Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ötletekSK-2004

Torolt_felhasznalo_170090
Torolt_felhasznalo_170090
Létrehozva: 2004. november 12. 07:44
Sziasztok!

Tudom,hogy voltak már hasonló témájú topikok tavaly, de gondoltam itt újra ötleteket gyűjthetnénk egymástól.

Kreatív karácsonyi ajándék ötleteket várnék, minden korosztálynak.

Köszi mindenkinek előre is a hozzászólásokat, remélem sikerül egy jó kis topikot összehozni.

Kata
  1. 2004. december 4. 22:06251.
    Az a legjobb ha belenyomkodod száradás előtt.
    előzmény:
    AP (244)
     
  2. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 4. 22:03250.
    Nagyon szép lett a gombás zsepitartó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493479 (242)
     
  3. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 4. 22:01249.
    Szia!

    Ezt a kreatív hobby tanácsadó oldaláról másoltam ki:

    Gipszöntés
    1. Azt szeretnénk, ha a dobozkánk ellenállóbb és keményebb lenne, mint a sima gipszöntvény, ezért a háztartási boltokban is beszerezhető csontenyvvel szilárdítjuk.
    A csontenyv oldat készítése:
    Félliter vízhez kb. 20 g enyvet adunk, majd felfőzzük, folyamatosan kevergetve. Mikor az enyv teljesen feloldódott, szobahőmérsékletre lehűtjük. Ezt az enyves vizet használjuk sima víz helyett. Kicsit tovább tart a szilárdulása, viszont márvány keménységű lesz.

    2. A keverőedénybe öntsünk egy rész enyves vizet, majd lassan szórjunk bele 3 résznyi gipszport.

    3. Ezután addig keverjük míg tejfölszerű massza lesz. Ha nagyon sűrűnek ítéljük, gyorsan öntehünk még hozzá kevés enyves vizet.
    A keverést finoman, nagyjából 4-5 percig végezzük, hogy a gipszből a légbuborékok a felszínre jöjjenek.

    4. Ecsettel igazítgassuk el a formába öntött gipszet.

    5. Az öntőformát a biztonság kedvéért - főleg, ha házilagos öntőformát találtunk ki magunknak - egy papírzsebkendőre pöttyintett kevés bútorápolóval kenjük ki. Biztos, ami biztos, így véletlenül sem ragad a formába. Ne sokat maszatoljunk rá, mert enyhén olajos és esetleg nehezebben tapad rá a vizes alapú akril.

    6. A gipsz, kötés közben melegszik. Mire lehűl, kivehető a formából. Ez nagyjából félóra. A teljes száradás azonban legalább 1-2 nap. A minta csak ezután festhető. gyorsíthatjuk a folyamatot, ha nyitott sütőbe tesszük és közepes fokozaton melegítjük.

    előzmény:
    AP (236)
     
  4. 2004. december 4. 21:18248.
    Sziasztok, köszi a sok ötletet. A naptár II-t az ötletzsákból elkészítettem, nagyon klassz lett. Egy apróság: december két nappal rövidebbre sikeredett a mintán, de fél perc alatt javítható. Új ötlet: egyedi névjegykártya. Jó munkát mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_653943
    Torolt_felhasznalo_653943
    2004. december 4. 19:56247.
    www. boldogkaracsony. gportal. hu

    Nézzetek be!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. december 4. 18:08246.
    Nagyon tetszik az oldalad, el is mentettem a kedvencek közé!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_990406 (243)
     
  7. Torolt_felhasznalo_597100
    Torolt_felhasznalo_597100
    2004. december 4. 17:47245.
    Szép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493479 (242)
     
  8. AP
    AP
    2004. december 4. 17:35244.
    Jesszum mennyi eszed van, nem is gondoltam rá h kettőt tegyek a gipszfigurára. Atya ég mennyire hülye vagyok. :))
    És bele kell nyomni a mágnest amíg még félig puha, vagy elég ha ráragasztom?
    előzmény:
    hilad (239)
     
  9. 2004. december 4. 15:11243.
    Kérlek nézzétek meg az oldalam, nagyon sok karácsonyi ötlet van rajta!:
    http://www. karacsonyitippek. gportal. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_493479
    Torolt_felhasznalo_493479
    2004. december 4. 15:04242.
    Sziasztok!

    Sok hasznos dolgot olvastam a fórumban, majd néhányat ki is fogok próbálni.

    Eddig nem jutott eszembe, hogy lefényképezzem amiket készítettem de most felraktam a bem. oldalamra a egy képet, amit anyukámnak készítettem. Ez egy zsebkendő tartó fából (vettem), amit festettem repesztőlakkoztam, festettem, majd dekopázsoltam.
    Tavaly karácsonyra pohárkészletet festettem üvegfestékkel. A mintákat netről töltöttem. Nem karácsonyi minták, így egész évben használatosak. Sajnos képet nem tudok mutatni.
    A páromnak idén egy csíkos sálat kötöttem. Ez hasznos, és kimondottan egyedi ajándék tud lenni. A variációk (minta, szín) végtelenek.
    Azért várom a további ötleteket!

    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_177536
    Torolt_felhasznalo_177536
    2004. december 4. 13:39241.
    Köszi mokonom a többi ötletet. Most nagy gondban vagyok, mert legszívesebben mindent kipróbálnék, és megvennék, csak hát az sokba kerülne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. december 4. 13:07240.
    Szia!
    Alább mokmon három linket is megadott, ahol mintákat lehet kinyomtatni. Főleg az elsőben fantasztikus választék van, biztos találsz kedvedre valót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215660 (237)
     
  13. 2004. december 4. 12:04239.
    A gipsz száradás után könnyű lesz. Amit üzletekben kapsz hűtőmágnes azok közül is sok gipszből van. Ellenőrizd a mágnest, hogy elég erős e. Ha kell tegyél 2 t rá.
    előzmény:
    AP (236)
     
  14. 2004. december 4. 12:01238.
    Mikulásvirág?
    Téli havas táj?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215660 (237)
     
  15. 2004. december 4. 11:33237.
    Sziasztok!
    Lehet, hogy már volt róla szó, de kellene a segítségetek. Az anyósomnak karácsonyra üvegképet szeretnék festeni, csak nem tudom, mi legyen a képen. Ami sablonokat én eddig láttam, az inkább gyerekeknek jó: mikulás, angyalka stb. Ennél valami komolyabbra gondoltam. Remélem tudtok segíteni. Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. AP
    AP
    2004. december 4. 10:04236.
    Sziasztok!

    Nincs időm végigolvasni titeket, ezért bocsi, ha már volt róla szó. A gipsz hűtőmágnesre izgultam rá, de nagyon nagyon, és az lenne a kérdésem, h ha kész a forma, meg rajta van a mágnes is, ki van festve, akkor nem túl nehéz? Megtartja a máges? Nem szeretném, ha a földön kötne ki 1000 darabban az első hűtőnyitás után :) Nem túl sérülékeny a gipsz ehhez?

    AP
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 4. 02:35235.
    Igy igaz:))
    Nem is gondoltam arra mázas kaspot venni, (ok: nálunk drágák, viszont vannak turizok ahol nagyon olcson szuper decupálandokat lehet kapni, minél silányabb annál jobb, föleg ha szögletes kaspok) viszont jo ötlet:)))
    Nekem az elején annyibol volt szerencsém, hogy mivel én olyan kis házfelujito vagyok, sok festék és lakk volt itthon, na mikor fogytak, akkor kezdtem hátast dobni a festék boltban. Azota már dobtam többet, utobbi idöben már nem dobok, csak eldugom gyorsan férjem elöl a számlát:)))
    Mint Nagymamám mondta anno "Jozsikám, az már évek ota megvan" arrol az uj ruhárol amit néhány napja vett:)))) Én ugye nem ruhákat veszek, csak egyebeket:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (231)
     
  18. Torolt_felhasznalo_177536
    Torolt_felhasznalo_177536
    2004. december 4. 00:16234.
    Szia!Megnéztem az oldalakat és tök jók. Most nagyon boldog vagyok, h ilyen szép sablonaim lesznek!!Köszike és nagyon jók:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (232)
     
  19. Torolt_felhasznalo_122209
    Torolt_felhasznalo_122209
    2004. december 4. 00:04233.
    Sziasztok!

    Ma készítettem a gyerekeknek télapóra, hull a pelyhes fehér hót. . . , tudjátok, egy gömb amit ha megrázol esik a hó. Lírom, hogy kell, de ez nem az én érdemem, itt kaptam az ötletet egy másik fórumon és nagyon megtetszett:
    "egy bébiételes üvegről leszedtem a papírt és a ragacsot, a kupakjába beleragasztottunk egy télapót vízálló ragasztóval. Az üveget megtöltöttem vízzel, tettem bele fehér csillámport. Miután a ragasztó megszárad, olvasztottunk gyertyát, azt beletettük a kupakba és mielőtt teljesen megszilárdult volna, rácsavaroztuk az üvegre, de azért még 1-2 gumit is rátettünk, hogy nem eresszen. A kupakra tettem karácsonyis anyagot, és kész".
    Na én annyit módosítottam, hogy olajat használtam, mert így sokkal lassabban hullt le a hó/csillámpor. Átlátszó olajat olcsón a patikában vettem, mert úgye a bébiételes üveg 190 ml-s legalább, ha többet akarunk csinálni, hát kell nemkicsi mennyiség:-) Szal parafin olajat vettem fél decit került 638 forintba, de ebből 100 forint az üveg, amit visszakapsz, ha BLKOKKAL visszaviszed. De felleltem egy olcsó forrást is, Rossmann saját márkás babaolaj 300 ml 345 forint. Vettem abból is, de az utolsót hoztam el:-(
    És vigyázat, vigyétek az üveget, próbáljátok bele a mikit, mert én úgy jártam, hogy az üveg száján nem fért be -millimétereken múlt-, pedig a boltban hozzámértem egy bébiüveghez, hogy hosszban belefér:-( Én egy 220 ml-s tormás üveget ill. lekváros üveget használtam, így kiküszöbölve a problémát. -) És ma vettem egy nagyon szép lekváros üveget, olyan igazi "villanykörte alakú, a lányomé lesz ilyenből, mert így olyan kerek üvegformában lesz a miki, majdnem olyan lesz mint az üzleti:-))

    Akit érdekel, megnézheti a honlapomon, de el kell kérni-e a jelszót, ha lehetne, priviben;-) Ha van kérdésetek ezzel kapcsolatban, írjatok nyugodtan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 3. 23:11232.
    Sziasztok!

    Üvegfestéshez, színezéshez jó kis karácsonyi sablonokat találtok ezeken az oldalakon, főleg az elsőn van rengeteg kategóriák szerint.

    http://www. peppitext. de/WiCoWeihnachten/index. html
    http://www. buntefenster. de/frame. htm
    http://www. nicoles-funworld. de/windowcolor/malvorlagen. php
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 3. 23:01231.
    Szia!:O)))

    Akkor én is kötözködök. :O) Én nem natur kaspora szoktam decoupagolni, hanem matt mázasra is. A lényeg, hogy a máz színe világos legyen és akkor könnyű hozzá illő szalvétát találni. Akkor festék már nem is kell alapozásnak, a decoupage ragasztólakk meg nem is olyan drága. Én legalábbis 300. -/ért vettem egy nagy adagot tavaly, még mindig azt használom.
    Meg ha színes üvegvázát, vagy borosüveget, fát decoupagol ahhoz sem kell festék.
    Persze igazad van, aki olyan gyönyörűségeket alkot, mint Te, meg a többi lány a decoupage topicról oda már vastag pénztárca kell.
    Repesztőlakk, pasztellkréta, akril festék stb. ezek már nem az olcsó kategóriába tartoznak. De valóban gyönyörűségeseket alkottok ám, én mindig megnézem a gportálotokat is. :O))))
    Csak gondoltam egy kezdő decoupagosnak nem kell rögtön a legdrágább dolgokat megvenni. Én is csak apránként vásároltam be.

    előzmény:
    Lingon (209)
     
  22. Torolt_felhasznalo_158417
    Torolt_felhasznalo_158417
    2004. december 3. 21:56230.
    Festékboltban kérj vízzel higítható lakkot- jó a dekupázs ragasztó helsett. Ha fényesebbre akarod a végén, akkor fújd át akril-lakkall, vagy Trinat lekkel lekenni(ez fél literesben is kapható, szintén festékboltokban. Igy olcsóbb is az egész :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305276 (222)
     
  23. Torolt_felhasznalo_915868
    Torolt_felhasznalo_915868
    2004. december 3. 21:41229.
    Sziasztok! Nem tud valaki árat olyan papírra, amire tudok nyomtatni, aztán rávasalni a pólóra? Kérdezgettem ma "nyomósokat", de 2500 Ft, ha egy sima, fehér, szerintem minöségtelen pólóra kérem, s 2200 Ft ha viszek pólót. Nagy kedvezmény, mondhatom. . . Szóval megpróbálnám a házi módszert, csak egy kb árat szeretnék tudni, jobban megéri-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. december 3. 21:33228.
    Sziasztok alkotókedvűek!

    Ha érdekel valakit, nagyon szívesen küldök E-mailben egy naptárprogramot. Ez 12 oldalas naptárat tud. Sajnos a borítót is beleszámolja, így azt érdemes külön elkészíteni, de nagyon szívesen elküldöm, mert most csináltam meg a miénket, és szerintem nagyon aranyos lett. (az is benne lesz, mint preferencia)

    Egy picit pepecselős, de érdemes, mert jópofa dolgokat lehet belőle kihozni.

    Mi nagyszülőknek szánjuk, mert az unokáik képeivel van tele.

    Priviben küldjetek mail címeket, és ahogy tudom, küldöm.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. december 3. 21:16227.
    Szia!
    Dekopáncs ragasztó helyett jó a tapétaragasztó is!!!
    :-)
    Jó munkát!
    És Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305276 (221)
     

Címlap

top