Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ötletekSK-2004

Torolt_felhasznalo_170090
Torolt_felhasznalo_170090
Létrehozva: 2004. november 12. 07:44
Sziasztok!

Tudom,hogy voltak már hasonló témájú topikok tavaly, de gondoltam itt újra ötleteket gyűjthetnénk egymástól.

Kreatív karácsonyi ajándék ötleteket várnék, minden korosztálynak.

Köszi mindenkinek előre is a hozzászólásokat, remélem sikerül egy jó kis topikot összehozni.

Kata
  1. 2004. november 13. 10:3751.
    szia Starlight/Kcsil :))
    Sagica vagyok, milyen kicsi a vilag :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714950 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_871437
    Torolt_felhasznalo_871437
    2004. november 12. 23:4150.
    Szia!Ha érdekelnek a kézműves dolgok, ajánlom neked a Színes ötletek c. füzetsorozatot, amelyet szinte minden könyvesboltban lehet kapni. /Az Alexandra könyvesboltokban a legnagyobb a választék szerintem/
    Szinte minden kézműves technikát feldolgoz, az egyszerűtől a bonyolultabbakig. Pl:szalvétatechnika, üvegfestés, bábkészítés stb. .
    Nem túl drága, egy füzet pár száz forint. Biztos találsz köztük karácsonyra valót is!
    előzmény:
    Karácsony2 (3)
     
  3. Torolt_felhasznalo_225051
    Torolt_felhasznalo_225051
    2004. november 12. 23:4149.
    csak megjegyzem, hogy vizes bázisú, levegőn száradó üvegfesték nem biztos, hogy a legjobb megoldás olyan tárgyak dekorálásához, amit lehet, hogy később el fogsz mosni (pl. a lejebb már említett fűszertartó). a javaslatom az, hogy terpentines bázisú és lehetőleg égethető üvegfestékkel (mondjuk a terpentínes szerintem lehet levegőn száradó is, de ki kell próbálni - én mondjuk eddig csak képeket csináltam) próbálkozzatok. csak mindenki vigyázzon, mert a terpentin nem a legillatosabb dolog (ja és nem valami egészségvédő) a világon.
    javaslataim sk karácsonyi ajándékoknak:
    découpage technikával
    - díszpárnák készítése - textil découpage (Ikeás párnahuzat 1490 Ft, textil découpage ragasztó kb. 700 Ft)
    - bármilyen textília pl. konyhai köpeny, tányéralátét, terítő stb.
    - lámpa készítése - egyszerű lámpabúra (textil v. papír alapú Ikeás 790-1490 Ft) sima découpage technikával, lámpatest (Ikeás 1290 Ft-tól)
    - dobozok készítése (alapozó színektől függően 410 Ft/szín, ragasztó 990 Ft, lakk 410 Ft/üveg, szalvéta 40 Ft/db, dobozok 140 Ft-tól)
    - képek készítése teljes szavétából vagy szalvéta darabokból (képkeret papírból 260 Ft/db, ragasztó, alapozó akril festékek)
    - képkeretek készítése (Ikeás kicsi 3 db 395 Ft, nagy 2 db 595 Ft, alapozó festékek, szalvéta, ragasztó, lakk)
    - gyertya készítése (gyertyalakk és alapozó 690 Ft)
    üvegfestő technikával
    - üvegképek készítése (festéktől függően 400 Ft-tól a vizes bázisúak, 650 Ft-tól a terpentines bázisúak, üvegkontúr 690 Ft)
    - üvegtárgyak készítése maratópasztával (ha ezt a technikát csinálta már valaki ossza meg velem is, mert engem is nagyon érdekelne és még nem próbáltam ki)
    - üvegtárgyak készítése (már korábban említettétek)
    levegőn száradó gyurma
    - kéznyomok, kutyamancs nyom stb. készítése (gyurma kb. 900 Ft /500 gramm terakotta és fehér színben, akril festék a lenyomat díszítéséhez)
    - dominó készítése szabadidős programokhoz
    selyemfestés
    - párnahuzat készítése (párnahuzat selyemből kb. 1500 Ft, selyemfestékek 390 Ft/szín, selyemkontúr 790 Ft, só 150 Ft, selyem feszítő keret mérettől függően 2990 Ft-tól)
    - selyemsálak, selyemstólák készítése (28*28-as 234 Ft, 50*50 (szövéstől függően) 1100 Ft-tók)
    kötés, varrás, hímzés
    - kereszt szemesből bármit -> kép, kulcstartó, reggeliző szett, párnahuzat
    - kötött zokni, sál, sapka stb.
    gyöngyfűzés
    - gyerekeknek mindenféle állatka
    - nyaklánc, karkötő, gyűrű sima fűzéses technikával vagy gyöngyszövéses tecnikával (gyöngyök kiszereléstől és minőségtől függően 100 Ft-tól a csillagos égig, damil (ha van rá idő inkább horgászboltban kell megvenni, mert olcsóbb) 150 Ft-tól vastagságtól függően, karabínerek 300 Ft/csomagtól, egyedi gyöngyök 10 Ft/db-tól kb. akár 3000 Ft-ig.
    remélem a fenti ötletekkel tudtam nektek segíten.
    ha bárkinek bármilyen kérdése van szívesen megpróbálok rá válaszolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. november 12. 23:0048.
    Annyira nem hülyeség a csillag-égösor, hogy Ikea hazájában ez már bejött, de össze-vissza is mehet a lámpasor- ahhhh, hogy irjam jol?- szoval 3d csillag formában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283729 (45)
     
  5. 2004. november 12. 22:5447.
    Vannak füzetecskék, menj fel a libri. hu, ott a hobby és lehet találsz olyat amit keresel. Azokhoz szokott lenni szabásminta is.
    előzmény:
    hami2 (27)
     
  6. Torolt_felhasznalo_388027
    Torolt_felhasznalo_388027
    2004. november 12. 22:5246.
    Sziasztok! Naptárt szeretnék készíteni (jobb és gyorsabb nem jutott eszembe) nem tudna vki 2005-ös naptár "alapot"Word-öst küldeni, amibe csak bele kell tenni a fotókat?Nekem van photoshopos, de nem tudom felinstallálni a progit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_283729
    Torolt_felhasznalo_283729
    2004. november 12. 22:5145.
    én még arra gondoltam hogy csinálok mindenkinek itthon egy csizmát karácsonyra és abba teszem az ajándékokat, persze a csizmát saját kézzel csinált hímzéssel dísziteném. . . .

    vagy kicsi faágakból, botokból és persze némi drótból lehet gyorsan csillagot vagy fenyőfát csinálni (tudjátok csak a keretét) amit fel lehet akasztani a falra, vagy az ablakba és az IKEA-ban multkor láttam pici égősort pár száz forintért és azt körbe lehetne rajta vezetni, hogy csak a konturját érinti az égősor és már kész is van a pompás dísz a falra/ablakba. . .

    vagy ez hülyeség lenne?!?!?!?. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 12. 22:4844.
    13-ra. Gipszet lehet önteni: fagyis dobozba, vajas dobozba, tejfölös-vajas doboz tetejébe, papir tányérba, megrendelt ebédet mh-re amilyen müanyag dobozban van abba, néhány mirelit dobozzába, gyerekek édességes müanyag dobozzába, mélyhütöbe használhato müanyag dobozokba, azok tetejébe stb, nagyon sok dologba lehet gipszet önteni, ha nézed gportálon a képeimet, csak 1-2 "igazi keretes" képet látsz. Az "ilyenek voltaknál" sütöben van még egy patko forma, az gyerektálcábol van. Lényeg, kicsusztathato legyen, és sima alju, a formának legyen egy kis mozgása, lábasbol nem jönne ki csak vajjal talán.
    előzmény:
    Tavaszmező (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_283729
    Torolt_felhasznalo_283729
    2004. november 12. 22:4543.
    Szia, nekem is nagyon tetszik az ötleted, de elkell hogy mondjan hogy én (is) az IKEA-ban kaptam kedvet ehez az üveg festéshez, de azt szeretném kérdezni, hogy az említett festéket valami "müvészellátosat" hol lehet kapni?!?!? Kérlek írd meg mihamarabb mert holnap meg szeretném venni a festékeket. Köszönöm előre is. . . .

    Judogirl. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (37)
     
  10. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. november 12. 22:4542.
    Úristen, hogy Ti milyen ügyesek vagyok! :-O
    Bevallom, irigykedve és sóvárogva olvaslak benneteket! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. november 12. 22:4041.
    Ha az egész konzerves dobozt szalvizod, elég alá fehér alapozo, olcsobb:))

    Gyogyszertári bébi édeskömény teás doboz (van más is) is megcsinálhato, pl ceruza tartonak.

    Most ünnepek elött kaphato karácsonyi kerek dobozban valami keksz(?) (nem néztem mi van benne) az is lefesthetö, szalvizhato, ugy egész évben lehet használni. Jo, ez most kicsit off, de ha most kaphato. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (38)
     
  12. 2004. november 12. 22:3340.
    So-liszt gyurma: 3/5 liszt, 2/5 so, kevés olaj, kevés tapéta ragaszto és amennyi vizet felvesz.
    előzmény:
    Imcsee (15)
     
  13. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. november 12. 14:5539.
    További ötletem:
    batikolás

    Csináltam - szintén huginak - ágynemüt.

    Vettem sima fehér vásznat, kiszabtam, majd golyókat kötöztem bele, majd mosógépben festettem. Próbáltam viszonylag szabályos mintát, de bármit lehet, sőt most hallottam óvónénitől, hogy forró viasszal ecsettel is lehet felvinni mintát, amit nem fog be a festék, és festés után a viasz kivasalható belőle.
    Ezt még én sem próbáltam.

    Ráadásul az ágynemüt úgy csináltam, hogy az egyik fele zöld volt, a másik sárga, tehát bárhogy forgathatta, így még unalmas sem volt.

    Amivel vigyázni kell, az a mosás, eleinte csak hideg vízben, vagy nagyon gyorsan, kézzel. Aztán később már nem ereszti nagyon a szinét.

    Nagyon jópofa lett.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. november 12. 14:5438.
    Másik ötletem, hogy gyűjtöm a konzervesdobozokat, főleg a nagyobbakat, mint pld. a felezett őszibarack befőtté. Leszedem a papírt, és akrilfestékkel lekenem.

    Próbálok szép pasztellárnyalatokat keverni, és saját színénél sötétebbel, illetve világosabbal mintázom kicsit.
    Keresek hozzá illő szalvétát, és decoupage tecnikával díszítem, lakkozom.

    Bele lehet ültetni virágot, fűszernövényt - nekem aloe kaktusz lakik egyben, nagyon jól érni magát, és állati jól néz ki.

    A kisebb konzervdobozokból ceruzatartó, esetleg kiskaktusz kaspó készülhet.

    Az akrilfesték is egyszer okoz komolyabb befektetést, de eláll, és sokáig elég. Ráadásul én néha csalok, és fehér temperával keverem, így ugyan matt lesz, de lakkozva ez nem fog feltűnni.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. november 12. 14:5437.
    Sziasztok!

    Egy másik topicba írtam már, de ide is leírom az ötleteimet, hátha valaki kedvet kap:

    Bár most nincs sok időm, de elkezdtem már gyártani karácsonyra saját ajándékot - persze csak olyannak, aki ezt értékeli.
    Mint a hugom például.
    Ő festett fűszeresüvegkészletet fog kapni, amihez az Ikeában tudok polcot is venni, kifejezetten erre a célra, amiről nem tud leesni, mert pereme van.

    Rákaptam ugyanis az üvegfestésre, de annak egy nagyon egyszerű módjára, mivel nincs igazán időm alkotni.

    Miramar
    A saját fűszeres készletemet készítettem el, sajna nincs digitális fényképezőnk, így nem tudom felrakni a bemlapomra, de lehet, hogy el tudjátok képzelni:

    Kell hozzá:
    sima üvegek, picik, max 1 decisek, bármilyen, csak egységes legyen
    üvegfesték - én a Művészellátósat vettem, 290-300 Ft/tégely (elsőre nem kevés beruházás, hogy kb. 8 féle árnyalatot vegyél, de nagyon sokáig és sokmindenre elég. Kell hozzá a terpentin higító, mert le nem vakarod a kezedről. Ja és érdemes színtelent is venni, hogy további árnyalatokat lehessen készíteni.

    Fogom az üveget, és a tetejétől kezdve elkezdem a világos árnyalattal körbekenni, majd egy picit sötétebbel, majd mégsötétebbel, utána visszafelé ugyanezt. Mindegyik csak kb. 1 ecsetszélességnyi. Gyorsan kell dolgozni vele, és a színek szépen egymásba folynak. Kimosni sem kell közben az ecsetet, én egyszerűen átnyúlok a másik tégelybe, vagy kirakok kicsit pici tálkákba. Az alját nem lehet azonnal lekenni, kell neki egy nap, hogy száradjon. Másnap megfordítva az alját le lehet kenni.

    Remélem nem túl bonyolult a leírás, én ilyen módszerrel készítettem

    egyszálas vázákat, (állati jól mutat, hobbiboltban kapható festetlen üveg)
    bármilyen formájú üveget, akár liszt-cukor, tészta tárolására.
    a füszerkészletemet, vagy 30 üveget

    A felirathoz üvegfesték kontúrt használtam (aranyat, ezüstöt vagy bronzot, amivel kézzel írtam rá a fűszerek neveit) De ugyanezzel lehet további mintákat is csinálni vázákra, befőttesüvegekre.

    Vannak még további ötleteim is, de majd a következő hozzászólásban.
    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. november 12. 13:4036.
    Légyszi válaszoljatok nekem is. A 27-esben kérdeztem, segítsetek.
    Babzsák:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. november 12. 13:1835.
    Jaj, köszönöm hogy válaszoltál!
    akkor így fogom csinálni!!
    köszi mégegyszer!:)
    előzmény:
    hümi (34)
     
  18. 2004. november 12. 13:1434.
    Nyugodtan benne hagyhatod az olajban a fűszereket!
    Én egyszer kb. fél évvel később bontottam fel és még akkor is tökéletesen finom maradt az olaj. Leszűrni akkor kell, ha már használsz belőle, mert akkor a fűszereket, leginkább a növényeket levegő éri és megpenészednek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687790 (26)
     
  19. 2004. november 12. 13:0733.
    Ugyanazt a mércét használd: egy pohár sima liszt és egy pohár finom szemcsés só. Ehhez kis adagokban add a vizet, amennyit felvesz, végül temperával színezheted!
    előzmény:
    Imcsee (15)
     
  20. 2004. november 12. 12:4032.
    Nem tudom. Csinálj egy miniatürt, (sok anyag ne vesszen kárba) vajazd, aztán vagy sikerül vagy nem. Vajazással nekem azért van gondom, mert utána nem fogja a festék.
    előzmény:
    Tavaszmező (31)
     
  21. 2004. november 12. 11:5031.
    akkor egyszerűbben: a gipszpólyamintát hogyan öntsem ki gipsszel, hogy ne kötödjenek egymáshoz. Nem só-liszt gyurmával akarom.
    előzmény:
    Lingon (30)
     
  22. 2004. november 12. 11:1930.
    Mire vagy kiváncsi? Nem értem igazán, bár a kérdést nem nekem cimezted.
    A formákba amit hobby boltban lehet venni, nem ragad bele, ha valami keményebb formába öntesz akkor jo picit zsirositani, a so-liszt massza leszedhetö rola, mivel puha.

    Terhes pocit is meg lehet örökiteni a gipszes gézpolyával, de ott ajánlatos foliát tekerni a hasra elöször, arra gézezni.
    előzmény:
    Tavaszmező (28)
     
  23. 2004. november 12. 11:0229.
    "megismertem ezzel a módszerrel"

    megismerkedtem ezzel a módszerrel vagy megismertem ezt a módszert és vessző.
    Na. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. november 12. 11:0028.
    Azért kérdeztem, mert valami olyasmit akarok csinálni, mint amit Lingon is emlegetett. . .
    Szóval (ajándékozási tipp is) én gipszpólyából szoktam régebben a saját v. szeretteim, ismerőseim kezét, lábát, arcát megmintázni (vagy hogy mondjam. . . ) és ezt szeretném kiönteni gipszből. Meg lehet csinálni, mert anno mikor megismertem ezzel a módszerrel láttam kiöntve. Csak az már régen volt. . . ezért kérdeztem, hogy ehhez nem ragad-e hozzá a gipsz. A gipszpólya felrakása előtt pl. jól be kell krémezni az adott testrészt, hogy le tudd szedni. De amúgy maga a gipszpólya is jól néz ki, én pl. a falra raktam az arcokat és bele száraz virágot tettem :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (20)
     
  25. 2004. november 12. 10:4727.
    Sziasztok!

    Babzsák állatkát, figurát szeretnék készíteni. Sajnos ötleteim nincsenek, így szeretnék kész szabásmintákat beszerezni. Ha valaki tud segíteni írjon. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top