog születésnapot!!!
    Valamint Liv Nórijának is boldog születésnapot!!! Liv, jól áll a fekete haj!

    Vince, gyes téma: gyest a gyerek két éves korától három éves koráig igénybe veheted, ha szabin vagy, akkor is, ha dolgozol akkor is. A gyedet nem kell lemondani, nekem is addig számolták csak ki a gyedet. A gyest munkahely már nem intézheti, a MÁK-nál kell intézni, vagy az ügyfélkapun (email, posta). Nagyszülő is igényelheti, de neki más nyomtatványa van, mint a szülőknek. Arra figyelj, hogy annak érdemesebb igénybe venni, aki kevesebbet keres, mert ha táppénzre mész, addig amíg nincs meg a 180 nap biztosított időd, csak a mininálbér után kapod a táppénzt, nem a saját bér után. Valamint az is számít, hogy összevonandó jövedelem a bérrel a gyes, így adózásnál is bejátszik....

    Szept. elsejétől én is dolgozom, sikerült munkát találnom. Pakson egy bankban leszek pénzügyi tanácsadó. Megpróbáljuk megoldani Geri felügyeletét bölcsi nélkül, remélem sikerül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. augusztus 3. 11:1627223.

    Sziasztok!

     

    Orsi, még egyszer köszönjük a vendéglátást!

    Nagyon élvezték a gyerekek, bár Viki hisztis volt, mert két és fél órás alvás után felkeltettük.... Érdekes volt a tűzoltóság, a rúdon én tuti nem mernék lecsúszni! A habpartyt is élvezték. Utána fagyiztunk, meg a Duna-parton nézelődtünk (volna, de nagyon sok volt a szúnyog).

    Vince, jók a képek, hol is voltatok pontosan Horvátországon belül?

    előzmény:
    orsov2 (27213)
    2009-08-02  15:18
  5. 2009. augusztus 2. 23:3027222.
    Van amit kétszer is felraktam, bocs, csak bénáztam....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 2. 23:1327221.
    utolsók
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 2. 23:0527220.
    És még:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 2. 23:0327219.
    még kép:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 2. 23:0127218.
    Rakok fel képeket, annyira nem túl jók, de remélem legalább a gyerekek látszanak:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 2. 18:1427217.

    A fényképek nagyon jók, nem szeretnék senkit kihagyni!!!

    Sajnálom a tűzoltó látogatást, biztosan nagyon jó lehetett. Jövőre megyünk remélem(inkább tavasszal kellene a nyár annyira sűrű...)Szerintem a 2 gyerek nagyon élvezte volna na én meg még jobban!!!

    Zsófi, ne aggódj Dóri miatt, tényleg hol ilyenek hol olyanok. Én is sokszor panaszkodom vinyóra, de tudom neki ez a hibája másnak meg más, mindig meg is bánom, ha leírom..Néha én is azt érzem, h ez már klínikai eset, amit csinál. Érdekes amikor 4en körülugráljuk sokkal hisztisebb, amikor csak én vagyok teljesen normális. Nálunk is van nyávogás, vita, a kocsiban hazafelé még össze is verekedtek, h ki hova teszi a lábát, D egyből üvölt, ez megy egész nap. én sem szoktam sokszor beleszólni, bár D egyből jön panaszkodni bármi van.,V sokszor elveszi a kicsi játékát csak azért, h üvöltsön, de mostmár kezdenek együtt is játszani, bár inkább egymás mellett. Szerintem most megint nehéz időszak vár rám, h déde is hisztizik, de melyik korszak könnyű????Tudom, ha egyedül lennének teljesen más lenne a helyzet, nem lenne min hisztizni ennyit,

    a forgatásról híreket írjál nagyon érdekel!!!!!

    Gamon, sok sikert a szoktatáshoz!!!Szerintem 4 évesen már nem lesz gond, bár biztosan nem fog örülni Tomika a változásnak. Az úszás elég vicces ahogy leírtad:-)

    Szülinap: Rakjatok képeket a tortákról, ajándékokról! Mi vidámparki látogatást igértünk Vnek, épp a szülinapja szombatra esik. Meg játszótér készül a kertben, a fa már megvan, úgyhogy én venni nem fogok nekik semmit,(bár mindig ezt mondom, aztán csak csurran-cseppen valami) anyuéktól talán gitárt kap az a vágya.

    az én szülinapomra mosógép lesz, ma teljesen tönkrement, folyik, dübörög és ma kiszakított pár ruhát, köztük egy új zöld traktoros felsőt vinyónak, nagyon sírtam, úgyhogy azzal nem akarok többet mosni

    Nekem is kellenének új ruhák, meg a gyerekeknek is, azt sem tudom a bölcsibe mik kellenek. még be fogok menni megérdeklődni, ki is akadtam, hogy lehet így elkezdeni, h be sem megyek, semmit nem tudok?

    Tényleg azt a kis könyvet a védőnő vagy a gyerekorvos adja ide???
    Ha aug 14-től szabin leszek akkor szerintetek igénybe vehetem a gyest? Vagy a kettőt nem lehet együtt? de más igényelheti helyettem, pl nyugdíjas anyu? A gyedet le kell mondani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 2. 18:0227216.

    Sziasztok!
    megjöttünk!!!!

    Szuper volt minden, annyi mesélnivalóm lenne, de lehet majd leírom egyszer a blogba, nem untatlak benneteket:-)

    Nem mondom h nagyon könnyű 2 kisgyerekkel a nyaralás, sokszor a 4 felnőtt is kevés volt...V sokat hisztizett, dehát ez nem újdonság:-) Kicsi Déde is belekerült a hiszti-korszakba, nagyon édesen tud toporzékolni, de szó szerint, meg visít mint egy kismalac. Olyan jól érezte magát volt, h 11kor még fent lebzselt...én már aludtam. Szépen eltolódott min egy órával a napirend, most 2kor alig akar délután aludni mutogat az ajtó felé és üvölt, pedig ezzel nem volt baj eddig. Dehát ott este 9 után kezdődött az élet:-) Sok szép helyen jártunk, napközben nem strandoltunk csak este.

    Az utat jól bírták, főleg elfele, az "csak " 8 óra volt. Reggel 3/4 5kor indultunk, Pesten végig fent voltak, D a pályán elaudt, Vinyó csak sokkal később de nagyon jól elvolt, egy szavuk nem volt, Vinyó megkérdezte 2 percenként mikor lesz már megint alagút?

    Vinyónak kellett pár nap, h megérezze a tenger ízét, addig nem tetszett neki, a végén már nagyon lubickolt. 

    Mondta is utolsó nap" Mama nem kellene jó sokáig meghalnunk, annyi minden van a világból, amit még nem láttunk. Horvátországban már voltam..."Legszivesebben markolóztak, meg Vinyó kövekből épített reggeltől estig, a kockái hiányoztak neki.Ő annyira nem szeretett kirándulni, nem szereti a változásokat, szivesebben volt az apartmanban vagy  a megszokott parton, dehát Ő ilyen. Kicsi Déneske imádott sétálni, motorozni, Vele sok gond nincs. 

    Majd  rakok képeket bár szomorúan látom, h nem jön át rajta a sok szépség. Úgyhogy én beleszerettem Horvát o-ba:-)))

    Vinyó abbahagyta a rongy rágást!!!Ugyanis még kétszer belázasodott kint is és anyuék szerint a mocskos rongy lehet az oka, így elvettük tőle, nem örült, de lehet benne valami, mert sokszor a földön húzta aztán a szájába...

    Bölcsi:Felvették Dédét Pestre. Kérdeztem, h nem kezdhetnénk hamarabb(én aug 17re gondoltam, csak én hülye ezt nem közöltem)

    Mondta, h hívjam vissza megbeszélik. Erre örömmel mondta, h aug 3án kezdhetünk is!!!Na én mondtam, h későbbre gondoltam(hova tegyem 3 hétig Vinyót???) A vége az lett, h aug 24én kezdünk, 9kor(na ami megint nem jó, pont akkor van az évnyitó gyűlés a suliban, majd be kell mennem a bölcsibe és beszélni velük..)

    Remélem szerencsét hoz ez a nap, a szülinapom!!!!!És vagy 10 évvel ezelőtt épp ezen a napon kezdtem el életemben először dolgozni:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 2. 15:3127215.

    Több nincs...

     

    Vince hazajöttetek? Hogy bírták a gyerekek az utat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 2. 15:2427214.
    Még pár fotó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 2. 15:1827213.

    Sziasztok!

     

    Juci! Kár, hogy nem jöttetek, de mondjuk Győrből ilyen melegben, nem csodálom. 

     

    Jó volt a tűzoltóságlátogatás. Innen csak sajna Macskáék jöttek (nekik külön hálás vagyok), de mivel szóltam bár barátnőmnek, így azért összejött egy 15-20 főnyi társaság, és ennyien pont elegen voltunk ahhoz, hogy ne kelljen semmire várni, mindent kényelmesen ki lehetett próbálni. Azzal kezdődött, hogy egy srác körbevezett minket a laktanyán, előadó, hálók, közösségi helységek (étkező, konyha), híradó, csúszda stb. Kicsit mesélt a tűzoltók életéről, munkájáról. Persze ez a 4 éveseket még nem nagyon érdekli, de a szülőknek érdekes volt. Utána lementünk a garázsba, bemutatta a kocsikat, melyik mit tud, persze felmászhattak rájuk, felpróbálhatták a sisakokat, Zsolti felemelgette őket a csúszdára-lecsúszkáltak. Utána aki akart, az mehetett egy kört a tűzoltóautókkal. Persze mindenki akart. Ezután kezdték a habot gyártani, nagyon élvezték. Volt egy kis vízpermetben ugrálás is. Úgy vettem észre tényleg jól érezték magukat, érdemes volt megszervezni. Kb 2 óra volt az egész, és úgy váltunk el, hogy jővőre újra várnak minket. Úgyhogy nincs veszve semmi.

     

    Teszek pár képet róla. Macska utólagos engedelmével. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_565581
    Torolt_felhasznalo_565581
    2009. augusztus 1. 20:1227212.

    Sziasztok, bocs, hogy nem jelentkeztem, férjem leszavazta Paksot a távolság miatt (Győrból), remélem, hogy jól sikerült.

    További szép nyarat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 31. 09:3327211.

    Úristem Gamon, először azt hittem a bátyád. De nagyon sajnálom az anyósát is, borzasztó ilyent hallani. Egyik hétről a másikra változhat meg családok élete. Nem csoda, ha az ember néha pánikba esik.

    Tesódéknál nem semmi a gyerekszám, és az, hogy 2 évente jöttek. Nekem az egyik barátnőmék 4 en vannak tesók, 4 lány, rengeteget játszottunk együtt  gyerekkoromban, és mindig nagyon irígyeltem őt, biztos ezért is szerettem volna én is 3-4 gyereket. De hát sem az anyagi helyzetünk, sem az életkorom nem engedi már ezt. :(

     

    Sajnálom, hogy nem jöttök, de ha mentek egyszer Soltra, akkor is benézhettek, Zsolti körbevezet benneteket.

     

    Orsi

    előzmény:
    gamon (27210)
    2009-07-30  20:45
  17. 2009. július 30. 20:4527210.

    Sziasztok!

     

    Orsov: Sajnos mi sem tudunk menni a tűzoltóságlátogatásra, nagyon sajnálom.

     

    Tomika volt úszótáborban, két hétig járt. Nagyon élvezte állítólag. Reggel apja vitte, én délután mentem érte. Ennek ellenére minden reggel sírt és délután amikor meglátott elkezdett üvölteni és sírni azonnal menjünk haza, ne beszélgessek senkivel. (Ugye ő még nem jár oviba) Szeptember végén kezdi majd az óvódát, nem tudom mi lesz vele. Úszni persze nem tanult meg, sőt ő nem szeret merülni sem. De azt mondta a főedző nem baj, majd később ha már tényleg úszik, akkor majd automatikusan beteszi a fejét a vízbe. De tanult egy-két dolgot:fityiszt mutatni, köpni...stb. Nekünk ez nagy szó, mert hogy még nem járt oviba, nem nagyon volt tőlünk távol. Második héten beirattuk Kingát is. Mint kiderült ez nem volt jó ötlet, hétfőn kedden egész nap sírt. Szerdán már nem vittük helyette Tomika kis barátnőjét vittük el.

     

    Nekem van egy bátyám akinek 4 lánya van. (8,6,4,2 évesek) Sógornőm anyukája sokat segített nekik. Húsvét előtt figyeltek fel rá kicsit furcsán beszél. Orvos, kórház stb. Agydaganat a diagnózis. Múlt héten volt a temetése. Rettentő borzalmas még most sem tértünk magunkhoz. 4 gyermeke van és 9 unokát hagyott maga után. 65 évesen. Sógornőmnek is hatalmas kiesés lesz. Nem sokszor találkoztam vele, mert ugye sógornőm anyukája, de nagyon kedveltem, végtelenül szerény segítőkész asszony volt.

     

     

    Nemsokára megyünk nyaralni Szlovéniába.Már Tomika is nagyon várja, minden reggel indulni akar.

     

    Üdv Mónika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_547028
    Torolt_felhasznalo_547028
    2009. július 30. 19:2427209.

    Sziasztok!

    Zsófi nagyon szépek a gyerekek! A verés nálunk is ment/megy ezerrel, de egyre jobb. Mikor Marcika 1,5 éves volt, akkor kezdtek el egymással játszani,most meg már kézen fogva szaladoznak, puszilgatják egymást, nagyon édesek együtt. Azért Levente még néha fejbevágja, vagy bántja, Marcika meg visszaharap. Nehéz igazságot tenni közöttük, de azért még mindig inkább Levente kezdi a verekedést.

    Marcival én is mindig pulmonológushoz járok. Ti hova jártok? Én otthagytam a Madarászt, most a Bethesdába járunk. Marci más szer után 1 hónapja kapja a Flixotidot, de most is beteg már egy hete. El vagyok én is keseredve miatta, ma már antibiotikumot is kapott, pedig a mi dokinénink nagyon nehezen ír fel.

    Vince: megjöttetek? Hogy éreztétek magatokat a nyaraláson?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 30. 09:4327208.

    Na, még azt akartam, hogy Zsófi a gyerekek gyönyörűek. Arik a képek. És a másik, hogy Zsombi is akkor őrül meg, ha apja is én is jelen vagyunk. Amíg csak egyikünk van mellette, addig tök norm, de amint mindketten, akkor már miniden hülyeséget kitalál.

     

    Szombaton a csekély érdeklődésre való tekintettel a tűzoltóság látogatást kiterjesztettem a baráti körünkre, (ha már ott várnak minket) és az időpontot áttettem 4 órára, mert ez mindenkinek jobb. Akit még érdekel a dolog, az jöjjön. Tűzoltóság Paks, du 4 óra. A tűzoltóság a 6-os főút mellett van a város szélén, aki Pest felől jön, annak a másik szélén, tehát menjen végig a 6-oson Paks előtt és az Aldi után kanyarodjon be jobbra a városba, ott rögtön balra, az az út a laktanya elé visz. Akinek kell priviben megadom a számomat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 29. 14:2927207.

    Sziasztok!

     

    Zsófi: Egy csomó  mindennel kapcsolatban akartam reagálni a hsz-dra, de a felét tuti elfelejtem. 

    Szóval: Tesóverés. Nálunk is van, bár már sokat szelídült, és az a helyzet, hogy én azt csinálom, hogy amíg Nata nem nagyon sivalkodik, addig szemet hunyok felette, mert szemmel láthatóan őt nem nagyon zavarja, sőt emellett imádja a báttyát. Én azt vallom, hogy minnél nagyobb ügyet csinálunk ebből, annál jobban elmélyül a dolog. Egyébként Zsombi is nagy ravasz, mert arra általában figyel, hogy Natának ne fájjon. Szóval nem Natának szól a dolog, hanem nekünk. 

    Írtad, hogy mostanában nehéz Dórival. Nekünk is vannak rossz periódusok, meg olyan is amikor olyan, mint egy kis angyal jópár napon át. Gondolom ez így van rendjén.

    Este nálunk csak azért nincs gond, mert ott maradok mellettük, amíg el nem alszanak, de hálisten ez a mese után, csak kb 5 perc, főleg, ha nem volt délutáni alvása Zsombinak. De nagyon sok helyről hallom, hogy ezzel küszködnek.

    Másik: Úszás: Zsolti kétszer ment ki Zsombival délután a strandra, (mert én általában délelőtt járok ki velük)  és 2 alkalom alatt, olyan ügyes lett, hogy csak lestem. Karúszóval átússza a medencét ami kb 5 méter, és anélkül is kb 2 métert víz alatt, ameddig tud egy légvétellel. Állandóan merül, ugrál, élvezi.

     

     

    előzmény:
    Zsófi78 (27205)
    2009-07-28  21:25
  21. 2009. július 28. 21:5527206.

    Még a kérdések:

     

    Orsov: Dóri valószínűleg rollert kap, azt már régóta szeretne, anyukám Alma e. CD-t vesz neki, esetleg még az ikeás fa kisvonathoz valami kiegészítőt (csak még ki kell deríteni, hogy a Tescos vonattal kombinálható-e. Ott nagyon jókat láttam) Anyósomtól nem tudom, mit kap.

     

    Vince: Én nem tanítottam Dórinak verseket, inkább a már megtanultakat kérdezem tőle, hogy ne felejtse el. Én úgy vagyok vele, mint Orsov: ha kéri, igyekszem vele játszani, de nem mondom neki, hogy most leülünk, és játszunk. Nálunk ált. a fél nap elmegy a vásárlással, főzéssel, mosással, pakolással, a másik fél nap pedig lemegyünk, vagy játszunk. Mostanában rengeteg elintézni való dolgom is van (pl apeh, most útlevelet és EU kártyát akarunk csináltatni nekik) még mindig tanulok vezetni, dokihoz kell menni receptért, azátn a védőnőhöz az 1 éves vizsgálatra, aztán a pulmonológiára, meg ilyenek... A jövő héten minden napra van valami "dolog", ahova ráadásul időre megyünk.

     

    Már nem tudom ki kérdezte, hogy otthon "tanulunk"-e: hát, az előzőekből is látszik hogy nem, de szerintem nem is nagyon kell.   Mondjuk próbálom néha az évszakokat meg a hónapokat tanítgatni neki, meg  a hétköznapi dolgokat: nézzük a piacon melyik zöldség micsoda, hol hogyan lehet közlekedni, mire kell vigyázni, óvni kell a növényeket (nem tépkedjük), szoktunk olyant játszani, hogy mondok valamit, ő meg megmondja az ellentétét. Ezek teljesen hétköznapi dolgok, és úgy "jönnek", nem tudatos tanítások.

    Valamelyik nap meglátta a polcán, hogy van egy régi "feladatos" füzet, ami a számolást tanítja, akkor ő kérte, hogy vegyük le, így apával csináltak belőle feladatokat. Szavakat már simán olvas, én meg rém büszke vagyok, amikor nyilvános helyen teszi

     

     

    Ja, és voltunk úszótanfolyamon! 2 hetes, intenzív tanfolyam, de én már az hittem belerokkanok. Én valahogy úgy képzeltem, hogy odamegyünk, "beadom", Marcival sétálunk, és mire vége, visszamegyünk. Na, ebből az lett, hogy odamentünk, zárt usziban volt az oktatás, nem tudtunk kijönni, mert szigorú beengedőrendszer volt, így szegény Marcival kínszenvedés volt az egész 35 fok, iszonyú páratartalom, letenni nem tudtam őt, mert annyira nem volt nagy a tisztaság... Így tehát soha többet! Amúgy nagyon ügyes volt Dóri, igazából ez még csak a vízhez szoktatás volt, az úszás alapjait tanulták, meg hogy le merjenek bukni a víz alá.  Sokszor közölte az oktató sráccal, hogy neki nem kell segíteni, ő már ezt egyedül is tudja

    Majd ősztől keresek valami tanfolyamot, ami nem ilyen intenzív.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 28. 21:2527205.

    Sziasztok!

     

     

    Orsov, mi sajnos nem tudunk menni a tűzoltóságra, mert szülinapi buli lesz. Nagyon sajnálom, biztos nagy élmény lesz a gyerekeknek.

     

    Elég régen írtam, de -mint mindig- semmire sincs időm :(

    Nagyon sajnálom, hogy mindenkinél ennyi rossz történt! Nálunk szerencsére most épp a hullámvölgy tetején vagyunk, már várom is, hogy meddig...

     

    Voltam Norvégiában 1 hétig, család nélkül. Hát, már a reptéren bőgtem, mikor mentünk, nagyon-nagyon hiányoztak, de azért be kell vallanom, hogy néha teljesen ki tudtam kapcsolni, és jól éreztem magam...

    Csodálatos helyeken voltunk, láttunk fjordokat, gleccsereket, havat :)

     

    A gyerekek elég jól viselték, D. 1 napig nem szállt le rólam, a reptérről hazafelé 1 órán keresztül mondogatta, hogy mennyire hiányoztam, meg hogy mennyire szeret, stb. Marci nem is foglalkozott velem, pocsék érzés volt, lemászott rólam, és ment apához... Szerencsére másnap már olyan volt minden, mint régen.

     

    A gyerkőcök jól vannak, Marci jövő héten 1 éves. Hihetetlen, még csak most volt alig nagyobb a távirányítónknál...  Kaptunk időpontot a pulmonologiára is, kíváncsi vagyok tudnak-e valamit mondani. 3 hónapja voltunk, azóta folyamatosan Flixotide spray-t kap reggel és este, de így is kb 2 hétig egészséges, aztán már kezdődik elölről a betegeskedés :( A kajákkal is vigyázok, nem kap tejterméket, tojást, így elég nehéz neki változatosan főzni. Néha jó lenne már, ha azt ehetné amit mi.

    Nagyon kis érzékeny, Dóri teljesen más volt. Biztos számít, hogy 1 hónappal elöbb jött, de annyira nyuszi, hogy az nem is igaz! Félt a víztől (kb a nyaralás 3 napján lehetett letenni a pár centis vízbe, előtte üvöltött), ugyanez a csúszdán, ma a játszón leraktam a homokba, mintha tűpárnára tettem volna, olyan kétségbeesetten sírt, és kapaszkodott belém (Nem volt forró, árnyékban voltunk). Szóval nagyon édi, de remélem ha nagyobb lesz, akkor kicsit bátrabb lesz... 

     

    Dóri már kész nagylány,  jövő héten megyünk a filmforgatásra, már nagyon várom!

    Sajnos 3 napja nem bírok vele, már teljesen kivagyok. A legrosszabb, hogy bántja Marcit, és elvesz tőle mindent amivel épp játszik. Annyira tehetetlennek érzem magam :(( Pl ma a délutáni alvás után D. ült a fotelban, Marci meg száguldott hozzá, vigyorgott rá, felállt, és megfogta a lábát, erre Dóri elkezdett rugdosódni.  (Nem szorította, nem nyálazta) Miért???????? Olyan szeretettel néz rá ez a kis tökös, ő meg gonoszkodik.Hogyan lehet ennek véget vetni?

    A másik gond megint az alvás. Újra elkezdte, hogy este nem akar aludni, 1,5-2 órán keresztül csinálja a cirkuszt, 17X kijön valami kitalált dologgal. Amikor lefektetjük, még nincs is teljesen sötét, tehát az nem lehet baj, hogy fél a sötétben.  Ma a férjem későn jön, csak én vagyok velük itthon, érdekes, de 1X sem jött ki... 

    Azt nem hiszem, hogy nem álmos... Elegem van, hogy egyszerűen nem tudok a férjemmel 3 szót beszélni, egy filmet megnézni, mert 5 percenként vagy átjön D. vagy nekünk kell bemenni hozzá :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. július 27. 15:5027204.
    Remélem megjavítják addigra a kocsit, és el tudtok jönni. Még tudnék pár embert hívni innen Paksról is, mert gyanítom, hogy 3-4 gyerekért nem indítják be a habot. De még ezzel várom kb csütörtökig, addig csak jelentkezik Gabi, GeLe és Gamon és stb-ek is.
    előzmény:
    anylasz (27203)
    2009-07-27  15:45
  24. 2009. július 27. 15:4527203.

    sziasztok!

     

    nem mertem még visszajelezni 1-vel kapcsolatban, mert egyenlőre nem kész még a kocsink.Múlt héten betojt, egyenlőre nem használhatjuk, a szerelő meg csak ma estére vállalta egyenlőre megnézni. az alapjárattal van valami gáz.

    nekünk is elromlós időszakunk van.betojt a kocsi először, vasárnap az egyik szgép és most a mosógépem.ezen nem is aggódok, hisz anyué üzemképes és azt használom, szgépből is van még 1, de kocsink az 1 van :(

    mi jól vagyunk.4-től vagyok szabin egész augusztusban.Márkó már itthon van szabin, most Zoli van vele szabin.az arcom kezd rendbejönni, talán jó lesz a gyógyszer, amit a doki irt.

     

    előzmény:
    orsov2 (27199)
    2009-07-27  13:57
  25. 2009. július 27. 14:4227202.
    Ja, és a tűzoltós duplonak tutira örülne, egyszer már majdnem megvettük neki.
    előzmény:
    macska79 (27200)
    2009-07-27  14:12
9 10 11 12 13

Címlap

top