Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyosek,segitse g!!!

widor
Létrehozva: 2004. november 12. 09:09
Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnek tabacsokat kerni mi is a teendo ha ugy erezem tul eros a kotelek a parom es a szulei kozott s ezaltal ök mindenben reszt akarnak venni,"segiteni"amibol mar elegem van.Persze mindent ök tudnak legjobban s imadom amikor mondjak hogy ezt igy azt meg ugy,az ugy nem jo-de persze ugy csinaljuk ahogy akarjuk.Na ettol a falra maszok.Parommal beszeltem mar rola hogyan lehetne kicsit kevesbe aktivizalni oket s elni a mi kis eletunket-ketten.
Irjanak akik hasonlo cipoben jarnak-jartak.
Kivancsi volnek anyos velemenyekre is akik fel merik vallalni hogy az atlagosnal nehezebben engedik el a kisfiuk kezet...
Koszi.
  1. 2004. november 12. 10:5026.
    Na én jol kiosztanám a kedves anyost. nem nagyon érdekelne hogy ha megharagudna, hátha nem szolna hozzád vagy 10 évig, addig is boldogan élnél:))))És a lányával is közölném hogy az én gyerekemen márpedig nem fog gyakorolni, mert az nem egy tárgy, és megkérdezném mindkettöjüktöl hogy mégis mit képzelnek. Bocsi, de tök felháborodtam, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak.
    előzmény:
    skeet (19)
     
  2. 2004. november 12. 10:4725.
    Hát ez nem tul jó helyzet:( Azért ha mód lesz rá lépjetek le, ha az átnevelés nem működne.
    előzmény:
    skeet (24)
     
  3. 2004. november 12. 10:4624.
    2 utca van a két szülői ház között, de én még közelebb költözöm :)
    Hova menjünk, még ott sincs kész a fészek, nemhogy máshol vegyünk vmit?
    előzmény:
    daya01 (22)
     
  4. 2004. november 12. 10:4323.
    Csatlakozom, bocs widor! De úgy látszik darázsfészekbe nyúltál a topik tárgyával!
    előzmény:
    skeet (20)
     
  5. 2004. november 12. 10:4222.
    Szerintem minimum 100 km-re költözz az anyóstól. Én tuti kiosztottam volna már:)
    előzmény:
    skeet (19)
     
  6. 2004. november 12. 10:4121.
    Ebben az esetben valóban jobb ha mindent magad próbálsz megoldani. De ilyen közelségben vajon valóban meg tudod majd oldani ha megérkezik a baba hogy kizárd őket amennyire lehet és szükséges?!
    Totál elmebaj hogy a sógornőd gyakoroljon a te gyerekeden, mintha valami tárgy lenne!! Ezt a sógornőd is komolyan gondolja? Amit írtál abból úgy tűnik mintha máris nagyban rátok telepedtek volna és döntéseket hoznának helyettetek!
    előzmény:
    skeet (19)
     
  7. 2004. november 12. 10:3820.
    Kedves Widor, te csak tenácsot kértél és kezd már olyan lenni a topik, mint egy licit, hogy "de az én anyósom még ennél is rosszabb".
    :)
    ne hari, próbálok a tárgyra szorítkozni :)
    előzmény:
    widor (1)
     
  8. 2004. november 12. 10:3619.
    Elvből nem fogom soha megkérni, hogy vigyázzon a gyerekre.
    Anyám úgy dolgozta végig a kis életét, hogy a kollegái nem hitték el, hogy 3 gyereke van. Mindig a nagymama volt velünk, habetegek voltunk stb.
    Zsarolta is érte keménen. Nem teszem ki maga ennek.

    Anyósom már mióta nyúz a gyerek miatt, beleszólna a névválasztásba stb.
    Mivel a lányának nem lehet gyereke, közölte, hogy úgy szüljek, hogy az én gyerekem a sógornőm gyereke is lesz, és ha tetszik neki és tud majd vele bánni, majd örökbefogad.

    Ja, és pint az enyémen fog majd gyakorolni!
    igyekszem abszolute nem támaszkodni anyósékra, mert az támadási felület és túl nagy luxus, hogy ezt megadjam neki.
    Túl jóindulatú. . . :(
    előzmény:
    ztimi2 (18)
     
  9. 2004. november 12. 10:3518.
    Skeet minden együttérzésem a tiéd!! Ez sokkal rosszabb mint nekem. De azért úgy látszik így vagy úgy de mind szenvedünk az anyóseffektustól. De ha még a többiek is a ti fületeket rágják az már télleg mindennek a teteje! Nem lett volna lehetőség hpogy távolabb költözzetek? Én nem lennék képes még a saját szüleimhez sem ilyen közel lakni pedig nagyon szeretem őket, de tudom hogy ha közel lennénk akkor tényleg ők is beleszólnának dolgokba. Persze az más kérdés hogy ha babánk lesz ki fog esetleg segíteni. . . .
    előzmény:
    skeet (14)
     
  10. 2004. november 12. 10:3417.
    privi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 12. 10:3216.
    Nincs más megoldás? Gondolom, ez volt a legkézenfekvőbb megoldás. Sógornőd is ilyen? Nálunk is ugráltatja ő is a páromat, de szerencsére nem egy házban élünk!!!!!!!
    előzmény:
    skeet (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 12. 10:3015.
    Ez nagyon durva!
    Párod mit szól ehhez? és Te mondod a párodnak, hogy ez így nincs rendjén?
    előzmény:
    skeet (12)
     
  13. 2004. november 12. 10:2814.
    Egy nagy családi házban 3 lakás: anyósé, sosornőé, mienk.
    Természetesen csak a mienk nincs kész, a többiek egy sz*r villanyköte miatt is minket rángatnak és olyan rosszindulatúak, mint a daganat!
    Király lesz odaköltözni. . .
    előzmény:
    ztimi2 (11)
     
  14. 2004. november 12. 10:2713.
    mi lenne, ha közösen ülnétek le beszélgetni? ha nem akarnátok ráhárítani a párotokra, vagy magatok elintézni és az anyóssal egymásra kölcsönösen megsértődni. szerintem lesz még szükségetek egymásra a jövőben. pl. gyermekfelügyelet, akár nyaralás címén. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. november 12. 10:2612.
    :)
    Nálunk se gyenge az öreglány: Kicsi fiam, pucold be a házat, vigyél ki a reptérre, adjál 25ezret, különben nem főzök (amúgy sem főz sose, de még roszz is!), csinálj korlátot anyucinak, etesd meg a kutyát, ha nem vagyok itthon, csinálj meg mindent, stb.
    Anyós jobban keres, mint a fia, mégis lenyúlja anyagilag, pedig az ő lakrésze már rég elkészült, a mienkben pedig nyáron közfalaztunk és aljzatbetonoztunk.
    Természetesen egy vödörnyit sem segített, hanem még átjött sírni, hogy most van egy francia pasasa és a repülöjegy elviszi a pénzét, így nem marad a bőr ülőgarnitúrára!
    Hát nem röhej???
    Nem hogy örülne, hogy boldogul a fiam, hanem k*ra irigy rá és folyton lejmolna. (az érzelmi zsarolás mellett)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (9)
     
  16. 2004. november 12. 10:2411.
    Nálunk is kéthetente vannak anyósék (ruhaboltjuk van otthon és ide járnak áruért és már előző nap feljönnek) holott 350 km-re laknak. :(( Elég hervasztó tud lenni nem? Én már napokkal korábban csak arra tudok gondolni hogy a hétvégém el van cseszve mert jönnek(bár hozzáteszem hogy após nagyon jó fej, sógorasszonyjelöltem iscsak az anyós ilyen).
    előzmény:
    widor (10)
     
  17. 2004. november 12. 10:1910.
    Sziasztok!
    HU, koszi, jo hogy jottek tanacsok. Azt is gondoltam hogy sajnos nem csak ne jarok ilyen cipoben. Amugy en egyutt elek a parommal, 30 koruliek vagyunk mindketten.
    Ez a dolog mar nem eloszor tema koztunk s multkor a parom is azt mondta hogy kicsit ot is zavarja. Kerdeztem miert nem tesz ellene?Erre erdemleges valasz nem jott. Sajnos ugy erzem hogy ez a tulzott ragaszkodas kolcsonos. Persze o a kicsi, egy batyja van aki ugy erzem nem hagy ennyi beleszolast az eletebe. . . :( Igeretet azert kaptam hogy legalabb probaljon meg mellettem allni vitas kerdesekben. . . .
    Viszont en is ugy gondolom hogy most meg aranylag az elejen (egy eve lakunk egyutt) kene valahogy megfogni a dolgokat mert komolyan gondoljuk ezt az egyutt elest kesobb gyerek. . stb. s nem szeretnem ha anyosek allandoan mint szellemek ott elnenek "velunk". Hal isten a valosagban nincs igy mert 50 Km-re lakunk egymastol de azert atlag 2 hetente talakozunk.
    Holnap ök jonnek latogatoba meg "segiteni" (lakas felujitas van nalunk). . . .
    Igyekszem jo kepet vagni hozza de nem nagyon sikerul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 12. 10:169.
    Az én anyósom is azt gondolja, "majd a fiacskám megoldja". Ezt már én is nagyon utálom, de egyelőre (4 éve!) tehetetlen vagyok. Még olyan apróságokban is a páromat hívja, ha egy konzervet kell kibontani. Ha nem vagyunk otthon, nem eszik konzervet. És ez komoly!!!!!!!!!
    előzmény:
    skeet (6)
     
  19. 2004. november 12. 10:158.
    Hát kedves widor maximálisan át tudom érezni a problémádat. Nálunk is pont ez van. Minden balhé anyós miatt van szinte. pedig a páromnak is bozrolódika htáná a szőre a saját anyjától, de mivel ő még tanul és anyagilag függ az anyjáttól elég nehéz helyzetben van. Én pont tegnap közöltem szegénykémmel hogy vagy beszél az anyjával vagy én leszek kénytelen a port összerúgni vele. Négy éve vagyunk együtt, két éve jegyesek vagyunk és ennyi ideje élünk együtt. Tavasszal házasodunk össze majd. A hétvégén lesz a testvérem szalagavatója, és így hazautazunk (egy városban lakunk eredetileg is). Erre anyja reakciója hogy mrá megint csak miattam jövünk haza, merthogy nekem dolgom van. Mondtam a drágámnak, vagy megmondja az anyjának hogy vegye végre tudomásul hogy hogy én hozzá tartozom, év nem fogja a kisfiát soha többét nélkülem látni, engem is el kell viselnie ha tetszik ha nem, vagy akkor nem fogunk hazajárni amint megszűnik az anyagi függése. Sajnos nálunk anyósnál nagy fegyvertény és jó zsarolási alap a pénz. :(( Mindenestre az én véleményem is az hogy a párodat kell erőteljesebben felszólítanod hogy beszéljen végre velük. Nálunk ez nagyjából szokott működni, egy ideig mindig elcsitulnak a dolgok mikor párom leül az anyjával és elbeszélget vele. Nem okos hagynod hogy odáig fajuljanak a dolgok hogy neked kelljen sarkdra állnod mert akkor anyósnak is lesz alapja a szemétkedésre modnván beolvastál neki és még a párod is neheztelhet rád. Fel a fejjel és légy ügyes! Drukkolok mint sorstársad! :)))
    előzmény:
    widor (1)
     
  20. 2004. november 12. 09:457.
    én pont a párod helyzetében vagyok. a barátom gondolja úgy, hogy az anyukám nem tud elengedni. már nem a szüleimmel élek, de még nem a barátommal, és a szüleim, de főleg az anyukám szinte mindenbe beleszól, persze csak jószándékból, és mert nehezen viseli, hogy nem lát minden nap, pedig minden nap beszélünk, és sűrűn találkozunk.
    én meg emiatt néha 2 tűz között vagyok, és próbálok vmi közös nevezőt találni, de nem mindig jön össze.
    előzmény:
    widor (1)
     
  21. 2004. november 12. 09:376.
    Juj widor, nem egyszerű a helyzet, tudom, mert magam is benne járok. Leendő anyósom a következő: apuka meghalt, akkor a fiam a családfő, neki nyüszögök minden apróságért, nem számít, hogy a menyemnek lepattog a fogzománca a sok fogcsikorgatástól.
    A párom mindenre azt mondja, hogy "mégis csak az anyám" és úgyis megcsinál mindent.
    Segítenék én, szemrebbenés nélkül, ha nagy a baj, de anyósom egyetlen megoldási alternatívája az, hogy "szólok a fiamnak".
    Nálunk a balhék 90%-a a drága anyós miatt megy.
    DE! Luxusnak tartom, hogy egy jól működő kapcsolat egy rakoncátlan anyós miatt menjen tönkre.
    A megoldás: közöltem a párommal, hogy nem kell választania köztem és anyuka között, de egyvalamit el kell döntenie: vagy ő beszél anyuka fejével ("mégis csak az ő anyja"), vagy én. De lehet, hogy abban nem lesz köszönet.
    Ugyanis ha neki van problémája az én családommal, azt én próbálom elsimítnai, de ha nekem van nyüszögésem, az az ő feladata, hogy anyukával megértesse.
    Szóval ajánlom neked is, hogy a hívd fel a párod figyelmét: vagy ő beszél velük, vagy te. De ha neked kell, akkor legyél kemény!
    Ha az elején nejm harcolod ki magadnak a jogaidat, annál nehezebb lesz később!
    (Anyám 25 év lapítás után csapott az asztalra és mindenki hülyének nézte: "ha eddig jó volt, most miért ugrálsz?" és nem is változott meg semmi!)
    Ügyes légy!
    előzmény:
    Leilah24 (2)
     
  22. 2004. november 12. 09:355.
    Eléggé nehéz ügy. :))) Nekem anno az anyukám segített azzal, hogy beszélt az anyósommal. Megmondta nekik, hogy - Hagyjon bennünket élni ahogy akarunk, mert önálló felnőtt emberek vagyunk akik felelnek a dolgaikért. Majd tanulnak a saját kárukon. - Természetesen a pontos szöveg nem ez volt, de a lényeg igen. A férjem nem beszélt az édesanyjával, de mindíg az én oldalamon állt bármiről volt szó. Igy ezzel is segített. Nem mondom, hogy 2 nap alatt , de lassan leszokott arról, hogy neveljen bennünket.
    előzmény:
    widor (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. november 12. 09:354.
    Sajnos (?) én nem anyós minőségben tudok válaszolni, még csak 26 éves vagyok. Viszont én is éltem át hasonlókat.
    Szerintem minden azon múlik (vagy majdnem minden), hogy a Párod hogy viszonyul a szüleihez. Ha ő is ragaszkodik ehhez a nagyon szoros kapcsolathoz, az borzalmas, mivel meg sem érti, miről beszélsz, neki ez a normális. Ha ő is érzi a kötelék túlzott szorosságát, akkor szerintem meg lehet vele beszélni, hogy szóljon ő a szüleinek, hogy pl. ne szóljanak bele ebbe vagy abba. Tudom, hogy nagyon idegesítő, én is találkoztam ilyen problémákkal.
    Ahhoz, hogy konkrétan véleményt lehessen alkotni, tudni kellene pl. azt, hogy együtt éltek-e a Pároddal, ne adj Isten a szülőkkel, vagy hogy hány évesek vagytok.
    Nehéz helyzet, mert ha szóvá teszel bármit, Magad alatt vágod a fát a saját megítélésed tekintetében (és esetleg a Párod szemében is rosszként tűnsz fel), de ha nem állítja le az ember a folyamatot, akkor nagyon elvadulhatnak a dolgok. Ügyes légy!
    előzmény:
    widor (1)
     
  24. 2004. november 12. 09:303.
    Szia!

    Ajaj, sajnos nagy "szakértő" vagyok ebben a témában. . . .
    Tudod, nagyon sok mindentől függ, hogy lehet ezt személy(ek)re szabottan megoldani, de szerintem a lényeg, hogy a párod mennyire tud azonosulni azzal, ami neked problémát okoz: ő is problémának érzi-e, vagy neki nem teher.
    Ha gondolod, írhatsz privit, ha túl személyes lenne "kirakni" a fórumba.
    Üdvözlettel: psy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. november 12. 09:262.
    Szia. Hát én megmondanám hogy köszi a jo tanácsokat, de mi ugy gondoltuk, hogy igy meg ugy csináljuk. Én nem vagyok férjnél, csak barátom van, ö is nagyon kötödik az anyjához, meg mindenben kikéri a véleményét, és a kedves mama tudni is akar mindent, de én éreztetni szoktam vele, hogy a fiának az életébe beleszolhat, de jobban teszi hogyha az enyémtöl távol tartja magát. Persze csak finoman, udvariasan :)). Mondjuk ez más helyzet mint ha együtt laknánk, de akkor egyszerüen nem ugy csinálnám, aztán kész. Egy pl: nagynéném, aki egyébként nagyon harcias nö, amikor terhes lett, ment a vita, mivel nagyszüleim azt szerették volna ha a fiu az apja, és nagyapja nevét kapja. Erre mit mondott az anyossának? Bocsi, de én szülöm meg, az én gyerekem, igy nevet is én fogok választani. És ugy keresztelte ahogy szerette volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top