Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi smink

kószáló
Létrehozva: 2004. december 2. 20:48
Sziasztok!
Nagyon érdekelne, hogy ki mennyire sminkeli magát egy átlag munkanapon?
És mivel? Váltogatjátok? Vagy mindennap a jólbevált szinek?
Mit vár el a munkahely? Hallottam olyanról, ahol a szolid smink szinte kötelező. Nálatok ez hogy van?
  1. 2004. december 2. 23:1276.
    Jó éjt.
    Nyugi valamelyik állás tuti be fog jönni, szerintem senkit se vettek azonnal föl sehova, én is megjártam jó sok interjút mire jutottam valamire.
    előzmény:
    kószáló (75)
     
  2. 2004. december 2. 23:0875.
    Najó, lefekszem, köszönöm a léleköntögetést, majd elmesélem, mi volt az interjún kedden. (Ha meglesz még ez a topic)
    Vagy ha láttok kedden egy "rohadt állásinterjúk" tpc-ot, akkor tudjátok, ki inditotta. . .
    előzmény:
    gwen9 (73)
     
  3. 2004. december 2. 23:0874.
    Hát, akkor Neked szerencséd volt. Én alig győztem hazarohanni és lemosni a cucot, amit rámkentek!:-(
    előzmény:
    inmélius (52)
     
  4. 2004. december 2. 23:0473.
    Na, azért ne ess túlzásokba.
    Mindig meg kell találni az arányokat, akkor én kicsit elvetettem, az még az első interjúk valamelyike volt.
    Különben lehet hülyeség, de az se mindegy, hogy pasik vagy nők interjúztatnak-e, vagy vegyes-e.
    előzmény:
    kószáló (72)
     
  5. 2004. december 2. 22:5672.
    Na tessék! Soha többé nem akarok állásinterjúra menni!
    Elmegyek a Mcdonaldsba dolgozni!!! Én leszek a hónap dolgozója!
    előzmény:
    gwen9 (71)
     
  6. 2004. december 2. 22:5371.
    Hát az , nem kellemes, ha te talpig kosztümben, azok meg farmerben ülnek ott. Voltam én is így munkamegbeszélésen, hogy a csaj velem szemben pulcsi-farmer összeállításban, iszonyat slamposan, én meg kiöltözve, nem volt túl jó élmény. . . nem is kaptam meg az állást(
    előzmény:
    kószáló (69)
     
  7. 2004. december 2. 22:4370.
    Fú, szörnyű lehetett, de jó, hogy utána vetted csak észre, képzeld el, hogy interjú közben veszed észre, és akkor annyi az egésznek. Már csak arra koncentráltál volna, hogy most mit is csinálj a blúzzal.
    előzmény:
    z-s-u (61)
     
  8. 2004. december 2. 22:4069.
    Igazad lehet. Valószinűleg egyszerűen nem szoktam még hozzá ezekhez a helyzetekhez. Ráadásul nem a versenyszférában lobbizok, úgyhogy általában farmeros-pólós alakok ülnek az asztal túloldalán. . .
    előzmény:
    gwen9 (68)
     
  9. 2004. december 2. 22:3768.
    Igen, de első alkalommal fontos. Azért kevés helyen kell úgy kiöltözni, ahogy munkainterjúra megyünk. Én se vagyok oda túlzottan a kosztüm dologért, de ha muszáj akkor muszáj.
    előzmény:
    kószáló (67)
     
  10. 2004. december 2. 22:3467.
    Megpróbálom. Csak persze olyan fura, hiszen a munkakörben persze közel sem kell ennyire kiöltözni. . .
    előzmény:
    gwen9 (65)
     
  11. 2004. december 2. 22:3266.
    Egyébként most mivel foglalkozol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. december 2. 22:3265.
    Szerintem jobb, ha klasszikusabb blézer-szoknya együttesbe mész, és kicsit konzervatívabb stílusban, első alkalommal, azzal tuti idősebbnek nézel ki.
    előzmény:
    kószáló (60)
     
  13. 2004. december 2. 22:3064.
    ne is mond, ezt én is titkolom. Most mondtam csak el elöszőr, erre jó a fórum :)
    előzmény:
    kószáló (63)
     
  14. 2004. december 2. 22:2963.
    :)))))))
    Asszem inditok egy olyan supporting topicot is, ahol mindenki mesél nekem a balul sikerült interjúiról. Máris jobban érzem magam.
    Az én ismerőseim csak azt az egy interjút szokták nekem elmesélni, amin aztán fel is vették.
    előzmény:
    z-s-u (61)
     
  15. 2004. december 2. 22:2762.
    azt kifelejtettem, hogy tél volt, ezért volt még a melltartón kívül egy pamút triumph kis csipkés trikó. Szóval azért mindent nem lehetett látni :)
    előzmény:
    z-s-u (61)
     
  16. 2004. december 2. 22:2661.
    csak hogy vígasztaltódj: én egyszer úgy mentem interjúra, hogy otthon annyira rohantam, hogy csak minden második gombot gomboltam be a szép kis blúzomon, rá a pulcsit. Egész nap pulcsiban voltam a munkahelyen, hogy ne vegyék észre, hogy ki vagyok rittyenve. Gondolom sejted a folytatást, az interjú után vettem észre, hogy a blúzomon végig a beszélgetés alatt csak minden második gomb volt begombolva. Azt hittem elájulok! Még jó hogy két 40-es csajszi volt csak ott.
    előzmény:
    kószáló (59)
     
  17. 2004. december 2. 22:2460.
    Nem, vagyis nem abban a klasszikusban, hanem egy fiatalos-fajta nadrágkosztümben.
    előzmény:
    z-s-u (58)
     
  18. 2004. december 2. 22:2359.
    Jaj, ne is mondd! Ma is jelentkeztem egy állásra, és képzeld, kifelejtettem az egyik legfontosabb végzettségemet. (Vagyis, hogy az egyetemen arra specializálódtam, amit ők akartak tőlem!)
    Hogy lehet valaki ilyen pancser??? Ilyenkor igazán megnyilhatna ilyenkor a föld. . .
    előzmény:
    z-s-u (55)
     
  19. 2004. december 2. 22:2258.
    ne csináld, hogy az eddigi interjúkon nem kosztümben voltál?
    előzmény:
    kószáló (56)
     
  20. 2004. december 2. 22:2257.
    Hajaj:)) sajnálom. A kozmetikumaimat én választom. Ennyiért. MAgam se keresek rosszul, hát évente megengedek magamnak ilyesmit, többször is. Inkább kevesebbet többért. És nem akarlak megbántani, ne haragudj. Kigazdálkodom és megveszem.
    előzmény:
    z-s-u (51)
     
  21. 2004. december 2. 22:2056.
    Hopp, a kosztüm jó ötletnek tűnik. . .
    előzmény:
    gwen9 (53)
     
  22. 2004. december 2. 22:2055.
    amikor a fősuli után nekivágtam állást keresni, voltam vagy 20-30 helyen, alig hívtak vissza valahová. Most már sokkal magabiztosabb a fellépésem, sokkal jobban komunikálok stb. Most persze már nem is kell munkát keresnem. Ez természetes, hogy a fiatal csajszikhoz nem állnak olyan komolyan a munkaadók. Ne aggódj, a 20-ik interjú után olyan magabiztos leszel, hogy te fogod tanítgatni a barátnőidet, hogyan készüljenek fel az ilyenre.
    előzmény:
    kószáló (49)
     
  23. 2004. december 2. 22:1954.
    Hát, én pl. alapozóért egy profi sminkboltba járok, ahol 700 Ft egy alapozó-utántöltő, és annyira rendesek, fél órát próbálgatták az arcomon, melyik a legjobb, ki az utcára, be az utcáról. . .
    előzmény:
    z-s-u (51)
     
  24. 2004. december 2. 22:1853.
    A sötét haj is öregít, vagyis inkább a fekete, de az keveseknek áll jól, meg keményíti is az arcot. Vagy kosztüm ilyesmi, az is rádob pár évet a korodra.
    előzmény:
    kószáló (36)
     
  25. 2004. december 2. 22:1752.
    Sosem jártam így. A trendi kozmetikumokból is azokat használták, ami illett a ruhámhoz, arctípusomhoz.
    előzmény:
    Tigerlily (48)
     

Címlap

top