Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Félelem az esküvőtől

mostezaz
Létrehozva: 2004. november 29. 21:42
Sziasztok,
a véleményetekre lennék kiváncsi. Pár hét múlva lesz az esküvőm, 5 éve vagyok a párommal, harmoniuks, eltervezett, szerető-szerelmes kapcsolat. Ugyanakkor pár napja egy összejövetelen találkoztam valakivel, akivel öntudatlanul egymásba gabalyodtunk. Nem történt semmi (még egy csók sem) lehetett volna, de nem lett. Még abban a pillanatban is tudatosan éreztem, ilyet nem szabad. Ugyanakkor azóta fűt valami belülről: miért is akarom elkötelezni magam? Tetszek férfiaknak, nekem is tetszenek férfiak, és egy életre el akarom kötelezni magam... soha nem csaltam meg a párom és nem is fogom, ez is elmúlik valamikor, de ilyet még sosem éreztem. Mi a magyarázat? Mit tegyek? Hogyan múlik el ez az érzés? Miért öt év után, esküvő előtt 2 héttel jött elő?
  1. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2009. május 17. 02:1282.

    Szia,

    Milyen volt a parod 5 evvel ezelott, amit eszrevettel ebben a fickoban? mi az amiben valtozott es Te valtoztal?

    Egyebkent meg idoben vagy lekoccani...En is leleptem egyszer azota sem erzem a kenyszert, hogy ferjhez menjek. Majd az IGAZINAL!!

    Az hogy egy X idos kapcsolat utan kotelezo a gyuruhuzogatas, mert "venlany maradsz" ....szerintem meg hulyeseg:D

    Lehet , hogy most stresszesebb vagy es meginogtal.. de ha azt irod, hogy nem varod remego labakkal a naszeccakat, haaaat  akkor nem a ruhatarodon kene ujitani...

    előzmény:
    mostezaz (1)
    2004-11-29  21:42
  2. 2009. május 17. 00:0381.

    Ez a felfújás tényleg igaz. Majdhogynem a szüleinket jobban izgatja a téma, mint minket. Meghogy illene már... De bárki, aki meghallja, hogy ennyi ideje együttvagyunk, rákérdez, mikor házasodunk.

    Köszönöm neked is, meg Flavának is a nyugtató választ:)

    előzmény:
    biobula (79)
    2009-05-06  12:20
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 12:2780.

    Mert túl van misztifikálva az egész. Mi 2 hónapja házasodtunk (mindketten 28 évesek vagyunk), 1 év "járás" után. 4 fős, csendes kis esküvőnk volt, semmi nászút, mert tudtuk, hogy ezen semmi nem múlik, így sem fogjuk soha elfelejteni.

    Egyet jegyezz meg: UGYANÚGY fogtok élni az esküvőtök után, mint előtte. SEMMI nem fog változni, a problémáitok, örömeitek UGYANAZOK lesznek.

    előzmény:
    SMártika (78)
    2009-05-05  11:23
  4. 2009. május 6. 12:2079.

    Szerintem azért, mert iszonyatosan fel van fújva a köztudatban ez az esküvő-dolog, mintha azzal a feje tetejére állna a világ. Semmi nem változik egy esküvőtől. Ha 8 éve együtt vagytok, jól megvagytok, akkor ne félj semmitől - akkor az egy kipróbált kapcsolat, jó esélyekkel mentek a házasságba...illetve, ez hülyeség: a házasság nem a kezdete semminek, hanem a folytatása egy kapcsolatnak.

    Ja, és ne hidd, hogy úgy kell érezned magad az "esküvő" szó hallatán, mint egy 20 éves csajnak egy amerikai gagyi filmben.

    előzmény:
    SMártika (78)
    2009-05-05  11:23
  5. 2009. május 5. 11:2378.
    Több mint 8 éve vagyunk együtt. Jó fél éve előjött a szó az esküvőről, de akkor megijedtem, és mondtam, várjunk még. Pár hónapja kezdett bennem erősödni, hogy igen, jó lenne, most már készen állok rá. Aztán ma éjjel azt álmodtam, hogy megkérte a kezem, és most megint pánik van bennem, hogy én ezt nem akarom. Miért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. Április 28. 14:2377.
    Sziasztok! A barátnőm, az Iparművészeti Főiskolát végzett, tervez és varr mennyasszonyi és esküvői (násznép) ruhákat. Ajánlom, ha érdekel. Írjatok privit. Tényleg szuper dolgokat csinál, nem veszélyes áron
    előzmény:
    Angel_fire (76)
     

Címlap

top