Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Oxytarm-Tapaszt alatok?

Torolt_felhasznalo_424523
Torolt_felhasznalo_424523
Létrehozva: 2004. november 11. 08:41
Sziasztok!
Pár napja kezdtem el szedni ezt a készítményt. Bélcsatorna-tisztításra fejlesztették ki olyanoknak, akik sokat szenvednek pl. hasmenéstől, székrekedéstől, IBS-től, candidiázistól stb. Úgy néz ki, hogy be fog válni. Elmúlt a görcsös hasfájásom, hasmenésem. És valahogy jobban is érzem magam. Ha esetleg más is szedi vagy kipróbálta, megosztaná velem a tapasztalatait? Csak hogy tudjam, nem volt felesleges pénzkidobás. Köszi
  1. 2005. február 10. 08:21126.
    Ne viccelj má, csak nyugodtan lufizzál, csak poénból írtam. . . én is jót mulattam ezen a szitun, szóval semmi gond! Személyeskedj csak bátran! Végre valami, amin jót nevettem. . . amúgy olyan pocsék kedvem volt, de most sokkal jobb!
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    bogis (125)
     
  2. 2005. február 10. 08:20125.
    jaajjjj, bocsi lufi, nem akartam személyeskedni! :))) kitalálok majd valami mást erre a jelenségre. . . . .

    pusssz

    bogis
    előzmény:
    lufi (122)
     
  3. 2005. február 10. 08:15124.
    Lufikám, hgy Te mire adtad a fejedet???? Lufiszindroma, na nesze. . . . még te leszel a hibás, ha rosszul sül el a dolog:_)))))))))))))))azaz pukkan:. . .
    előzmény:
    lufi (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_534452
    Torolt_felhasznalo_534452
    2005. február 9. 17:44123.
    Úgy tűnik tényleg jó lesz ez az oxytarm.
    Nagyon szeretném ha megszüntetné a bajaimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. február 9. 17:17122.
    Milyen szindrómát???????????
    :))))))))))))))))
    előzmény:
    bogis (121)
     
  6. 2005. február 9. 09:44121.
    szió,
    én most újrakezdtem az oxitarmot, mert leálltam vele kicsit. . . de nem is tudom miért. a lufi-szindrómát csökkenti ez biztos, én is tapasztaltam, és a székletet is rendezi, ha rendszeresen szeded. a sok folyadék fontos és szerintem jobb, ha kevesebb kenyérfélét eszünk. nekem az valahogy beleregad az emésztőrendszerembe. szóval szedjed folyamatosan és el fog tűnni a lufis dolog!

    sok sikert!

    bogis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811454 (120)
     
  7. 2005. február 8. 14:59120.
    Szia!

    Én is pont tegnap óta szedem! :)))
    És jóóó! Az igaz, hogy nekem nem teljesen mulasztotta el a lufi-tüneteket, de remélem későb még jobb lesz!
    előzmény:
    Vadonda (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_534452
    Torolt_felhasznalo_534452
    2005. február 8. 13:48119.
    Van még itt valaki?

    Én tegnap kezdtem el szedni az Oxytarmot, de nekem az első bevétele után félórávan elmulasztotta a felfúvódásomat, ami nagyon gyakran kínoz. És ma is kutya bajom, remélem ez így is marad. Hosszú idő óta először van így, már a Meteospasmyl sem segített.
    Valóban van hashajtó hatása, ezt már estére éreztem, de nem rohanós.

    Nem tudom honnan veszitek, hogy három hónapig kell szedni, ezt sehol nem olvastam, viszont az angol nyelvű tájékoztatóján (a doboz oldalán) az van, hogy 15 napig kell 2*2-t szedni, azután mindenki annyit vegyen be, ahogy érzi. Biztos arra gondolnak, hogy akinél nagyon hasmenést okoz, az csökkentse, akinél viszont így lesz rendes a széklet, az szedheti tovább. Nincs határ, hogy meddig kell, vagy lehet szedni.

    Három hónapigszedni a Metabolt ajánlják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 28. 17:05118.
    Én se tudtam okos lenni. . . én is beszedem a cuccot, ha már megvettem, aztán egy hónap múlva átgondolom a helyzetet. . .
    előzmény:
    poloska (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_112741
    Torolt_felhasznalo_112741
    2005. január 28. 14:54117.
    Sziasztok! Akkor most mi a konklúzió? Jó az oxy tarm vagy sem? Én lassan túl leszek az első dobozon. És terveztem egy három hónapos kúrát. Csökkentettem az adagot napi 2-re (mert a 2x2 elég burális hatást gyakorolt rám) és úgy gondoltam akkor még két hónapoig így fogom szedni. . .
    előzmény:
    lufi (101)
     
  11. 2005. január 28. 08:23116.
    A nlc-s természetgyógyász véleménye:
    Az Oxiterm-ről sajnos nincsenek személyes tapasztalataim, ezért sem mellette sem ellene nem tudok szólni. A működéséről viszont feltétélenül beszélnem kell. Az ilyen készítmények fő feladata a bél megtisztítása a lerakódásoktól. Ez azért fontos, mert a rostszegény és helytelen táplálkozásnak köszönhetően a bélredőkben évek alatt lerakódnak a szennyeződések, méreganyagok. Igy teljesen elzárják a pólusokat, meggátolva a bélflóra rendes működését. Az élelmiszerek lebontása, átalakítása és a vitaminok nagy részének szintetizálása itt történik. Ezek a folyamatok csak tiszta, és jól működő bélben mennek végbe. A nem megfelelő lebontás miatt, fokozódó tünetek jelentkeznek pl. : puffadás, felfújódás rendszertelen széklet, stb. Ugyanakkor előáll egy úgynevezett minőségi éhezés! A szervezet hozzájut a mennyiséghez, csak éppen nem tud hasznosulni és ezért szinte folytonos az éhségérzet.
    A MEGOLDÁS NEM AZ, HOGY EGÉSZ ÉLETÜNKBEN SEGÍTSÜK A NORMÁL BÉLMŰKÖDÉST!
    Az a cél, hogy kitakarítsuk, méregtelenítsük a beleinket és utána mindenféle hatóanyag bevitele nélkül megtartsuk a normál flórát.
    A lerakódások eltávolítására vannak különféle lehetőségek:
    colon hidro-terápia (bélfürdő) ennek lényege, hogy egy duplafalu csövet vezetnek a vastagbélbe, amin keresztül oxigénnel dúsított hideg-meleg vizet juttatnak be. Ezzel az eljárással kimossák a lerakódott szennyeződéseket. CSAK SZAKEMBER VÉGEZHETI!!! (10 alkalmas kúra)
    Humánusabb eljárás amit a növényi hatóanyagokból álló készítményekkel lehet elérni, pl. BWL3, Oxiterm. Ezekkel a készítményekkel 1-3 hónapos kúrát kell végezni. Nagyon fontos a bő folyadékbevitel (víz) és táplálkozás átalakítása a kívánt eredmény eléréséhez.
    Személyes tapasztalataim csak a BWL3-al vannak ezt tudom ajánlani. Kérem akinek van tapasztalata az Oxiterm-ről az ossza meg velünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2005. január 27. 03:23115.
    Szerintem gyógyszerként törzskönyvezettet vegyél Mo. -on. .

    Na utánanéztem, már nem jól tudom. :( A felső határértékek pl. vitaminokra és ásványi anyagokra vonatkozóan az EU -ig volt. Az EU jogharmonizáció miatt sokkal liberálisabb lett a szabályozás, valamint számos hiányossága van. . .
    nem tartalmaz például felső határértékeket a felhasználható vitaminok, ásványi anyagok vonatkozásában - csupán a csecsemők részére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (111)
     
  13. 2005. január 27. 02:57114.
    Köszi, megnézegetem ezeket a helyeket, amiket írtál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2005. január 27. 02:10113.
    Deepdiverrel értek egyet, csak gyógyszereknél elvárt a terápiás hatás(ok) bizonyítása, a mellékhatások feltárása, (tehát a minőség biztosítása, a relatív ártalmatlanság és hatásosság valamint az információ a betegeknek).

    Az élelmiszer-kiegészítők szabadon reklámozhatók, árulhatók. A vevő a doboz és reklám szövege alapján szabadon dönt szedi-e vagy nem. (Sarkítva ez ugyanaz a kategória, mintha élelmiszert kérdeznél. )

    Jelentek meg azonban cikkek/riportok szakemberektől, amik taglalják mindazt, amit általában az étrendkiegészítőkről tudni illik, pl. :
    www. diet. hu/portal/downloads/pecsics_tkieg_0411. doc
    http://www. paramedica. hu/200409/25_eukorkep/index. htm
    www. fjokk. hu/kozinfo/kozinfo-2005_01_01. pdf
    http://www. halozat. tv/page/cikk/ke/4/550/1

    Szeretném még leírni, hogy ami engem illet nem kételkedem, hogy hat, a vélt hatásokat leírtam.

    A gyógynövények nem tudom miként kerültek ide (volt más, ehhez közelebb álló botrány is, pl. a fogyasztóvédelem által bevizsgált és nem megfelelőnek tartott étrend-kiegészítők esete), de az esetből azt a tanulságot lehetett levonni, hogy biztonságos gyógyteát patikákban és szaküzletekben kapni. A vizsgálatról, eredményeiről itt egy pontos írás:
    http://www. ofe. hu/nyilvanos/nyilv110. htm
    valamint itt egy jól összeszedett anyag a gyógynövényekről és a problémákról:
    http://www. ofe. hu/elemzesek/gyogyteak. htm

    előzmény:
    lufi (104)
     
  15. 2005. január 27. 01:21112.
    A nlc-s természetgyógyász válasza az Oxitarm használatára:

    "Kell hogy legyen benne valami jó, mert nálam mutatják a vevők a körmüket és azokról bizony eltüntek a hosszanti barázdák, amik felszívódási rendellenességre utalnak.
    Igaz, hogy ez egy agyonreklámozott francia termék és piszok drága. Ugyanilyen jóhatású a magyar Normo Gast is, ami harmadába kerül. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 26. 20:09111.
    Koszi a kiegeszitest. Itt, az USA-ban "dietary supplement" cimen fut minden ilyesmi.

    "Az étrend-kiegészítőkre az élelmiszertörvény (2003 évi LXXXII. törvény) vonatkozik, ami mennyiségi korlátokat (pl. vitamin-tartalom). . . "

    Tehat Magyarorszagon lehet, hogy nem arusithanak pl kedvenc B vitamin keverekemet, amiben 50 mg van a B1, B2, B6, vitaminokbol, niacinbol, pantotensavbol (egyenkent 50mg), es emellett 500mg C vitamin is van benne?
    Itt ez barmelyik elelmiszerboltban megkaphato.
    Mekkorak a hatarok az egyes vitaminokbol, olvashato ez valahol a vilaghalon? Csak kivancsi lettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2005. január 26. 19:35110.
    Mo. -on ezek különbözek:
    Az étrend-kiegészítőkre az élelmiszertörvény (2003 évi LXXXII. törvény) vonatkozik, ami mennyiségi korlátokat (pl. vitamin-tartalom) és negatív listát tartalmaz (amit nem lehet beletenni).

    Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású termék is létezik: az a természetes eredetű anyagot tartalmazó készítmény, amely kedvező biológiai hatással rendelkezik, orvosi elbírálás nélkül is alkalmazható és amely előírásszerű használat esetén egészségi ártalmat nem okoz. Tehát ennél a kategóriánál csak az ártalmatlanságot kell bizonyítani. (10/1997 (VIII. 19) EüM. rendelet). A gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású termékek besorolása többféle lehet, ettől függ a forgalmazhatósága. (Ezt a kategóriát (gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású termékek) megszüntetik (határidő 2008). Egyenlőre úgy tűnik az EU bevezetni kíván egy hasonló kategóriát: tradicionális, természetes alapú gyógyszer. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (107)
     
  18. 2005. január 26. 19:09109.
    Hát, lehet, hogy beszedem, ha már megvettem, de ha egyszer is robognom kell tőle, akkor abbahagyom. . . :))
    előzmény:
    leiw (106)
     
  19. 2005. január 26. 19:08108.
    Hát, akkor most az én középiskolai tárgyi tudásom - hogy is mondjam finoman - nem működött. . . :))

    De ez tényleg felháborító, hogy egy szert addig vesznek emberek, amíg meg nem hal pár delikvens, na, akkor jön a hatóság és betiltja. És addig?

    Most tudod, mit csinálok? Disznó leszek. Elmegyek a gyógynövényes nlc-s szakértőhöz, és megkérdezem, mi a véleménye neki erről az Oxitarmról. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (107)
     
  20. 2005. január 26. 19:00107.
    Teljesen igazad van, jogos amit elvarsz.
    A gyogyszerekre valoban igy is mukodik, ahogy varod. Sot, ha nincs megbizhatoan szabalyosan "bevizsgalva", akkor nem is szabad forgalmazni.

    Az allitolagosan gyogyhatasu szerek (amik nem minosulnek gyogyszernek, hanem csak taplaleknak, taplalekkiegeszitonek) szabadon arusithatoak, csak akkor lep kozbe a hatosag, ha bebizonyosodik, hogy artalmas.

    Itt az USA-ban tobb fogyokuras es hasonlo taplalekkiegeszitot tiltottak be az elmult par evben, miutan kiderult, hogy akar halalt is okozhatnak. De ehhez az kellett, hogy elotte tobben bizonyithatoan ezektol betegedjenek meg, haljanak meg.

    A masik vedekezes az oktatas. A kritikusan gondolkodo embert, akinek van kozepiskolas szintu targyi tudasa, azt nehezebb becsapni.
    előzmény:
    lufi (101)
     
  21. 2005. január 26. 18:50106.
    Dobd ki es ne bankodj. . . . maskor ne ulj fel az ilyesminek. . . . .
    előzmény:
    lufi (105)
     
  22. 2005. január 26. 18:46105.
    Ez egyre szomorúbb. . .
    és akkor én most mit csináljak a kis dobozka oxitarm-ommal? :))
    előzmény:
    leiw (102)
     
  23. 2005. január 26. 18:44104.
    Hát, nem is tudom, mit szóljak. Továbbra sem értem, hogy ahogy te ezt, mint gyógyszerész, ide le tudod írni nekünk, akkor ennek a szernek a forgalmazása előtt miért nem feladata senkinek nyilvános fórumokon közölni, hogy "ez egy méregdrágán eladott antacid és laxativ hatású szer, amibe tettek egy kevés C-vitamint és flavonoidot. . . " tőled idéztem.
    Miért hagyják, hogy butítsák a népeket? Miért kell emberek tömegeinek bedőlni, megvenni, szedni ezeket a táplálékkiegészítőket, és akkor talán majd valamikor kiderül, hogy még örülni lehet, ha nem árt, de viszont nem is használ. . .
    Ahogy ez kiderült nemrég, a gyógynövényeknél talált pókláb (vagy hasonló) esetében. . . addig hány rovar-alkatrészt meg egyéb piszkot ittak meg az emberek a gyógyteával?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2005. január 26. 18:38103.
    Idézek egy másik fórumból:

    Sziasztok!
    Én az Avalon Team Kft. (Metabol forgalmazója) honlapján rendszeresen látogattam a vendégkönyvet. A végén egész jó kis fórum alakult. Sajnos, fogyással kapcsolatos jó vélemény nem volt, de egyébként mindenki jobban érezte magát a Metabol szedése alatt. Nemrég a cég megszűntette a vendégkönyvét, mert túl sok negatív vélemény érkezett egy másik termékükre, amely mindenkinél igen erős hasmenést okozott, pedig a terméket ennek ellenkezőjével reklámozták. Egy szintén látogató gyógyszerész pedig rendszeresen tájékoztatta az érdeklődőket a szer káros hatásáról, amit a szervezetünkben okoz. Ezt egy odatévedt doktornő is megerősítette.
    Metabolt én is szedtem egy hónapon keresztül. Jó hatással volt az "őszi depressziómra", mind fizikailag, mind szellemileg sokkal tevékenyebb lettem tőle.
    Szép Ünnepeket! Sziasztok!
    kisssmary
    forrás:http://www. hazipatika. hu/forums/messages?ftid=477

    (Valamint én egy harmadik diplomás - gyógyszerész - vagyok, aki szerint ez egy méregdrágán eladott antacid és laxativ hatású szer, amibe tettek egy kevés C-vitamint és flavonoidot. )
    előzmény:
    lufi (101)
     
  25. 2005. január 26. 18:33102.
    Hatha azonnal el akarnak vesziteni a munkajukat akkor felemelhetik a szavukat. . . . . sot ha sokat jar a szad akkor kimarnak maguk kozul. . . . en meg nem sok olyat lattam hogy orvosok ne vedtek volna egymast. . . takargattak egymas muhibait mert ugye holnap ki tudja nem-e maga esik bele a hibaba. . . . es arra vigyaznak hogy le ne jarassak az orvostudomanyt. . . soknak meg penz, reszesedes ilyesmi miatt fontos a hallgatas. . . . . .
    előzmény:
    lufi (101)
     

Címlap

top