Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ilcsi termékek ára???

beszi
Létrehozva: 2004. november 17. 08:14
Sziasztok!
Szeretném kipróbálni az Ilcsi termékeket, főleg a fekete szappant, esetleg arckrémet és bőrradírt, csak az interneten sehol sem találtam árlistát, nem tudna valaki árakat mondani nekem, jó lenne tudni mégis mennyibe kerülnek!
Előre is köszi!
  1. 2005. május 18. 22:24101.
    Igazandibol, engem nagyon zavar az ilyen mentalitas, es nem szeretek hazudozni, sunyulni, meg bujkalni. Szal jobb nem menni olyan helyre ahol feszelyezve kell ereznem magam. Irrital az ilyesmi, legalabb annyira, mint masokat a dohanyzo kozmetikus, vagy aki csak simogat masszirozas cimszo alatt stb. Majd keresek masik jo kozmetikust:)
    Megbescsullom a jo szakembereket, de nalam ez a mentalitas nagyon sokat levon a szolgaltatas minosegebol.
    A kormosom es a fodraszom sem cserelnem le semmipenzert mert maximalisan azt kapom toluk, amit elvarok. Soha nem szoktam eljonni toluk borravalo nelkull, mert mindig olyan munkat kapok toluk, amelyet valamelyest szeretnek megkoszonni a szobeli dicsereten kivul:)
    előzmény:
    micser (99)
     
  2. 2005. május 18. 22:21100.
    sziasztok!A kövirozsa habkrém árát tudja v. ki?Nagyjából:Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. május 18. 22:1499.
    Viszont, az nagyon fontos hogy meg voltál Vele elégedve!!! Ezt tartsd szem előtt, mert sajna manapság ez nagyon is ritka! És különösen nyomkodni nem tudnak! Szóval szerintem gondold át. . . esetleg finoman elutasíthatod, megmondhatod hogy Te nem igazán tudsz ilyen sűrűn járni, de ha tényleg jól kezel, akkor nem feltétlen kell szakítani vele. Ne vegyél tőle krémet ha sokallod, és azt meg úgyis Te döntöd el hogy mikor mész kozmetikushoz. Attól még eljárhatsz hozzá, csak húzz meg egy határt, hogy mi az ami Neked még belefér. . . Egy jó szakember nagy kincs a mai 'kontár világban'. Egyébként én pl. a mai napig nem találtam magamnak. Szeretnék egy olyan kozmit, aki nagyon profin nyomkod!!! Meg csinálom magamnak, de azért az mégsem ugyanaz, mert hát ugye oldalt nem látom rendesen. . . Szóval ha vki tud ajánlani olyat, aki 'vér profi', de csakis olyat, szívesen venném. Köszi :-)
    előzmény:
    zumzum (98)
     
  4. 2005. május 18. 19:2898.
    Dehogy tamadlak, mert tennem. Azert lehet erezni a hangvetelen hogy mi az ami sima fikazas, es mi az ami epito jelleggel kerul oda ahova:)

    Hat eleg rosszul erintett a felismeres, mert en meg voltam vele elegedve. Bar nem sok tapasztalatom van kozmetikusokkal, elotte 1*szer voltam nagykezelesen, p[arszor szemoldokszedesen, meg meg az osidokben:) Es ezek mellett hasitott belem a felismeres, hogy itt vmi nem stimmel. Neki es a kremnek koszonheto, hogy egy kezeles utan latvanyosan javult az arcom, emiatt kicsit buntudatom is volt. DE nem szeretek a realitastol elrugaszkodva elni, es amikor engem is annyiszor akart kezelni mint a 60-65eves vendeget, akkor ugy erzem igencsak elrugaszkodott.

    Remelem enis hogy minden jol alakul, addig meg el fog telni egy kis ido, es akkor mar valoban indokoltabb lesz a tatarozda tobbszori felkeresese;) es egyszer valoban szerencsenk lesz egymashoz;)
    előzmény:
    micser (97)
     
  5. 2005. május 18. 19:1697.
    Köszi ari vagy, jól esnek a jókívánságaid! Na, pedig azt hittem most aztán vki jól letámad majd. . . :-) Háááát, az egy kicsit tényleg sokk! Nem azt mondom, tényleg van aki nagyon is 'furfangos'. . . . De látod, Te is megérzed hol a határ, mi fér bele. Hál' az égnek, a többség átlát a szitán, és észreveszi ha a 'pénztárcájába túrkálnak'. . . A legfontosabb a szimpátia, és hogy szemmel láthatóan meg legyél elégedve!!! Úgyis szembeötlik az embernek ha 'tukmálják'. . . Olyankor tovább kell állni. . . Sok sikert a terveidhez, én még kb. 40évig praktizálok, talán egyszer találkozunk. . . :-)
    előzmény:
    zumzum (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_608991
    Torolt_felhasznalo_608991
    2005. május 18. 17:5196.
    Pénteken lesz meg a vérpezsdítőm, majd megírom, mennyi volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 18. 17:2595.
    Kedves Micser!

    En eleg sok hozzaszolast olvastam toled, nem ismerlek, de szimpatikus vagy:) es onzetlen segitokes. Sokan takargatjak a szakmajuk apro fortejait, te pedig megosztod meg egy vadidegennel is;) Remelem jol alakul az eletem, es sikerul felkoltoznom Pestre akkor majd szuksegem lesz uj kozmetikusra, remelem meg akkor is praktizalni fogsz, megkereslek;)
    Bar arra most is lesz, mert a legutolso legujabb engem is szepen megvagott:) videki kulvarosi kozmetikaban 2200ftot/3dkg fizettem legutobb a bodzas habkremert, 1 csepp karotinolajjal keverve, visszavitt sajat tegelybe:D

    Es ami meg nagyon bosszantott h vagyok 22 eves, kulonosebb baja nincs a boromnek, mondjuk hozzateszem h a csipkebogyos krem csodat tett vele, eltuntek a piros hamlos foltok a kepemrol.
    DE amikor hetente akar berangatni magahoz, hol radirozasra, hol masszirozasra, ugy h se rancom se extra borproblemam se pattanas se hegek, se semmi az valahogy nemtetszik:) 25evesen majd naponta kell mennem;?D 30 folott meg be is koltozom:)

    pusza nektek
    Micser sok elegedett vendeget kivanok neked;)
    előzmény:
    orsidr (94)
     
  8. 2005. május 18. 16:3894.
    Sziasztok! Én a vérpezsdítő testápolót 2080 Ft-ért szoktam venni, a kötőszövet regeneráló testpakolást pedig 4740 Ft-ért. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 17. 20:3993.
    Kedves Bokedo! Nem pontosan tájékoztattad a lányokat az árakról! Azt írtad +-5%. EZ NEM IGAZ! Kiváltottál egy érthető felháborodást, de úgy hogy félretájékoztattad Őket!!!!!!!! Az Ilcsi termékeknek van egy beszerzési áruk, amin a kozmetikus veszi meg őket. És van egy eladási árlista, aminek az aljára az van írva, hogy +-10%-kal LEHET eltérni a megadott áraktól a helyi viszonyokhoz igazodva!!!!! A kötelező eladási listán a vérpezsdítő testápoló ára 2030Ft. ETTŐL az ártól lehet +-10%-kal eltérni. NEM VÉLETLEN! Ez azért van így kitalálva, hogy legyen egy viszonylagos ár, és nagyjából hasonló árakon adják a kozmetikusok. Így nem állna fenn a veszélye annak, hogy vki méregdrágán adja x terméket, míg egy másik kozmetikus a beszerzési áron. Sajnos ezt nem mindenki tartja be, pedig ez az (ilcsi néni által) meghatározott eladási rendszer kötelező, ezt megszegni TILOS!!!!! Viszont! Az a kozmetikus, aki beszerzési áron adja a termékeket, az is helytelenül jár el, mivel így a szabályosan eljáró kozmetikusok hírnevét rontja!!!!! Míg azok, akik betartják ezt, arra törekednek, hogy legyen egy egységes rendszer, amitől senki sem tér el, így lehetne megakadályozni a 'lehúzást' is. Tehát mégegyszer leírom, 2030Ft a kötelező eladási ár, ettől lehet eltérni +-10%-kal. És ne felejtsétek el, hogy egyetlen helyen lehet beszerezni a termékeket, a Klauzál téren. Nekem pl. az nagyon messze van, tök kieseik. Mégis ha csak egyetlen termék kell is vkinek, és épp előző héten voltam Ilcsiben, akkor is elmegyek Neki érte. Ez vagy két órámba kerül. Ráadásul ezerszer előfordul, hogy vki megrendeli, aztán cseszik érte jönni. A pénzem meg benne áll. . . Kb. 1-2hónapja még csak, hogy szigorúan betartom én is a kötelező eladási rendszert. Azelőtt mindent beszerzési áron adtam, de folyton átvágtak, állt a cuccokban a pénzem, fölösen rohangáltam. És jobb ha tőlem tudjátok, az emberek pofátlanok. Amíg engedékeny, 'tollas hátú' kozmetikus voltam, 'letépték a karomat'. . . Elegem lett. Bekeményítettem! Mindig ingyen adtam krémet az arckezeléses vendégeimnek(mondjuk ez még most is előfordul), és egyre követelőzőbbek lettek, természetesnek vették, semmi hála, elvárták. Erőszakoskodtak hogy most azonnal vállaljam el őket mert holnap utaznak, stb. . . (mert ugye szokásom volt erőmön felül is dolgozni, redszeresen bent voltam este 22-22. 30-ig. ) Aztán elegem lett. . . A legutóbb is nem tudtam elvállalni egy vendéget (rögtön, azonnal aznap akarta), hát fogta magát és köszönés nélkül távozott, de még megjegyezte : "nyitva hagyom az ajtót, magukra fér. . . " magyarul büdösek vagyunk. Hát ennyit az emberekről. Meg kell húzni a határt. És vannak szabályok, amiket igenis be kell tartani!!! Így elkerülhetőek lennének az ilyen problémák. Csak ezt minden kozminak be kéne látnia. . . .
    előzmény:
    bokedo (84)
     
  10. 2005. május 16. 19:2092.
    Sziasztok!Kövirózsa habkrémet használtatok már?Valaki meg tudná mondani, hogy mennyibe kerül?Gondolom, hogy kozmetikátol függ, de biztos van egy viszonyitási alapösszeg. Sokan dicsérik, és ki szeretném probálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_608991
    Torolt_felhasznalo_608991
    2005. május 16. 17:1591.
    Köszi megnéztem!Lehet, hogy előbb a vérpezsdítőt próbálom ki, mert a kötőszövet regeneráló elég brutálisnak tűnt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651803 (90)
     
  12. 2005. május 16. 14:2990.
    Szia!Az Ilcsi tapasztalatok topic-ban sokan irtak a vérpezsditő testápolórol, talán 10. -én volt az utolsó beirás.
    előzmény:
    lia99 (88)
     
  13. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2005. május 16. 13:5189.
    Hát akkor kell rákérdezni az árra, mielőtt megrendelnéd a kozmetikustól valamelyik terméket. Én mindig megkérdezem, hogy ami éppen érdekelne, azt mennyiért tudja hozni. A krémek meg általában az árlistán is rajta szoktak lenni, hogy 1 dkg hány forint, és az az összes kis tégelyben a kozmetikustól vehető krémre/pakolásra szokott vonatkozni.
    előzmény:
    lia99 (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_608991
    Torolt_felhasznalo_608991
    2005. május 16. 13:4988.
    Kötőszövet regeneráló testpakolással van vkinek tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_608991
    Torolt_felhasznalo_608991
    2005. május 16. 13:4587.
    Sziasztok!Végig olvastam a topicot és az a véleményem, hogy az ILCSI üzletpolitika a vevők számára nem jó. Mert tényleg a kozmetikus bármennyit rárakhat és akkor már nem mondhatja az ember, hogy kösz, mégse kell. A boltban legalább tudnánk tájékozódni és ismerkedni a termékkel. Egyébként én most a hajzselével jártam így, hogy megkértem a fodrászomat, vegyen le a szállítótól. És ő is tett rá magának hasznot. Jól kiakadtam, mert ennyi erővel a boltban is vehettem volna. Meg sem fordult a fejemben, hogy még ezzel is lehúz, mikor már 7 éve hozzá járok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 15. 22:5686.
    Hát nagyon szívessen!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389296 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. március 15. 22:4585.
    Örülök, hogy így állsz hozzá, több ilyen hozzáállású ember kéne ebbe a szakmában. . . Mondjuk, hogy a tanulópénzt megfizettem, most majd alaposabban utánajárok.
    És külön köszi, hogy leírtad hogyan használjuk a vérpezsdítőt. . . :)
    előzmény:
    bokedo (84)
     
  18. 2005. március 15. 22:3784.
    Megértelek teljesen, én is utálom, ha hülyének néznek. Sajnos nagyon sokan nem nőttek még fel a szolgáltatáshoz, ezzel jól lejáratják az egész szakmát, amit úgy gondolnak, hogy ez nem áll másból mint egy kis masszír meg szép fehér köpeny meg sok lóvé. Nem dicsekszem, elég sok vendégem van, mégsem leszek milliomos, mert a két kezemmel keresem meg a pénzt, és elég időt kell a vendégre szánni, akár termékért, akár kezelésre jön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389296 (82)
     
  19. 2005. március 15. 22:2183.
    A legelső használat előtt egy erős testradírral vagy luffa-szivaccsal átdörgöljük a problémás testfelületet(comb, fenék, has, felkar)és a szárazra törlés után belemasszírozzuk a testápolót a bőrbe pár percig. (utána kb hetente testradír)Lehet fokozni a hatást fóliás betekeréssel(ne nagyon szorosra, mert elvághatjuk a nyirokereket), sporttal, de vigyázni kell, ne az egész testet kenjük be vele, mert be tudja dobogósítani a szivet rendesen. Napi kétszeri kenés az ajánlott, természetesen rengeteg folyadékkal kombinálva. Az edzés sem hátrány, ill az infraszauna is sokat segít a kúra alatt. A férjem body building előtt bemelegítésre is használja. (De ne felejtsük el a narancsbőr elsődleges okát:a fogamzásgátlók ösztrogéntartalma sajnos elég rossz irányba mozdítja a kötőszövet állapotát, amit tudom elég nehéz mással helyettesíteni, de higgyétek el, ez is nagyban bűnös, meg a sok tartósított élelmiszer. ) Nem sértődök meg a "szaktudás-ár" miatt, de még sehol nem vettem beszerzési áron semmit egy boltban, fodrászatban vagy közvetítőnél sem. puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. március 15. 22:1582.
    Szia! Igazad van abban, amit írsz. De akárhogy számolom a 2000forintos vérpezsdítőhöz nem 5%kal tért el, hanem vagy 20-szal. . . Ráadásul semmi tájékoztatót nem kaptam én se, csak annyit se hogy figyu, lehet kipirosodsz, lehet csípni fog, ne ijedj meg, ez normális. . .
    Ráadásul én is vidéki vagyok, tehát ez nem pesti ár. Hálisten, kezelésen nem voltam nála, de eztán nem is megyek az biztos. A roziért 2500-öt gombolt le rólam, ezek után meg se merem kérdezni, annak mennyi a hivatalos ára. . . Inkább nem akarom tudni. Miért kell az embert madárnak nézni? Nem az érné meg neki inkább, hogy kevesebbet tesz rá, azt viszont rendszeresen viszem neki, és később kezelésre is megyek hozzá? Nem nyerne így mégiscsak összességében többet? Nem jut el az agyáig hogy később esetleg vinném az ismerőseimet is, mert elégedett vagyok és ajánlom őt másnak is? Ez a baj, sok szolgáltatóval - és tényleg ne vegye magára, akinek nem inge - hogy ezt nem látják be. Hamar, gyorsan húzzuk le a kuncsaftot minél többel.

    Köszi, hogy megosztottad a hivatalos árat, okulásra. Ilcsivel ez a nagy baj, ha egy kozmetikus így lejáratja, akkor max még egyhez megyek el, aztán ha uezt tapasztalom, akkor megrántom a vállam, hogy ez az egész Ilcsi csak lehúzásra megy. . . Jobban oda kéne figyelni a kozmetikákra, nem csak arra, hogy minél többen kinn legyen az Ilcsi logo. . . Mert persze mindenki a profitra hajt, csak nem mindegy hogy úgy jövök ki, hogy megkaptam a pénzemért, amire számítottam, vagy hogy jól lehúztak. . .

    Ettől függetlenül a vérpezsdítő testápolót továbbra is jónak tartom, de tutira utána fogok járni, hol veszem legközelebb. Csak a fene gondolta volna, hogy ennyire - önhatalmúlag - szabadárasak. . .
    előzmény:
    bokedo (80)
     
  21. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2005. március 15. 21:2881.
    Az OK, hogy a kozmetikus szaktudást, útmutatót is ad a termékek mellé, de: 1. ) azt egyszer adja, amikor elkezdek használni egy terméket, 2. ) szerintem a szolgáltatás igénybevételekor adott borravalóval is az igénybevett szolgáltatás mellett kapott plusszt fizetem meg. Mert ugye nem a kazelésért és a masszírért adok borrívalót, azt az árat úgyis úgy kalkulálják, hogy jó legyen nekik. Viszont azért adok, mert kedves a kozmetikus, mert kezelés közben mindig mondja, amit éppen észerevesz a bőrömmel kapcsolatosan, tanácsot ad. Szóval szerintem a szaktudást nem az Ilcsi termékek árára kellene még rátenni. Ne érts félre, nem rád értem ezeket, de nagyon sokan pofátlanul drágán árulják az Ilcsi termékeket. (És egyébként a vérpezsdítő mellé én személy szerint nem kaptam semmiféle használati tanácsot. )
    előzmény:
    bokedo (80)
     
  22. 2005. március 15. 20:5980.
    Vidéki kozmetikus vagyok, van egy ajánlott fogyasztói árlistám, ami szerint eltérhetünk +- 5%-ban. Én "természetesen" minuszban térek el a helyi viszonyok miatt, a vérpezsdítő eladási ára 1680 ft. A 950 ft beszerzési ár(de inkább már 1168 ft szerintem), lehet, hogy van olyan kozmetikus, aki törzsvendégeinek így adja(ami azért egy kicsit ráfizetés, hiszen vagy szállítási költséget, telefonálási díjat, utánjárást azért senki sem vár el ingyen. pl dm-ben sem beszerzési áron vásárolunk)Ilcsi néni azt tanítja, hogy a szaktudásunkat is adjuk a termékhez, amit meg kell fizetni, ezért nem annyiért adjuk, amennyiért kapjuk(mert azért a vérpezsdítő mellé adunk TERMÉSZETESEN használati útmutatót, amit tanfolyamra járással sajátítunk el. )Persze a pesti áraktól én is el vagyok ájulva, de a szolgáltatások árai is elég durvák. puszi nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_627520
    Torolt_felhasznalo_627520
    2005. március 13. 19:3979.
    Sziasztok!
    Nem tudom, hogy írtam-e, de nmerég jöttem haza, 1, 5 évig éltem külföldön. Előtte dolgoztam 5-6 évig Ilcsivel, szóval a mostani árakat nem tudom, de ma néztem be a www. ilcsi. com-ra, ahol nem találtam árlistát, de tudtok nekik írni, ha van bármi kérdésetek. Ha megkérdezitek az árakat, és tényleg sokkal többet kért el a kozmetikus, mint kellene, ezt is megmondhatjátok, ők majd tesznek valamit az ügy érdekében. De ha jól emlékszem, a 250 ml-es testápoló régebben 1500 Ft körül volt, kivéve a vérpezsdítőt, azt hiszem, az drágább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 13. 19:3778.
    Szia!

    Hát már mindenért jól körül kell nézni! Ezek elképesztő különbségek!
    A pasik meg nem értik miért nem vesszük meg az első üzletben, ha a végén mégis oda megyünk vissza és vesszük meg!!!

    Márti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389296 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. március 13. 19:2677.
    Akkor még mindig én tartom a csúcsot 2ezerrel. . . ez vicc. A feketeszappant egyébként én 1450ért vettem a 10ml-t. Hát ez szép. Asszem keresek másik ilcsi kozmetikát. . . .
    előzmény:
    márti75 (76)
     

Címlap

top